V plamenech (TV seriál)

9-1-1: Lone Star

9-1-1: Texas

Akční / Drama / Thriller

USA, 2020–2021, 14 h 17 min (Minutáž: 42–48 min)

Andrew Strahorn

Rob Lowe, Liv Tyler, Ronen Rubinstein, Julian Works, Natacha Karam, Jim Parrack, Sierra Aylina McClain, Danielle Hoetmer, Kyle Secor, Hettienne Park, Jon Foster, Mark Elias, Alex Carter, Jesse Luken, Matt McTighe, Graham Shiels, Omar Leyva, Joseph Julian Soria, Bernardo Badillo, Ashley Dulaney, Josie M. Parker, Paul S. Tracey, Lourdes Benedicto, Alex Fernandez, Patrika Darbo, Jack Plotnick, Ken Kirby, Juan Alfonso, Shireen Crutchfield, Aaron Hendry, Stacy Highsmith, Brett Rice, Erin Cummings, Margarita Franco, Elijah Nelson, Jenna Willis, Carson Fagerbakke, Dennis Keiffer, Trenton Rostedt, Bo Youngblood, Juan Javier Cardenas, McKaley Miller, Evan Arnold, Mary Kay Place, Nina Concepción, Danny Max, Natalie Zea, Angel Parker, Cassandra Scerbo, Chris Ellis, Ben Begley, Josh Braaten, Brendan McCarthy, Krista Kalmus, Natalie Lander, Melissa Jo Bailey, Joshua Bitton, Jason Olive, Jessica Pohly, John West Jr., Brian Michael Smith, Rafael Silva, Billy Burke, John Bishop, Christopher Darga, Mark Berry, Tahmus Rounds, Karen Maruyama, Mia Lynn Bangunan, Joe Hart, Tamala Jones, Robert Craighead, Erin Karpluk, Jon Beavers, Jeffrey Doornbos, John Lee Ames, Jack Kennedy, Lyndsy Fonseca, William Mapother, J.P. Manoux, Nikki McKenzie, Walter Perez, Roberta Hanlen, Barry Corbin, Tim Griffin, Danny Vasquez, Rene Moran, Brian Thomas Smith, Kue Lawrence, Vayu O'Donnell, Jonathan Chase, Stacie Greenwell, Billy Lush, Erica Piccininni
  • knihovna

Nudná a politickou korektností nacucaná pitomost. Ne opravdu to, že je člověk černoch, latino nebo bukvice z něj nedělá anděla. Je mezi nimi spousta pitomců a hajzlíků jako mezi ostatníma. Ovšem v podání tohoto díla je to vlastně něco jako vstup mezi elitu. Trapné, ale bohužel stále častější pojetí.(13.10.2020)

Možná jen další seriál o záchranářích. Ale jako většina opět kvalitní, za mě nadstandard.(31.10.2020)

1. série - 70% - Co austinskému oddělení přidává Rob Lowe, to ztrácí na chemii celého týmu. Zatímco Owen a syn mají většinu pozornosti, které se vyrovná jen zbytečně natažená pátrací linka policistky Michelle, vedlejší postavy působí jako komparz a Marjan, Paul, Mateo nebo Carlos dostali za celou kratší sezónu snad jen jednu výraznější scénu. Nepochybuji o tom, že až se scénáře kromě osobních linek nejhlavnějších charakterů zakousnou do vzájemného pnutí jednotlivých členů, případně do toho, jak takhle genderově či etnicky až neuvěřitelně poskládaná skupina musí působit v texaské metropoli, může jít snad i o rovnocenného partnera pro původní 9-1-1. Zatím se ale jen jezdí po povrchu slibného potenciálu.(8.7.2020)

Tento seriál mne docela zaujal pestrostí akcí u kterých hasičský sbor zasahoval i rychlostí se kterou se záchranáři na místo zákroku dostavili. Trochu mne zarazilo, že si na dispečinku nijak neověřovali, zda je zákrok nutný a nejedná-li se o volání nějakého vtipálka či provokatéra. Filmů a seriálů z prostředí záchranářů byla natočena řada. Tento se mi jeví jako lepší průměr. Herecké výkony ani genderovou vyváženost bych nehodnotila, protože zasahovat v nebezpečných krizových situacích mohli jen praví požárníci nebo kaskadéři, které pod ochranými oděvy a přilbami nebylo možné rozpoznat. Ze soukromí tohoto týmu bylo ukázáno jen málo, snad s vyjímkou zdravotních problémů Roba Loweho.(28.10.2020)

Naprosto úžasná parodie na americkou filmovou „polickou korektnost“, která nás ad absurdum nutí koukat se na černošské elfy v ryze slovanské fantasy, nebo se budit hrůzou, že z Jamese Bonda někdo brzy udělá drsňoulinkého geje. Tvůrci seriálu se rozhodně mocinky moc snažili, aby nemohli být obviněni z nekorektnosti: Hlavní hrdina je fešný umělohmotný metrosexuál, jeho syn samozřejmě už přímo sličný labilní homosexuál (tedy evoluce v praxi), dále tu máme černošskou maskulinní transku, roztomilou kobercovou kudlanku, mexikánsky snědého zajíčka, a dokonce příkladně nerasistického Texaského burana! Nezapomnělo se ani na nezávislou silnou neprovdanou ženu v podobě mužatky, ve kterou se k mému naprostému zděšení proměnila Lízací Taylorka. Odkazů na křesťanskou kostelní víru (samozřejmě prostřednictvím černé ženy) je tam tak akorát – nikdo nemůže namítat, že se zapomnělo na inkvizitorské tradice. Takřka geniální, až na jedno závažné pochybení: absenci doplňkového bezvýrazného Asiata. Taková zásadní chyba v Americe filmařům už brzy neprojde! Fascinovaně jsem shlédl první řadu – nevím sice, co to bylo, ale nuda to nebyla.(24.9.2020)

• - Keď Judd (Jim Parrack) hovorí o hasičovi z LA, ktorému trúbka prešla hlavou a za mesiac bol opäť v práci, jedná sa o odkaz na tretiu epizódy prvej série seriálu 9-1-1 (2018). (Game90)

• - Jon Foster (Dustin), ktorý hrá bývalého priateľa zmiznutej sestry Michelle (Liv Tyler), je v reálnom živote švagor Liv. (Game90)

• - Julian Works, ktorý hrá Matea Chaveza, začínal v originálnom seriáli 9-1-1 (2018) ako postava Marvina. (Game90)