Před miliony let vytvořily nadpřirozené bytosti zvané Strážci intergalaktickou policii Green Lantern, která chránila jednotlivé sektory vesmíru. Jeden ze Strážců Abin Sur byl po boji s nepřítelem vážně zraněn. Když jeho kapsle unikla na Zemi, pověřil svůj prsten - zdroj nadpřirozených schopností, aby našel jeho vhodného nástupce. Prsten na Zemi objeví mladého zkušebního pilota Hala Jordana, který má velkou dávku sebevědomí, neposlušnosti a lehkomyslnosti. Jeho zdánlivě bezstarostnou mysl ale trápí vzpomínka na smrt otce, který zahynul při jednom zkušebním letu. Když prsten přivede Hala k Strážci, vysvětlí mu, co znamená stát se Green Lanternem. Odešle ho na domovskou planetu OA, kde se začíná seznamovat s podstatou svého poslání. Vůdce Strážců ale mladíkovi nevěří a po jednom z cvičných bojů o sobě začne pochybovat i sám Hal. (TV Nova)

novoten

Když mi u epických trailerů instinkt napovídal, že Green Lantern bude pecka, měl jsem na něj dát a nenechat se na čas odradit posměšnými prvními reakcemi. Sice uznávám, že vůdce mimozemských ochránců pořádku v podobě červeného mudrce radícího se se šedými hlavami nemusí sednout všem, ale zároveň nepřestávám žasnout, jak do sebe dokáže i takhle zdánlivě nesourodá mozaika zapadnout. Strážci, Lanterni, traumatická minulost, vlastní pochyby i love story s překrásnou Blake Lively. Být takhle sympaticky rozháraný a přitom komiksově komplexní není žádná sranda a díky tomu, že to scénář zvládá s přehledem, pošilhává místy snad i po nejvyšším hodnocení. Třeba by se ho bývalo dočkalo pokračování, pro které ale reálně nikdy nebyla šance. 85% pro nečekaně zdatnou konkurenci už tehdy vražedně kvalitnímu Marvelu. ()

tron

S Green Lanternom som sa v komikse stretol zatiaľ len párkrát (v origine Tajomstvo pôvodu alebo vo vedľajšej úlohe v JLS: Svoboda a spravedlnost) a hoci som si myslel, že to bude čistá chujovina, nakoniec ma to prekvapivo bavilo. Jasné, je to WTF, ale zručne spracované a to hlavne vďaka sympatickej, kvalitne psychologicky prepracovanej postave špičkového, ale až príliš riskujúceho (všetko) pilota stíhačky. Film je... presne taký blbý, aký som čakal. Nedá sa brať vážne. Nie každý komiksový film musí byť Temný rytier. Treba robiť aj sranda-komiksy. Ale toto bolo na mňa moc. Hoci ide o origin, ktorý by teoreticky mal aj veci neznalému divákovi predstaviť komplikovanú postavu, opak je pravdou. Je toho (všetkého) na netrénovaného diváka strašne veľa. Lampáše, sektory, planéta OA, strážcovia, žltá farba... Scenár je natoľko šialený, že mnohé veci na prvý raz nepochytáte (prsteň musíte občas dobiť - prostredníctvom zeleného lampáša -, aby fungoval, prípadne ak prsteň nejakým spôsobom ľubovoľnému Lanternovi ukradnete, ešte to neznamená, že sa sám stanete Lanternom). Našťastie, len čo hrdina začne používať prsteň, začnú sa diať veci. V jednej scéne sa pokazí helikoptéra a začne sa rútiť do masy ľudí. Green Lantern ju vďaka prsteňu premení na závodné auto (!) a na zem zhmotní pretekársku dráhu. Helikoptéra, teraz už vlastne auto, tým pádom nedopadne na ľudí, ale na pretekársku dráhu a nikomu sa nič nestane. To nevymyslíš, to je život. Prípadne Parallax zaútočí na ženu. Blíži sa k nej, no v poslednej chvíli sa pred ňu postaví Green Lantern, zhmotní gigantický guľomet a začne to do Parallaxa páliť - ako kedysi T-800 rotačákom do rady policajných áut -, a medzitým žena bezpečne utečie. Podobných zábavných TOTÁLNYCH STUPIDÍT je snímka plná. Vďaka aspoň za ne, pretože ako "seriózny" komiks to brať rozhodne nemožno. ()

B!shop

No docela zklamani. Cekal jsem nejakou poradnou rezbu a trailery lakaly, ze by to melo bejt v docela epickym meritku a vysledek je takovej proste nic moc. Jednak dobrou pulku filmu vyplnujou osobni problemy hlavniho hrdiny, at uz se strachem, smrti otce nebo zenskejma a popravde receno, cely je to takovy trochu zmateny, obzvlast ta romanticka linie, ta se smrti otce pro zmenu pripomina Zhavy vystrely a celkove to na me pusobilo dojmem, jak kdyby si tvurci po natoceni souboju rekli, ze proste potrebujou nejakou vatu mezi to a co je napadlo, to tam narvali. Co se tyce samotnejch souboju, kdyz si Hal vymysli tu hromadu zbrani, je to fajn, skoda, ze to je malokdy. Vetsinou tu totiz nejsou souboje, ale spis epicky zabery. No a dalsi problem je se zaporakem, respektive zaporakama. Hlavni zlutej psouk vypada jak z Fantasticky ctyrky a je spis k smichu a jeho poskok dokturek je takovej uchylacek s oteklou hlavou. Kdyby aspon triky byly bezchybny, ale obcas docela haprujou, treba prave u hlavniho zaporaka nebo u ty bandy nesmrtelnejch alienu. Kdyby film jel v trochu uvolnenejsim duchu, mohla to bejt aspon zabava, jenze tady se bere vsechno moc vazne a do toho tu je sympatak Reynolds, kterej se jednu chvily tvari jako nejlepsi superhrdina vsech dob a za chvily skoro jak Van Wilder. Celkove sice lepsi 3*, protoze jsem se prakticky nenudil, ale letos zatim jedna z nejslabsich komiksovek. Tak po druhym skouknuti, kdy uz jsem nemel zadny velky ocekavani to je nakonec na slabsi 4*. ()

Jara.Cimrman.jr

Nepatřím mezi jedince, kteří netrpělivě vyhlížejí na nebi přílet dalšího superhrdiny statečně hájícího nekonečnou svobodu občanů USA, ale v rámci své orientace ve filmovém světě se snažím jejich přílety registrovat. Tenhle zeleňouš nebyl obdařen nijak výjimečnými parametry, vlastně jednoho podobného potkávám takřka denně polehávat před zdejší nálevnou, ale zase s ním občas byla sranda. ()

Pethushka

Pěkné efekty jsou poslední dobou všude. A tak se nám tu hromadí obsahově nijaké filmy na které se sice dívá hezky..ale nevyvolávají v nás téměř žádné emoce. Kromě hromady triků nebylo nic, co by mě dostalo do děje. Blake Lively je krásná a Ryan Reynolds je docela sympatický. Jenže to jsem věděla už před zhlédnutím. Kde jsou ty časy, kdy jsem fandila hlavnímu hrdinovi a nemohla se odtrhnout od obrazovky? Teď už se jenom dívám jak to tam dokoulí a jak při tom bude vypadat. Slabé 2,5*. ()

xxmartinxx

Předigitalizovaná nuda, která přitom svého rozpočtu nedokáže využít. Triky rutinu nijak neobohacují, jen ji obalují pozlátkem. A to opravdu nestačí. ()

Skejpr

Absolutní zelené WTF a zklamání roku. Green Lantern netuší, čím chce být a ve výsledku selhává ve všech směrech. Nefunguje jako epická velkolepá podívaná, protože triky jsou občas těžce mizerné, a většina akce se odehrává na zemi, kde se jedná spíš o takové šolíchání. Nefunguje jako staromódní naivní oldschool, na to je příliš sebeironický, zároveˇale to sebeironizování nedělá dobře a je spíše nechtěně směšným. Nefunguje jako mytologické fantasy, na to je scénář příliš děravý, nelogický a splácaný a nefunguje to nakonec ani jako film, protože je to nekonzistentní. Herci se buďto nudí, nebo žalostně přehrávají (Saarsgaard) a za řeč tak stojí v podstatě jen občas mile epická hudba, solidní prolog a výstřih Blake Lively. Za ten je ale blbost platit, když si na netu můžete stáhnout nahé fotky zadarmo... ()

BadoXXII

Mix filmov Superman a Top Gun. Očakával som veľký prepadák a z polovice sa moje očakávania aj splnili. Film stál obrovské peniaze a tvorcom sa vráti len polovica. Teda kasový prepadák to je. Keď sa jedná o kvality filmu, tak už to nie je také hrozné. Pravdaže sa nejedná o žiadny zázrak a sú oveľa lepšie komixové adaptácie (Watchmen, Temný Rytier, Kick Ass, X-men: Prvá trieda, Thor, Iron Man...). Nejedná sa však ani o žiadny odpad a sú aj horšie (Spider Man 3, Wolverine, Spawn, Fantastická štvorka, Elektra...). Jedná sa o pozerateľný priemer. Je to pravdaže blbé a klišoidné, ale má to aj dobré tempo, Avatarovské efekty a obstojnú hudbu. Dalo sa to pozrieť bez toho aby som trpel, ale druhýkrát by som už do toho nešiel. ()

Shit

Velká nuda a Zelenou lucerničku posílám bojovat s Dardevilem o největšího sračko superhrdinu všech dob, přičemž mám dojem, že Zelenej vyhraje už jen díky tomu naprosto trapnýmu oblečku do kterýho by se nenvlík snad ani Superman a to je co říct, když polovinu života má na sobě červený spodky a líta s níma nad Amerikou. ()

choze

Žádný z greenlanternovských komiksů jsem nikdy nečetl, ale předpokládám, že nebudou tak zlé, aby z nich 4 scenáristé nebyli schopní poslepovat víc než tuhle předraženou primitivní storku bez jediné kvalitní hlášky, dialogu nebo akční scény, kde se Zlo dlouho démonizuje, ale když se s ním Hrdina konečně střetne, trapně rychle a jednoduše ho zneškodní. Jediné, co bych tu ocenil, byl Peter Sarsgard, jehož osud mě od začátku zajímal výrazně víc než Hrdinův, ale i jeho linka mě ve výsledku zklamala. Jeden z největších komiksových failů dekády. ()

Segrestor

Nyní si spolu uděláme film. Na dobrý akční sci-fi film potřebujeme: Dva prsteny z Arabely, jedny čočky Otty Wichterleho modrého zabarvení, klubko vlasce, falešný knír, Michala Malátného z Chinaski, slušný počítač (sprostý vám bude na nic), skupinu dobrovolných neherců, jedno akvárium s rybičkami, dvě plechovky zelené barvy a jednu žluté barvy, jeden lampion ve tvaru sluníčka, špetku fantazie, snítko odvahy a na postrašení trochu čtverácké prozřetelnosti. Postupujeme takto. Určíme si ohnisko sváru. Tím bude Arabelin prsten. Lze jím pohybovat pomocí připraveného vlasce. Michal Malátný bude dělat zmutovaného záporáka, není potřeba jej ani líčit, jen se mu přilepí ten knírek. Rybičky budou mimozemšťané. Nohy jim dokreslíme ve svém slušném počítači. Na neherce chlístáme celou dobu zelenou barvu a úplně na závěr jednoho polijeme žlutou. Ostatní triky jako třeba lampion místo slunce děláme rovnou na place. Je třeba odhadnout patřičnou ohniskovou vzdálenost kamery, aby slunce nebylo příliš malé, jako se to stalo tvůrcům filmu Green Lantern. Držím všem palce a věřím, že dovedou natočit neméně podařený film, jako právě Green Lantern. ()

Gilmour93

Digitální triky připomínající dětské omalovánky, anestetická mytologie, dialogy provádějící genocidu mozkových buněk, nepřekvapivě prkenný Reynolds v roli bukanýrské světlušky, politování hodný sloní muž Sarsgaard a vizuální ozdoba Lively. Už ten začátek připomínající Top Gun / Hot Shots! (a to nejen traumatem z úmrtí otce) mě měl odradit, jenže já hlupák jsem se tou zelenou bludičkou nechal vlákat do močálu sterility, v němž se může beze stopy klidně ztratit dvě stě míčů.. V poslední době začíná být u komiksových adaptací nadvláda kvantity nad kvalitou neúnosná.. ()

Psema

Napodruhé v podstatě nekoukatelné. Napoprvé trikově přestřelená komiksová šílenost, jež je adekvátní důkazem, že by jeden film opravdu neměli psát 4(!!!) scenáristé, z nichž každý má svou vizi a film je tak nekonzistentním pelmelem serióznosti, nadsázky a dětinské imbecility. A Martin Campbell by udělal nejlépe, kdyby se držel bondovského kopyta. CGI orgie a větší práce s green screeny mu rozhodně nesvědčí. ()

somnar

Tuny keců o odvaze a vůli, přitom Lantern jede jen zbaběle po vyjetých žánrových kolejích. A navíc je infantilní a přihlouplý až běda. S dabingem to muselo být hrozný peklo, takhle za 50% ()

TeeAge

|| Scenár: Greg Berlanti, Michael Green, Marc Guggenheim, Michael Goldenberg / Green Lantern by John Broome, Gil Kane | Hudba: James Newton Howard | Produkcia: Donald De Line, Greg Berlanti | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: DC Entertainment, De Line Pictures | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 160,270,384 $ || V tomto roku už druhé dielo s prídavným menom Green (Hornet) a teraz Green (Lantern). Ten sršeň dopadol v mojich očiach o to lepšie, že nemal ani najmenšiu potrebu vysvetlovať sám seba, a ponúkol tak čisto brainwash nenáročnú zábavu. Lampáš má tiež znaky komédie, no musí byť predovšetkým akčnou sci-fi záležitosťou, takže logika a občasná vážnosť musela byť, a to z neho robí nemastnú, neslanú vec, ktorá nevie, čím vlastne chce byť. Začiatok filmu s lietadlami najlepšia časť, ktorá vlastne pomohla k nebolestivému zážitku... ()

genetique

Zhruba pred rokom som videl prvý trailer na Lanterna, po ktorom opadli všetky moje očakávania. Kino som vynechal, ale doteraz to ľutujem. Niekedy inštinkt sklame. Green Lantern má podľa môjho názoru jedinú vyslovene slabú stránku, a tou je nevýrazný záporák. Peter Sarsgaard mal dostať viac priestoru a záporák Parallax vytvorený z počítačových trikov jednoducho nedokázal vytvoriť tú správnu atmošku. Herci vôbec nie sú zlí, žiadne oscarové výkony samozrejme, ale Ryan svojho hrdinu zahral zodpovedne a ostatní sa tiež nemajú za čo hanbiť. Špeciálne efekty určite neudreli stopercentne, keďže v izbe mi chýba tretí rozmer, ale aj tak som bol užasnutý. A zvuk bol úplne úchvatný. Nechápem prečo je film tak podhodnotený. Možno preto, lebo neberie sám seba až tak vážne a servíruje nám trošku odľahčený pohľad na superhrdinu. Podobne stroskotal aj Hancock a je to škoda, pretože podobné filmy sa mi páčia, no toto vysiela jasný signál, že rozpočty sa im podobným tak ľahko schvaľovať nebudú. 80%. ()

Hakha

Letošní nejslabší komiksovka, která nevyužila svůj potenciál a 200 milionový rozpočet spláchnula do ztracena... kde nechali hlavu? Vždyť Green Lanter prstenem a svojí představivostí může vytvořit cokoliv a tvůrci se mohli ve filmu mocně vyřádit, ale to by jim nesměla chybět fantazie... tak je to jen nudný slepenec, který necitlivě skáče ze scény na scénu a při tak rozmanitém rozpočtu ani eye-candy moment nenacházím. Herci nemají co hrát, záporáci jsou též nevýrazní, napětí nebo pocit nebezpečí neexistuje a tak celkově mdlou podívanou hodnotím jen 1,5 hvězdičky… "In brightest day, in blackest night / No evil shall escape my sight / Let those who worship evil's might / Beware my power, Green Lantern's light!" ()

Ainy

Triky, pravda, trochu z levnějšího kraje, ale jinak super! Průlety vesmírem, galaxiemi, cizí planety nebo závěrečný souboj na pokraji nedobrovolné kremace, kdy měl zelenáč štěstí a neolízla ho nějaká větší sluneční erupce, to všechno tvořilo příjemný koktejl filmové zábavy. S fantazií si skutečně pohráli. Nějaké ty nutné techtle mechtle s celkem sympatickou pilotkou, jejichž románek mi silně připomínal love story Supermana a Lois, tam být musely, což je pochopitelné. Moc mi tam neseděl hlavní představitel zeleného ochránce vesmírného míru. Když měl na očích masku téže barvy, tak mě silně rozesmával. Takový, trošku, pakoidní výraz. ;-) ()

Hellboy

Skvělý scénář, který mě naprosto uzemnil, především soudržnou logikou a propracovanou mytologií svého fikčního světa a perfektním vykreslením mimozemských civilizací. Trefa do černého a zjevně jeden z nejlepších komiksových filmů. Way to go! ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (více)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (více)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015