Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

666teen

Ano, je to tak Clark Kent je metrosexuál za 260 milionů dolarů. Nikdy v životě jsem tolik nefandil záporákovi. ()

Foox

Nemůžu si pomoct, ale Bryan Singer velice zklamal, po skvělých X-Menech a úžasných X-Menech 2 jsem čekal něco víc, než průměrný comiksový film, který nedokáže vyvolat žádné emoce. Ani by mi tolik nevadilo to pomalé tempo, ale ten film prostě nefunguje. Nemluvně o jeho předvídatelnosti, ze Supermana se stala absolutně nezajímavá postava s velmi zajímavým účesem, který vydrží i to největší rozcuchání. Pár momentů se najde, kdy vám film vyrazí dech. Když si jen vzpomenu na Supermana od Richarda Donnera, který měl mnohem menší rozpočet a přesto šoupne toto pokračování do kapsy. Také je zda velmi znatelná jakási pocta Supermanovi Richarda Donnera, což stylizaci filmu rozhodně neprospělo. Chvíli jsem uvažoval o vyšším hodnocení, ale po druhé projekci jsem si to rozmyslel. ()

Mi Nü-Chai odpad!

Nějak jsem si to zapomněla ohodnotit, viděno tak dva roky zpátky. Nevím jak, ale tomuto Supermanovi se podařilo být horším, než byli jeho čtyři předchůdci, což je, když si tak vybavím třetí a čtvrtý díl, jasná poukázka na odpad. PS SPOILER: Lois přece nemůže mít Supermanovo dítě! ()

ChewieDC

Superman je už ve své podstatě velmi naivní. Bryan Singer se tedy v Superman Returns této naivity velmi drží a to až nechutně. Vůbec se nesnaží comics polidštit a zrealističnit, jako to udělal u X-Menů a celý svět v Superman Returns je prostě pohádka. Nesnaží se nám vysvětlit, kam Clark schovává ten svůj velký plášť, když má zbytek úboru pod oblečením, ani jaký Superman používá vlasový gel, když i po záchraně Boeingu má stále naprosto dokonalý účes nebo z jakého textilu je jeho modročervený obleček, když vydrží bez poskvrny oheň a kulky. Fyzikální zákony v pohádce nefungují, záporáci jsou zlí, ti hodní jsou dokonalí a nemají rádi, když se kouří. Těch pár akčních pasáží je díky rozpočtu velmi efektních, několik příběhových scén je hodně povedených a je v nich cítit Singerův rukopis, ale to je asi tak všechno. Ani ten Kevin Spacey pohádku pro nejmenší nezachraňuje, protože jeho nejlepší scény jsme viděli v upoutávkách. ()

k212

Dvakrát jsem skoro ani nedýchala, poprvé ve chvíli, kdy letadlo vyletělo na stratosféry a na pár vteřin dlelo ve stavu beztíže, podruhé, když Superman vystoupal do nebe a letěl vstříc zapadajícímu slunci. Povrchní, jistě. ()

kingik

Nejslavnější komiksová postava Superman se po letech vrátila ve vynikající formě. Bryan Singer představil novou hereckou sestavu a s megalomanským rozpočtem si mohl dovolit prakticky cokoliv i mírně experimentovat v rámci nenápadné inovace. Superman má nyní tvář Brandona Routha a ten se snad pro tuto roli narodil. Zlověstného protivníka Lexe Luthora si střihl Kevin Spacey a Supermanovu lásku Loise Laneovou ztvárnila sympatická Kate Bosworth. Typická komiksová nadsazenost je zde vyborně vystižena především v akčních scénách a vysoký rozpočet je na nich znát. Je to návrat se vším všudy a ani tentokrát nevynecháme již povinnou návštěvu domovské redakce Daily Planet Clarka Kenta, staneme se svědky záchrany padajícího letadla ve velkolepém stylu, nahlédneme i do zločinných plánů Lexe Luthora a Superman dokonce v jedné chvíli ztratí svoje nadlidské schopnosti. Tohle zpracování se velmi přiblížilo komiksové předloze, ačkoliv i tentokrát pravděpodobně zůstala nepřekonána, ale to nic nemění na tom, že pro mě je to nejlepší Superman jakého jsem kdy viděl. ()

Legas

Jak by řekl Lex Luthor: "I`m not seeing big picture here!" 260 melounů visí někde ve vzduchu. Sice za ty peníze vzniklo velice věrné pokračování prvních dvou Supermanů se spoustou narážek a odkazů, ale spektakulární podívaná, která by se zaplatila (čili na kterou "půjde celá rodina") se nekoná. Film je určen především skalním fanoušků. Jakoby se Singer bál jakokoliv vybočit, což je patrno již od úvodníc tónů spolu s titulky. Občasná zaškobrtnutí (nemocnice) se vyrovnají s velice pěknými scénami (třebas čerpání síly ze Slunce). Ale něco na způsob Nolanova Batman Begins versus Burtonův Batman (čili trochu jinak, ale stejně dobře) se bohužel nekoná. s novým Supermanem je to jako s Kofolou. Když ji miluješ, není co řešit. ()

Sobis87

Bylo těžké si představit seriózní film o muži, který se obléká do křiklavého kostýmu zdobeného pláštěm, velkým „S“ na hrudi a spodním prádlem navlečeným na kalhotách. Původní Superman si práci ulehčil častým pomrkáváním na diváka i tím, že sám sebe nebral příliš vážně. Ne tak Singer. Tento talentovaný režisér měl už od začátku přesnou představu o tomto velkolepém projektu – jeho Superman bude seriózním dramatem, které by mělo působit co nejrealističtějším dojmem. Ve výsledku nový Superman částečně navazuje na druhý díl původní série (třetí a čtvrtý díl raději přehlíží), ale prostřednictvím flashbacků se vracíme i do hrdinova dětství. I když jsou Supermanovy schopnosti příslibem pro spoustu akce, Singer se více zabývá samotnými postavami a romantickou linií mezi Supermanen/Clarkem Kentem a Lois Lane. Akce je tedy poskrovnu, ale když už na ní dojde, opravdu stojí za to. Pokud tedy od nového Supermana očekáváte akcí nabitý blockbuster, budete nejspíše zklamáni. Ale jestli vám nevadí pomalejší tempo a nízký počet akčních scén, budete odměněni nezvyklým romantickým filmem, který kombinuje klasickou filmařinu s těmi nejmodernějšími technologiemi (taky stál neuvěřitelných 260 milionů dolarů) a je vkusnou poctou nejznámějšímu hrdinovi. Navíc by nebylo moudré si nechat uniknout Kevina Spaceyho v roli Lexe Luthora, jenž je démonický i vtipný zároveň a Brandona Routha, který je v roli muže z oceli důstojným nástupcem Christophera Reevese. ()

Jordan

Superman je vlastne veľmi naivná rozprávka, navyše spomedzi všetkých superhrdinov a comixových hrdinov som tohto mimozemského "hezouna" mal najmenej rád, ale čo už, keď Singer to celkom svižne zrežíroval a nechýbajú efekty, trochu akcie a pekné obrázky . . . menej ako tri nemôžem dať, aj keď v dvoch a pol hodinách sa dokopy nič nedeje, príbehovo sa mi to zdalo dosť slabé . . . nebyť Kryptonitu, tak Superman nemá proti komu/čomu bojovať a aj tak to je také nejaké . . . neviem . . . nijaké? Zoberte si Batmana, ten si chudák pri Jokerovi a spol. užije. A čo potom taký Spidey, ten sa tiež s kdekým dal za pasy . . . a to už nespomínam napr. môjho obľúbenca Hellboya! ()

HoneyBunny

Supermana moc nemusím, takže mě Singer neměl čím zklamat. Snad jen ta stopáž mohla být kratší. A schází tomu drajv a trochu víc toho srdíčka, jak říkají naši fotbalisti. Ale potěšila mě zápletka s Clarkovým synem, což je bohužel jediné, co si ze Supermanova návratu pamatuju... ()

Anderton

Na Supermana som išiel do kina k úcte k Singerovi. Odchádzal som so zmiešanými pocitmi. Nie kvôli tomuto filmu, pretože sa mi páčil, ale preto, že sa kvôli nemu Singer vzdal dokončenia mutantej série. Všetko tu funguje, ako má, film ponúka presne to, čo od Supermana očakávate, čiže nostalgiu, naivitu a žiadne nové originálne poňatie. Zároveň sa ukázalo, že Superman je už bohužiaľ prvým skutočne vyslúžilým superhrdinom, ktorý by sa na plátna kín nemal vracať, pretože už nebude nikdy moderný. ()

Frajer42

Superman tady nadobro svlékl svůj komixový plášť a naskytl se nám tedy pohled na tuto legendu jinýma očima. Rozhodně to nebyl dobrý tah. Moc pěkné efekty podparvené nemastným neslaným příběhem s velkou dávkou jakési romance. Tohle byla nuda trvající 2h 30min. Dávám * za Kevina Spaceyho a líbivé efekty. ()

AppleCore

Mě osobně se tehle trhák o "někom" z vesmíru líbí mnohem víc než původní Superman od Donnera. Délka 150 minut mi nevadila ani na chvilku, herci super, efekty super a hudba s kamerou zrovna tak. Nevidim důvod proč to posílat na dno. ()

Kothy

Sice je Kevin Spacy jako záporák dobrý, ale to je tak všechno. Asi nebyl nejlepší nápad navazovat na 2 s ignorací dalších dvou dílů... Místo do 100% přilnavého obleku měli radši investovat do lepšího scénáře. Zack Snyder v restartu vůbec nezklamal. :) ()

teutates

Bryan Singer dokázal, čo ešte nikdy nikto predním - dôstojne "previesť" Supermana na filmové plátna. Tohto hrdinu som uznával iba v seriáli Smallville, teraz knemu dokladam aj tento snímok. Rozpočet mi pripadá až prehnane veľký napr. oproti Transformers, ale Superman stojí na pevných základoch - dá sa sním ešte pracovať a teším sa na jeho pokračovanie. O hercoch by sa dalo polemizovať, vedel by som si predstaviť aj inu zostavu. Všetka vďaka režií 8/10 ()

Fingon

Ale ano, dvě-tři dobré scény by se našly - ale upřímně, dvě-tři dobré scény jsou i v Dungeon Siege a to je přece jenom trochu jiná liga... Zaujal mě snad jen Kevin Spacey, pro padouchy ujíždějící na klasické hudbě a opeře mám prostě slabost... ()

swamp

Neříkám, že by byl Singerův Superman špatným filmem... Spíš ukázkou toho, že peníze a délka filmu nejsou vždy základem úspěchu. Místo spektáklu je tady spíše film na nedělní odpoledne, který dobře vypadá. ()

Ant

Sequel který na mě udělal dvojí dojem. Za zápory beru především to, že větší část filmu byla víceméně naprosto o ničem a pár hodin po konci si z ní nedokážu vzpomenou na nic kromě Supermanova obletu města s Lois. Dále tu máme Spaceyho, který na mě působil jako plešatý normálnější Joker. Ovšem nejvíc mě celou dobu štval Routhův nesmyslně vyretušovaný obličej. Na druhou stranu tu ale máme velmi schopné herce a Routhovi Supermanův kostým padne jako ulitý. Nicméně mě na svou stranu film dostal až ve své závěrečné hodině. Do ní Singer nacpal všechno, co se dalo - hromada akce, ne/mrtvé postavy, slzy, dojemné proslovy, drama všeho možného druhu. Kdyby se v tomhle duchu držel i další díl, tak hned sem s ním. ()

Eawy

Pomaly sa natáčajú iba filmy podľa komiksov alebo sa opäť spracúvajú staré nápady. Občas to vyjde ale teraz? Vtip. Superman sám o sebe unudí po dvojhodinovom čumení na telku. Znova natočený superman s podobnou zápletkou, zlátaninou o návrate? Nevydržala som prittom polhodinu sedieť a niečo nejesť, to je zlé. 35% aj to len za holú hlavičku Kevina Spacyho ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

06.08.2019

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (více)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013