Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

Badmarshall

Tak tohle byla velká špatenka !!! Prostě to nemělo hloubku, emoce a další důležité ingredience, které jsou potřeba, aby člověk byl napjatý alespoň půl filmu. Tady se opravdu klouzalo po povrchu a bylo to plytké až hrůza. Opravdu jsem to až tak špatné nečekal, protože mě se na rozdíl od jiných líbil Man of steel. Zacka mám taky rád, už od Úsvitu mrtvých, 300 přes Sucker punch a Watchmen. Vždy tam byly scény, které mě dostaly a vizuál jedna báseň, ale zde jedno velké nic. I můj malý syn se hrozně nudil a to ještě nemá tak kritický pohled a alespoň konečná rubačka ho trochu uspokojila. Mě ani ona a jak říkám, Muž z oceli se mi líbil kompleto, tak jsem věřil, že DCčko nebude prohrávat o tolik na body s Marvelem. Jestli to půjde tímto směrem tak to bude K.O. po 3. kole. Už se nemohu dočkat C.A. - Civil war, doufám, že si spravím apetit. Díky tomu konci se to vytáhlo s odřenýma ušima na 50%. ()

aLCaP0Ne

Musím priznať, že som bol veľký kritik Afflecka ala Batmana a obával som sa, či ešte niekto niekedy sa vôbec priblíži pre mňa k dokonalému Baleovi. Rozhodol som sa nakoniec pre 5 hviezd, nakoľko tu piatu si film získal za to, že batman naozaj pôsobi, správa sa a dokonca aj vyzerá ako v komixoch a je to diametrálne odlišný batman ako v podaní Nolana. Tento film je naozaj čistokrvný komixách. Mňa si ale dostal a bola to riadna jazda.. u mňa 75 % ()

Likan7

Nejzbytečnější komiksovka. Dokonce o hodně slabší než druzí Avengers, a to už je co říct. Nechci v takových filmech přemíru logiky, ale proboha živýho...Bruce musí jet a honem telefonovat do kanceláře, aby jeho asistent pustil domů zaměstance? Okolo nich padají mrakodrapy a oni koukají z okna, protože jim šéf nedovolil utýct. A takových failů je film plný, nepochopil jsem, jak může Lois dělat na konci věci, který dělá. "Hele supe, je potřeba aby támhle se udělalo tohle". Střih, a vidíme Lois potápějící se tam, kde je potřeba! Vědma z Matrixu je oproti tomu šarlatánka typu: "zítra umřete, prosím 20 babek." První půlka je drama, kde by jsme se měli dozvědět, proč všichni dělaj to, co dělaj, ale většinou to moc nechápeme a jen koukáme a doufáme, že se za 5 minut dozvíme něco, abychom to pochopili. Ve druhý půli se to začne řezat, ale vidíme spoustu digitálního bordelu jako z intra Final Fantasy bez špetku osobitosti. Akci chybí kouzlo a jen na velikosti nezáleží. A to je devízou celýho filmu. Chybí tomu osobitost, lepší scénář, a víc ucelenosti. Prohra, prohra, pohra. Potěší jen solidní Affleck, Adams ve vaně a Gabot s mečem....Marnost bez příběhu, scénáře a záporáka, pro smrtelníky to je obyčejná příšerka, ne Doooomsdayyyy! ()

Respex

Tak jsem viděl Batman vs. Superman. Film, na který jsem se třásl strašně dlouhou dobu a neuvěřitelně jsem mu věřil. Těšil jsem se, že se konečně nastartuje protipól MCU, který bude temnější, dospělejší a pro mne tedy zábavnější. Posledních několik dní jsem četl recenze a hodnocení, která z tohoto filmu dělala téměř katastrofu nebo v lepším případě neúspěch. Jak to tedy dopadlo z mého pohledu? Zack Snyder se s divákem nemaže. Je nutná určitá základní znalost DC světa a zároveň prvního Muže z oceli. Marvel svůj svět budoval postupně a to se DC snaží rafinovaně obejít a proces urychlit. A zde je hlavní kámen úrazu. Okamžitě začne každý divák srovnávat film se vším co doposud viděl u Marvelu. Množí se tedy komentáře typu: V Avangers 2 bylo více vtipu. Marvel tolik netlačil na pilu. Marvel tady a Marvel zase tohle. Nicméně, dámy a pánové, tohle je DC a jakékoliv srovnávání je zbytečné. A když už, tak na úrovni režie, scénáře a dalších čistě kinematografických parametrech. Nebudu tedy dlouze napínat. Za mě je Batman vs. Superman výborný film, který předčil většinu doposud natočených komixových filmů. Vypíchnu hlavní důvody. 1) Lidské drama a střet člověka s bohem - v průběhu filmu nevíte, zda máte fandit jedné či druhé straně. Nic není černobílé a filmu se skvěle daří osvětlit myšlení a postoje obou hlavních hrdinů. 2) Skvělý Batman - Ben Affleck nezklamal. Je to životem zlomený hrdina, který dvacet let loví ty nejhorší zločince. Musel sledovat pád lidské rasy a cítí neuvěřitelný strach. Pokud to spojíte s drobnostmi, jako je kostým druhého mrtvého Robina či výborného Alfreda v podání Jeremiho Ironse, tak je tato část příběhu zvládnuta výborně. 3) Superman hraje - Hanry Cavill není oscarový herec, ale zde konečně dodal Supermanovi tvář a pocity. To mne velmi mile překvapilo. 4) Seznamte se s Wonder Woman - Odlehčení příběhu, drobná nadsázka a role která na Gal Gadot prostě sedí. Zde nemám co vytknout. 5) Rozpočet - na filmu je vidět, že byl drahý. A rozhodně nemusí být pravidlem, že se vždy rozpočet využije na 100 %. Zde je každá scéna dotažena a je z ní cítit neuvěřitelná zodpovědnost, s kterou byl film točen. 6) Hudba a režie - Hudební podkres je hodně brutální a nenechá člověka vydechnout. Mně osobně to vyhovuje, byť to nemusí sedět každému. No a Snyder? Ten to zvládnul. 7) Vedlejší role - ve filmu se sice objevují vedlejší postavy, které jsou spíše určeny k popostrčení děje kupředu, ale je jich minimum. Navíc jsou všechny vedlejší postavy skvěle zahrány. 8) Odkazy a inspirace - ve filmu je obrovské množství odkazů a narážek, které rozhodně nelze všechny zachytit, ale každá potěší. 9) Politický aspekt - je to opravdu komplikovaný film, kde se řeší až filosofické otázky. Když se jde do hloubky, tak je to u tohoto typu filmu překvapivé, ale strašně se to hodí a výborně to doplňuje konflikt hlavních hrdinů. Za pár měsíců vyjde prodloužená Rková verze, která bude delší o půl hodiny. Myslím si, že na BR to bude extrémní zážitek a opravdu se na to těším. Nedám stovku, protože mne trochu mrzelo, že je film místy tmavý až na hranici únosnosti, ale doma na 4K televizi to bude výrazně lepší než v kině. Suma sumárum jsem neviděl film, který by dostal od recenzentů a diváků takovou sadu a opravdu neprávem. Je to vyzrálý, dospělý a opravdu temný snímek. Nastartování DC filmového světa jako hovado a opravdu se těším na další snímky, které zodpoví řadu otázek a rozjedou tenhle kolotoč naplno. Tell me... Do you bleed? 95 % a jděte na to bez předsudků! () (méně) (více)

j.linhi

Řeknu k tomu jen málo. V tomhle fiilmu prostě nejde Batmanovi nefandit, ptz vsechny důvody proč dělá co dělá dávaj smysl a Superman je pitomej skautík. No a pak sem čekal že střetnutí dvou největších superhrdinů ever bude prostě velkolepější než jen pár ran pěstí, umyvadlem a nakonec to skončí pádem z 8. patra... Jo a Wonder Woman má malý kozy ;) ()

Boris.

Musim říct, že za mě je to nejlepší komiks za poslední dobu. Takhle nadšenej sem byl naposled asi u Marvelovských Avengerů. Byla to prostě bomba. Celej film má úžasně zpracovanou temnou atmosféru. Perfektně vyřešili návaznost na posledního Supermana a Ben Affleck jako nový Batman byl taky úžasnej. A dobře bylo taky udělaný představení dalších postav, jako Wonder Woman nebo Aquaman (kterej teda ve filmu nepředvedl vůbec nic) a nalákání tak diváků na pokračování v podobě Justice League - už se moc těšim. SPOILER "Zajímalo by mě, jak chtějí vyřešit smrt Supermana v Justice League, ale předpokládám, jak už to v komiksovém světě bývá, že co se zdá mrtvé, ještě nemusí skutečně být." ()

marek86

Těžko hodnotit tento film pro neutrálního diváka. Ovšem pro mě, který jsem fanouškem tohoto žánru a hlavně League of justice, to bylo splnění dětského snu. Naprosto unikátní zážitek, kdy bych hlavně vypíchl naprosto precizní a perfektní vykreslení komixových postav, temnou atmosféru a akční scény. Už teď se těším na pokračování. Moje hodnocení 10/10. ()

MothA

Toto je film, ktory dali kritici pod ciernu zem? Nechapem preco. Ano malo to svoje muchy, ale priznavam, z kina som odchadzal nadseny. Vsetci asi cakali, ze to bude na styl Avengerov, bude tam plynuly pribeh a do toho kopec srandovnych hlasok aka Hulk smash. Bolo to temne, malo to atmosferu, boli tam odkazy a predpriprava na nieco este vacsie. Niekomu sa to mohlo zdat ako zbytocne natahovanie. Ako fanusik DC univerza nemam tomu co vytknut. Myslel som, ze Ben mi tam bude ako Batman vadit, ale mylil som sa. Viac mi vadil Jesse, ktory podla mna nebol dobre vykresleny. Lex Luthor v komixoch nebol postukany ako vo filme, len bol proste stelesnenim zla. ()

IronFan

Správně bych měl dát tak čtyři hvězdičky, nicméně kvůli negativním reakcí dávám plnou palbu. Jako fanda komiksů jsem si to naprosto užil, [spoiler] Snyder úžasně mixuje Návrat temného rytíře s Death of the Superman s navíc jemnou příchutí Injustice [/spoiler]. Cestou z kina jsem přemítal nad tím, jak to musela být složitá podívaná pro ty, co ani jeden z uvedených komiksů nečetli nebo neviděli. Navíc asi většina očekávala pohádku ve stylu Marveláckého cinematic universe. Pro fanoušky DC naprosto úžasná záležitost, ostatní fanouškové komiksů si film určitě taky užijí. Ostatní si rádi diletantsky kopnou. Afleck každopádně jednička co se týče podání Bruce Waynea a Batmana, nemůžu se dočkat sólovky. ()

fichty91

Na tu velkou slávu, která kolem filmu panovala od jeho prvního teaseru, nic moc... První půlka filmu mohla bejt klidně vypuštěná, prospat to, o nic nepřijdete. Nejlepší okamžik filmu byl, když se poprvý setkal Batman se Supermanem a vyspoilerovaná hláška "Do you bleed?", jinak nuda šeď... Závěr filmu a celkem dlouhá akce to trochu zvedla + samozřejmě hudba od Hanse Zimmera. Průměrák. ()

Eventyrer

SPOILERY: V prvom rade uvediem, čo podľa mňa bolo absolútne zbytočné. 1. Ukážka s pred dvoch rokov, kde Superman bojuje so Zodom a nás film poctil scénami s Bruceom, ktoré sme v mužovi z oceli nemohli vidieť. Ako hrdinsky Bruce príde do Metropolis aby sa preháňal ulicami k budove svojej firmy, ktorá je v centre boja medzi marťanmi. Chápem, že nám chceli ukázať hlavný dôvod prečo Batman opovrhuje Supermanom, no dalo sa to lepšie. Z oných scén (hoci sa Ben snažil ako divý) divák nemá ani trošku pocit, že Bruceove antipatie sú oprávnené. Z trosiek zachráni jedného chlapíka a asi traja mu pribehnú na pomoc. Nikto iný v troskách nie je. Zachráni dievčatko, ktoré sa bez zranenie a s čistým oblečením vytiahlo z trosiek a na otázku, "Kde máš mamu"?, len ukáže prstom a mi vidíme, rovnako tak Bruce, že mamička je v rozbombardovanej budove. Pritlačí si dievčatko k hrudi a odhodlaním výrazom v tvári je nám jasné, že v tom ho pochytila zášť voči supermarťanovi. Stále to nie je dosť. Ja osobne som nič necítila. Clarkova zášť voči Batmanovi je ešte nerozumnejšia. Batman začal v Gothame chytených zločincov značkovať, čo vraj vo väzení je vstupenka do radu s rakvou. ??? Prečo? Zo žiadneho uhlu pohľadu to nedáva zmysel. Prečo by väzni zabili iného, len preto, že je označený Batmanom? Ved je ich spoločný nepriateľ. No a Clark sa hnevá práve na to, že tými jeho značkami odsudzuje Batman všetkých zločincov na smrť. Divné. Žiadny iný dôvod pre Clarka nenašli, prečo by mal Batmana nenávidieť. Prečo by aj? Nikoho nezabíja, chytá zločincov a živých ich prednesie polícii. Hlavné dva dôvody sú nám teda známe. Prečo je to Batman vs. Superman, hoci je to celé nelogické. Brucea ešte človek dokáže pochopiť. Superman je mimozemšťan a ak úplne odignorujeme fakt, že rovnako ako Batman pomáha nevinným ľuďom, je postrachom kvôli svojej sile. Vo filme nám až do konca nakladali sny, vidiny a predstavy, ktoré tam sú iba preto, aby vyplnili čas, kým príde veľké finále. Áno, Superman si uvedomí skôr než Batman, že je to búda a kvôli vyhrážkam Lexa Luthora je nútený s Batmanom bojovať. Áno, dozvieme sa kto by v takomto súboji vyhral. Ďalší aspekt tohto filmu je Lex Luthor. Chápem, že sa ho tvorcovia snažili spraviť ako blázna, ktorého týral tatko a tak je z toho totálne vypatlaný, ale rovnako ako Batman a Superman, aj Lex je na tom so svojím odôvodnením veľmi mizerne. Občas sa mi zdalo, že paroduje sám seba. Dokonca ho v tom podporuje aj hudba. Veľmi zle dosadená, ktorá len napomáha dojmu, že toho chlapíka nemáme brať ani za mak vážne. Mocný blázon, ktorý sa nezastaví pred ničím, ale je groteskný až príliš. Film nám načrtáva pripravovanú Ligu spravodlivých, no príliš vlažne. Na filme bolo dobrých minimum vecí. Najväčšiu radosť mi spravila Wonder woman a celé jej počínanie. Gal Gadot je v tejto roli skvelá, zábavná a sexy. Jej priblblý kostímček, ktorý reprezentoval americkú vlajku je fuč a na plátne vidíme bojovníčku, ktorá nie je trápna a je (najlepšie ako sa v takomto filme dá) realistická, na rozdiel od svojich tímových kolegov. Tento film nám aj odpovedal na otázku, prečo sú Nolenovi Batmani tak dobrí. Pretože Nolan sa zameriaval na Brucea Wayna a nie na Batmana. Zach Snyder chcel akciu a bombovosť, čo ale pre žiadny film nestačí. Oceňujem však, že konečný súboj bol vychytaný. Nebol nudný a preplácaný ako v Man of Steel. Nezaslúži si však viac ako dve hviezdičky, no Wonder woman sa mi páčila priveľmi a tak je jedna celá hviezda len kvôli nej. () (méně) (více)

vikino1

Ale jo, Aflek (ač ho moc nemusím) zahrál přesně takovýho Batmana jaký je vykreslen v komixech. Zbytečně moc nekecá a nekompromisně dělá ty nejtěžší rozhodnutí. Superman si drží svůj standart z Muže z oceli. Pan Facebook si zřejmě nastudoval Jokera z Nolanovýho Temnýho rytíře, sice není tak dobrej jak Letger, ale hlavním dvěma protagonistům zdatně sekunduje. A Doomsday tam je sice jen proto, aby se bylo na konci proti komu prát, nicméně Supermanovi byl víc než rovnocenným soupeřem stejně jako tady http://www.csfd.cz/film/234213-superman-soudny-den/prehled/. Sečteno a podtrženo - Snyder si drží svoji nastolenou latku a pokud nehledáte psychologický rozbor myslí mimozemšťana a milionáře, co se převléká za netopyra, a jdete na film, kde se hlavně neskutečně řežou (prostě komix), tak musíte být spokojeni. ()

Mik_e

Tak se nám i DC Universe probralo z letargie, a s velkou pompou vrhlo do našich kin duel dvou nejznámějších cosplayerů komiksového světa. A hraje skutečně vabank, na tuhle maškarádu vyčlenilo nějakých tři sta milionů dolarů a je pravda, že výprava a triky jsou skutečně spektakulární, na filmu je vidět každý mizerný utracený cent. Něco takového už jsem v kině dlouho neviděl. Plus teda k tomu pár dobrých akčních scén, z nichž ta s Bat - vozítkem hraje prim. Tady ovšem pozitiva ve skrze končí...Tahle bitka mezi Supergayem, Netopýřím schizofrenikem, k nimž do trojky posléze přibude ještě Divoženka v podání Gal Gadot totiž sice nenudí, ale zároveň jsem kdoví jak nadšený neodcházel. Postavy se místy chovají dost nelogicky, zápletka na mě působila uměle, zároveň má divák pocit, že toho ve filmu hrozně moc chybí. Má to celé dvě a půl hodiny, a stejně se tam evidentně půlka věcí nevešla. Emocionálně byl na mě film nevýrazný. O hereckých "výkonech" asi nemá smysl moc mluvit, stačí když řeknu, že největší překvapení byla Amy Adams. Benovi nejvíc sedí, když má netopíří cosplay a sveřepý "výraz" k tomu, jinak se de facto střídají jeho dva až tři mimické projevy, známé už od Pearl Harboru. Za zmínku stojí ještě Jesse a jeho Lex Luthor, nebyl špatný, ale přišlo mi, že dost přehrával. Celkově lehké zklamání, ale je asi fakt pravda, že když film stojí 250 mega a dalších 100 padne na propagaci, tak to prostě propadák být nemůže. Každý je zvědavý, jak to dopadlo, mě nevyjímaje. Doufám ale, že v příštích filmech DC se už studio pochlapí a pošle nám pořádnou filmovou nálož. I tak začínám mít pocit, že by bylo lepší tyhle komiksové zombie ze třicátých let nechat tam, kam patří, a opustit tu zoufalou snahu je resuscitovat za každou cenu. ()

Mouchal

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku a hlavně pokus o zničení marvelovského monopolu na poli propojeného komiksového univerza je tu. A ikdyž přijetí jak recenzentů, tak i fandů po celém světě bylo převážně dost vlažné či kontroverzní, podle mého názoru se Snyder výrazněji nesekl ani tady. Jistě, žádný film roku (dokonce ani blockbuster roku) to rozhodně nebude, ale pro mě, jakožto fandu DC a hlavně Batmana se jedná o kvalitní počin. Trochu jde mimo mě, kolik lidí haní tento film a pak jdou přes ulici ke konkurenci (čti Marvel) a házejí bezmyšlenkovitě plnou palbu. Tím netvrdím, že je Marvel horší (nebo lepší), jen říkám, že kvalita je na obou stranách. Vážím si Snydera, že toto dílo nepodřídil masám a nahodil tam spoustu odkazů jen pro komiksy znalé (podobně jako v jeho lahůdkových Watchmenech), ale bohužel je to pak na reakcích ostatních dost viditelné a ztrácejí se jak v postavách, tak v příběhu. Atmosféra funguje díky skvělému hudebnímu podkresu naprosto skvěle a Batffleck je za mě jedním z nejlepších Batmanů (ikdyž v tom obleku občas vypadal směšně). Potěšil i nový náhled na Alfreda, který zde nevykonává roli "náhradního otce", ale spíše jeho spolubojovníka. Otravných postav zde mnoho nebylo, ale Lois Lane a ten redaktor Laurance Fisburne v tom kralovali. Nicméně i zde bylo dost nesmyslů. Kůň, který se vynořil ze zdemolovaného mrakodrapu, Wayneovi zaměstnanci, čekající na povel k opuštění svého pracoviště, když se celé město řítí do záhuby, Wayneova rada místnímu boxerovi nebo to, že ve filmu Batman zmasakroval víc lidí než fastfoodové řetězce (a to mě žere nejvíc!!). Lex Luthor šel také vykreslit lépe (přeci jen to není psychopat typu Joker, ale spíš génius zločinu...), ikdyž mám Eisenberga rád. Co jsem si ale užil a vesele si u toho předl byla bitka mezi B a S (očividně) a následná vybíjená ve skladišti. Závěrečný boss fight je sice digitálně přeplácaný, ale jak mají natočit scénu, kde se obří Doomsday mlátí hlava nehlava s takovýma esama Justice League? To jinak než digi-bordelem skončit nemohlo, a jako nějakou vadu na kráse to proto nepovažuji. Závěrem asi prostě jen řeknu, že to mohlo být lepší, ale takové hodnocení, co všude slýchám si to rozhodně nezaslouží. Jsem zvědavý na další filmy ze stáje DC (hlavně ten Aquaman a Cyborg vypadají víc než zajímavě). 80% ()

Hellierer

Tak po ohlasech sem čekal průser. Ale ono to nebylo zas tak špatné. Vlastně to nebylo vůbec špatné. Předně je potřeba říct, že mám načtené DC univerzum z komiksů a díky tomu jsem si užíval všechny odkazy. Ovšem podle mne to nefunguje vůbec špatně ani jako film sám o sobě. Ano, některé kroky byly velmi uspěchané (zdravím Doomsdaye), ale jinak film rychle odsýpá a hlavně baví. Vše sice směřuje k závěrečnému digitálnímu bordelu, ale mě to prostě bavilo a určitě je to o třídu lepší než-li Avengers 2. A Batfleck? Ten je boží. Konečně dostáváme temného, drsného a podvratného Temného rytíře. 80% ()

DarthFailord

Inu, tak jsem potřeboval dva dny na to abch vstřebal tento snímek a rozhodl se jak ho ohodnotím. Původně jsem si řekl, že to bude jenom den, ale nedalo se...můžu naprosto s klidem říct, že je to velmi rozporuplný film. Na jednu stranu je to precizně a skvěle natočené, na druhou stranu je to film vlastně o ničem. Když bych měl vypíchnout nějaké světlé věci, tak rozhodně Ben "tvářím se furt stejně" Affleck našel konečně roli, kde jeho výraz nevadí. Musím říct, že jse mz něho byl velmi mile překvapený a možná je lepší než Christian Bale. Celkově i zpracování Batmana bylo velmi líbivé. Druhá skvělá byla Gal Gadot jako Wonder Woman. Měla neskutečný sex appeal a v závěrečné bitvě měla výrazy opravdu k nezaplacení. Škoda jen, že to bylo spíše její cameo, než plnohodnotná role. Ale každopádně se těším na její sólovku. Superman splnil nějak tak svoji roli ale nijak neoslnil. Celý film se nás Snyder snažil přesvědčit, že je film víc temný než vontovská Stínadla, ale upřímně se mu to moc nedařilo. Respektive se mu to podařilo, ale jinak než zamýšlel protože obrovské množství scén je tak tmavých, že se v nich těžko něco hledá natož orientuje. Celý ten film byl celkově prostě pojat úplně jinak, než dnešní komiksové filmy. Což je dobře, ale nic se nesmí přehánět. Bylo to hrozně, ale hrozně upovídané. A co hůř, bylo to hrozně hrozně dlouhééééééé. Úplně zbytečně. Jsem zvědavý na r-kovou ble ray verzi....co mě ale opravdu neskutečně iritovalo, tak to byly dvě věci. Ta první byla Batmobil. V traileru na film mi dost připomínal batmobil z Nolanových filmů. Ale jak šeredně jsem se mýlil. JEŽIŠI KRISTE TO BYL NEJHORŠÍ BATMOBIL EVER EVER EVER AND EVER!!!!! Jak může mít Batman auto co vypadá jak zvětšený RC model na ovládání a ještě to má zvuk jak elektromotor auto pro náctileté??? PAnebože to bylo fakt neskutečně hrozné....a co bylo ještě horší? Tak to rozhodně hudba Hanze Zimmera...takový PAN hudební skladatel a takhle zprominutím zes**e celej film?? To byla jako hudba? To mělo být jako originální?? Zbytečně přeřvané, zbytečně temné, zbytečně zbytečné....po Interstelaru a dokonalém díle předvedl dokonalý propadák...STYĎ SE HANZ!!!!! Jinak jako fandovi filmu se mi to celkem líbilo ale pro nefanoušky to musel být hrozný teror...za mě lepší 3+, ale doufám, že to Justice League se to napraví.... ()

bakeero

Je toho jednoduše moc. Všeho. Komiksárny od DC jsou zkrátka o parník pozadu za Marvelem. Nezasvěceným může dokonce přijít, že neviděli hned několik předchozích dílů, ale není tomu tak. Předchází "jen" jeden Superman. Natahovaný digitální konec tomu taky neprospěl a poslední záběr jsem tak nějak i čekal. Bez překvapení. Viděno ve 4DX. ()

Honzeechec

Po Watchmenech jsem myslel že je Snyder genius, je to jeden z vizuálně nejzábavnějších komerčních filmů. Poslední superman jsem bral jako přešlap ale ted už je jasný že talent je v prdeli a jede tu klasickou komixáckou nudu, hlavně nikoho neurazit. Zklamání... navíc je to strašně dlouhý, uplně zbytečně ()

Hashirama

Dovolte mi převyprávět scénu z úvodu filmu - Brůs jede ke své firmě a volá nějakému Džekovi: "Džeku, ať všichni vypadnou z budovy!" Během tohoto rozhovoru všichni ve svém mrakodrapu poslušně a mlčky čekají, nehledíc na to, že sto metrů od nich poletuje mimozemský zmetek obracející v prach vše, co mu vleze pod lejzr. Džek na to kouká z okna a říká: "Dobře. Slyšeli jste šéfa, máme vypadnout z budovy, tak jdeme!"...Inu, Američani. Jiný kraj, jiný mrav. Nemám potřebu Zacka Snydera hejtovat za jeho styl, jeho vizuální cítění je obdivuhodné a ví přesně, jak danou scénu nasnímat, aby to vypadalo dobře. Po výtvarné a vizuální stránce tedy opět špička. Příběh je do jisté míry unikum. Povedlo se do něj napěchovat asi tisíc odkazů a easter eggů, ale v kontrastu s tím je samotné vyprávění děravé jak vietnamské podrážky. V souvislosti s tím je ve filmu tolik WTF momentů, že je třeba si domýšlet ne scény, ale celé spin-offy, aby vám to drželo pohromadě. Ovšem komiksovka je to vydatná, dějově hutná (asi tisíc vyplácaných eventů) a obohacená o stylová camea všech budoucích soudruhů. Nemám tedy důvod být zlý. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce