Reklama

Reklama

Zdivočelá země

(seriál)
Česko, (1997–2012), 41 h 15 min (Minutáž: 52–107 min)

Režie:

Hynek Bočan

Předloha:

Jiří Stránský (kniha)

Hrají:

Martin Dejdar, Jana Hubinská, Jakub Zdeněk, Jiří Langmajer, Jakub Wehrenberg, Jan Teplý ml., Radim Kalvoda, Zbyněk Fric, Václav Chalupa, Čestmír Řanda ml. (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(45)

Obsahy(1)

Úspěšný dobrodružný seriál ČT, který vznikl na podkladě dvou románů spisovatele Jiřího Stránského "Zdivočelá země" a "Aukce". Dvacet dílů seriálu vypráví o letech pro naši zemi velmi důležitých a rozhodujících - o dramatickém, politicky i lidsky konfliktním osídlování českého pohraničí v prvních týdnech po osvobození v roce 1945 až po padesátá léta, plná politické zvůle a bezpráví. Příběh, v jehož středu stojí bývalý západní letec Antonín Maděra a parta sotva odrostlých mládenců, je zasazen do našeho pohraničí, do Krušných hor i časů. Sem se totiž vrací z Anglie hlavní hrdina, aby v rodné vsi zapomněl na útrapy i hrůzy války a mohl tu "žít, pracovat a mít rád své bližní", jak sám říká. Že přichází do jiného Svatého Štěpána, než byl ten, který musela jeho rodina v roce 1939 opustit, tušil. Ale to, co ho zde opravdu čeká, nemohl odhadnout ani ve svých nejbujnějších představách. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (277)

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Já se nechci zapojovat do sporu Tosima a Oskara, jen chci říct, že Zdivočelá země nemá být historický dokument, ale dobrodružný seriál. A v něm by se asi nevyjímal nejlíp čerstvý absolvent zemědělské univerzity, který plný nadšení přichází do pohraničí vybudovat naši vlast, lepší a směřující k socialistickým zítřkům... No uznejte, že pilot RAF je přece jenom nosnější postava. Tenhle seriál i přes všechny jeho vady (rozvleklost, občasná dějová nevýraznost atd.) mám ráda proto, že se snaží nějak postavit k té části české historie, o které se ani dnes v dějepise neučíme. Ukazuje zvrácenost a teror nastupující komunistické strany, naivity lidí, kteří věřili v to, že v bratrství se SSSR nám určitě bude líp a koneckonců i ty komunisty-korytáře, kterých tenkrát bylo snad ještě víc. Tohle si Stránský nevymyslel ani nepřibarvil, to jsou prostá historická fakta. Zkrátka je dobré se na tenhle seriál podívat - a voličům dnešních komunistů bych ho pustila pro jistotu dvakrát. ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Dosti věrohodný obraz událostí v ČSR po roce 1945. Řada skvělých herců a vynikající prostředí, které by si ovšem zasloužilo větší finanční podporu. Maděra jako ztělesnění kruté nespravedlnosti režimu i odhodlaní straníci, kteří chtěli budovat bez násilí. Určitě se nejedná jen o jednostranný, čistě proti-komunistický pohled. A nakonec i režisérova zkušenost je v seriálu znát. ()

Reklama

Thommie 

všechny recenze uživatele

U tohoto seriálu mě to mrzí strašně, ale musím říct, že zpracování je podprůměrné. Scénář je velmi ubohý. Ovšem téma osudů rodiny a přátel západního letce je velmi hluboké. Jsou tam momenty, které vystřižené do klipu by představovaly vrchol českého filmu, ale jinak občasné zářící jiskry oheň nezapálí... ()

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Nemůžu jinak než dát 5*. Už první dvě série byly výborné, ale třetí mě v každém díle naprosto fascinuje.Narozdíl od prvních dvou sérií , ve kterých byla ústřední postava Antonín Maděra a vše podstatné se točilo kolem něj, se ve třetí sérií setkáváme i s příběhy kovbojů, ze kterých už se stali dospělí muži. Na každém z nich je dokonale znázorněno jaké to bylo žít v dobách RUDÉ CHÁTRY. Žádný jiné český seriál mě nenadchnul jako právě Zdivočelá země. A co se týče obrazové a hudební stránky, tak nemám co dodávat, je to prostě krása. Tááák nám skončil jeden vynikající seriál. Kvalitu si držel od začátku až do samého konce. Doufám, že případná 4.série bude stejně kvalitní jako ta třetí. Velký dík a uznání všem jeho tvůrcům a aktérům.../2.kompletní skouknutí/ Nejsem zrovna seriálovej typ, ale tenhle mě prostě baví. Baví mě sledovat příběh "kawbojů", válečných veteránů a všech práskačů od STB. Taky mě baví sledovat Antonína naMaděru, kolem kterýho se to celý točí. A která postava mi nejvíc nepřirostla k srdci? Tondova manželka, která je semetrika, alkoholička (když je potřeba) a velmi rázná a protivná ženská. Brr, z takovejhlech ženskejch mi nasakakuje husina i na hlavě. Už se těším na další sérii, kterou si rozhodně ujít nenechám. /poslední sérka/ Tááák a je konec!!! Už žádný nový díl, už žádný další dobrodružství, je to konec... Musím se přiznat, že včera u posledního dílu mi z očí padaly slzy jak už dlouho ne. Všechny postavy jsem si totálně zamiloval, každá má něco do sebe. KAždýho z kowbojů je paráda sledovat, jak se vyvíjí jeho životní cesta - podepsat/nepodepsat . Žádný jiný seriál takle perfektně nevykresluje dobu, která byla pro náš národ tak moc špatná... Na konec si neodpustím a šťournu si pořádně do všech komančů, který kdy kráčeli a kráčet budou po tomhle Světě : Aby Vás pes jebal do nohy a cholera potkala :o). Chátra rudá včele s Žabákem :o) ()

Vojcl 

všechny recenze uživatele

Pro mě na české poměry velice kvalitní seriál, který nabízí skutečně poutavý příběh českého pilota RAF a navíc krásné záběry koní a přírody.. O některých hereckých výkonech se možná dá polemizovat, ale já si tohohle seriálu cením hlavně pro jeho hlavní myšlenku - ukázat zrůdnost komunistického a fašistického režimu!! A to myslím, že se povedlo brilantně!!! A komu se to nelíbí ať si pustí toho svého majora Zemana nebo Ženu za pultem... Pozn. for Oskar: ten tvůj rádoby intelektuálský komentář je vážně dost mimo... ()

Galerie (354)

Zajímavosti (96)

  • Hrdinové seriáli zastárli o 23 let. Začínalo se po válce v roce 1945, třetí série pojednává o letech 1968 - 71. Ve skutečnosti herci zestárli jen o 14 let. (Elisebah)
  • Scenárista Jiří Stránský chtěl své vzpomínky filmově zpracovat již v šedesátých letech dvacátého století, a to do celovečerního filmu, v sedmdesátých letech dokonce spolu s Hynkem Bočanem dali námět televisi. Ke vzniku ale pomohl až pobyt tehdejšího generálního ředitele České televize Iva Mathého v nemocnici, který si stěžoval, že nemá co číst a tvůrci mu poslali knihu právě s tímto námětem, jenž se mu velmi zalíbil. (JoranProvenzano)
  • Martin Dejdar hraje bývalého pilota RAF, v osobním životě má však velkou fóbii z létání. (morgos)

Související novinky

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

28.05.2019

Letní filmová škola Uherské Hradiště, která se letos koná v termínu 26. července až 4. srpna, přivítá dva významné představitele česko-slovenské kinematografie – režiséra Hynka Bočana a herce Milana… (více)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Skromný český televizní píseček se dočká zanedlouho dalšího boje o sledovanost, především na poli komerčních seriálů. Dvě nejsilnější komerční televize vsadily na školní prostředí (TV Nova seriálem… (více)

Reklama

Reklama