Před miliony let vytvořily nadpřirozené bytosti zvané Strážci intergalaktickou policii Green Lantern, která chránila jednotlivé sektory vesmíru. Jeden ze Strážců Abin Sur byl po boji s nepřítelem vážně zraněn. Když jeho kapsle unikla na Zemi, pověřil svůj prsten - zdroj nadpřirozených schopností, aby našel jeho vhodného nástupce. Prsten na Zemi objeví mladého zkušebního pilota Hala Jordana, který má velkou dávku sebevědomí, neposlušnosti a lehkomyslnosti. Jeho zdánlivě bezstarostnou mysl ale trápí vzpomínka na smrt otce, který zahynul při jednom zkušebním letu. Když prsten přivede Hala k Strážci, vysvětlí mu, co znamená stát se Green Lanternem. Odešle ho na domovskou planetu OA, kde se začíná seznamovat s podstatou svého poslání. Vůdce Strážců ale mladíkovi nevěří a po jednom z cvičných bojů o sobě začne pochybovat i sám Hal. (TV Nova)

Botič

Všichni jsou blázni jenom já jsem letadlo. Naivní osmdesátková pohádka (v moderním nazelenalém CGI neoprenu) o tom, jak se Hal Jordan přestal bát ve zpracování, které je podobně přeplácané jako Spider-man 3, ale mnohem zábavnější než třeba takový Superman Returns, byť samotní scénáristé viděli chytrost jen z vlaku. Škoda, že kiny prosvištěl, aniž by po sobě zanechal výraznější stopu. Takže zatímco ostatní píší o tom Why the World Doesn't Need Green Lantern, já jsem za jeho existenci zcela upřímně rád. ()

3DD!3

Nebetyčný průser, který se dá vidět jenom díky povedené trikové stránce. Scénář je pouhá zhovadilost díky které na komiksové universum spousta lidí nahlíží z patra. A přišlo mi jako by se Campbell ani nesnažil. Vysověně odporný (bože to čelo!) záporák v podání Petera Sarsgaarda je pro "příběh" zbytečná postava a Reynolds Jordana zvládá uhrát taky jen tak tak. Opravdu se mi líbil, sice máklý, koncept prstenu zhmotňujícím představy nebo policie vesmíru, protože nabízel materiál pro prvotřnídí zábavu a ne tenhle odvar. Ani nevím proč tomu ty tři dávám. Možná Blake Lively, možná. ()

Hitman_47

Asi příjdu o třetinu bodů, ale Lantern se mi líbil o krapet víc, než Captain America ! Člověk prostě musí akceptovat, že jde na komiksovou hloupost, která má pekné triky a sympatického hlavního hrdinu, a bude se bavit královsky (... teda pouze za předpokladu, že nebude mít v polovině plnej močák, že jo). ()

NinadeL

Ok, určitě mám radši DC a radši bych viděla JLA film než Avengers. Ale zatím je tahle rovnice ještě hodně nahnutá. Takže tu jsou zatím DC animáky a tenhle smělý Green Lantern. A není příliš důležité, že neuspěl, přání konkurence k marvelovskému úspěchu je silnější, než jeden dílčí krok k němu. Osobně mě Green Lantern jako samostatná postava tolik netankuje, ale jako součást JLA je fajn. Takže pokud se mu podaří zmást diváky ztracené v komiksových adaptacích natolik, že jednoho dne díky nim JLA filmu bude, splnil Hal Jordan svou roli. A jako k takovému k samostatnému filmu přistupuji, bylo toho na něj naloženo hodně, ale pořád je to jen celovečerák příběhu odvozeného od Aladinovi kouzelné lampy a potřeby bojovat se zlem v době nastupujícího nacismu. Dnes má Green Lantern za sebou 72tiletou historii a tohle je jeho první hraný film. Na půdorysu klasického supermanského schématu nás seznámil s tím, co se stává v nejjasnějším dni a v nejčernější noci. A je to tak, že "Čím jsi větší, tím rychleji se spálíš." Škoda jen té Blake Lively, ale třeba se časem víc vymaní ze stínu své role ze Super drbny. ()

Kaka

Bohužel je to opět to samé. Záchrana světa, nezničitelný záporák, jakási magická imaginární energie, ty správné hodnoty. Tohle od nudy a ohranosti nedokáže záchránit ani osvědčený hitmaker Campbell, jinak znamý jako velký inovátor již zavedených značek (Zorro, Bond). Ne snad, že by opět bezprostřední Reynolds nebyl super, jenomže ty šíleně přepálené kulisy vesmírných světů jsou jen o chlup horší, než celá ta pofidérní mytologie. Takže hold trikařům ano, ale chtělo to lepší projekt, potažmo lépe ho zpracovat. Velkou výhodu má Blake Lively, která by klidně mohla jenom někde stát ve večerní róbě a všechno by bylo v pořádku. To je ale na filmový zážitek málo, specielně pokud jde o komiks, kde je přetlak jako blázen a ničení planet na dvacátý způsob už by odradilo i zarytého fandu zelené barvy. ()

Spiker01

Viděna klasická a po 7 letech i extended verze. Ze začátku trošku nudné, hlavně pro ty, jež neznají původní komiksy, se v tom vůbec neorientují. No ale správný origin prostě být vysvětlovací musí. Ovšem druhá část filmu je podle mě povedená, akční pasáže jsou zábavné a nakonec nám vypravěč vše podstatné vysvětlí. Nevím kde se stala chyba v kinotržbách i ohlasech od všech; nejspíš se mi film líbil hlavně proto, že DC mi k srdci nikdy nepřirostlo tak jako Marvel a ten absurdní hate je mi fakt proti srsti. Pro mě zkrátka zábavné guilty pleasure, které mě i v roce 2019 překvapilo svými nádhernými triky a jak se na to pořád hezky kouká. A bylo fajn zas vidět Tima Robbinse...70% ()

Falko

Opät jeden z dalsich komiksov, ktory proste treba vidiet v kine a to ja som videl nastastie aj v 3D, takze zazitok bol o trosku väcsi, ako keby som ho videl len na pc. V tom pripade by som dal maximalne 3*. Lenze Green Lantern je iba nenarocna oddychovka, plna vizualnych efektov, ktore sa mi cez 3D celkom pacili, ale problem je asi v scenari a v obrovskom mnozstve podobnych komixovych filmov a ked jedneho dna budete proste nasyteni tymito filmami, tak si ich prestanete vazit, alebo uz vas nebudu tak bavit a prave Green Lantern je tym filmom. A co je horsie, o par tyzdnov si len matne na tento film spomeniete a mozno si date otazku, ci to nahodou nebol Green Hornet, v preklade ZELENY SRSEN, ktory mal premieru iba pred pol rokom :-) Tim Robbins a Ryan Reynolds boli celkom fajn, Blake Lively je sice krasna, ale nepoznam ju. Pre mna je zahadou, preco stal tento film az 200 milionov dolarov a este dalsich 100 milionov na reklamu investovali studia, vobec mi taky drahy zase neprisiel. Martin Campbell je skuseny reziser akcnych filmov, 2 krat uspesne restartoval Jamesa Bonda a to s Piercom Brosnanom ZLATE OKO (1995) a neskor s Danielom Craigom CASINO ROYALE (2006). Natocil aj obe casti ZORRA s A. Banderasom (1998 a 2005), ale so sci-fickami nemal myslim doteraz ziadne skusenosti. Hudba od skuseneho Newtona Howarda bola taktiez svizna, ale nijak vynimocna, proste nebola to melodicka Zimmerovka. ________ Ryan Reynolds - (Hal Jordan / Green Lantern) +++ Blake Lively - (Carol Ferris) +++ Peter Sarsgaard - (Hector Hammond) +++ Mark Strong - (Sinestro) +++ Tim Robbins - (Hammond) +++ Jay O. Sanders - (Carl Ferris) +++ Taika Waititi - (Tom Kalmaku) +++ Angela Bassett - (Doktorka Wallerová) +++ Geoffrey Rush - (Tomar-Re - len hlas) +++ Michael Clarke Duncan - (Kilowog - len hlas) +++ Clancy Brown - (Parallax - len hlas) +++ (Videl v 3D kine 02.08.2011) ()

viperblade

Na tenhle film jsem se dost těšil. Martin Campbell je hodně zručný režisér, Ryan je sympaťák a Blake je kráska jak má být. Vše bylo namícháno tak, že jsem se nemohl filmu dočkat. A po jeho skončení mi bylo… zvláštně. Jakoby si Campbell řekl, že splní řemeslo a nic víc, to samé Ryan a Blake. Pokud jste už pár komiksových filmů viděli, tak je vám jasné, jak tohle bude pokračovat a jak tohle i skončí a to po desíti minutách. Ale, film naštěstí baví. Teda, alespoň jeho druhá půle, která byla opravdu lepší než ta první. A právě díky ní, závěrečné bitvě a skvělé hudbě trochu přitlačím na hodnocení. Navíc bych byl sám proti sobě, kdybych tomuto filmu dal jen tři hvězdy, když to samé hodnocení jsem dal i filmu Captain America který mě nebavil mnohem víc. 70 % s tím, že z letošních komiksáků je Green Lantern přesně mezi Thorem (80 %) a již zmíněným Kapitánem (50 %). Škoda, myslím si, že snímek měl rozhodně navíc… ()

castor

Během finálních titulek musí divák kroutit hlavou s otázkou, jak do toho mohl někdo nalít 200 milionů dolarů. Green Lantern je přesnou ukázkou bezmyšlenkovitého comicsu, který padá ještě na scénáristickém papíře. Tu a tam má podobný kousek štěstí, že chytne slušného režiséra. Martin Campbell (Casino Royale) jím měl být, jenže nestalo se. Na děj se moc neptejte. Jednoduše se tu nikdo moc nesnažil přijít s něčím navíc. Když se začne zelenat, je zle. Pouťová atrakce hadr!! Jakýsi mocný prsten (o jeho smyslu a historii si pátrejte sami) dostane na prst testovací pilot a tak trochu frajírek Hal Jordan, pozná jeho sílu, musí zachránit celou galaxii a zbytek? Vypadá jako nějaký laciný televizní seriál, plný placatých charakterů, který by měl mít přístupnost od desíti do čtrnácti let. Ryana Reynoldse, chlápka s infantilním kostýmem z gymnastického klání, obdivuju snad jen za to, že se dokázal v přítomnosti a zejména těsné blízkosti Blake Lively soustředit na dialogy. Ať už jsou jakkoliv špatné. Green Lantern prostě nedokáže uspokojit nároky pořádné trikové podívané a ani ničeho jiného. Prsteny by měla nosit jen Arabela!! ()

CANNIBAL

Vypelichanej scénář a hlavně málo akce. Prakticky žádná působivá hudba, která by celý příběh dokreslovala. U Fantastický čtyřky, ačkoliv se na ní hodně neslušně nadávalo, jsem se bavil daleko víc. ()

D.Moore

Dost podceňovaný komiksový film. Přitom Green Lantern má všechno, co mít má: Fantastickou vizuální stránku a špičkové speciální efekty (o třídu bombastičtější než Thor, Iron Man a spol.), výborného, sympatického a především vtipného hlavního hrdinu, akční scény, kterých sice není mnoho, ale když na ně přijde (ohromný trénink s šutry, meči, motorovkou, rotačním kulometem...), člověk zírá, Newton Howardův přesně šlapající soundtrack... atd. Kromě toho má Green Lantern ovšem také pořádnou smůlu. V konkurenci populárnějších marvelovců působí jako jejich nevlastní bratříček, se kterým si nikdo pořádně nechce hrát (Onehdy takhle souboj s Nebezpečnými známostmi projel Formanův Valmont, a přitom to také není vůbec špatný snímek). A to je velká škoda. Vytknout mu můžu snad jen lehce přeplácaný děj, z něhož lze poznat, jak moc filmaři počítají s dalším dílem, ve kterém by nyní vedlejší postavy (a snad i ty stovky úžasných mimozemských Lanternů) dostaly pořádný prostor, a v němž by se objevil i pořádný záporák (vydržte do poloviny titulků). Já bych dvojku bral hned. Čtyři čisté.__P.S. Slyšet "rybího mimozemšťana" promlouvat hlasem Geoffreyho Rushe, to je lahůdka.__P.P.S. Asi poprvé od Avatara mi 3D v hraném snímku (Parallaxův útok!) nepřišlo zbytečné.__P.P.P.S. Zajímalo by mě, kolik mudrujících nespokojených chytrolínů vidělo Green Lanterna v kině, a kolik doma na obrazovce 15x20 cm. ()

PinokKio

Stejně je to nespravedlivý. Arabela by totiž byla lepším (a vedle všech těch škaredých mimozemšťanů určitě i nejpohlednějším) strážcem galaxie, jelikož její prsten uměl vykouzlit zajímavější kousky než ten Lanternův. Jenže se nejspíš zrovna při výběru nového majitele nabíjecí lucerničky toulala kdesi v pohádkovém království a ne u nás na Zemi, tudíž k mání zelenáčům zbyl leda Ryan Reynolds. Musím napsat bohužel, protože v komiksovém světě se pohybuje jako slon v porcelánu. Respektive kam jeho noha vstoupila, tam už superhrdinům pšenka nekvetla. Co naplat, že je na co se díky slušné CGI dívat, když akce je prabídná, herci toporní a děj k uzoufání nudný. Ještě klika, že s pokračováním se počítá až někdy kolem roku 2020, což je dost času k sepsání mnohem zajímavějšího příběhu, než byl k vidění teď .. ()

Hild

Co to jako bylo? To si někdo myslel, že efekty stačí? Efekty sice dobré, ale ten film je i přesto hrozná nuda, na tomhle filmu mě nezaujalo asi nic. Scénář naprosto o ničem. Ale co mě úplně nejvíce štvalo, bylo to chování postav. Hlavní postava je úplně pitomě napsaná a vlastně ne jen ona, přišlo mi, že v tom filmu snad není nikdo normální. Film působí celý strašně trapně, dialogy jakoby někdo psal patnáct minut. Herci průměrní. Strašná ztráta času, tu druhou hvězdu přidávám asi jen z lítosti a za snahu, ta jistá snaha tam přece jen jde cítit. ()

Ded@M@tes

Absurdní bytosti zahalené v pohádkové animaci. Film působí chvilkami i dobrým dojmem, ale jeví se zaslepený scénářem a grafickým vzhledem. Zklamání a ne malé. Jediný plus hlavní herec Ryan Reynolds. Začátek byl celkem slibný. ( Hodnocení: 4/10 ) ()

Spooner

Ne každý comics se hodí na velké plátno. Obzvlášť, když vám chybí vtip, nadhled a pár nápadů. To jsou zrovna věci, které Green Lantern, týpek co noší zelenou škrabošku a lucernu, nutně potřeboval. A také věci, které režie Martina Campbella postrádala. Celé se to bere až příliš vážně, Reynolds nemá skoro žádné hlášky, je to až příliš dlouhé a příliš tupé. A ani výborné triky nezaženou pocit, že je to celé prostě až moc geekovské a že to normálního diváka prostě nemůže oslovit. Ryan Reynolds si navíc taky vybral svoji slabší chvilku a charizma si zapomněl někde doma. Blake Lively je zbytečná, Peter Sarsgaard k smíchu a jediný, kdo si odehraje svoje je Mark Strong. Comicsový podprůměr a asi nejhorší film Martina Campbella ()

Davies182

No tedy... sváří se to ve mně žlutá se zelenou, ale strach nakonec překonávám, a s pevnou vírou v komiksovém srdci uděluji nadprůměr. Hodnocení létá během 105 minut po značně opilé sinusoidě; mávalo to se mnou ještě v tramvaji cestou z kina: jsem vlastně zklamán, nebo nadšený? Byla to kravina, nebo super blockbuster? Žádný letošní film pro mne zatím nebylo tak těžké ohodnotit, jako Green Lanterna. Kouzlo téměř žádné (zejm. oproti komiksu, který nedávno vyšel i u nás, a který je minimálně 10x lepší), akce žalostně nevyužitá, dialogy o hrdinství šíleně tupé až jsem kroutil hlavou... A přesto, přesto se mi to sakra líbilo, a jsem Campbellovi ochoten všechny tyto neduhy odpustit - bavil jsem se totiž královsky. In brightest day, in blackest night, no evil shall escape my sight. Let those who worship evil's might, beware my power... Green Lantern's light! P.S. 3D byly snad jen sedačky přede mnou :-) ()

gogo76

Úvodné minúty nasvedčovali, že pravdepodobne pôjde o poriadny prúser, ale našťastie to nie je tak. Postupne sa vzťahy i motivácie hlavných hrdinov vykreslili a stalo sa z toho celkom pozerateľné sci-fi. Pravda je, že R. Reynolds mi veľmi nesedí. Je až príliš uhladený , príliš dokonalý, ale baby budú určite spokojné. Vo filme Buried hraje skôr hlasom ako tvárou, preto je jeho výkon v tomto filme pre mňa výnimkou. Blake Lively zahraje presvedčivo nielen šľapku (Mesto), ale aj nevinnú "princeznú". Táto poloha slušnej a skromnej jej naozaj sedí a dúfam, že ju budeme vídať častejšie. Váhal som medzi troma a štyroma hviezdičkami, ale obsadenie a herecký výkon P. Sarsgaarda moje rozhodnutie posunuli k štyrom, i keď slabším. 70%. ()

Xmilden

Absolutně nezáživný komiks, který stál neuvěřitelných 200 miliónů dolarů. Jelikož dala za pravdu i většina diváků na celém světě, jedná o veliký průšvih. Je žrejmé, že ani za obrovské peníze si prostě dobrý příběh nekoupíte. Green Lanterna měl režírovat leda tak Spielberg, vzhledem k rodinné tragédii, která potká hlavního hrdinu, by nikdo jiný nedokázal vyčarovat ty správné emoce. Nebýt uvedení filmu do kin ani bych nevěděl že nějaký Green Lantern existuje. Vypadá to že ve stáji DC Comics jsou úspěšní pouze s Batmanem a u toho by měli i zůstat, Jonah Hex byl také tragický. Problémů zfilmovaného Green Lanterna je spousta. Vadí mi až dětská přístupnost, slovo fuck nemusí být nutností, ale tak nějak divák tuší že vše dopadne podle pravidel a tak jak má, čili dobře. Ryan Reynolds působí docela prkeně, tady prostě nemá co hrát. Horšího záporáka než je doktor s velkou hlavou alias Sarsgaard aby pohledal. Umí hýbat předměty, to je toho. Vždyť má problém vůbec chodit. Různé světy mohou někomu připadat možná přitažlivé, stejně jako všelijaké vesmírné rasy, ale vždyť máme Star Wars a místo Lanternů rytíře Jedi. Ne, prostě všechno špatně, ani bych se neobtěžoval Green Lanterna znovu restartovat, tenhle hrdina nemá šanci obohatit komiksový žánr. PS: Viděna prodloužená verze. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (více)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (více)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015