Reklama

Reklama

V plamenech

(seriál)
  • USA 9-1-1: Lone Star (více)
Trailer
Akční / Drama / Thriller
USA, (2020–2022), 37 h 53 min (Minutáž: 42–48 min)

Hrají:

Rob Lowe, Ronen Rubinstein, Sierra Aylina McClain, Jim Parrack, Natacha Karam, Brian Michael Smith, Julian Works, Rafael L. Silva, Gina Torres, (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(52)

Je to už skoro 20 let, co Owen Strand (Rob Lowe, nominovaný na cenu Emmy za roli v seriálu Západní křídlo) jako jediný z celého hasičského sboru na Manhattanu přežil zásah v padajících mrakodrapech Světového obchodního centra, zasažených teroristickým útokem. Proto se musel úplně sám vypořádat s takřka nemožným úkolem: znovu vybudovat tým neohrožených hasičů. Když se podobná tragédie odehraje v texaské metropoli Austin, Owen, vyzbrojený vlastní zvláštní požárnickou filozofií, zamíří společně se synem T. K. (Ronen Rubinstein) dolů na jih, aby pomohl tamním kolegům začít od začátku. Owen je na první pohled protřelý dobrodruh z velkoměsta, který se nenechá ničím rozházet. Ale hluboko uvnitř skrývá před světem velké tajemství  –  tak velké, že by ho mohlo stát život. Když Owen dorazí do Austinu, nejdříve se seznamuje s vynikající hlavní paramedičkou Michelle Blake (Liv Tyler), která má v oblibě suchý humor a nešetří ironickými hláškami. A také s policistou Carlosem Reyesem (Rafael Silva). Hned potom začíná dávat dohromady svůj nový tým z různorodých i různě zkušených a kvalifikovaných kandidátů. Nechybí mezi nimi milovnice adrenalinu a drsná požárnice, jež je zároveň věřící muslimkou, Marjan Marwani (Natacha Karam), transegenderový hasič Paul Strickland (Brian Michael Smith), který se odvážně rozhodl pro změnu pohlaví už během služby v Chicagu a má dar všímat si detailů podobně jako Sherlock Holmes, nebo nováček Mateo Chavez (Julian Works). Nejtvrdším oříškem však může být Judd Ryder (Jim Parrack), který se podobně jako Owen stal jediným přeživším, když původní tým hasičů zahynul během výjezdu. Manžel operátorky tísňové linky Grace (Sierra McClain) je nevrlý a strohý kovboj každým coulem, který trpí posttraumatickým stresovým syndromem a možná už nikdy nebude takovým požárníkem jako dřív. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

Natar 

všechny recenze uživatele

Naprosto úžasná parodie na americkou filmovou „polickou korektnost“, která nás ad absurdum nutí koukat se na černošské elfy v ryze slovanské fantasy, nebo se budit hrůzou, že z Jamese Bonda někdo brzy udělá drsňoulinkého geje. Tvůrci seriálu se rozhodně mocinky moc snažili, aby nemohli být obviněni z nekorektnosti: Hlavní hrdina je fešný umělohmotný metrosexuál, jeho syn samozřejmě už přímo sličný labilní homosexuál (tedy evoluce v praxi), dále tu máme černošskou maskulinní transku, roztomilou kobercovou kudlanku, mexikánsky snědého zajíčka, a dokonce příkladně nerasistického Texaského burana! Nezapomnělo se ani na nezávislou silnou neprovdanou ženu v podobě mužatky, ve kterou se k mému naprostému zděšení proměnila Lízací Taylorka. Odkazů na křesťanskou kostelní víru (samozřejmě prostřednictvím černé ženy) je tam tak akorát – nikdo nemůže namítat, že se zapomnělo na inkvizitorské tradice. Takřka geniální, až na jedno závažné pochybení: absenci doplňkového bezvýrazného Asiata. Taková zásadní chyba v Americe filmařům už brzy neprojde! Fascinovaně jsem shlédl první řadu – nevím sice, co to bylo, ale nuda to nebyla. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 60% - Co austinskému oddělení přidává Rob Lowe, to ztrácí na chemii celého týmu. Zatímco Owen a syn mají většinu pozornosti, které se vyrovná jen zbytečně natažená pátrací linka policistky Michelle, vedlejší postavy působí jako komparz a Marjan, Paul, Mateo nebo Carlos dostali za celou kratší sezónu snad jen jednu výraznější scénu. Nepochybuji o tom, že až se scénáře kromě osobních linek nejhlavnějších charakterů zakousnou do vzájemného pnutí jednotlivých členů, případně do toho, jak takhle genderově či etnicky až neuvěřitelně poskládaná skupina musí působit v texaské metropoli, může jít snad i o rovnocenného partnera pro původní 9-1-1. Zatím se ale jen jezdí po povrchu slibného potenciálu. 2. série - 80% - Obrovská vzpruha v podobě přirozené implementace aktuálního dění i odvahy jít vedlejším postavám pod kůži a nechat jednoduše fungovat fakt, že Rob Lowe hraje sám sebe. Z chudého příbuzného značky 911 je najednou rovnocenný parťák, který si dovolí flashforward, bottle episode i další zdánlivě otřepané koncepty a stejně ze všeho vyjde svěží nápad. ()

Reklama

knihovna odpad!

všechny recenze uživatele

Nudná a politickou korektností nacucaná pitomost. Ne opravdu to, že je člověk černoch, latino nebo bukvice z něj nedělá anděla. Je mezi nimi spousta pitomců a hajzlíků jako mezi ostatníma. Ovšem v podání tohoto díla je to vlastně něco jako vstup mezi elitu. Trapné, ale bohužel stále častější pojetí. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Tento seriál mne docela zaujal pestrostí akcí u kterých hasičský sbor zasahoval i rychlostí se kterou se záchranáři na místo zákroku dostavili. Trochu mne zarazilo, že si na dispečinku nijak neověřovali, zda je zákrok nutný a nejedná-li se o volání nějakého vtipálka či provokatéra. Filmů a seriálů z prostředí záchranářů byla natočena řada. Tento se mi jeví jako lepší průměr. Herecké výkony ani genderovou vyváženost bych nehodnotila, protože zasahovat v nebezpečných krizových situacích mohli jen praví požárníci nebo kaskadéři, které pod ochranými oděvy a přilbami nebylo možné rozpoznat. Ze soukromí tohoto týmu bylo ukázáno jen málo, snad s vyjímkou zdravotních problémů Roba Loweho. ()

KASUGI odpad!

všechny recenze uživatele

Ultrakorektní exkrement, ve kterém najdete nejpopulárnější současné hnusy, jako rasově smíšený pár, dva buzíky hasiče (úplně vidím tu parodii, jak si strkají požární hadice do análů), černošská transka, mexikánec a jako třešnička na dortu - muslimka hasička. Prostě muslimka, s tím hadrem na hlavě... ...zachraňuje káfiry (nevěřící)... ...spolu s chlapama... ...muslimka... ...tož pá ádié, sbohem španělské dámy, tož pá ádié, já klaním se vááám. ()

Galerie (578)

Zajímavosti (4)

  • Jon Foster (Dustin), ktorý hrá bývalého priateľa zmiznutej sestry Michelle (Liv Tyler), je v reálnom živote švagor Liv. (Game90)
  • Julian Works, ktorý hrá Matea Chaveza, začínal v originálnom seriáli 9-1-1 (2018) ako postava Marvina. (Game90)
  • Liv Tyler musela medzi 1. a 2. sériou odísť zo seriálu kvôli pandémii Covid-19, pretože žije vo Veľkej Británii a vzhľadom na cestovné obmedzenia nebolo možné, aby do Los Angeles pravidelne dochádzala. (Weezy22)

Reklama

Reklama