Agent Carter

• USA Marvel's Agent Carter (více)
Ukázka z filmu 1
USA, (2015–2016), 12 h 35 min (Minutáž: 41–43 min)

Kamera:

Edward J. Pei

Hayley Atwell, Chad Michael Murray, Enver Gjokaj, Dominic Cooper, James D'Arcy, Lyndsy Fonseca, Shea Whigham, Kyle Bornheimer, Meagen Fay, Bridget Regan (více)

Série(2) / Epizody(18)

Píše se rok 1946 a nastanuvší mír uštědřil Peggy Carter silnou ránu, když je nyní zatlačována do pozadí muži vracejícími se z války za oceánem. Při práci pro tajnou organizaci SSR (Strategické a vědecké rezervy) tak musí Peggy vybalancovat své administrativní povinnosti s plněním tajných misí pro Howarda Starka. (oficiální text distributora)

..Lucas..

Peggy Carter je jedna z nejsympatičtějších postav celého MCU. A její seriál je na tom podobně. Příjemně strávený čas u první řady, skvělý James D'Arcy a plus za Dominica Coopera. Já jsem spokojený a těším se na druhou řadu. ()

higuain

Vlastně docela hořké zklamání, protože Peggy Carter byla asi jedinou sympatickou postavou prvního Kapitána Ameriky a od jejího seriálu zasazeného do poválečného období jsem čekal víc, než jen feministickou agitku, ze který je dobová atmosféra cítit pomálu, nadutých postav a zápletek si však divák užije až moc i na Marvelácké poměry. A samotná Hayley Atwell může být sebehezčí, ale špatný seriál hezkou tvářičkou sama neutáhne. ()

lucifrid

První řada byla fajn, více se blížila filmovému Marvelu. Ale druhá řada, ach ta druhá řada! Naprostá parádní dobovka se skvělým padouchem, hláškujícím Jarvisem a Peggy, skvělou paní Jarvisovou a hlavně rozvojem postav. Flashbacky byly neskutečné a zrušení seriálu mě hodně mrzí. ()

dee-key

Po prvních dvou dílech můžu konstatovat, že se slečna Carterová postavila do řady s dalšími komixovými seriály celkem obstojně. Zápletka je přijatelná, akce o něco méně ale budiž, obsazení dobré. Jen mě trochu bije do očí, jak Peggy, nejlepší ve svém oboru, dělá sem tam chyby, který by tedy neměla. Nehledě na to, že rozkošné Hayley nevěřím, že je schopná uběhnout sto metrů v kuse, natož s podpatky. Navzdory tomu po pilotním dvoudílu hodnotím vesměs kladně a pokud to bude jednodílná minisérie, zkousnu to. ()

OG_Swifty

Intro + Season 1 - Az je mi skoro hanba davat tomuhle stejny hodnoceni jako Agentum Shieldu. Zatimco u Agentu Shieldu me herci srali, tady to byl pravy opak. Ocenil jsem camea Howling Commanda, Antona Vanka i (moznyho) zaporaka druhy rady. Howarda Starka mam radsi nez Tonyho, proto i on pro me byl milym prekvapenim, stejne jako personifikovany Jarvis. A nejprijemnejsim prekvapenim bylo obsazeni Shea Whighama, kteryho jsem si jako herce docela oblibil. Pribeh bych hodnotil jako zajimavy - Leviathan mi z komiksu nic nerikal a zpocatku to cely pusobilo tak nejak ospale, ale druha pulka uz se dostala do nejakyho tempa, ktery vydrzelo az do konce. A ted hura na druhou (a posledni) radu. Season 2 - Druha rada mi prisla mirne lepsi, predevsim diky dobrymu padouchovi (prestoze jsem cekal Zolu, kdyz byl na konci prvni rady). Vedator nigga bylo dost PC, ale co uz dneska neni.. vztah s kriplem divnej, preferoval jsem je jako kolegy, a cliffhanger na konci rady je dost debilni, kdyz tenhle serial pak zrusili - takhle se nikdy nedozvime kdo a proc... celkove me Agentka docela bavila, takze za me jedine skoda, ze uz je konec. ()

M.i.k.e

jako dočasná náhrada za Agents Of Shiled celkem fajn.Pilot byl sice lehce rozpačitý,ale věřím,že se rozjede,podobně jako loni právě Agents Of Shield.Jen mi přijde,že seriál jde trošku proti tomu co se objevuje ve filmech a tedy,že Carter spolu s dalšími založila hned po válce Shield...ale třeba se k tomu tvůrci dostanou.Návaznost na prvního Capa je fajn,ale možná trošku s křížkem po funuse...70% ()

Chen

Svižné, se spoustou odkazů na MCU, vtipné, dostatečně akční, ale hlavně je to o Peggy Carter. Ta je zábavná, rázná a sympatická, stejně jako její představitelka Hayley Atwell. Škoda jen vedlejších postav, kdy je spousta z nich poměrně nevýrazná a hlavní dějová linka by mohla být napínavější. Jinak ale hodně povedená podívaná s příjemnou dobovou atmosférou. ()

Havaj8

Marvel seriál, kterej mě opravdu zklamal. Narozdíl od Agentů Shieldu to nemělo ani za mák společnýho s filmovým universem. Když už tak opravdu minimum a to v podobě nějakejch zmínek. Šlo tam vyloženě o tu retro minulost Howarda Starka, Jarvise a Carterový. Ty díly se kolikrát fakt táhly a nudily. A možná až pár posledních dílů dokázalo zaujmout nějakou akcí a děním okolo. Sice to pěkně vypadalo, muselo to určitě dát dost práce, něco nám to dalo, ale o další sérii zájem neni. Pauzu to sice vyplnilo, ale s velkou chutí do další části Agentů :) ()

joker.george

1. série Kvalitu si Agent Carter držela daleko vyrovnaněji v lehčím nadprůměru než první série Agentů, jenže na druhou stranu jsem nedostal, snad kromě té poslední, nějakou opravdu výbornou epizodu... Dobové vykreslení, atmosféra, prostředí, nápaditá akce, humor a nadhled i hudba jsou zárukou dobře odvedené práce, jenže zde opět bezkonkurenčně kraluje výborná Hayley Atwell v hlavní úloze, neméně mě však potěšila i přítomnost Jamese D'Arcyho jako komorníka Jarvise. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2. série Kvůli tomu neuvěřitelně přitažlivému feelingu, který i ze slabého příběhu, dělá svoji výhodu, seriál žeru. Takže, když si seriál takhle poradit s nevýhodami, mohl se soustředit na to, v čem vyčnívá a to je nenucený humor a výborně ztvárněné postavy. Prakticky všechny klady 1. série se přesunuly i do druhé, kde se ještě zvýraznily. ()

Elyssea

První série byla zábavná a dobře napsaná oddychovka (jak píše arachneuss "feministický diktát"), kde se Peggy vyrovnávala s Rodgersovým zmizením a prací v mužském kolektivu. Její nejleší zbraní pak bylo to, že jako žena byla nenápadná a podceňovaná a jedna z nejlepších scén je právě její výslech, kdy objasňuje svým kolegům, jak si ji celou dobu škatulkovali. Navíc má k ruce skvělého Jarvise a nesmírně milou Angie, ke kterým se občas přidá Howard Stark. 4/5* Druhá série přináší několik podstatných změn. Zaměňuje NY za LA, nechává Angie v propadlišti dějin (chyba) a hlavně strká Peggy mezi dva chlapy. Romantická zápletka mezi Peggy, Sousou a Wilkesem je neuvěřitelně otravná na hranici nesnesitelnosti. Paradoxně s příchodem Dottie Underwood se ukáže, že mezi ní a Peggy funguje mnohem větší chemie než mezi Peggy a celým mužským osazenstvem. Větším problémem je ale slabá zápletka celé série. Nulová hmota a Whitney Frost jako hlavní záporačka se okoukají už zhruba v polovině a podstatná část dílů recykluje ty samé nápady. Whitney něco chce/má/dělá a Peggy jí to jede zarazit s velmi proměnlivou úspěšností. Uzavření několika nevyřešených podzápletek se navíc ani nedočkáme, protože ratingy Agent Carter letěly opět dolů. Po zhlédnutí celé série ale musím říct, že celkem zaslouženě. 2/5* ()

wohna

Nejdříve jsem to bral pouze jako výplň k mému oblíbenému seriálu Agents Of S.H.I.E.L.D., ale nakonec začnu brát Agent Carter jako plnohodnotný seriál se vším všudy. První dva díly ukázaly, že Marvelu jdou kromě filmů i seriály. Doufejme, že seriál bude mít vzrůstající kvalitu jako AoS. Peggy Carter je nádherná a má strašné charisma, což ukázala i v prvním díle Kapitána Ameriky. Budeme svědky toho, jak se SSR změní v S.H.I.E.L.D. a u toho všeho bude právě Peggy? Máme se na co těšit. ()

epicek

Ach jo , skvělý spin-off o agentce Carterové je definitivně u konce. Bylo super sledovat všechno to, čemu předcházel dnešní S.H.I.E.L.D a hlavně druhá série byla o dost lepší než ta první. Jen škoda toho , že už toho neuvidíme víc. Snad v budoucnu dojde k nějákému comebacku. Sometimes you have to put your faith in others to get the job done. ()

Pajky3

1. série Seriál, který přináší příběh Peggy Carter, agentky, kterou muži nepovažují za sobě rovnou, musel potěšit hlavně všechny příznivce dílny Marvel. O něco horší to budou mít ti, kteří se mezi tyto příznivce neřadí. Příběh navazuje na události z prvního filmu Captaina America a tak je možná škoda, že se nedostal na obrazovky dříve a nevyužil tak většího zájmu fanoušků. Samozřejmě, že bodovat může i s odstupem, ale... Když pomineme napojení na Marvel, tak nejlepší částí na celém seriálu je ona skvěle zvládnutá retro atmosféra. Herecké obsazení je dobré, několik známých tváří, ze kterých u mě rozhodně vede Shea Whigham (i když je těžké v něm nevidět Eliho z Broadwalk Empire, i díky podobné "retro" atmosféře). Seriál mě vcelku bavil, ale možná to bylo jen tím, že mám filmy od Marvelu rád a tenhle kousek mezi ně prostě dobře zapadá. Nejspíš jsem čekal, že mě to chytne o něco víc, ale nestalo se. I tak to však rozhodně stojí za podívání. Těch 8 epizod uteče opravdu rychle. *** 2. série Abych pravdu řekl, tak jsem nečekal, že Peggy Carterová bude mít tu možnost a představí se ještě s druhou sérií, protože sledovanost nebyla nijak valná. Nemůžu však ani říct, že by mě druhá série nezajímala. Je však úplně jiná. Vyměníme New York za Los Angeles, zbavíme se sympatické spolubydlící a hodíme Peggy do romantického trojúhelníku. To je ostatně největší zápor celé série, protože se mi to vážně rychle zajedlo. Druhou slabou stránkou je záporák. Těšil jsem se z návratu Dottie, protože ta byla s Peggy skvělá, ale Whitney se rychle okoukala. Na to, že měla vládnout neskutečnou silou, tak se nechala porazit (porážet) opravdu snadno. No nic, třeba to příště bude lepší. I když ono nejspíš už žádné příště nebude. ()

Sammya

Peggy Carter je zásadní postavou pro MCU a pro vznik samotného SHIELDu. Mrzí mě, že seriál měl jen dvě řady, protože byl skvělý. Výborná Hayley Atwell, dobové prostředí, odkazy na Kapitána Ameriku, camea Howarda Starka a boží Mr Jarvis a Daniel Sousa fungují jako recept pro jeden z mých oblíbených seriálů. ()

Fancipal

Kapitán Amerika potkal svůj „konec“ pod milióny tun ledu v Antarktidě. Pryč, nikoliv však zapomenut. Alespoň ne v srdci Peggy Carter, která se musí po konci války vyrovnat se životem ženy v poválečné Americe. Viděna, ale přehlížena. Respekt a uznání je něco co se nezískává snadno. A to je přesně rozdíl mezi Agent of S.H.I.E.L.D.S. a Agent Carter. Co AoS trvalo najít celou první sezónu, přináší Agent Carter už od prvního dílu. Zatímco AoS se snažili odůvodnit smysl svojí existence a museli se popasovat s námitkami, zda můžou v našlapaném Marvel Universe přijít s něčím novým. To Peggy se o svoje místo na slunci bát nemusí. Už od událostí prvního Kapitána jsme doufal, že dostaneme šanci zjistit, jaký směr nabral její život po tragických událostech Prvního Avengera a pokud během toho dostaneme šanci sledovat začátky a první kroky legendární organizace S.H.I.E.L.D., tak jenom lépe. Teďka nezbývá nic jiného než doufat, že NBC odklepne druhou sezónu a my se budeme znovu moci ponořit do úžasné a dechberoucí atmosféry doby, která je nenávratně pryč. 1. Série: 90%, 2. Série: 80%. Oblíbené postavy: Peggy Carter, Jack Thompson . ()

okkac

Season 1: 80%. Sympatická výplň po mid-season finale druhé řady Agents of S.H.I.E.L.D. Retro stylizace, kontinuálnější děj, mihnuyí se Howling Commandos, výborný James D´Arcy jako Jarvis a hlavně Hayley Atwell. Asi jsem se zamiloval :-) Season 2: 60%. Takové nemastné neslané. V podstatě jsem koukal hlavně kvůli Hayley a D'Arcymu. ()

Radiq

Agentka sice moc přehnaná a mlátila se né jak v 50. letech, ale jak ze současnosti, ale když to člověk přehlídne, tak se na to docela hezky dívá. Ona teda sama agentka na pohled nic moc, ani ostatní herci nejsou zrovna k popukání, ale jinak děj docela fajn, když pomineme ty přehnanosti. Ale další sérii bych v podstatě ani nepotřeboval... ale když bude, tak kouknu. Když si to po sobě čtu, tak tam mám nějak moc ale... ale to je jedno. Druhá série vůbec nepřekvapila. Je totiž úplně stejně nebo podobně suchá, jak ta první. Nejdřív mě tam postraší dost nesypmatickej černoch, nulová hmota jakožto né zrovna originální nápad a nakonec hodně nudná záporačka (a navíc, zase ženská!). Celé je to takové nic moc a jediny štěstí, že to bylo docela retro a že tam byl pan Jarvis. Na třetí sérii nečekám, ale když bude, tak bude... ()

filmmovier

Tentokrát si myslím, že jedna (mini)série bude bohatě stačit, protože obsahově mi to přijde o dost slabší než Agenti, kteří ani ze začátku nebyli žádný zázrak, ale tohle je ještě horší. Ne že by se mi to nelíbilo, ale nedokáže mě to prostě tak strhnout a utíká mi to pomaleji, než bych si přál. Herecky sice skvělé, jak Peggy, tak hlavně Jarvis jsou parádní, hostování Howarda Starka mě taky potěšilo, ale z celkových (zatím) tří epizod, na mě nejlépe působila ta první, a myslím, že spousta znalců Marvelu pochopí proč. Akce působí dobře, vtipné momenty celkem taky, zasazení do čtyřicátých let je fajn a je asi nejsilnější stránkou seriálu, ale celkově to asi mohlo být víc dotažené. Přes to všechno je to celkem fajn oddechovka s parádní hlavní hrdinkou a dějem, který prozatím vypadá, že se bude jenom zlepšovat. Zatím za 70%, na víc nějak nemám sílu a uvidím, jak se to vyvine. ()

Laerry

Skvělá výplň nejen pauzy Agentů, ale i celého Marvelláckého univerza, které se neustále rozpíná a jeho komplexita nemá v pop kultuře obdoby. Retro nádech je skvělým osvěžením, stejně tak neohrožená ženská hrdinka v hlavní roli komiksového příběhu. Menší počet dílů Agent Carter sluší jako oblečky z 50. let, a i kdyby nebyla druhá série, jde o skvělé vyplnění mezery mezi filmy a seriálovými Agenty. Právě narážky na film Captain Amerika, stejně tak staré známé tváře (Howard Stark) jsou velmi potěšující. Ale mám taky radost z toho z nových postav – především z čistokrevného anglána Jarvise a agenta Sousy, kterého hraje můj oblíbenec Enver Gjokaj! Škoda jen, že Lindsey Fonesca není taky tajnou agentkou (z Nikity má zkušeností dost) a hraje jen nudnou servírku... ale třeba se z ní ještě něco vyklube:-) ()

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

06.12.2021

Drsnému komiksovému seriálu The Boys aka Banda se na Amazonu extrémně daří. Seriál se brzy dočká již třetí série, streamovací gigant mu ale rovněž chystá i několik spin-offů. Tím prvním hraným bude… (více)

Kdo se vydá na Krypton?

Kdo se vydá na Krypton?

04.09.2016

Celovečeráky od DC teď možná trochu zaostávají za těmi od Marvelu, na malé obrazovce je ale situace opačná. Marvelu se daří jen u Netflixu a s Agent Carter a Agents of S.H.I.E.L.D zásadní úspěchy… (více)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Marvel obsadil nové superhrdiny

Marvel obsadil nové superhrdiny

25.12.2014

Benedict Cumberbatch v roli Doctora Strange je pro Marvel velká výhra. Comicsový gigant ale roztahuje svoje sítě i na televizní obrazovce, kde se už v lednu objeví Agent Carter, a také na internetu.… (více)