Tři zločinci z planety Krypton (Terence Stamp, Sarah Douglas a Jack O'Halloran), nevědomky propuštěni z vězení Phantom Zone, plánují zotročit Zemi, právě když se Superman (Christopher Reeve) rozhodne ukázat Lois Laneové (Margot Kidder) svou romantičtější stránku. Gene Hackman (jako Lex Luthor) se také vrací z prvního filmu a se špičkovým vedlejším obsazením, vtipnou režií Richarda Lestera a vizuálem, který ohromí a potěší, Superman II vám zachrání den, kdykoli se na něj podíváte! (Magic Box)

papadoce

Richard Lester bohužiaľ nie je Richard Donner. A videli sme to hneď v úvode, keď sme si úplne zbytočne pripomínali zábermi z jednotky, kto je SuperMan, kto Zod a čo všetko sa udialo. Zabralo to takmer desať minút. Fakt zbytočné, dvojka predsa prišla len dva roky po jednotke. Za to hviezda dole. Asi bola snaha o odľahčenejšiu verziu zápletky, ale v podstate zo všetkých scén s Luthorom z neho urobili poloidiota a hlavným zloduchom teda mal byť už generál Zod. No a potom mi vadili také hrozné anomálie, akože na dvoch mužov pri úteku zasvietia obrovským reflektorom, ale že sa prestali hýbať, tak ich nevidno. Alebo malý chlapec spadne do Niagarských vodopádov a padá asi tak 30 sekúnd. Ja myslím, že by bol dole cobydup. Jednoducho Superman II nedosahuje potrebnú kvalitu takmer v ničom. Príbeh bol navyše dosť nepochopiteľne “obohatený” o akúsi lovestory, kedy SuperMan urobí jedno z najhorších rozhodnutí na svete. Zostanem teda zaľúbený len do jednotky a ostatné diely pozriem zo zvedavosti. Ale Hackman ma bavil. A pretláčanie rúk ma rozosmialo. Bolo tam viacero vtipných scén. Inak slabé. ()

Zadri

Hloupý film, který nad vodou drží jen vtipný Hackman a hudba. Jsem asi Superman negativní, ale hloupé hlášky, mizerné herecké výkony a trapné chvíle dělají z této oddychovky dvouhodinové trápení. Hodnotím tak jak hodnotím, a to beru v potaz i dobu vzniku tohoto dílka. ()

zly.dvojce

Za to, že kromě triků mne film dokázal oslovit svojí naivitou a černobílým pohledem na svět, kdy existují good boys and bad boys a nic mezi nimi, úplně stejně jako když mi bylo 12. A to navzdory tomu, že jinak nemám rád ani černobílé vidění světa, ani přlišnou naivitu. K Tosimově citaci, kterou jsem nechtěl opakovat a která je nejsilnější větou celého filmu pouze dodávám: "To je zvláštní, ještě jsem neviděl, aby se šmejd krmil šmejdem. Ještě stále sedíte na mém místě!" ()

Ernie_13

Katastrofa! Nudil som sa ako nikdy. Efekty slabé, príbeh úbohý, réžia a masky takisto, no a čerešňou na torte nevkusu boli parodiálne vsuvky, ktoré sa tam vôbec nehodili. Je smutné, že hrdina komixového sveta akým je Superman nemá vo filmovom zastúpení jediný poriadny počin po, ktorého pozretí by som si povedal, no paráda! Je to pre mňa nepochopiteľné obzvlášť keď si vezmeme, že jeho menej známi kolegovia zo sveta komixu majú za sebou omnoho vydarenejšie prezentácie. ()

fanik15

Obrovský pokles oproti prvnímu dílu. Film je příliš "dětský". Především ten konec. Efekty jsou horší jak u prvního dílu. ()

kubilov

Superman nikdy nebyl jeden z mých oblíbených komiksových hrdinů, a to ani když byl převeden na filmové plátno. Efekty jsou ve druhém díle stejně špatné jako v prvním a to dokonce vzhledem k době vzniku, možná dokonce ještě slabší. Propojení se začátkem prvního dílu je sice zajímavé, ale generálu Zodovi i jeho věrným vojákům Urse a Nonovi to víc slušelo v dvourozměrné skleněné desce, než na planetě Zemi. Jejich kamenné obličeje a téměř nulové hraní bylo v kontrastu s příjemně šíleným Hackmanem, který byl nesrovnatelně lepší než v prvním díle, totálně mimo mísu. Aspoň se v druhém dílu někam posunula lovestory Clarka a Lois, která s "velkým a nečekaným" odhalením dostala jiný rozměr. Superman 2 je ještě o kus horší než jednička, a proto ve mně pořád přetrvává pocit, že režiséři až příliš sází na Supermanovo charisma a zjev na úkor toho ostatního. ()

horor2

Pro mě určitě nejlepší díl z celé série! Souboje, ztráta schopností a za geniální konec vyzvedávám směrem nahoru. ()

mrclTV

Prvá polovica filmu je tak naivná, že upadá až do roviny miernej trápnosti a druhá, je pre zmenu prekvapivo ponurá a vážna, no nevyhne sa svojim trápnym momentom. Veľká inkonzistencia a o niečo horšie ako jednotka. Je tu jasne vidieť, že film sa kvôli opakovaným zmenám vo vedení niekoľko krát pretáčal, čo mu rozhodne neprospelo.... ()

EnderWiggin

Ehmmm, čekal jsem dle spomínek o něco víc. Lex Luthor alias Gene Hackman je cool, ale ve filmu je příliž mnoho chyb. Superman, který může ukopnoul palici soše svobody zakopne o medvědí kobereček? Pak mu trvá pět minut než se dostane z ohně? A to jindy léta zpátky kolem země proti toku času... A Loise na to jako by nic. No holt, láska dělá divy. Hlavně že všechno vyřeší krystal, a my ani nevíme jak. Nakonec taky něco pro snílky, s trochou posilování je pomsta sladká? Škoda toho automatu. Zbytečně hloupé. Druhá hvězda z nostalgie... ()

blondboss

Svižné a nadupané pokračovanie úspešnej jednotky. Stále to dávam do priemerného hodnotenia, nakoľko to malo podobnú atmosféru ako jednotku, ktorú som hodnotil rovnako a taktiež tie triky už predsa len pohltil čas. Každopádne táto dvojka vcelku slušne ubiehala a bolo na čo sa pozerať. Christopher Reeve opäť skvelý a Gene Hackman tam už bol skôr na príťaž. 65 % ()

eMeMko

Mírně horší než první díl, přesto stále koukatelné. Styl humoru, akce a triků nezměněn, herecké výkony podobné, co víc si přát. Horší hodnocení dávám za trojici protivníků, kteří mě moc nepřesvědčili. Ano, měli své silnější momenty, nicméně jako celek nic moc. Těžko říct, jak je odlišná verze Richarda Donnera, každopádně pro tuto verzi se budu držet průměru. ()

Kinofil

|| PG || Warner Bros. || Rozpočet: $54 mil. || USA: $108 185 706 - ČR: Neuvedeno - Celkem: $133 000 000 || Lesterova verze je oproti Donnerově jedničce a dvojce mnohem horší a nebýt původních scén, spadla by až na úroveň trojky. Úvodní scéna s Eifelovkou se do filmu vůbec nehodí a následný zrod záporáků je o to směšnější. Jejich eskapády na planetě USA příšerně protahují stopáž a vůbec z nich nejde strach. Stamp alespoň jako jediný se pokouší hrát, ovšem jeho znudený výraz mě spíš uspával. Superman se místo toho řeší prozrazení identity a vztah s Lois a až do poloviny filmu si nevšime, že je na zemi hrozba. Opět to působí jako 3 dohromady sešité příběhy a žánry, které na sebe navazují jen náhodou. Luthor je tu zcela zbytečný a chápu jeho přítomnost pouze z důvodu souběžného natáčení a oblíbenosti postavy (a herce). Bohužel Brando zde úplně chybí a tu nejdůležitější scénu existence Supermana a jeho schopností nemá kdo pořádně vysvětlovat. Proto taky nedává absolutně logiku, Superman ztratí schopnosti a pak je mimo obraz znovu získá. Závěrečný souboj se Zodem sice není úplně zlý na tehdejší poměry, ovšem jeho poražení rozdrcením ruky a zkopnutím do jámy zlé je. Lesterova verze je lepší pouze v samotném konci, jenž oproti zbytku (a Donnerově verzi) dává větší smysl. Salkindové se tu zbavili všech talentovaných lidí (Donner, Puzo, Brando, Williams a málem i Hackman) a mysleli si, že film ukočírují i bez nich. Díky dalším dílům je zřetelné, že pravého Supermana jen Christopher Reeve nedělá. 55%. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty