Lékařské záhady (TV seriál)

Medical Investigation

Lekársky tím v akcii

Lekárske záhady

Drama / Thriller

USA, 2004, 60 min

Tvůrci:

Jason Horwitch

Danny Lux

Neal McDonough, Kelli Williams, Anna Belknap, Troy Winbush, Jose Pablo Cantillo, Christina Chang, Anthony Ruivivar, Lydia Blanco, Melinda Page Hamilton, Lola Glaudini, Duane Whitaker, Dean Norris, Betsy Brandt, Johnny Sneed, Rosalind Chao, Mark Harelik, Glenn Morshower, Katrina Nelson, Theo Rossi, Molly Price, Ingrid Sanai Buron, Claudia Besso, Patrick Fabian, Michael Ironside, Gil Birmingham, Alissa Dean, Shanna Collins, Laura Marano, Kristen Ariza, Tim Griffin, Jim Holmes, Miracle Laurie, Don Perry, Jessica Landon, Chris Massoglia, Alaina Huffman, Taylor Nichols, Aloma Wright, Jeremiah Birkett, Gregory Itzin, Katija Pevec, Jake Muxworthy, Lexi Ainsworth, Mykel Shannon Jenkins, Sarah Jones, Shannon Woodward, Marguerite MacIntyre, Tracy Middendorf, Jesse Borrego, Clare Carey, Marshall Cook, Natalia Nogulich, Randy Flagler, Christopher Gorham, Susanna Thompson, Brooke D'Orsay, Jamie Martz, Barbara Tarbuck, Erich Anderson, Alyssa Shafer, David Rountree, Yvans Jourdain, Victor McCay, Lauren C. Mayhew, Maria McCann, David Norona, Juan Carlos Cantu, Julia Silverman, Karina Logue, Mik Scriba, Tony Perez, Henri Lubatti, Conor O'Farrell, Page Kennedy, E.J. Callahan, Maurice Godin, Jack Rader, Jeff D'Agostino, Rich Hutchman, Vincent De Paul, James Moses Black, Lisa Waltz, Gerry Black, Doug Purdy, Richard Roat, Paul Michael Bloodgood, John Hartmann, Deborah Geffner, Lesley Fera, Cameron Bender, Phyllis Applegate, Shea Whigham, John Wesley, Randy Ryan, John Bishop, Mark Derwin, Mark Ankeny, Robert Peters, Klea Scott, Frank Novak, Edward Edwards

no, nebudu tady psát to, co již za mě udělali ostatní, ale naprosto souhlasím, že je to vykrádačka všeho americkýho již u nás uvedenýho... na což bych se prostě pravidelně a cíleně koukat nedokázal... ale k obídku a pivečku se to strávit dá... ;-) p.s.: jéé, já stejně napsal to co ostatní... :-) a souhlas, hlavní hrdina se tváří, jako kdyby něco našlápnul... :-P 50%(7.7.2008)

Relativně slušné, nebýt toho na můj vkus příliš silného přehrávání... Takový ty scény, jak se ke konci omlouvá za to, že je arogantní, mi přijdou přetažené. "Pošleme to na test DNA a za dvě hodinky máme výsledek..." Hmm, škoda, že to takhle nejde udělat i jindy... :) ale co už. Jedná se spíše o nezávadný seriál, ale nic víc. 3*(26.3.2011)

• HarveyDent

61% ???????????????? To mě po**rte............kombinace DR. House a CSI??????????? no to těžko dámy a pánové. Zatímco v Dr. House mluví (ikdyž skrz složitou terminologii) o Něčem, co má logiku, co může zaujmout, přimět nás k smíchu nebo aspoň malému zamyšlení. Tak tady polovina dialogů je typu "Teď udělám toto a tamto" a druhá polovina "Zhoršil se jí krevní obraz a zvyšuje se horečka". A jako hraní se tu bere to, že hlavní hrdinové každou chvíli tasí drsně svoje véčko jen kvůli tomu,aby tomu na druhém konci řekli 2 slova. Může to být mix, ale je to strašně lacině natočený mix, prakticky bez herců, bez režie, bez zajímavého scénáře, takže prakticky HO*NO!!!!! A proč dávám vůbec jednu hvězdičku? Dvě pěkný herečky , který mi připoměli jedno dobrý porno.(14.7.2008)

„Mala som toľko práce s jej telom, až som nezbadala, čo v skutočnosti má zlomené.“ Keby ste sa ma spýtali, čo si myslím o nekonečných kriminálnych seriáloch á la „CSI Neviem-Čo-Všetko“, volil by som vulgárne krátke vety s výkričníkom. Čo sa však týka „Dr. Housea“, to už by som bol príjemnejší. Spomínam to z toho dôvodu, že seriál „Lekárske záhady“ sa snaží kombinovať detektívku so šialenými medicínskymi zvratmi. Bohužiaľ, dôležité je slovo „snaží“. Tieto nekonečné recepty á la „tím chladnokrvných profesionálov rieši prostredníctvom svojej geniality a najšpičkovejšej techniky z najšpičkovejších techník neuveriteľné prípady“ mi idú hore krkom. „Lekárske záhady“ v mojich očiach zachraňuje len Neal McDonough (vo Vysokých tatrách nakrúcaný horor DRAVCI alebo titulný zlosyn z akčného béčka o KRÁČAJÚCEJ SKALE) ako vodca vyšetrovacieho tímu, ktorý je v koženej bunde a s tými svojimi bielymi vlasmi, špecifickými rezmi tváre a mrazivým pohľadom jedným z minima hercov, na ktorých by som sa dokázal pozerať aj keby iba stáli na balkóne a fajčili (do tohto výsostného klubu som si ďalej pustil napríklad ešte Cilliana Murphyho).(26.7.2008)

DR. HOUSE meets CSI meets BONES meets NCIS. Jestliže Vás baví alespoň některý, neřku-li všechny (jako mě) z těchto seriálů, zaručeně bude fungovat i tohle. S to výhradou, že jde skutečně spíš o eklektismus než o přínos jakéhokoli nového prvku. Poctivé čtyři hvězdy za příjemně strávené nedělní poledne.(16.9.2007)

• - Sedmnáctá epizoda první řady s názvem "Half Life" je crossover mezi seriály Lékařské záhady a Třetí hlídka (od r. 1999). (deepspace101)

• - The National Institutes of Health (NIH) je součástí Ministerstva zdravotnictví USA a bylo založeno za účelem podpory vzdělávání, vědy a klinického výzkumu v oblastech spojených se zdravím lidu. Součástí NIH jsou odborné ústavy, výzkumná centra, nemocnice a Národní lékařská knihovna. (artuš)