Seznamte se s Gusem Gormanem (Richard Pryor), naivním počítačovým programátorem, pro nějž je klávesnice jeho největší zbraní. V důsledku toho čelí Superman svému dosud největšímu nepříteli. Christopher Reeve se znovu zhostí své role v níž ještě prohloubí lidskou stránku své postavy, když jako Clark Kent spatří na srazu střední školy ve Smallville Lanu Langovou (Annette O’Toole). A když se Muž z oceli po vystavení Kryptonitu stane jeho největším nepřítelem, Reeve se zhostí obou rolí s oslnivým herectvím. Prožijte Supermana III s celým jeho srdcem, hrdinstvím a vzletným humorem. (Magic Box)

Kingjiri

Znatelně slabší podívaná než předchozí dva díly. Zmenšení rozpočtu o třetinu bylo velmi znát, avšak dlužno dodat, že z toho tvůrci vybruslili ještě se ctí. Finančně méně náročná komediální část tu zabrala více než dvě třetiny fimu, ve kterých se prakticky nic akčního nedělo. Když už nic jinýho, tak byla tahle "vata" kolem alespoň místy opravdu vtipná, i když se děj moc nikam neposouval a místy jsem se nudil. Poslední akční třetina byla spíše průměrná záležitost, které však předcházela pro mě zajímavá Supermanova "proměna". Když to tedy shrnu, výsledkem je tak trochu zvláštní a málo akční Superman, který si místo zachraňování světa spíše dělá srandu (sám ze sebe?). Se stopáží to, řekl bych, tvůrci zbytečně přeháněli. Kdyby byla komediální část zkrácena o několik desítek minut, určitě by to třetímu Supermanovi jenom prospělo. Takhle to byla jen průměrná podívaná za průměrné tři hvězdy. Narozdíl od předchozích dvou dílů si tenhle díl asi již znovu nepustím, škoda. ()

Torgal

Paródia na Supermana vydávajúca sa za regulérne pokračovanie. Režisér sériu totálne zhovädil a hodil do (často nezamýšľanej) komédie. Keď som sledoval neuveriteľnú dejovú líniu s Richardom Pryorom, mal som dosť. Tu prezentovaná predstava o počítačoch a programátoroch je to najväčšie wtf, čo sa dá vo filme vidieť. Obzvlášť finále na mňa pôsobilo ako céčková produkcia z 50-tych rokov. Jediná naozaj slušná scéna ja tak súboj Clarka so Supermanom na šrotovisku. 3-/10 ()

Drom

Nemám slov, protože tohle by TAK strašný, že se moje pocity lidskou řečí nedají vyjádřit. Mohl bych sice kroužit kolem a rozepisovat se tu, jak byly scény mizerně zrežírované a že se nelze divit, když nikdo z aktérů se neobtěžoval hrát, jak trapné byly ty efekty i na 80. léta a kterak se stará dobrá kyselina sírová náhle vtipně změnila na červené želé, až to zaskočilo zákeřný superpočítač nebo bych se mohl zmínit, jak tam pořád někdo postával a nic nedělal a tak bylo možné třicetivteřinovou scénu natáhnout na 5 minut. Ale k čemu by to bylo? To se musí zažít, zvláště pokud je človek cynickej úchyl, pak mu přijde veselé alespoň to co bylo myšleno vážně, ale je k pláči. Jako nesmyslné či bezobsažné dialogy a celkově vyvedená trapnost celého scénáře. ()

PEZ

Tentokrát to nevyšlo. Nižší rozpočet, definitívne iný režisér, prevažne iní herci. Christopher Reeve síce ostal, dokonca producenti ukecali Richarda Pryora na zápornú úlohu (jemu samotnému sa zdal scenár hrozný, ale 5 mil. USD mu nedovolilo odolať), v druhej zápornej roli sa dokonca objavil veľmi dobrý Robert Vaughn. Akurát Louis Lane ma iba cameo a Clarkov vzťah s Lanou Lang vyznieva trošku ako päsť na oko. Najviac však filmu ublížuje nevhodná réžia - Richard Lester sa silou mocou snažil vyvoriť komediálny nádych, ale v kombinácii s daným scenárom to bohužiaľ išlo viac do trápnosti a kŕčovosti, ako do naozaj vtipných scén. Keby sa film bral viac vážne a mal o 20 minút menej, bol by výsledok omnoho lepší. Takto, s odstupom 3 dekád je už tento tretí Superman fakt obstarožný a v podstate zbytočný. Pozrieť sa aj dnes dá, ale kvôli spomínaným veciam idem ešte o jednu hviezdičku dole. Tu už v podstate ani Christopher Reeve nemusel hrať, i keď treba uznať, že to zahral s vervou tak ako v predošlých dieloch. 5/10 ()

HawkeyP

Řemeslně je to natočené dobře, ale scénář je neuvěřitelně hloupý. Je to něco mezi bláznivou komedií (!) a sci-fi o počítačích, prostě, příběh o Supermanovi je tu na vedlejší koleji. Oproti prvním dvěma filmům se jedná o hluboký propad v kvalitě. ()

Psycho.R

Asi jsem exot, ale mě se právě ona odlehčenost líbí, když jsem byl malej měl jsem rád Batmana od Burtona (což trvá a jeho dva díly jsou pro mě best), ale Supermana jsem jen obkouknul a nebavil mě, teď už hodnoty jedničky oceňuji, dvojku rád nemam, trojka mě bavila a čtyřka je klenot béček :-D ()

Armin82

Sice jsem fanoušek Supermana,ale zase pokaždý oko nepřimhouřim! Tohle je prostě špatný! Déčkový herec Richard Pryor sice přinesl do filmu trochu komedie,ale to fakt nestačí. Robert Vaughn mě jako záporák taky moc nepřesvědčil. Jediný co ve trojce stojí za zmínku,je souboj zlýho a hodnýho Clarka Kenta na vrakovišti. Ten závěr s tim mega počítačem ve skalách ,to už bylo jen Lesterovo pomatení smyslů--->40% ()

Zet

Hrozné. Ze začátku jen nudné, ale ke konci už přímo otřesné. Scénář je jedna velká slátanina. A to jsem ještě neviděl 4ku, to bude určitě teprve chuťovka. ()

Likan7

Dvouhodinový film, ve kterém jsou s přehledem nejlepší 2 vtipné scénky s věží v Pize a prodavačem. Jinak je druhé pokračování Supermana totální nudná hovadina. Bez zajímavého záporáka tu je připitomnělej počítač. Jediný snad ty scény, ve kterých Reeve tropí naschvály a pak si to rozdá se svým dobrým já na vrakovišti jsou fajn, ale jinak je to ve srovnání s prvními díly hodně strmý pád dolů. ()

Lokran

kdysi jsem to už viděl, ale moc jsem si to nezapamatoval, teď s odstupem času musím říct, že ta komediální rovina mi tam vůbec neseděla (bylo to už moc). scénář taky nic moc, ale ještě sem tam se objevila docela normální akční scéna. (nebo alespoň snaha o ni) cekově za 50% ()

kyLuke

Každý nový Superman je čím dál horší . Zatímco u "dvojky" byl však tento rozdíl jen nepatrný , třetí díl se změnil ve skutečnou slátaninu . Řekl bych , že atmosféra se dokonce nijak neliší od večerníčku , nebo od TV pohádky . S těží dávám ty tři hvězdičky , ale protože je to pořád Superman , který má fantastický první díl , tak dávám tu třetí hvězdičku navíc . ()

Lilien

už v prvých 2 častiach mi tá istá dávka humoru vadila, ale toto bola úplná katastrofa otrasné postavy s ich priblblími grimasami. Dementný súboj Supermana s Clarkom , a mega dementný super počítač ktorý zostavil giga tupý Pryor. ()

Clark_Kent

Nemůžu si pomoct, nýbrž pro nezastavitelného kryptoňana, mám odjakživa slabost. Navíc ta proměna v realistického a sklíčeného muže, který propadl chvilku alkoholu. Bylo určité oživení a originalita, jakési vykolejení. Legendární Christopher Revee už nemá tolik času ukázat své kvality, ale i přesto je to výborný námět. Narozdíl od Batmana z devadesátek. To odlehčení tomu krásně sedí a pomáhá. ()

papadoce

Úvodná scéna s náhodami a ich následkami nám v podstate ihneď napovedala, že tretí SuperMan bude s nadhľadom, humorný a možno tým aj zaujímavý. Lester sa tentokrát vyhol retrospektíve z predchádzajúcich dielov a urobil dobre. Musím povedať, že mňa presvedčila tak hlavná zápletka, ako aj vedľajšie doplnkové scény a tretí SuperMuž sa mi páčil omnoho viacej ako dvojka. Bolo tu teda omnoho viacej humoru, stále sa niečo dialo po hrdinskej stránke a bola takmer úplne vynechaná lovestory SuperMana a Lois. Lois bola prakticky nahradená Lanou zo Smallville. Viackrát som sa zasmial, pri niektorých scénach aj celkom z chuti, čo sa v predchádzajúcom prípade stalo iba raz. Mojou topkou bol bowling. Vedel som, že teda SuperMan fúkne alebo niečo a kuželky drobcovi padnú, ale že ich rozmláti na prach ma dostalo. Richard Pryor hral už klasického magora, to mu ide na výbornú a nesklamal. Robert Vaughn bol zase veľmi dobrým a úctyhodným zloduchom akým fandím. Najpamätnejšou, ale ostane akčná scéna v ktorej si to 1on1 rozdali Kal-El a Clark Kent. Na tú dobu veľmi veľmi slušná kvalita súboja jedného herca so samým sebou. Dnes je to už pre cgi majstrov rutina, ale toto je 83’. Celkovo sa teda jedná o nenáročnú superhrdinskú skorokomédiu, ktorú som si v rámci možností užil na štyri celé. A zvažoval som skutočne aj päťku. ()

Jara_II

Rozhodně to není tak zlý jak jsem tady četl. Třetí díl už se nesnaží brát tak smrtelně vážně, spíš naopak - utahuje si sám ze sebe. Už asi vím odkud se inspiroval Hancock. V té nejzábavnější části filmu, přesněji v té prostřední části, Christopher Reeve exceluje a svou roli si doslova užívá. Superman z rozmaru narovná věž v Pise, opilý ničí bar a celé to finišuje povedeným soubojem Supermana a Clarka Kenta. Jenže této vynikající části předchází nudný a utahaný úvod a následuje po ní závěr se superpočítačem, který se opravdu jen tak nevidí. A 125 minut pro takovou taškařici je taky už hodně. ()

drim87

Pokud přežijete trapnou úvodní titulkovou sekvenci, pak už přežijete celý film. Tady už docházejí nápady, i když bitka na vrakovišti Superman vs. Superman není vůbec špatná. Jsou tu i další dobré momenty, které ale stejně dělají z toho dílu jen průměrný film. Triky jsou stejné jako v předchozích dílech. V tomto dílu jsem bohužel často viděl lanka, na kterých byl Superman zavěšen a to je u filmu, kde hlavní postava umí létat hodně, hodně velký nedostatek :) 50% ()

fanik15

Tenhle film je docela špatný. Hodně nelogický. Filmu neprospěla absence Lexe Luthora, a Lois Laneové (která je zde asi pět minut). Film spíše paroduje sám sebe. Ale překvapivě nenudí. ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn