Báječná léta

• USA The Wonder Years
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (1988–1993), 42 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Fred Savage, Dan Lauria, Alley Mills, Jason Hervey, Danica McKellar, Josh Saviano, Olivia d'Abo, Daniel Stern (vypravěč), Michael Landes, Juliette Lewis (více)

Série(6) / Epizody(115)

V průběhu 115 dílů vzpomíná třicátník Kevin Arnold na své dětství, které prožil na předměstí amerického města šedesátých let. Let květinových dětí, války ve Vietnamu, dobývání Měsíce. Ve vzpomínkách se Kevin vrací ke své lásce k černovlasé Gwendolíně, přátelství s Paulem Pfeifferem i ke spolužití se svými rodiči a sourozenci. (oficiální text distributora)

Perdol

Tenhle seriál mne potkal ve stejném věku, jaký má hlavní hrdina. Vlastně jsem s ním vyrůstal a prožíval podobná dobrodružství. Pouze o mne nebyl takový zájem ze strany opačného pohlaví:( Netřeba dodávat, že seriál nemá chybu a i dnes působí jako krásné pohlazení po duši. ()

MéďaSV

Dneska si už přeně pamatuju jen úvodní píseň, ale zamlada jsem to děsně žral. Dospívání mladýho amíka z předměstí se zase tak moc nelišilo od toho našeho - první lásky, průšvihy, kamarádi. Vždycky jsme se sešli celá rodinka a čučeli na to-takže to byl asi výbornej rodinnej seriál. ()

MikeKatz

Srdcová záležitost s poučením na konci každého dílu. V českém znění nezapomenutelný Mirek Donutil se svým hlasem. Postupem času a let, jakoby se člověk dostal do stejných situací jako Kevin Arnold. Když si to tak přehraje zpětně! :) ()

Matysek1984

The Wonder Years byl můj oblíbený seroš, asi patrně proto, že jsem ho sledoval ve věku stejném, jaký měl zrovna hlavní hrdina. Tolik jsem té postavě rozumněl, první láska, pusa, zklamání atd atp... ()

Coraxion

Bez přehánění, tenhle seriál mě v pubertě kultivoval. Společně s hrdiny Star Treku to bylo to nejlepší, co v České televizi v devadesátých letech běželo. Ten nejlepší exkurz do let 60. a 70. Musím si sehnat všechny díly a sledovat to společně s děckama. ()

VN85

Seriál, o kterém se dá lidově řečeno říct, že jsem "na něm vyrůstal". Poprvé byl ČT vysílán někdy v první půlce 90. let (skončil někdy v únoru/březnu 1996), podruhé někdy cca 2001-2003 a tehdy jsem jako středoškolák měl občas pocit, že mi mluví ze života, byť se odehrával o 30 let dříve a úplně někde jinde. Navíc jako nejmladší dítě pětičlenné rodiny, kde je nejstarší dítě sestra a starší bratr je nesnesitelný, byť dneska oproti Weynnovi je to vysokoškolský učitel, jsem s Kevinem prostě soucítil. A pak ta Winney ... ()

Zagger

byl jsem v tom spravnem veku, kdyz to slo v telce a winnie jsem chtel vzdycky nakouknout pod triko, jak moc se mi nepochopitelne tehda libila. Nastesti spoluzacky poskytly uspokojivou nahradu. Ted bych asi vydrzel sotva jeden dil a odpadl. ()