Batman a Robin

• USA Batman & Robin (více)

Milionář Bruce Wayne, který se skrývá pod maskou Batmana, se musí postavit vědci Victoru Friesovi, jenž se po nehodě v laboratoři změnil ve zločinného Mr. Freeze. Ten musí udržovat svou teplotu na bodu mrazu a v bizarním ledovém sídle se pokouší najít lék pro svou hibernovanou manželku. K provozu laboratoře, a zejména pak svého mrazícího brnění, potřebuje diamanty, které uloupí a ani Batman s Robinem mu v tom nedokáží zabránit. Protože jeho spotřeba diamantů je obrovská, podaří se Batmanovi vlákat ho do pasti na aukci a zajmout. K útěku mu pomůže Poison Ivy, dříve dr. Isley, která hodlá nastolit na Zemi vládu rostlin. Poison nabídne Freezemu spojenectví, nehraje s ním však čestně. Odpojila totiž od přístrojů jeho ženu a svedla to na Batmana. Mr. Freeze přísahá, že se pomstí a zmrazí svým novým vynálezem nejen Batmana, ale i celý Gotham a po něm celý svět. Pokud mu v tom chtějí Batman, Robin a jejich nová spolubojovnice Batgirl zabránit, nesmějí zaváhat ani na okamžik. (TV Nova)

igi B.

Sic s odřenýma ušima, ale přesto dám tři netopýří hvizďáky. Není to sice zdaleka tak dobré jako Batmani mistra Burtona nebo o něco slabší Ušatec Navždy, ale ač nejsem fanynek do komixů - natož Netopejrů - vcelku kvituji s povděkem a nemám důvod tenhle díl nějak zavrhovat. Prostě zase jen tak chvílemi zábavné, chvílemi efektní, chvílemi milé, chvílemi pitomé... Prostě hollywoodské... Nic víc. . . . No a co. Proč tolik hysterie? Poison Ivy je rozkošná a jasně že ta Batmanda tam nemusela za každou cenu být, ale... Blablabla... Průměrný americký zábavný komixový film. Průměrné hodnocení. S odpadem se musíte rochnit v jiné žumpě. Ach ty mindráky... ()

Skejpr

Přeplácané. Toto slovo vystihuje vše. Barevná kompozice trhá oči, střihač si někdy mohl vzít dovolenou, v postavách je binec, a kolikrát není vidět, koho vlastně sledujeme (závod na motorkách), linie s Alfrédem zbytečná, spousta nedotažeností i evidentních kravin (to, že živá tkáň při zmrznutí nenávratně popraská už ani neřeším). Potěší lepší hudba než ve trojce, kvalitní triky (i když opět použité úplně zbytečně, kdyby tam nebyly scény, ve kterých se používaly, bylo by to lepší), jednoznačně herci, Clooney, byť jako Bruce Wayne nepoužitelný, se snaží, Chris O'Donnel taky ujde, Uma Thurman je výborná, Schwarzenegger je vůbec nejlepší ze všech (a daboval ho Soukup - už potřetí v Batmanovské sérii daboval záporáka Soukup), akorát ta Alicia Silverstoneová je nemastná neslaná... Scénář místy úplně debilní ("Ahoj..já sem Batman!"), místy vcelku vtipný ("Naval sem ten diamant, kytko, nebo si tě utrhnu!" ) ve výsledku naprosto tupý film, který sice vypadá, jako by vznikl podle comicsu, ale určitě ne podle comicsu, zvaného Batman. Jako bláznivá komedie ovšem výborné :) ()

BadoXXII odpad!

Robin: Takže jsme se zamilovali do zloducha?...Batman: Zlá možná je, ale duch rozhodně ne.......No proste sračka, čo o tom viac písať, že? ()

Shit

Myslim, že tohle je jednoznačně nejhorší Batman. Joel Schumacher do filmu vložil neúnsoný množství barevnosti, až to skoro vypadalo jako nějakej komiks pro nemluvňata, všude je zelená, červená, modrá a mnoho dalších barev, tolik barev sem snad ještě ve filmu neviděl. Dalším jeho pěkným kouskem bylo, že k Batmanovi připojil Robina, což se mi taky moc nezamlouvalo, protože Chris O'Donnell je neskutečně topornej a pro mě pěkně nepříjemná postava, ale dalo se to ještě snést, bouhžel Joel přišel s dalším geniálním nápadem a to už sem fakt neunes, Batgirl byla na mě už fakt moc a abych pravdu řek tak ani Clooney mi tady moc neseděl. Jedinej klad filmu byl pro mě Arnold Schwarzenegger, sice jako obvykle jeho herectví za moc nestojí, jenže to mi u něj vůbec nevadí a když v celým filmu dokonale hláškuje, tak jsem spokojenej a musim k celkovým hodnocení 2* přidat jenom kvůli němu, tady byl jednoznačně nejlepší a na záporáka se skvěle hodil. jenže Joel to tak hrozně podělal, že to stějně navíc než 3* neni ()

Djoker

Pokusy o trapné hlášky se ještě dají pochopit. Většina scén ale postrádá logiku a z Batmana je neschopné tele. Navíc i tady hraje až druhé housle, protože jsou všichni na větvi Arnolda a zatraceně sexy Thurman. Staří Batmani jsou myšlenkově na bodu mrazu a v porovnání s Nolanem jde pouze o nedůstojnou zábavu pro děti a dospělé, kteří potřebují vypnout. ()

Morien

Árny je Árny. Já tedy fandím vždycky záporákům, ale v momentě, kdy je za Batmana dosazen Clooney, mě happy end vyloženě hněte. Uma je taky celkem roztomilá, ale celé je to... metrosexuální? Metro mám ráda, sexuály ne. ()

choze

"UDĚLÁM Z TEBE KOMPOST." Stejná fraška se zuřivě přehrávajícími herci, okázale blbými hláškami a krásně komiksovými akčními scénami (honička po obří soše, boj o teleskop) jako BATMAN NAVŽDY. Komu se už minule nelíbil neonový vizuál, toho definitivně dorazí Arnoldovy ve tmě světélkující zuby. Clooney je v roli Bruce Waynea totálně bezradný, ale záporácké duo je tentokrát o poznání zábavnější (Umu Thurman nemusím, ale tady je božská) a jako třešnička na dortu sladká Alicia Silverstone. Ke štěstí mi chybí jen polibek mezi Poison Ivy a Batgirl. ()

Dudek odpad!

Tak teprvne na potřetí jsem schopen napsat komentář k tomuto vydařenému filmu. Nejdříve jsem se potřeboval přesvědčit, zda je tento Batmanovský díl myšlen opravdu vážně, nebo zda se jedná jen o žertovný kousek Joela Schumachera. Závěr je přesně takový, jako každý očekával. Schumacher to myslel opravdu vážně, jen se vydal špatnou cestou. Nejdříve se rozhodl změnit Gotham v nějaké šilené moderní město, poté přidal Batmanovi bradavky a parádní pomocnici Batgirl a nakonec vytvořil tři záporáky, kteří v sobě sice skrývají obrovský potenciál, ale zároveň se scénáristovi podařilo z nich udělat tři naprosto zbytečné postavy. Všechno špatně, po temných děsivých uličkách města jakoby se slehla zem, zbyly jen náznaky, a ještě k tomu malé, stejně tak to dopadlo s charaktery hrdinů; o hereckých výkonech ani nemluvím. Ještě že se Nolan rozhodl jít novou cestou, i když jeho odklon od Burtona se mi také nelíbí. ()

Psema

Shit, shit, shit. Jestliže předchozí díl měl aspoň trochu rozumu a slušný scénář, tak tohle nemá ani jedno. Příběh je idiotský a vyjadřuje zřejmě scénáristovo IQ houpacího koně, jelikož takhle hloupý příběh a blbé dialogy jsem snad ještě neviděl. K tomu obsazení je taky nic moc. Clooney vypadá jak úchyl, Uma mě taky zrovna nedostává, O´Donnel hraje ještě hůř než minule a to jsem si myslel, že hůř už to ani nejde a k tomu uřvaný Arnold... Bože chraň nás před takovými filmy. Jediným světlým bodem je Alicia Silverstone, na kterou se dobře dívá a i když nechápu proč Batman dostává nové parťáky, tak ji vítám s otevřenou náručí. Stylizace je pořád stejná, neonová, akorát asi přibylo ještě více colorizace, což vytváří absolutní paskvil, kterému nedám odpad jen proto, že mám rád Batmana a chci ho před takovou potupou ušetřit. Takže moc děkuju Joeli, že si zničil skvělý komix. ()

Hellboy

Neskutečná sranda, kdyby mi bylo tak 7 let, tak tomu dám 5 hvězdiček, protože bych se určitě skvěle bavil, no a dnes... dnes tomu sice nedám 5, ale pořád se skvěle bavim, jen trochu jinak:) Skvělý hlášky jako: Zdravíčko, já jsem Batman nebo: Jediná jistota je, že vše zmrzne! Neuvěřitelné! Teď mě napadá, že Batman a Robin skoro působí jako parodie na Batmana! Při srovnání se Superhero Movie (2008) je dokonce Batman a Robin podařenejší parodie! Bohužel nechtěná, což dojem trochu sráží. ()

hellstruck

Barvičkami hýřící fraška pro děti. Když film pojmete takhle, je to koukatelné. Na tomhle filmu mne nejvíc mrzí, že herci působili, jako kdyby se dohodli, že to bude propadák a předem to vzdali. Clooneymu právem náleží nálepka "nejhorší Batman", celou dobu koukal do země a ani se nesnažil. Vypadal, že své účasti litoval už od začátku. Uma Thurman šíleně přehrávala, až z toho bolely oči. Alicia Silverstone jako Batgirl? Příšernost a kýč v čele s neherečkou. Ta bloncka prostě hrát neumí. Paradoxně překvapil Arnold, který si svoji šílenou roli viditelně užíval. Ovšem jediný skutečně kvalitní výkon podal Michael Gough jako Alfred, dvě hvězdičky hlavně pro něj! ()

Kaka

Oproti prvním dílům z toho režisér udělal jen směšnou frašku s dobrými triky a hvězdným obsazením. Atmosféra je pryč a temnost taky. Děj je pro smích, ale na druhou stranu George Clooney je ok, O'Donnell mě osobně v roli Robina sedí a je tam taky krásné ženské duo Thurman, Silverstone. Schumacher tuhle Batmanovskou serii nicméně téměř zabil. ()

Spiker01

Joo, Arnold má spoustu cringe hlášek, ale nikdy mi to tak šíleně špatný nepřišlo. Dokonce ani po letech v dabingu. ()

sud odpad!

Nejdřív jsem si myslel, že Arnold Schwarzenegger film dostane alespoň do koukatelných vod. Jenže on je tady tak trapnej!!! ()

Tyler

Unylá snaha o vzkříšení comicsové série.Zloduši jsou k uzoufání a k tomu George Clooney jako Batman.Prostě marná snaha.Zaplaťpánbůh aspoň za Umu Thurman. ()

viperblade

A takhle to dopadá, když necháte natočit pokračování někoho, kdo ho neměl točit. Ztráta času či slov, tohle selhává i na úrovni komedie. Jedna symbolická hvězdička za Alicii Silverstone a Umu Thurman. 20 %. ()

castor

Vznikl z jediného důvodu: vydělat hromadu peněz. Jenže to je ten hlavní problém. Tenhle výpravný comics to schytal ze všech stran. Polibkem zabíjela Uma Thurman, přetlakem blbých momentů naopak režisér Joel Schumacher, který si vybral hodně slabou chvilku. Na druhou stranu bychom přišli o to, jak si Arnold „užívá“ zápornou roli, ač vyloženě krutý být s ohledem na svůj hvězdný status ani nemůže. Občas to šlape, ale většinou tempo selhává, stejně jako tak trochu prázdná akce. Pochmurné vize á la Tim Burton šly na hodně dlouhou procházku a zůstává tak jakási barevná a přeplácaná pachuť v ústech. ()

ClintEastwood

Kvalitou prakticky totožná podívaná, jako předchozí snímek. Stejné klady i zápory. S Burtonem neporovnatelné, přesto s přivřením obou očí sledovatelné. Minulý díl mě kdysi nalákal na Carreyho, tento samozřejmě na Arnolda Schwarzeneggera (výkon na Zlatou malinu!). Clooney mi nevadí, stejně, jako Kilmer minule, ovšem pro mě je (až do nástupu Christiana Balea) jediným pravým Batmanem Michael Keaton. Dvě a půl hvězdičky, zaokrouhlené nahoru - za Arnieho výstup a sexy Umu Thurman. ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

Costner vs. Superman, Hardy vs. Batman

25.02.2011

Přípravy na návrat nejslavnějších superhrdinů jsou v plném proudu. Zack Snyder chce do nové verze Supermana (v hlavní roli Henry Cavill) stůj co stůj obsadit Kevina Costnera. Ten už pěkných pár let… (více)