Batman začíná

• USA Batman Begins (více)
USA / Velká Británie, 2005, 140 min

Jako malý chlapec je Bruce svědkem násilné smrti rodičů, kterou si trpce vyčítá. V dospělosti je ovládán vztekem a touhou po pomstě. Snaží se pochopit myšlení zločinců a bojuje s vlastními démony. Živí se drobnými krádežemi a ocitá se v horské věznici v Číně, kde se setkává s tajemným mužem Ducardem, který jej naučí bojovému umění nindžů. Zdejší výuka nakonec dopadne poněkud jinak a on se vrací do rodného Godham City. To se za těch pár let změnilo k nepoznání - ze všech stran vyvěrá kriminalita a korupce. Bruce s pomocí věrného komorníka a pár nových přátel, začíná žít dvojím životem. Stane se maskovaným bojovníkem Batmanem, který používá svoji sílu, inteligenci a řadu svých technických vymožeností k boji proti zlověstným silám, které ohrožují město. (TV Nova)

Autogram

Nolan mi snáď prepáči, uznávam, že remeselné spracovanie aj herecké výkony sú bezchybné, ale mne títo komiksoví hrdinovia hrajúci sa na skutočných ľudí s emóciami a ťažkou minulosťou neprirástli k srdcu. K tomu ešte žiarič odparujúci jedovatú vodu z rozvodov celého mesta a nakoniec iba havária vlaku zostala nezabudnuteľnou akčnou scénou. Boj proti korupcii sa naozaj nedá vyhrať s úplatnými policajtmi a sudcami a tak s podsvetím mesta musí zatočiť spolu s Batmanom krásna prokurátorka a jediný neúplatný policajt. Celé tak trochu klišé. ()

dragon94

"Když se stanete něčím víc, když se dáte plně do služeb nějakého ideálu, a když vám v tom nezabrání. Potom se z vás stane někdo úplně jiný.... Legenda pane Wayne." Christopher Nolan natočil film do jehož rolí dosadil jedny z nejlepších hollywoodských herců. Hans Zimmer složil jeden ze svých nejlepších soundtracků. Goyer napsal jeden ze svých nejlepších scénářů. Aby společnými silami vytvořili film o jednom z nejlepších superhrdinů. Co z toho mohlo asi vzejít? No první díl nejlepší superhrdinské trilogie všech dob :-). 96% 5* ! ()

Pedross800

"PROČ PANE NETOPÝR? MÁM Z NETOPÝRŮ STRACH, AŤ HO MAJÍ I MÍ NEPŘÁTELÉ..." A tak se zrodila legenda, legenda kterou jsem tolik roků naprosto ignoroval. Ani nevím proč, kdysi jsem ty staré batmanáky občas dal. Až nedávná nuda a shlédnutí poslední části z této "Nolanovské" trilogie v telce mě totálně odrovnalo a tak jsem si řek že to musím zkouknout celé. No a tenhle zrod legendy mně taky vyrazil dech. Začátek, výcvik, psychologicky brilantní ukázka přerodu hlavního hrdiny v to čím bude, hudba, akce, skvělý Caine, Freeman, ulalááá já se po dlouhé době tetelil blahem a jako to byla vážně pecka. Jako trotlík se tady ted milion let po vzniku připojím s komentem i hodnocením k naprosté většině....no ale lepší pozdě nežli nikdy :-) dal jsem to naráz i s druhým dílem ale o tom někdy jindy....."proč padáme pane?....abychom se naučili znovu se zvednout!" ()

Luksa

V podstatě nemám výhrady, ale pro mně to blockbuster roku prostě není, něco mi tam pořád chybělo. Jinak Bale je opravdu zatím nejlepší Batman, mile mě překvapili záporáci (kteří jsou mnohem civilnější než v předchozích Batmanech), hudba a nekomiksová první polovina. ()

Nepi

Oproti původnímu Batmanovi od Tima Burtona je tenhle ví o postavě samotného Batmana a hlavně,o tom jak vůbec dvojí život Bruce Waynea začal a co ho motivovalo...Taky se víc věnuje minulosti Bruce Waynea, jeho životu a jeho společnosti...Tim Burton příběh Batmana více odvyprávěl a přišel mi,že při něm čas více letí.....Batman begins je celkem taky zábavný svými občasnými hláškami,ale hlavně ho drží akční scény...Např. honička na silnici v nočním Gothamu a taky souboje...Takže jako celek **** ()

Ludivitto

Ch. Nolan umí natoči pitvu lidské duše, umí vybudovat skvělou atmosféru a dokonce umí natočit i efektní automobilovou honičku - ale naprosto selhává v kontaktních soubojích! K čemu mi je sledovat v úvodu výcvik, když poté ze všech soubojů nic nevidím? Doufám, že si do pokračování najme Nolan nějakého zkušeného pomocného režiséra bitek. Mohlo to být jasných 5*. ()

Narcis

Jako zapřísáhlý fanoušek téměř celého hereckého obsazení (hlavně tedy Christiana Balea) musím dát 5*. Akční scény vynikající - ta honička byla úchvatná. Christian Bale stále v kondici a samozřejmě dobrý herec. Scéna s vlakem byla skutečně vychytaná. Christopher Nolan je umělec i v tomto žánru. Skvělé napojení na zbytek série. ()

P1tr

Nejenže tu začíná nový Batman ale startuje tu i Nolanova komiksově-realistická jízda. Začínající Batman restartoval sérii výborně, ovšem k dokonalosti Temného Rytíře mu leccos chybí. Nedostatek cool záběrů je do očí bijící, stejně tak se Scarecrow, ačkoliv je výborně ztvárněný, nevyrovná Jokerovy. I přes tyto a další nezmíněné chyby povedený snímek, který svojí hutnou atmosférou dá na nedostatky zapomenout. ()

prasacimor

Bolo to dobré, zaujímavé, niečé úplne odlišné, no mne ku batmanovi predsa len patrí ten jedinečný Burtonovský štýl (aspoň minimálne) a hlavne ta užásna hudba Dannyho Elfmana. To bolo najvačšie sklamanie. ()

Pipes

Trochu jiný Batman než ten původní Burtonův, ale kvalitativně na stejné úrovni. Houstnoucí atmosféra, hudba padne jako ulitá, skvělí herci a k tomu zajímavý příběh. Plus samozřejmě výborné vizuální zpracovaní (to je tak nějak samozřejmost). Pravdou je, že záporák se nevyrovnal svým předchůdcům z Burtonových filmů, i když byl Neesnem zahraný skvěle. Také mě mile překvapil Bale, od kterého jsem vskutku moc nečekal. Celkově tedy opravdu velmi dobrý komiksák.. ()

Styxos

Nikdy by mě nenapadlo, že se dočkám nového oživení svého oblíbeného hrdiny, ale stalo se a opravdu se to povedlo. Christian Bale je opravdu Batman. Na rozdíl od předchozích zpracování se však nesoustředí jenom na akci, ale i na psychologii. Což je velké plus a opravdu mě to nadchlo, protože Batman a Gotham jsou tak velmi reální. ()

deckardx

Je to takovy jiny Batman nez sme zvykly... Realnejsi,zas temnejsi... Na jednicku a dvojku to nema,ale je to uplne jinak pojaty a me se to dost libilo.. Navic Bale mi pripada jako nejlepsi Batman ze vsech,tesim se na pokracovani... ()

ssfan

Velmi povedený film se skvělou atmosférou, vynikající hudbou a zajímavou vizuální stránkou. Vůbec jsem se nenudil a film mě dokázal upoutat od začátku do konce. 90% ()

Borat

Mě Batman nějak filmově netáhnul, i když šlo věsměs vždy o slušné filmy, ale na Batman Začíná jsem se podíval z jednoho hlavního důvodu. Jak to valstně začalo, předtím, než vtrhne Heath Ledger jakožto Joker na scénu v Temném rytířovi. To hlavní, tedy jak Batman začíná tu je ztvárněno podle mého celkem slušně a i když padouch není nijak extra výrazný, i ten pro začátky Batmanovy kariéry stačil. Jak vlastně vznikl Batmobile, sídlo Batmana a nebo dokonce proč se vlastně stal Bruce Wayne Batmanem tu je vše vysvětleno a tedy svůj účel Batman Začíná plní. Plusy+: Začátky, Batman Mínusy-: Slabší padouch Hodnocení:|80%| ()

blixadovan

Se změnou režiséra došlo i k razantní změně v přístupu k tématu, nutno uznat, že ke změně k lepšímu. Batman začíná je skutečným filmem a ne jen barvotiskovou přehlídkou komicsových, co možná nejprapodivnějších, postav, jak tomu bylo u filmů Joela Schumachera. Konečně je to tvor z masa a kostí ( i když taky s jistou licencí) a taky s jasnou minulostí, která dává jeho činům motivaci. Leitmotivem snímku je strach, téma pomsty a spravedlnosti zde sice mohlo být rozvinuto více, ale bylo by to asi na úkor děje. Film šlape jak čerstvě namazaný batmobil. Výběr Christiana Balea do hlavní role byl jistě správným krokem, neokoukaná tvář, úsporné herectví a ztlumený hlas. Katie Holmes však není příliš přesvědčivá v roli silné právničky, působí příliš dětsky a zranitelně. Těším se na opětovné shlédnutí Temného rytíře, hodně věci mi bude jasnějších. ()

Madlene

Death does not wait for you to be ready! Death is not considerate, or fair! And make no mistake: here, you face Death. ()

manonfire

No jo..jen si pěkně pochrochtejte, že přesně takhle batmanovsky má vypadat Batman a takhle gothamovsky Gotham. Prý psychologie postav, dávná tragédie ztráty rodičů připomínaná letem netopýrů....proboha. Tohle je prostě jen akční pohádka, neobsahující ani molekulu toho hlubšího, jenž v tom hledají přívrženci stejně ploché a vzorově americky přiblblé předlohy. 40% ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

19.07.2023

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Watchmen ve stylu Jokera?

Watchmen ve stylu Jokera?

05.01.2021