Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (více)
USA, 2020, 151 min (Alternativní 145 min)

V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala (seriál Hra o trůny) a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig (Marťan). (Vertical Entertainment)

MoiJe

Natocene ako reklama na sampon. Sporo odena slecna prileti, pohodi vlasmi a zmurkne na opodial stojace dietko. Roztahane na 2,5 hodiny. ()

JohnCZ

Yea yea, že nemám filmovej vkus jsem slyšel už několikrát. A víte co? Já vám na to seru. Je fakt, že akční scény vypadají hodně levně a působí, jako kdyby byly tvořeny pro nějaké béčko na Netflixu, ale jinak je WW84 esence starosvětské superhrdinské komiksovky, která se více než na vymazlené CGI řežby soustředí na samotné postavy a předávání ušlechtilých, byť naivních myšlenek. Jak mě přeplácaný Birds of Prey zoufale nebavil, tak tohle mi sedlo. Zaokrouhlím nahoru. You can't always get what you want! ()

Skrk

Nevěřil jsem, že v dnešní době může CGI vypadat tak příšerně jako zde. Po tomto fiasku, kde nefungovalo téměř nic, by každopádně měli lidé docenit filmy Zacka Snydera, pač hejt není na místě. Neakční, naivní, směšný, málo osmdesátkový a blbě napsaný film, který jsem dokázal dokoukat jen díky Zimmerově hudbě, WW a jejím oblekům (Golden armor TOP!). “Třešničkou” na dortu byl Pedro Pascal, který se svojí blonďatou parukou šlápl hodně vedle...nebo přímo do 💩. 40% (jako fanoušek DC) ()

Suzie05

Na jednu stranu docela cool film, ale na druhou i dost přiblblý. Nemám moc ráda ty kýčovité scény o duševní osvětě a pak taky podobně umělé naučené fráze od malých děcek... Ale mimo to bych se klidně podívala znovu, je to taková pohodová oddechovka k obědu třeba. ()

Revanx

Dlhe, prazdne a nudne. Gadot je poleno, ktore by uz nikdy nikde nemalo hrat. Jenkins strasnym sposobom nezvlada akciu - ta je este horsia, ako v jednotke. ()

corpsy

Čistokrvný, koncentrovaný komiksový hollywoodsky Blockbuster. Aj keď sa snaží o presah, na divákovo rozmýšľanie tu nieje aj tak miesto a celé to je presne tak bublifukové, ako som si neprial. Nebudem spoilerovať, ale určité postavy dôjdu k evolúcii, ktorá je skôr päsťou na oko, ako zadosťučinením. Prečo som sa teda neštítil a nehanbil za vyššie ocenenie? No lebo je to remeselne výborne natočený filmový popcorn, slečnu WW mám rád ako postavu, odsýpa to náramne ( aj napriek dva aj pol hodinovej minutáži ) a niektoré scény majú emocionálnu hĺbku ( nieje ich ale veľa ). A to najpodstatnejšie, nečakal som veľa a preto som dostal viac ( trošku parafráza na motto Maxa Lorda ). ()

ConanVJ

Za mě bída a utrpení a to jsem se na to moc těšil. Větší nudu jsme snad ani dostat nemohli. Cheetah mělo být ve filmu víc, akce je zde poskrovnu a příběh o ničem. Efekty mi přišly hrozně umělý a zpomalovačky zbytečný. Bohužel se budou za neúspěch přičítat zásluhy Covidu a ne tomu, že tohle by opravdu návštěvnost nemělo 40% :( ()

PauloZ

Po všech těch hejtech a negativních recenzích jsem to čekal mnohem horší. Gal Gadot je boží jak minule a s Chrisem jim to funguje na vybornou. Neni to sice kulervoucí pecka a taky by to zasloužilo vypilovat efekty, ale na Nedělní odpoledne to obstojí hezky. Otázka je, jestlin DC chce točit nenáročné filmy na Nedělní odpoledne.. ()

DEXTER099

Tak jsem se konečně dostal ke zhlédnutí wonder woman a jsem rád, že nejdu s davem páč za mě se to hodně povedlo, čekal jsem po všech těch reakcích kdo ví co, ale jsem spokojen. Ano možná první díl byl lepší, ale tento má za mě dobrý příběh i když založený na jednoduché věci a to těžko říct jestli to není podle komiksu které jsem nečetl , dále dobré postavy a fakt propracované emoce. Jen je škoda, že Cheetah nebyla vidět více , ale třeba se objeví i v jiném filmu. Jinak Gal Gadot byla výborná a překrásná a Pedro Pascal taky parádní výkon. Za mě celkově už jen kvůli hodnocení většiny 88% a pět hvězd ()

ledzepfan

Někde mezi 3 a 4, ale abych podráždil všechny ty jednohvězdaře, tak to přikopnu spíš k té čtyřce.... Ten film je zásadním způsobem nepochopený. Ono se to totiž nezdá, ale je v dnešní době něčím jako zjevením.. Posledních pár let (hlavně díky Strangers things) sledujeme trendy těžbu osmdesátkové nostalgie, ale prakticky výhradně jen skrz ty nejvíce cool prvky dané éry. Hromady dobových rekvizit, popkulturní odkazy a chytlavý synthwave sound, atd.. I od WW84 jsem očekával tenhle efektní a funkční recept a o to více (a vlastně příjemně) mě překvapilo, že to celé P. Jenkins uchopila úplně jinak.. WW84 není 84 kvůli cool hudbě a nostalgické esenci toho nej z osmdesátek.. Ono je to 84 díky naprosto naivnímu a až "debilnímu" vedení děje a díky trapnosti a nevkusnosti té doby.. Já z toho měl fakt silný pocit, že koukám na nějaký áčkový brak té doby a byl to pocit osvěžující.. Scénáristi vrství totální absurdity s takovou volností a razancí, že nelze pochybovat o tom, že "debilita" toho celého je vědomý záměr.. Jde o hru na kterou divám musí přistoupit. V opačném případě si totiž neužije film naprosto odlišný od dnešní šablony, ale bude koukat na totální, nelogický nesmysl.. ()

Adasin

Strašně natahované, tak půlka scén je delší, než by musela být a ta druhá tam nemusela být už vůbec. Takovýhle (ne)příběh se pro film nehodí (kámen přání WTF), přišel mi spíš jak z epizody seriálu Supergirl (toho z roku 2015). Vlastně celý ten film je jak roztažená epizoda Supergirl: ne moc povedená, občas dost ujetá akce (létání v mracích atd.), pitomé dialogy (občas se to nedalo poslouchat), rádobyvtipní přehrávající záporáci, recyklované hudební motivy, nedodělaně působící CGI… Určitě to není takový utrpení jako třeba Liga spravedlnosti, ale o moc lepší to taky není. Spíš je smutný, že tohle je původně určený pro velký plátno, ale hodí se spíš do televize nebo někam na stream. P.S.: Disney dělá chybu, když chce, aby jim Jenkins režírovala film a Warneři taky, když jí svěřili trojku. 4/10 ()

agentmiky

Není to taková tragédie, jak zde mnozí píší, to fakt ne, ale v porovnání s výbornou jedničkou se jedná o docela mohutný sešup dolů. Jako světlý středobod filmu, jenž tu pomyslnou laťku udržuje pořád v přijatelných mezích, opět figuruje Gal Gadot. Její sympatické a lidské ztvárnění této hrdinky funguje opět špičkově, přidejte k tomu perfektně napsané dialogy mezí ní a Chrisem Pinem a máte zde docela přesvědčivou hereckou dvojku. O ostatních aspektech ale nepadne na úrodnou půdu moc pozitivních komentářů. Akce docela katastrofální záležitostí, zejména ta nechutně vypadající digitální stránka, jenž vám zanechá neskutečně tíživou a hořkou pachuť v ústech. Fakt jsem nepochopil, kde došlo v rámci produkce k chybě, ale u takového blockbusteru se jedná o těžký propadák. Pedro Pascal fajn, Wiig coby Cheetah zanedbanou postavou, celý film se příběhová linka zaměřuje pomalu jen na ni a nakonec dostaneme ze závěrečné bitky pár záběrů z úplné tmy, kdy nic pořádně nevidíte a když už ano, tak se podivujete jen celkovému špatnému CGI zpracování. Škoda. Tohle zamrzelo. Za mě 5,5/10 P.S. Ještě Zimmer nezklamal, jeho epický soundtrack opět přidal šťávu navíc. ()

Wysch

Gal Gadot je supr Wonder Woman. Chris Pine je supr Steve Trevor (ačkoliv si ho scénář prostě vycucal z prstu a vůbec jsem nepochopil, proč byl vtělenej do jinýho borce). Hans Zimmer se skvěle vykrádá. A to je tak všechno. Osmdesátkovej feeling ze začátku je zbytečnej, na hranu a za chvíli stejně vyprchá. Vizuál je přeplácanej, efekty hodně průměrný, střih a kamera úplně k prdu. Ale to všechno by se dalo prominout, kdyby někdo napsal scénář, kterej dává smysl, s postavami, které dávají smysl. A to všechno WW84 prostě nemá. Je to špatně napsaný s režijně totálně nezvládnutým finálním aktem, a výsledná pachuť smrdí průšvihem - Wonder Woman 84 je tak nelogický film s nelogickými postavami. Film, kterej je absolutně zbytečnej a nebýt úvodní cca dvacetiminutovky i naprosto zapomenutelnej. ()

Praxis

Stráááášně dlouhej film. Naštěstí to docela rychle odsýpá. Přesto se nemůžu ubránit pocitu, že to všechno bylo strašně těžkopádné. Dialogy, triky, akce. Všechno tak prostě nutně na povel. Žádná lehkost, komediální část tu táhne jen Pine. Zbytek herců je přinejlepším průměrných a to včetně neskutečně přehrávajícího Pascala (o bože, jak to, že v Mandalorianovi v těch pár sekundách, co neměl helmu, vypadal stokrát líp než tady?). Jenkins prostě neumí blockbustery a to se mi tu opět potvrdilo. Ani ta hudba od prověřeného Zimmera mi tu nějak nepasovala. Prostě strašně zbytečný blockbuster. 55% ()

ArsenalEagle

Jednička se mi vážně líbila a atmosféra z první světové jí neskutečně slušela. Trošku nadužívané datum 1984 nás tedy zavedlo o téměř 70 let dál a atmoška osmdesátek docela ujde, ale celkově je film docela naivní, a 2 a půl hodiny je bohužel strašně moc. Film ale nabízí hned několik vynikajících momentek (Chris Pine v novém světě a jeho úžas mi připomněli Karlíka z Čokofactory), jenže je tam až moc vaty, až moc zbytečností a co je nejhorší, začne trochu nudit. Ani relativně akční finále to moc nezachrání a absence nějakého dobrého padoucha byla znát - Pascala mám rád, Wiig byla také super, jenže jejich postavy jsou prostě jen nedostačující, vlastně to ani nejsou záporáci. Celý příběh je pak dost chaotický, lítá se (doslova!) z jednoho místa na druhé a ve výsledku si jen řeknete "ok". Je škoda, že se příběh nevěnuje Amazonkám, úvodní pětiminutovka byla fajn, ale pravděpodobně sloužila jen k představení super zbroje, která ovšem zas tolik nevydrží? To jako vážně? Patty Jenkins zrežírovala oba díly WW, ale tady to je co se příběhu týká citelný propad. Nechci nikomu křivdit, ale možná kdyby tolik neryla do scénáře a film osekala alespoň o půl hodiny, výsledek mohl být o něco lepší. ()

Olicak

Tak přesně takhle vypadala většina filmu v roce 1984, jen to je ve 4k. Je to tak hrozně cheesy a plné úplných hloupostí... ()

Riddick77

Těžkej a subjektivně nekonečnej průser. Člověk má místy pocit, že ta nudná tragédie nikdy neskončí. Mým jediným přáním bylo, aby už naskočily titulky a bylo mi buřt, že mě třeba tato intenzivní prosba bude stát část duše. 3/10! ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021