Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (více)
USA, 2020, 151 min (Alternativní 145 min)

V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala (seriál Hra o trůny) a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig (Marťan). (Vertical Entertainment)

SonGokussj

Hmm... mmm... O.o... Mno. Co k tomu říct. Asi o tom řekne nejvíc toto: Dnes jsem se koukal po internetu a vidím, že to zrecenzovali Carpool Critics, odnož Linus Tech Tips. (Kdo CC nezná, doporučuji, rozebírají dopodrobna film s velkou mírou rozdílných názorů :-)). A říkám si "Ajo, než se na tu recenzi kouknu, musím to napřed dokoukat. Skončil jsem někde u 50. minuty".. Rožnu PC, zapnu Plex (proto jsem si to samozřejmě koupil a ripnul) a WW 1984 nikde v rozkoukaných! Říkám si "To je zvláštní... Jakto?". A snad až po 20 sekundách mi docvaklo a začalo se ke mně pomalu vracet, že jsem to tak před týdnem už dokoukal... Další minutu jsem si vzpomínal, o čem to vlastně bylo a jak to vlastně skončilo. A měl jsem co dělat. Je to, jako by mi to hlava zcela bloknula. A přesně takhle bych tak nějak ukončil tuto "recenzi". Bylo to přespříliš dlouhé, ukecané, nudné, nelogické, Mando tam hrál výtečnou roli, Gal Gadot též a občas jsem se nasmál s Chrisem Pinem. Ale nic to nezachrání naprosto děravý příběh o ničem postrádající veškerý rozum... "What's that?" "That's fireworks! You dumb mo**er fu**er". 25 % ()

nirvanafan

Neviděla bych to zase tak tragicky. První půlka je sice trochu roztahaná a závěr zase pateticky přepálený, ale prostředek filmu, ve kterém WW ztrácí schopnosti, mi připadal hodně napínavý a fajn. O množství logických lapsů už se tady rozepsali jiní. Mě to ale celkově bavilo, jako dítě by mě to stoprocentně bavilo fakt hodně a to mi u komiksovky bez větších ambicí vlastně stačí. ()

PKD

Diana Princátková, která se na 100 let vykašlala na lidi (a já se jí ani nedivím) nám tu předvádí své tajné domácí video, které ukazuje, že nám sprostě lhala, haha. Nejvíce mě fascinuje skutečnost, že film, který se nezaplatil ani z poloviny! už má předem přikleplé pokr. a za který bych Jenkinsovou s chutí, nakopal do toho jejího nevzhledného xichtu. Tohle má býti zřejmě definitivní důkaz, že její 1 byla jen náhoda a dál to bude jen horší. Film, který je dalším úkazem, díky kterému se stydím, že čtu DC comicsy a který je (a to je vskutku hrůzné zjištění) snad horší ve všech směrech, než kinoverze JL a to si nedělám prdel. Nikdy nepochopím, proč po přečtení toho paskvilu/scénáře, do toho Gadotka vůbec šla. Čím přemýšlela? Nebo to jsou s Jenkinsovou takové feministické kámošky? Základní prototyp superhrdinky, ze kterré v podstatě vycházejí všechny ostatní, dnes prostě musí točiti ženská, i když na to očividně nemá??? Netuším. Otázek mnoho a žádné odpovědi. Jako u Promethea, hahaha! Chvíli jsem si naivně myslel, že to linka se Stevem vytáhne aspoň na 3, želsatanu, ta je utopena v moři rozvařených pastelek a voskovek, což jest má narážka na tu směšnou barevnost, vedle které, vypadá většina MCU, jako čb. Barbara Minerva v podání K.Wiigové, u které jsem se obával, že mě po tom úděsném odpadu jménem Ghostbusters, bude lézti na nervy, nakonec z toho vyšla asi nejlépe a její sexy proměna (myšleno ještě před Cheetah) byla jedním z mála světlých (a ne tak barevných) bodů. Malé plus za 1.pol., která byla v podstatě takovým módním dokumentem, včetně rozebírání chůze na vysokých podpatcích a z toho vzešlé slušné přehlídky dámské obuvi. Aspoň něco. Neustále se ptám...k čemu je DC film, který má sice 2x hod čelenkou-plus (super narážka na tv s. WW z ´77), neviditelný letoun-plus, na asi minutu parádní zlatou(?) zbroj-plus, slušnou Cheetah-plus, Simona Stagga, včetně camea-velké plus Lyndy Carterové, (u které jsem se divil, že nebyla už v 1) a jiné DC propriety, které sice běžný divák neocení, ale my je tam narvem pro DC čtenáře, i když tam nemají vlastně skoro žádnou relevanci? Ve výčtu chybí Max Lord, který není špatný, ale jako vše, se utopil v moři stupidity, naivity, pseudorasové hyperkorektnosti a kdoví čeho ještě. Rychle zpátky k Mandarince z SW. Zimmerova hudba tu zní, jako počítačem vygenerovaný produkt, na který nesáhla lidská ruka, s vyjímkou chvíle aktivace programu, kdy autor ve spánku loktem zmáčkl klávesu spustit ano/ne? Jediný zajímavý a temný hud. motiv Barbary, tu stejně není skoro slyšet, takže i přes tuto ironickou výtku, ost doporučuji. Páš samostatný poslech je ve výsledku to nej z celého filmu. Motiv, Beautiful Lie z BvS...bez komentáře. Rádoby režisérka se zřejmě před produkcí dívala v rámci studijních materiálů, na Singerova Supermana a tudíž tu máme zhruba 20min. (a to ještě kdoví jestli) akce na 2.5h film, což je debilita dnes, stejně jako v r.2006. Na 3 se v rámci DC masochismu kouknu opravdu jen a kvůli hl. představitelce/WW, která jest tímto postavená na úroveň stupidních WW comicsů z let právě 80tých, což asi není náhoda. Na závěr mě napadá 1 věc...tento film, byl byl mnohem lepší jako animák a nikdy neměl vzniknouti jako hraný. Tak jest. A pane Johnsi, vyserte se na scénáře k filmům a jejich produkce a urychleně! se vraťte k comicsům. Ty vám pořád ještě jdou. Tou největší ironií ovšem je, že Snyder a Wan jsou asi jediní, kteří ví, co dělají. A Ayer z toho taky nevychází nejhůře. Tahle kráva, to tedy zcela určitě nebude. Stejně jako ta, co vyplodila BofP. P.s. všechny mé výtky k MofS či BvS, se ve světle tohoto ukrutného paskvilu, jeví jako zcela bezpředmětné. :-/ Ještě pár takových ´´filmů´´ a prohlásím, že Snyder je opravdu Bůh. Bez legrace. () (méně) (více)

Macejko

Svoj prvý superhrdinský film po rokoch som si pozrel iba kvôli fantastickému soundtracku Hansa Zimmera. Chcel som predovšetkým vidieť, aké strhujúce výjavy môže dokresľovať podobne monumentálna hudba. Ani vo sne by mi nenapadlo, že dostanem moje najhoršie komiksové predsudky zhmotnené na n-tú a že sa z WW84 vykľuje takto impotentne zrežírovaný odpad s mozgovou smrťou azda väčšou, ako na gopnických teplákoch obesení slovenskí väzni. Hudba vo svojej sfére exceluje a Patty Jenkins môže skutočne ďakovať Diovi aspoň za ňu, pretože to, čo k nej servíruje ako vizuálny doprovod, by obstálo možno ako pilot soon-to-be-cancelled seriálu na Netflixe, pretože horšie triky (a vizuál celkovo, od kamery po svietenie), som pri filme s podobným rozpočtom snáď nikdy nevidel. Ďalším kandidátom na najväčšieho šťastlivca Hollywoodu je potom Gal Gadot, ktorá našla zrejme jedinú úlohu v súčasnej popkultúre, pre ktorú sa jej neherectvo naozaj svojím spôsobom hodí. Kristen Wiig hrá Kristen Wiig, Pine je OK, a Pascal si odohral presne to, čo od neho bizarne naivnučký scenár vyžaduje. Svojím spôsobom je fascinujúce, že sa toto niekto rozhodol natočiť a vlastne to aj odporúčam vidieť. WW84 totiž človeku v rozličných sférach otvorí oči. Od Nolana sme sa dostali až sem, a Hans Zimmer je nám z nejakého dôvodu doteraz sprievodcom. ()

Tony.cs

Už dlouho jsem nebyl tak zklamaný filmem od DC. Jednotlivosti ujdou, ale jako celek to absolutně nefunguje. Na tak dlouhou stopáž i málo akce a ta je vcelku nenápaditá. Lidi... Budete se asi nudit. Režisérka totiž absolutně nezvládla své vlastní ego. ()

Alementina

Takovej peknej zacatek, ale pak se z toho dtane takova straaasne dlouha sracka, ze si rikate, kdyy uz to skonci.. No a Chris.. To je karikatura sama sebe, holt nam zestarl vic nez bylo zdravo... Kdyby to melo alespon o pul hodky min. tak dam 3* ()

blackrain

Ten svět amazonek by nebyl marný. Třeba budeme mít film jen s tímto tématem. Rozjezd na začátku byl parádní. Při té soutěži válečnic jsem pomalu ani nedýchala. Zajímavá a zábavná soutež. Ale to byl i Dianin výstup ve chrámu konzumu. V předchozím filmu jsem měla menší problém s Gal Gadot. Změnila jsem na ni názor. Teď už s ní problém nemám. Jako ano je to další klasický boj dobra se zlem. Kdy svět bude opět zachránen. Je tu i pár zajímavých myšlenek. Zimmerova hudba byla nádherná. Bavila jsem se a na chvilku se nechala unést z tohoto bláznivého světa do ještě bláznivejšího. Takže film svůj účel splnil. Za mě spokojenost. Nepotřebovala jsem něco náročného, u čeho budu muset použivat šedé buňky mozkové. ()

Helo

Možná trochu naivní, v chování některých postav lehce přepálený, sneslo by to i lehký zkrácení (hlavně v první půlce) a žel bohům to nijak zásadně nevyužívá dobový zasazení, což je škoda... ale za mě WB udělali dobrej tah tím, že to uvolnili na Vánoce, protože jako taková sakra drahá moderní vánoční pohádka, tou snahou o poselství funguje a to právě i díky těm dvěma prvním (zdánlivým) výtkám, který jsem uvedl. ()

Blackhand47

DC to má se svými filmy jako na houpačce a pokud budou tímhle stylem pokračovat dál, půjde jejich univerzum do pekel. Já osobně jsem od tohohle snímku absolutně nic nečekal, ale zajímalo mě, jaký odpad to Hollywood zase vyplodil... a upřímně, možná i proto mě to bavilo. Abych to nějak shrnul: úvodní sekvence s malou Dianou podle mě nebyla třeba, akce byla hodně slabá, Cheetah jako záporáčka vcelku nudná, ale jinak s vysvětlením návratu Stevea jsem spokojen, děj jako takový ukazující zkaženost lidí a kapitalismu byl přesně pro mě a Pedro Pascal jako Maxwell Lord byl naprosto perfektní. Tohle je přesně můj typ záporáka - všemohoucí parchant, který vám něco dává a zároveň bere. Nevím, chvílemi se mi zdálo, že s ním krapet narážejí do Trumpa, ale kdo to v dnešní době nedělá. Přinese ve výsledku film něco do samotného univerza? Asi ne. Origin to není, Diana umřít nemůže, Steve musí a maximálně se nám tu rozjely postavy a témata do dalších filmů, ale záleží, zda s nimi budou tvůrci vůbec pracovat. Rozhodně lepší než Whedonova Liga, Shazam a Birds of Prey z poslední doby. 75% ()

Colby Sawyer

Nebýt covidové situace, tak bych WW84 možná i minul, ale teď je člověk vděčný za každý blockbuster, takže jsem tomu dal šanci. No, je to bídnější než jednička. Scénář je pitomoučký a celé to není zábavně natočené. Někdo se zbláznil a úplně zbytečně dovolil, aby to mělo 150 minut a to tam ani není moc akce, která je navíc vždy odfláklá. Není to vyloženě útrpné čekání na konec, ale nedá se říct, že bych se bavil. Fakt nechápu, jak se Warnerům s DC daří své komiksovky takhle mrvit. Stejně jako Birds of Prey tu je skvělý herec v roli záporáka, který nemá absolutně, co hrát. Narozdíl od Ewana má Pedro i naprosto stupidní roli. Gal Gadot je sice strašně hezká, ale její Diana má úplně nulové charisma a takhle bych mohl pokračovat dál a dál. Z DC stáje jsme tu měli sice horší kousky, ale na tohle nikdo s láskou asi vzpomínat nebude. Kdo by řekl, že i po roce 2020 bude nejlepší filmem DCEU Aquaman? Já rozhodně ne a tento fakt mě dost znepokojuje. Snad to zachrání ten Pattinson, protože tohle se už fakt nedá. ()

dom156

V DC bych řekl, že se asi zbláznili a poslali do kytek jeden super projekt, jakým se jevila Wonder Woman z prvního dílu. Pokračování nejenže nesplnilo účel, teda kromě utracení opět nehorázné částky za produkci, ale zabilo i další možné pokračování z mého pohledu. Největší průšvih je přihlouplý scénář a i když se herci snaží co to jde, tak s tím nemohou cokoliv udělat. Dále bych zmínil vysokou nekvalitu v rámci CGI, při tak vysokém rozpočtu a kór u DC. Po shlédnutí jsem byl výrazně zklamán a nedoporučuji. ()

higuain

Asi nejhorší vizitka filmu je, když od něj nemáte přehnaná očekávání a stejně vás výsledek zklame. Co se týče WW84, nečekal jsem zázraky, už jednička je dle mého trochu přeceňovaná (je to fajn film, ale místy dost naivní a třeba závěrečná bitva s Áresem je strašná), nicméně trailery nevypadaly nějak zle a tak nějak jsem od Jenkins čekal, že přinejmenším solidní komiksovou jednohubku zvládne. Výsledkem je ale bohužel podprůměr. Začátek na Themysciře je fajn, ale pravděpodobně jde o jedinou opravdu dobře natočenou akční scénu, v ostatních případech se totiž nedá mluvit o příliš dobrý práci jak s CGI, tak ani s choreografií. Co se týče příběhu, není se moc čeho chytit. Ta myšlenka chaosu, který by nastal v hypotetický situaci (nebudu spoilerovat) se mi sama o sobě docela líbila, ale její zpracování je dost nedotažený. A způsob oživení Trevora mě taky zklamal, to už bych byl radši, kdyby z něj udělali toho Lanterna, jak se jeden čas spekulovalo. Zimmerova hudba zprvu vypadala dobře, nicméně když tam na konci nacpal Beautiful Lie z BvS, tak jsem jen kroutil hlavou - skladba je to výborná, ale patří k Batfleckovi a vpálit jí bez servítek do WW je přinejmenším lenost. 50%. ()

Trevor

Orwellovský rok 1984 sa v poslednom čase čoraz častejšie objavuje nielen v komentároch na sociálnych sietiach či na rúškach ale aj v názvoch filmov. Najlepšou stránkou filmu bol nepochybne ako spomína najväčší filmový fanúšik, pre ktorého to bolo jubilejné hodnotenie v kine výkon Pedra Pascala ako Maxa lorda, ktorý bol doplnený o skvelú hudbu. Najslabšou stránkou filmu bolo jeho úvodných 51 minút (chápem že ide o DC ale aj tak) a samotný záver v ktorom sa pochopiteľne objavilo násilie na ženách, prianie smrti vlastnej manželke, školská šikana a potom aj nedostatok vody. Všetký negatívne vlastnosti boli pochopiteľne spojené s postavami bielej farby pleti aby to ani náhodou nebol rasizmusizmus. Pompézne ale príliš dlhé spracovanie s nevyužitým potenciálom by to v kine malo možno za 4*, kvôli atmosfére v sále. ()

kajas

Kritické hlasy tomuhle filmu vyčítají hlavně naivitu a zpracování akčních scén jako v komiksových snímcích 70. a 80. let. Já budu věřit, že se jednalo o tvůrčí záměr, protože se mi na novou "Wonder Woman" jednoduše dobře dívalo. Jsem fanynka dvojice Gal Gadot + Chris Pine (i když teda hodně zestárnul) a chápala jsem motivace záporných postav. Rozhodně by ale neuškodilo zkrácení alespoň o dvacet minut (dvě a půl hodiny jsou opravdu dost) a lepší závěrečné zúčtování s padouchy. ()

Aleee89

Myslím, že současných 47 procent je hodně podhodnocených, i když o žádný zázrak, z nějž dvě a půl hodiny nespustíte oči, nejde. Gal Gadot je krásná a sympatická, avšak celkově se jedná o takový komiksový standard. ()

Reesam

Až moc neysmpatických postav na obrazovce. Až moc hluchých míst, kdy se vlastně nic neděje a vy jen čekáte. Málo Wonder Woman, která polovinu filmu vlastně moc nedělá, a taky málo osmdesátek, i přesto, že se to jmenuje WW 1984, tak dostanete z osmdesátek vlastně jen první půl hodinu. Akční scény chaotické a spíš usměvné, než že sedíte přikovaní k židli čekajíc, jak to vlastně dopadne. Závěr se snaží zachránit nesobeckostí s připomínkou lidstvu, co vlastně máme a jak s tím naložit. Kdybych měla hodinotit trailer, bylo by hodnocení výš. ()

LND

Příšerně předlouhý film o... o čem vlastně? Celkově nemám rád příběhy o kouzelném plnění přání, protože se tam akorát naseká logických děr až běda. Půlka stopáže je plácání odnikud nikam. Zachraňování dětiček, barvičky, víra ve spravedlnost, světový mír, a nakonec film nesděluje vůbec nic jiného než samotný prolog. Oceňuji, že hlavní padouch nebyl generická CGI obluda/bojovník, jako v některých jiných filmech od DC, ale skvělý Pedro Pascal. Bohužel jeho postavu sráží chybějící nebo nedostatečně vysvětlená motivace. ()

Cl3ricK

Mandalorian by pravil: This is definitely not the way. Další potvrzení, že ženy neumí točit akční filmy a nebo vytvořit uvěřitelný strong female charakter, sorry jako. Kdysi to šlo (Sarah Connor, Ripleyová, Nevěsta, vlastně i první díl WW byl fajn), ale teď když se musí dodržovat kvóty, jde to od desíti k pěti. Lizard z prvního Amazing Spider-Mana byl pro mě symbol opravdu hnusného CGI a tady Cheetah se dostává na skoro stejnou úroveň. Naprosto zbytečný film a jak někdo psal, tohle se mohlo odehrávat hodinu před BvS a nebo klidně hned po druhé světové válce. Evidentně si na ty události nikdo nepamatuje. 35%. ()

Jigy

Vůbec nechápu nízké hodnocení a kritiku filmu. Ano WW84 je horší než jednička, ale pořád to je velmi dobrý a zábavný film. Děj se více zaměřuje na lidskou podstatu a následky, které mohou mít. Není to klasická akční mlátička plná scén před zeleným plátnem, tvrdých hlášek a rádoby humoru. Film se naopak zaměřuje na samotnou podstatu hrdinství a sobectví v každém z nás. Proto je jiný, ale rozhodně ne špatný. Za mě milé překvapení a velké zklamaní z recenzí ostatních. Viděl jsem mnohem horší a nesmyslnější filmy a přitom se drží v červených číslech. ()

Chen

Charisma Gal Gadot stále funguje, záporáci nejsou špatní, ale film příliš nedrží pohromadě. Příběh je velmi osmdesátkový, což zní s ohledem na název jako pozitivum, ale není. Tempo je až zbytečně pomalé a finále nezáživné. Některé akční scény nejsou špatné, ale málokterá vezme dech. Dívat se na to dalo, ale nadšení film nevzbudil. Snad jen flashback v úvodu je něčím, co vyniká. ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021