Lékařské záhady (TV seriál)

Medical Investigation

Lekársky tím v akcii

Lekárske záhady

Drama / Thriller

USA, 2004–2005, 14 h 20 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Jason Horwitch

Danny Lux

Neal McDonough, Kelli Williams, Christopher Gorham, Anna Belknap, Troy Winbush, Jose Pablo Cantillo, Christina Chang, Anthony Ruivivar, Lydia Blanco, Melinda Page Hamilton, Lola Glaudini, Duane Whitaker, Dean Norris, Betsy Brandt, Johnny Sneed, Rosalind Chao, Mark Harelik, Glenn Morshower, Katrina Nelson, Theo Rossi, Molly Price, Ingrid Sanai Buron, Claudia Besso, Patrick Fabian, Michael Ironside, Gil Birmingham, Alissa Dean, Shanna Collins, Laura Marano, Kristen Ariza, Tim Griffin, Jim Holmes, Miracle Laurie, Don Perry, Jessica Landon, Chris Massoglia, Alaina Huffman, Taylor Nichols, Aloma Wright, Jeremiah Birkett, Gregory Itzin, Katija Pevec, Jake Muxworthy, Lexi Ainsworth, Mykel Shannon Jenkins, Sarah Jones, Shannon Woodward, Marguerite MacIntyre, Tracy Middendorf, Jesse Borrego, Clare Carey, Marshall Cook, Natalia Nogulich, Randy Flagler, Susanna Thompson, Brooke D'Orsay, Jamie Martz, Barbara Tarbuck, Erich Anderson, Alyssa Shafer, David Rountree, Yvans Jourdain, Victor McCay, Lauren C. Mayhew, Maria McCann, David Norona, Juan Carlos Cantu, Julia Silverman, Karina Logue, Mik Scriba, Tony Perez, Henri Lubatti, Conor O'Farrell, Page Kennedy, E.J. Callahan, Maurice Godin, Jack Rader, Jeff D'Agostino, Rich Hutchman, Vincent De Paul, James Moses Black, Lisa Waltz, Gerry Black, Doug Purdy, Richard Roat, Paul Michael Bloodgood, John Hartmann, Deborah Geffner, Lesley Fera, Cameron Bender, Phyllis Applegate, Shea Whigham, John Wesley, Randy Ryan, John Bishop, Mark Derwin, Mark Ankeny, Robert Peters, Klea Scott, Frank Novak, Edward Edwards, Stacy Barnhisel, Steve Seagren, Jenica Bergere, Lisa Gabriel, Jolie Jenkins, Kristian Capalik, Cheryl White, Frank Gallegos, Gil Glasgow, Wil Albert, Larissa Laskin, Marc D. Wilson, Craig Rees, Megan Henning, Marcy Goldman, Timothy Davis-Reed, Glenn Plummer, Michael Nouri, Carmen Argenziano, Andrea Thompson, Peter Outerbridge, Adam Taylor Gordon, Robin Bartlett, Dawnn Lewis, Paul Schulze, Enrique Castillo, Kathryn Harrold, Colby French, Kevin Kilner, Michael Cudlitz, Robert Curtis Brown, Ursula Whittaker, Jenny Gago, Richard Yniguez

DR. HOUSE meets CSI meets BONES meets NCIS. Jestliže Vás baví alespoň některý, neřku-li všechny (jako mě) z těchto seriálů, zaručeně bude fungovat i tohle. S to výhradou, že jde skutečně spíš o eklektismus než o přínos jakéhokoli nového prvku. Poctivé čtyři hvězdy za příjemně strávené nedělní poledne.(16.9.2007)

• HarveyDent

61% ???????????????? To mě po**rte............kombinace DR. House a CSI??????????? no to těžko dámy a pánové. Zatímco v Dr. House mluví (ikdyž skrz složitou terminologii) o Něčem, co má logiku, co může zaujmout, přimět nás k smíchu nebo aspoň malému zamyšlení. Tak tady polovina dialogů je typu "Teď udělám toto a tamto" a druhá polovina "Zhoršil se jí krevní obraz a zvyšuje se horečka". A jako hraní se tu bere to, že hlavní hrdinové každou chvíli tasí drsně svoje véčko jen kvůli tomu,aby tomu na druhém konci řekli 2 slova. Může to být mix, ale je to strašně lacině natočený mix, prakticky bez herců, bez režie, bez zajímavého scénáře, takže prakticky HO*NO!!!!! A proč dávám vůbec jednu hvězdičku? Dvě pěkný herečky , který mi připoměli jedno dobrý porno.(14.7.2008)

Relativně slušné, nebýt toho na můj vkus příliš silného přehrávání... Takový ty scény, jak se ke konci omlouvá za to, že je arogantní, mi přijdou přetažené. "Pošleme to na test DNA a za dvě hodinky máme výsledek..." Hmm, škoda, že to takhle nejde udělat i jindy... :) ale co už. Jedná se spíše o nezávadný seriál, ale nic víc. 3*(26.3.2011)

no, nebudu tady psát to, co již za mě udělali ostatní, ale naprosto souhlasím, že je to vykrádačka všeho americkýho již u nás uvedenýho... na což bych se prostě pravidelně a cíleně koukat nedokázal... ale k obídku a pivečku se to strávit dá... ;-) p.s.: jéé, já stejně napsal to co ostatní... :-) a souhlas, hlavní hrdina se tváří, jako kdyby něco našlápnul... :-P 50%(7.7.2008)

Veľmi kvalitný (nielen) lekársky seriál, ktorí sa môže rovnať kvalite známych vyšetrovacích seriálov CSI. Veľmi dobre som sa bavil pri sledovaní každej epizódy. Hlavnou postavou seriálu je výborný herec Neal McDonough, známejší skôr z vojenských filmov a seriálov. Muži si prídu na svoje pri pohľade na sexi Annu Belknap, ktorá sa často (alebo vždy) promenáduje v tesnej sukničke. Prípady rôznych chorôb a zranení sú ešte lepšie než v nejakom trápnom doktorovi Houseovi a rozhodne sa tu nedá jednať o nejaké vykrádačky iných seriálov, ako spomínajú mnohí tu prítomní diskutujúci. Ak už niekto prišiel s nejakým lekárskym seriálom, to ešte neznamená, že teraz nesmie vzniknúť iný. Rozhodne odporúčam, navyše až toľko častí to nemá.(13.10.2019)

• - The National Institutes of Health (NIH) je součástí Ministerstva zdravotnictví USA a bylo založeno za účelem podpory vzdělávání, vědy a klinického výzkumu v oblastech spojených se zdravím lidu. Součástí NIH jsou odborné ústavy, výzkumná centra, nemocnice a Národní lékařská knihovna. (artuš)

• - Sedmnáctá epizoda první řady s názvem "Half Life" je crossover mezi seriály Lékařské záhady a Třetí hlídka (od r. 1999). (deepspace101)