Seznamte se s Gusem Gormanem (Richard Pryor), naivním počítačovým programátorem, pro nějž je klávesnice jeho největší zbraní. V důsledku toho čelí Superman svému dosud největšímu nepříteli. Christopher Reeve se znovu zhostí své role v níž ještě prohloubí lidskou stránku své postavy, když jako Clark Kent spatří na srazu střední školy ve Smallville Lanu Langovou (Annette O’Toole). A když se Muž z oceli po vystavení Kryptonitu stane jeho největším nepřítelem, Reeve se zhostí obou rolí s oslnivým herectvím. Prožijte Supermana III s celým jeho srdcem, hrdinstvím a vzletným humorem. (Magic Box)

Kryton

Obří počítač, roboti, chybějící Hackman jako Luthor a nemluvě o trapném Pryoru (tedy postavě). Tehle Superman je o ničem. Na první dva to nemá ani kdyby si Superman obratil spodky naruby. ()

MartinezZ

Přespříliš komiksová slátanina, přepěchovaná, zde asi omylem, laciným humorem. Rakety, superpočítač i robo-sestra byly fakt jak s typicky pitomého komiksu.. Fail. ()

PKD

Tento film mám rád jen z těchto důvodů...je tam Reeve, je tam krásná Lana Langová v podání Beverly Marshové a je tam naprosto otřesný Richard Pryor (jinak výborný komik), který je tak debilní, až je úchvatný. P.s. vrchol filmu? Změněný (já říkám realistický) Superman, vysedávající po barech (ten jeho nasraný xicht je prostě...boží!) a střílející oříšky (a způsobující ekologické katastrofy pomocí tankerů s naftou a další) a bitka na vrakovišti. Ta je! Nejlepší hláška? Superman po vystřízlivění pomocí umělého zeleného Kryptonitu na Lorelei Ambrosii (umělecké jméno jak pro pornoherečku, což?:) , která s lascivně pohupující nožkou sedí na rameni sochy svobody... ,,Už jsem myslela, že nepříjdete. On: ,,Nemyslete si, že vás zachráním. Já už to nedělám´´. :))))))))) Nejgeniálnější věta vůbec. Ani comicsy na to nemají.;-) P.s. povšimněte si, že jeho ztmavený outfit, má tentýž odstín, jako Singerův šmutný šášula.;-) Hl. červené části. ()

numi odpad!

Napotřetí se konečně povedlo dostat Supermana až na úplného dno filmového bahna. Mohl bych se tady rozepsat proč, ale nevím kde začít. Na tomhle snímku není dobrého vůbec nic. Nejhorším omylem je samozřejmě scénář, který by měl možná úspěch pouze tehdy, pokud by byl film určen pro pravidelné diváky Teletubbies. To ale bohužel není. Humor (?!) je tragicky infantilní a zápletka vycucaná z prstu. Neopírá se ani o jeden jediný pravdivý schůdek, ze kterého by se dalo šplhat výše. A tohle já prostě "sežrat" nehodlám. Byla by to urážka všech ostatních scénářů, které se alespoň pokouší postavit zajímavou sci-fi zápletku na základě skutečnosti. A logické krtince drtí děj čím dál tím pravidelněji. Vrcholem absurdity je závěrečná půlhodinka, kdy je nejdříve Superman uškrcen, později je uvězněn ve vakuu a jen tak tak si zachrání holý život (jak je to vůbec možné, když byl předtím uškrcen, vysvětlovat nebudu, neboť by šlo o spoiler), a když je po všem, tak si v klidu lítá ve vesmíru (kde by samozřejmě kyslík pohledal, zatímco vakua je přebytek). Ne, děkuji, mozek už mi vymyli naši politici. [říjen 2006] ()

Bat55

Tak takto zmrviť legendárnu DC postavu Supermana je hriech.Richard Lester na režisérskej stoličke byť ani nemal.Christopher Reeve je stále OK,charizmatický Superman,ale atmosféra jednotky sa niekde vytratila.Už dvojka bola kus horšia,ale mala parádne akčné momenty,čo sa o trojke povedať nedá.Veľmi slabučké pokračovanie,ktoré si Superman naozaj nezaslúžil.Vždy som mal radšej Batmana a jeho filmy,ale ako komiksový fanda aj "Muž z oceli" bol vždy parádný,bohužial,trojka túto sériu hodila pod kytičky a už jej pomaly nikto nechcel pomocť.Až s príchodom Singera,ktorý na rozdiel od Lestera priniesol sviežu zápletku,akciu a romantiku./55%/ ()

kaylin

Aby se divák bavil, pokusili se tvůrci film doplnit zajímavým hercem, který byl ve své době velmi oblíbený. Tím byl černošský komik Richard Pryor, který hrál geniálního prosťáčka, jehož schopnosti jsou využity zlou stranou, aniž on by sám věděl, co vlastně způsobuje. Sázka na herce, který se proslavil hlavně komediemi a ve dvojici s Genem Wilderem, prostě nevyšla, jeho postava je neskutečně toporná a klišovitá a dovolím si říct, že i obtěžující. Jeho prostota je spíš iritující, než vzbuzující soucit. A tak tedy vznikl film, který není úplně hodnotným pokračováním předchozích dvou filmů a až příliš je patrná snižující se úroveň kvality. Christopher se mohl snažit sebevíc, ale tohle ani svým šarme nemohl uhrát. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/08/238-superman-3-1983-45.html ()

swed

I když třetí pokračování "pana dokonalého“ v mnohém připomíná epizodku z některého seriálu (odstavení Lois na dovolenou, kreace R. Priora…), nelze mu upřít (zvláště v první polovině) jistou atraktivnost a vyváženost tempa - film mě ani moc nenudil. V některých chvílích sice působí jako nechtěná parodie, z dnešního pohledu ale právě toto Superman je. Překousnete-li naivitu a možná až jistou televiznost snímku, budete se celkem bavit. 6/10 ()

Aleee89

No věděla jsem, do čeho asi tak přibližně jdu. Po zhlédnutí nejnovějšího snímku v létě, který je fakt super, řečech, že jednička a dvojka Supermana super a trojka a čtyřka jsou odpad, jsem tomu i trochu, teda hodně věřila. No lidi měli pravdu. Sice mě zaujala podoba tehdejšího a současného herce, ale ten děj?!!!! To byl jako vtip? Jak něco tak strašného může vůbec někdo vyprodukovat? Ani ty efekty tam žádné pořádné nebyly, jsem namlsaná novým Supermanem a hned tak něco mě jen tak neohromí... Vůbec mě to nezaujalo, celkem nuda. Tohle prostě víckrát ne a těším se na čtyřku, ať ji můžu ještě více pomluvit. ()

Dont

Jedna hvězda za ty Italy u šikmé věže. :-) Závěrečný souboj s předchůdcem dnešních notebooků a tabletů byl jednou z nejhorších a nejotravnějších scén, kterou jsem ve filmu za poslední roky viděl. ()

lekr

Třetí superman není špatný ale je úplně o něčem jiném než ti dva předchozí. Víc vtipný ale zase s poněkud trapným záporákem o kterém pochybuju jestli to v čem mu chtěl Superman zabránit je vůbec zločin!! Akce je tu sice víc než v jedničce ale scénář je dost nablblý a ani některé dobré vtipy ho nezachrání!! Reevesovou charisma jako herce je ale veliké proto dávám slušné tři hvězdičky.... ()

Martin741

Tento film charakterizuju podla mna nasledujuce atributy : reziserska bezradnost, scenariticka bezradnost a hrozne herecke vykny + kopa nelogicnosti : 10 % ()

starbrejkr

Celkem zklamání, hlavně příšerná první půlka filmu. To je právě to, co trojku nejvíc sráží - neskutečně směšná první půlka, která je parodií a docela temná druhá půlka vrcholící na vrakovišti. Dost z toho čiší, že tůrci nevěděli jestli chtějí udělat komedii nebo akčňák. Nakonec z toho vzniknul hybrid, který je přesto díky druhé půlce koukatelný. A musím si taky přílít, Richard Pryor je opravdu příšerný, kdybych ho viděl ve více filmech, asi si na něj utvořím silnou alergii. ()

Juto

Je to filmový komiks ktorý je plytký, hlúpy a plný kaskadérskych kúskov a akcie, bez veľkého ľudského záujmu. 4/10 ()

WolfR

Další pokračovaní komiksové Supermanovské série. Třetí díl disponuje pár velmi zajímavými nápady, ale nedotaženými. Například, že se Superman stane díky syntetickému Kryptonytu zlým nebo představení další postavy z komiksů Lany Langové nebo návrat alespoň na chvíli do Smallville. Ovšem na tomto pokračovaní mi vadí pár věcí. A hned vám je napíšu. Takže třetí Superman byl pojat více komediálně, takže tam je, mnoho komediálních gagů, což není dobře. Dále mi tady schází, nezapomenutelný Gene Hackman jako Lex Luthor, kterého tentokrát tvůrci vynechali. A k tomu ještě zde dali minimální prostor Loise Laneové. Navíc nový záporák se vůbec nemůže rovnat s Lexem Luthorem, kterého jak jsem již napsal tvůrci vynechali. No a jinak režie pokulhává a herecké výkony taky. Ale akční scény jsou solidní, dialogy taky nejsou nejhorší, ikdyž jsou ve scénáři velké díry. 2 hvězdy. PS: Koukat se na to dá. ()

majo25

Takmer totálne sprznenie značky Superman, nielen vo väčšine trápnou formou humoru, ale tiež paródie a absolútnej nelogiky scén. Takmer som neveril vlastným očiam, čo vidím. Hodnotenie: 40% ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn