Rapl (TV seriál)

Rapl

Krimi / Drama / Thriller / Akční

Česko, 2016–2019, 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer, Jitka Ježková, Igor Bareš, Přemysl Bureš, Jan Kačer, Igor Orozovič, Klára Cibulková, Sara Sandeva, Kristýna Frejová, Radek Bruna, Pavel Tesař, Tomáš Racek, David Punčochář, Hana Igonda Ševčíková, Martin Matejka, Petr Kučera, Zdeněk Pecháček, Anna Klausnerová, Oldřich Vlach, Miroslav Etzler, Cyril Drozda, Filip Menzel, Tomáš Dianiška, Hana Kusnjerová, Miroslav Hruška, Marie Durnová, Jan Jankovský, Veronika Lapková, Lukáš Vaculík, David Stecher, Jan Přibyl, Karel Beseda, Martin Kraus, Marie Jansová, Jan Novotný, Tomáš Pavelka, Aleš Putík, Zdeněk Dolanský, Vítězslav Bouchner, Jan Vápeník, Pavel Bezděk, Vjačeslav Pleškov, Halina Richtrová, Martin Písařík, Jakub Kropáček, Viktorie Čermáková, Lilian Sarah Fischerová, Vladimír Marek, René Přibil, Vasil Fridrich, Roman Hájek, Richard Samko, Veronika Maxová, Miroslav Lhotka, David Šamko, Marek Jano, Richard Karol, Tomáš Turek, Marta Dřímal Ondráčková, Miroslav Babuský, Ivana Wojtylová, Hana Seidlová, Chi Chi Tornado, Barbora Vágnerová, Simona Postlerová, Jan Slovák, Roman Vojtek, Filip Bařina, Ondřej Hyneš, Pavel Nečas, David Lištván, Nguyen Guang Huy, Jiří Kraus, Martin Finger, Magdaléna Sidonová, Tereza Nekudová, Dušan Sitek, Otmar Brancuzský, Roman Štabrňák, Peter Hosking, Libor Hruška, Philipp Schenker, Václav Vašák, Jiří Maryško, Richard Němec, Martin Zahálka, Lam Le Ngoc, Lada Jelínková, Michal Zelenka, Jiří Zeman, Petr Drozda, Jiří Bábek, Marcel Vašinka, David Steigerwald, Martina Preissová, Vlastimil Čaněk, Milan Hanák, Josefína Dušková, Pavel Rímský, Petr Batěk, Jan Bidlas, Shimo Shield Potiska, Rostislav Novák st., Malvína Pachlová, Kryštof Rímský, Bohdana Pavlíková, Denny Ratajský, Regina Razovová, Barbora Mošnová, Martin Dusbaba, Pavla Janiššová, Jana Kolesárová, Veronika Týcová, Johanna Tesařová, Kristýna Kociánová, Ivo Trajkov, Jiří Rumplík, Stanislav Oubram, Pavel Marek, Kostas Zerdaloglu, Martin Bonhard, Josef Humpolec, Ha Thanh Špetlíková, Viktor Červenka, Jana Podlipná, Jitka Sedláčková, Eva Vrbková, Miroslav Večerka, Adam Vohánka, Eduard Endt, Matyáš Toufar, Petr Jeništa, Anežka Kubátová, Ondřej Cihlář, Daniel Šváb, Jiří Kraus, Filip Štancl, Pavel Kovář, Jan Antonín Duchoslav, Zdeněk Drahokoupil, Radek Polák, Jáchym Pittermann, Sára Affašová, Václav Šimáček, Marcela Holubcová, Naďa Urbánková, Predrag Bjelac, Jan Kolařík, Vítězslav Jandák, Jan Révai, Ondřej Pavelka, Henrieta Hornáčková, Gérard Robert Gratadour, Miroslav Navrátil, Jiří Zapletal, Otto Rošetzký, Martin Siničák, Miloslav Potiška, Roman Kracík, Fedja Uzelac, Miloš Pejovič, Petar Burič, Magdaléna Malinová, Jaroslav Achab Haidler, Radek Volf, Karolina Frydecká, Zdeněk Dvořáček, Michal Gulyáš, Jana Samardzic, Martin Kawecki, Petr Vymetal, Karel Petrůj, Tomáš Müller, Jan Meliš, Josef Vrána, Seisuke Tsukahara, Sofija Lekovič, Zdeněk Maryška, Zbyněk Fric, Robert Hájek, Anita Krausová, Robert Stodůlka, Ján Jackuliak, Kamila Trnková, Jakub Zdeněk, Jan Kalina, Viktor Braunreiter, Roman Neumann, Viktor Procházka, Martin Tripal, Jan Čadek, Pavel Zellner, Miroslav Oupic, Zdeněk Godla, Jaroslava Bendíková, Julius Oračko, Tomáš Bendík, Přemysl Houška, Dominika Býmová, Pavel Lagner, Doan Gia Bao, František Dominik Staněk, Marta Vítů, Helena Plecháčková Korejtková, Josef Bradna, Jaroslav Blažek, Libor Terš, Radovan Vaculík, Lenka Andelová, Vojtěch Hrabák, Markéta Krejčová, Daniela Šišková, Filip Nebřenský, Jakub Maliňák, Zuzana Zvoníčková, Lukáš Hogen, Sofie Hogenová, René Hájek, Martin Sitta, Zdeněk Žák, Sara Venclovská, Jana Fabiánová, Villiam Andrássy, Matúš Bukovčan, Zdeněk Stadtherr, Aleš Bejr, Miloš Nešič, Roman Šindelář, Jiří Šumný, Michal Kučera, Pavlína Mourková, Daniel Rous, Irina Savčenko, Ivana Lokajová, Michala Blumová, Petr Šašek, David Godla, Jiří Ployhar ml., Jiří Kalužný, Vladimír T. Gottwald, Ladislav Hampl, Tomáš Matonoha, Hanuš Bor, Martina Sattler, Mária Zajacová, Lajána Uldrichová, Václav Hanka, Miroslav Nitsche, Kryštof Hádek, Richard Osman, Jasmína Affasová, Patrik Holubář, Milan Enčev, Jiří Racek, Jiří Laštovička, Andrea Kynclová, Alena Beránková, Dominika Pilátová, Irena Kozáková, Martin Knobloch, Kristýna Boková, Vlastimil Zavřel, Petr Šmíd, Vendelín Urban, Leonard Hädler Stirský, Julie Brožová, Lucie Ducháčková, Bořivoj Čermák, Robert Tyleček, Lívia Bielovič, Helena Lapčíková, Štěpán Krumphansl, Petr Rychlý, Jiří Černý, David Smečka, Simona Zmrzlá, Jiří Roskot, Mikuláš Čížek, Natálie Drabiščáková, Monika Žáková, Zdeněk Košata, Tomáš Kolomaznik, Jiří N. Jelínek, Tomáš Tobola, Jan Houška, Bohuslav Hrdlička

Komentáře uživatele rakovnik k tomuto TV seriálu

Na dnešní poměry seriálové zjevení. Kromě nádherné kamery a povedeného výběru lokací zde máme konečně hláškujícího drsňáka, kterému jeho postavu opravdu věřím. Občas trochu drhla logika a někdy se tvůrci nechali příliš unést svoz fantazií, ale jinak jsem každý díl pozorně sledoval a dobře se bavil.(9.2.2017)

Vynikající česká kriminálka, v současné době na našich obrazovkách bezkonkurenční seriál. Nevím sice, zda se budu dívat na reprízy, přece jen krimi má kouzlo v odhalování pachatele zločinu, ale rozhodně vím, že bych rád viděl pokračování a těší mě, že pokračování se již chystá. Kromě skvělého Hynka Čermáka je nutno vyzdvihnout i neméně charismatického Alexeje Pyška. Dále si zaslouží pochvalu vynikající kamera a téměř bezchybný scénář s nečekaným (dů)vtipem.(21.11.2016)

Skvělá atmosféra, opravdu povedená kamera, povedené lokace,napětí a velice zajímavé obsazení v čele s pořádným drsňákem. Od Jana Pachla jsem čekal povedenou kriminálku a dostalo se mi jí. První díl mě vtáhl do děje a až do konce držel v napětí. Případ byl sice odvyprávěn trochu zkratkovitě, ale když byli rozehráno více dějových linií, není se snad ani čemu divit. Jen pachatel udělal takovou chybu, že se jí dá těžko uvěřit. Ve srovnání s pilotem téměř současně vysílané Mordparty jasný vítěz.(29.8.2016)

Druhý díl seriálu si drží stále vysokou úroveň napětí, ale především skvělé filmařiny. Nemohu se vynadívat na krásné obrazy, byť "jen" z Krušných hor. Případ byl zajímavý, ale rozehrané vedlejší dějové linie mi dnes přišly už poněkud rušivé. Snad by postačilo Kunešovo soukromí.(5.9.2016)

Hezká, tentokrát vpravdě venkovská epizoda. Vyšetřování stylem "Fando, ty vole...", "Jeníku, promiň". Vcelku banální případ vtáhne do děje už jen tím, že je umně napsaný a natočený. Kunešova osobní linie se hezky rozjíždí, vztahy mají jasnější obrysy a černý humor pěkně jiskří v ten pravý čas. Navíc v tomto dílu exceluje vynikající Oldřich Vlach. "Když jsme parťáci, mohli bychom si tykat." "Robin." "Kuneš."(12.9.2016)

Stále jsem unesený nadšením z téměř perfektní filmařiny. Postavy policistů jsou tak různorodé, že k sobě padnou, krušnohorská krajina přes filtry tajemná a působivá, případy temné jako božídarské rašeliniště. Konečně jsme se dostali k původnímu zločinu, byť posun byl do strany, nikoli kupředu.(26.9.2018)

Seriál hezky graduje. Tento díl má velice pěkné tempo, ale tvůrci nám možná až moc rychle odhalili karty a ke konci se nechal scénárista unést a na můj vkus poněkud přehnal vraždící mašinérii. Každopádně se příběh tváří stále velice realisticky, dialogy naprosto uvěřitelně a vtip a černý humor přichází vždy v ten správný čas.(27.9.2016)

Ze Sněženek a Machrů, včetně zmateného Máchy, se nám vyklubalo další pěkně zamotané drama. Popravdě mi ale trochu vadilo přehnané chování školního ansámblu, ať již mládeže, tak učitelů. Jako již skoro obvykle jsou zde následovníci Komenského za pitomce. Ale nejhůře mi bylo, když kurz pokračoval, jakoby nic. Případ by byl jinak napsán velice umně. Každopádně jsem zvědavý na příběhovou linii pana podplukovníka (ne jeho ženy, pokud se tyto linie nějak neprotnou), na druhou stanu mi již uniká linie příběhu Kuneše, jeho případu a jeho důvodů k pobytu v horách.(3.10.2016)

Další pěkný díl kriminálky, kde mi vskutku nevadí osobní problémy policistů. Vrah byl tentokrát sice jasný již celkem brzy i pro mě, ale pěkná pointa napravila závěrečnou pasáž, kdy byl děj byl dost překombinovaný. Nejzajímavější ovšem bylo, že Kuneš se i usmál a černý humor v dnešním dílu zazněl i anglicky. "Střílel jste někdy na jelena?" "Jen na lidi!" :-)(10.10.2016)

Nestává se, že Kuneš dělá chyby, ani se tvůrcům nestává, že by se v jednom dni střídala roční období. Přesto se jednalo o jednu z nejlepších epizod, díky skvěle zamotanému ději. Láme se chleba a já se těším na další díl.(17.10.2016)

Dnešní případ byl nakonec dost banální, ale události okolo hlavních hrdinů dělají epizodu opět zajímavou. Navíc osobní peripetie kriminalistů nepůsobí rušivě, ale skládají zajímavé souvislosti, což v ohledu na jiné současné seriály kvituji s povděkem. Škoda, že tentokrát Kuneš nejel šprechtit do Německa, ale tvůrci měli asi tolik nápadů, že se prostě do této epizody vše nevešlo.(24.10.2016)

Zatím nejslabší díl série. Kuneš byl výjimečně vtipný téměř celý díl, případ byl neatraktivní a především neoriginální (až na jeden pokus o zvrat) a chyběla mi výraznější linka jak osobní, tak k původnímu pátrání. Jinde bych takový stav kvitoval s povděkem, ale zde vybočuje ze zaběhnutého schématu.(31.10.2016)

Ze zajímavého případu se vyklubal podivný sériový zločin s vratkou motivací. Celý díl byl tentokrát prosvětlenější, Kunešovi se dobře spí, jeho nadřízenému se špatně spí a doktor byl dnes nejvtipnější.(7.11.2016)

Kruh se uzavírá, rodinné vztahy se vyjasnily a seriál spěje k finále - uvidíme, jak moc dramatickému a velkolepému a jak se podaří tvůrcům naplnit úvodní zápletku. Tento díl byl dost akční, kromě rozuzlení velkého případu ale opět přinesl několik otázek, jakoby nás nechtěli nechat autoři ani na chvíli vydechnout. Na naše domácí poměry skvěle natočená akce.(14.11.2016)

Poslední díl sliboval velkou akci. Ta ale bohužel nenastala, Kuneš se na rapla nezměnil, pomineme-li jednu menší akci, kterou jsme ale viděli již v téměř každém z minulých dílů. Rozuzlení ale bylo uspokojivé, i když trochu zkratkovité, navíc poslední scéna bez obrazu mě skutečně nepotěšila. Vtip tentokrát obstaral bývalý farář. Chci více!(21.11.2016)

Režisér Pachl se nechal hned po skončení série slyšet, že tato byla pestřejší, akčnější, ve všem lepší. Jen rádoby kritici a vůbec čecháčkové, kteří nedohlédnou za hranice svého plotu, to nepochopili. Obzvláště, co se týče rasizmu, xenofobie, a vůbec všehomíra světa. Prostě to, že druhá série byla ve všem horší a podle mě stála za starou belu, mohu já a další diváci, kteří kroutili hlavou nad nesmysly, jež nám tvůrci servírovali. Už od prvního dílu jsem tušil průšvih, málokdy se bavil a do konce vydržel jen ze zvědavosti. Průměrné hodnocení je asi spíše z nostalgie. Protože udělat z našich detektivů trosky, žijící v plísni, jezdící rachotinami, kteří vyřeší případ jen s dávkou obrovského štěstí, to jsem nečekal a neuvítal. Parodovat vlastní seriál, to je na nějakou cenu, ne? Co napsal Tom_Lachtan v plném rozsahu podepisuji.(4.4.2019)

Nová série začala ostrou akcí, v cele ovšem končila dost hloupě. Aspoň nahluchlý Páka potěšil. Mezitím se ale pěkně zabydloval staronový tým a klesal Kuneš. Černého humoru, akce i napětí jsem měl dnes vrchovatě.(7.1.2019)

Kromě kamery jako by toto nebyl snad ani starý dobrý Rapl. Ultras byli více než cokoli směšní, nejvíce jejich přehrávající šéf. Ostatní děj mě nijak nepotěšil, navíc byl případ rozdělen, přitom se dějem proplétá už Željko. Kuneš je skvěle hláškující flegmatik, Mácha šašek, ale tentokrát zde bylo i na mě až příliš hloupostí.(14.1.2019)

Skoro nevěřím, že druhou sérii točí ten samý tým. Vše dobré je pryč, což tento díl potvrdil. Jednání postav je hloupé, naivní, tvůrci přeskakují z jednoho tématu na druhé. Guláš hooligans, fotbalu, drog, černohorské mafie, Romů, rodinné krize, chlastu šéfa a čehokoli dalšího mi moc nechutná. Těší mě zatím jen občasný vtip, ovšem i ten obstarávala především klišé o Romech. Jinak až moc často je děj zatím spíše parodie.(21.1.2019)

• Hrdinové nepracují (S02E04) (epizoda) (2019)

Parodie na bezvadný seriál Rapl pokračuje. Pomalu chápu, proč se mi pokračování tak nelíbí. Důvodem je proměna charakterů. Lupen je tvrdší (jen doma měkkota), Kuneš má málo prostoru a spíše vysvětluje, šéf se zabývá lahví a táhne to šašek Mácha, starosta všemu nasadil korunu. Navíc oslabit hlavního hrdinu alergií a posadit ho do rachotiny, nebyl nejlepší tah. Mafiáni jsou spíše trapní a to dlouhé neumírání zakončili opravdu spolehlivým způsobem. Nic se sice až na kytici nevyřešilo, ale jede se dál.(28.1.2019)

• Útulek doktora Knechta (S02E05) (epizoda) (2019)

Práce policie dnes zaváněla odpadem. Mafie a vrah s penězi chodí kolem nich a oni vrší jednu blbost za druhou. Kuneš dostane klidně na hubu, ale stejně si za to mohl sám. Želí si klidně pracuje z vězení a ani se tím netají. Ale legrace musí být. Ani nevím, proč jsem ještě nedal odpad.(4.2.2019)

Nový Rapl pokračuje. Dnes dokonce zalitý zpočátku sluníčkem. Hutná atmosféra první série je tatam. Asi do poloviny dílu jsem měl dokonce i radost, že zde nefigurují mafiáni z Montenegra. Bohužel mi ji tvůrci opět zkazili. Policisté si ani dnes neodpustili megabotu, takže prohlášení Máchy, že nejsou tak hloupí, jak se říká, vzalo za své. Oproti minule zlepšení, ale ještě to není ono.(11.2.2019)

Policejní práce je stále stejně tristní. Tři zvězdy za několik světlejších míst a asi také z nostalgie. Nejvíce zazlívám tvůrcům, že z Kuneše je chcípák. Ostatní je spíše parodie, až na náměstka. To je totální úlet.(18.2.2019)

• Trefa do Tlustého (S02E08) (epizoda) (2019)

Myslím, že tento díl byl poctou těžké herecké dřině. Práce policie dnes fungovala jako Kunešovo auto. Shodou náhod policisté případ vyřešili. Omáčka okolo je ale spíše trapná a mafiánská linie naopak, naštěstí, téměř žádná. Parodie, blížící se odpadu. Z charismatických či minimálně snaživých policistů jsou směšné figurky. PS: Kde má Slepice kohouta a kuře?(25.2.2019)

Z tohoto dílu mám rozporuplné pocity. Policisté se konečně tváří, že vyšetřují. Ale zase jim musí pomoci téměř nečekaná událost. Ovšem lezou mi krkem telefonáty Željka a odposlech se slovníčkem. Slepici se musím omluvit, Pepíčka/Honzíka? je mi líto. Ale spíše to vypadá, jako by scénárista zapomněl... Postoj tvůrců k menšinám je veskrze pozitivní, zato my bychom se asi měli okatě stydět :)(4.3.2019)

Dovolenkové díly mám rád. Léto, Sázava, kempy, hezká holka. Dokonce i případ byl vystavěn zajímavě, s pěknou pointou. Ovšem způsob vyšetřování je minimálně nestandardní, nakládání s důkazy trestuhodné a Željko mě jako obvykle nebaví.(11.3.2019)

Případ v zajímavém prostředí trochu kazily odbočky a skoro slepé uličky, ale budiž. Nakonec do sebe vše slušně zapadlo. Tvůrci asi kazí napětí záměrně, ovšem komediální prvky fungují lépe, než ty kriminální. Největší komedie je ale bezkonkurenčně mafie.(18.3.2019)

Tvůrci bohužel udrželi standardní úroveň druhé série. Tudíž i tento díl osciloval mezi odpadem a plným počtem. Ačkoli to bylo výhradně o bratrech černohorcích, konečně se dalo napětí krájet a humor nebyl trapný. I kdybych odpustil očividné nesrovnalosti v ročních obdobích a délce dne, ze závěru vznikla opět fraška, s policisty v hlavní roli. Ta přišla se slovy Máchy o profesionálním zásahu. Já jsem si snad nakonec přál, aby už zbyl jen jeden bratr, protože tři bylo moc.(25.3.2019)

• Dobro došli! (S02E13) (epizoda) (2019)

To nejhorší nakonec. Čeští policisté bez peněz, dokladů, zbraní, pomoci, oblečení, běhají v ukradených teplákách po Černé Hoře, kde likvidují mafii. Zatím v Čechách pokračuje parodie. Z dobrého policisty špatný a naopak. Zoufalost, plná nesmyslú.(1.4.2019)