Zdivočelá země (TV seriál)

Drama / Dobrodružný / Historický

Česko, 1997 - 2012, 41 h 15 min (Minutáž: 45x52 min)

Hynek Bočan

Předloha:

Jiří Stránský (kniha)

Martin Dejdar, Jana Hubinská, Jakub Zdeněk, Jiří Langmajer, Jakub Wehrenberg, Jan Teplý ml., Radim Kalvoda, Zbyněk Fric, Václav Chalupa, Čestmír Řanda ml., Jiří Schmitzer, Jiří Lábus, David Suchařípa, Oldřich Vlach, Petra Špalková, Tomáš Hanák, Bohumil Klepl, Rudolf Hrušínský ml., Vladimír Ráž, David Matásek, Jan Kraus, Markéta Hrubešová, Adam Novák, Karel Heřmánek, Václav Knop, Oliver Cox, Milan Enčev, Ivan Řezáč, Monika Absolonová, Jiří Maria Sieber, Vlastimil Venclík, Sabina Laurinová, Jan Teplý st., Zuzana Dřízhalová, Hana Vagnerová, Martin Faltýn, Vladimír Hrabánek, Ivo Niederle, Miroslav Táborský, Otakar Brousek ml., Pavel Kříž, Adam Mišík, Tereza Bebarová, Zdena Sajfertová, Denisa Demeterová, Filip Tomsa, Veronika Jeníková, Anna-Marie Valentová, Matyáš Valenta, Rozálie Kotyková, Matěj Hádek, František Němec, Radek Holub, Tomáš Pavelka, Igor Bareš, Milan Duchek, Jiří Sedláček, Aleš Spurný, Petr Forman, Claudia Vašeková, Filip Cíl, Viola Zinková, Dáša Kouřilová, Renata Rychlá, Igor Táborský, Jana Malásková, Jiří Dvořák, Jan Vlasák, Pavlína Mourková, Jan Kalous, František Kreuzmann ml., Jan Kafka, Jaromír Dulava, Václav Mareš, Jan Nemejovský, Petr Skarke, Leoš Suchařípa, Aleš Cibulka, Ivo Novák, Pavel Nečas, Jiří Wohanka, Mário Kubec, Jiří Kodeš, Lenka Kodešová-Skopalová, Petr Konáš, Josef Kundera, Eliška Nezvalová, Lenka Jelínková, Hynek Čermák, Andrea Sousedíková, Otakar Brousek st., Petr Vacek, Pavel Landovský, Pavel Nový, Jaroslav Satoranský, Jiří Strach, Břetislav Rychlík, Ivan Vyskočil, Ivo Kubečka, Zdeněk Vencl, Bronislav Kotiš, Václav Legner, Jan Schmid, Jiří Hálek, Jaroslav Šmíd, Karel Hábl, Robert Jašków, Jiří Král, Jiří Zeman, Markéta Plánková, Jaromíra Mílová, Galim Kajumov, Jaromír Meduna, Rafael Pražák, Otto Lackovič, Jan Zadražil, Václav Rašilov, Karel Zima, Jiří Racek, René Přibil, Jan Škvor, Radek Škvor, Petr Pelzer, Lukáš Hlavica, Miroslav Středa, Oldřich Navrátil, Stanislav Tříska, Kamil Halbich, Václav Vodák, Jiří Juřina, Jitka Smutná, Zdeněk Žák, Jindřich Hinke, Karel Bělohradský, Klára Jirsáková, Vanda Švarcová, Simona Stašová, Jiří Knot, Ladislav Potměšil, Miroslav Vladyka, Alexander Kučerenko, Michal Hudák, Zdeněk David, Jiří Havel, Josef Šebek, David Schneider, Ivan Richter, Karel Habart, Radan Rusev, Adolf Filip, Viktor Fatka, Jan Čenský, Zdeněk Pecháček, Gennadij Kajumov, Eduard Jenický, Lubor Šplíchal, Zdeněk Velen, Ivan Podobský, Miroslav Kaman, Pavel Cajzl, Petr Srna, Tereza Nekudová, Lenka Kubálková, Jan Šťastný, Lubomír Kostelka, Aleš Háma, Jana Boušková, Marek Vašut, Vladislav Beneš, Vlastimil Kaňka, Karolína Brošová, Marek Němec, Lucia Siposová, Braňo Holiček, Ladislav Gerendáš, Lucie Šteflová, Jiří Stránský, Berenika Kohoutová, Ivan Hruška, Ladislav Lahoda, Jaroslav Tomsa, Viktor Dvořák, Martin Veliký, Josef Hervert, Martin Hofmann, Růžena Merunková, Jaroslav Hanuš, Martin Zahálka, Marek Dobeš, Robert Tyleček, Tomáš Masopust, Jiří Hána, Josef Zyka, Jan Pohan, Ladislav Hampl, Zdeněk Maryška, Monika Zoubková, Martin Stránský, Martin Davídek, Jan Klár, Veronika Gajerová, Dušan Jamrich, Anna Javorková, Martin Písařík, Pavel Rímský, Ladislav Trojan, Alexandr Postler ml., Ladislav Županič, Miloslav Tichý, Stanislav Majer, Ladislav Dušek, Petr Kocourek, Jaroslava Pokorná, Martin Donutil, Ctirad Götz, Zbygniew Kalina, Jitka Sedláčková, Miroslav Večerka, Roman Štabrňák, Milan Slepička, Ladislav Goral, Martin Hub, Martina Popperová, Jindřich Khain, Viera Pavlíková, Henrich Šiška, Zdena Herfortová, Lukáš Jůza, Jan Křížek, Tomáš Kyselka, Zdeněk Dušek, Zdeněk Hruška, Radka Tesárková, Miroslav Babuský, Petr Klimeš, Simona Prasková, Ondřej Ruml, Rozita Erbanová, Jana Malá, Jan Konečný, Filipína Cimrová, Filip Müller, Alžběta Volhejnová, Dominika Býmová, Sergej Hudák, Taťána Kučerenková, Roman Vejdovec, Přemysl Houška, Jan Hartl, Josef Somr, Michael Vykus

Po dlouhé době pěkný český seriál, kde mě všechny 3 série dost bavily. Nejraději mám tu poslední , měla největší dějový spád a zvraty. Myslím, že je to životní role Dejdara.(17.1.2009)

Pro mě celkem slušný seriál, který alespoň od toho zbytku není komerční. Naopak ukazuje kruté časy z nedávné historie naší země. Navíc vynikající hudba, dost napětí (i když často předvídatelné). Parádní zachycení české povahy.(3.5.2011)

Některé scény mají úžasnou sílu, ať už z komunistického lágru nebo jen momentka, kdy se utečenci ze Sovětského svazu snaží lidem z městěčka vysvětlit, že nepřišli do Československa, aby jim bylo hůř - a Češi to prostě vůbec nebrali na vědomí, protože tatíček Stalin má přece pravdu.(9.11.2005)

Priznam se, ze jsem vcera po skonceni definitivne posledniho dilu skoro rval. Jedna se o bezkonkurencne nejlepsi cesky porevolucni serial, ktery si svou uroven drzel po celou dobu trvani, coz pro celkem 45 dilu neni az tak jednoduche. A zadny takovy serial uz nevznikne, jestlize CT bude sefovat vydedenec Novy a v natacecim planu budou figurovat veledila jako Ententyky, Vypravej nebo Zivot je ples.(27.11.2012)

91 % - Nejlepší český porevoluční seriál, jakože na seriály zase až tak moc nejsem. Ale tenhle jsem fakt žral a soundtrack jsem pak poslouchal pořád dokola.(28.1.2007)

• - Dětí se seriálovým figurám narodilo skoro deset - 3 Antonínu Maděrovi, 2 Kandovi, 2 Pýtovi, 2 holčičky Jerrymu, jedna dcera Billovi. A potom další neurčené množství romské rodině Imre Dobaye. (Elisebah)

• - Pavel Kříž hraje v seriálu postavu s příjmením Kříž. (L_O_U_S)

• - Antonín Maděra (Martin Dejdar) se narodil 30. září 1915 ve Svatém Štěpáně. Tato informace zazněla v 18. díle seriálu, kde soudce nabízí Maděrovi propuštění při podmínce podepsání žádosti o milost. (DecentFellow)