Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (více)
USA, 2020, 151 min (Alternativní 145 min)

V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala (seriál Hra o trůny) a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig (Marťan). (Vertical Entertainment)

M.i.k.e

kdo by to byl řekl,že hned prvního ledna dostanu takhle poctivé guilty pleasure.Ale popořadě...první WW byla fajn zhruba do tří čtvrtin.Sice se brala dost vážně,ale jako origin movie byla prostě dobrá.Pak ale přišel zlom,tuna digibordelu,která jako kdyby utekla z jiného filmu a dost to ubralo na konečném dojmu.Dvojka jde jinou cestou.Vlastně jde úplně jinou cestou než všechny DC filmy a od začátku je to přiznané (nevím jestli úmyslně) béčko jako prase,které navíc vypadá jako by ho točil někdo v roce 2000 a pak na něj zapomněl.Akce není moc a když už je,tak je prostě divná a v dnešní době nemá šanci obstát.Nicméně pak je tu příběh a ten mě prostě bavil mnohem víc než smrtelně vážná - jak jinak - první světová z prvního dílu,která pak navíc dost necitlivě završil už zmíněný digibordel.To tady není,celou dobu si to jede svoje a je to dobře.Přehrávající Pascal se evidentně inspiroval v osmdesátkách a sluší mu to a i ta Kirsten Wiig,která mi v trailerech přišla úplně mimo (hlavně jako její "alterego" Cheetah) je nakonec úplně v pohodě a zapadne do celkového ladění filmu.Upřímně bych Patty Jenkins už žádný další díl točit nenechal,ale navzdory zdrcující kritice sem se u druhé WW bavil vlastně víc než u té první.Jakkoliv sem se bavil míň než bych čekal po skvělých tralerech.Pokud tu někdo za mě zklamal pak Hansův Pokoj,jehož hudba je až podivně nevýrazná,samotný WW motiv zazní jednou a v jednu chvíli bych přísahal že vykráda Sunshine...70% ()

Martin741

Radikalny pad smerom dolu. Gal Gadot je nadherna holka, a ja mam rad sexy kosti, ale jej to proste neslape. Tu uz vidno ze akcie je len digitalny bordel, dialogy slabe, Patty jenkins ako reziserka nech uz radsej necha filmy na pokoji, rezia jej nejde, asi na to ani nema. Ja tiez nemam na kopu veci, nemam na pravo - taxa tam proste neserem, to ma logicu, ci ? 5 % ()

kombajn

Mě to docela bavilo (jo nároky v roce 2020 dost klesly), i když jde prostě jen další z řady příkladů, že DC comicsy na filmovém plátně nejdou, Bylo tam pár skvělých momentů, ale taky tam byly wtf momenty se CGI na úrovni Anděl páně 1 (létací pasáž v oblacích). Dám *** a jednu si pro sebe bere Kristen Wiig. ()

Figu

Jako já fakt nevím, ale jestli se chce DC aspoň trochu zase někdy přiblížit kvalitě Marvelu, musí to vypadat úplně jinak než pokračování story o jedné nebojácné Amazonce... Ta vizuální stránka je na rok 2020 naprosto katastrofální (ty skoky WW do výšky a dálky, kdy se digitálně odstraní jen provazy, na kterých je Gal zavěšená, to snad nemyslí v dnešní době už nikdo vážně). Další hrůza je výběr herců, především záporák byl lacinost sama. O zoufalé story a dvou a půl hodinách projebanýho času, už netřeba mluvit. Mám pocit, že si Aquamanem DC nasadilo kurevsky vysokou laťku. 40% ()

Vyhy

Čekal jsem odpad, nakonec to tak hrozné nebylo. Oproti prvnímu dílu ale diametrální rozdíl. Příběh o ničem, není dotažený, takže spousta rozhodnutí nedává smysl. Záporák celkem fajn, ale moc nechápu jeho motivaci. Vše by se ale asi dalo skousnout, přeci jen se jedná o komiksárnu a zde spoustu věcí lze odpustit. Co je ale tristní, tak to je samotná akce. Digitální až běda, srandovní, odbytá a vše možné, jen je pořádná akce. A to je škoda. ()

BarryLyndon

Mary Sue: The Movie. A jeden z nejhůře zvládnutých komiksových filmů vůbec. Jak kdyby při pravděpodobnosti VOD distribuce vypustili finiš a dotažení filmu odflákli nebo se na něj komplet vykašlali. Hned mne pobavila úvodní scéna, která měla být asi stejně působivá jako začátek Man of Steel, ale měla mizerné CGI a v podstatě tam uplně chyběla návaznost na zbytek filmu a jako záběry na utrápené výrazy skvělých hereček jako je Connie Nielsen a Robin Wright mi působily fyzickou bolest. Podle mne tu šla Patty Jenkins na kávičku se satankou Kathleen Kennedy domlouvat Star Wars a nechala to za sebe dotočit Evu Toulovou. Osmdesátková atmosféra funguje možná tak na plakátech, jinak to vypadá jako nějaká divná fetiš alternativní realita nebo videoklip Robin Sparkles. Když se tam objevila Kristen Wiig, tak jsem vážně zapochyboval, jestli to není SNL skeč s rozpočtem blockbusteru. Po úvodní akci se přes hodinu nic neděje a něco se hodně retardně vyšetřuje. Po hodině akčního prázdna je monstr akce útoku na auto kolonu, která by obstála jako lákadlo někdy před 20 lety. A vůbec to má strašně divnou choreografii a kinetiku soubojů, Wonder Woman tam lítá jako divný gumový panák. Jako opravdu se těším na Rogue Squadron, když tu byla jedna větší scéna s letadlem, jak letí a dívají se na ohňostroj. Kirsten Wiig asi nejzbytečnější komiksová záporná postava, kdyby se komplet vyškrtla, nestane se lautr nic a ušetří se na finálním mega špatném CGI souboji, který je horší než cokoliv z 15 starých X-menů, opravdu ostuda! Moc se nepochlapil Pedro Pascal, který většinou nevěděl, co má dělat, tak imitoval Trumpa. PS: Sralo mne to tak, že jsem byl líný hledat chyby, kterých tam bylo jak máku, ale nechápu proč se člověk z roku 1915 rozplýval nad jezdícími schody, které byly tehdy ve větších metropolích už roky běžné, o ohňostrojích ani nemluvě..... V podstatě mne napadá akorát pozitivum v přenádherné Gal Gadot a docela fajn postavě a lince s Chrisem Pinem. 3/10 ()

Elyssea

Trpké zklamání. Zmatený děj, díry ve scénáři, scény na hranici snesitelnosti, přemrštěná stopáž. Tak by se ve zkratce dalo říct, co všechno na Wonder Woman nefunguje. Ačkoliv se nepovažuji za tupce, tenhle film ze mě svým neumětelstvím dělal hlupáka na každém kroku. Pochopit funkci Kamene přání a následných schopností Maxe Lorda mi asi trvalo možná déle, než mělo, ale s tím spojená egyptská epizoda se celá dala škrtnout (což upřímně měla jen kvůli stopáži). Místo toho jsme se o ceně, kterou za přání platí Diana, modli dozvědět v Bílém domě. Ale ne, do toho se ještě musí vrátit Chris Pine, jehož bezelstné nadšení je asi to nejlepší na celém filmu. Jak ale po šedesáti letech smrti najednou ovládá moderní tryskáč, který se od dvouplošníku liší asi jako nejnovější smartphone od pevné linky, teda netuším. Jeho návrat plně dokazuje, že tvůrci vývoj Diany neměli pevně v rukou, protože nechat ji truchlit 60 let bez toho, aniž by si našla nové přátele? To je teda extrémně smutné. Závěrečný Dianin proslov mě pak nechal na pochybách, jestli scénáristé sami měli jasno v celé zápletce. Protože 1) poselství filmu je hrozně kostrbatě podané, a za 2) proč nestačilo jen jedno přání místo cca milionu (co ten první týpek s kávou?) mi doteď není jasné. Další ústřel je Dianino plachtění po větru, ale zejména pak to, že nedoprovodila Barbaru domů. Nevím, jestli se Jenkins nechala pohltit "tvůrčí vizí", ale rozhodně za to nestála. A to mám jedničku doteď ze všech DC filmů nejraději. ()

Rocky88

Takhle to dopadá, když hlavním cílem je natočit film o superhrdince režírovaný ženskou a ne natočit výborný film. První půlka je úmorně nudná a zachraňuje ji jen pohled na Gadot a Paaruku. Pak přichází na řadu téma nebezpečných přání, ale to je vcelku nevyužité. Akce (které je málo) mě moc nevytrhla, dojem docela zachránil konec a Žvejkačka Pascal. Nejhorší DC (ano, i horší, než Whedonova Liga). ()

Nach

Oproti Birds of Prey mnohem lepší film, i když hodnocení uživatelů říká opak. Musím přiznat, že vše zde táhne kupředu zajímavá zápletka s přáním, skoro až ukradená myšlenka z knihy Stephena Kinga: Nezbytné věci. Přesto však tu najdu řadu záporů. Práce s postavami nebyla tak důkladná, jak jsem si přál a některé akční scény byly na hraně srozumitelnosti. I jejich obsah nebyl tak super, abych si je zapamatoval. To akce Johna Wicka je úplně jiný kvalitativní level. Zimmer nicméně opět předvádí své kvality - a v jednom songu dokonce vykrádá Johna Murphyho ze Sunshine. Suma sumárum příjemný průměr, za který jsem vlastně docela rád. 65% ()

Attta

Sedím a koukám mrknu na hodinky, po strašně dlouhé době se podívám kolik zbývá do konce - jsem teprve v půlce a v duchu si říkám "co???". LGBT binární trasngender feminazi komunita musí být jistě u vytržení, ale..... ()

bourec

Figusek mi vzal z jazyka první můj problém s filmem. A to byl záporák Pedro Pascal. Neuvěřitelně špatnej výkon, a příšerně nezajímavá postava. Další problém je lacinej příběh, a ne zrovna úchvatný triky a bojůvky. A konec je vůbec magorskej.Špatný. 30%. ()

Cheeter

Upřímně jsem se těšil. Načekal jsem nějaký zázrak, ale dobrý akční film. A hodně mě to zklamalo. Jednička byla dobrá, ale tohle bylo hodně natáhlé. Ne, že by mi vadily dlouhé filmy, to ne. Když jsou dobře zpracované, tak je to právě naopak. Ale tady to mohlo být tak o hodinu kratší. A jestli si Patty Jenkins stěžovala, že další pokračování natočí pouze v případě, že půjde rovnou do kin, protože malé tržby, tak si nemyslím, že je to nutně tím, že pandemie. ()

S.W.A.T

Jak já se těšil, že alespoň jeden film tenhle rok opravdu výjde a jednička byla fajn, ale tohle mě dost zklamalo. Většinou jsem ochotný přejít u filmu ty berličky, které posouvají děj, ale tady to hrozně mlátilo do obličeje (stejně to bylo i u BvS) a to může bejt Gadot sexy jak chce (a tady je sakra sexy), tak to nezachrání. Zdaleka nejlepší je Kristen Wiig a její Cheetah a proto je dosti smutné, že kdyby se ta postava z filmu vystřihla, tak to ději absolutně neublíží - celý film není budovaný nějaký konflikt a po hodině a půl si někdo vzpomene, že by měla bejt na konci bitka, takže se postavy dostanou na místo, kde reálně minimálně Barbara bejt nemusí. A pak Cheetah dostane svých pět minut (doslova). Chris Pine zase super, ale je tam kvůli komedii a pro jednu konkrétní scénu, která se ale dala udělat i jinak, takže je další zbytěčná složka. Scéna z obchoďáku je jak uvod ze Supermana 3 a to má k pochvale hodně daleko. Pedro Pascal se podle mě vsadil s Patty Jenkins jak moc dokáže přehrávat a chtěl za každou cenu vyhrát (ale zábavný je). Hans je zase držák, ale neodpustím si, že zase recykloval a tentokrát se to ani nesnažil skrývat - ještě pochopím že použil Batmanovský motiv z BvS (pořád je to stejný svět), ale že regulerně použije hudbu z Tenké červené linie a ani to neskrývá je trochu moc. Zatím 5/10, po dalším shlednutí bych mohl jít i výš. ()

C0r0ner

První díl byl v pohodě, tohle je děs. Uteklo to, to jo, první hodina a půl byla celkem fajn a měla solidní akční sekvence, ale pak se to rozesralo do vyložené směšnosti, trapnosti, nelogičnosti a nesmyslnosti, že jsem se co minutu chytal za hlavu, jestli si jako v DC dělají prdel nebo co. Jsem "zvědavý" na třetí díl. 35% ()

Lenka.Vilka

Už jsem přišla na to, proč má tenhle film tak špatné hodnocení!!! Protože je Diana většinu času vědec v kostýmku místo Wonder Woman v kostýmu... :D ale teď vážně. WW84 je zvláštní film a všem muselo být dopředu jasné, že u hodně lidí tenhle přístup prostě nezabere. Protože mě se ten začátek líbil. Úvodní sestřih akce byl přesně jako retro z osmdesátek a v obchoďáku to bylo skvělý. Pst, nikomu to neříkej. Navíc ta akce s lasem byla neuvěřitelná. Ostatně to bylo v celém filmu. I při indispozici s ním, následkem jejího přání byla dokonalá :) ale mrzelo mě, že si to "hloupoučký uvolněný kouzlo" film neudrží po celou stopáž. Takže asi jo, na co lidi nadávají, mě mrzí, že tam toho nebylo víc. Navíc, ve filmu zmíněné přirovnání k povídkce Opičí tlapka, bylo naprosto přesné. Takže pokud ji znáte, je vyspoilerován i konec filmu samotnými tvůrci. Ale myslím, že na tom vůbec nezáleží. Viz jak je v obrazu vypořádáno s hlavní dvojkou záporáků. O tom ten film nebyl. Protože Lord to rozjel ve velkém a famózně zahráno. A jemu se věnuje pozornost podstatně víc než Barb. Ta je sice taky "team bad", ale její vztah s Dianou je v komiksech trošku komplikovanější. Což hezky ukázal i tenhle film. Proto je vážně škoda, že spolu měli tak málo prostoru :( Doufám tedy, že se s její postavou ještě v budoucnu setkáme. A zamrzela mě jedna jediná věc. Brnění, které odolá celé armádě můžu tady dostalo poměrně rychle na prdel a možná to tak bylo dobře. Perte se s pružnou kočkou, když na sobě máte těžký brnění s křídly! Bude to náročný. Jenom jsem asi čekala jeho větší přítomnost, když je na tolika propagačních materiálech. PS: nebyl by to film z osmdesátek, kdyby se v něm nezkoušelo oblečení. Ale je to prostě fakt. Ledvinky byly peklo vždycky. V osmdesátkách, tak i teď :( ()

Martrix

Udělat dobrý film, to je alchymie. I když se budete držet návodu a použijete správné přísady, může se snadno stát, že místo chutného povzbuzováku, uděláte mix elixíru lásky, odpuzovače hmyzu a pudru na beďary. Aby vznikl opravdu dobrý komixový film, musí se toho chopit někdo, kdo je víc než jen fanda. Takový režisérsko/scénáristický profesor Snape, jako je třeba J. Gunn nebo Taika Waititi. Při vší úctě, Patty Jenkins je pouhá mastičkářka a mimo jiné i důkaz toho, jak absurdní je myšlenka, že film o ženách mají dělat ženy. To je jako kdyby někdo prohlásil, že kriminálky mají točit policajti. První Wonderačka byla příjmuta vcelku smířlivě, pak se zjevil Aquaman a spousta lidí zajásala, že už snad hlavouni ve Warner Bros vědí jak na to. No...tak WW84 je sešup zpět do komiksového pravěku. Dvě a půl hodiny civíte na vyčpělý a zatuchlý příběh, jehož pointou je: Buďte rádi za to co máte, kdyby jste chtěli víc, taky by jste o to mohli přijít. Protože nic není zadarmo. Že to zní trochu demotivačně? Ale nééé, to platí jen kdyby jste vyhrabali citrín, který plní přání. V první WW byl záporák jakožto obstarožní bůh války obdařen tak debilními replikami, že jsem se styděl i za to, že jsem narozen ve znamení Marsu. Ve dvojce se sice řeší vyhrocená situace, ale tentokrát pro jistotu, vlastně nemá pořádného záporáka. Čičitahu neberu, protože víc než ona, by Wonderuši zatápěl i můj kocour Bonifác. Což je škoda, potenciál ta postava měla. No a můžete hádat, co se tam tedy s výjimkou krátké rubačky na konci a uprostřed dělo. Naháněl se týpek, který to všechno podělal, romanticky jsme se proletěli ve stihačce, kolem které vybuchovaly ohňostroje (fuj), poplakali jsme si při proslovu všem lidem světa a zjistili jsme, že Wonderka umí lítat. Nebudu hejtit, ten film je prostě slaboučký a tentokrát to nezachrání ani Gadot. Ohlášení trojky, přestože kritiky WW84 nijak nešetřily, beru jako čistě politický tah, protože nikdo nechce zaříznout ženskou režisérku. To by byla diskriminace. Za jiných okolností by takový film jakoukoliv sérii zastavil stejně, jako kdysi třeba Green Lantern, Catwoman, nebo Daredevil. ()

necisty

Jako až na ty trapné létací scény (které se fakt nepovedly ani po digitální stránce) se mi to moc líbilo :) Jasné, čekali jsme mnohem akčnější scény, ale tak nepoštěstí se pokaždé. To tak dopadne, když to necháte natočit paní Jenkins s trošku jiným zaměřením - zvláštní, že na poprvé to celkem vyšlo. Ale co se děje týká - vždyť je to určitě dle nějakého komixu a tak to k WW prostě patří. Taky bych řekl, že teda tento úsek mohli vynechat, opravdu nebylo nutné to tam cpát a mohli pokračovat v rozjetém vlaku, ale mě se to tak nějak trefilo do nálady. ()

Juto

Absolútne sa nezhodujem s divákmi, že ide o zlý film. Prvá hodina a pol je výborná romantická komédia. Áno, sú tam nezrovnalosti ako morálne sa vôbec nerieši prevzatie tela. K tomu vizuálne efekty sú veľmi slabé, ale od Patty Jenkins som iné ani nečakal už prvá časť bola po technickej stránke zlá. Pre mňa je pokračovanie o level lepší film ako prvá časť. 6/10 ()

Šimpy

Feministický filmek o dvou supersilných ženách není úplně to, co jsem čekal. Škoda, famozní jedničku ze šedi průměru prostě vysekal záporák s tváří Davida Thewlise. Tady je holt záporačka nefunkční. Nicméně, Chris Pine si maximálně užívá svůj návrat a je fakt sympatické ho vidět, jak obdivuje technologický pokrok druhé poloviny 20. století. Skoro to obnovilo mou víru v pokrok lidstva. Bohužel nepochopím, proč reaguje i na ohňostroj...jasně, takhle velký asi nikdy neviděl a užívá si ho, ale jeho počáteční nechápavá reakce není na místě....ohňostroj zná lidstvo stovky let, v 18. století se v Evropě používal běžně a ještě běžněji v Americe v 19. století. U radaru je reakce v pořádku. A Pedro Pascal si užívá, že může chvíli hrát bez masky, tak mimicky přehrává, co může, ale budiž mu přáno, ten patetický závěr ustál. I když miliony lidí by svoje přání určitě zpátky nevzaly. SPOILER No a poznat v potitulkovce původní Wonder Woman, to bylo pro mě samozřejmostí. o půl hodiny kratší stopáž by prospěla. A co oceňuji, tak je začátek filmu, kde jsem měl feeling původního Donnerovského Supermana. ()

BoXBe

Úplně normální až nadprůměrně zábavný blockbuster. Co se týče pozitivních zpráv: S úsměvy překrásné Gal Gadot se nešetří. Na několika scénách jde vidět velmi štědrý rozpočet. Kristen Wiig projde několika dost dobře zpracovanými proměnami a společně s druhým záporákem filmu nedělá DC žádnou ostudu. Naivita filmu je přiznaná a pokud to divák nebude odmítat a nebude čekat ještě naivněji návrat kvalit Temného rytíře, nemůže se zklamat. Co se týče vyloženě negativních zpráv: Závěrečný souboj s Cheetah mohli fakt rovnou naservírovat na zeleném plátně, někde v tělocvičně nebo při hře v šachy (z Dámského gambitu víme, jak zábavné to může být) a nehrát si na nějaké CGI ostrovní lokace. Gal Gadot hraje tím hůř, čím lépe vypadá, někdy to bolí, na druhou stranu ale nemá co hrát, její motivace zachraňovat svět je vyloženě záhadou. Scénář tu a tam vyloženě kašle na to, že divák má IQ a servíruje scény jako v seriálu z roku 1984. Což asi pak s tím rokem 84 vysvětluje všechno, včetně odkazu na Supermana. Závěrečným slovem: Vizuálně i na relax na večer na velkém plátně bezmála stejně impozantní a epické jako Man of Steel, jen v některých linkách bez nároku na inteligenci diváka - zejména linka mezi otcem a synem je jednoduše celá špatná - záporná chemie mezi oběma nefunguje a byla připlácnutá do scénáře beztak až ve třetí vlně přepisování. Poznámka na závěr: Celé to zavání nějakým dlouhodobým záměrem, který má rukopis Zacka Snydera, který nějak okouzlil producenty a donátory a přesvědčil je, že má smysl pokračovat v sérii Man of Steel - Batman vs Superman - Wonder Woman - Aquaman a uvidí se i v jeho verzi JLA. Jeho rukopisu odpovídá výskyt špatných CGI na zeleném plátně (ne, že by na tom Marvelovky byly líp, ba mnohdy hůř), stejně tak vybrané hudební motivy, zpomalovačky a schéma vyprávění. Dá se předpokládat, že někde se kruh uzavře a směr je daný. Ve finále jsem si přesto film užil jako pohodový blockbuster, který má prostě svoje chyby, ale ne takové, aby byl vnímán hůř, než kdejaký Ant-man, Endgame a podobně. Zimmerova hudba skvělá. Akční scény taky. Klidně si to dám znovu, narozdíl od mnoha jiných zelenoplátnovek, kde není tak velkolepá scéna, jako ta s rozbehnuvší se Wonder Woman směr nebe nebo úvodní závody. Dost dobrý. ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021