Agent Carter

• USA Marvel's Agent Carter (více)
Ukázka z filmu 1
USA, (2015–2016), 12 h 35 min (Minutáž: 41–43 min)

Kamera:

Edward J. Pei

Hayley Atwell, Chad Michael Murray, Enver Gjokaj, Dominic Cooper, James D'Arcy, Lyndsy Fonseca, Shea Whigham, Kyle Bornheimer, Meagen Fay, Bridget Regan (více)

Série(2) / Epizody(18)

Píše se rok 1946 a nastanuvší mír uštědřil Peggy Carter silnou ránu, když je nyní zatlačována do pozadí muži vracejícími se z války za oceánem. Při práci pro tajnou organizaci SSR (Strategické a vědecké rezervy) tak musí Peggy vybalancovat své administrativní povinnosti s plněním tajných misí pro Howarda Starka. (oficiální text distributora)

octopuska

Velmi povedená Marvelovka, pro mě asi nejstravitelnější ze všech Marvelovek. Pohodovka s výbroušenýma slovníma přestřelkama a břitkým ultra suchým humorem. Krásně vystižená padesátá léta. Chytrá, sexy agentka Carter, velmi dobře civilně ztvárněná s trochu zvedlým ADHD. Kdy spala je mi záhadou. Když se rozjede nemá problém dát všudypřítomným zloduchům pěknou nakládačku s grácií v kostýmku na míru. Kočkování mezi ní, neustále se kurvícím a v průserech zabředlým Starkem a extrémně upjatým Jarvisem, je na tom to nejlepší. Nemohla jsem si nevzpomenout na čarodějnickou sebranku Mee-Too, protože tady ten šovinismus stříká na všechny strany a Stark musí být navždy noční můrou. Takže u sledování této povedené taškařice si musejí nutně ohlodat pracky, až na kost. Možná by mohly u toho ohlodávání zapřemýšlet nad tím, že kdyby neměly takovej problém s oblíkáním, tak by je nechtěl každej chlap přefiknout na veřejných hajzlech, na kdejaké akci. ()

filmmovier

Tentokrát si myslím, že jedna (mini)série bude bohatě stačit, protože obsahově mi to přijde o dost slabší než Agenti, kteří ani ze začátku nebyli žádný zázrak, ale tohle je ještě horší. Ne že by se mi to nelíbilo, ale nedokáže mě to prostě tak strhnout a utíká mi to pomaleji, než bych si přál. Herecky sice skvělé, jak Peggy, tak hlavně Jarvis jsou parádní, hostování Howarda Starka mě taky potěšilo, ale z celkových (zatím) tří epizod, na mě nejlépe působila ta první, a myslím, že spousta znalců Marvelu pochopí proč. Akce působí dobře, vtipné momenty celkem taky, zasazení do čtyřicátých let je fajn a je asi nejsilnější stránkou seriálu, ale celkově to asi mohlo být víc dotažené. Přes to všechno je to celkem fajn oddechovka s parádní hlavní hrdinkou a dějem, který prozatím vypadá, že se bude jenom zlepšovat. Zatím za 70%, na víc nějak nemám sílu a uvidím, jak se to vyvine. ()

venalce

Stačily dvě epizody, aby mi tenhle seriál přirostl k srdci (respektive stačila už první epizoda, ta druhá to jen potvrdila). Agentka Carterová je prostě sympatická hrdinka. Situování seriálu do 40. let nabízí osvěžující alternativu k hypermoderním Agents of S.H.I.E.L.D., nehledě na to, že Carterová se v té době musí potýkat nejen s běžnými padouchy, ale i se svými mužskými kolegy, pro které je ženská emancipace neznámým pojmem. Agentka Carterová je proti "Agentům" skromnější i co do počtu hlavních postav, což vlastně vůbec není na škodu (spíš naopak, aspoň se nezdržujeme přehršlí vztahů hlavních postav). Hayley Atwell tu zdatně sekunduje James D'Arcy v roli typického anglického butlera, kterého jeho šéf upíchl do nezáviděníhodné situace. Takže tu máme velice schopnou a kreativní agentku, která za zády svého šéfa a kolegů řeší případ, na který jsou ti náfukové krátcí, a neméně kreativního upjatého Angličana, který se snaží agentce zavděčit a zároveň skloubit svou novou práci se soukromým životem. Je to vtipné, dobrodružné a příjemně retro. A pravděpodobně se mi po tom bude stýskat, až se zase na jaře vrátí Agenti. ()

hroubek

Po posledních pár dílech bych strašně rád dal čtyři hvězdy. Neudělám to, jelikož začátek seriálu doslova nevyužívá svůj potenciál, zazdívá zajímavé nápady, má hloupé dialogy a vleče se. V půlce seriálu se z ničeho nic šlápne na plyn a hned to vypadá mnohem lépe. Konečně začínají fungovat i vedlejší postavy a hlavní hrdinové jsou mnohem zajímavější. Hayley Atwell táhne seriál nahoru a jen díky se kolikrát nerozpadne. James D'Arcy se dost snaží a patří k tomu nejlepšímu na seriálu. Akce je dost sterilní a televizní a kolikrát si říkám, že to šlo provést mnohem zajímavěji. Agent Carter není špatný seriál, jen má potenciál někde úplně jinde a neprodá ho(zatím). S02 - Nevěřil jsem tomu, ale Peggy Carter dostala druhou šanci a snaží se neopakovat stejné chyby jako v první štaci. A ze začátku se jí tolik nedaří, jenže pak se dostaví hlavní zápletka vše je jinak. A z agentky Carter se stává moc fajn podívaná, u které se může krásně vypnout, ale hlavní je, že nás to pobaví. Nové prostředí, nové postavy a i samotná zápletka působí dost zajímavě. A zrovna v tomhle okamžiku, kdy je potřeba být tvrdý, nekompromisní a poručit status quo, tvůrci vyměknou takovým způsobem jaký jsem opravdu nečekal. A je to škoda, jelikož to celé působí jako by to nemělo mít následky. Že se všichni nakonec udobří, zlo je potrestáno a všichni hrdinové se zachovali jako čestný ochránci práva a pořádku. Já sám jsem takový konec předpokládal, přesto jsem doufal, že si tvůrci zvolí lepší cestu jak daného cíle dosáhnout. Agent Carter ve své druhé řadě je lepší, než v první sérii, přesto pořád má co vylepšovat. ()

VanTom

SEZÓNA 1: Proč proboha (stejně jako tomu bylo u Agentů S.H.I.E.L.D.u) trvá víc jak půlku (mini)série, než vyjeví svůj potenciál? Špionážní komiksovka tak zpočátku jen lehkovážně a nezúčastněně šoupe figurkami z jednoho políčka na druhé, aby nějaký zápal, drajv či zájem vyvolala až před finišem. Ničemu nepomáhá ani slabá "televizní" akce, naopak (jako vždy u Marvelu) jakostní postavy, jejich svěží verbální výměny a nepopiratelný styl zachraňují, co se dá. 7/10 jen tak tak. SEZÓNA 2: Přesunem do slunného L.A. ještě dokonaleji stylová, odvázaná a neodolatelně vtipná. Bohužel s příběhem už moc v duchu dobových šestákových brakových "špiónovek", navíc řeší nějakou nezajímavou nulovou hmotu na úkor rozvíjení mytologie (víceméně okrajová role tajného spolku a.k.a. Hydry). 6/10 ()

Timak

Abych byl upřímný, tak jsem to neshledal za bůh ví jak velkou pecku. Ano, Carterová je sexy, ano téma utlačování ženského plémě je krásně vykresleno, ano Jarvis je velmi vtipný mužík a ano, Stark je mladší verze svého budoucího syna. Super - ale to ostatní prostě nějak moc nefunguje. Jsem rád, že to mělo pouze 8 dílů. Takže snad příště lepší, ale už mě trochu unavuje neustále handrkování s Hydrou. Už toho bylo dost. Takže vlastně asi ani žádné příště nebude :) ()

kenkaku

No žádná sláva to není a mrzí mě to. Captaina America mám z tlupy MARVEL postaviček moc rád a proto seriál, který nese jeho DNA jsem celkem očekával. Díky střídmému počtu dílů (8 + kraťas) jsem čekal nějaký labužnický počin ve kterém si někdo vyhraje. No a ono P.R.D. Přišlo mi to spíš jako instantní kaše (nebo abych byl dobový - vajíčka v prášku). Je to odfláknuté a bez nápadu. Peggy se navíc občas chová jako totální slepice (jen proto, aby se náhodou nekonalo nějaké to násilí... ke kterému nakonec stejně dojde a vše se ještě zhorší). Prakticky vše stojí jen a jen na tom nádherném nostalgickém vzhledu poválečné Ameriky. Přiznám se, že kdyby to bylo posazené do současnosti, dal bych hodnocení mnohem horší :(. Takhle je mi čím dál tím víc jasné, že šlo jen o pokus na vyplnění mezery mezi vysíláním mnohem lepších Agents of S.H.I.E.L.D. 2. řada. Peggy pokračuje přesně tam kde začala. Chová se jako slepice. Vše je tak dětské a naivní až je to otravné. Opravdu netuším proč je nutné tlačit do seriálu naivitu a roztomilost hodnou animáku pro děti. ()

KennyNevym

Co dodat. Stejne jako Agents of S.H.I.E.L.D neda se pcekavat moc velky uspech mimo fanouskovskou zakladnu MARVELU. Zatim je vsak brzo delat ukvapene zavery, uvidime treba nas Peggy jeste prekvapi. Hezky vystihnuta dobova atmosfera, MARVEL a nekolik zajimavych postav z toho dela uctyhodneho sourozence Agents of S.H.I.E.L.D Davam 79% ()

comicsMax

Zajímavý poválečný seriál s hlavní hrdinkou Peggy Carterovou, milenkou CAPa, která se snaží očistit jméno Howarda Starka a současně i změnit svůj "nudný" život poválečné agentky. Krátký seriál zapadající do poválečné Ameriky. + Pilot byl unikátně legendární. ()

Fordzy

Jedna žena se odvážně vydává tam, kam se ještě žádná nevydala... Peggy Carterová je kus a je to nejlepší ženská postava z MCU. Celkový "feeling" vychází z prvního dílu Kapitána Ameriky a časově se odehrává pár let po konci 2.sv a děj se točí okolo ukradených vynálezů Howarda Starka. Stylem se odlišuje od jiných "Marvelovek" a jede více ve stylu špionážních filmů. 1. série 75% ()

iXtr3m3

Škoda, ale Peggy nemala bez Capa šancu na úspech. Toto nie sú Agenti Shieldu, ktorí si vytvorili svoj vlastný ne(su)perhrdinský ale zároveň inhumanský vesmír. Toto bolo krimi s prvkami sci-fi. Nie zlé, ale určite nie veľkolepé. ()

Disease

Televizní produkce, takže zázraky jsem nečekal. Pěkně udělaná retro atmosféra, naneštěstí včetně "retro" hereckých výkonů. ()

IvoB

1. Série: 3* (5/10). Pohledná a sympatická hlavní hrdinka, komorní podání a stylové retro prostředí – velmi lákavá kombinace, kterou se bohužel nepovedlo příliš využít. Načrtnutá zápletka mi nepřipadala příliš poutavá, a tak byla první část této minisérie dost nudná. Ke konci už sice trošku nabrala dech, ale celkově rozpačité dojmy už napravit nedokázala. Vyvstává z toho tak trochu kolísavý průměr. Jako krátká seriálová vsuvka je to ale přinejmenším snesitelné. ()

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

The Boys se dočkají animovaného spin-offu

06.12.2021

Drsnému komiksovému seriálu The Boys aka Banda se na Amazonu extrémně daří. Seriál se brzy dočká již třetí série, streamovací gigant mu ale rovněž chystá i několik spin-offů. Tím prvním hraným bude… (více)

Kdo se vydá na Krypton?

Kdo se vydá na Krypton?

04.09.2016

Celovečeráky od DC teď možná trochu zaostávají za těmi od Marvelu, na malé obrazovce je ale situace opačná. Marvelu se daří jen u Netflixu a s Agent Carter a Agents of S.H.I.E.L.D zásadní úspěchy… (více)

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Marvel obsadil nové superhrdiny

Marvel obsadil nové superhrdiny

25.12.2014

Benedict Cumberbatch v roli Doctora Strange je pro Marvel velká výhra. Comicsový gigant ale roztahuje svoje sítě i na televizní obrazovce, kde se už v lednu objeví Agent Carter, a také na internetu.… (více)