Reklama

Reklama

Liga spravedlnosti

  • USA Justice League (více)
Trailer 6
USA, 2017, 120 min

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Gardner Fox (komiks)

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Hrají:

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)
(další profese)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

(více)

Diskuze

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Chápu. Jinak mám i Iron Mana rád (kromě dvojky, kterou mám v MCU na posledním místě).

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

higuain

No, fungoval lépe než v SS, kde bylo všechno v traileru. Já osobně jsem přišel na chuť většině hlášek od Flashe a Dostojevský mě dostal.

na příspěvěk reagoval higuain

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Nevka

Fungoval? No nevím, já bych dokonce řekl, že humor fungoval mnohem víc v BvS než tady. Tam se o něj totiž nesnažilo za každou cenu a jakkoliv ten film měl po většinu stopáže hodně vážnou tvář, tak hlavně Alfrédovy a Perryho průpovídky byly tou svojí ironií a nenuceností daleko zábavnější, než ta krkolomná snaha nacpat nějakou hlášku do každý druhý scény v JL.

na příspěvěk reagoval Nevka

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Hanyou

U Atlantis jsem moc nepochopil jednu věc. Ve filmu je řečeno, že se jedná o dobře střežené místo. Ve finále tam jsou jen dva lidé...

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Nevka

Já zrovna efekty obecně neřeším. Tady bych spíš řekla, že některé dialogy nedávaly moc smysl (Aquaman s tou další Atlantiďankou) a byly nudný.

na příspěvěk reagoval Nevka

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

higuain

Já nakonec šel se SS ještě o jednu níž. Tady alespoň z mého pohledu fungoval humor, což se o SS říct nedá.

na příspěvěk reagoval higuain

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Suicide Squad je popravdě první film, který mě napadl, že bych k němu Justice League přirovnal. Jak stylem, tak kvalitou.

na příspěvěk reagoval Nevka

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Hanyou

Mě právě ty efekty dost otrávily, protože to byl vrchol nevkusu. Nevadily by mi ani nějak "obrovské" scény, ale prostě to nevypadalo pěkně :) V porovnání s Thorem, kde byly taky na MCU slabší efekty?

na příspěvěk reagoval Hanyou

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

U mě BvS: Ultimate Edition -> Muž z oceli -> Wonder Woman -> Sebevražedný oddíl -> Liga spravedlnosti.

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Bluntman

Spíš je to prostě průměrný blockbuster, kde se jen potvrdilo, že WB nevědí, co chtějí. Resp. vědí (chtějí vydělávat miliardy), ale neví, jak toho dosáhnout. Chtít po Snyderovi, aby natočil film stylem podobný Avengers je stejnej nesmysl, jako chtít po Whedonovi, aby v postprodukci ten film přestříhal na něco, co bude bourat kinosály. MoS a BvS (UE, tedy Snyderova plná verze, kterou mu do kin neschválily) zůstanou asi nadobro vrcholem celého tohohle univerzia.

na příspěvěk reagoval Bluntman

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

V čem se ti nelíbil? Já ho zrovna taky považuji za top :D

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

higuain

Tak s dabingem to máme stejně. Až na to,že mě se nikdy nestalo,abych šel na dab.film omylem.:-) P.s.já to nesrovnával,když jsem JL ještě neviděl,jen to byla reakce.:)

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

PKD

Já bych teda jako nejhorší volil S4. A ano, Justice League se moc nepovedla, ale srovnávat jí s těmito filmy je blbost.

 

Btw ještě k tomu kinu ve dvě odpoledne... v Praze v multiplexech dávají novinky běžně celej den (mnohdy i dřív než ve dvě). Já chodím obvykle co nejdřív (podle toho, jak zrovna můžu), protože odpoledne jsou ty sály prázdnější než večer (a plný kinosály jsou zlo). A byl jsem jako vždy na 2D s titulkama, na dabing by mě nikdo nedostal, to se mi za poslední léta stalo jen jednou a omylem, když jsem se přehlédl při vybírání lístku a že je film s dabingem jsem se dozvěděl až ve chvíli, kdy ten film začal.

na příspěvěk reagoval PKD

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Ligu spravedlnosti považuji za nejslabší titul z DCEU, takže za mě ne, protože Sebevražedný oddíl je alespoň zajímavý kvůli tomu střetu režisérovy poetiky a studia jdoucí na ruku publiku na základě reakcí na trailer.

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

higuain

Nemyslím, že to je přehánění. Batman a Robin si lze užít jako provinilé potěšení, které je hrdě pokleslé a které se přiznaně odkazuje k v zahraničí kultovnímu seriálu/filmu ze šedesátek. Superman IV sice neměl rozpočet, zato měl ambice a snažil se být dobově relevantní (atomové zbrojení apod.). Liga spravedlnosti  neobstojí ani jako populární film dodržující základy vyprávění, není (skoro ničím - až na to spoléhání se na žánrové konvence a odkazování k jiným superhrdinským adaptacím) ničím ozvláštňující.

na příspěvěk reagoval higuain

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

higuain

Pochybuji,že je tento pous horší,jak nejhorší DC film všech dob (i ten S IV je lepší,jak BaR).

na příspěvěk reagoval higuain

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

Horší než ultimátní edice BvS, horší než kinoverze BvS, horší než Batman a Robin, horší než Superman IV. 

na příspěvěk reagoval higuain

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Za mě rozhodně horší. Viz komentář, který ti řekne více :)

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Musím říct, že se mi to i celkem líbilo. Pro mě zatím nejlepší DCEU film.

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

No, prozatím nemám chuť se nějak rozepisovat, ale jedno k tomu řeknu - pracovat ve střižně musela bejt fakt prdel.

Související novinky

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (více)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Studio Warner Bros. Discovery čerstvě oznamovalo čísla za třetí kvartál a podle očekávání to není žádná hitparáda. I proto se musel před investory poměrně rychle ujmout slova nový šéf společnosti… (více)

Reklama

Reklama