Batman začíná

• USA Batman Begins (více)
USA / Velká Británie, 2005, 140 min

Jako malý chlapec je Bruce svědkem násilné smrti rodičů, kterou si trpce vyčítá. V dospělosti je ovládán vztekem a touhou po pomstě. Snaží se pochopit myšlení zločinců a bojuje s vlastními démony. Živí se drobnými krádežemi a ocitá se v horské věznici v Číně, kde se setkává s tajemným mužem Ducardem, který jej naučí bojovému umění nindžů. Zdejší výuka nakonec dopadne poněkud jinak a on se vrací do rodného Godham City. To se za těch pár let změnilo k nepoznání - ze všech stran vyvěrá kriminalita a korupce. Bruce s pomocí věrného komorníka a pár nových přátel, začíná žít dvojím životem. Stane se maskovaným bojovníkem Batmanem, který používá svoji sílu, inteligenci a řadu svých technických vymožeností k boji proti zlověstným silám, které ohrožují město. (TV Nova)

dweller

Pre mna jednodznacne najvacsie prekvapenie vo filmovych adaptaciach komixu.Velmi pozitivne prekvapenie. Baleov Batman je sice menej "komixovy" ako Keatonov, vytratila sa mysterioznost (pre niektorych ludi to moze byt plus), avsak ta realnost a temna atmosfera je uzasna. Nad zopar patetickymi scenami, s radostou prizmurite oko. Po prvom zhliadnuti je pre mna o chlp lepsi film ako Keatnov Batman. ()

FireBlader

Zrod Batmana podaný tak přesvědčivě logicky, a přitom se značnou dávkou napětí. První polovina, nebo možná i 3/4 filmu nemají chybičku. Jestli zbytku lze něco vytknout, pak leda příliš komixovou finální zápletku. Ale zřejmě jde o pocit zodpovědnosti autorů k původu Batmanovy postavy. Takže prominuto a plně zasloužených 5*. Batman tentokrát opravdu začal i pro mě. ()

DöN

Na slubny zaciatok velke sklamanie... Kedze ide o hollywoodsky mainstream, cakal som relativne dobru akciu plnu cliche. Cliche bolo dost aj na dva filmy, dobru akciu som nezachytil. Liam Neeson to nezachrani... ()

Phillippus

Chcel by som veľmi dať iba tri, ale za Balea a jeho Batmana dám štyri. Po dementnom panákovi v potápačskom obleku s rožkami á la Keaton, Kilmer a hlavne blbec Clooney konečne Batman, ktorý vzbudzuje rešpekt. Scenár a hlavne bitky úžasné vôbec neboli a zvrat mi nebol ani trochu sympatický. Zaujímavý bol hlavne Batmanov nástup a pobyt v kláštore, ale iba po morálny konflikt (aj keď potom už z kláštora príliš nezostalo). Záver bol akýsi "uspěchaný" a zdalo sa mi, že celý film je iba prequelom pre grandiózneho Dark Knighta. Naňho sa veľmi teším. ()

MtS

Přestože Burtonovy filmy mi více připomínaly komiksy, Nolanův Batman rozhodně nabízí lepší filmový zážitek. ()

Lucyane

Mno musím říct, že nevím, co jsem měla dřív proti batmanovi, a tak tento film neviděla dřív...Začátek propracovaný, postupem času čím dál tím víc akční...Scény s netopýrama jsou úchvatné...Christian Bale je neuvěřitelně charismatický...A skvělá hudba, která vtáhne diváka do děje:-)Stojí to za zkouknutí:-) ()

2men

Pro mě nejlepší Batman (lepší než Temný Rytíř). Tímto filmem si mě Christopher Nolen definitivně získal (jeho komorní herec Bale už má můj obdiv déle). Tedy v krátkosti: režie, scénář, hudba, přerod v hrdinu, akční scény, herci (Bale, Caine, Freeman), humor - to vše je perfektní a bezkonkurenční. Jen některé bojové scény na můj vkus rychle nastříhané. ()

dawexx

Předchůdce Temňáka se mi líbil o chlup míň, ale pořád to bohatě stačí na 5 hvězd a radost nad tím, že jedna komiksová legenda opět žije. Restart série jako hrom a Christopher Nolan si zaslouží aplaus. Nenasytní fanoušci se konečně v tomto díle dozvědí, jak se Bruce Wayne vlastně stal Batmanem, temným rytířem města Gothamu a dozvědí se to na velmi dobře vystavěném příběhu, který má atmosféru a kterému nechybí ani překvapivé zvraty. ()

Plejhyl

Tak tenhle Batman mě příjemně překvapil. Velice zdařilý snímek se skvěle zpracovaným příběhem zasazeným před dějovou linií starších filmů o netopýřím muži. Strhující atmosféru temného a zločinem zkaženého Gothamu podtrhuje impozantní hudba. Po technické stránce filmu nemůžu nic vytknout. Co mi naopak vadí, je absence jakéhokoliv dějového zvratu. Závěrečný souboj s Waynovým učitelem bojových umění je snadno předvídatelný a navíc se nejedná o příliš výraznou postavu na to, aby mohla měřit síly s nepřemožitelným Batmanem. 8/10. ()

Flarnytryl

Přiznávám, že jsem nikdy neměl rád komiksové superhrdiny a nikdy mě moc nebavili o nich natočené filmy. Jenže od doby, co se Christopher Nolan ujal série Batman, to už tak úplně neplatí. Jeho kousky zkrátka žeru. Přijde mi, že se částečně odklání od komiksového žánru, nové příběhy o Batmanovi jsou propracovanější, postavy lidštější a atmosféra podstatně chytlavější. ()

Hellbilly

Nolan šiel úplne od začiatku. A vyplatilo sa. Už žiadne gotické grotesky od Burtona ani farbami hýriace, trápne, a až nezdravo komiksové gýče od remeselníka Schumachera. Miesto toho išiel Chris až na dreň a servíruje nám temný, realistický(to najviac oceňujem, a komiksové snímky ktoré idú touto cestou majú moje sympatie) a psychologicky prepracovaný príbeh o začiatkoch netopierieho muža. V jeho podaní všetko dostáva logiku(prečo je Batman taký cool, prečo sa vlastne stal Batmanom atd.), ktorú stará séria postrádala. Bale je bez diskusií najlepší Batman, staré páky Caine, Freeman, Oldman, Neeson a Wilkinson sú kvalitní ako vždy a nehorázne sa(podobne ako v Red Eye) vytiahol Cillian Murphy ako Scarecrow. Samozrejme, aj tento film má svoje muchy, konkrétne Katie Holmes, ktorá je ako drevo a nevie hrať. Ale ani ona, ani to, že Temný rytier je lepší ma neodradí od 5*-na to mám Batman Begins príliš rád. ()

Tomulka

Famozní restart batmana pojatý více reálným způsobem. Vynikající scénář v rukou Christophera Nolana dokázal vytvořit jedinečný film. A vážná tvář Ch.Bale dodala batmanovi důstojný vzhled a fazonu. Sluha Alfred v podání mistra Michaela Caina je dokonalý. ()

Stinger78

Batman, ve kterém Gotham City nevypadá jako Las Vegas, nebo mega bordel. Pro mě nejlepší snímek celé série pro svouurčitou syrovost. Nejlepší scéna? Když okolo Christiana Balea proletěli netopýři a on našel své druhé já. ()

shinlove

Nevím, co ostatní kritizují, ale mně se tento Batman líbil strašně moc! Ani tak nejde o Baleovo charizma či herectví, jako především o skvělou Nolanovu režii a Howardovu a Zimmerovu hudbu! Jde o vynikající film od začátku do konce. Rád se na něj podívám znovu, protože jde o vynikající pokoukáníčko... 5* ()

Aniii

Velké zklamání! Tři hvězdičky dávám jen z lásky k Batmanovi, Christopherovi, Christianovi a Cillianovi. ()

sidthekid

Krásně temný film, kterému vévodí super soundtrack made by Hans Zimmer. Výborné akční scény a kvalitní herecké výkony. ()

SONYAGENT

Parádní film, skvělé přelínání dějů a uchvatná akce spojená s perfektně temnou hudbou mě nenechala v klidu po celý film.. Je to jiný Batman, jiný příběh a jiný časový prostor.. Gotham se v tomto snímku stal tak temným, až svítil všemi barvami.. Nádherný Nolanovo zpracování nenámější comicsové postavy dneška bude mít doufám i po Temném rytíři dalšího zpracování. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

19.07.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Watchmen ve stylu Jokera?

Watchmen ve stylu Jokera?

05.01.2021