Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Jason13

1. série: Směle mohu prohlásit Daredevila za Marvelovský počin roku! Agent Carter byla příjemná minisérie a proti druhým Avengers taky nic nenamítám.. Ale Matt Murdock je tentokrát všechny strčil do kapsy! 2. série: A tady to šlo ještě o level výš. Punisher, Elektra, Fisk, Stick, Nobu - spoustu skvělých postav, spoustu úžasných soubojů.. Nemám co vytknout... ()

Setanta

PARÁDA! Jeden z mála seriálů/filmů, kde jsem měl o hrdiny skutečně strach, nebo věřil, že mohou zemřít. Děj se rozvíjí jako květina a až na jedno-dvě hloupá klišé směřuje k epickému konci. Na seriálové poměry skvěle zpracovaná akce (jejíž vrchol bohužel přichází už ve druhém dílu, kdy zcela nepokrytě vykrádá Oldboye, ale vykrádá ho s grácií). Na filozofické rovině se drží jediného tématu (má se zlu bránit zlem?), které omílá do nekonečna, až mě to v půli začalo nudit. S druhou půlí jsem ale ocenil snahu o propracování tématu do hloubky. A nejvíc ze všeho mě potěšil docela civilní kostým (škoda té směšné maškarády, kterou na sebe Murdock obleče v závěru). Chci druhou sérii! Rychle! ()

Hellscuboy

Příjmné překvapení,krásně temná atmoška,pěkná akce(bitky)...zkrátka jsem mooooooc spokojen,jdu za chvilku na 7. díl a už teď dávám za 5 :-) ()

Fuksinka

Z pilotu jsem nebyla nějak nadšená. Dvojka Charlie Cox a Angelo Kelly mi nepřišla moc sympatická. Ale naštěstí jsem vydržela a oba jsem si zamilovala. Seriál nabral takový grády, že jsem ho nadšeně dokoukala. Daredevil je komiksák dle mýho gusta. Výborná temnější atmosféra, skvělé bitky, při kterých teče skutečně krev, vztahy mezi postavami dobře představené - přesně do té míry, aby nás zaujaly a zároveň ani trochu nepřipomínají uslintanou telenovelu typu Arrow. Matt je sympaťák s jasným morálním kodexem se kterým několikrát narazí a zjišťuje, že někdy musí zajít dál. Otázkou je, co se z něj potom stane. Fisk je zase záporák, který může být divákovi sympatický, má totiž plán, jak páchat dobro. Jeho účel ovšem vždy světí prostředky. Hranice mezi dobrem a zlem tu pak nejsou vůbec zřetelné. Toto není typická popkornovka pro děti z Marvel světa. Toto je temná kriminálky plná mafiánů a hnusnejch smrtí, kde i hlavní "superhrdina" dostává řádně na budku. Za mě 80% a těším se na druhou řadu. ()

987Castiel

Posledné roky sa na nás strhla spúšť komiksových filmov a bola otázka času kedy sa dve najväčšie spoločnosti začnú biť aj na televíznej pôde. Povedal som si že vyskúšam ten najlepšie ohodnotený seriál, čiže som sa dostal k Daredevilu. Zrejme je to hrdina ktorý má väčšie predispozície v seriálovej podobe než celovečernej v kine. Veľmi dobrý ťah od Netflixu sa ešte viac zviditeľniť. Slušné intro s fajn zvučkou. Akcia mi pripomína 80.roky a niektoré bitky sú ozaj veľmi trápne a nejde im uveriť a najmä neobsahujú ani kus napätia. Potešilo ma zasadenie Deborah Ann Woll, ktorá si po True Blood našla sympatické uplatnenie a veľmi sa mi do svojej úlohy hodí. K samotnému príbehu, ten považujem za omnoho zaujímavejší než vo väčšine filmov od Marvelu a tým pádom aj celkový projekt za úspešnejší kvalitou. Až na pár slabín však dominujú pozitívne dojmy a to charizmatický herec aj zvyšok obsadenia, puto s hlavou postavou vytvorené vďaka flashbackom z dospievania. Mať 14 rokov isto ma to baví omnoho viac, ale dám tomu ešte šancu pretože boj s všemohúcou korporáciou má u mňa sympatie. (Videné 4 epizódy). ()

Dr_Berry

Slepý právník Matt Murdock ve dne se snaží ve své malé firmičce obhajovat nevinné a v noci je ochraňuje jako Ďábel z Hell's Kitchen. Daredevil na to že je od Marvelu je velmi temný a krvavý. Divákovi dává hmatatelný příběh, který není sci-fi, kde figuruje futuristická technika, supersérum nebo létající kladivo. Je to příběh o právníkovi, který má zbystřené smysly díky nehodě, která mu vzala zrak, a speciálnímu vycviku. Daredevil je opravdu parádní příběh, kde má prostor jak dobro, tak i zlo a při finální bitvě mezi zrozeným Daredevilem a Fiskem. Nevíte komu fandit, protože s oběma jste prožili tolik, že chcete aby oba vyhráli. Charlie Cox je úžasný a Vincent D'Onofrio je...on je prostě boží Kingpin. Konečně pořádný Daredevil a ne jak filmovej s Benem Affleckem. Těším se na druhou řadu. ()

nuwer

Nijak zvlast me to nelakalo,hlavni herec,ani daredevil obecne . Z nudy jsem si to pustila a byla jsem nadsena,dlouho jsem nevidela nic co me tak pohltilo ,Charlie Cox -do te doby pro me znacne odpudivy,se stal vazne pritazlivym chalpikem :) První řada 100%,jen tak dál. ()

MadyDollar

Brilantně vytvořený seriál. Charlieho Coxe jsem si neuměl jako Matta Murdocka představit - nezklamal ani v nejměnším. Celkově se obsazení moc povedlo. Ale nejvíc mě na Daredevilovi baví to, jak vychází ze všech stereotypů (nejen) komiksových seriálů: boje - na rozdíl od ostatních superdinovských seriálů, kde jsou hrdinové viceméně doslova nedotknutelní, daredevil z každé bitky odchází pomlácený, pořezaný -, na marvel je to i odlišná atmosféra, do skvěle vybalancované úrovně posazená hudba - ani moc, ani málo, vždy správná a v ten správný čas.. Ještě bych rád jednou k tomu obsazení - do puntíků vydařené! Ať už postavy jako Matt, Foggy nebo Ben Urich, tak i "villaini" jako Fisk a ZEJMÉNA Frank Castle a.k.a. Punisher (není divu, že mu Jon Bernthal vybojoval vlastní spin-off). Jak první tak druhá série si zaslouží minimálně 95% ()

wahaj

SÉRIE 1 (4/5) Někdy pomalější, nicméně jako celek hodně solidní komiksový seriál. Skvělý herecké výkony, akční scény přehledný, zkrátka tak by to mělo vypadat. SÉRIE 2 (5/5) Wow, nevěřím tomu, ale povedlo se jim překonat první sérii. Tohle je skoro dokonalý. ()

Chaloupek

Po první epizodě si možná řeknete, že to asi bude dobrý. Po druhý epizodě si řeknete, že to asi bude kurva dobrý. A garantuju vám, že nejpozději po osmý epizodě se poděláte, protoze je to boží! ()

Dacsus

Po druhej sérii - imo najlepšia adaptácia comicsu do filmovej podoby, a jeden z najlepších seriálov vôbec. ()

zbigi15

1. séria bola od začiatku do konca absolútne dychvyrážajúca. Temná atmosféra, fantastický vývoj hlavných postáv, sympatickí herci a kreatívne súboje. Dávam 1 hviezdu dole, pretože to je miestami trošku naivné hlavne, keď hlavný hrdina používa svoje "schopnosti" 4/5. 2. séria ma riadne sklamala a to z niekoľkých dôvodov. Rozbehli naraz niekoľko dejových línii, ktoré pôsobili chaoticky. Postava Karen je jedna z najprotivnejších aké som kedy v seriály videl a nechápem, prečo dostáva takmer polovicu času v každej epizóde. Postava punishera bola dosť nevyužitá a to hlavne ku koncu seriálu, Fiska nemuseli ani znova ukazovať, pretože mi len zničili dojem, ktorý som si o ňom vytvoril na konci 1. série. Okrem toho daredevilove schopnosti boli využívané v každej bezvýznamnej činnosti a miestami to bolo neskutočne naivné. Druhú sériu by som ohodnotil len na 2/5. ()

rEooo

Tento seriál je ako motýľ od počiatočných časti ktoré sú len lepši priemer až po dokonalý zaver druhej serie kde sa z larvy vykluje totálny motýľ. ()

HellsAngel

Viete, ako je Marvelu vyčítané, že sú ich filmy príliš veselé? Tak na to v prípade Daredevila rýchlo zabudnite vážení. Netflix nám naservíroval temnú, atmosferickú a komornú sondu do duše slepého ochrancu bezbranných v Hell's Kitchen. Zvolený formát seriálu veľmi svedčí, čoho dôkazom je skvelé tempo naprieč celou sériou (platí to pre obe zatiaľ vidané série), takmer úplne bez hluchých miest. Rovnako tak spracovanie je na veľmi vysokej úrovni (z Netflixu sa stáva hráč s ktorým treba na tomto poli počítať). Herecké výkony sú presvedčivé a každá postava sympaticky obsadená. Toto má ešte veľký potenciál. Trefa do čierneho! ()

Ajay

Oproti filmovým ztvárněním mě tohle bavilo, zkouknul jsem obě serie, uvídíme co třetí, jestli překvapí nebo zklouzne do monotónosti. ()

Rian_witcher

Oproti první bídné sérii je druhá série super jízda. Daredevil sice stále působí jako přihlouplé děcko a to, co se zřejmě tvůrci snaží umělecky ztvárnit jako rozpolcenost, působí spíše jako infantilita. V první sérii zachraňovali děj a zajímavost seriálu dobře zahraní padouši. Ovšem druhé sérii jednoznačně vládnou Punisher a Elektra. Netuším, jestli postavu Punishera tak skvělé ztvárnil Jon Bernthal, a nebo ji tak skvěle napsali scénáristé, V každém případě si svůj seriál Punisher plně zasloužil. A díky jemu a Elektře se seriál vyšvihl z nudnější protahované podívané (1. série) do seriálového nebe, kdy člověk jen lituje, že tolik akce a napětí museli tvůrci nacpat do pouhých 13 dílů. ()

cobislav

Nevím zda úplně logicky ale vždy když se snažím zhodnotit Daredevila, nevyhnutelně se mi nabízí srovnání se seriálovým Punisherem, kterého zde v druhé sérii také vidíme poměrně často. Za mě byl Punisher drsnější, rozpolcelější, krvavější a také více charismatický hlavní hrdina než je Daredevil. Jedná se o velice dobrý seriál ale pořád mi tam něco chybí. 76 % ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí