poster

Shazam!

 • USA

  Shazam!

 • USA

  Billy Batson and the Legend of Shazam!

  (pracovní název)
 • USA

  Franklin

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Shazam!

 • Austrálie

  Shazam!

 • Nový Zéland

  Shazam!

 • Velká Británie

  Shazam!

Akční / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

USA, 2019, 132 min

Komentáře uživatelů k filmu (483)

 • verbal
  *

  Hm, hm, tak prý rodinná zábava! To tedy zřejmě znamená, že se u toho má bavit celá rodina, tedy kromě globální degenerací vymatlaných dětí i maminky a tatínkové. Touto optikou je to pak ovšem docela riskantní podnik, točit pro tak rozsáhlou cílovou skupinu. Ono totiž statisticky vzato na světě zatím zaplaťsatan asi nebude až tolik rodin, kde je maminka povrchní kýčovitá tupka a tatínek hloupý nevkusný buzerant. To už by bylo hnutí ANO zvoleno do čela OSN a veskrze usměvavá ultrakorektní populace se rozmnožovala análně. Avšak s přihlédnutím ke kulturnímu úpadku, kvocientní degeneraci a geopolitickému patovývoji posledních dekád je třeba se reálně děsit a blít na poplach s výstražně vztyčeným pravým prostředníkem a s hrozivě varovným „Es kommt der Tag!“ na rtech. S takovou přijde fuckt brzy a tato pátá kolona stádové debility je již ikstou vlaštovkou. Přitom primární nápad není vůbec špatný a dala se z něj vytřískat kulantní zábavná taškařice pro kompletní generační spektrum. Zaúřadovala však holyúdská klika diktátu nevkusu a její tolik osvědčený generátor přiblblých a plytkých kolovrátkových pičovin. A taxe Hery Homopotrat nudil Sám doma, až naskočil do Polárního expresu, mířícího do homixové školy zmaru a nouze v Genitálním oparu. Výsledkem je Shitzam! aneb Velebukvoid a šest homodějů, toxický debilotvorný prefabrikát alá Dyzny … A kurva, nedopatřením jsem řekl Shitzam!, tak mě budete muset omluvit. Narostly mi totiž pastelové homoelasťáky a buzipelerínka, tudíž se musím neprodleně vydat dělat VŽUUUUM! do smradlavé přetékající žumpy přiblble klišovitých rodinných hovnot a nejdementnějších homixových šablon, tam správňácky zatočit s předpisově anemickým Voldemrdem a exemplárně hloupým párečkem školních šikanérů a měnit vaše přihlížející děti v retardované nekulturní teplouše.(22.4.2019)

 • J*A*S*M
  ***

  Čekal jsem teda o dost víc. Shazam! je taková nekonfliktně "v poho" komiksárna pro mladistvé, čímž pádem nechápu, proč se jí Sandberg v téhle podobě nechal upsat. S příšerama film nepředvede nikdy nic, co by bylo skutečně strašidelné, a s humorem nikdy nevyjede z předvídatelných kolejí. A navíc mě nebetyčně sral ten nesoulad mezi lidským a čarodějným "já" hlavního hrdiny. To totiž působí, jako kdyby se spolu s čarodějnými schopnostmi hrdinovi vždy změnila osobnost a o pár desítek bodů snížilo IQ. Jestli chápu dobře Shazamův papírový koncept, humor by měl vycházet z toho, že rozjívený teenager dostane superschopnosti a neví, co si s nimi počít, a tak s nimi různě blbne ... dokud není okolnostmi přinucen převzít zodpovědnost. Ale vždyť ten filmový Billy vůbec rozjívený není! Naopak se chová relativně utlumeně, asociálně, zároveň vyspěleji a samostatněji než jeho vrstevníci. A prásk, se ziskem superschopností najednou začne být sebevědomý cool hejsek, co se chce předvádět? Vždyť to vůbec nepasuje.(16.5.2019)

 • Enšpígl
  **

  Ach jo, nějak se mě teď nedaří trefit v kinech nějakou pecku. Pokud jde o komiksáky, tak po posledních úspěších jsem ztratil svou ostražitost i nedůvěru a zákonitě jsem nabil držku. Příběh se vleče a po neuvěřitelně zdlouhavým začátku mě dochází, že tohle je určený především dětem, pokusy o humor na mě z 90% nefungovaly, působily infantilně a jediný kdo dokázal zaujmout byl padouch Strong, tomu jsem taky ostatně celou dobu fandil, protože dobro mě tentokrát vysloveně sralo. Že by tam bylo nějak moc soubojů to se teda říct nedá a kyž už se film nadechoval k něčemu výživnějšímu spolehlivě to zabila následující "rodinná" scéna. Za nejzábavnější část filmu označuji momenty, kdy Billy zjišťoval své superhrdinské schopnosti. Ty ovšem bohužel nezjišťoval 132 minut.(13.4.2019)

 • T2
  ***

  Rozpočet $100miliónovTržby USA $137,133,798Tržby Celosvetovo $358,633,798Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Čistý rutinný priemer, ktorý sa krkolomne rozbehne až po pol hodine. Ten úvod je skoro na facku, prázdny, suchý, až otravný, čierny čarodej ako vystrihnutý z nejakého paprndeklového béčka. Decka to našťastie postupne oživia, nástup Shazama to konečne rozbehá k lepším kontúram, ktoré hlavne pobavia. Takže stred filmu a objavovanie superhrdinských schopností baví. Zas záver a bitky zo siedmymy hriechmi, skôr zrazia k zemi, moc všedné, ošuntelé, bez lepšej iskry či nápadu, lietanie pri mrakodrapoch pripomenie Matrix Revolutions. David F. Sandberg sa akoby bije sám zo sebou lebo niekedy nevie čo chce ponúknuť, lebo miestami to je až desivo temné, a potom hneď nejaká prča. /videl v kine: 60%/(24.4.2019)

 • KarelR
  ***

  Shazam je fajn rodinný film, který jasně cílí na menší děti, ale jestli čekáte něco víc, tak… se bohužel nedočkáte. Nová comicsárna od DC se totiž zasekla na půli cesty mezi Ant-Manem a Deadpoolem, aniž by měla to hlavní – nosného hrdinu. Zachary Levi se opravdu snaží a sype z rukávu fóry, co mu síly stačí. Samotná postava Billyho Batsona vám ale k srdci nepřiroste, protože jí chybí jednak sympatičtější mladší představitel (Asher Angel toho ve filmu moc nepředvede) a jednak lepší origin. Celá sirotkovská linie je vlastně dost nepochopitelná/nesmyslná a zachraňuje ji akorát parta Billyho nových sourozenců. Ti jsou však dost upozaděni, což je velká škoda, a místo nich se buduje stoický záporák, který ovládá, ehm, bandu šedých monster. V něčem tak u DC pokročili, v něčem ale pořád přešlapují na místě. Podobně jako u Wonder Woman nebo Aquamana tu tak máme slušnou superhrdinskou jednohubku, která však na žánrovou špičku kouká z úctyhodné dálky. (6/10)(2.4.2019)

 • Fr
  ***

  ,,K ČEMU JSOU SUPERSCHOPNOSTI, KDYŽ SE O NĚ NEMŮŽEŠ PODĚLIT.…“ /// Tak možná, že bych dokázal dát 4*. Možná i s klidem flegmatika. Ovšem musím uznat, že film má (i na mě!) dost problémů…. Vlastně všechno perfektně funguje do doby, než se na scéně objeví padouch. Do tý doby to je takovej komiksovej Velký, ovšem spoileristi buďte v klidu, ten film stejně dnešní generace nezná. A o to víc ji může bavit. Z toho plyne, že cílený je to jinam, než su já. Rodičové…. (ti přizpůsobivý…), si tady najdou ty rodinný hodnoty a všichni zjistěj, že padouch nic nekurví, ale ani nijak neoslňuje. Prostě jen většinu akce mlátí hlavního geroje a dělá machra díky liskejm hříchům, jejichž podoba mně připomíná jinou týnejdžrovinu. Takže nebudu bulet, že jsem naletěl a vyrazil do kina bez náctiletýho parchanta, ale postavím se k tomu čelem… takže za 3*! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že padouch nebo hrdina, my jsme jedna… už se dneska nenosí. Dneska pičo frčí: Naše rodina, to je samej hrdina! 2.) Sedm pro děti? Kecáš…. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ *(13.4.2019)

 • novoten
  ***

  Když se do kina těším opravdu hodně, dostanu ve většině případů zážitek, který ona očekávání dokáže v plné nebo alespoň částečné míře naplnit. Proto se i dva týdny po projekci Shazama snažím vsugerovat si, že se mi přece první filmový hit Zacharyho Leviho líbil, jenže tady to nepomůže. Humor funguje jen ve chvílích, kdy se na plátně pubertálně naparuje titulní superhrdina, mytologie hříchů je podána zbytečně zkrátka a akce je sice patřičně odlehčená a nápaditá, ale u finálního karnevalového klání už jsem kroutil hlavou a proklínal střihače za to, že rodinné pohodovce nadělil téměř čtvrt třetí hodiny. Z Wonder Woman i Aquamana jsem byl nadšený, proto mě pomyšlení na posledního z královského trojlístku, který zůstane o dva kroky za svými předchůdci, bude mrzet ještě dlouho.(23.4.2019)

 • tron
  ***

  „Nechaj tú starú pani na pokoji!“ Budem prísny a dám „len“ 60%, ale musím dodať, že hoci som tomu pred premiérou neveril, tak Shazam! má srdce. Nejde v ňom o CGI a akčné scény (hoci sú a je toho dosť, prvých 30 minút síce nie, ale potom sa to rozbehne a s prestávkami to trvá do konca, navyše to celé produkoval Dwayne Johnson), ale o postavy a vzťahy. Herci sú super, ako detskí, tak dospelí (až na Marka Stronga, ktorý je zasa jalový a tuctový). Najviac prirodzene Zachary Levi, ktorý je nákazlivý, hravý, bezprostredný a okúzľujúci. V dobrom ma zaskočil aj rozkošný súrodenecký twist, ktorý sa odohrá v akčnom finále, ktorý sa podarilo trailerom utajiť. Oceňujem pár dospeláckejších momentov, ako je odtrhnutá hlava, šikovný spôsob, ako nadávky použiť a zároveň nepoužiť alebo (to asi najviac) nepríjemný moment s biologickou matkou; za to dole klobúk. Humor nie je nejako extra náročný a ťažko vás rozosmeje, ale je pravdou, že usmievať sa budete pomerne často (pes, Superman, Rocky, matrac alebo príliš veľká vzdialenosť na to, aby sa navzájom počuli). Dúfam, že to decko toho tigra zaplatilo!(5.6.2019)

 • Toren
  ****

  7/10 Shazam je... fajn. Menší supehrdinská komedie využívá správných ingrediencí v podobě titulního hrdiny (Levi si to fakt užívá), kanonády fórů (který z většiny fungují) a několika super nápadů (shazování komiksových klišé). O to víc zamrzí, že příběh a motivace charakterů jsou skrz na skrz sterilní a x-krát viděné a že se celý koncept nedokáže ještě víc utrhnout ze řetězu. Film nezklame, ale rozhodně se čekal silnější zářez. Více: https://www.youtube.com/watch?v=7WiKMPStBT8(2.4.2019)

 • B!shop
  *****

  Hodne, hodne prijemny prekvapeni. Krome Deadpoola jsem se asi u zadnyho komiksovyho filmu jeste takhle nebavil. Samozrejme tu jsme svazany pristupnosti, takze necekejte zabavu ve stylu cernyho humoru nebo fuckovani, tady se jede spis na tu rodinnou svandu a lehce infantilni humor, ale to nemeni nic na tom, ze to je proste zabavny. Po povinnym uvodu, kterej je jeste natocenej relativne atmosfericky a drsne, se rozjede neco pres hodinu bezdejovyho saskovani hlavniho hrdiny, ktery snad nema slaby misto. Hlaska stiha hlasku, nikdy to nespadne do trapnosti, Levi i detsky herci jsou super sympataci a i kdyz to je vlastne o nicem, je radost na to koukat. Na zaver samozrejme nemuze chybet superpadouch a povinny souboje, ty sice neprinasi nic novyho, ale rozhodne jsou nadprumerny, Strong a jeho sedmicka poskoku vypadaj cool, trikove naprosto bezchybny a i sem se dari kazdou chvilku propasovat nejaky humorny sceny nebo hlasky. Takze nakonec tech 130 minut utece jako nic a clovek by si klidne jeste par minut dal. Eventuelni druhej dil je naprosty must-see.(13.5.2019)

 • Rimsy
  ***

  DC se v nedávné minulosti humor osvědčil více než co jiného, a tak je sázka na dětinskou komiksovku rozumná. Co však mohlo být infantilním Deadpoolem dlouhodobě strádajícího univerza, skončilo i v tomhle případě na půli cesty. Motivy důležitosti rodiny, problémy pěstounské výchovy, vznik superhrdinské mytologie, staré dobré sedmero smrtelných hříchů… Možností k rozehrání je spousta, ale všechny zůstávají dost nevyužity, a to bohužel na úkor prvoplánových vtípků. V jádru se tak jedná o zcela rutinní origin, snažící se zamotaným rodinným pozadím hlavního hrdiny zamaskovat svou obyčejnost. Jenže se to moc nedaří, a to obzvláště na úmorné ploše skoro dvou a čtvrt hodin. Shazam tedy rozhodně nevyužil svůj potenciál a i když se o naprostý průšvih nejedná, ke druhému zhlédnutí mě nedonutí ani Mark Strong v morpheovských brýlích.(25.4.2019)

 • EvilPhoEniX
  **

  Pro mě jedna z nejhorších komiksovek poslední doby. Herecky na úrovni Bčkových filmů a televizní vizuál tomu moc rozhodně nepřidává ( CGI působí jak z 10 let starého filmu) a dětinský humor mě také příliš neoslovil. Mark Strong jako záporák nepřesvědčivý, akce vesměs žádná a finále obyčejné až běda. Pobavil Santa v závěru, ale za chvíli si na film ani nevzpomenu. Nic pro mne a občas jsem se i styděl. 40%(11.4.2019)

 • Dadel
  ****

  Parodie na tupé superhrdinské filmy a tupý superhrdinský film v jednom. Nejlepší na filmu je motiv pubertálního kluka v dospělém těle a vtipy z toho vyplývající - ale to by stejně dobře fungovalo i bez toho superhrdinství. V nejlepších scénách je to pak skoro tak dobré jako Kick-Ass. Skoro. Generický záporák, jeho příšery a nutná závěrečná digibordelní bitva sráží hodnocení trochu dolů. Ale i tak - kdyby všechny comicsové filmy byly takhle dobré, byly by multiplexy příjemnějším místem k životu.(24.7.2019)

 • Pethushka
  ****

  Po počátečním nastolení zápletky, kdy se mi chtělo až protáčet oči nad tou jednoduchostí, začíná velká a hodně hodně vtipná jízda. Banda super děcek, velmi originální Zachary Levi a vtípky, které vám málem roztrhnou bránici. Shazam se prostě povedl.(9.4.2019)

 • Djoker
  *

  Shazam není zábavný, celou dobu působí hrozně lacině a stojí proti němu no name záporák. Rodinné hodnoty se podařilo nacpat do dalšího komiksu. To je jistě skvělá zpráva, ale skutečně bylo nutné kvůli tomu Supermana vydělit Flashem? Vznikl totiž nechutný paskvil.(29.6.2019)

 • xxmartinxx
  **

  Nemůžu uvěřit, že film s takovým potenciálem a navíc slušným obsazením dopadl jako tak unylá a zoufale nekonečně nudná odrhovačka. Proč to má probůh dvě hodiny? Proč se probůh neděje nic, co by mělo aspoň kousek k tomu být zábavné?(16.5.2019)

 • Morien
  **

  Jak osvěžující vidět od DC film, který je blbost ve smyslu jednoduchá jednohubka, jakou si člověk pustí k umývání nádobí a okrajování brambor, a nikoliv blbost jako že tam nic nedává smysl a všichni tvůrci jako by naschvál sabotovali práci svou i ostatních, jak je jinak jejich zvykem. Můj nejzásadnější problém s filmem byl ten, že dětský představitel Billyho mi přišel daleko zajímavější a sympatičtější než Zachary Levi (ten divný kontrast mezi skoro čtyřicetiletým týpkem a tím, jak mladě vypadá a chová se, mě možná bude strašit ve snech), ale jinak to byla skoro sranda.(26.7.2019)

 • Mertax
  ****

  Tady je zase zapšklých komentů! Shazam má oproti různým marvelovkám výhodu, protože nežádá znalost dalších x filmů, aby divák porozuměl všem narážkám, motivacím a vztahům. Může dokonce fungovat jako rodinný film, z jehož estetiky režisér čerpá. /// Sympatický Levi v upnutém červeném kostýmu s naprosto komicky nanicovatým bílým pláštíkem, je sice nejen vysvalený, ale hlavně přesvědčivý svou poťouchlostí. /// Výraznou slabinou filmu je záporák doktor Shivana, který nenabízí nic, co bychom už mnohokrát neviděli. Byť má film přes dvě kilowatthodiny, je téměř prost zcela nezáživných sekvencí. Scenárista se přiznaně ani nesnažil napsat spletitý příběh s mnoha podzápletkami, které většinou jen tříští pozornost a bývají galakticky překombinované. Nemá ani tak desetinu akce, co jeho ostatní sourozenci z DC rodiny a některé triky zejména v létajících scénách jsou poněkud slabší. Nabízí ale skutečně fungující humor, není v něm taková tma a nemá kamenné herce (zdravím Henryho Cavilla) a postavy, které se berou tak smrtelně vážně, až je chcete proplesknout (posílám pozdravy Batmanovi). [Kino, 2D s titulky](31.5.2019)

 • SNCIS
  *****

  Obsahuje spoilery: "Hrdina, který nedokáže zachránit rodinu - není pravý hrdina!" Puberťák dostane od šamana dar, kterým je, že po vyslovení slova "Shazam!" se promění v červeného Supermana. Líbilo se mi: 1. Jak testoval své superhrdinské tělo za doprovodu kapely Queen. 2. Využití Marvel Family, kde se ukázaly v červeném kostýmu dvě skoro čtyřicetileté krásky ( Michelle Borth, Meagan Good ). 3. Bitka se smrtelnými hříchy a doktorem Sivanou. Mark Strong je zmetek už od pohledu, takže na záporáka sedí výtečně. Jeho usměvavý protějšek navlečený do očividně vycpaného kostýmu byl zvolen také výtečně. Zachary Levi s duší dítěte a tělem poloboha mě příjemně překvapil. DC mělo vždy filmy temnější a dospělejší než Marvel. Tento je prošpikovaný hláškami. "Jak se jmenuješ?" - "Jmenuje se kapitán Jiskroprst!" A má barevnější tón, čímž se dá přirovnat defakto ke každé marvelovce. Jasně... Ta zábava je pro mladší ročníky, ale pokud jste fanoušky DC, tak si to užijete. Nutno dodat, že je tam spousta odkazů na předchozí filmy a Superman osobně, ač mu nejde vidět do obličeje. Jinak perfektní efekty, triky i akční scény. Zatím nejvtipnější "slušná" komiksovka, kterou jsem viděl. Není co dodat. - 90%.(22.4.2019)

 • 3DD!3
  ***

  Svým pojetím je Shazam přátelskou jednohubkou pro děti, v téhle rovině funguje dobře. Taková superhrdinská verze klasiky Velký. DC ale pořád trpí unylými scénáři a i přes všechny potenciálně podnětné narážky je příběh nezajímavý a často nelogický i v rámci světa ve kterém se odehrává. Nemluvě o hlouposti všech hrdinů i padoucha (Strong v x-té variaci na zloducha nemá čím překvapit). Levi není moc sympatický, ve formě dítěte mnohem snesitelnější. Některé vtipy jsou opravdu podařené a zabíjí je jen jejich opakování. Přesto to za podívání stojí. Snad bude mít Black Adam důstojnější tvůrčí tým. Johnson by si ho mohl vydupat.(19.8.2019)

 • Spiker01
  ****

  Po tom, co jsem Shazama bojktoval v kinech se mi nakonec docela líbil, nicméně se ubírá přesně tím směrem (stylem humoru), jaký úplně nechci. Zatímco Marvel oznámil filmy od Avengers 2 až do Endgame a přesně to také splnil, DCEU se vlivem absence amerických diváků v kinech zadrhlo v půlce Snyderovy ságy, kterou bych ovšem já osobně rád viděl dovyprávěnou. Shazam je tak nepoměrně méně zábavnou variací na postarší Hanksův klenot Velký (ostatně je tam na to easter egg) se Zachary Levim, kterého v oblíbenosti nemám extra vysoko a desátou zápornou rolí Marka Stronga, který ale předvádí svůj herecký standard a je spíše mezi těmi plusy filmu. Zbytek má být zábavná dětská akční komedie, u které jsem se ale pousmál asi tak dvakrát a dvojku už snad jedině s tím Rockem.(2.7.2019)

 • D.Moore
  *****

  Těžko si teď vybavit vtipnější komiksový film, a to nejen z poslední doby. Billy Batson je zkrátka hrdina, kterého mohou v Marvelu své DC konkurenci jen závidět. Žádný svalovec s duší teenagera, to už tady bylo tolikrát... Ale teenager s tělem svalovce, který si své nově nabyté schopnosti užívá přesně tak, jak od náctiletého chlapce čekáte. Originální, působivé, sympatické a stoprocentně povedené. Velká zábava pro masové publikum prostě nemusí vznikat jen ze záplavy více či méně vydařených, většinou lacině sprostých vtipů (že, Deadpoole), pořád totiž může být i hravá a chytrá a nezapomínat přitom na příběh a postavy v něm. Naštěstí. A kromě toho všeho mě Shazam! oslovil i tím zčásti staromódním způsobem, jakým je natočený. Vypadá to, že hodně dekorací jsou opravdu dekorace, ne digitální triky, sochy sedmi hříchů se zlověstně planoucíma očima zase jako by vypadly z filmů typu Krotitelé duchů nebo Zlaté dítě (a když ožijí, jsou sice netvoři už digitální, ale vypadají jako gumoví) a vše doprovází úžasný orchestrální soundtrack.(10.4.2019)

 • Davies182
  ***

  James Wan měl nejspíš během natáčení Aquamana povoleno seřvat se občas s producentskou sebrankou do krve, a prosadit si tak mermomocí hlavně svou režisérskou vizi vodního muže... V případě Shazam!a jsme totiž zase zpátky v oněch nechvalně známých dícíčkovských vodách nudných, nevýrazných a podivně koncipovaných filmů. Např. při scéně přivolání výtahu superhrdinskou schopností blesku už jsem vážně nepoznal, mělo-li jít o legrační anebo smrtelně vážnou věc. A to je smutný. Vobludy a komediální hlášky občas fajn.(29.6.2019)

 • Xmilden
  ***

  Shazam! je další ne zrovna povedenou DC komiksovkou, která ještě více zvýraznila kvalitativní rozdíl mezi Marvelem a DC. 132 minut je dosti vražedných, moc by mě překvapilo, kdyby se Shazam někomu vyloženě líbil a opakovaně by chtěl na tuto dosti rodinnou, zato ne zrovna komediálně zdařilou telenovelu s příšerama podívat. Zachary Levi je hodně nešťastná volba. Do hlavní role musíte obsadit fakt kvalitu chlapi! Ten film mohl sám sebe prodat mnohem lépe. Rozhodně jej nemůžu zařadit mezi Deadpoola nebo Kick Ass. I když záběr kde příšera ukousne chlápkovi hlavu by si možná o R skoro říkala. Ta situace z filmu čouhá natolik, že jsem ji sem prostě napsat musel. Shazam se nepovedl a občas se neskutečně vleče! Vždyť i ke zrození hlavního hrdiny dojde až po 35 minutách. 50%(8.8.2019)

 • lesumir
  odpad!

  Tohle je mega hovno.(3.7.2019)

 • CrypzzXD
  ***

  Shazam! je bezesporu lepší jak většina současných DCčkovských fláků, respektivě se nejedná o vehementně nesoudržný myšmaš všeho možného. Přesto ale není bez chyb a pár výhrad si neodpustím... Občas tu čtu komentáře plné superlativ typu, že Zachary Levi si to strašně dává, s čímž jaksi nesouhlasím a dle mého názoru jednoznačně selhal. Vždyť jeho ztvárnění Billyho je charakterově naprosto mimo vůči Billymu Jr., který se jeví velmi vyspělým a rozumným dojmem, naopak Zachary je rozjívený, dětinský hlupák, který se chová naprosto neuváženě a nedbale vůči svému okolí. Nesoulad jako prase, který je do očí bijící, ale v podstatě to nezajímá zcela nikoho (takový John Travolta to ve Face/Off dovedl takřka do dokonalosti). Nemluvě o tom, že Shazam skýtá nebetyčný potenciál neokoukané popcornové zábavy, který rutinní režisér nedokázal ani v nejmenším využít a zároveň nezvládl předvést nic, co by alespoň zřídka připomínalo něco vizuálně zajímavého. Svým nudným a béčkovým vizuálem v zásadě připomíná obyčejné televizní sci-fi seriály, nad kterými jen mávnete rukou. Nudný a tuctový záporák, kterého nezachrání ani charisma Marka Stronga, je jen třešničkou na dortu. Netrpěl jsem, ale takhle zoufale nevýrazný origin jsem už dlouho neviděl. Já jen doufám, že při angažmá Dwayna Johnsona se rozpočet vyškrábě u kus výš, bude na tom dělat schopnější tvůrčí tým a Davida F. Sandberga nahradí nějaký zajímavější a nápaditější tvůrce, z jehož práce nevznike takovýto mdlý polotovar, který se vám během pár dní z hlavy vykouří jak nic... 5/10 (DCEU: MoS 9/10 BvS 4/10 SS 4/10 WW 7/10 JL 4/10 AQ 9/10)(31.7.2019)

 • LiVentura
  ***

  Velmi příjemné komiksové "hrdinění"...(28.6.2019)

 • Shakers
  ****

  Po prvých temnejších a drsnejších filmoch pod taktovkou Zacka Snydera (Batman v Superman, Suicide Squad) prichádza na rad pravý opak - Shazam!, ktorý sa síce cool vyslovuje (až tak, že si to aj ja miestami vrieskam keď som sám a nikto ma nepočuje), ale je to skôr taký detský Power Rangers. Shazam je hlavne rodinná komédia s deťmi, to je v prvom rade čo si treba uvedomiť a veľa vecí treba brať na lahku váhu, našťastie sa film neberie vážne a to je jedine čo ho zachraňuje, pretože deti, ktorým sa vyhráža Mark Strong svojou super silou, je kombinácia ktorá je povedzme si trochu nefunkčná. Kedže sa jedna o deti, nikdy sa o postavy báť nebudeme a tu vidím ten najväčší problém. O nejakom napätí, či dusnej atmosfére sa tu nedá ani hovoriť (možno tak v jednej scéne, kde je vidno Sandbergov hororový otlačok). Našťastie to má dobrý casting. Malí zasrani to zahrali fakt celkom dobre a musím sa priznať, že ma celý casting na čele zo Zacharim Levim (ktorému rola Shazama sedí) fakt bavil. Film je postavený hlavne na humornej stránke a rodinných scénach a tie sa celkom vydarili, preto film baví aj keď je miestami akcia trochu nevýrazná. Ako celok to ale šľape celkom dobre, film cieli hlavne na menších divákov, no nemôžem povedať, že by som sa nudil. Nadšených DCčkarov zas potešia odkazy na iných hrdinov. Je jasné, že menší rozpočet sa zaplatí a dúfam, že v dvojke sa objaví už aj Black Adam v podaní The Rocka. P.S.: za titulkami sú dve scény. 75% - 4*(7.4.2019)

 • sheen
  ****

  Na Shazama jsem byl nadržený od té doby kdy ho ohlásili. Dostal jsem přesně co ukázali v traileru. Zábavnou komixovku, plná vtipů, sympatických kidů, střeleného super-hrdiny, ač poslabšího, tak charismatického záporáka. Ta delší stopáž mi ani tak nepřišla, docela mi to uteklo. Spokojenost. [Cinestar Černý Most](3.4.2019)

 • niethustra
  *

  Všimli jste si toho, jak biologičtí rodiče v obou případech (Billiho i Thaddeusově) selhali? A do jakého kontrastu vůči nim byli postavení pěstouni, každý z nich opět z nefunkční rodiny? A zaslechli jste, že domov je místo, pro něž se člověk musí rozhodnout? Nemám s těmihle věcmi výraznější problém, jen mi vadí jejich ideologicky nekonfliktní, neproblematické, nic nijak nezpochybňující podání (Billyho pěstounská rodinka je tak moc ňuňu, že jeho rozhodnutí se pro ni dává a musí dávat dokonalý smysl). Inu, propaganda pro celou rodinu (i když, pro jakou vlastně rodinu?).(20.5.2019)

 • Nin
  ****

  Shazam naprosto výborně vykopává. Ve skvělé expozici se vůbec nestydí za svůj původní stařičký komiks (Shazam se objevil již v roce 1940) a jen modernizuje všechny ty různé aspekty, které se staly součástí komiksového DC vesmíru a nyní by se mohly stát i součástí jejich filmového universa. V tomhle ohledu je tu jasná snaha o propojení skrz narážky na Supermana a Batmana, ale dost mě mrzelo, že přesně tenhle film by potřeboval alespoň nějaké to cameo někoho z Justice League... Filmový Shazam se o tohle napojení snaží, ale nějak to není úplně ono (nejspíš proto, že současný filmový DC mu to moc neusnadňuje). Každopádně jako samostatný film Shazam překvapivě šlape. Je hodně zábavný, má sympatické postavy a ani záporák není vůbec špatný díky výbornému Marku Strongovi. Je tam však spoustu menších ALE, kvůli kterým to není až taková pecka. Vtipy nejsou vůbec špatné, ale těch opravdu dobrých tolik není. Postavy jsou fajn, ale mohlo by se s nimi jít víc do hloubky. A především závěrečná bitka mi přišla šíleně zmatená ohledně toho rychlého domlouvání a vymýšlení jak zloduchy porazit... Radši jsem pak u toho moc nepřemýšlel, protože tušímže to nakonec ani nedávalo moc smysl. V každým případě - Shazam je velice dobrá odpočinkovka. (7/10)(16.8.2019)

 • JohnnyD
  ****

  Kým v osemdesiatych rokoch boli takéto rodinné filmy úplne bežné, žáner sa v ostatných desaťročiach rozdelil na infantilné komédie pre deti (ako Spy Kids) a na nostalgiu pre dospelých, ktorí vyrastali na amblinovkách (ako napr. Stranger Things) a filmy pre celú rodinu takmer vyzmizli. Shazam je preto doslova ako blesk z jasného neba, lebo sa vyhýba detinskosti, je pritom hravý a vtipný a má veľa funkčných rodinných motívov. Jedna škoda je, že scenáru nebolo dopriané viac času, lebo je v ňom kopec skvelých nápadov ale aj viacero slabých miest. Celá cesta hrdinu je dobre načrtnutá, no samotná premena z pubertálneho frajera na skutočného hrdinu nie je taká dôveryhodná, ako by mohla byť.(26.4.2019)

 • liskam
  **

  Slabé, slabé po všech stránkách. Celé až moc dětinské, bez kvalitního nosného příběhu. Párkrát jsem se sice zasmál, ale to nestačí, kór divákovy kterému už 30 let není deset. Takže stále jsou pro mě nej DC filmy WW a MoS. Na tuhle hloupou blbovinku totiž za pár dní zcela zapomenu.(3.4.2019)

 • mzss1
  ****

  (70%) Viděno v kině (2D dabing). SHAZAM! Je další součástí DC filmů. Trailer mě moc neuchvátil, ale přeci jenom jsem byl zvědavý, jaké to asi bude. Rozhodně se z toho nakonec stala nadprůměrná a neškodná jednohubka. Na víc shlédnutí to asi nebude, i když já se k tomu určitě ještě někdy párkrát vrátím. Největším kladem je skvělé obsazení dětských (už tedy dospívajících) postav – zahrané to bylo moc hezky. Zbytek filmových aspektů jako je příběh, záporák atd – to už bylo vedlejší, včetně akce, která zde byla vcelku obyčejná a vsunutá zde už jen tak z nutnosti pro potřeby snímku. Schopnosti superhrdiny byly celkem jednoduché, ale hezky se na to dívalo. Byl to takový vtipný Superman, co k tomu dodávat ? ;) Po komediální stránce to působilo docela dobře, najde se tu pár vtipných momentů a i hlášek. Finále už trochu postrádá tempo a nijak extra napínavé to není, ale nevadí. Záporák mě moc nebavil, ale tak bylo to pojato takovým rodinným a dětským způsobem takže to nevadí. Hudba byla obyčejná, ale dostačující. Říkal jsem si, že dám lepší 3*, ale nakonec štědře zaokrouhlím na slabší, ale zaslouženou čtyřku. Pokračování si myslím ať radši nevznikne.(11.4.2019)

 • darkrobyk
  ***

  Autoři jakoby se nemohli rozhodnout, pro koho film vlastně bude, takže tu máme rodinný film, co je ve zbytku světa od 12 či více let, v Česku ale i pro batolata. Pětiletí špunti v kině se začasté divili, z masakru v kanceláři jim moc dobře nebylo a častěji než jindy běhali na záchod. Já se místy nudil a snažil Leviho šaškování přetrpět. Vyloženě zklamaný nejsem, ale pro mě je tohle zatím nejslabší DC, a tak měli hezky našlápnuto.(20.4.2019)

 • IQ Tiqe
  **

  Mám pocit, že Shazam! je určen pro jinou věkovou skupinu než jsem já a každému nad 15 let musí připadat poněkud dětsky stupidní.(29.6.2019)

 • kingik
  *****

  Shazam patrně nemá takový věhlas jako kolegové Batman, Superman (k tomu má stylově nejblíže) a Wonder Woman. Přesto je sdružuje jedna DC stáj, která nutně potřebovala oživení a lepší kvóty. A jde se na to přes sebeparodický a sebeironický přístup, který celému celku nečekaně svědčí. Film konzistencí a akcí zrovna nepřetéká, nutně to nevidím jako zápor, režisér David F.Sandberg z toho totiž umí vybruslit sympatickou neotřelostí a k ruce měl navíc schopný režijní ansámbl. Všem vévodí relativně neznámý Zachari Levi, s jehož nástupem na scénu film chytne tempo, z kterého už v podstatě nesleví. Celé to má přes dvě hodiny, což může i nemusí v konečném součtu vadit. Zábavný Levi alias Shazam se na scéně poprvé zjeví až někdy po půl hodině. Jeho "pubertální" verzi před dospělou transformací ztvárnil ještě málo známý Asher Angel, který má ve scénáři spíše emotivní než zábavné scény, takže skutečně energetická zábava přichází až se zkoumáním nových superhrdinských schopností a jejich využití v praxi, jimiž disponuje vykuk Shazam. A kde je nějaký kladný superhrdina, nesmí chybět nějaký superzáporák. Na tento případ je k mání Mark Strong coby šílený vědec Sivana, který načerpal moc ze Sedmi smrtelných hříchů, chce si podmanit celý svět a bla bla bla. Povědomých herců je povícero, režisér si přizval i svoji mladou múzu Grace Fulton, nesmí chybět ani nový kamarád superhrdiny Jack Dylan Grazer, Djimon Hounsou pod image čaroděje nebude hned k poznání. Všichni herci odevzdali maximum. Stomilionový rozpočet zrovna není pro comicsový film něco extrovního, na speciálních efektech se tahle finanční střídmost až tak neprojevila, velkolepé scény už ovšem nemají velký prostor, dá se k nim zařadit snad jen řítící se autobus z mostu. Finální zúčtování potěší delší pasáží, urodí se i nějaké to překvápko. Takže to shrnu: režijně, trikově a herecky je to na patřičné úrovni, odpustil bych si pomalý rozjezd, má to styl a (parodický) nadhled, prostě to solidně pumpuje comicsovou studnu nápadů. Vznikl zábavný, nikoliv však kompaktní celek, který jede na kouzelné formulce Shazam! velmi schopně. 9/10(16.5.2019)

 • pepo
  ****

  Shazam! sa aj napriek niekoľkým neduhom (hlavne prepálená dĺžka- pol hodina dole) vydaril. Je vtipný, má príjemnú vianočnú atmosféru a dokáže aj dojať rodinnými scénami. Bohužiaľ sa však na neho nahrnie mnoho ľudí, pre ktorých nie je úplne určený. Bude im pripadať príliš detinský, prepálený a naivný. Cieľovka sú totiž ešte mladšie deti, než pri Avengers. Zhruba tak 10-12 rokov a hlavne chlapci. Ja však nemám problém sa prepnúť a väčšinu času som sa bavil veľmi dobre.7/10(4.4.2019)

 • InJo
  **

  Čtvrtou stěnu nebořící dětský Deadpool. Má to pár velmi fajn scén a fórů, ale jinak je to jen průměrná (a stopáží brutálně přestřelená) rodinná komiksovka, u níž jsem v druhé půlce chvílemi doslova usínal. Po skvělém Aquamanovi opět trochu úpadek v rámci DCEU (ale naštěstí určitě ne nijak katastrofální jako třeba v případě Ligy spravedlnosti). 50 %(12.4.2019)

 • boshke
  ***

  Na Shazama jsem se těšil od prvních trailerů, no bohužel jakkoli zde jdu často proti proudu, tak v tomto případě jsem ho měl poslechnout... Nebo minimálně se nedivit (ne)čekané dětinskosti filmu, když je zmíněná v každém komentáři. Mark Strong super, prostá pointa filmu (rodina je důležitá) fajn, no dětinskost někdy fakt bolí. To už si dospělák najde víc humoru v animácích než v Shazamovi. Chtěl jsem výš, ale fakt to nejde... 70%(17.5.2019)

 • HAL
  ***

  Ano, je to úplně stejně debilní jako Green Lantern - ale v mnohem infantilnějším podání teenage komedie, ve které ta debilita tolik nevadí, a humor funguje o poznání lépe. 6/10(4.10.2019)

 • Kothy
  *****

  Nové směřování DC studia se mi opravdu líbí. Shazam je svěží a plný vtipů, přesně tak jsem si ho přál. Film si neustále střílí z dalších DC hrdinů. Rozjezd je sice pomalejší, ale i sledování toho, jak se Billy učí ovládat své schopnosti je vážně sranda. S tím mu pomáhá jeho pěstounský kámoš Freddy, který má všechny superhrdiny nastudované. Jak říkám, humor je silná stránka filmu. Horší už je to se záporákem. Mark Strong se sice snaží, ale moc zajímavý není. Zato Zachary Levi je v titulní roli super. Je vidět že si to vážně užívá. Film ani nevypadá moc levně. Své fandy si jistě najde. Potěšila i mi Shazam Family a spousta dalších odkazů. Určitě se těším na 2. "Nějaký kluk nám čajznul vysílajdu." :D(15.4.2019)

 • Eawy
  ****

  Nadpriemerná DC zábavka, ktorá je určená pre mladšiu generáciu. Výber príjemných detských hercov i moderných vtipov poteší. Niekedy však vtipnosť príliš šľape na pílu a na miesto nejakého deja ponúk sériu účelne vtipných skečov za sebou. Človek už potom len čaká na pokračovanie príbehu. Takto sa všetka suspense vytratí (ak nejaká bola). Kamera celkovo nezaujímavá, ničím nezaskočila a hudba veľmi priemerná. Napriek tomu, však tento film má byť iba samoúčelná zábava a to sa podarilo. 70%(4.4.2019)

 • SeBig
  *

  Power rangers vs. záporáci z Ghost busters 3? Ne díky. Vtipy pro kidos.(9.8.2019)

 • Dzeyna
  **

  Celou dobu si u toho klepete na čelo, jestli to tvůrci mysleli vážně. Kdyby tam byla story jen s pubertálním klukem, který hledá svoji pravou matku, bylo by to asi smysluplnější. Jelikož Shazam to totálně pohřbil.(27.4.2019)

 • Chrustyn
  **

  Nečekal jsem žádný zázrak, ale říkal jsem si, že by se tentokrát mohl DC trefit do noty více než tomu bylo s jeho předchozími hrdiny a bohužel se tak nestalo. Shazam je nekomplikovaný rodinný film, který je ale zbytečně dlouhý a pro dospělejší publikum minimálně vtipný. Filmu by tak neuškodilo ani zkrácení o půl hodiny, protože se děj většinu času nikam neposouvá a hlavní hrdina dělá pořád to samé dokola. A jak se říká, opakovaný vtip není vtipem. Tady to platí dvojnásob a přestože jsem nic nečekal, je pro mě Shazam zklamáním a důkaz, že DC se jen tak dařit nebude.(7.8.2019)

 • Anderton
  ***

  Ťažko povedať, prečo tento typ filmu producenti chceli natiahnuť niečo cez dve hodiny a samozrejme aj s tým, že si väčšina počká aj na potitulkové scény, takže tých cca sedem minút titulkov si ani nemôžete odrátať. Žeby to bola ďalšia parodická referencia na stále dlhšie komiksové adaptácie? Ani by som sa nečudoval. Inak v Shazamovi všetko funguje presne tak ako má, len je veľká škoda, keď všetky klady a to detské nadšenie vo vás môže začať rúcať záverečná polhodinová akčná sekvencia, ktorá ak by bola o polovicu kratšia, zrejme by som zaokrúhľoval hore. Ale to je skôr otázkou vkusu a asi rozhodnutie chytrákov v štúdiu pochytať všetky zajace (divákov) naraz a utíšiť aj hlad tých, ktorí sa môžu pri prevažne dialógovom filme nudiť. Každopádne odporúčam, ale treba si tentokrát kúpiť tie najväčšie pukance. 70%(3.4.2019)

 • Stanislaus
  ***

  Marvel má Deadpoola, DC naopak Shazama - oba hláškují jako na běžícím pásu, řádně se snaží pobavit publikum a tak nějak vybočují z jednotlivých komiskových vesmírů. Avšak pokud bych si měl mezi oběma hrdiny vybrat, zvedl bych palec nahoru pro Deadpoola. Shazam má solidní námět, Levi je vskutku sympaťák od kosti a Strongovi padnou role záporáků jako oblek na míru, ale i tak tomu něco chybělo. Na jednu stranu mě bavilo objevování nově nabitých schopností a příběh se sedmi smrtelnými hříchy, na druhé straně mi trochu vadil nadbytek rodinně laděných scén, a to zejména v závěru filmu. Díky titulkové scéně si tvůrci připravili dvířka pro pokračování - nicméně nemohu s jistotou říct, jestli bude kýžené či nikoli.(22.4.2019)

 • ARI50
  *****

  Dělo a znovu dělo, neskutečný zábavně vtipný příběh, skvělý herci, prostě jedná velká bomba. Od první ukázky jsem se nebal zklamání, nezkutečně jsem si tohle užil, protože tohle nemělo chybu ale v ničem.(20.6.2019)

 • BoPo
  **

  Film Veľký (Tom Hanks) hodený do komiksového sveta. Prišlo aj na podlahový klavír. Zachary Levi nie je Tom Hanks, ale tú nedospelácku neohrabanosť trafil celkom dobre. Bohužiaľ sa toho princípu dieťaťa vo veľkom tele nedokázal držať celú dobu. Zároveň celý ten komiks pôsobí, ako keby to natočil Disney v 90. rokoch. Teda o deťoch pre deti s výchovným ponaučením na záver, že závisť je naozaj špatná.(29.6.2019)

 • HellFire
  ***

  Nedomyšlené dítě WB, ale dobrý pokus o nápravu už tak pošramocené pověsti. Mimochodem, když se z nebe při každém „Shazam“ snese blesk, znamená to, že Billy zničil střechu domu, ve kterém žije, stejně jako střechu školy. Nebo ne? Ve filmu o tom není ani zmínka. Asi malý detail, který unikl pozornosti studiových hlavounů. No co, hlavně že jsou tam nevtipné vtipy.(2.7.2019)

 • Yoshitsune
  ****

  Tady Shazama, nemám vůbec načteného, až na pár základních informací, ale přesto mi byl film sympatický od jeho uvedení a to ať jde o stylizaci, herce a i to, že to chce být jiný, na rozdíl od jiných DC filmů. A Shazam si jde svoji vlastní cestou a na rozdíl od většiny, co se tady zatím objevila, mu to jde dobře. Ano hlavní hrdina, má tady klasický problém, kdy mu ta všechna síla kterou získal, stoupne do hlavy a začne se chovat jako blb, něco jako Thor u svého prvního filmu, nebo Spider-Man z Homecomingu. Takže dojde i na nějaké to, "s velkou mocí, přichází i velká zodpovědnost" a těmahle fázemi, si hlavní hrdina musí projít. Může se to zdát otravné a pro mnohé asi i bude, ale přesto to tady fungovalo, navíc ve finální čtvrtině dojde k příjemnému zvratu, který se možná i dal očekávat, jelikož už to tady bylo v Justice League: The Flashpoint Paradox, ale přesto to bylo prostě super překvapení. Vizuální stránka a CGI, bylo dost slušné, hlavně rozložení jedné postavy. Co se týče humoru, vtipů, srandiček, sem rád, že se nedělali fóry na prdění a podobně, co mladí dělávají.......nebo aspoň za mých časů se to dělalo. Ale pokuď se orientujete, v dnešní moderní pop kultůře, tak si film o to víc užijete, pokuď ne, tak vám větší část vtipů bohužel nedojde. Naštěstí tohle se mně, zatím netýká, větším neduhem pro mně byl záporák, kterého hraje famózní Mark Strong, který v tomhle ohledu má zkušenosti, ale jeho postava je stejně tak šedivá a nudná, jako ty hříchy, co mu lezou z oka.......až na Obžérství, to bylo dost nechutné. Samotné hříchy, sou vcelku, až na jednu vyjímku, nudné a nezajímavé, nemají co nabídnout a nijak mně neoslovili. Zbytek postav, toť jest Billyho nová rodina, je hrozně fajn a zasloužili by si víc prostoru, tak snad ve dvojce. Celkově mně mrzí, že nemohu dát pět hvězdiček, které by si tenhle film i zasloužil, ale takhle nudný záporáky nepamatuji, to i ta zákeřná housenka působila zajímavěji. PS: Jestli pak měl Superman knírek ?(6.4.2019)

 • Frajer42
  ****

  K mému nezměřitelnému údivu jsem nesmírně příjemně překvapen. Jako by tento film snad ani nebyl z dílny DC. Naprosto odlehčená a nečekaně vtipná záležitost. Snad jen toho análního průzkumníka Ashera Angela (už jeho jméno smrdí odpornou cukrovkou) by to chtělo vyměnit za někoho, kdo alespoň vzdáleně působí heteresexuálním dojmem. Kvůli obsazování podobných metrosexuálních dětí získávají potom mladá děvčátka celoživotně deformovaný sexuální vkus a nenechají se v pozdějším věku zlákat na vysportovanou mužskou postavu a vysoký intelekt. Zachary Levi byl naprosto boží přerostlé dítě. Celý snímek provází humor, který ocení zejména děti všemožných věkových kategorií, ale lze si všimnout i mnoha nenápadných vtipných narážek pro ty starší z nás, takže je to ve výsledku film pro všechni diváky, kteří nejsou přemoudřelí pičusové. Já se zkrátka velkou část stopáže úžasně bavil. Mark Strong byl v roli oldschoolevého záporáka také velice zajímavý. S příběhem jsem také neměl žádný problém. Kdyby si tvůrci dali více záležet s obsazením toho otravného dětského homosexuála, možná bych na moment zauvažoval i o plném hodnocení. Vydařená záležitost a ten správný směr, kterým by se mělo DC vydat, aby alespoň mohli existovat současně vedle Marvelu, který je přeci jenom někde trošku jinde.(6.7.2019)

 • DEXTER099
  *****

  Když už komiksové filmy,tak jednoznačně DC,ale například právě Shazam jsem skoro neznal a tak jsem se k tomuto filmu dostal až teď,protože jsem nevěděl jestli do toho jít.Děti ,ale postupně rostou a tak shledávají oblibu právě v těchto komikosových filmech,takže na řadu přišel Shazam a musím říct,že jsem naprosto spokojenej.Ano je tu dost vtipů,což mi právě třeba vadí na Marvel filmech,ale k této postavě a jejímu zrodu to asi prostě jinak nešlo,takže sem mi to opravdu pasovalo.Příběh je dobrý i když mnoho z vás si řekně obyčejný komiksový film,ale přesto se tam scénaristi snažili dostat zajímavý příběh a za mě se to povedlo.Triky jsou dobré a herci ještě lepší,jak mladý kluci tak i Zachary levi coby Shazam si tu roli opravdu užil,nebo to tak alespoň působí.Příšery byli dost dobré až se i děti báli.Jediné co bych vytkl je,že kvůli neustálému porovonání s marvelem si DC tak nevěří a hned při prvním pokusu spláchlo Afflecka jako Batmana a i tak váhají s Henry Cavilem coby Supermanem a tak se tu ani jeden nemohli objevit v malé roli což je škoda a třeba na tom konci je to patrný,že nemůže být vidět obličej Supermana,přitom kdyby tam dali Cavila hned by to bylo lepší.Takže celkově za mě 88% a pět hvězd(25.1.2020)

 • Nevka
  ****

  Shazam je veskrze pozitivním příspěvkem do DCEU. Nejvíce na něm však funguje civilní stránka, kde se postavy pohybují po školním prostředí, dostávají se do konfliktů s jejich okolí a snaží se dokázat, že rodina je na prvním místě - i když to tak Billy nevidí. Snímek má však pár docela výrazných problémů, které ho sice úplně nepodkopávají, ale nedovolují mi dát plný počet. První věcí je tzv. Spider-Manův syndrom (jak jsem ho sám s dovolením pojmenoval). Shazam a Billy totiž spolu úplně nekorespondují jako jedna a ta stejná osoba. Samozřejmě. Jde o kluka, který se proměňuje v muže, což s sebou nese mnohé pozitiva, ale i negativa. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že postava Shazama zrcadlí ve finále spíše chování dnešní generace, než to, jak je napsaný Billy. Hrdina se proto místy chová až moc dětsky/dětinsky, než by bylo asi záhodno. Pokud vám ten humor nevadí, zřejmě to pro vás nebude představovat žádný větší problém. Druhou věcí je Dr. Sivano. Ten má sice zajímavý příběh vzniku a motivace, ale ve finále působí spíše průměrným dojmem. Mohou za to i jeho "kolegové" Hříchy, kteří jsou vizuálně zpracováni bez špetky invence a jde pouze o tradiční, šedou a hroudovitou obludu. Podobní tvorové jsou většinou známkou nekvalitních a neoriginálních filmů - tady šlo spíše o "nevychytaný přešlap". Navíc finále se už pošesté ze sedmi filmů tohoto vesmíru odehrává v noci, což mě už delší dobu opravdu nebaví... Nicméně to je vše, co se dá filmu z mé strany vytknout. Spousta scén je opravdu vtipných, vedlejší postavy fungují skvěle a já se po celou dobu bavil. Umím si představit, že lidé budou chodit z kina s pocitem, že tohle je jedna z nejlepších DCEU adaptací (zatím jsem se v mém dosahu setkal jen s jedním extrémním případem, kde se film nelíbil). Za mě tedy 7/10 a druhému dílu se rozhodně nebudu bránit.(4.4.2019)

 • ConanVJ
  ****

  Místy mi to přišlo jako stupidní rodinný film cílený na mladší publikum a poslední třetina je povedená komiksárna, která mě po slabší první polovině chytila a už sem se i bavil. Efekty to má pěkný a obsazení filmu sedlo, jen mi většina vtípků přišla hodně dětinských a tak nějak si neumím představit Shazama po boku temnějších hrdinů DC, to by mohlo působit hodně sebe parodicky. Za mě 75% :)(23.6.2019)

 • Vxxx
  ****

  Po velmi pomalém rozjezdu z toho byla pořádná jízda. Ashley Angel dokázal, že je dobrý herec, i když Jack Dylan fungoval na plátně lépe se Zachary Levi, Shazam se pokouší být pro DC tím, čím byl Deadpool pro Marvel. Minimálně když přijde na odlehčení atmosféry a dělání si srandy sama ze sebe. U DC je tato forma opravdu osvěžující. První film z DCEU co mě opravdu zaujal a bavil. Rozhodně si někdy ráda zopakuji. 4*(3.4.2019)

 • ScarPoul
  ****

  Veľa drobností tam funguje a sú veľmi nápadité. Kvôli tomu trochu nadhodnocujem. A je to lepšie ako Captain Marvel. Vtipy fungujú viac a nehrá sa to zase na nejaké veľké umenie. Je to zábavné a má to svoje momenty. Postavy konajú logicky. Dokonca aj komparz a nesie sa to celé v takom pohodovom duchu. To, že takýto film mal byť predstavený pred 10 rokmi, keď celý ošiaľ začínal je už druhá vec. Komiksovky postupne neprinášajú nič nové. Dokonca aj tu vykreslený záporák, ktorý mohol byť naozaj super, v druhej polovici spadne do akejsi figurky, čo potrebuje komentovať veci. Skutočná hrôza sa nekoná, hoci to má výborný potenciál a niekoľko scén, ktoré tlačia na pílu detskému ratingu. Sandberg je zručný režisér a vidno tam aj režijný rukopis. Síce nie taký výrazný ako mal Wan pri Aquamenovi, ale je tam. To, že väčšina emocionálnych rovín nefunguje je vedľajšie. Záverečná bodka chutná. Čakal som podľa prvých trailerov niečo horšie. Len takýchto filmov je naozaj už veľa. Nebyť super odkazov a toho nadhľadu jedná sa o slušne natočený priemer.(16.4.2019)

 • MoiJe
  ***

  Ledva-teeneger ako man-child v oblecku. Toz ok, tie dve hodinky zabavilo, i ked mohlo byt byt vtipnejsie, druhy den uz si to pamatam len zhruba. Musim povedat, ze hoc sama som na fyziku lama, hrozne mi vadilo, ze sa tvaria, ze nechat nieco z vysky spadnut na seba stojac na zemi je zachrana pri ktorej sa nikomu nic nestane.(1.6.2019)

 • JohnCZ
  ****

  Pohodová komiksárna, jejíž největší síla tkví v komediálních a rodinných momentech. Po akční stránce je to velmi standardní. Přeci jen jsme už zvyklí i na něco jiného, než na dva poletující rubající se bullet sponges, i když takovýhle raw bossfight byl nejspíš čistý záměr. Finální zúčtování je až příliš zdlouhavé, to bez debat. Zachary Levi je viditelně nicméně geek tělem i duší a je vidět, že se ohromně bavi a ani jeho mladší verze mu také nedělá ostudu.(8.9.2019)

 • spaceboyCZ
  ***

  Deadpool pro děcka :-D(6.6.2019)

 • Marze
  **

  Výchovná maximálně napnutá struna (rodinná soudržnost apod.), zábavné to je až ve střední části. Režisér si troufl na několik situačních žertů jako třeba záchranářská matrace.Strašení trapné jako vidíme v každé béčkové fantasy (ukusování hlav tuctových příšerek). Baví také dětská galerka, i když v dnešní době agresivních dětských gangů z toho mrazí. Určitě jde o pěkně výdělečný film, zaměřený na nejmenší publikum.(10.7.2019)

 • Rosana
  ***

  Ale jo, šlo to, na to, že nemám moc v oblibě komiksové filmy, tohle bylo docela milé.(29.8.2019)

 • Ratemus
  **

  No čekal jsem něco absolutně jiného, nejen že mě to zklamalo, ale i nudilo. Nezasmál jsem se téměř ani jednou a vůbec jsem si to neužil tak jak jsem čekal po traileru. Tohle prostě nesedne každému a mně to nesedlo. CGI souboj byl něco strašného a Sedm hříchů jsou snad nejhůře zvládnuty z celého DCEU, ano ještě hůř než Steppenwolf, Incubus a Doomsday. Když Billi není Shazazem, jeho linka nezaujme a prostě vás nezajímá, protože chcete Shazama, jelikož Levi si tu roli užívá, ale když to nefunguje, tak prostě je něco špatně.Závěrečný souboj už je klasické DCEU závěrečné vyvrcholení bum bác s tím, že je snad nejúmornější a nejdelší ze všech DCEU dosavadních finále...asi nejsem cílovka, za mě ne, pokud jste dospělý, záleží jak vám sedne humor, pokud nesedne, celý film jde do prdele a to je můj případ. Napodruhé jsem to ani nedokoukal, nemám na to asi ty buňky(5.4.2019)

 • luka4615
  ***

  Shazam je solidní odpočinkovou záležitostí, která ale vedle ostatních komiksových filmů nemá moc šancí obstát. Je to dáno zejména tím, že režisér David F. Sandberg zřejmě netušil, jak celý snímek pojmout. Shazam je tedy chvílemi šílenou komedií, chvílemi špatně načrtaným originem a chvílemi i "low budget" akčním počinem s nevýraznou zápornou postavou Marka Stronga. Netřeba dodávat, že jednotlivé ingredience spolu moc dobře nespolupracují, pročež ve finále dostanete pouze jednoduchou klipovitou podívanou, u níž stojí za zmínku jen pár krátkých scén a výborný Zachary Levi. Je to vážně velká škoda, jelikož Shazam měl vážně velký potenciál zazářit a stát vedle snímku "Aquaman" či "Wonder Woman" na piedestalu povedených snímků z ranku DCEU. Tak snad příště! „SHAZAM!“ (3.6.2019)

 • Kaluž
  **

  Kdepak… Zafram! ⚡(9.8.2019)

 • kleopetra
  *****

  Nejlepší DC film od dob Temného rytíře! Jen nevím, jestli to je úplně pozitivní, protože to je komedie 🙄 Vypadá to, že by DC u tohoto stylu mělo zůstat...(5.4.2019)

 • silentname
  *****

  Neviem čo mám povedať. Fakt neviem čo teraz povedať. Máme tu DC film, ktorý sa mi fakticky páčil? Ktorý ma fakt nadchol? A viem, že som už pár pochválil, ale žeby konečne prišli s filmom, ktorý by som dokázal odporúčať každému? Film, ktorý má všetko čo som chcel? Humor, akciu, dokonca aj trochu hororu. "Shazam!" ma úprimne potešil. Premýšľam, kedy som odchádzal z kina v tak dobrej nálade, no z hlavy ma nenapadne.Bavil som sa naplno. Od začiatku až do konca. Billy Baxton je hold skvelý hrdina. Ale musí sa ním najprv stať. Je vtipný, je prirodzený a Zachary Levi mu dal asi úplne všetko čo potreboval. Pre mňa radosť vidieť. Zloduch filmu je podľa mňa skvelý. A je super vidieť, že všetci démoni stoja pri ňom, aby mu pomohli. V skutočnosti ho síce viac využívajú, než by bol ich vyvoleným, ale funguje to dobre. A je rovnako super, že Billy nie je perfektný a má svoje chyby. Ale napriek tomu dokáže nájsť svoje srdce a pochopiť za čo je treba bojovať. Hlavne je to konečne DC film, ktorý nemusí byť tak veľmi temný, ale môže sa baviť, môže si užívať a vďaka tomu sa bavíme aj my. Koniec filmu je parádna komédia a už sa teším, až tieto postavy uvidím znovu. Pre mňa zatiaľ film roku a prvý moment, kedy DC tromfli Marvel. Uvidíme síce ako dopadne na konci mesiaca "Avengers: Endgame". Ale v tomto momente držia najlepšie karty DC. Skvelá práca. Hodnotenie: A+ "Update 11/11/2019 Niekoľko mesiacov po dopozeraní začínam úprimne ľutovať rating, ktorý som tomuto filmu udelil. Nechcem tým teraz povedať, že som prehodnotil svoj názor celkovo. Stále platí, že som sa poriadne zabavil a myslím si, že film má srdce. No reálne si myslím, že dať môj najvyšší rating si to nezaslúžilo. Narozdiel od iných filmov, ktorým som ho tohto roku udelil si myslím, že toto je skutočne jednoduchá zábava. Vyzerá to super, má to skvelé scénky, Zachary Levi je skvelý, no tou zábavou som sa nechal veľmi zaslepiť. Preto dodatočne rating trošku upravím. Stále platí, že je to môj najobľúbenejší komixový film roku. Ale určite si nezaslúžil to plusko, ktoré som mu udelil. Nové Hodnotenie: A(5.4.2019)

 • SaNcHeZ_cz
  ***

  Shazam! mohl dopadnout jakkoliv, nicméně to co Sandberg s Gaydenem nakonec do kina dotlačili je vlastně docela dost jiná komiksovka, která díky svojí nadsázce, humoru a částečné dětinskosti rozhodně nezapadne. Slušné obsazení a parádní atmosféra podrží i místy trochu slabší scénář a triky. Film jako takový pak pobaví jak ty nejmenší tak ty odrostlejší. Škoda jen, že to všechno působí tak trochu laciněji, než by bylo zdrávo.(5.4.2019)

 • FFilipCZ
  ***

  SHAZAM!...a moje pětihvězdičkové hodnocení bylo fuč, tomu byste nevěřili. A to třetí hvězdu dávám za závěr ve školní jídelně (nechci spoilovat, ale to bylo super cool). Jinak to pro mě byla celkem průměrná superhrdinská jednohubka, na kterou si pravděpodobně za pár týdnů nevzpomenu.(9.7.2019)

 • Lacike
  **

  Komix cielený na malé deti. To nie je negatívum. Len je dôležité na to brať ohľad, pretože podľa toho či máte maximálne 12 rokov alebo sa dokážete do toho veku pri sledovaní vcítiť, sa vám film buď páčiť bude alebo nebude. A ja som sa do toho veku už vcítiť nedokázal. Preto mi hlavný hrdina, ktorý stváral detinské hovadiny liezol na nervy. Zvláštne je, že kým bol vo svojej normálnej detskej podobe, tak to bol rozumný sympatický chlapec. Ale jeho dospelé alterego sa správalo otravne detinsky jak nejaký dement. Z časti za to môže aj Zachary Levi, ktorý mi bol strašne nesympatický. Pritom si tvorcovia evidentne mysleli, že je to strašne cool. Už tomuto štýlu humoru nerozumiem. Tak nejak objektívne by som za chybu označil úvodnú polhodinu v ktorej sledujeme najprv zrod zloducha a následne zrod hlavného hrdinu. A aj keď tie scény sami o sebe fungujú, tak hneď takto za sebou uberajú filmu na poriadnom rozjazde. Hlavne keď je divák napred pred hlavným hrdinom, ktorý musí absolvovať podobné veci ako predtým záporák, tak to dosť nudí. Za klad by som označil vizuál s kvalitnými CGI a prehľadnou akciou s množstvom reálnych kaskadérskych scén. Konečne som sa raz dočkal kvalitnej hmatateľnej akcie namiesto tradičného súčasného digibordelu. Škoda len, že je to v tak detinskom film z ktorého som už dávno vyrástol. Ale mať 12 rokov, tak najskôr dám 4*. Takto je to pre mňa len neurážajúca jednohubka. 5/10.(30.6.2019)

 • Tony.cs
  ****

  Shazam má pár nelogičností a je to příliš rodinné a dětské. Ale jinak celkem svižné a místy i vtipné. A líbil se mi look(28.6.2019)

 • Ellmariachi
  ***

  Někde na cestě mezi oznámením a puštěním filmu jsem blbě zahnul. Myslel jsem totiž, že si jdu pustit úplně jiný film. Shazam je jednoduše řečeno a jak je i několikrát napsáno víc rodinný film, než komiks. To není výtka. Naopak proč pro děti a mlaďáky něco takového nenatočit. Vidět to v 15ti, tak budu spokojený. Jenže 20 loňských sněhů je dávno v pr...háji a přeci jen bych radši něco dospělejšího. Pochvala ale míří na hlavního hrdinu. Ten mi totiž nebyl protivný. A to u mě není zvykem. Příběh je blbůstka co určitě neurazí, ale rozhodně nemá šanci nadchnout. Potěší až finále díky rozložení palebné síly. Shazama si umím představit jako přímou konkurenci Arnieho, "Rolniček kam se podíváš" o vánočních svátcích. 69 procent za pohodový kousek, ale čekal jsem maličko víc.(1.7.2019)

 • Praxis
  ***

  Čekal jsem to asi víc cooool. Jako nahláškovaná rodinná jízda okej, ale nějak jsem se asi nechytil do tý strašně cooool vlny, která celým filmem prostupovala jako coooool magie. Zachary Levi celkem coool, ale víc coool byly dětské charaktery a konečně cooool to začalo být až v poslední dvacetiminutovce, kdy se cooool charaktery rozjely naplno. Mark Strong tu ale cooool moc nebyl. Celkem jsem se bavil, ale supermegahustý kámo cooool to nebylo.... 60%(10.7.2019)

 • Flipnic-RE
  **

  Shazam! není špatnej film vyloženě ...ale já nejsem vůbec cílová skupina lidí, pro který byl asi stvořenej. Dokážu si představit rodinku s harantama v kině, jak se u toho děcka baví a rodiče tetelí štěstím, jakou udělali běžně nevděčným spratkům radost. Ale pro dospělýho to není prostě. Je to nuda prostě. A navíc je to dost divný. Třeba v tom směru, že podle mě se hlavnímu hrdinovi (14ti letej nešťastnej kluk) mění s výkřikem kouzelného slůvka nejen tělo v nabušenýho dospěláka-superhrdiny, ale i osobnost. Protože když je kluk ve svý běžný podobě, je smutnej, nešťastnej, hledající svoje místo ve společnpsti atd. Když se změní v superhrdinu, je mimo ... je až příliš dětinskej, usměvavej, akční, prostě jinej. To mi tam nesedělo. Jsou tam nějaký příšerky, triky, akce...ale všechno strašně uhozený, dětinský až občas trapný...(7.8.2019)

 • vurhor
  ***

  Shazam je po většině směrech zábavná jízda, která se ovšem vydala poněkud špatnou cestou. Servíruje totiž divákovi až příliš generických a stereotypních věcí, díky čemuž si ty nejlepší části uchovává spíše jen tak v pozadí. Nápad dospělého, nabušeného a (asi) atraktivního superhrdiny, který má mozek čtrnáctiletého puberťáka, ještě k tomu ne úplně znalého ohledně svých schopností, je dost dobrý nápad, nabízející k vytvoření celou škálu vtipných situací. A film jich tam věru pár opravdu má. Ale bohužel po většinu času jsou pohřbený pod ne úplně zajímavou dějovou linkou malých sirotků, plus nepomáhá tomu ani extrémně slabý hlavní padouch, jehož nejzajímavější sekvence byla snad jen intrová expozice. Já chápu, že se film snaží linkami jako ztracená matka hlavního hrdiny, sirotčí bromance, atd., nějakým způsobem rozvinout jeho charaktery, ale kvůli tomu nepodmanivému stylu si spíš říkám, zda se tím trochu neokrádá o lepší možnost vytvořit více zábavných a vtipných situací, právě na základě jeho nadutého charakteru. Jako ano, bavilo mě to, bylo to párkrát vtipné, ale ty nejlepší části nebyly plně rozvinutý, což je prostě hrozná škoda. Vlastně bych možná i úplně smazal dětskou verzi hlavní postavy a nechal pouze vzezření superhrdinského Shazama, stejně mi ten kluk byl protivnej. Lepší 3*(5.7.2019)

 • ledzepfan
  ***

  DCčko se -v patolízalské snaze zavděčit se mainstreamu, který rozhodně nechce koukat na superhrdiny s přesahem-snaží nabarvit marvelovskýma pastelkama.. a hádejte co... Je to přesně tak jednorázové, zapomenutelné a v zásadě zbytečné jako drtivá většina Avengerovského universa... Začátek jsem protrpěl pač to celé bylo uvedeno jaksi nepřesvědčivě, zkratkovitě a přiblble.. Potom přišla cca čtvrtina filmu (okolo objevování schopností atd..) která parádně funguje jako zábava (překvápko je i to, že hlavního hrdinu divák vnímá skutečně jako jeden charakter, přestože se herecky projevuje v těch dvou tak odlišných rovinách). Zbytek můvíčka je pak už jen vztahová šablona, generický záporák a k smrti nudná a přetažená akce.. Neurazilo mě to, ale za týden nebudu vědět, že jsem to viděl a ani mi to nevadí..(30.7.2019)

 • filmfanouch
  ****

  Řeknu to na rovinu a je mi jedno, že se se spousty lidmi neshodnu..... ale válka fanoušků Marvelu vs fanoušků DC Comics je pravděpodobně nejstupidnější válkou všech dob! Stejně tak fakt nenávidím hlásku, že pokud máte rádi Marvel, nemůžete mít rádi DC a obráceně. A nejvíc dementní mi přijde dotaz jestli mám rád Marvel nebo DC protože.... mám v podstatě rád oba filmové vesmíry. Kdybych se měl ale aktuálně rozhodnout, který z vesmírů- jestli Marvel Cinematic Universe nebo DC Extended Universe- logicky vyberu MCU. Ale DCEU je v tomhle tak trochu v nevýhodě. MCU se vlastně buduje už 11 let (první éra vyvrcholí letos s Avengers: Endgame), zatím co DCEU se teprve rozjíždí a předvedlo zatím jenom 7 filmů. Přičemž právě tím sedmým je Shazam! DCEU to zkoušelo s provázaným vesmírem podobně jako u MCU. Problém byl ale v tom, že na rozdíl od MCU, který si dával na čas, vše v DCEU natlačili příliš rychle.... že se nejdřív dočkáme sólovek Batmana, Supermana , Wonder Woman, Aquamana, Cyborga a Flashe a teprve potom pojedeme Justice League? Ne, místo toho uděláme sólovku Supermana, následně duel Batmana v Supermana (do kterého rovnou nacpeme Wonder Woman a camea Aquamana, Flashe a Cyborga), poté samostatnou týmovku Sebevražedný oddíl (která si vlastně pojede svojí osu ale nacpeme tam Batmana a Flashe aby to trochu zapadalo), sólovku Wonder Woman zasazenou do 1. světové války aby si opět mohla jet sólo a pak už rovnou uděláme Ligu spravedlnosti. Já byl vlastně se všemi filmy od DC z ,, Fáze 1´´ spokojený a i na Justice League jsem si našel pozitiva o kterých by se jednoho dne hodilo trochu rozepsat... pravda ale je, že to nestačilo a i když bych rád viděl nenaplněnou vizi Zacka Snydera čítající Justice League 2 a 3 , reálně to vypadá, že jí nikdy neuvidíme. Takže co u DC zkusili dál? Řekli si, že to zkusí jinak a pojedou samostatně. A vyplatilo. se! Hned první film z ,,Fáze 2´´ Aquaman byl výbornou dobrodružnou jízdou šlapajících ve všech bodech a stal se automaticky a přirozeně nejlepším DCEU filmem. Ukázal tak, že je slušná možnost DCEU nakopnout správným směrem. Takže.... Shazam! David F. Sandberg se stal jakýmsi učedníkem Jamese Wana (který natočil Aquamana). Tvůrce sérii SAW nebo V zajetí démonů ho objevil u jeho kraťasu Lights Out, dal mu peníze na jeho celovečerní verzi a když se se Sandberg ujal, Wan ho zároveň najal jako režiséra Annabelle 2. Po obou hitech, které navíc bylo od studia Warner Bros. a především u nich ukázal, že umí pracovat s dětskými herci byl Warnery najat aby se ujmul právě Shazama! Příběh chlapce, který se po vyslovení jména Shazam! stane superhrdinou může znít jako hrozně WTF záležitost, pokud ho ale berete jako WTF záležitost, která zároveň tak trochu funguje jako parodie na komiksové filmy (ideálním přirovnáním je zlatý střed mezi Deadpoolem a Spider-Man Homecoming), Shazama si neskutečně užijete. Co užijete, budete ho milovat! Shazam! je perfektní superhrdinská komedie, neskutečně zábavná, tažena sympatickými hrdiny a především se svěžím přístupem ke komiksové látce. Kdybych si nevšímal různých easter eggů a pomrknutích vůbec bych netipoval, že film patří do DCEU. Film má blíž k Burtonovým Batmanům, dost více ještě k Supermanovi v režii Richarda Donnera. Chvílemi to opravdu vypadá, že je to film jako vystřižený z 80. let.... a to je na něm skvělé! Shazam! připomíná ty nejlepší možné rodinné filmy 20. století- Návrat do budoucnosti, Krotitelé duchů, Donnerův Superman.... dost možná by film mohl těšit i nostalgiky, které na komiksovky od roku 2010 zvysoka kašlou. Pokud přistoupíte na jeho 80. feeling, čeká vás neskutečně vydojená práce, která se všem zúčastněným povedla. Fakt, že režíruje Sandberg, tedy horrový tvůrce je překvapivě skvěle využit. Ve filmu je několik horrových scén, které fungují a dokazují, že je Sandberg pravděpodobně jeden z nejlepších horrových tvůrců, které Hollywood za posledních pár let objevil. Sandberg si s horrovými motivy sice vyhrává, zároveň krom horrorové a komediální stránky Shazam! funguje i po stránce emocionální. Zachary Levi je ideální volbou na roli Shazama. Už v dětské podobě je sice Billy Batson v podání Ashera Angela sympatickým hrdinou, jakmile se ale pomocí slůvka Shazam! Billy změní ve svou dospělou superverzi, filmu se zvedá energie o nějakých 110%ˇ. Levi skvěle hraje pubertálního kluka, který se najednou může stávat dospělým a zároveň ovládat velkou moc. S velkou mocí samosebou přichází i velká zodpovědnost a to se Billy po čas filmu skutečně naučí. Jeho sidekick Freddy Freeman v podání Jacky Dylana Grazera je sympaťák a Grazer má po TO na krku další zajímavou dětskou roli. Všichni ostatní adoptivní sourozenci Billyho jsou také fajn, ve finále ale nedostanou tolik prostoru. Nebo spíš bych se o nich rád bavil.... ale nikdy v recenzi nespoileruju! Zmíním ještě Marka Stronga... jeho Thaddeus Sivana je dost možná zatím nejlepší DCEU záporák! O zlatou medaili u mně sice pořád bojuje s Ormem z Aquamana, Sivana má ale pochopitelnou motivaci, jde z něj respekt, působí jako reálná hrozba a i ty CGI potvory, které se kolem něj motají jsou vizuálně zajímavější než v případě ostatních DCEU filmů. Po Blackwoodovi ze Sherlocka Holmese nebo D´Amicovi z Kick-Asse má tak na krku Strong další perfektní záporáckou úlohu, která mu prostě sedne. Shazam! sice není nejlepší DCEU film (Aquaman, Batman v Superman, Wonder Woman nebo Muž z oceli jsou reálně výš), je to ale skvělá předzvěst toho, že DCEU dost pravděpodobně aktuálně ví co dělá. A Shazama 2, který se už obejde bez originu a bude se moc více vyřádit (a zároveň představí jednu zajímavou housenku) se nemůžu dočkat! Viděno v kině: 2x(4.4.2019)

 • Morholt
  **

  Zjišťování schopností a jejich využívání k pubertálním blbostem bavilo jen chvíli. Poté začalo být monotónní a nakonec lezlo na nervy. Efekty, na kterých je většina superhrdinských filmů založená, působily v dnešní konkurenci předpotopně a nic zvláštního nenabízel ani příběh. Občas mi připadalo, jakoby se tvůrci zasekli v devadesátkách. Naopak solidní byli dětští herci, u kterých oceňuji, že nepůsobili frackovitě a sem tam se člověk mohl zasmát, což platí především pro první polovinu. Kdyby měl film erkový rating a kratší stopáž, tak to mohl být fajn úlet, ale takhle Shazama považuji za nejzbytečnější komiksovou adaptaci. 35%(4.7.2019)

 • halogenka
  *

  Další příspěvek do edice "zmateni trailerem". Skutečnou cílovku bych odhadla tak na 7-9 let, z čehož aspoň 6 let dotyčný strávil zamčený ve sklepě bez lidského kontaktu, přístupu k okolnímu světu, televizi, filmům, knihám nebo aspoň joju. Nebo jinak: vezměte film Big, zbavte ho jakéhokoli smyslu, přidejte politicky korektní mix pěstounské rodiny (zde je prostor pro zlepšení - navrhuju transgender matku/eskymáka) a nekonečnou superhrdinskou supernudu a tadá, 2 hodiny vašeho života jsou v prachu.(8.4.2019)

 • Kosmik
  ***

  Kdyby mi bylo 12-16 let, tak bych dal i 5*, ale zas tak velké neštěstí to není. Zhodnotil bych to jako zrod nového superhrdinského univerza právě pro cílovku 2. stupně ZŠ, které se docela povedlo. A jestli vznikne i TV seriáek, který budou hrát v čase Jů-Hele-neděle, tak by to byl ideál pro malého diváka i majitele TV, že by měl atraktivní titul.(4.4.2019)

 • corpsy
  ****

  DC si uvedomili zrejme jednu vec, že treba hlavne baviť a nezaťažovať diváka ťažkou a depresívnou atmosférou ( snáď navyváženejším z toho všetkého vychádza úvodný MAN OF STEEL ). A tak sa od WONDER WOMAN, každá ďalšia komiksovka tohto štúdia stále viac a viac prikláňa k humornej stránke, až sme nakoniec ( zatiaľ ) skončili u čistej komédii, ktorej komiksové aspekty sú len podružné. Film plný skvelých hlášok a gagov, samozrejme aj nejakej tej akcie a hlavne pohodovej atmosféry. Proste zábava pre celú rodinu.(6.4.2019)

 • marleyy
  ****

  80% Kino v Los Angeles. Pohodový film s vtipnou atmosférou a dobrým zvukem.(6.4.2019)

 • ArsenalEagle
  ****

  Velmi sympatické dílko od DC, které sice má svoje mouchy, nakonec ale splňuje přesně to, co se od něj očekává - baví. Baví nás parádní Zachary Levi, baví nás děcka, baví nás Mark Strong. Hlavně humorná stránka se opravdu povedla, Billy a rozhodně nejen Billy nabízejí spoustu vtipných scén, které střídají až dojemné scény ze soukromého života hlavního hrdiny. Škoda jen, že záporák(ci) patří k těm méně mocným a povedeným (call the Ghoostbusters!) a finální rozdělení schopností mezi další Power Rangery mi taky vůbec nesedlo. Ale až na tyhle věci jsem si Shazam!ovu jízdu náležitě užil, hudba se více než povedla a pobavily i obě potitulkovky. Za mě parádní jednohubka a skvělý tah od DC.(11.4.2019)

 • Adasin
  ***

  Nejdříve celkem dobrý dojem, ale podobně jako loni u Venoma, ten dojem po čase slábne a na víc jak dvě zhlédnutí to asi nebude, snad kromě úvodu. Dojmy krátce po projekci: Na to, že se jedná o origin, film mě občas i přes mnohé (ovšem slušně zpracované) klasické příběhové linky jako např. poučení o důležitosti rodiny a přátel dokázal příjemně překvapit - třeba úvodní scéna, která se týkala někoho jiného než hlavní postavy a pak ta záležitost s matkou hlavního hrdiny. Dokonce i tempo bylo tak akorát, a to mi těch 132 minut nejdříve připadalo zbytečně moc - nikdy mi nepřišlo, že by film zpomalil nebo byla nějaká část moc dlouhá oproti ostatním. Třeba část s testováním schopností byla dobře sestříhaná a doplněná dobrými songy. I akce byla přehledná - sice žádné zajímavé nápady navíc, na druhou stranu žádná otravná "shaky" kamera snažící se zakrýt horší triky. Vtipy na mě nefungovaly sice všechny, ale bavila jsem se dobře - žádný z těch vtipů mi vyloženě nevadil, i když šel vyloženě na sílu. Dětští herci předvedli celkem dobré výkony, přesto jsem si nejvíc užívala pasáže patřící Zacharymu Levimu a Marku Strongovi, kteří si své role podle mého užívali a bylo to na nich znát. Co mi moc nesedlo, byl kostým hlavního hrdiny - jako chápu, že to nejspíš má být věrné komiksu, ale ty svaly byly přece jenom kapku přehnané. P.S.: Nejlepší zobrazení sedmi smrtelných hříchů je stejně ve Fullmetal Alchemist (v obou verzích) ;-). 6/10(19.4.2019)

 • Blackhand47
  ***

  Jo, fakt to připomíná devadesátky, ale hlavně v tom špatném. Po víceméně dobrém Aquamanovi, který nám ukázal, že se DC zřejmě vydalo dobrým směrem, tu máme Shazama, jenž všechno zase potopil. Máme tu plno klišé, hloupý humor i klasické podkuřování SJW. Kdyby to nemělo být bráno jako superhrdinský film zapadající do většího superhrdinského univerza, tak bych byl více shovívavý, jenže tohle není Deadpool, aby v rámci jednoho světa zesměšňoval ostatní snímky a hrdiny. Sivana jakožto padouch je docela zapomenutelný a jeho CGI armáda stejně tak. Vrcholem je ale stejně fakt, že Billy nemohl najít svojí mámu, i když by na ní hnedka klepala sociálka, kde zapomněla svoje děcko a všechno by hned vyřešili. 55%(23.7.2019)

 • Jigy
  ****

  Shazam! je jednoduchý, předvídatelný a bohužel se snaží přiblížit Marvelu, což je škoda. Na druhou stranu netlačí na humor za každou cenu a velmi dobře plyne. V podstatě se jedná o dvě hodiny dobré nápadité zábavy na kterou se opět rád podívám. Kdyby však nebylo občasné Marvel kýčovitosti, bylo by to lepší.(24.4.2019)

 • Langy10
  odpad!

  Hloupost. Zmuchlat a zahodit. 5%(22.8.2019)

 • kajas
  ***

  Velká blbinka, ve které najdete motivy mimo jiné z Harryho Pottera, Čarodějova učně a dalších fantasy. Záporák mi připadal slabý (navíc obklopen docela primitivními příšerami), hlavní hrdina nevýrazný. Třetí hvězdičku přidávám hlavně za Billyho novou adoptivní rodinu a za sekvenci s objevováním superhrdinských schopností.(11.10.2019)

 • Crawler-D
  **

  O den dřív jsem viděl Hellboy a zdál se mi dost nepovedený. Ovšem po Shazamovi jsem si říkal, že byl aspoň nápaditý a měl nějakou chuť. Tenhle film je tak děsivě nijaký, jeho jediný funkční moment je ten, kdy do montáže zábavných momentů zahrají Queeni. Obzvlášť s blížícím se koncem je zoufalost a bezradnost tvůrců čím dál tím znatelnější, protože finále je jedna velká nuda s bandou zaměnitelných hrdinů proti zaměnitelným padouchům s nezajímavě použitými lokacemi.(13.4.2019)

 • higuain
  ***

  Snaha konkurovat Marvelu dospěleji laděnými filmy moc nevyšla, protože Snyder bohužel nedokázal tento přístup zpeněžit tak dobře jako Nolan, a tak géniové z Warner Bros přešli k druhému extrému. Shazam je zvláštní multi-žánrový mix, který by se asi dal doporučit mladšímu publiku, nicméně těm starším a nebo těm, co už mají v tomhle žánru něco nakoukáno, to už příliš neřekne. První polovina filmu je ale přesto docela povedená. S postupem času se ale čím dál tím víc projevuje Sandbergova bezradnost v té snaze sladit několik žánrů dohromady. Samotné finále je navíc hodně cheesy a to už nezachrání ani Leviho entuziasmus.(27.4.2019)

 • Joges
  ***

  První polovina filmu velmi dobrá, námět perfektní, jakmile se ale na scéně objevil Zachary Levi, všechlo šlo dolů. Prostě trapas.(29.4.2019)

 • SonGokussj
  ***

  Uvažoval jsem mezi 2 a 3, ale pak jsem si vzpomněl, že je to film spíše pro mladší obecenstvo se vším tím poučením, hloupým záporákem a tak. :-) Příjemné odreagování, nic jsem od toho nečekal, moc mě to tedy ani nezklamalo. Ke konci už to mělo pár scén, které připomínají komixovou předlohu. Musím říct, že volba Shazama byla výborná. Jde z něj cítit mládí, chtít se předvádět, špička. Volba Billiho, no nevím. Nonstop depresivní, zamračený, ublížený, pak vykřikne Shazam! a najednou se směje, je asi jediná věc, co bych v tomto snímku po mládež, ne dospělé vytknul. Za mě šokujícíh 70 %(30.5.2019)

 • Heisenberg_
  ***

  Je to fajn, fajnový... Sympaticky pojatá jednohubka jež bohužel upadá v momentě, v němž jsou humoristické gagy upozaděny iracionálním akčním paskvilem. Jako oddechovka na jeden bezvýznamný večer funguje Shazam naprosto bez sebemenší chybičky. Nicméně můj šálek ovocného čaje tento solidně hravý počin zrovna není... 68%(31.8.2019)

 • epicek
  ****

  Měl jsem jen nadprůměrné očekávání a nakonec se mi dostalo totální nářezu. Někdo samozřejmě může namítat, že humor je zde cílený na mladší publikum, ale já přistoupil na jeho pravidla a sedlo mi to neskutečně a s čístým svědomím můžu říct, že jsem viděl zatím nejvtipnější komiksovku. Levi si to vyloženě užívá a celé dětské obsazení je naprosto sympatické. Premisa je samožrejmě jasná, jako v každém originu, ale tady mi to všechno dávalo prostě smysl. DCEU rozhodně boduje znovu a věřím, že to jen potvrzuje to, že se blýská na jeho lepší časy. You have super strength! Can you fly? (4.4.2019)

 • Streeper
  ****

  Pro mě obrovské překvapení. Čekala jsem něco daleko podprůměrného a trapného a nakonec jsem odcházela z kina nadšená. Velké plus a velké pozitivum má film rozhodně za obsazení, které k postavám opravdu sedí a navíc Zachary Levi dokázal skvěle zahrát 15-ti letého kluka v dospělém těle, věřila jsem mu všechno! Je to vtipné, napínavé, dramatické a občas i smutné. Jediná věc, kterou bych vytkla je délka, 132 minut je možná přeci jen trochu moc, dalo by se to zkrátit, ale i tak je to koukatelné.(5.4.2019)

 • Houbiczska
  ***

  Už z principu se film o superhrdinovi, ve kterém "je" 15 leté dítě, nedá brát moc vážně a srovnávat s jinými DCU filmy. Co hodně potěšilo, bylo hodně trefné hláškování, které tam bylo fakt často a dost jsem se u toho nasmál. Vtipy mi nepřišly trapné ani stupidní, ale naopak docela zábavné. Akce zde moc nebylo, byla průměrná a finále se stahovalo do nudného stereotypu většiny teen superhrdinovek, což je velká škoda. Finální šestice Shazamů mi připomněla něco jako Power Rangers, což asi není úplně dobře. Záporák nevýrazný a vzájemné bitvy bohužel nebyly nijak moc zajímavé. Jako jednohubka se to asi dá, ale myslím, že v DC universu si to svoje místo stejně (snad) nenajde.(31.5.2019)

 • chelseaman22
  odpad!

  S měsíčním odstupem jsem prakticky dokonale zapomněl, čeho se vůbec film týkal. Jednoznačně se ale jedná o počin, který svým scénářem a dynamikou levituje na samotném chvostu superhrdinských filmů. Nicméně od studia DC bych ani nic jiného nečekal. odpad! Celosvětový příjem k 29. 7. 2019: $364,471,656, což je 3,64 násobek rozpočtu(31.7.2019)

 • Nach
  ***

  Průměrný comicsový film, který je silný v dospělé části dětského herce / herců, ale jinak po většinu stopáže působí spíše televizním, než kino dojmem. Zachary Levi si svou roli dává s přehledem. Rodinná stránka příběhu je fajn, školní už zavání přinejlepším průměrem. Z akčních scén jsem pohoršen ani nadšen nebyl. Plus je tu ten, že tu děti nepřechytračují dospělé jako u Ocelové pěsti. Výsledkem je tedy příjemná jednohubka, dobrá na odpolední TV. Nic více a nic méně. 65%(7.8.2019)

 • Pajky3
  ***

  Shazam se snažil tvářit jako něco nového, originálního a v trailerech se mu to i vcelku dařilo, ale ve filmu už to nevyšlo. Místo toho z toho vznikl takový obyčejný a nezajímavý rodinný superhrdina. Bohužel ani šaškování Zachary Leviho a dětinský humor tomu nepomohl. Něco tomu chybí a DC rozhodně nepřišel s dobrou odpovědí na Deadpoola.(10.8.2019)

 • miguel_111
  ****

  V pohode jedno hubka, ktorá neurazí, ale ani nejako veľmi neoslní. Hlavným plusom sú trefné a humorné scény hlavne pri testovaní super schopností , ktoré držia film nad vodou. Herecky v pohode, ale Shazam v podaní Zachary Leviho vyzeral trošku divné v tom obtiahnutom kostýme. Záporák v pohode, ale nejak nevyčnieva taký priemer by som povedal. Akcia v pohode, ale sú aj podarenejšie akčne komiksové filmy. Pre mňa 70%.(8.4.2019)

 • necisty
  *****

  Zkombinovat temnější komiks s kvalitními vtípky je fakt dost složité. Tady se jim to povedlo. Zvláštní je, že tu spousta lidí píše, že to bylo cíleno na malé děti, třeba humorem. Zvláštní, že já se tolik bavil, asi mám pořád inteligenci dítěte tedy. Rozhodně lepší než přehláškovaný Deadpool 1. Myslím si ale, že pro dítě, třeba 12ti leté tam byly docela strašidelné scény a ten film byl celkově velkou část v takovém ponurém nádechu. Pak i zápletka s hrdinovou mámou je hodně neobyčejná, kterou v těchto komiksech neznáme. Musím hodnotit kladně, protože se tam spousta věcí stala jinak než běžně a to bohužel u ostatních říct nemůžu. ... IMAX 3D(13.4.2019)

 • uiu
  ****

  Možná kdyby mi bylo 14-15 let jako hlavnímu hrdinovi, bavil by mě Shazam mnohem víc, ale jelikož je mi už přes 30, tak celkem průměr co neurazí ale ani nepobaví. Jako vážně jsem se zasmála asi 2x během celýho filmu a to je na tento žánr špatně. Navíc to bylo tak nucené family friendly, že prostě ne - tak to v životě fakt nechodí. Nicméně 4 hvězdy napálím kvůli narážkám na DC universum.(1.7.2019)

 • bourec
  **

  Tak tohle bylo hodně dětinský,bez lepšího příběhu,a chvílema jak parodie na kdeco.Dokonce sem se přistihnul,že v půlce filmu fandim spíš Strongovi,než tý buzničce v trapnym obleku,ale protože ten klaďák byl vlastně ještě děcko,tak sem to nějak překousnul.Každopádně slabota,a vůbec nechápu proč tuhle slátaninu pro děcka točil Sandberg.30%.(20.7.2019)

 • Mrkvič
  ***

  Shazam je svěžím přínosem do světa komiksových filmů. Získání schopností a dětský život hrdinů jsou tím největším přínosem. Hodně se povedlo pár vtipů, ale na humoru měl Shazam stát v první řadě a tak bych čekal ještě víc zábavných scén. Co se filmu nedalo moc uvěřit bylo střídání dětských postav a superhrdinů. Stejně tak silný a slabý padouši. Střídalo se to jak na kolotoči a bez zjevných příčin. Rozhodně ale nadprůměr současné komiksové scény.(9.9.2019)

 • PavelVanekArt
  ***

  Moc provoplánový, slabá komedie, podprůměrná akce, efekty nic moc. Fajn byly scény kdy byl Shazam tak do půlky, konec nuda. Kdyby s postavou zapracovali trochu víc do komedie a nebralo se to tak moc vážně, tak by asi udělali líp. Táhlo se to jak sopel, nic extra se tam nedělo, vtipné scény nebyly vtipné a rodiná omáčka kolem byla slabá. Záporné postavy jen jako kulisy. Pár malých gagů tam bylo, ale spíš jen na úsměv. Děti by se asi bavily, ale kdokoliv s IQ nad 80 určitě ne. Shazam prostě není superhrdina pro mě. A jinak nechápu, proč to dali Sandbergovi, kterej natočil 11 věcí, z toho 10 hororů a z toho 8 kraťasů. 2* - 3* a.k.a 40%(14.4.2019)

 • SeanLSD
  ****

  Pohodová superhrdinsko-rodinná zábavička, ktorá je - ako obvykle, ale v tomto prípade, ešte omnoho viac - zábavnejšia vo fáze stretávania sa so superschopnosťami a svojou novou identitou - než v konflikte s nepriateľom - čo je ináč tiež škoda, lebo stelesnenia siedmych smrteľných hriechov boli veľmi príjemné a spolu s Markom Strongom hravo prekonávali tých ligotavých nabúšencov. Ich detskí predstavitelia naproti tomu vyslovene vynikajúci - vo výsledku tak prekvapivo viacej tiahne rodinná línia - tu podľa môjho gusta ešte o to viac, že sa jedná o rodinu, ktorá si to pomenovanie zaslúži, a nie o povinné oslavovanie na základe pokrvného príbuzenstva. SHAZAM! výborne odráža detský svet zaplevelený komiksami a chlapčenské sny o superschopnostiach. Tak nejak príliš ale v ich svete aj zostáva, čo je - pravdaže v závislosti od veku diváka a počtu ním zhliadnutých komiksových filmov - pri konfrontácií s novým svetom zábava, ale pri akčnom pokračovaní bez výraznejšej réžie docela o ničom. Kľudne by to šlo aj bez padúcha - a s prehľadom by to tak bol lepší film.(17.4.2019)

 • campix
  ***

  Bude to ode mě znít jako otřepaná fráze, ale já většinou od DC universa zas tolik nečekám a tady to podpořila i pro mě nepřesvědčivá trailerová kampaǹ a fakt, že Shazam míří na mladší publikum. Celkově to špatný film určitě není, ale i v rámci comicsových blockbusterů se jedná spíše o průměr. Typický origin, kde hrdine hledá sám sebe. Ještě ke všemu tady jde o dítě v dospělém těle superhrdiny. Nemůžu tak řící, že bych byl nějak unešen, ale docela solidní rodinná podívaná z toho nakonec je. Škoda, že se až tolik tlačilo na komediální stránku a Zachari Levi pro mě není takovou osobností, aby unesla celou tíhu blockbusteru.(5.7.2019)

 • Figusek
  ***

  Asi mě trochu ovlivnila moje žena, která mě řekla po filmu to pěkný, co se jí na tom líbilo,což já jsem neviděl a byl pevně přesvědčenej o dvou hvězdách. Nicméně jo. Je to víceméně pro mladší publikum, je to svižný, má to nápad, ovšem už to tady párkrát bylo. Nevím co tím DC zamýšlí. Uvidíme co do budoucna... 50%(4.10.2019)

 • PKD
  ****

  Něco jako Aquaman. Ve smyslu...MCU v kabátu DC. Vadí mi to? Hmmm,zatím ne. Pro mě velmi příjemné překvapení,od kterého jsem nic nečekal a pův.ani neměl v plánu viděti,což jest u mého oblíbeného DCEU,šokující. No,v dnešní době už ani tak ne. A udělal jsem neúmyslně trefné rozhodnutí,si ten film zkouknouti právě v čase Xmas svátků,byť jsem nevěděl,že je děj,během nich.:) Nenudil jsem se ani minutu,míra pubertálních fórků,byla únosná (bál jsem se víc) a obsazení hl.postav,nemám co vytknouti. Strong jako dr.Sivana,paráda (byť mi trochu chyběly ty jeho nosferatovské boltce,orlí frňák a krysí zuby:) ,i když mi na podruhé nepřišlo,že by do toho dával 100%. Ale u něj se to dle jeho typicky odměřeného projevu,pozná těžko. Billy Batson,jako by vypadl z new52 comicsů a kvituji opět s povděkem,že jde o film,silně inspirován/ovlivněn právě oním squellým DC obdobím,vedle kterého je Rebirth,dnes DCU,jen hromada hnoje,až na vyjímky,samoz. Ostatní dětské postavy,též ok a Freddy byl neotravný (jeho poklady=velikonoční vajíčka na další DCEU filmy,potěšilo,pobavilo) a v rámci scénáře,často vtipný. Samotný kpt.Marvel,ehm pardon,Shazam! byl v poho a tak vůbec. Nabíjení smartphonů,bylo super:)znáte z trailerů. Za to mi celý film (neptejte se mě proč) silně vadilo,že tvůrci vyměnily Fawcett city za dosti nudnou a reálnou,Filadelfii,kde sídlí FBI v čele s Gordonem Colem a Dalem Cooperem,např.:))) DC mělo vždy hromadu fiktivních měst (někdy s dosti prdlými názvy) a v tom spočívala část jeho kouzla. Když se budou rváti další DC filmy do NY,LA apod.,je to naprd. Samoz.,že je tu vládním výnosem,povinný negr v podobě čaroděje,kde si papa Midnight z Constantinea,spletl film,haha a Lionel Luthor ze Smallville si zde zase v podstatě zopakoval svou roli.;) A ne,fakt se nedivím,co se svým bratrem (to byla pro mě šok infarkt scéna,bravo!) a otcem,dospělý Tadeáš Sivana,udělal,když se k němu chovali,jak ke kusu h... a též mi vadilo,že když už tam dají Mary Marvel,tak se kamera soustředí na všechny ostatní,a ji v akci (ne tam TÉ) v podstatě neuvidíte. A já kašlu na asiata,černošku aj.,jak se mlátí s monstry. Mezititulková scéna,samoz. potěšila (už jen z důvodu,že film má 120min. děj) ,pokud máte aspoň trochu titulní postavu načtenou,tak rozhovor s mr.Mindem v cele,je malý svátek.:) Velké plus,že první půlhodina,jest docela vážná a rád si dám klidně pokr.,které je prý již potvrzené. I když bych zpětně řekl,že 1.pol. byla o něco lepší,než 2. Ale to zjistím časem,při opakovaných shlédnutích. Na závěr pro mě výborný fórek-Shazam na ostatní ´´děti´´ v plné zbroji-,,teď se chytněte té hole a společně řekněte mé jméno. Billy! Ne,to druhý´´. Já vím. Asi je to dětinský humor,ale já u toho vždy vyprsknu smíchy. Stejně tak asiat u noťasu,jak zuřivě paří nějakou hru,načež mu pěstoun řekne ,,co jsem ti říkal,o limonádách po setmění?´´ Odpověď ,,ono se setmělo? Kdy?´´:)))))) To je the best. Takže mě nekamenujte,ale mě se to fakt líbilo. Lepší než SS a o maličko slabší,než WW. Takže,za mě 3 a 3/4 hvězdy. Shazamix!;)(20.12.2019)

 • Šimpy
  ****

  "S velkou mocí přichází velká hůl" Aneb po delší době film od DC, kterýmu nemám prakticky co vytknout. Chlapskej superhrdina, babišovskej superzáporák, fungující vtipy, solidně zahraný, pointa sice od začátku jasná, ale to mi vyhovuje a závěrečné sebeparodující titulky, vše fungovalo. Stvoření padoucha suprový, všechny postavy měly fungující background, navíc většinu herců odnikud neznám, takže překvapily a bylo skvělý znovu vidět Johna Glovera v roli, která mu sedí. Jeho Lionel Luthor byl totiž skvělej. A vtipy na dc universe taky fungovaly.(5.4.2019)

 • Dado
  ***

  Síce ako vystrihnuté z návodu na natočenie Deadpoola pre decká (keby taký návod existoval), ale prečo nie? Shazam! má ohromné tempo, detských hercov, ktorí nie sú otravní a ani na počet naozaj zábavných scén nepripadá taký veľký počet "očiprevracajúcich" momentov, aké by som od podobného filmu očakával. Týmito kvalitami sa navyše tvorcom aspoň čiastočne darí ak už nie dobre maskovať, tak aspoň čiastočne kompenzovať viaceré neduhy na čele s totálne nezaujímavým zloduchom a jeho poskokmi, na ktorých vizuál si už právne nárokujú lacné fantasy filmy z minulého desaťročia. Môžem teda prehlásiť, že pri súčasnej nevyváženej produkcii DC u mňa tentoraz prevláda spokojnosť. (70%)(18.6.2019)

 • ivan_drago
  *****

  svěží komiksový vítr do těch už pomalu bažinatých vod Marvelu... zábava od začátku do konce, trocha patosu, přiznávám, se tam sem tam vloudila... ale jinak to nadšení z nově nabytých schopností i děj zaměřený na partu dětí u mne vyvolal neskrývané nadšení.... Trefili se mi do vkusu maximálně a jeden z nejlepších fimových zážitků tohoto roku...(11.7.2019)

 • NightCritic
  ****

  Po Aquamanovi DC může slavit další vítězství... konečně už nejedou honbu za týmovkami a jejich další sólovka Shazam se opravdu povedla. Kombinace vážnosti a humoru tady funguje na jedničku. Těžko bych to přirovnával k jakémukoliv filmu z univerza DC. Dělají to po svém a dělají si i srandu ze sebe samotných. Za mě naprostá spokojenost a příjemné překvapení!(2.4.2019)

 • dragon94
  ***

  Druhý nejhorší DCEU film hned po Justice League? Určitě! Shazam! je film, který mohl být takovým DC Deadpoolem pro děti. Bohužel se tak nestalo. Rozhodně to nebyla chyba herců, kteří byli celkem v pořádku. Obzvlášť pak Zachary Levi je ve své roli fantastický. Dokonce bych, ani neřekl, že to byla chyba vtipů a vtipných sekvencí, protože obzvlášť v první polovině filmu jsem si vtipy opravdu užíval a několikrát se i hlasitě zasmál. To v čem Shazam! však naprosto selhává je příšerná režie a s tím související absolutně nevybalancované tempo filmu. Všechny scény se záporákem jsou příšerné, a to už od samotného začátku filmu, kde se nás režisér rozhodl oslepit několika dlouhými zářivě bílými přechody. Některé scény s ním jsou úplně mimo. A to jak příběhově, logicky nebo žánrově. Navíc se zde nachází opravdu dost scén, které by neměli být dětem přístupné. Abych film jenom nehateoval, musím uznat, že film dobře šlape ve scénách, ve kterých se Shazam učí používat svoje schopnosti. Stejně jako některé vtipy nebo vtipné scény, jsou fakt super a velmi dost jsem se u nich bavil. Bohužel tempo filmu je, obzvláště v druhé polovině filmu, velmi nevyvážené. Sotva se scéna rozjede, ihned zpomalý buď kvůli nějakému vtipu, nebo bůh ví proč. Všechny tyto problémi gradují v jednom z nejdebilněji střiženým a nejvíce nezajímavým finále, co jsem kdy viděl. Abych to vysvětlil.. Celé finále se skládá ze scén, kdy se Shazam nějak cool promění. Následuje zpomalený záběr na jeho "povstání" za zvuků hrdinské hudby. Pak, ale hned následuje absolutní utlumení scény a jakéhokoliv strhnutí. Tohle se opakuje tak šestkrát. Nejdebilněji pak působí extrémně zpomalený záběr na letící kulku nebo proměna na ledovém jezírku. Mimochodem nechtěl bych se v životě dostat do Ameriky, protože zde zřejmě žádný řidič nečumí na cestu. Opravdu ve filmu bylo minimálně sedm bouraček v plné rychlosti, a to i přesto, že překážka byla dobře viditelná už z dálky. Oproti těmto problémům pak už působí fakt, že tvůrci vůbec nevěděli co chtějí závěrem říct, nebo že Shazam drží celou váhu autobusu na popraskaném skle, aniž by se rozbilo, jako malichernost. Dal bych dvě hvězdičky, ale svá pozitiva film určitě měl, dokonce tak dobré, že se na film nejspíš budu chtít podívat v budoucnu znovu, a nejspíš se u nich i budu bavit. Škoda, že se celý film nenesl v jejich duchu. Velmi slabé 3* 48%(11.4.2019)

 • ivan bohatyr
  ***

  Nazval bych to dětská verze Deadpoola. Konec se mi moc nelíbil, to chtělo vymyslet lépe, jinak dobrá akce, některé scénky byly sranda, ale obecně to chtělo víc srandy. Hodně jsem se rozhodoval mezi 3 a 4*.(25.5.2019)

 • Phietros
  ***

  Netradiční hrdina, coby dítě v těle super svalovce! Místy hodně vtipné, spíše rodinné pojetí a celkově pro teen obecenstvo. 65%(30.5.2019)

 • Triple H
  ***

  WB a DC svoj nový biznis plán evidentne vidia v totálnej infantilnosti. Budiž, ale keď už, tak poriadne a s gustom. Film je šablonovitý a spoliehajúci sa na 100x prevarené vtípky a klišé, chýba mu ťah na bránku (prečo až 130 minút?). Zachary Levi sa snaží tú klauniádu predať čo mu sily stačia, robí grimasy, prehráva ako o život, ale všetko okolo neho je napriek infantilnosti a farebnosti ako keby o dva rýchlostné stupne pomalšie a utlmenejšie. Billy Batson je mlčanlivý, neveľmi emotívny, trochu posmutnelý. Ale ako Shazam je zrazu hláškujúci, vyrehotaný a šaškujúci. V takejto schizofrénii nikto nevidel problém? Mark Strong je znudený, Sandberg nevykúzli žiadnu vizuálnu vychytávku a drží sa už zabehnutej superhrdinskej šablóny. Výsledný dojem je ako keby bol Levi so zvyškom štábu na rôznych vlnových dĺžkach a neujasnili si čo vlastne výsledok má dosiahnuť. A samozrejme v duchu modernej doby musíme byť prísne multi-kulti a sociálne angažovaní - takže sa v závere objaví partička ďalších superhrdinov, v ktorej je nasvalený Arab, aziat, černoška a hendikepovaný nerd. Chýba už len homosexuál. Deťom sa to možno bude páčiť, ja som si spomenul na scénu z filmu Veľký (na ktorý sa aj odkazuje). V ňom bol na dospelého sa premenený chlapec zamestnancom výrobcu hračiek a v rámci brainstormingu nevedel pochopiť ako mohol trápny dospelácky management vidieť niečo cool v hračke mrakodrapu meniacom sa na robota. Shazam mi príde podobný. Výsledok sa dá zvládnuť, ale jedná sa o umelohmotný, pestrofarebný prefabrikát, ktorý nemá osobitosť a pôsobí ako keby natáčanie okrem snaživého Leviho nikoho 2x nebavilo.(30.6.2019)

 • ywo666
  ***

  Priemer nad vsetky priemery. Proste jednoducha superhrdinovka, kde su deti ktorym hranie moc nejde (niekto sa tu snazi zreplikovat It a Stranger Things). Akcia je gycova komixova, s minimom napaditych momentov. Zachary Levi je obcas vtipny a spoznavanie schopnosti bola jedna z mala zaujimavych zloziek filmu. Mark Strong je v pohode zaporak, ale neocakavajte nejaku pridanu hodnotu. Jeho postava nedostane priestor mimo stereotypne veci. Ak chcete jednoduchu komixovku ktora obcas rozosmeje pozrite si to. Inak moc neodporucam. 3*(15.7.2019)

 • Yoshimitsu
  **

  Shazam! Když uslyším příště tenhlé název, tak si zapnu tuhle aplikaci na mobilu a objevím nějákou parádní muziku, kterou zapomenu na tuhle DC pohádku. Dávám 30%(17.10.2019)

 • elanius
  ***

  (52/2019) / Síce Shazama tu máme od 1939, film mi ale prišiel ako DCčkárska verzia legendárneho Big (1988) s Tomom Hanksom. Po všetkých stránkach priemer, ale z toho námetu sa dá ťažiť tie dve hodinky s prehľadom. Stále ma ale udivuje ako málo stačí komiksovej mašinérii aby bola stále dostatočne finančne za vodou. (6/10)(27.10.2019)

 • terunka003
  ****

  Veselé, superhrdinské, klučičí, rodinné, morální, odlehčené. Taková parádní vtipná oddychová dvouhodinovka našlapaná superhrdinskými kousky. Samozřejmě nechyběl nějaký ten morální podtext, padouch a záchrana lidstva. Občas to drhlo, občas to nemělo hlavu ani patu, ale důležitá byla zábava, a že vtipných momentů bylo dost. Herecká sestava fajnová, Zachary dost překvapil (doma by mi taky slušel). Proč ne, pohádky jsou fajn. "..chytni se hole a vyřkni mé jméno.." (26.4.2019)

 • C0r0ner
  ***

  Tu třetí hvězdičku nakonec přidávám jenom za spád a občasnou vtipnost. Jinak je to tupý výplach pro dvanáctileté děti bez kouska překvapení, invence... no prostě klasické hloupé DC. Dost to připomínalo Percyho Jacksona, ale naštěstí to nekurvilo žádnou mytologii, takže ještě docela dobré. V uvozovkách. 50%(12.5.2019)

 • Johnny.ARN
  ***

  Akože konečne taká príjemná oddychovka od DC. Keďže to bol origin, muselo to mať nejaké svoje náležitosti. Zachary Levi ale nie je herec, ktorého budem vyhľadávať. Nepáčil sami, jeho drsňácky výraz bol otrasny a len som čakal, kedy sa rozosmeje. Dejevo to ale bolo v pohode. Charaktery fajn, všetky tie zvraty logické, finále správne pretiahnuté. Zase raz ale film, kde slovo "rodino" padlo viac krat ako brebt v priemernom prejave Andreja Danka. Musím ale uznaž ýe po Aquamanovi ďalší DC film, ktorý ma zaujal a miestami aj bavil. 3 z 5(30.6.2019)

 • Timak
  ***

  Tak jestli fanboys DC pořád říkají, jak Marvel dělá omalovánky pro děti, tak doufám, že se na Shazama podívali velmi dobře a dost by mě zajímalo, co o něm řeknou. Protože tohle je parodie na všechno, co Marvel/Fox zatím udělali. Není to špatné, ale velkou díru do světa to neudělá.(3.7.2019)

 • VasaX
  ***

  Filmová stáj DC to zkouší jinak - cílí na mladší publikum a veselé taškařice skoro po vzoru Marvel CU. A já musím říct, že se mi to líbilo, bylo to veselé, fajn a oddechové. Žádná větší aspirace se čekat nedala, takže dvojrozměrné postavy s prostou motivací, jednoduché dějové linky, které jsou jedna pro druhou a pro přehlednost se nenáročně zaplétají do té hlavní ještě před finále, mě nepřekvapily. Bohužel hlavní hrdina překvapil tím, jak těžko se mi pro něj hledaly sympatie, hůře jak pro jeho superhrdinné alter ego Shazama. K ne tak sympatickému hrdinovi se přidává ještě otravný "sidekick", takže díky bohu za Marka Stronga a jeho padoucha, kterého se dalo sledovat. Takže za mě OK oddechová záležitost, ale doufám, že tímhle směrem se nevydá DC-CU dlouhodobě (tedy kromě toho CGI, které konečně v jednom DC filmu nebilo tolik do očí).(13.4.2019)

 • blackJag
  ***

  Zklamání. Nebavil jsem se, nezasmál jsem se, nevím, asi mě sral především Zachary Levi, který nebude moje krevní skupina, takže to by asi tak bylo (měl jsem jít na dabovanou verzi). Průběhem se film drží vytušených mantinelů, důsledně, přímo jako klíště a stopáž přes 2h je v takovém případě vražedná. 50%(22.4.2019)

 • svobik
  ***

  Sem tam sranda, ale když u Deadpoola opakovaně vidím, jak zábavný může být komiks, když se nebere vážně... tak tohle je fakt propálenej potenciál. Velká škoda, mohla to být klidně nová DC srdcovka, takhle ale kolem diváka jen profičí, aby si během titulků jen těžko vzpomínal, o čem to vlastně bylo.(8.6.2019)

 • Hollohlaway
  **

  Nejnudnější superhrdinský film od Green Lantern. Tu pubertální notu společně s rodinně-moralistickým poselstvím bych překous, ale že se hlavní postava chová jako imbecil, ač je mu už přeci jen15 let, záporák je nijaký, akční scény nemastné neslané a ani trikově to neohromí...to ne. Ale hlavně je to prostě nenápadité! Nemá to jiskru, nic navíc, humoru jen pomálu a při sledování tohohle superhrdiny nikdo nemůže chtít být jako on, což bych považoval za základ žánru. Ledové království mělo víc vzruchu než tohle.(4.7.2019)

 • NDroo
  ***

  Určitý potenciál tam byl, mohl to být film, který by mohl konkurovat třeba Guardianům odvedle, ale... nějak se to vytratilo v nevím, nezvládlé režii? Zvláštně poskládaném příběhu? Chvilkami tam vykouknou dobré momenty, ale nedží to pohromadě, nedrží.(26.8.2019)

 • V.Silver
  ****

  Skvěle jsem se bavil! Dobře napsaný, vtipný, ale samozřejmě nikterak intelektuálně náročný snímek, na jehož pokračování se opravdu těším :) Ale ano, kdyby tam nehrál Zachary Levi, asi by to nebyla taková sranda.(9.12.2019)

 • klima777
  **

  Je to milé, žel, hloupoučké, až blbé (3 hvězdy nedám – ne, ne, ne – puberta, víme?).(7.4.2019)

 • M.i.k.e
  ***

  komiks neznám a nejsem si úplně jistej jestli je to dobře nebo špatně.Tak nějak jsem čekal,že filmový Shazam bude postavený na odlišnosti 14ti letého Billyho a jeho superhrdinského alterega,což se sice děje,ale v poněkud zvláštní rovině.Zatímco Billy je celkem normální,ve chvíli kdy se změní v superhrdinu se z něj stává kretén první třídy.Marně jsem navíc přemýšlel pro koho je Shazam primárně určen.I když je prezentován jako rodinná zábava,pro malé děti je přeci jen trochu drsný a pro dospělé je naopak infantilně debilní.DC nejspíš hodně chtělo mít svojí alternativu k Deadpoolovi (potažmo ke Kick-Ass),ale zatímco v Deadpoolovi funguje humor,akce i určitá sentimentalita,tady se to bohužel neděje.Čekal jsem víc...60%(19.5.2019)

 • Soweek
  ***

  Shazam je opravdu tak dětinský, že se to může snad líbit opravdu jen dětem.(5.7.2019)

 • Fox85
  ***

  Nejsem cílová skupina, ale pár věcem jsem se zasmál(15.7.2019)

 • sedm.1
  ***

  S přehledem nejinfantilnější novodobá komiksovka, kterou zachraňuje snad jen jediný Zachary Levi, který právě jako Shazam hází docela zábavný ksichty, ovšem toť z pozitiv vše. Jinak je to totiž fakt vážně nefunkční ptákovinka, s nezajímavou zápletkou, nesoucí se navíc v dost pozvolném tempu, s hodně nevýrazným záporákem a jeho trikově nepovedenými „hříchy“, film pak disponuje navíc spoustou otřepaných klišé o rodinných hodnotách, efektně jde pak též o jeden z nejslabších superhrdinských filmů a ani jich vlastně ve výsledku není příliš, což platí i o akci, které je též málo a je navíc skutečně nezáživná. Obsazení je jinak sice sympatické, ovšem veškeré postavy a i jejich protagonisté působí naivně a nepřesvědčivě. Od Shazama! jsem ale očekával i hodně humoru a odlehčenosti, což se nakonec i potvrdilo, úroveň většiny vtípku ale tvrdě narazí a podle mě daných situací tvůrci ani trochu nevyužili a spíš než o funkční vtipnosti by se dalo hovořit o trapném tajtrdlíkování. Shazam! mě zkrátka fakt dost neoslovil a v rámci současných komiksovek jde až o lehce podprůměrný zážitek.(27.7.2019)

 • ghatos
  **

  Ze začátku na malou chvíli to vypadlo, že by to mohlo být obstojné, ale s postupujícím časem nastal ohromný propad. Multikulti rodinka, postižený nebo mentálně nevyvinutí jedinci jdou po své cestě ke štěstí... . Absolutně tomu scházel děj. Plčusek musel pochopit, že rodzina všech barev je přece to nejdůležitější. 2 hvězdičky jsem tomu dal, protože do mě hučel Alex. Já: 36%, Alex 37%.(15.7.2019)

 • Martrix
  ****

  Film o dětech, které mají superschopnosti a ještě od DC? Bez ohledu na vcelku pozitivní přijetí kritiky i diváků, mi připadala tato kombinace lákavá asi jako čínský remake Vinetoua v koprodukci s Ghanou. Ale světe div se, DC se podařilo nenavázat na ohavnosti posledních několika let(Aquaman budiž světlou výjimkou) a vypustilo svěží rodinou podívanou, která baví, netlačí na pilu, je vcelku originální a funguje ve všech ohledech nadprůměrně. Herci bezva, triky bezva, scénář/dialogy dobrý...vysloveně jsem se bavil. A popravdě...rozhodně jsem si Shazam! užil víc, než rádobyprodospěláckou Captain Marvel. Asi i proto, že v něm bylo asi o 300% víc humoru. Takže za mě dobrý a pokud na to půjde DC tímto způsobem, milerád si rozšířím komixové obzory i tímto směrem.(16.7.2019)

 • Venom1
  ****

  Výborný akčný film - odporúčam. 84%(17.8.2019)

 • Colby Sawyer
  ****

  Když si představím filmové zpracování Shazama, bude vypadat nějak takto. Trochu přiblbé superhrdinské pokračovaní Velkého s dosti vtipy a zábavnou akcí. Škoda jen klasického neduhu komiksových filmů a to podprůměrného záporáka, jinak asi nejlepší DCEU film.(4.4.2019)

 • iXtr3m3
  *****

  Objektívne to má asi "len" na silnejšie štyri hviezdy, ale nakoľko bude Shazam o necelé tri týždne zadupaný do zeme nezrovnateľným súperom v podobe Avengers Endgame, tak mu prilepším. Je to v prvom rade komédia a až potom komix, čo je od DC neskutočný risk hlavne pri ohliadnutí sa za doterajšou tvorbou, ale ono to fakt funguje. Nie je tu fekálny humor, nie je to drzé R-kové haha ála Deadpool, je to čistokrvná rodinná zábava. Zachary Levi si to neskutočne užíva, Mark Strong samozrejme vinou scenára moc toho zahrať nemohol, ale od neho stačí charizma a hlas, ostatní sú fakt že nie len do počtu, ale sú doslova že zlatí a milí, takže nielenže vôbec nevadia, ale slušne do toho pasujú a to nehovorím o finálnej megabitke, ktorá potešila. Len tak ďalej, od tohoto by som si aspoň ešte jedno pokračovanie fakt rád pozrel.(6.4.2019)

 • jefff
  ***

  Přesně to o jsem čekal. Nenápadná oddychovka hraná pro co nejširší diváctvo. Nebylo to špatné, Zachary Levi mě svým pitvořením trochu rozčiloval a zhruba v polovině jsme měl problém udržet pozornost, ale výsledkem byl možná nejsnesitelnější DC film vůbec.(1.5.2019)

 • mickyreed
  ***

  Neřikám, že jsem se první hodinu nebavil. Byla sranda zavzpomínat na prvního Spider-mana nebo trhlýho Kick-Asse ... jojo mám to rád. Hrdina jako takovej celkem sympaťák. Problém ale vidím v jinejch věcech - jednak plešatej Mark Strong je sice charismatickej, ale už celkem ohranej záporák, druhak mě už serou záporáci, co vytáhnou z vesmíru, z pekla nebo z kdovíodkud digitální bezcharakterní monstra, který pak válčí proti hlavním hrdinům. Těžko řict, jestli jsou tyhle digitální příšery doménou DC nebo je to jen osobní nezájem z mé strany, když jsem vyrůstal na animácích od Marvelu a prvních dodnes si myslím kvalitních hranejch marvelovkách, ale prostě mě tyhle DC fighty nebaví.(29.6.2019)

 • VanTom
  ***

  Už mám těch "originů" asi dost, tahle komiksová pohádka (čaroděj, jeho šampión, antická supersíla) pro mladší publikum mě dvakrát neoslovila. Hlavní hrdina se 3/4 filmu chová jako nevděčný, lehkomyslný, otravný kluk (ehm, on jím také přímo je), jehož "trauma" z hledání rodiny tu figuruje tak nějak navíc. Pobaví kreace Zachary Leviho, který si svého "14letého" superhrdinu fakt dává a vtipkuje o106, aby mu vítr z plachet vzala dlouhá fackovaná na závěr, mísící sterilní poletující akci s infantilní komedií 3x křečovitěji, než libovolná marvelovka.(10.7.2019)

 • JohnSmith
  ***

  Univerzum DC Comics jde evidentně zcela do háje. Místo aby se zaměřili na zlepšení Ligy, tak točí tyhle vtipné rodinné fantasy. Škoda, takhle plýtvat materiálem.(11.7.2019)

 • HodnotitelCZ
  ***

  Vzhledem k tomu, že to bylo pro mě mnohem koukatelnější než Aquaman, tak bych klidně dal 4 hvězdy, kdyby závěr nebyl takový klišé. Průběh filmu je fakt skvělí. Vzhledem k tomu, že se jedná o film z DC a ne od Marvelu tak má mnohem lepší fóry než jeden mnoha snímků spadající do Avengers. A to bych fakt nečekal, když se jedná o vesmír, kde je všechno temné. Záporák (Mark Strong) je docela super, ale ve filmu je mnoho několik opakující se frází, které jsou naprosto zbytečné a docela dost poškozují film. Vzhledem k tomu, že tento vesmír má mnohem lepší filmy jako je třeba Muž z oceli, Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti a Wonder Woman, tak tenhle film do tohoto vesmíru zapadá slaběji, ale ne tak, že by byl úplně mimo. Jen doufám, že ty horší časy, které přišly filmem Liga spravedlnosti jednoho dne zmizí a tvůrci budou natáčet lepší bijáky, než ty které momentálně dostáváme.(29.6.2019)

 • m.a.t.o.
  ***

  „Nevieme či si nepriestreľný ty alebo ten oblek. Páľte na hlavu!" Hravý superhrdinský film s prevareným Markom Strongom, avšak veľmi dobrým nápadom o tínežerovi prevtelenom do tela dospelého nadčloveka. No nemôžem sa zbaviť pocitu, že z takejto kombinácie by šlo vydupať oveľa viac vtipných situácií, než sme vo výsledku videli. 50 %(20.10.2019)

 • Sany33
  ****

  Shazam! sa aj napriek niekoľkým neduhom vydaril. Je vtipný, má príjemnú vianočnú atmosféru a dokáže tiež dojať rodinnými scénami. Bohužiaľ, nahrnie sa na neho mnoho ľudí, pre ktorých nie je úplne určený. Bude im pripadať príliš detinský, prepálený a naivný. Pred návštevou kina ti odporúčam preladiť si zmýšľanie niekam na začiatok tínedžerského veku. Ušetríš si tak mnoho prevrátení očami aj facepalmov. No ak sa dokážeš správne naladiť, čaká ťa nadpriemerné detské dobrodružstvo s príliš veľkorysou minutážou. 70%(20.10.2019)

 • lykan9
  ****

  Shazam! je velmi milým překvapením a při sledování tohoto filmu jsem měl spíše pocit, že je z dílny Marvel než DC. Jakoby tvůrci konečně pochopili, že tlačení na pilu nikam nevede a že přistupovat k natáčení filmu je mnohem lepší volněji. Film je vtipný a zároveň napínavý. Dokonce mi ani nevadili dětští herci, kteří nijak nepřehrávali a nebyli přehnaně ukňouraní. Pokud s tímto přístupem budou tvůrci pokračovat, tak se můžeme konečně těšit i na dobré filmy i s hrdiny vesmíru DC.(23.6.2019)

 • TommyZR
  ****

  DC se povedlo vytvořit další skvělý komiksový film, naposledy se mi líbil Aquaman a tohle mě taky potěšilo. Hlavní hrdina vypadá jakoby druhá verze Supermana, záporák mohl být lepší než M. Strong, jinak bezva nápad snad se povede víc takových DC komiksů.(29.6.2019)

 • Hanys_
  ***

  Asi takhle by vypadal Spiderman, když by cesta k prozření "s velkou silou příchází velká zodpovědnost" trvala hodinu a půl. Blbinka akorát tak pro moje kluky, která se snaží být za každou cenu megavtipná, ale oproti KickAss nebo Dedpoolovi chybí jednak R, a jednak charismatičtější hrdina. Někde mezi 2-3, za finální scénu v jídelně jdu nakonec výš.(1.7.2019)

 • Deyw
  ***

  sazam byl celkem cajk..az na ten debilni konec na zkurveny pouti..neco tam chybelo nebylo to top je to proste prumerna rodinna komedie - ale jeden z lepsich DC - wonder woman a akvamen top(4.7.2019)

 • fiLLthe3DD
  ***

  Shazam!ův problém spočívá především v tom, že vůbec neví, pro koho je vlastně určen. Jsme svědky rodinných dramat a komplikovaných vztahů, které však na úkor (povětšinou) trapného humoru působí dosti povrchně. Máme zde prvky hororu (o které se snaží oněch Sedm smrtelných hříchů), abysme následně sledovali ryze dětinsky pojaté scény. Máme zde snahu o vykreslení alespoň nějakého "trojrozměrného" superhrdinského charakteru (chlapec v těle chlapa :), avšak celé to padá... já nevím, na ratingu? Být to eRko, mohl Billy řešit všechny ty věci, o kterých haranti jen sní - cigára, chlast a porno - ne se těchto témat dotknout pouze z rychlíku, aby náhodou nedošlo ke kažení mládeže... Souboje postavené na mlacení dvou "Supermanů" rovněž postrádají potřebné grády a vzhledem k nižšímu rozpočtu i onen rozsah, kterými se pyšnili ostatní kousky z "DCEU." Největším kladem pak zůstává sympatický Zachary Levi... Přitom by stačilo přidat ostřejší mluvu a krvavé souboje ve stylu seriálu "Titans" od DC.(12.10.2019)

 • killerbean
  ***

  Nenadchne, ale ani neurazí. Jednoduchá rodinná blbina so superhrdinským elementom. Pár vtipov vyšlo, ale že by som sa váľal od smiechu sa povedať nedá. Vizuál príšeriek bol strašne slabý a miestami bol trochu na smiech. Mark Strong sa snažil, ale v tak priemerne napísanom príbehu nemal veľa šancí. Pobavilo, ale zapametateľné scény boli možno dve. Čo je málo. 60%(22.12.2019)

 • filmmovier
  ****

  Shazam! je nejlepší DC komiksovka toho propojeného univerza, do kterého Joker nepatří. Jsem rád, že to docela jde, když se chce. Wonder Woman byla výborná, Aquaman taktéž a zadařilo se i do třetice. Každý film je jiný, ale každý se povedl. Shazam je čistokrevná akční komedie, která funguje na výbornou. Zachary Levi se pro tu roli snad narodil (a Michal Holán v české verzi taktéž), děj parádně odsýpá, doktor Sivana je zajímavý a charismatický záporák a na konci, po naprosto boží akce přijde i nějaké to překvapení. Humor je funkční na jedničku, akce je zábavná a nápaditá a vůbec mi nepřišlo, že ten film trvá přes dvě hodiny. 80%.(22.1.2020)

 • Frantisek.Fu
  ***

  55%(6.4.2019)

 • 666Carnage
  ****

  Už v pátek jsem měl možnost si zajít na Shazama a musím, že jsem od toho filmu nic nečekal a ani se mi nezdál hlavní představitel Zachary Levi. A ono to funguje jak film od DC tak herec. Já jsme rád, že se DC vesmír vydal tímto směrem a natáčí snímky, které pobaví rozesmějí ale hlavně jsou přehledné a plné akce a dávají smysl. Odkazy na všemožné hry, filmy i ostatní postavy pobavili. Příběh je jednoduchý a nevím zda to tak má být či nemá. Nemám toho o Shazamovi přečteno moc a vlastním jen pár komiksů ale s touto verzí jsem více méně spokojený a já se opravdu bavil celých 130 minut. Co mě překvapilo je i režisér David F. Sandberg, který je spíše specialista na horory. Prostě ať si každý říká co chce ale od Aquamana mě začíná DC bavit. Tohle se prostě povedlo 80%(7.4.2019)

 • hroubek
  ****

  Shazam! nám dává přesně to co sliboval v trailerech. Oddychový komiksový film, který se nebere tak úplně vážně, přesto stojí pevně na nohou a dokáže nám představit nového hrdinu se vším všudy. Jelikož, je to další komiksový origin, tak se musíme smířit s nějakým vysvětlováním a vším co k tomu patří. Chápu, že to někoho nebaví, ale zde je to alespoň prezentováno vtipnou a zábavnou formou. Jsem moc rád, že režisér David F. Sandberg našel tu správnou hranici mezi komedií a "vážnějším" pojetím. Sandberg s přehledem zvládá akci, dokáže krásně prodat vtipné scény, a když je potřeba tak dokáže zvážnět a prodat i lehce dramatické momenty. Dost se mi líbilo, jak film pracuje s postavy. Ty postavy nejsou jednorozměrné a nabízí toho mnohem více, než se na první pohled zdá. A samozřejmě za to může z velké části super obsazení. Zachary Levi je v této roli naprosto skvělý a hodně mě svým výkonem bavil. Mark Strong tento typ záporáků umí a krásně je dokáže zahrát. Asher Angel to zahrál hodně dobře, a krásně Billyho vystihl. Jack Dylan Grazer má hodně vděčnou roli a užívá si jí jak to jde, hlaškuje, odkazuje na superhrdinský žánr a je vidět, že mu tahle role sedla. I zbytek herců je moc dobře obsazený a parádně zahraný, a svými výkony podporují hlavní herecké trio. Tady měl Sandberg hodně šťastnou ruku na obsazení, a krásně si všichni sedli. Film má dobrou a zábavnou akci, která sice není velkolepá, ale svým způsobem má dost do sebe. Vtipy a odkazy mě udělaly velkou radost, totéž lze říci i poslední scéně, závěrečných titulkách nebo po titulkové scéně. Trochu mě nesedla délka filmu, protože byl přeci jenom o trochu delší, než je třeba. A totéž bych mohl říci o monstrech ve filmech, které bych tam nepotřeboval, a nebo mohli být mnohem lépe udělaný. Shazam! mě sedl a bavil, a z mého pohledu je to zábavný film a já se už teď těším na dvojku s Black Adamem.(8.4.2019)

 • Marys
  ***

  Bolo to svieže, bolo to vtipné, DC mení tvár, to áno. Ale celkom ten "hype" okolo filmu Shazam! nechápem. Neprišiel my až taký dobrý, v porovnaní s inými DC filmami, o ktoré sa tvorcovia snažia dať do jednej línie. Podľa mňa potenciál nebol naplnený, dalo sa z látky vytĺcť oveľa viac. Áno, už pri prvom filme. Zároveň, večná téma - záporáci. Sedem hriechov opäť pôsobí ako nepodarené kreatúry z béčkového filmu deväťdesiatych rokov. Prečo? Zabavil som sa, ale nie až tak, ako som sa mohol.(12.4.2019)

 • squawk
  **

  Vtípky by i ušly, ale ten příběh se tááááhne. Respektive příběh je podle šablony a bez invence. Stačí pár minut a víte přesně, co a jak se bude odehrávat a rázem se i ty vtípky omrzí. A pokud si budu chtít nechat vysvětlit, jak je důležitá rodina, pustím si raději F&F.(15.4.2019)

 • cmenda
  ***

  Totální zklamání z slušného námětu na film udělali průměrnou frašku.(5.5.2019)

 • Corpsegrinder
  ***

  Bavilo mě na tom filmu vše co nemělo nic společnýho se superhrdinama.(28.6.2019)

 • Lachtaan
  ***

  Warneři se s nadějí na konečný úspěch vydali cestou Marvelu a po boku supertemných předchůdců BvS nebo Suicide Squad udělali první vyloženou komedii v rámci stále pochybného DC univerza. Spousta vtipů napříč filmem poměrně funguje, několikrát jsem se fakticky zasmál, ale mezi úhlavní obecenstvo tohoto typu snímků už nepatřím. Marka Stronga mám ohromně rád hlavně z Kingsmanů, tady mi ale nesmírně iritoval. A ta klišoidnost s téměř nepřemožitelným záporákem mi pekelně lezla na nervy.(30.6.2019)

 • IvoB
  ***

  Go go power rangers... Pardon, špatný film. I když... Slátaninka je to podobná. Šlape vlastně nejlépe v první polovině, kde tak nějak stále o nic nejde a jde jen o oddychovou komedii. Pak to přejde do akčnější druhé části, která už je dost rozpačitá. Shazam mě jako superhrdina rychle omrzel. Trošku zabitý potenciál.(1.7.2019)

 • Asmodin
  ***

  Skvělá oddychovka budu se těšit na další díl. Nezáleží na tom, kdo se kam narodí, rodinu si každý může vybrat. Rodina jsou lidé, na kterých nám záleží a kterým záleží na nás. Je to o vzájemné ochraně a bezpečí. Proto se mi tento film líbil - každý člen rodiny byl plnohodnotný. Nepotřebovali jste vidět jak táta je zaláskovaný do mámy a jak jsou schopný ujmout se opuštěného dítě a jak jsou všichni happy. Viděli jste rodiče, kteří mají rádi děti a jejim jedno jaké jsou; poskytnou domov všem bez rozdílu.(3.7.2019)

 • bloodcountes
  ***

  Pro americký děcka školou povinný asi jo... pro mě? Ne, i když jsem to dokoukala a vcelku se i místy usmívala. Ale přeci jenom člověk cítí, jak je to toxické a nezdravé a leze to na mozek- respektive ho to obrušuje a uspává. Příšery postraší fakt jenom úplné prcky a kouzla se omezují na rány do břicha, držení pod krkem, létání a metání fireballů. Dost slabé. A ta šablonovitá oslava Rodiny a Pěstounské Rodiny obzvláště (viz nápis na autě pěstounky:). Klišé a kýč, ten santa byl na přesdržku a přitom měl být směšný? Děj se vleče, nikam se to dlouho nevyvíjí, střet Hrdiny a Padoucha je tak nějak rozplizlý a o ničem...Nicméně Mark Strong je skvělej a ty dětské role taky fajn, takže celkově 3 hvězdy. Vcelku solidní 3 hvězdy.(13.7.2019)

 • mosnak
  odpad!

  Nečekal jsem vůbec nic a taky jsem nic dostal. Nic neříkající příběh s nicotným hlavním hrdinou... velké NIC! - 7%(7.10.2019)

 • Lukin413
  ***

  Zábavná kombinace Příšeřek s.r.o. a Aleš Brichta Bandu. Když se nesnaží být moc vážná.(4.4.2019)

 • oveckaoa
  ***

  Tohoto filmu jsem se hodně bál a potvrdilo se to. Cílovku si to určitě najde a věřím tomu, že puberťáci to budou milovat u těch ostatních to bude horší. Záporák je bídný a kdyby neměl ty příšery je slabý jak čaj přitom jeho origin není vůbec špatný a humorově to není též taková velká sranda jak se to prezentuje pokud to porovnám s Kick Assem je to slabší pokud například s oba Ant Many vtipnější. Po vynikajícím Aquamanovi krok zpátky. Spoiler Další díl pokud by byl dospělejší bych klidně bral zvláště kdyby tam byla ta housenka nebo co to bylo http://www.postavy.cz/mr-mind/. P.s. jako chápu, že Dc nemá už ve svých filmech žádnou návaznost a tohle se odehrává po konci Justice League (jde to poznat z těch novin kde se píše Superman Žije) , ale kde byla Liga hlavně, že si Superman zajde do školy na oběd , ale pomoct jim to ne. 60 procent za film a za to, že na konci v titulkách urážely Flashe jelikož tu postavu nemusím tak mě to potěšilo. Jo a abych nezapomněl ten Eminem tam ani nezazní.(6.4.2019)

 • AndreyCSFD
  ***

  Vidět tenhle film jako děcko, byla by to jasná pětihvězda. Nářez se sympatickými postavami. Jako dospělákovi mi to přišlo místy prvoplánovité až hrůza. Je už taková tradice, že hrdinové DC jsou mnohem méně uhlazení a vtipní než jejich kolegové z Marvelu, nicméně Shazam se snaží vyrovnat krok. Obsadit do hlavní role Zacha "Chucka" Leviho byla super volba. Působí dostatečně prdle, aby vyvolal dojem, že je jenom kluk. Paradoxně ale v Chuckovi předvedl mnohem širší herecký rejstřík. Tady si jel jen to jeddno. Děcka byly multi kulti dle požadavků dnešní doby. Od malé černošky přes Asiata až po obtloustlěho Hispánce. Nepůsobily však díkybohu přehnaně roztomile ani otravně. Jediné, co fakt zamrzelo byla linie s matkou hlavního hrdiny, kdy jsem čekala nějakou matčinu katarzi. Padouch odpovídal dětskému filmu a navíc se jménem Tadeáš toho stejně moc nenaděláte. Soundtrack sází na staré pecky a nejenom Eye of tiger připomeme Rockyho. Výprava je na superhrdinslý film skromná. Soustředí se čistě jen na Filadelfii příp. jeskyni čaroděje. Prostě tenhle film byl plný nedostatků a dost toho šlo vymazlit a udělat líp, ale dětskýma očima, které ty nedostatky nevidí, je to hodně podařený film. Osobně se mi nejvíce líbily animované titulky na konci, kde byl Shazam takový miniDeadpool DC a dělal lumpárny ostatním suprákům.(8.4.2019)

 • Arsenal83
  ***

  Na moje prekvapenie príjemná záležitosť, celkom vtipná, určená mladším ročníkom, ale zabaví sa aj dospelák. To je asi tak v skratke, čo sa dá povedať o tomto nie výnimočnom, ale oddychovom filme. A to stačí. Lebo sú tu aj takí užívatelia ako puberťák filmfanouch, ktorý tu napísal komentár podľa počtu znakov na 3 strany, čiže pri ňom už padajú normy. Neviem či si tento portál nezmýlil s písaním e-knihy.(14.4.2019)

 • cingi.t
  ****

  DC ide karta. Odporúčam najmä takým, čo už majú plné zuby Marvelovských hrdinov s kyslím ksichtom, veľkými gestami a neochotou zmiznúť do zabudnutia. Vtipná vypaľovačka, ktorú treba brať s nadhľadom, o čom predsa komédie sú. Tóľko mályško by som to skrátila a vylepšila Leviho výraz a bol by to aj päťhviezdový jedináčik vo svojej kategórii ( pozn. videné v kine s partiou skvelých ľudí a kopou dobrej nálady), ale takto 4 shining *(14.4.2019)

 • H4ku11
  **

  Tak ako minulé DC filmy boli trápne temné, tak toto je hlúpo detské. DC už očividne striela kade môže.(6.6.2019)

 • Danken
  ***

  6/10(3.7.2019)

 • ddf76
  **

  Film pro deti do 12 let. Pro dospele je to spis utrpeni. Hodne spatny.(10.7.2019)

 • Milky.
  ****

  Ač mám averzi k rodinným filmům, k DC a přehnaným happyendům, musím uznat, že jsem se dost bavil. DC od Man of Steel a Aquamana konečně vytlačialo další film, který jsem schopný přežvýknout. Asi každý s mozkem v lebce uzná, že je to strašná pičovina s blbým CGI a trapným záporákem, je to pro cílovku tak 12-16 a kvality se od toho čekat nedají. DC si ale vzalo příklad z pubertálního Deadpoola a Spider-mana a vysolilo celkem solidní popcornovku. Já se od třetího do šestého (od začátku do konce) piva docela bavil a ikdyž už to nechci nikdy vidět a pravděpodobně za rok nebudu vědět, že nějaký Shazam je, tak těch dvou hodin nelituju. Popcornová výplachovka, ale dobrá. Takový ten film, co si umím představit jako Film týdne na Nově a pak šup do postele. Teda pokud něco jako Film týdne ještě je. Jsem stará škola, televizi nemám tak nevím.(21.7.2019)

 • Silwer
  ***

  Nenadchne,neurazi..takova prumerna jednohubka k sobotnimu obedu...(4.8.2019)

 • TroiMae
  ***

  Jsem rád, že jsem vyrostl na Velkém Tomu Hanksovi <3(16.10.2019)

 • TuT
  ****

  75 %(9.4.2019)

 • ApsidalTill
  **

  Mám taký pocit, že som sledoval nepodarenú dramatizáciu filmu "Rolničky, kam se podíváš" so slušným rozpočtom a katastrofálnym hereckým ansámblom. Príbeh predpokladám, že išiel viac menej na vlne samotnej predlohy, čo však neznamená, že ak je niečo detinské a nudné v komikse, po namočení do chabých efektov, sa z toho stane niečo viac. Preto absolútne nechápem tunajšie celkové hodnotenie, zvlášť s prihliadnutím na staršie snímky s oveľa lepšou kvalitou. 3 dobré vtipy, 3/4 Supermana a 2 hodiny sedenia.(12.4.2019)

 • Ryuuhei
  ****

  Trochu jsem měl obavy, jestli oslavování tohoto snímku opravdu dostojí skutečné kvalitě, ale nakonec musím říct, že ano. Hlavním rozdílem oproti jiným hrdinům z DC je právě dětský hrdina, který tím samým dítětem zůstává i ve své dospělé formě. Dává to příběhu takový ten naivnější dětský pohled na problematiku toho být adoptovaný a víceméně i zavržený. Kromě toho je to zábava - situace příjemně střídá i povedený humor. Čemu se snímek nevyhýbá, tak klasickým klišé - hrdina se nedostaví, když ho někdo potřebuje, atd. Ale jinak? Vřele doporučuju.(21.4.2019)

 • Jeremiah
  odpad!

  Dost jsem přemýšlel, co na takový absurdní paskvil napsat, aby to nevypadalo, že opisuju od Verbala. Bohužel mě nic kalého nenapadlo, takže musím napsat - běžte si dělat prdel z někoho jiného, protože já už jsem na to dost starej a mám málo času, abych ho ztrácel sledováním takových zhovadilostí, jako je tento film.(30.4.2019)

 • lubospoti
  ***

  Mám rád podobné superhrdinské filmy, které jsou natočené s nadsázkou. Shazam však bohužel nenašel tu správnou rovnováhu mezi napětím a humorem. Napětí v něm není skoro žádné. Nadsázky sice víc než dost, ale vtipná příliš není.(3.6.2019)

 • kenkaku
  *

  Ten film běžel 3 minuty a už mě sral. Uřvané, protivné dítě vystřídal drzý, ještě protivnější teenager. Už to nemohlo být horší - by jeden řekl - a byla by to chyba. Shazam je ještě o level otravnosti výš (o trapném humoru nemluvě). Do toho násilné roubování citového vydíraní (ztráta v rodině... pěstounská péče... hendykepované dítě...). Hnus velebnosti.(3.7.2019)

 • majec4
  ***

  Som za akukolvek komixovku, no toto ma skor minulo. Prislo mi to dost hlupucke, lebo ked sa chalanisko premenil na superhrdinu tak som mal pocit ze zaroven aj osprostel a cele mi to kvoli tomu prislo take divne. Film bol miereny asi na celu rodinu, ale mne to prislo tak akoby to bolo zacielene na 11 az 13 r deti. V kine by som sa asi nudil. Cakal som rozhodne viac.(7.7.2019)

 • loki5
  ***

  Je to nejzajímavější DC film A nejmíň jsem se u něj nudil. Ale to je asi tak vše. Je to spíš tak trochu pro děti. Takže celkem průměrný rodinný film. 60%(20.8.2019)

 • Folky
  ***

  Průměrná rodinná oddechovka, která nemá čím překvapit. Potenciál byl větší.(31.8.2019)

 • melloun
  **

  Jako obvykle se v traileru vyplýtvalo to nejvtipnější a samotný film už nemá žádné eso v rukávu. I když zkousnu pár nudných míst, jelikož hlavní cílovka je ještě školou povinná, ustrašený konec bez nápadu mě stejně zklamal.(10.11.2019)

 • Henry007
  ***

  Shazam! mohl být víc než jen pohodová, neurážející komiksovka. Stačilo do mixéru přihodit několik inspirací: přidat na začátku filmu více scén ze školy (alá Superbad, 21 Jump Street), z poznávání nabytých schopností (alá Kronika), useknout ze závěrečného souboje 10 minut, dát i v první polovině filmu hlavnímu dětskému hrdinu více důvodů k diváckým sympatiím a vualá, byla by to skvělá akční komedie. Takto se jedná o nadprůměrnou "rodinnou" podívanou, plnou narážek na DCEU. Naštěstí se Shazam! nebere vážně. Díky odlehčenému tónu lze přimhouřit oči nad všemi nelogičnostmi, které se ve scénáři vyskytly.(27.1.2020)

 • Jaro_slav
  ***

  Pár povedenejch nápadů ale mnohem víc trapný křeči, nedotaženost v detailech, záporák spíš k smíchu a na konci se to začne brát děsně vážně – smutný příznaky toho, jak moc jsou u DC Comics v prdeli. Má to potenciál Deadpoola, ale PG-13. Nucená multikulturnost tomu taky zrovna nepomohla. Takže tři rudý hlavně za tu první půlku.(6.4.2019)

 • Janega
  ****

  Zatiaľ čo vo filme sa dieťa mení v dospeláka, ja som sa v kine zmenil na dieťa, ktoré si plnými dúškami užívalo a bavilo sa na tejto komiksovke. Humor je najsilnejšou stránkou filmu, budete sa baviť aj pri záverečných titulkoch. V tomto smere je dobré, že DC filmy upustili od jednotvárnej temnoty, lebo Shazamovi by tento smer vôbec nepristal. Akcia je fajn, no záverečný súboj mi prišiel zbytočne predlžovaný, keďže sa išlo dookola to isté. Zachary Levi je super a je vidieť ako si rolu užíva, a to je potom radosť pozerať zas naňho. Rovnako aj detskí herci boli sympoši a v rámci svojich možností to zvládli. Záporák však toho veľa nepobral a je slabým elementom filmu, no ako zloduch pre detského superhrdinu postačuje (ale len na prvý film).(6.4.2019)

 • Jenda.SG-1
  **

  Film pro mě byl docela zklamáním, jako si všechny filmy od DC. Nemůžu si totiž pomoct a pořád srovnávám filmy od Marvelu a od DC (a zjevně nejsem sám). Zatím co u Marvelu příběh plyne, vtipy jsou součástí filmu a krásně do něj zapadají, tak u filmů od DC to vypadá asi tak, že se vytvořil scénář a do hotového scénáře naroubovali nějakou tu humornou pasáž, protože přišel producent a po přečtení scénáře začal vykřikovat "Víc humoru, takhle to neprodáme, víc humoru, víc, víc, víc!". Výsledkem pak je, že příběh jde asi tak hladce, jako prase na chůdách. Nejvíc se to projevuje právě ve filmu Shazam!, kde je vtípků skutečně až nezdravě moc a samotnému filmu to víc škodí než pomáhá a příběh se vytrácí. Film se tak vleče a člověk se opakovaně kouká během filmu na hodinky, kdy už bude konec. Za mě je to film, na který se pravděpodobně podruhé nepodívám.(7.4.2019)

 • mkubalikova
  ***

  Natočené je to slušně, zasmála jsem se, a i když nejsem dítě z pěstounské péče, ten konec mě dojal. ☺️ 70%(14.4.2019)

 • phoenixer
  ***

  Bavilo me to. Zasmal jsem se. Zaver vsak byl opravdu spatnej. Kvuli tomu zakonceni v lunaparku bohuzel nemuzu dat vic jak tri a pul ackoliv to melo vazne dobrej potencial na vic, nez prumernej film o superhrdinovi.(5.5.2019)

 • sadlokan
  **

  Největší padouch se rozčílí na max a sundá na pouti boudu vod střelnice laserovým svým vlastním ukazovákem.Hrdinové jinak sympa.(18.5.2019)

 • MikeeTheory
  ***

  Kéž by byl Shazam aspoň o 25% kratší. Takhle to totiž víc než na ty tři hvězdičky být ani nemůže. První polovina filmu přitom patří vůbec k těm nejsvětlejším (myšleno i doslova) momentům ve filmovém DC. Kazí ho ale zbytečně natahovaný konec a strašně plochý (!) záporák.(29.5.2019)

 • KOOHA
  *

  hrob(11.6.2019)

 • FanKalEl
  *****

  Očakávania som nemal žiadne. Nakoniec som dostal rodinný komiksový film určený viac pre deti. Za to ale veľmi kvalitný s nadmieru uspokojujúcim finále. Film ktorý jednoznačne stojí za dalšie a dalšie zhliadnutie. V podstate tuna nieje dalej o čom..(30.6.2019)

 • Methodix
  ***

  Shazam! je taká nedopečená jednohubka, ktorá rozhodne nezaškodí, ale nikam nevedie, pretože namiesto rozoberania daného hrdinu a využívania jeho potenciálu začína každou ďalšou minútou stagnovať a dané univerzum pripomína iba umelo tlačenými mini vsuvkami ("kolega" v školskej jedálni, potitulková scéna s rybkou). Sem-tam sa človek zasmeje, pôsobí to sympaticky a nevinne, ale je to normálna obyčaj, s navyše mdlým záporákom s podobizňou okukaného Stronga. Od DC sme však schytali aj výrazne horšie prúsery a Shazam je určite lepší ako napr. Jednotka samovrahov, takže napriek námietkam spokojnosť.(5.7.2019)

 • pepa3rd
  ***

  Náhodou, slušná sranda :) 65 %(10.8.2019)

 • SpaceOdyseus
  ***

  Hodne jsem se rozmyslel nad ctvrtou hvezdou, ale ne. Dam tri. Mohlo to byt vtipnejsi a mozna i zabavnejsi, mohl tu byt lepsi zaporak a mohl se nakonec stavit ten Henry. Jinak je to fajn komiksovka pro trosku mensi publikum, ale i tak sem Sandberg propasoval par scen se slusnym hororovym nadechem. Takze to je fajn film s neokoukanym hrdinou, zajimavym spinem na sidekicky a celkove docela feel-good atmoskou.(30.8.2019)

 • bararich8
  ***

  Dobrý blbinka, která se sice Áčkovým komiskům nemůže rovnat, ale přerod z flákače na klasického "hodného" superhrdinu není špatná. Akce je tuctová, příběh průměr, nicméně herecky je to fajn a je tam několik povedených vtipných momentů. 3*(2.9.2019)

 • strikeman
  ***

  Rodinná zábava, ale spíše blbůstka pro ty menší diváky. První polovina občas vtipná, druhá polovina už spíše nudí... 60%(4.9.2019)

 • Trevor
  *****

  Rozhodovanie či na film Shazam! ísť do kina alebo nie trvalo dlhšie ako u iných filmov, avšak nakoniec ma film určený predovšetkým pre teenagerov celkom prekvapil Pomerne solídne naplnená kinosála v mojom meste (v porovnaní s návštevnosťou na iných filmoch) sa bavila vo veľkom štýle, hlavne tá mladšia časť publika a niektoré scénky vyčarili úsmev aj na tvárach ostatných divákov. Prekvapujúco najlepší výkon nepodali predstavitelia Shazama Billyho Batsona, ale Jack Dylan Grazer, ktorý úlohu Freddyho Freemana zvládol veľmi dobre a má pred sebou zrejme sľubnú kariéru, ak dostane príležitosť aj v iných filmoch ako v tých o superhrdinoch. Najvyššie možné hodnotenie som filmu udelil napokon aj vďaka dobrému výberu skladieb a samozrejme hodnotenie ovplyvnilo aj to, že atmosféra v sieti SCC má svoje čaro.(4.4.2019)

 • frantababaf
  ****

  Zvláštní mix trapných fórů pro děti a hororových prvků jako jsou postavy sedmi smrtelných hříchů (Sandberg si neodpustil ani malý easter egg s Anabelle). Soundtrack neskutečně nevhodně sentimentální, s nějakým pořádným power metalem by to mělo mnohem větší koule. Nahoru to tahá Zachary Levi, Strongův záporák s uchopitelnou motivací a dostatek sebereflexe pohlavářů z DC. Žádná revoluce, ale poměrně kvalitní zábava. 70%(7.4.2019)

 • Loki_Six
  ****

  Freddy Freeman: If you could have one superpower, what would you pick? Everybody chooses flight. You know why? Billy Batson: So they can fly away from this conversation?(8.4.2019)

 • anitae
  ***

  Kravina, ale reakce kluka v dospělém těle s bleskem mě bavily, akorát bych to zkrátila. Od filmu jsem nic nečekala, tak vlatně mile překvapil.(12.4.2019)

 • Oralfabet
  ****

  Tak pěkně od začátku... Začátkem v tomto případě myslím rok 2012, kdy vyšel The Dark Knight Rises. Byl jsem na něm v kině a přesto, že mě samozřejmě neodrovnal tolik jako jeho předchůdce, byl jsem nadšen. Od té doby uběhlo sem let, během nichž se vyskytlo několik filmů z DC univerza a žádný z nich ve mně nevyvolal pocity, které by se pocitům z TDKR byť jen vzdáleně přiblížily. Spíš naopak. Zklamání střídalo zklamání, katastrofa katastrofu. Ale teď je tady Shazam. A Shazam je vlastně docela boží. Po chváleném, ale za mne tedy dost příšerném Aquamanovi jsem měl pochybnosti. Naštěstí s tímhle filmem nemám téměř žádné problémy, právě naopak. Je to originální, skvěle napsané, skvěle obsazené... Je to přesně to, co jsem chtěl a víc. Hlavně mě neskutečně bavil ten zloduch a to se jen tak nestává. Plus všechny ty foster kids taky super. A ta potitulková scéna? Nevím, co to bylo, ale chci dvojku! Mimochodem... Přítomnost dc superhrdinů ve světě, v němž se film odehrával, se mi sice moc nelíbila (působila dost jako upomínka na předchozí hrozné filmy a taky by se mi víc líbilo, kdyby hrdinové nebyli skuteční kvůli části, kdy ho lidé poprvé vidí v tom super kostýmu), ale zase to bylo důležité pro toho Billyho kámoše (Jack Dylan Grazer je fakt super btw) a SPOILER ALERT závěrečný záběr se Supermanem (ať už ho hrál kdokoli) překvapil a pobavil. Ostatně jako celý tenhle film. 8/10(12.4.2019)

 • KennyNevym
  ****

  Je to sice možná zbytečně cílený na děti tak okolo 13 let, ale i tak je to fajn. Krize kterou mladý hrdina prochází je uvěřitelná a dost reálná, ačkoliv herecky trochu klopýtá. Ještě je sice co zlepšovat, ale je fajn vidět, že se DCEU pomalu zlepšuje. Jsem zvědavej co dostanu dál.(13.4.2019)

 • Hapretor
  **

  Mohlo tam být více hlášek, více vtipu, více hravosti ... je to spíše nucená zábava a ve výsledku mě to ke konci silně nudilo a přišlo otravné ... jeden z dost slabých "komiks" hraných snímků ...(27.4.2019)

 • baiskon108
  ****

  Shazam je na svůj žánr celkem průměrný film, jak efektně tak příběhově a jen díky tomu, že se film nebere vůbec vážně, tak ani já nemůžu vážně hodnotit. Hlavním úkolem je prostě pobavit a to se občas i stane. Nic jiného ale Shazam nenabízí. Dělá si to srandu z komiksových klišé, ale sám příběh je klišé obrovské. Záporák nenadchl, jeho motivace byla celkem stupidní a těch sedm poskoků byl vážně CGI odpad. Zápletka kolem Billyho mámy byla divná až zarážející, prostě WTF. Celé se to zaměřovalo na objevování schopností, párkrát blesky, létání, ale žádná pořádná akce, souboj k zapamatování, jen utíkání před padouchem. Takže krom humoru - bída - ale on tam naštěstí byl! Za břicho jsem se nepopadal, ale vtipnou atmosféru to mělo a s úžasem jsem tak pozoroval Billyho nové schopnosti jako bych je měl já sám. A rozhodně bych dělal to stejný! Užíval si je!(26.5.2019)

 • gazogazo
  ****

  Je to píčovina , strašná píčovina . Ale sedlo mi to a nevím proč(25.6.2019)

 • Torgal
  **

  Zoznamovanie sa so superschopnosťami bolo zábavné už v traileroch, zvyšok filmu ale nič iné zaujímavé okrem toho neukázal. Film má riadne nad dve hodiny, pričom teraz ani neviem povedať čím sú naplnené, lebo sa celý čas len plácame na mieste. Celá mytológia okolo Shazama spolu s genericky zlým Markom Strongom a jeho šedivými príšerkami mi prišla na úrovni pre dvanásťročných. V závere sa to už zvrhne totálne na Strážcov vesmíru, čo nemyslím ako pochvalu. A čoraz viac ma nasiera všadeprítomná politická hyperkorektnosť. Tu máme opatrovateľskú rodinu v ktorej je zastúpená snáď každá menšina na akú si spomeniete (teda okrem homosexuálov, lebo toto je striktne rodinný film). Uťahovanie si zo superhrdinských klišé ma síce bavilo, samo o sebe ale k vyššiemu hodnoteniu nestačí. 5-/10(13.7.2019)

 • maruna0007
  ****

  Shazam! se může podle mě zařadit mezi ty nejpovedenější filmy DCEU. Jsem rád že se to povedlo. Kupa fórů na jiné filmy, Batman vs Superman či dokonce povedený vtípek na Hru o trůny. Zachary Levi je v roli Shazama boží, on se zkrátka pro tu roli narodil. Pokaždé když je na scéně, film výborně funguje, hlavně když se svým kamarádem Freddym zkouší své schopnosti, za doprovodu Queenů, to bylo super. Levi hraje svou postavu tak přesvědčivě, že mu věříte, že uvnitř je to ještě kluk. To je zkrátka pecka. Humor dobrý, zasmál jsem se, a nepřišlo mi že by něco bylo moc ujetý. Všichni ostatní herci jsou v pohodě, Jack Dylan Grazer velmi dobře sekunduje Zacharymu, a mladši verze Billy v roli Ashera Angela je také bez problému, a hodně se těším na další díly s nimi. Mark Strong je jako padouch super, líbil se mi, a hlavně mi přišlo že měl motivaci, kterou jako my diváci chápeme. Akční scény jsou dobrý bohužel nic k zapamatování. Když si vzpomenu na Man of steel tak tam je tolik skvělých, epických soubojů, že Shazam se může jít schovat někam do rohu, ale je to fajn, a akce nenudí, což je přece podle mě docela důležitý. CGI není dokonalý, má chyby, ale film neměl tak velký rozpočet jako právě Man of steel, tak se to dá ještě překousnout. Film má jednu scénu která je creepy a nemyslím si že všechny děti to snesou, já jsem byl totiž v šoku, za tuhle scénu dávám PALEC NAHORU,protože se nebojí film zajít dál než by měl. Ale nebojte žádná krev, a končetiny nelítají vzduchem, není to přesně na kameru ukázaný, ale je to viditelný, ale ne všichni to můžou dat. Film má potitulkovou scénu, a jsem rád že Strong neřekl své poslední slovo. Jsme hodně spokojený, Shazam! se povedl, a nám nezbývá než se těšit na pokračování, které doufám přijde brzy. Silné 4 hvězdy.(23.7.2019)

 • LordMysti
  ***

  Svým způsobem pojatý film na superhrdinu a myslím že to byl správný způsob jak film uchopit, protože ve vážném duchu by film rozhodně neobstál. Za mě pohodovka která splní svůj účel.(29.7.2019)

 • Saur.us
  ***

  Zábavná komiksovka, která ale v porovnání s konkurencí, jmenovitě s Kick-Ass a Deadpoolem, má ještě co dohánět.(14.10.2019)

 • misar3
  *****

  Od začátku až do konce vydrží úsměv na rtu a těch 132 minut uteče celkem rychle. Zábavný počin, který opět dokazuje, že DC se pomalu zvedá. Zajímavý záporák, skvělý hlavní hrdina, spousta vtípků sršící nápaditostí. Jen těch bitek mohlo být trochu více a tvůrci jim mohli věnovat pořádnou péči, aby za něco stáli. Fajn odkazy na ostatní filmy... Feel good zážitek s nízkým rozpočtem, který filmu nijak neublížil a prakticky to nepoznáte.(5.4.2019)

 • Tet.Ew
  *****

  Každá část tohoto kousku mě dokázala rozesmát. Všechny postavy jsou sympatické a co se děje týče pro mě absolutně nedůležitý téma. Je to příjemný a vtipný rodinný film který v přehlcený společnosti plný avengers a x-manů hrozně moc potřebuji. Po absolutně nepovedeným Aquamanovi opravdu bravurní práce od DC. Doporučuji(7.4.2019)

 • Melvej
  ***

  Trailer, stačí trailer. V něm je totiž všechno, co je na tomhle filmu dobrý, zajímavý nebo vtipný. Zbytek nenadchne, ale ani neurazí.(7.4.2019)

 • Gediman
  ***

  Klasický origin, který ničím neurazí, ale ani moc nepotěší. Postavy jsou sympatické a humor nijak zvlášť přehnaný. Lepší průměr. Podrobnější hodnocení v mé audiorecenzi: https://www.youtube.com/watch?v=wsKQZ21zbRg(7.4.2019)

 • Dimo
  ****

  Nenesl jsem do kina přehnaný očekávání a dostal jsem víc, než čekal. Byla to prča, nenudil jsem se. Charisma tu má kdekdo, fórky jsou fajn, odsejpá to, hrdinům se fandí snadno. Prostě pohoda. Jasný čtyři hvězďáky.(13.4.2019)

 • eromar
  ***

  50%(20.4.2019)

 • SpeedyCZ
  ***

  Po skvělém Aquamanovi je tu lehký sešup dolů. Film je cílený na mladší publikum a scénář není bůhvíjaké terno. Sandberg taky není James Wan. Nicméně i tak se jedná o dobrou zábavu, hlavně zásluhou skvělého Zacka Leviho a Marka Stronga. Nenudíte se a hezky to odsejpá. Akce je méně (nižší rozpočet), ale nevadí to.(22.4.2019)

 • P.J.2
  *

  Na komiks malo komiksove, na komedii malo vtipne, moc deti, ktere moc nemusim, Zachary Levy a Cameo Supermana 2 hvezdy jinak ani prd. Necekal jsem ze Aquaman bude z DC nejmensi trubka. PS: "detsky" konec je vylozene traparna.(16.5.2019)

 • Likan7
  ***

  Shazam cílí na tu nejmenší cílovku. Marvel baví odrostlejší publikum od 15 do 99, Shazam šel cestou retro rodinné komedie pro děti od 10 do 13. Neumím si totiž představit, že by se film líbil někomu staršímu. Ono to ve finále není špatný, je to fajn, jenže tu je několik přešlapů, které Vás budou vyloženě bavit. Předně je to přepálená délka. 130 minut je prostě šílený, 100, 110 minut a film by najednou měl lepší spád a méně nudný vyplňovačky. Ostatně celá ta linka sirotka, co hledá svou matku mě nudila hned od začátku. I díky tomu je hlavní postava jednoduše hajzl, kterýmu nemůžete ani moc přát. Raději by jste se díval na jeho sourozence, který tu ale nemají vůbec žádný prostor, což je zase škoda. Akce tu téměř není, a pokud nějaká přijde, jedná se jen o pěsti, a to se týká i těch démonů, kteří s lepším režisérem se smyslem pro komedii, mohli bavit i být akčnější. Shazama ale ve finále dost zachraňuje skvělej Levi. Má komediální timing, jeho blbnutí je skvělý a celá ta desetiminutovka uprostřed, kde objevuje svoje schopnosti je přesně to, co bych chtěl od celýho filmu. Bohužel se to najednou utne, na scénu přichází jistej Strong, ale vy zase víte kulový proč dělá co dělá a zase spadnete do letargie, která Vás nepustí ani při závěrečném pěstním souboji. Když se rval Neo se Smithem, mělo to grády, tady Vám to bude ukradený.(30.6.2019)

 • Chundys
  ***

  Zlatej průměr, ale od DC je pořád jednoznačně nejhorší Aquaman! Škoda že se to delé bude rebootovat, aby konečně soupeřili s MARVELEM. No nevim nevim, ale asi by si měli zavolat Nolana, jak udělat sakra dobrej film od DC! Přesto některé vtipné věci tu jsou, ale jinak oddechovka prostě!(3.7.2019)

 • godycz
  ***

  zbytecne dlouhy.(15.7.2019)

 • arkie
  ***

  Nejako mi bolo tazko sa do toho dostat, jasny tah na rodinne hodnoty, malo vtipne, asi musi byt clovek vasnivym zastancom DC, aby si to uzil. :((22.7.2019)

 • ER
  ***

  Billy jako chlapec 6x uteče z domova, nemá problém oklamat policajty a hledat svou matku, takže takové dospělácké chování. Jako Shazam se však chová dětinsky. I jeho přerod od samorosta k rodinným hodnotám je zkratkovitý nebo spíše povrchně zvládnutý. Ale komediální poloha ledacos zamaskuje a tak se na to dá dívat.(27.7.2019)

 • Shaddy1
  odpad!

  DC se snaží kopírovat MCU a jít cestou přihlouplých rádoby super-hrdinských komedií. Tentokrát zakomponoval úplně vše: rodinu, dobro, zlo, sebepoznání, šikanu ve škole a především infantilní, mnohdy až trapný humor. Nevadilo mi, že se Shazam choval dětinsky, vadilo mi, že se z introvertního grazlovitého adolescenta stal extrovertní šoumen. Že by se po vyřčení zaklínadla změnila i osobnost? No buďme rádi, že se kluk nezměnil v lesbičku. Ty dvě hodiny, které jsem věnoval sledování Shazama, jsem raději mohl strávit krmením holubů v parku nebo házením šutrů do řeky. Blame Marvel!(28.7.2019)

 • Spacecore
  ****

  Konečně jsme si to s ženou pustili a bylo to OK. Taková správně pitomoučká taškařice. Ono kdyby tam nebyl Captain Marvel, tak by celý film byl úplně o hovně a stopáž byla taky přepálená, nicméně mytologie Marvel světa zde byla zasazena dobře, padouch ušel, Levi mě bavil a humor byl naprosto v pořádku. Párkrát jsem se od duše zasmál, ne vždy, ale humorně mi to sedlo víc, než ultra trapně na sílu tlačící Deadpool 2. Takže za mě paráda, mám rád Captaina v komiksu a tady mi přišel dokonce ještě oduševnělejší a ne tak zbytečně naivní jako v předloze. Je to na 3 a půl, ale ze sympatií dávám 4/5.(29.8.2019)

 • Brooks
  ***

  V scénach z jaskyne má Shazam príjemný fantasy feeling a v tých superhrdinských sa zase patrí oceniť humorné uchopenie fenoménu pláštenkárov, ale nič z toho nezakryje, že ide o stopážou prestrelený, tuctovo napísaný origin bez kvalitnej akcie, výraznejšieho zloducha a s mimoriadne nesympatickým Zacharym Levim v hlavnej úlohe.(9.10.2019)

 • Acrobat
  odpad!

  Vyslapal som si to sam, muzi a zeny spali. Celkom nahy po presukanej noci s dvomi perzankami. Delfske orakulum hovorilo: i hla dieta povstane s velkym obtiahnutym odevom a vtak sa tam ledva vojde. I pojdu tam statocni muzi proti 4 muzom apokalypsy." siedmym vravim. Orakulum sa oblizne a zakrici do haja s dnesnym univerzom hrdinov." a takto sa vyplnuju vestby. Tam kde kedysi sa bral priklad a zvestocanie u Termopyl, tam teraz pobehuje duchom maly elastakovy kvazihrdina v enormne nudnom a mysel devastujucom pribehu plneho deckych a bezduchych dialogov, poukazovanie na zvratene hodnoty a jednej akcie kde to lietanie a buchnaty ste niekde videli. Neo ? Nie dazd chybal. Zasmial som sa 2x. Pri stupani na klavir a hovorenie Marka Stronga, ktoreho postava ako jedina zasluzi sympatie a herecke umenie. Ostatne je ostentativnou ukazkou dnesnej zabavy v rovine nejakych dveri a carodeja. Je zaujimave preco pri vymenovani vsetkej sily toho Honsuoa chybal Jezis. Shazam cele zle ( videne 8.11.2019, BD rip)(8.11.2019)

 • NiaWolf
  ***

  Co se stane, když spojíte Power Rangers, film Velký a Příšerky s.r.o. a cílovku 10-13 let? Tenhle film. Mohlo se zdát, že Shazam by přijde s řadou čerstvých nápadů, jak oživit superhrdinský segment a hlavně značně pošramocenou pověst současných DC filmů. Bohužel vše promarní na trapných hláškách, zcela klišoidním příběhu a tradičně generickým záporákem. Vlastně se za ty dvě hodiny stane to, co vždycky - podceňovaný hrdina získá schopnosti, se kterými nejdřív nakládá ku vlastnímu prospěchu, aby si na poslední chvíli uvědomil, že musí konat dobro a nakonec s rukou za zády porazí hlavního záporňáka, kterému sekundují generické příšery. Jo a nesmím zapomenout na perličku - když si zahrajte Watchdogs, hned budete vědět, jak se nabourat databázi státní správy! K potitulkové scéně jen jedno - HA! Já to říkala, že za tím bude stát ---- !(30.11.2019)

 • Cobur
  ****

  Shazam! je hřejivý relativně malý film, který se vrací ke kořenům - zatímco konkurence je čím dál temnější a dospělejší, David F. Sandberg se rozhodl jít opačným směrem. A za méně než polovinu obvyklých rozpočtů (srovnatelný s Deadpoolovým) natočil příjemný, jednoduchý film o důležitosti rodiny a přátelství. Největší inspirací byl Big s Tomem Hanksem na který film v jedné scéně odkazuje. Tvůrci se nevyhnuli některým klišé, ale to ani tolik nevadí. Shazam! je po dlouhé superhrdinský film, který je doopravdy pro děti. Je nadupaný infantilním humorem (Levi je komediální talent.), který je občas až trapný, ale to cílové skupině vadit nebude. Potom co se DCEU několik let patlalo ve Snyderovsky temném čemsi, zjistili že k úspěchu stačilo promluvit s rybami a říct jedno slovo. Shazam!(3.4.2019)

 • Allecto
  **

  Aktuální kvalita filmů z DCEU má jednu výhodu. Člověk nemá přehnaná očekávání a tudíž by se dalo možná říct, že je těžší ho zklamat. Shazam, ale působí, jako že si to jeho tvůrce myslel taky a rozhodl se, že to vezme jako osobní výzvu a zklame jak jen to půjde. Ne dobře to zní trochu moc agresivně, ale ten film se podle mě prostě nepovedl. Dvě třetiny filmu se koukáte na dvě naprosto odlišné Billiho osobnosti. První je Billy jako Billy, kdy je mu jeho pěstounská rodina víceméně jedno a chce najít svojí pravou matku. Druhá osobnost je samozřejmě Shazam, který nemá s tou Billyho společného vůbec nic. Levi se sice snaží, ale ve výsledku působí jako karikatura, když pozorujete jak se fotí sl idma za peníze, tancuje a střílí blesky uprostřed ulice u futrálu na housle... Humoru je tady dost, ale je dětinský jednoduchý, předvídatelný a podle mě je mířený na stejnou cílovku, jako Čtyřlístek, který měl premiéru ve stejný den. Záporák vás prakticky nezajímá, Smrtelné hříchy tam vlastně nemají význam a vy si jen říkáte, jak můžou natočit Aquamana a pak tohle. Vlastně až v poslední snad půl hodině si Billy uvědomí, že rodina je vlastně fajn a začne to brát vážně a záporák si najednou neškrtá. Děsné klišé, které tady prostě nefunguje. V tom filmu jsem nenašel nic, kvůli čemu bych si to chtěl pustit znova a to je pro mě u filmu jasná prohra. ** za pár vtipných scén a border kolii.(4.4.2019)

 • AloisNeuman
  ***

  Je to super jednorázovka. A dvě podtitulkové scény. Spousta narážek(5.4.2019)

 • Lenka.Vilka
  *****

  Velmi povedený film, který hodně stojí na svém obsazení a vzrahy a emocemi mezi postavami, přestože to je plný klišé. Protože on je ten úvod vážně dlouhej, takže je fajn, že to bylo vtipné a vážně sladce blboučké, ale celková délka filmu byla fajn. Kratší by to filmu nelsušelo. A Zachary Levi byl dokonale úchvatnej jako vždy. Jako ve všem.(5.4.2019)

 • Wlastik
  ***

  Čím více jsem se oddaloval od kina, tím více uvadalo moje nadšení. Stejně jako Kapitán Marvel byl spíše o Furym, tak toto bylo zaměřené na adoptivní problematiku. Smáli jsme se 15 letému klukovi. Zahřálo nás u srdíčka pěstounská familie. Nejvíce mě potěšilo, že jsme mohli vidět Mary Marvel a další členy rodiny. Ale jinak asi nic víc, co by stálo za řeč. Komedie o adopci. Asi nějaký trend posílat hrdiny na druhou kolej. Ok.(5.4.2019)

 • Eventyrer
  ***

  Zábavný a iný. To sú pozitíva filmu, no negatíva sú výraznejšie. Malý Billy Batson je šikovný a vynaliezavý. Jeho dospelý protejsek je však priblbly tupec, ktorého charakter by si nikto nezvolil ako nasledovníka s veľkou mocou. Efekty sú vidieť a sú veľmi rušivé. Akčné scény nie sú ničím zaujímavé, kamera, strih, zvuk a hudba nie sú ničím výnimočné. Pre mňa na Aquamana detinsky Shazam! rozhodne nemá.(6.4.2019)

 • NerudaDavid
  **

  Místy je Shazam sice opravdu vtipný. Ale to je tak vše... Za mně - u DC prostě nenatočili dobrej film od posledního Nolanova termného rytíře. A ty jejich otřesný cgi kreatury... na tom už by vážně měli zapracovat. A najít si na ně lepšího designera...(7.4.2019)

 • dustur
  ****

  Toto je film, ktorý ničím neprekvapí ale zároveň ani neurazí.. Má to svojský humor, ale aj scény ktoré mi troška pripomenuli Harryho Pottera... Premňa je tento film taká nadpriemerná DC odychovka, v ktorom sa nájdu príjemne hlášky. Ale film najviac vyzdvihuje zloduch v podaní Marka Stronga ,, ktorého začínam mám rád postupne - a to po každom jednom filme v ktorom sa objaví, alebo objavil za čo ho považujem za veľmi dobrého herca”. A práve on robí Shazam! , nadpriemernou a príjemnou filmovou oddychovkou.., a ešte Djimon Hounsou.. Film si ešte určite niekedy zopakujem, ale tentokrát - zatiaľ je moje hodnotenie filmu.: slabé 4, z 5.ich bodov..(12.4.2019)

 • DiPoCZ11
  ***

  Doufal jsem v neskonalou pecku v podobě jakéhosi druhého Deadpoola, ale namísto toho jsem dostal fajn rodinný film. Který je sice sterilní jak injekční stříkačka, ale i přes to umí občas příjemně pobavit. Všichni herci jsou sympatičtí a postavy jsou, až na pár výjimek, uvěřitelné a nemáte z nich úplně pocit klišé, ikdyž v samém jádru to tak bohužel je. Věc která mě ale opravdu sklamala je humor. Doopravdy jsem čekal trošku něco víc než vtipy cílené jen na desetileté děti. Přišlo mi to v dost ohledech takový trapný a nedotažený. Překvapivě mi film zachránila ta vážnější část s rodinou a Freddiem, která podle mě fungovala ze všeho nejvíc. Film bych ale asi do kina nedoporučil. Spíš jen na Netflix když v televizi nedávají nic zajímavého. /55%/(15.4.2019)

 • Israha
  ****

  Shazam! je překvapivě daleko lepší, než by superhrdinský origin stylizovaný do rodinné komedie na papíře měl být. Sandberg ho režíruje stylem "na jistotu", ale velmi poctivě, a chytře se vyhýbá opulentní akci a osudové epice (které mu moc nejdou), přičemž se soustředí na silné stránky a dává jim vyniknout. Většina vtípků funguje, geekovské rýpání do supehrdinských stereotypů organicky zapadá do budování zápletky a nepůsobí samoúčelně, protagonisti jsou navzdory dětskému věku sympatičtí, a v Zachary Levim má film až nečekaně silného hereckého tahouna. Kvituju také stálé udržování veselého, necynického nadhledu, a funkčnost dojemných scén díky jejich nesklouznutí do cukrkandlového patosu. Trochu pokulhává kvalita záporáka (coby postavy, Strong ho hraje vcelku solidně) a akce, byť přehledná a kvalitně otrikovaná, poněkud postrádá nápad a dynamiku. Ale na to, jaká je ten film ve své podstatě blbost, s přehledem nabízí vyváženou porci zábavy jak menším dětem v doprovodu rodičů, tak nerdy teenagerům, co hltají komiksy, a nebude vysloveně urážet ani dospělé diváky. Komiksový blockbuster může fungovat i v poloze rodinné komedie, Shazam! je toho důkazem, a jeho (už téměř jisté) pokračování si ujít nenechám.(19.4.2019)

 • Mkartaylas56
  ****

  Snímek Shazam! bych označil jako takovou tu fajnovou rodinnou komedii, která se sice neobešla bez nesmyslných klišé momentů (hlavně ke konci), ale jinak mě vesměs bavila, dokázala mě i bez problémů rozesmát (hlavně u scén, kdy Billy a Freddy zkouší Shazamovi schopnosti) a i jako superhrdinská sólovka rozhodně funguje, i když je dost netradiční. Navíc k tomu přihoďte nečekaně kvalitně napsaného záporáka zahraného Marcem Strongem, skvělého Zacharyho Leviho, jenž si svou roli očividně patřičně užíval a máte z toho příjemný koktejl, který si bez problémů vychutnáte a ani ty nedostatky vás nebudou nijak moc užírat. 70%(30.4.2019)

 • JardoLe
  ****

  A mame tu dalsieho superhrdinu,ktory sa po vysloveni slova Shazam premeni z chlapca na dospeleho chlapa,ktory ma superschopnosti,tradicne ako to byva zvykom bojuje proti zaporakovi a zachranuje ludi,do toho vsetkeho je vlozeny humor,fajn hudba a pribeh,ktory je myslim taky tradicny,nic extra a nic nove,cize to hodnotim 4 slabsimi hviezdickami...:-)(16.5.2019)

 • HenryIvan
  ****

  Neverím, že to píšem, ale zdá sa, že DCEU svitá na lepšie časy. Aquaman ma príjemne prekvapil a Shazam nie je výnimkou. Je to celkom vtipné, Zachary Levi to vedel dostatočne podať a spomenúť treba aj detské osadenstvo filmu. Postava Freddyho ma zo začiatku dosť štvala, ale zlepšilo sa to. Záver, v ktorom som mal skoro pocit, že sledujem Power Rangers ma opäť prekvapivo neprekvapil v zlom. Zaujíma ma, kam sa to bude uberať a to predpokladám bolo cieľom tvorcov, vytvoriť záujem. Nezarobilo to nejak extrémne veľa, no to ani obaja Ant-Mani a ani to ho neodradilo dostať sa takmer Thanosovi do riti, čiže dvojka Shazama hádam dorazí. Kto vie, možno dorazí s The Rockom v závese a to pritiahne väčšiu pozornosť. Konečne sa hýbeme správnym smerom DCčkári. 75 %.(22.5.2019)

 • Mahowny
  ***

  3,5 na pohodu. Jako oddechovka imho supr, ale musite mit porad jeste nazivu infantilni detsky ja, jinak to nedocenite.(22.6.2019)

 • Vikyy98
  *

  Infantilní a nevtipné, pro děti nebo nerdy (kteří mají k dětem blízko) asi dobrý. Verbal to tentokrát vystihl dobře.(28.6.2019)

 • moviechecker
  **

  Ďalší nevydarený a úplne zbytočný film z DC univerza, že ich to ešte baví.(30.6.2019)

 • brabbik
  ***

  První třetina filmu byla dosti slabá na rozjezd a zbytečná zmatečnost s neochotou rozpálení děje trochu potápí úvod. V druhé polovině už to nabralo celkem otáčky, ale pořád mi nesedí dětinský hrdina v dospělé podobě. Například konkurenční MARVEL má dětský přístup ke světu v roli SPIDER-MANa skvěle zvládnutý, ale tohle je trochu úlet. Potenciál byl mnohem větší. 65 % primárně za efekty, časoprostor a smrtelné hříchy.(4.7.2019)

 • Kingjiri
  ***

  Když Shazam jen tak puberťácky blbne, je to velká zábava, jenže tyhle momenty jsou fakt jediný povedený. V životě Billyho Batsona se toho tolik zajímavýho neodehraje a Strongův záporák se svema příšerama nemá co nabídnout. Dr. Sivana je neslanej nemastnej (částečně i díky Marku Stronogovi) a příšery v podstatě žádnou napínavou / lehce hororovou podivanou nikdy nerozjedou. Což je docela velkej problém, když má stopáž přes dvě hodiny. Unylý finále tak aspoň zachraňuje humor a další "Shazamové". Občas jsem měl pocit, že koukám spíš na biják pro děti / teenagery než na komiksovej blockbuster pro široký publikum. Po výbornym Aquamanovi nabírá DC Comics znatelně sestupnou tendenci někam do průměru. Třetí hvězda za humor a akci.(14.7.2019)

 • JohnZ87
  ***

  Lehce nadprůměrná rodinná superhrdinská komedie, která cilí převážně na mladší publikum. Po komediální stránce funguje dobře, po té superhrdinské už o něco méně. Film se místy nebere vůbec vážně a jako součást širšího filmového univerza dost vybočuje. 65%(21.7.2019)

 • Dubron
  **

  2,5 *(22.7.2019)

 • Dandy95
  **

  Tyjo a já myslel, že to bude normální komedie, místo toho je to dětinská kravina, která nedává smysl a s neuvěřitelně nesympatickým spratkem v hlavní roli. Ale pravda, kdyby mi bylo 12, tak by to byl nejspíš můj hodně oblíbený film! Všechno zachraňuje Zachary Levi, kterej se fakt snaží, dělá co může a pomáhá mu docela fajn Mark Strong (ten je ale fajn vzdycky). Toto je skutečně film pro děti pod 15, starším bych se to bál doporučit.(7.8.2019)

 • kilobyte
  *

  Velké zklamání. Na jednu vtipnou scénu je deset trapných, souboje mizerné a konec k zblití. Tu naznačenou dvojku si asi s chutí nechám ujít.(7.8.2019)

 • filipvrbik
  ****

  Výborný film (jako vše od DC), který má vtip, nápad a hlavně monumentálního padoucha Marka Stronga, který je suverénně nejlepším padouchem posledních let - jehož jedinou slabinou je závist. Je fakt,že se ve filmu nic moc neděje dokud Billy nezíská superschopnosti, pak ale začíná film vyloženě bavit - kluk v těle superhrdiny ("Já ani nevím, jak se v tom mám vyčůrat") postupně objevuje své nově nabyté superschopnosti...Co se ale nestane- na scénu nastupuje superpadouch, a vše je rázem jinak..Ačkoli film chvílemi působí jako parodie nebo kýčovitě, je opravdu dobrý a ani chvíli nenudil.. Odkazy na Rockyho, Batmana, Supermana film zdárně oživují a jediné, co mi vadilo je, že film hledá svůj žánr. I tak to bylo lepší, než jsem čekal... A pozor, jsou tu až DVĚ potitulkové scény...80%(8.8.2019)

 • waska
  ***

  Bohužel nic než průměr. Jsou tam sice záblesky něčeho lepšího, ale naprosto zpackaným a trapným závěrem se vše sesypalo jako domeček z karet.(20.8.2019)

 • ROCK,THE
  *****

  Jedním slovem GRANDIÓZNÍ!!! Skvěle zpracovaný příběh Billyho Batsona ( #ZacharyLevi , #AsherAngel ). Takhle má vypadat pořádný komiksový film se špetkou teenagerského humoru. Baví od začátku až dokonce. Efekty vizuální i zvukové jsou přímo luxusní. Skvěle podaný výpravný příběh mladého Billyho který má to štěstí že se stane vyvoleným a stane se z něj SHAZAM! Ve zkratce tu máme film o chlapci a sirotkovi jenž se stane hrdinou a nejen kvůli superschopnostem ale i kvůli lásce ke svým bližním. Čili máme tu hrdinný, rodinný film který pobaví každého diváka bez rozdílu věku. Komiksovka řízlá fantasy a zároveň rodinou komedií nemá absolutně žádnou chybu. Takže neváhejte ani chvíli a navštivte kino co nejdříve a myslím že i vy po shlédnutí tohoto pohodové snímku vyřknete.... SHAZAM! Mé hodnocení:9.5/10(6.10.2019)

 • himor
  ***

  Čakal som viac...srandy...občas celkom fajn, občas riadna nuda a akési melancholické drísty. Trochu ma to sklamalo veru. 65%(16.12.2019)

 • NerdLife2
  **

  Shazam! Spoilerová recenzia. Alebo aj komiksovka, ktorá by v rámci parodovania žánru mohla vyniknúť,ale nevyniká. Jednoducho, Shazam! je ďalší pokus Warner.Bros o príjemnú a docenenú komiksovku v rámci širšieho puplika, ale jednoducho to nefunguje. Ale poporiadku... Primitívne príbehy väčšinou nemusia komiksovkám vadiť. Lebo komiksovky sú už žiaľ taký žáner, kedy je tá daná primitivnosť dokonca aj nutnosťou a väčšinou sa snažia pobaviť len to spomínané širšie publikum svojim humorom a podobnými vecami tohoto žánru. No a Shazam! nemal byť výnimka. Prvé ukážky nám sľubovali úžasnú jazdu plnú gagov, humoru a epičnosti komiksového žánru a verte neverte, ja som sa celkom tešil. Avšak Shazam! prišiel do kín a všetka radosť pominula vo chvíľi, keď som si uvedomil, že sa smejem u vážnych scén, že každá klišé scéna má iritovala tak ako nikdy pritom sa Shazam! snažil aj o parodovanie superhrdinského klišé a fakt, že ma iritovalo parodovanie klišé je samo o sebe iritácia. Príbeh sa snaží o rodinnú skoro až vianočnú atmosféru rodinnej komédie so superhrdinmi. Celkovo, nápad môže byť dobrý ale pre mňa to nefunguje. Snímok stráca lesk spomínaným klišé, priam iritijúcim zaporákom a niekedy až stupidným scénarom. Avšak aby som len nehatoval, Zachari Levi ako Shazam je úplne úžasný, väčšina scien (väčšinou zo začiatku) mi vždy dali úsmev na tvári a o to ma viac bolelo, keď sa premenil opätovne na "deep depresion young teenage charakter" AKA Billy Batson. Ostatné hlavne charaktery boli fajn, hlavne postavy Eddieho Freemana, malej Darly ktorá mi vždy zdvihla náladu a Pedra. Potom musím pochváliť krásnu kameru, a dosť často dobrý vizuál. Niekedy som až žasol nad tou krásnou kompozíciou. Hudba bola podľa mňa taktiež super, ale o žiadneho Djawadiho,Williamsa a ani Zimmera sa nejedná. Potom aby som ešte prebleskol ako Shazam k tým negatívnym veciam, chcem ešte spomenúť ešte ten príbeh. Ten bol úplne klišé, a údajne smutné scény mi neprišli vôbec smutné skôr ako humorné. Filmu škodí prehnané dráma a niekedy až moc humoru ktorý je čas od času blbý. A je mi to ľúto. Lebo v niektorých scénach naozaj to parodovanie klišé bolo fakt super, avšak potom prišlo klišé normálne a to bol útrum. Čo sa týka referencií tak potešili. Obecne mám rád DC ( skôr ako komiksový svet) a milujem fakt vo filmoch a celkovo v každom takomto umení referencie. Aj ohľadom komiksov a podobného. Avšak príbeh je samozrejme prvoradý a až potom je čas na pomrknutie na fanúšikov. Okej, aby som to zhrnul. Shazam! mal obrovské ambície byť naozaj super komiksovka,žiaľ to poslal do riti scenár, klišé, celkový príbeh (ktorý uvidíte každé Vianoce ráno na JOJke či Markíze) a zaporak ktorý moju iritáciu poslal úplne do vesmirných výšin. Fakt nechcem veriť, že niečo ako Shazam! je vo svete kde o pár mesiacov bude Birds Od Prey s ratingom R.. Fakt že nie. Takže filmu Shazam! dávam dve hviezdičky. Je čo zlepšovať podľa mňa,avšak,kdo som ja aby som mohol hodnotiť filmy.(19.12.2019)

 • Ajka1
  ***

  Kids friendly komiksák s velmi zábavnou úvodní sekvencí objevování superschopností hlavního hrdiny, a troufám si klidně tvrdit, že v této konkrétní části tvůrci Shazama s přehledem zastínili i dnes už legendární scénu z prvního Iron Mana. Je to hravé, je to dětské, a přestože se ke konci už poměrně dost hraje na infantilní notu, baví to. Zachary Levi se jako Shazam snad narodil, banda nevlastních sourozenců je ve svých rolích naprosto dokonalá a jejich pěstouni jsou sympaťáci. Zbytek hereckého ansámblu zapadá do jednoho spíše do bažin průměrnosti. Bohužel i po všech čertech jinak charismatický Mark Strong - v jeho případě za to ale může scénář, který mu nedává mnoho prostoru k seberealizaci. SHAZAM jako celek tak samotným příběhem nějak výrazně nenadchne, je to prostě jiná cílovka a jako takový je třeba film brát, jedno mu však musím přiznat...bavila jsem se, hodně, hlavně ze začátku, kvalitně a pěkně nahlas! Tak si kupte lístek a běžte se bavit taky ;-) Peněz litovat nebudete. Viděno v originálním znění s titulky.(4.4.2019)

 • Clark_Kent
  *****

  OPTIMISTICKY VYKRESLENÝ SHAZAM A SPOUSTA SRANDY K TOMU ⚡️😁 Každý z nás, chtěl být určitě někdy superhrdinou. Ten kdo tvrdí, že ne tak určitě kecá. Máte-li chuť zkoušet nové věci, odpoutejte se od pozemských starostí. Probuďte v sobě své mladší já a na chvilinku se zasněte. Je to neuvěřitelně uvolňující pocit. Představte si, když vás postarší dědula – kouzelný čaroděj /Djimon Hounsou/ pasuje na šampiona celé země. To je nabídka, která se neodmítá. Hororový reřisér David F. Sandberg /Lights Out, Annabelle: Creation/, vsadil na atmosféru laděnou do báječných osmdesátých let. Veškerou inspiraci a dobrodružství nasával po vzoru Richarda Donnera /Superman 1978, Goonies 1985, Lethal Weapon 1,2,3,4/. Upřímně David, vykřesal krásný rodinný příběh plný lásky, odvahy a dobrodružství, který svým obsahem útočí a cílí na divákovo srdíčko. Jak tomu tak odjakživa bývá. Součást každého dobrého příběhu je i temnější odraz😱. Jedno krásné přirovnání: Každy příběh je totiž jen tak dobrý, jak dobrý je jeho padouch. Ano, řeč je o všestranném charismatickém herci Marku Strongovi alias génius a trochu víc šílenější vědátor Dr. Sivana. Abych pravdu pověděl tak právě Mark, přivedl ten mrazivější vánek do jinak veselejšího příběhu. Fešácký sluneční brýle a kamenný obličej mu strašně slušely. S rukou položenou na srdci můžu říct, že svět World of DC tady krásně evokuje nejbrilantnějšího a nejosobitějšího padoucha Lexe Luthora. Lze hovořit převážně o Luthorovi z Donnerovi verze Supermana s Christopherem Reevem. Ta druhá strana mince co se vždy na světle třpytí, má čisté ruce a ryzí srdce je extrémní sympaťák talentovaný Zachary Levi. To je ON, mého srdce šampion! Rád bych jěště vyzdvihnul, patnáctiletého Jacka Dylana Grazera /Freddy Freeman/, poněvadž ta postava srší, jiskří prostě slušně fajruje už od prvního záběru na plátně. Jack svoje herecký kvality, ukazoval už v dobře podaném hororu To /2017/. Moje celkové schrnutí kypí optimismem a jakýmsi novým trendem a měřítkem, přes všechny superhrdiny budoucnosti. P.S.: Pokud máte chuť se stát šampionem, určitě neotálejte, vemte nohy na ramena a do kina vyražte.(6.4.2019)

 • CinemaRanger
  ****

  Další bombobý DC film. Zábavné fóry, (je vidět, že Levi si to fakt užívá) akce i vizuál filmu dokonalý a záporák též. Musím pochválit, ale přesto mi tu můj pocit říká, že tomu něco chybí... Velmi se těším na další díl. 80%(6.4.2019)

 • Barghest
  ****

  To bylo super! Už v trailerech Shazam vypadal jako Deadpool pro děcka a přesně to jsme nakonec taky dostali. A to vůbec není málo. Z pochopitelných důvodů není humor tak podvratný jako v případě ukecaného žoldáka, ale i tak většina vtipů a gagů funguje. Třeba tu pasáž, kdy novopečený hrdina testuje svoje nové schopnosti,autoři vytěžili do mrtě. Spolu s hlavním hrdinou je to největší devíza filmu. Zachary Levi je ohromný sympaťák a svého dětinského superhrdinu v neustále běloskvoucím pláštíku si očividně užívá. Jack Dylan Grazer hraje v podstatě tu samou roli jako v To, ale díky jeho hláškám mu to divák odpustí. A Asher Angel je po většinu stopáže zachmuřený, protivný puberťák, což je trochu nevděčná úloha. Snad jen ta závěrečná bitka mohla být o trochu kratší a ústřední padouch není napsán zrovna nejnápaditěji. Scénáristi se sice snažili o jakous takous hloubku, nakonec jim zachraňuje zadek charisma Marka Stronga, kterému člověk toho stopadesátého záporáka stejně uvěří. A taky mi příliš nejde pod nos způsob, jakým se Billy se Sivanou nakonec vypořádá, to si Gayden mohl odpustit. Pokud divák přistoupí na hru autorů a neočekává víc než velkou zábavu, nebude zklamán. P.S.: Palec nahoru za parádní titulky v komiksovým stylu na konci!(6.4.2019)

 • Klajondr
  ****

  Rozhodně jeden z těch lepších DC filmů. Bezvadnej humor, chlap co je vlastně děcko a ještě k tomu ten jeho ulítlej kamarád. A do toho všeho i vcelku zajímavej záporák. Akorát by snímek mohl být kratší, některé pasáže byly docela nudné. Ale určitě stojí za zhlédnutí.(6.4.2019)

 • SpikeX6
  ***

  Nápad na super-hrdinu, který vlastně ani nerozumí svým schopnostem byl výborný. A vtipné scény byly tentokrát opravdu vtipné. Tím ale výčet pozitiv musím ukončit protože zbytek příběhu je opět - řekl bych už typický - DC chaos... Záporák nevýrazný, akční scény nudné, konečné rozuzlení totálně sentimentální. Celkově naprosto průměrný film.(7.4.2019)

 • Maximilianus
  ****

  Príjemné prekvapenie. Nebolo to nejak extra pre deti ani detinské. Nebolo to ani nejako vtipné, ale zábavné ano a je fajn, že neboli všetky vtipy vybúchané v traileroch. Je to origin a nachádzanie vlastnej identity k tomu patrí. V tomto prípade Billy a Freddie až do konca hľadali aj skryté schopnosti. Zloduch mal v tomto filme prekvapivo viac priestoru ako býva zvykom, dokonca sa skoro vyrovnal aj hlavnej postave, čo sa mi páčilo. Nebol tak silný, resp. pôsobil slabšie ako v skutočnosti bol. Nevlastní súrodenci ma na konci výrazne prekvapili a potešili. To bola pecka. Hlaška jedného z nich Hadouken bola pre mňa asi najvtipnejšou z celého film (druhá najvtipnejšia bola úplne záverečná potitulková scéna s ďalším hľadaním superschopností a odkazom na Aquamana). Primeraný priestor dostali aj súrodenci, samozrejme Freddie vyčnieval počas celého filmu a keď sa na plátne objavil Adam Brody, tak som si povedal, že načo potrebujeme Billyho, keď máme Freddieho a poťažmo aj ostatných súrodencov. Billy ako postava nebol zlý, len mal určité ciele a mal štrnásť. Bol to rebel, ktorý utekal niekam, kam nepatril a kde ho nechceli. Preto aj ako Shazam nestál za veľa. To sa ale nakoniec utriaslo, Billy si našiel svoje miesto v živote a ak bude dvojka Shazam!, tak si na ňu už teraz rezervujem lístok. Síce menej dobrodružné ako Wonder Woman a hlavne Aquaman, omnoho viac komorné a miestami možno trochu otravné, ale stále asi pre mňa z tejto trojice víťaz. Aj keď iba o chlp. A lepšie ako niektoré Marvel filmy. 7,5/10.(13.4.2019)

 • george82
  **

  Velké zklamání.(14.4.2019)

 • GameboyNES
  *

  mno žádná sláva.... čekal jsem zábavnou taškařici a vono se tam furt řeší rodinný hovnoty a jak jsou chudáci sirotci vopuštění. Po výborném komediálně akčním VodnímMuži, velké zklamákování. 32% PS: koukal jsem před nedávnem i na animovanou verzi a ta byla daleko lepší.(1.5.2019)

 • Džasman
  *

  Tak tenhle film jsem asi nepochopila, nebo jsem na něj moc stará. I když nevím nevím, jestli se tohleto dnešním děckám a puberťákům bude líbit (jako to si fakt někdo myslí, že jsou ty dnešní děti až tak tupé?). Takže z kluka se stal něco jako superhrdina (jako k superhrdinovi to mělo fááákt daleko), vůbec nebylo vtipné jeho zjišťování superschopností (WTF?), navíc vypadal jak přesteroidovaný vypatlanec z posilovny (omlouvám se normálním uživatelům posiloven :-)) a ve finále teda byli i všichni jeho kámoši superhrdinové??? No tohle a Aquaman snad nejhorší filmy, co jsem viděla...(18.5.2019)

 • NifKor
  ***

  Já už těm DC filmům nevěřím. Shazam byl film, na který jsem se fakt těšil a očekával jsem dobrý vtipy, postavy, příběh, herce atd., no splnilo se to z poloviny. C- (58%) (25.5.2019)

 • biergof
  *****

  Aquaman i Shazam ukázali, jak moc jsem se mýlil, když jsem hájil počiny režiséra jménem Zack Snyder. Jeho depresivní a temná vize DC filmů by zákonitě musela překonávat sama sebe a to právě jen temnotou a depresí. Tudy cesta nevede a nikdy nevedla. Proto Aquaman i Shazam ukazují originální, komiksovou zábavu a snad naplní potenciál opravdu skvělých a mocných hrdinů, jež DC universum nabízí a konečně si s dětskou školkou Marvel vytřem prdel! Shaaaazaaaaam!(3.6.2019)

 • Strandmon
  ***

  Shazam se na první pohled jeví dobře. Příběh má super základ a postavy se zajímávě vyvíjeví. V druhé půlce se ovšem z filmu s dobrým potenciálem stává jeden velký digi bordel.(10.6.2019)

 • Emjecko
  ***

  Já Shazama! nikdy vidět nechtěl, ale kamarád mi řekl, pojď, a tak jsem šel. Do kina. Lístek za polovic znamenal poloviční výčitky v případě nekoukatelného braku a rovněž o polovinu vyšší šanci na opuštění promítání před závěrečnými titulky. Nic z toho nenastalo. Ze sálu jsem odcházel výborně naladěn až po závěrečném hvizdu. Důvod? Humor. Většina vtipných scén je postavena na kontrastu dětského světa se světem dospělých a obojí se dále střetává se světem superhrdinů. Takové poprvé ve spandexových oblečcích. Kick-Ass ztvárnil tohle téma mnohem líp, přesto lze Shazama! zařadit k dalším slušným počinů zasluhujícím si aspoň trochu pozornosti. Jenom teda počítejte s tím, že gagy tady hrají prim. Pokud vám nesednou, nemá už vám Shazam! co jiného nabídnout.(13.6.2019)

 • Flopik
  ****

  Trailere ma naladili a tak som sa na film tešil , no po pozretí som mierne sklamaný. Postavy skvelé , sympatické Zachary to zahral parádne a veril som mu že je dušou 14 ročné dieťa. Vtipná stránka mi až tak nesadla a smial som sa menej ako som čakal. Záporák ma tak isto veľmi neoslnil a 7 hriechov tiež veľa neukázalo.Objavovanie schopností sa mi páčilo a celkovo stred ma bavil asi najviac. Akcia na konci veľmi neohúrila ale aspoň bavila. Za mňa 4* a pokračovaniu by som sa nebránil.(30.6.2019)

 • Vykuk
  **

  2* jsou až moc, vtipné to není, leda tak pro děti, tam to asi funguje, jinak to člověk sleduje a ví, že tam a tam by se mohl pousmát, ale je to nucené. Zápletka taková nijaká a zpracována do filmu není moc záživně, začátek filmu je dost opruz a ani potom se to moc nelepší. Celkově jako sólovka pro uvedení průměr a bral bych to, umim si na druhou stranu představit Shazama vedle Supermana a Batmana v Justice league, stokrát lepší jak ten rádobyvtipný flash nebo nepovedený cyborg, tímto směrem to mělo DC rozvíjet, teď už je na to všechno pozdě.(1.7.2019)

 • RedRose
  ***

  Vůbec to nebylo zlé! Fakt nebylo, ale očekávání byla mnohem větší... 69%(2.7.2019)

 • dalziel
  ****

  Po Aquamanovi, pre mňa už druhé príjemné prekvapenie od DC Comics.Že by sa začalo blýskať na lepšie časy?.(3.7.2019)

 • Lkn
  *

  Tohle me utvrdilo v tom, ze DC by opravdu melo prestat natacet fímy podle komiksu!(3.7.2019)

 • Bezda22
  ***

  Je to celkem takový ne-fantastický. Ani nevím, co si mám pod tím pojmem představit. Když bych si odmyslel super-hrdinu a super-záporáka, tak mám vesměs film, kde se nic moc superhrdinskýho neděje. Žádná velká akce, všechno působí tak komorně. Ani herecký obsazení není nijak zajímavý. Na druhou stranu se občas objeví nějakej ten vtip a chvilkama je to celkem svěží. Ale pro mě je Shazam! film tak na jedno podívání. Chybí něco, co by mě nutilo se k filmu vrátit. Zase jeden z těch filmů, kde v traileru bylo všechno to nejlepší... 50%(11.7.2019)

 • holub109
  ****

  Po Aquamanovi další dobrý film ze stáje DC. Nový směr jejich filmů se mi začíná zamlouvat. Shazam je vlastně pohodový rodinný film se solidními postavami a vtipy. Příběh sice nijak nepřekvapí, ale nemá horší místa. Akce je povětšinou rutinní, ale neurazí. Příjemný superhrdinský nadprůměr. 80%(24.7.2019)

 • rafix
  ***

  Je to příjemná a pohodová podívaná na kterou se dá koukat.(19.9.2019)

 • TaNya_
  ***

  Začátek s čarodějem stál za nic, potom se to od nástupu do rodiny trochu rozběhlo. Víceméně nejvíc zábavný byly testy schopností a od závěrečné bitky to šlo zase do béčkovýho háje.(19.11.2019)

 • Landauer
  *****

  Tak tohle nízký hodnocení tady vážně nechápu. Ten film je výbornej. Není infantilní, ač jsou hlavní postavy děcka, střílí jeden skvělej nápad za druhým, hlavní hrdina i padouch jsou výborný a mají skvělý motivace. Za mě super, jeden z nejlepších snímků DC universe, možná proto, že to není klasickej DC film se stupidními batmánky a supermánky, co se chovají jak dementi a padoušíky, co chtějí ovládnout svět. Možná proto, že se na Shazama dívají hlavně příznivci těhle stupidních obehraných a extrémně neoriginálních komiksových rychlokvašek, co jsou navíc točeny tak, aby maximálně podlézaly publiku, dočkal se nešťastník tak nízkého hodnocení. Hloubkové studium komentářů mi to vcelku potvrdilo - vesměs se jedná jen o nicneříkající fráze naprosto odporující tomu, co je ve filmu a nebo pubertální hejticí masturbaci. Klasika. Ale nenechte se zmýlit, film je skvělej a v záplavě superhrdinských seriálů tkaných na jedno brdo je Shazam velmi příjemné osvěžení. Captain marvel je např. neskonalá sračka. Dramaturgicky, scenáristicky, akce jsou v něm šíleně tuctové a nudné, záporák klasicky unylý s obvyklým klišoidně "nečekaným" odhalením, hlavní hrdinka neprojde žádným vývojem a krom toho je extrémně otravná. A Captain Marvel má tady 71 %? To jako fakt? A Shazam, kterej je o několik tříd výš, co se týče všeho (perfektní motivace záporáka, úžasný psychologický vývoj hlavního hrdiny, který má navíc se svým parťákem super chemii, dramaturgicky výborně dotažené všechny dějové oblouky, výborné akční scény, které nejsou jen přehlídkou digitálního bordelu, ale jsou plné skvělých nápadů, hlášek, vizuálních vtípků atd.), tenhle film tu má jenom 63%? Vážně? Tvl! Tomu říkám lobotomie. Shazam je originální a super film. Ano, pokud je někdo zvyklý na nabušené borce s pláštěnkama, co všechno zmáknou s blbou hláškou na rtu, na padouchy, co se snaží donekonečna ovládnout galaxii a na konci hrozí, že se vrátí a na digitální masturbaci explozí v nudných a snadno zaměnitelných akčních scénách, toho Shazam zklame.(1.12.2019)

 • kacir
  ***

  Rozprávočka.(2.12.2019)

 • Kimkong
  ***

  Až na scénu s autobusem kde se jedná o nejpevnější sklo na světě je to klasická komiksovka. Slabší, jak už je u DC zvykem. Místy vážené, ale ne moc. Místy vtipné, ale ne moc. Taková splátanina dětské komedie a hrdiny co zachraňuje svět. Nicméně jako celkem to funguje, ale dle traileru to vypadalo na mnohem větší nářez.(8.12.2019)

 • The.Splash
  **

  Všechno špatně(2.1.2020)

 • tlesk
  ****

  Shazam! je především jednoduchý, přímočarý a nekomplikovaný superhrdinský film. Ti, kdo z nepochopitelného důvodu trvají na tvrzení, že DC je temnější a dospělejší než Marvel (každý kdo má širší povědomí o komiksech může potvrdit, že je to nesmysl), a kterým se líbily filmy, na nichž se široce podepsal Snyderův rukopis, budou na Shazama nadávat. Doufejme, že to bude spíše menšina. Přirovnání v nadpisu recenze je záměrně nadsazené a částečně i vážně míněné. Neb Shazam! je tak akorát odlehčený, infantilní, ale přesto místy i dramatický a dospělý. Je to dětský superhrdina ověnčený pohádkovou mytologií, takže se ani nedalo čekat nějaký drsně melancholický přístup.(2.4.2019)

 • Sala1
  **

  DC sa snaží opäť raz loviť v iných vodách ako doteraz a prináša ľahkú rodinnú zábavu, ktorú prijmete na základe toho, aké máte od nej očakávania. Snímka ponúka zaujímavú a emotívnu dejovú linku v súvislosti s detstvom Billyho Batsona a jeho mamou, ktorá je zaujímavo vedená a ponúka zaslúženú bodku. Je svieže vidieť, že film sa odklonil od rutiny nepohodlia v náhradnej rodine a predstavuje cestu chlapca, ktorý si viac práve hľadá cestu k týmto ľuďom. Mytológia filmu je predstavená ako bohatá sústava jednotlivých náboženstiev, paranormálností, no vo výsledku vyvstáva smiešne a neuvyužito. S heslami ako Sedem smrteľných hriechov, Uroboros, boh Ra, nerobí nič a ignoruje celkový potenciál, ktorý týmto smerom snímka mohla mať. Zvláštnej skupine ľudí, ktorí sa nazývajú čarodejníkmi, neveríte. Jednak nečarujú a jednak stále idú v intenciách zaužívaných komiksoviek, čo znamená, že nápady a invenciu Doctora Strangea rozhodne nečakajte. So superschopnosťami hlavného hrdinu, ktorý je neustále porovnávaný s inými DC postavami a ktoré sú napriamo identické, tak vyvstáva otázka, čo je také ikonické na Shazamovi, aby to stálo v dnešnej dobe za výpoveď. Odpoveďou je ľahká zábava, ktorá pritiahne masy a pár peňaženiek, pretože to je recept súčasného blockbustru. Herecký výkon v podobe Leviho bol pre mňa silený, niečo na štýl lacnej americkej stand-up comedy, ktorá môže vyvolať tráviace ťažkosti, miestami dokonca potrebu opustiť priestor. Nebyť citeľnej chémie medzi deckami, linky s Batsonovou minulosťou a pár vtipných momentov, film by absolútne nemal čo ponúknuť. Viac tu: https://youtu.be/Z5dxUNFsPWY(4.4.2019)

 • GOGAN
  ****

  Očekávání naplněna. Jde o komiksovou zábavu, která vystihuje přesně "dětského" superhrdinu a jeho uvažování. Baví mě přímočarost, která je s věkem 14-15 let spojena. Trochu mě chybělo větší propojení DCU, ale bylo tam. Celkem si i dovedu představit že diváky bude bavit přidání Shazama do JL .(4.4.2019)

 • Mr.Revenge
  ***

  Nebylo to zlé. Nijak extra jsem se na film netěšil,ale ani nijak extra jsem film neodsuzoval. Zásadní problém filmu Shazam je,že postrádá absolutně originálnost a má pouze klišovatost. Ten film nemá opravdu nic originálního...no něco má a to že si dělá srandu z klišé přitom je to klišé to je asi jedinej dobrej plus že si dělá srandu z toho co je. Dále tu máme špatné efekty,kostýmy a kameru (celkově osvětlení apod.) opravdu bych nikdy neřekl že film,který je od giganta WB to mělo tak zlé že to vypadalo jako hrozný béčko přitom rozpočet nebyl zase nejmenší a teď si vemte že na scénu přijdou jistá "monstra" a to cgi je rozmazané. Herecké výkony byly poměrně dobré,obzvlášť musím pochválit pana Stronga,který se ujal zajímavého zaporáka a zahrál tu roli bravůrně a dle mého to tahal líp než Levi. Co se týče Leviho taky dobrý výkon,je úsměvné ho vidět znovu po letech kde já osobně ho naposledy viděl v alvin a chipmunkove 2. Soundtrack je slabý...upřímně krom třech soundtracků to nebylo nic moc,a jedinou skladbu,kterou můžu pochválit z hlediska normálních písniček co zde zazněly je "Don't Stop Me Now",která panovala,ale i nepasovala do scény,ale furt lepší než to co zaznělo když se objevila tahle scéna v traileru každopádně uměl bych si představit i jiné skladby,které by se zde hodili víc. Potitulkové scény byly super. A ještě co můžu pochválit je spousta referencí. Verdikt: Film,který je dobrá popcornovka,ale pokud nechcete moc rozhazovat peníze nevyplatí se na to jít. Má to mnoho chyb,ale je to fajn. 75%,3*. Každopádně furt lepší než Cap. Marvel :DDD(4.4.2019)

 • CaptainCzech
  ****

  V momentě kdy jsem uviděl první trailer na Shazama, jsem si okamžitě řekl, že tohle bude film přesně podle mého gusta (totálně přepálený akčňák s hláškama a vtipnými momenty) a světe div se, ono tomu tak opravdu je. Ale nebylo to jen o tom, i když z většiny ano. Shazam má i scény které prohlubují vztah s postavami a věnuje se problematice sirotků. Humor tu proudí celým filmem, velmi cením že to není trapný, ale naopak naprosto přirozený. Zachari Levi je tu jako Shazam dokonalost sama, ten chlap si užívá každou scénu a věřil jsem mu každý moment, že je to 15 letý kluk. Dalším je supporter a milovník superhrdinů Jack Dylan Grazer, který baví celý film. Zbytek rodiny (sourozenci + rodiče) jsou absolutní sympaťáci, ke kterým si ihned najdete cestu a oblíbíte si je.  Mark Strong jako záporák Dr. Sivana je dobrej a občas nespokojenej, ale stále je to mírný, ale opravdu jen mírný nadprůměr.  Scény které by se dali vypíchnout je hrozně moc, každopádně (získání schopností + jejich zjišťování, Shazam family, poslední scéna před titulky) je pecka.  Také cením jak je film od začátku dokonce prošpikován easter eggy a to i v potitulkové scéně. Závěrem i ty titulky jsou udělané geniálním způsobem. Film jsem sice dost vychválil, ale má i své mouchy, každopádně to dobré více než dostatečně převyšuje nad špatným a tak filmu dávám silné 4 hvězdy a krásných 85% které si s mým respektem zaslouží.  Jen tak dál DC po Wonder Woman a Aquamanovi je tohle další velmi povedený snímek. (4.4.2019)

 • Mograine
  ***

  Upřímně, hodně jsem se rozhodoval jestli 3 nebo 4 hvězdy, ale musel jsem polevit jednoduše proto, že zkrátka není to na co si tento snímek hraje. Film se snaží tvářit velmi dospěle a rafinovaně, ale bohužel je to spíše taková rodinná podívaná s celkem slušnou dávkou moderního vtipu a scifi-fantasy prostředím. Co mě osobně se tu moc nelíbilo, tak to tempo jako na horské dráze, první dvě třetiny se neděje skoro nic a pak najedou akce až do nebes. Ale abych nebyl jen negativní, tak ve filmu se objevilo pár celkem vtipných okamžiků, borcení komiksových klišé atd. Zkrátka a jednoduše, není to to co bych od takovýho filmu čekal, a to jsem velký fanda DC a Marvelu. Za mě takový 3 kule.(5.4.2019)

 • Jama_recenze
  ***

  Videorecenze: https://www.youtube.com/watch?v=INoq37y5HqY(5.4.2019)

 • Martin.Tokos
  *****

  Vlastně sem nečekal vůbec nic. Woooooooow. Jak se mi líbil totálně Aquaman tak toto je úplně z jiného světa. Já se neskutečně smál ( jednou dokonce přes celé kino na popkulturní hlášce kterou nikdo nepochopil), jindy sem se skoro rozbrečel. Film měl všechno - od perfektního Leviho přes Twenty one pilots až po.. Vlastně všechno. 5*(5.4.2019)

 • rategod
  ****

  80%(7.4.2019)

 • moviefan4
  *****

  Koniec je absolútny strop😍(7.4.2019)

 • Flory14
  ****

  Shazam! Tento projekt je z osobního hlediska u mě jako na houpačce. Když DC oznámilo plán na tento film, byl jsem velice překvapen a po prvních fotkách z natáčení až “zhnusen". Pak ale přišel trailer a PR kampaň, která mě dostala do totálního hypu a vystřelila tento film na jeden z nejvíce očekávaných projektů roku 2019. SHAZAM! vám dá přesně to, co od něj očekáváté. Co tvůrci slibují v ukázkách, to plní do posledního puntíku. Bohužel nejlepší vtipy vypálili už do ukázek a nenechali si moc es v rukávu, ale přesto je film plný humoru. Škoda jen, že třešničku na dortu, jako je “I would like to purchase some of your finest beer, please" nám už ukázali. Zaporák v podání Marka Stronga je první půlku skvělý a fakt mě bavil, bohužel od druhé poloviny spadnul do totálně šedé šablony. Nicméně to jsou jediné větší negativita tohoto snímku. Všichni mladí herci jsou skvělý, jejich postavy jsou zajímavé (víc prostoru pro siláka!), všechny ale trufne supporter v podání Jacka Dylana Grazera. Postava, které všichni fandí. Zachari si jede svojí show, prostě mu to sedí, nic třeba dodávat. Co se žánru týče, tak jde o velice originální zpracování originu, hlavně scény z běžného dne a samotný trénink je úplně skvělý. Ukazují nám vlastně, jak by to vypadalo, kdyby každý z nás dostal nadpřirozené schopnosti. Konec byl pro fanoušky DC a postavu Shazama! fakt epic. Tento film ale není jen zábava od začátku do konce, ale dokáže skvěle zahrát i na rodinou notu a příběh Billyho vás chytne za srdce. Téma rodina je tu silné, ale vyvážené, takže to nepůsobí extra klišovitě. Bravo, Shazam! nezklamal a těším se na další vývoj této postavy, jak jako superhrdinu, tak i jako sirotka Billyho. Velmi silné čtyřy hvězdy.(8.4.2019)

 • LordArthas
  *****

  Příjemné překvapení! John Glover mega potěšil a celkově super trefa od DC! Marvel vs. DC (před Koncem hry a v dubnu 2019) 0:1 Edit: Po konci Endgame je skóre následující Marvel vs. DC 0:2 3 hodiny propluté nejsou ani na ten bod, Shazam! Dal prostě víc ve všech ohledech,(8.4.2019)

 • Vimrak158
  ****

  Když se jedná o rodinný film - za 5*. Když se jedná o akční komiksový film - 2*(9.4.2019)

 • Radek69
  ***

  Skvělá komedie, ale průměrný akční film. 3 hvězdy přesně sedí.(9.4.2019)

 • Marius_ss
  *

  DC lost his way... Superhrdinsky film pre deti a mladež..do 12 rokov ! DC sa rozhodlo ist s prudom nakolko tupe, trapnymi srandičkami prešpikovane hero movies väčšinou dobre zarabaju (pozdravujem Kapitanku Danku Marvelovu). Kde su tie časy Temneho Rytiera drahé DC ? Temnych dospelackych filmov alebo aspon filmov ktore boli orientovane pre dospelacke publikum ? Už pri Justice League bolo citit že sa vydali Marvelackou cestou (čo by nebolo až take zle keby si z marvelu nevzali skor to zle ako to čo tam funguje paradne) Nabuduce uberte tej trochu brutality z filmu a rovno to možete dat ako pristupne do 12 rokov, aspon budem vediet že sa na to nemusim unuvat chodit. Pochvalit možem akurat vizualne efekty a Zacharyho Leviho - aj ked nie som velmi jeho fanušik. Videne v Cinemax Prešov, 10.04.2019, 17:40, Sála A, sám. P.S. - 04.10.2019 - JOKER spas DC... znovu !(10.4.2019)

 • Mouchal
  ****

  Zde, milí přátelé, máme jednoznačného vítěze v pomyslném souboji dvou "Captain Marvel"ů. Nebojím se říct, že Shazam nakopal Marvelku do jejího neexistujícího zadku tak silně, až se několika feministkám prudce zatočila hlava, nebo se jim rovnou spustila krev... no z nosu je to přijatelnější, tak třeba z něj. Nicméně netvrdím, že si Shazam s sebou taktéž nepřivedl některé neduhy a že je to bezchybný film. To v žádném případě. Ale je prostě o parník zábavnější, hravější, vtipnější a nespoléhá se na propojení na své mateřské univerzum (protože to je, přiznejme si to, prozatím velmi slabé co se týče DC). Ale už konec srovnávání. Shazam je prostě ryzí komiksová komedie jak se patří a ikdyž to není nějaké veledílo, je to určitě nadprůměr a člověk si ho i přes těch pár "cringe" momentů dokáže užít. Casting určitě musím hodnotit pozitivně. Ať už na dětské straně, tak i na straně dospělců a Mark Strong prostě komiksové role umí. Co bych filmu vytkl je určitě jeho až přehnaná délka, kdy některé scény jsou až okatě a hlavně zbytečně natahované a finální bitka mezi Shazamem a Sivanou, kdy ten boj podlehl tak trochu "Superman komplexu", kdy prostě dva týpci lítají sem tam a mlátí se, nikomu se nikdy nic nestane a jede se furt a furt a furt... Ve výsledku je ale Shazam prostě fajn komiksová oddechovka a potenciální náznak lepších časů pro DC (že si je už ale zaslouží doprkvančic!). 75% PS. Určitě si počkejte do konce titulků.(12.4.2019)

 • David.Darco
  **

  Dokonalý príklad filmu ktorý sa zruinoval sám. Tak ako mi prišiel z počiatku celkom vtipný a podarený, tak má čoraz viac otravovala doslovnosť, totálne tupý dej (..vývoj a rozuzlenie), postupne menej a menej vtipných jokov a aby nebolo málo.. otrasné CGI. Tak hnusné efekty som ozaj už dlho nevidel. Možno to je tým, že celkovo mám s tým problém, aj keď v tomto prípade k tom dosť pochybujem. Pri stopáži ktorú to má to bolo čím ďalej tým väčšie utrpenie.(24.4.2019)

 • Facerr
  ****

  Byly doby, kdy filmy o superhrdinech vsázely na superakci, supertriky a nějaký ten příběh. Od dob prvního Iron Mana se do děje přidával i humor, jako přidaná hodnota. Postupem času superakce a supertriky byly převálcované příběhem a humorem. přesně to je případ Shazama. Geniální zpracování, které vyždímalo ze zápletky a paradoxu superchlapa kříženýho s teenagerem, co se dalo. Bavil jsem se a ani chvilku nenudil. Shazam je prostě pecka a podle potitulkové scéně má našlápnuto na dvojku, ve kterou doufám.(16.5.2019)

 • MarvelLover
  ****

  Na Shazam Family jsem čekal hodně dlouho a to čekání se vyplatilo, ačkoliv jsem čekal více, tak nemohu říct, že bych byl zklamaný, to rozhodně ne. Zachary Levi je tu fakt parádní, jen mě dost štve, jak se tu ty postavy chovají. Samozřejmě je cílem, že se náctileté postavy musejí chovat v dospělé podobě pořád jako děti, ale poslouchat ty "kecy" to mě fakt nebavilo. Rozhodně se těším na pokračování a snad i s Black Adamem?(22.5.2019)

 • petrsponar
  ****

  Velice působivý snímek,pobavil jsem se,ani jsem netušil,že DC dokáže fajn komedii(22.5.2019)

 • t.b.kat
  **

  Tak tenhle hrdina je takový klon všeho, vůbec se mi nelíbí, dětský hrdina v dospělém těle - fajn, ale prodávaný takhle debilně, nene, tohle fakt ne. 2*(3.6.2019)

 • Kushina
  **

  Dalo by se říct, že film se mi v celku líbil, ale na můj vkus byl až moc barevný a dětský. Transformace Billyho na jeho dospělou podobu se mi nelíbila vůbec. Příběh o rodině, přátelství a o tom, že není důležité kdo je kdo, ale kdo se k vám jak chová a celkově příběh o tom, že je potřeba dospět. Hezká rodinná komedie. 50%(9.6.2019)

 • Gand_alf
  *

  WTF! Nepodarený mix filmov o Supermanovi, Harry Potterovi a Sedem? Ešte aj posledný hriech - presne jak v Sedem. Fincher sa musí na stoličke obracať.(17.6.2019)

 • oldy
  ****

  Čekal jsem to popravdě horší. Slabší 4* Uteklo to rychle. Jsem zvědav zda přiště bude i Superman :)(28.6.2019)

 • Domas88
  ****

  I bez "bitek" a jen s "kecama" fakt dobrý, zábavné a dobře udělané, už ať je 2 :)(30.6.2019)

 • Hashirama
  ***

  Shazam ty zmrde! aneb s křížkem po funuse dobrých dvacet let. Na ranním brífingu hlavounů Warner Bros padla progresivní myšlenka svěřit superhrdinskou komedii pro třináctileté děti hororovému režisérovi, protože to dává perfektní smysl. A tak se Sandberg, jsa absolutně žánrově dezorientován, ujal tohoto rodinného dobrodružství o monstrózní stopáži 132 minut, v němž (jak by se nedalo u superhero filmu očekávat) byly poslední dvě minuty na úkor puntičkářského zaokrouhlování na desítky vyhrazeny pro akční scény, které se nesou v duchu celého filmu. Kdybychom mluvili o náčrtu charakterů či originalitě příběhu, vysmál by se Shazamovi i Batman s Adamem Westem. Jasně, Levi si to užívá a obzvlášť v kontextu budoucího DCEU je zábavnou postavou, bohužel je obklopen třemi prdelemi ohraných rodinných hovnot jak z reklamy na tablety do myčky, příběhovými zvraty na úrovni Jetixu, záporákem, jemuž by zařezávali trenky i padouši z ranných seagalovek, a pochopitelně ještě obtáhnut extrémně přibuznělým kostýmem, který už nelze přijmout jako satiru. Ovšem přiznejme, že tak 6 z 10 fórů trefí svůj cíl a co je nejdůležitější, navzdory vší scénáristické sabotáži to pořád není vyloženě nuda, byť (jak už bylo naznačeno) je Shazam po všech stránkách takové retro, že pokud dvojku nedostane Tim Miller, může se tahle postava odporoučet rovnou na dětské narozeninové oslavy.(3.7.2019)

 • BOURQUE
  **

  Z hľadiska samostatných filmov štúdio DC tu opäť prehralo. A nie len o pár „bodov“. „Shazam!“ totiž neponúka nič také, čím by sa konkurencia nemohla vyrovnať. Hlavne aj zo šuplíku je konkurencia schopná vytiahnuť film, ktorý pravdepodobne bude lepšie fungovať. Základný príbeh „Shazam!“-u obsahuje všetky veľmi dobre známe elementy a ani tie nedokáže dostatočne zužitkovať a predviesť ich v „staro-novom“ tele. Z. Levi spraví, čo môže, ale na lepšiu úroveň ako „šedý priemer“ sa mu jednoducho nedarí dostať sa. M. Strong ako záporák v poriadku, ale ani u neho necítim tú „silu“. Osobné hodnotenie: 67% (**) (13.7.2019)

 • knihovna
  *

  Všechno špatně, zpátky na strom chtělo se mi křičet, když jsem to viděl. Takhle trestuhodně promrhat starých dobrých sedmero smrtelných hříchů je zločin. A nahradit je těmi podivnohnusy je tragédie. Jen na chvilku si představte, oč by byl film lepší, kdyby hříchy hráli lidé z masa a kostí, kteří by zobrazovali oněch sedm hříchů. Zvláště smilstvo. No nic, tohle se nepovedlo. Jedna hvězda ze soucitu.(14.7.2019)

 • Renie42
  ****

  Myslela jsem, že to bude totální blbost, ale bavila jsem se u toho. Byl to takový příběh superhrdiny tak trochu jinak. Nehledala bych v tom přínos pro kinematografii, ale čas se chvíli pobavit u televize a to splnilo.(24.7.2019)

 • Vasyl
  ***

  Ne, tohle už bylo moc pro děti. V dalším DC filmu budou muzikálový vložky? I když vlastně proč ne (Gal Gadot by mohla hodit nějaký tanečky), komiksy určitě primárně nebyly určený pro dospělý a pro sběratele. Taky bych udělal hodně pičovin kdybych přišel k superschopnostem, ale youtube kanál?(30.7.2019)

 • Veto_01
  ****

  Shazam jak má být. Sice troche debilní konec, ale jinak paráda.(8.8.2019)

 • lobo87
  ***

  65%(12.8.2019)

 • helrohir
  ***

  V "Shazamovi!" je cítiť určitý potenciál, ktorý by pri lepšej konštelácii všetkých filmových prvkov mohol dosiahnuť úspech podobný "Deadpoolovi", avšak tvorcovia chceli zrejme zaimponovať skôr mladším divákom, nakoľko "Shazam!" je de facto rodinný film. Poňatím príbehu pomrkáva skôr po teenagerských filmoch a viac krát vyznie skôr ako paródia než regulárna komixovka. Hlavný hrdina, respektíve jeho dospelé alter ego, je pre mňa v podstate neznámy herec, ale v tomto filme je to celkom sympaťák. Film nemá extra zaujímavý príbeh, ale celkom dobre tu funguje humorný element, najmä v prostrednej pasáži filmu v súvislosti s objavovaním schopností. Rozhodne netreba čakať nejaké akčné hody, keďže po tejto stránke je film veľmi chudobný, a aj to málo akcie čo tu je, nie je nejakým prevratným zážitkom. Škoda prílišnej infantilnosti, keďže to je zrejme kameňom úrazu pri tomto filme. Násťročných to určite muselo zaujať viac než ostatných filmových konzumentov, pre mňa je to len priemer. 55%.(31.8.2019)

 • Hemlock
  **

  Máme tady dalšího superhrdinu v úplém buziúboru, tentokrát ovšem v dětinském a místy až stupidním “rodinném” filmu. Když opomenu tu infantilní stránku, záporák byl dobrej, za něj hvězda k dobru, ale od přesunu hlavního hrdiny do pěstounské rodiny jsem se až do konce filmu nemohl zbavit toho multikulturního podtextu. Navíc ústřední postava Billy Batson není nic víc než sobecký fracek a díky jeho vystupování mi s každou další minutou lezl více a více na nervy. Shazam! mě tedy i přes počáteční sympatie naprosto zklamal...(23.9.2019)

 • Davidkkk
  ***

  Shazam! nejvíc funguje ve chvílích, kdy není superhrdinským filmem, ale spíše osobním lidským příběhem o zapadání člověka do společnosti. Zachary Levi byl tak nějak v pohodě, nicméně více mě bavila jeho "lidštější" verze. Zbytek hereckého ansámblu téměř nemá chybu. Jerry z The Walking Dead je pohodový tatík, Jack Dylan Grazer z It byl asi nejlepší postavou celého filmu a jediný, kdo mi přišel úplně mimo byl Mark Strong v roli extrémně nezajímavého záporáka. Když sečtu všechny klady a zápory, dostanu průměrnou superhero komedii, která neurazí a na jedno zhlédnutí dokáže zabavit.(29.10.2019)

 • blackkocour
  **

  "Šhazám!", říkám Šhazám! Já věděl, že mi ta píčovina nezvětší péro. Pardon, návod jsem četl v němčině. Tohle magické slůvko z vás udělá jen dalšího buznohrdinu. Okolo lidí se zjevuje starý Gandalf, který hledá toho opravdového a silného válečníka, aby mu mohl svěřit superschopnosti antických bohů, a nikoliv bohyní. Tyhle síly mají přemoct zlého Marka Stronga, který se svými kouzelnými práškami proti čistotě a mastnotě, chce asi ovládnout celý vesmír? Po čem obvykle touží padouši v suprhrdinských filmech než pomstu nebo ovládnout celý vesmír? Hlavní hrdina sirotek, to už zní strašně klišovitě dojemně, je dosti nesympatický a otravený parchant na hlavního hrdinu. Zachary Levi je o něco vtipnější a sympatičtější. Další problém je záporák, kterého zahrál opět skvělý Mark Strong, jemu se ten prostor věnuje už od začátku, a vidíme jeho skličujicí dětství, když ho ani jeho vlastní rodina neměla ráda. Jeho postupný vývoj ani neuvidíme, protože to byla jednoduše jen natahovačka. Záporák má ve své sílách, nějaká šedá a zaprášená monstra, které jsme viděli už v minulých a špatných dísíovkách. Počínaje Sebevražedný oddíl či Batman vs. Superman. Prostě sračka, která nejvíc cílí na malé parchanty. Zachary Levi to celkem zachraňuje, ten si asi po sto letech zahrál něco jiného, než Chucka Bartoweskiho. VERDIKT: "Nějaký kluk nám čmajznul vysílajdu." 50%(4.11.2019)

 • Knightey
  ****

  Nátočené opravdu zábavně. Pobavilo mě to a dalo se na to koukat. Takže za mě ANO.(22.1.2020)

 • Petper
  ***

  Shazam bol za mňa oddychovka v podaní komiksového príbehu. Prečo oddychovka? Pretože sa to nedá porovnať skoro so žiadnym komiksovým filmom v Shazamov prospech . Humor príliš detský , záporák príliš slabý , a celkovo to posobilo dojmom že cieľovka tohto filmu sú deti základnej školy. DC si vždy držalo temnú atmosféru a to tomuto filmu chýbalo. Na druhej strane herci znesiteľní , a občas tam bola scénka kde som sa pousmial aj ja . Nič hrozné ale za mňa menšie sklamanie , pokračovanie myslím, bude zbytočné . 60%(4.4.2019)

 • BlackAdder87
  ****

  Kdybych měl Shazama popsat jednou větou, tak je to takový Deadpool pro děti. Čemuž odpovídá i úroveň humoru. Neberte to však jako negativní hodnocení, i když jsou vtípky na úrovni mateřinky tak fungují. Celý film hýří lehkostí, hravostí a nadhledem, což předešlým povětšinou dosti prkenným snímkům z tohoto universia chybělo. Zachary Levi na mě z propagačních materiálů působil jako vosková figurína a trochu jsem se obával, že to skončí podobným trapasem jako Black Manta (ten chlápek z Aquamana, co vypadá že mu na hlavě přistálo UFO). Naštěstí se tak nestalo a v kontextu celého filmu je tenhle hrdina záměrně vtipný, nikoliv nechtěně trapný. DC si konečně vytáhlo pravítko ze zadku a natočilo zábavný film který se nebojí utahovat si ze supervážných hrdinů.(4.4.2019)

 • RomanBond007
  *****

  Na film som išiel spontánne, o Shazamovi som vedel len základné info... Veľmi potešil, niesom náročný na efekty ale bolo ich tu dosť, hlavný záporak je celkom dobre nakonfigurovaný, starý mrzút vs. energické dieťa, väčšieho zloducha si šetria na dvojku, ktorá myslím do dvoch rokoch bude 😂 ! Spojler! Shazam + 5 nevlastnych surodencov + Black Adam = 7 superhumans, 7 kráľovstiev(5.4.2019)

 • tybro
  ***

  Prvních a posledních dvacet minut je fajn. Zbytek se nepovedl. Toť smutné, slabé. Škoda, asi nejsem cílová skupina.(6.4.2019)

 • marker023
  ***

  Slabý hlavný herec (mladá verzia), film je príliš dlhý, je tam niekoľko veľmi zlých vtipov a otrasný, stereotypný záporák. Inak to bola celkom zábava. Jeden z najlepších DCEU filmov. 7/10(6.4.2019)

 • ScarFace_V8
  *****

  SHAZAM! Každou chvíli se to snažím vyslovit to slovo a zatím pořád nic.. asi nejsem hoden. Každopádně na film jsem byl natěšený už od jeho ohlášení. Šel jsem s očekáváním a dostal jsem co jsem chtěl. Vážně jsem se bavil. Originální Captain Marvel je hodně atypický hrdina, který se ke schopnostem dostal jak slepý k houslím, má myšlení 14 letého kluka a neví jak s tím pořádně naložit. Skvělá akce, skvělé postavy skvělý humor, se kterým se tu vyloženě příliš nešetřilo, spousta skvělých odkazů a hlavně skvělý Sivana. V době, kde se sypou komiksové filmy jeden za druhým, které jsou prakticky jak přes kopírák, je tohle jak boží smilování. Během sledování jsem si u toho připadal jako malej nerd, co před mnoha lety otevřel první komiks s touhle postavou, ačkoliv jsem tomu tehdy vůbec nerozuměl, protože byl v angličtině. Stejně jako u Aquamana tu jsou situace, které si myslím, že by si měli víceméně šetřit do pokračování. Ale tím vůbec nepopírám, že to byl vážně neuvěřitelný zážitek vidět tohle UŽ TEĎ. Takže uděluji pět ⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ a SHAZAM!... Uh – zase nic ☹(7.4.2019)

 • DanMac
  *

  Nudný, trápny, neskutočne dlhý. Shazam sa nevydaril ani ako komédia, paródia či akčňák. Z kina som odchádzal nesmierne sklamaný. 20%.(7.4.2019)

 • RobinPM100
  ****

  Shazam alias Kapitán Marvel. Ano, tak se DC superhrdina původně jmenoval, ale poté, co se zjevil/a Kapitánka Marvel i u Marvelu, bylo logicky vybráno pro nový film čistě Shazam. Byl by to jinak slušnej bordel. Nyní k filmu, nejvtipnější komiksárna od dob Deadpoola. Kid superhrdinou, stačí zařvat Shazam a je z vás chlápek konkurující Supermanovi. 80% filmu je o poznávání schopností a akce je tím pádem celkem pomálu. Nic to nemění na tom, že film vás vtáhne a posledních 20% jsou akční orgie. Samotný závěr v jídelně mě rozsekal, to překvápko jsem fakt nečekal :-) Zachary Levi si to jako Shazam hodně užívá a DC má svou třetí nej komiksárnu - 1.Aquaman, 2. Man of steel a 3.Shazam(7.4.2019)

 • Mr.Ward
  ****

  Čekal jsem víc. Lepší než BvS a JL, ale na Wonder Woman a Aquamana to nemá. Zůstalo to někde na půl cesty...(8.4.2019)

 • IrisB
  ****

  Má to kouzlo... Skvělý scéna natáčení na youtube. Zachary Levi ten film vytáhl na maximum. Avšak scény, kde není, jsou pak slabší. Každopádně je celek velmi zábavný.(9.4.2019)

 • tomik99
  ***

  Shazam! nenadchne a ani neurazí. Některé pasáže jako objevování superhrdiny v malém klukovi byly fajn, ale zkrátka jsem měl stejný pocit jako při Venomovi, kdy koukám na film, který by prošel na jedničku před dvaceti lety. Teď už i od komiksových filmů čekám více. Máme tady standardního záporáka bez větší motivace, pár ohraných klišé a několik fajn scén, ale to je vlastně všechno. Billy Batson se sice povedl a jeho komplikovaný vztah s matkou je možná tím nejzajímavějším na filmu, ale vše ostatní je bohužel hrozně předvídatelné. To sice nutně neznamená, že je to špatné, ale přesto nějaký moment překvapení by filmu prospěl. DC se stále nenaučilo dělat vtipné filmy, tento snímek si o to říkal, přesto vtipů bylo ve finále (těch vtipných) naprosté minimum, svědčilo o tom i poměrně hrobové ticho v kinosále. Shazam! rozhodně není špatný film, jen je zkrátka takový nijaký. Škoda, že závěrečné cameo nebylo dotaženo do konce.(9.4.2019)

 • jokino
  ***

  Priemerný film pre hlavne detské publikum..(12.4.2019)

 • xxxxxxxxx
  ****

  Jeden z nejlepších filmů DC a nejlepší superhrdinský film poslední doby. V porovnání s nudnou sr*čkou jako je Captain Marvel a předvídatelným, nezajímavým a trapným Aqua Manem, je nový Shazam vynikající. Velmi dobře jsou zde ukázány otázky rodiny a dospívání, což slouží velkým plusem. Humor je zde vážně vtipný, což nejde říct třeba o Aqua Manovi s jeho vtipy o chc*ní. Herci zde hrají dobře, ale že všech nejlíp Zachary Levi, který perfektně ztvárnil kluka v těle dospělého. Film má perfektní tempo a dobrý soundtrack, takže se při jeho zhlédnutí nenudíte. Není to však perfektní a jsou zde i své mínusy. Slabší grafika a druhá polovina filmu, kde hrdina bojuje se záporákem, který taky nestojí za nic, jsou jedinými mínusy tohoto díla. Jinak je to dobrý film, který je svěžím nádechem v celé té superhrdinské tématice. 7/10(12.4.2019)

 • Skyw4lker7
  *****

  Super rodinná od-dychovka kde hlášky sypú jednu za druhou. Hororová "lakačka" nesmie chýbať a to vďaka David F. Sandberg-ovi. Hororový režiséri točia skvelé komiksovky (James Wan a jeho Aquaman). Režiséra musím pochváliť za casting: Zachary Levi, Mark Strong, Asher Angel, Jack Dylan Grazer sú proste skvelí a svoje postavy zahrali perfektne. Škoda že DC nezačalo skôr s týmito solovkami a ta JL mohla prísť o pár rokov neskôr a určite by dopadol tento filmový vesmír na jednotku... PS: na konci milé prekvapenie - "NÁDEJ" ... :)(13.4.2019)

 • izinka
  ****

  Lehce stravitelná comicsová jednohubka, která obsahuje vše, co tyhle filmy mají mít. Předvídatelný děj s morálním poučením. Záporáka z řad britských gentlemanů, který nemá moc co hrát. Sympatického hlavního hrdinu, v tomto případě dva, jak mladšího tak i staršího představitele. Sem tam nějakou tu hlášku a pár vtipů. Lehčí nadprůměr. Čtvrtá hvězda je čistě z mého rozmaru, protože Marka Stronga mám ráda a za zábavné závěrečné titulky.(16.4.2019)

 • Daveon
  ***

  DC nepřekvapí. DC nezklame.(16.4.2019)

 • chup44
  ***

  Ach, ako začať... Pred tromi rokmi som bol na premiére BvS a utieklo to tak strašne rýchlo, ako by to bolo pred mesiacom (!!!). Vtedy som išiel z kina so zaujímavým pocitom. Bol to iný komiksový film na tu dobu a práve tým ma zaujal. Ukameňujte ma, ale Snyderova éra (ako sa tomu hovorilo) mala niečo do seba. Písal som to už pri Aquamanovi a napíšem to aj tu. Predtým bolo DC také a Marvel taký, obidvaja mali niečo do seba a tá rozdielnosť sa mi páčila. Na Shazamovi, rovnako ako aj na Aquamanovi je vidieť, ako sa chcú podobať Marvelu. Nie som šťastný z tejto cesty, ale chápem, prachy sú prachy. Každopádne, MoS,BvS,WW a dokonca aj mnou “hejtovaná” SS sú filmy, ktoré aj keď neboli najlepšie, niečo vo mne zanechali a pamätám si ich. Dokonca aj Justice League, ktorá bola ukážkou “ako dokáže štúdio dodr*ať celý film”. Ak budú všetky ďalšie komiksové filmy podľa jednej šablóny, bude to nuda! Teraz k Shazamovi. Nie, nezaujalo ma to. Silený humor a ničím zaujímavý príbeh. Škoda. Modlím sa za Jokera.(21.4.2019)

 • CountessSuza
  *

  A to je jeden z důvodů, proč se zvýšil počet postižených depresí pod věkovou hranici třicet.(24.4.2019)

 • Blondsky
  ***

  Po skvělým Muži z oceli, jubilejní Wonder Woman a výborném Aquamovi je tu další sólovka od DC. Hodně dětský humor funguje tak 50 na 50. Dětští protagonisté hrajou dobře, ale žádné hvězdy to teda nejsou. Zachari si to docela dává, ale v některých chvílích to bylo fakt hrozné. Příběh je oproti jiným DC filmům dost jednoduchý a často nudný. Záporák je jeden z nejhorších záporáků, co jsem kdy viděl, hrozně obyčejný a nezajímavý. Konec (kde je víc než 1 Shazam) seslal film daleko víc dolů. Shazam! je tedy jen jedním z těch filmů, které nejsou ani špatné, ale ani dobré.(1.5.2019)

 • bublinka4
  ***

  Mě to fakt moc bavilo. Opravdu jsem si oblíbila Jacka D. Grazera a doufám, že bude hrát i dál - takový mladý kuře a dalece převyšuje všechny ostatní herce v celém filmu. Velmi ráda bych tomu dala 4 hvězdy, ale nejde to. Protože DC. DC prostě musí mít za každou cenu ty nejzlejší, nejpříšernější, nejvíc odpuzující a nejvíc počítačový příšery v celým vesmíru. Ty hříchy jsou strašně zbytečně přemrštěný a troufám si říct, že tenhle typ efektů už nikoho neohromí, ba ani nezajímá. Tak třeba příště. Ale stejně Shazam určitě stojí za to. 70%(2.5.2019)

 • Houdinec
  ***

  Rodinná zábava. Pro děti, top film.(7.5.2019)

 • Trsto
  **

  pozrel som .. a musím povedať, že to bola slabota...pár okamihov rozhodlo o tom, že som nakoniec naklonil misky váh k dvom hviezdam. čakal som od filmu akosi viac, než to čo ponúkol .. a pripomenulo mi to Power Rangers .. tiež strašný prepadák.. DC zúfalo hľadá cestu ako sa dostať na úroveň MCU, ale na to by potrebovali mať lepších scenáristov ..Stále najpozerateľnejším filmom tak ostáva Wonder Woman a Aquaman... i keď aj k tomu by sa našli nejaké výhrady.. no tam aspoň zábava fungovala.(12.5.2019)

 • Ric007
  ***

  Fajn film, který je sice dost pitomý, ale dobře natočený a zábavný. ZACHARY LEVI v hlavní roli je opravdu skvělej SUPER DEBIL :-)))(15.5.2019)

 • The_soloist
  **

  Mark Strong se neuvěřitelně škatulkuje, což projektu trestuhodně škodí. Shazam je vyloženě zbabělý projekt, který po fiasku Justice League sází na minimalismus. To pro DC nemusí být vyloženě špatná cesta, ale nepřináší nic nového a humor, na kterém je snímek postaven, je s prominutím chabý. Myslel jsem si, že nás už podobné filmy přešly, dokázal bych si ho představit deset let nazpátek, kdy jsme měli Percyho Jacksona nebo Kick Asse, ale po MCU je to opravdu málo. A nezachrání to ani vánoční prostředí.(28.5.2019)

 • Hedy
  *****

  Nejprvá se podíváme na místo kde se zrodilo již tolik superhrdinů a superpadouchů. Na místo dopravní nehody. Tam se nám objeví malý parchant který způsobí zkriplení svého fotra a později se vydá na celoživotní pátrání po čaroději. Místo toho aby ovšem dostal vysněné schopnosti. Dostane sedmero démonů jako domácí mazlíčky. Pak se děj dostává k nechtěnému spratkovi Billymu. Maminka si před kalbou zapomněla dát antikoncepci a z toho nám vznikl nový šampion. Jenže maminka ho nechala na pouti a tak ho musela pojmout pěstounská rodina kde mají za děti všechny rasy. Do sbírky jim chybí jen afro-asiat a šmoula. Malého Billyho si jednoho dne vybere černý Gandalf aby se stal hromovládcem. Tak se ale může stát pouze když řekne magický název aplikace do mobilu. No a máme film. Musím uznat že to nebyla taková žumpa jakou jsem očekával. Naopak. Hodně dobrý, vtipný a svižný film. Hlášky byli k popukání. Akce byla decentní. Nejlepší byla ale část kdy se SHAZAM učil ovládat své schopnosti. Musím uznat že šlo o příjemný superhrdinský zážitek a tak tomu dávám slabších pět hvězdiček.(11.6.2019)

 • ESW
  ****

  Mozna, ze ta dětská infantilita sluší superhrdinskym filmům víc než patos a všechny ty dospelacky věci, kvůli kterejm se stejně nikdo na tyhle filmy nedivame. Nápad za milion!(26.6.2019)

 • MISHAB
  ***

  Tady rozhodně za tři ,strašně to vyšumělo,ale strašně.Prdel to je jen se asi čekalo o trochu víc o dost víc.(27.6.2019)

 • rublik05
  *

  Nudný děj, neustálé otravování s rodinnýma citečkama, laciný humor a extrémně nesympatičtí herci = mega zklamání a další zbytečný pokus o nového superhrdinu. 1* z milosti...(30.6.2019)

 • TinyMartina
  *****

  Tohle byl nejlepší superhrdinský film, co jsem kdy viděla. Mám ráda, když se komiksové filmy neberou moc vážně a tohle bylo příjemně a nevlezle vtipné.(2.7.2019)

 • M6rXis
  ***

  Začatek nebyl špatnej, některý scénky bobavily, ale druhá polovina už byla slabší a konec jsem už sledoval s určitým nezájmem.(3.7.2019)

 • Shanen29
  *

  Tak tohle rodiné dílko opravdu nemusím a odcházím v půli projekce na jiný film.(21.7.2019)

 • LacoDeLoco
  ****

  Prijemne(23.7.2019)

 • Labgirl
  ***

  Milé a vtipné :)(6.1.2020)

 • harycek
  ****

  Konina , ale pobaví!?(25.1.2020)

 • PrezidentRickS.
  *

  Velmi slabé po všech stránkách.. vtipy jsou opravdu z toho trapnějšího spektra, herci nepředvedli vůbec nic a nejhorší je, že Shazam by vlastně pořád měl být Billy což prostě neni... Shazam a Billy se chovají každý úplně jinak což mi hrozně drásalo už kdysi u Ramiho Spider-mana.. DC by se mělo držet Wonder woman(4.4.2019)

 • HMTD
  *****

  Skvěle jsem se bavil, možná jsem měl tak dobrou náladu u filmu na prvních Strážcích galaxie, navíc mi to nepřišlo jako taková Běčková popkornovka jako Aquamen. Marvel bude mít co dělat, aby ten pocit s Avengers překonal, i když to asi nepůjde, Avengers si nemohou dovolit být tak pozitivním filmem s odlehčenou atmosférou.(4.4.2019)

 • UncleMorty
  *****

  SHAZAM! Sakra nedostal to od lidí tak perfektní hodnocení jako si představuju, tak jinak 5/5! 100% Shazam není typickým DC filmem, ale počinem, který skvěle odráží podstatu a skutečnost hrdiny. Být 14ti letých výrostkem co dostane možnost létat po Philadelphii tak se chovám úplně stejně.(5.4.2019)

 • JuveIt
  ****

  Shazam! je příjemný komiksový film, těžící hlavně z originální předlohy, kdy se puberťák octne v kůži dospělého superhrdiny s nadpřirozenými schopnostmi. Asi každý si dokáže představit, co by na místě Billyho Batsona dělal. Bál jsem se především dlouhé stopáže, avšak nakonec film utekl jako voda (i když něco se ukrojit určitě dalo). Zachary Levi společně s Markem Strongem válí, nutno pochválit i dětské představitele. A zejména musím pochválit skvělý soundtrack v čele s Queen a Ramones.(5.4.2019)

 • mertikek
  ****

  Konečně, po dlouhé době zábavný DC film, řekl bych především proto, že je to blbina, která si na nic nehraje. Velkou výjimkou byla Wonder Woman, ale ostatní filmy DC si hráli na kvalitní a vážné filmy, což se jim nepovedlo.(6.4.2019)

 • Tondonis
  *

  NIE NIE NIE. Kedy sa konečne poučím a prestanem chodiť na filmy od DC?(6.4.2019)

 • p.a.douch
  ****

  Úplná pohoda. 132 minut? Vůbec mně to nepřišlo. Samozřejmě vata byla, ale dalo se to vydržet. Levi perfektní, hudba dobrá. Postavy sympatické, Strongův záporák dobrý (hlavně jeho zásluhou). Sandberg celkem překvapil. Moc jsem mu nevěřil, ale zvládl to. Zdá se že DCEU se zdá se vydalo správným směrem.(6.4.2019)

 • Rian_witcher
  ****

  Čekal jsem výbornou zábavu a tu jsem v první a poslední třetině filmu dostal. Zachari Levi pro mě byl a zůstal Chuckem a jeho herecký projev tomu přesně odpovídal. Nevěřím, že by někdo s jeho postavou a věkem byl schopen lépe zahrát 14 letého kluka :-) Efekty a bitvy byly na výborné digi úrovni. To ovšem neplatí na 7 smrtelných hříchů. Tam digitální zpracování spadlo o 30% dolů. Téma objevování super schopností mohlo být ještě maličko delší. Za mě to byla nejzábavnější část filmu.(6.4.2019)

 • Lares4
  ***

  Tak mám kino také za sebou. Mám z toho filmu dost smíšené pocity. Jednak protože sem se na film hodně těšil a jednak protože sem dostal něco dost nečekaného. Ten film je vyprávěn dost zvláštním způsobem. Navíc mi to připomínalo trochu osmdesátky. Těch sedm hříchů se moc nepovedlo a klidně bych se i obešel bez Shazam family. Zachari Levi dle mě zvládl svou roli jak nejlépe mohl a se Strongem taky zvláště problém nemám. Vadila mi celkem přehnaná stopáž. Co bylo fajn byl humor, který byl tak akorát. Za mě prostě průměr. Něco se mi líbilo a něco ne. Ale kina nelituji.....(6.4.2019)

 • Damnsinead
  **

  Extra pomalý rozjezd. Billy Batson se dostane do politicky korektní náhradní rodinky, dostane od hipísáckého čaroděje superschopnosti a následuje spousta machrování. Billy mi k srdci nijak nepřirostl, dospělácká verze Zachary Levi je lepší, ale nezachrání to. Objeví se záporák, následuje nedomrlá dějová linka s Billyho matkou (Vážně? To sakra nemohli vymyslet něco lepšího?) Billy si uvědomí, že má svou novou rodinku hrozně rád. Jak na to přišel, nevím. Na nějaký vývoj postav anebo sbližování nezbyl čas. Vyjímku bych udělala akorát u Darly, která byla k sežrání. Nebohý nedoceněný záporák je poražen...Na 130 minut toho bylo sakra málo. Sice zábavný film, ale příliš dětinský. Tvůrci vsadili na vtípky a zapomněli na pořádnou dějovou linku. Slabší průměr.(6.4.2019)

 • Frca
  **

  Sem tam jsem se zasmál, ale nebavilo mě to. Jak již někteří zmínili, bylo to strašně dětinské a postava Shazama mi přišla neuvěřitelně nesympatická. Ty dvě hvězdičky dávám jenom za sem tam nějaký vtip. Captain Marvel je pro mě Carol Danvers a ne tohle. Ani náhodou.(7.4.2019)

 • Insomniac
  ***

  No dalo sa z toho vytrieskať oveľa, oveľa viac. Hlavne po tej comedy stránke. Škoda.(8.4.2019)

 • johnsnow
  *****

  Dobrý rodinný film so slušnou akciou, vtipnými scénami(a že ich je) slušnými efektami, najmä tie potvory vyzerajú super. Sivano je tiež dobrý záporák. Hounsouva som spoznal iba po hlase ale tiež bol fajn. A prekvapilo am že občas to má aj ten pôvodný DC temný štýl ktorý prezentoval Snyder, navyše kedže režisér má v portfoliu horory tak tu máme pár "hororových" scén, akurát bez krvi. Takže za 5* a Levi bol o kus lepší než Asher ale to je len malá výtka a druhý menovaný má dobre vydláždenú kariéru.(8.4.2019)

 • HellsAngel
  ***

  Dobrá správa je, že trailery neklamali a Shazam skutočne doručil sľubovanú porciu zábavy pre celú rodinu. Zlou správou avšak je, že ukázali to najlepšie, čo tento film ponúka a pri sledovaní v kine vás tak nič neprekvapí. Aj tak ale nosná premisa snímky, točiaca sa okolo dospievajúceho mladíka snažiaceho sa svojsky vyrovnať s novozískanými superschopnosťami vyčarí úsmev na tvári a neraz sa skutočne z chuti zasmejete. Bohužiaľ tvorcovia nezvládajú ukočírovať zámerne infantilnú štylizáciu na rovnako vysokej úrovni, ako v posledných filmoch o Spider-manovi (Homecoming a Paralelné svety). Dôsledkom je, že som sa v mnohých častiach filmu cítil akoby mimo mísu - ide totiž o snímku, ktorú si užijú deti spoločne s ich rodičmi, no väčšinová populácia komiksových fanúšikov ostane kvôli vekovým bariéram častokrát nezasiahnutá. A to je prosím pekne veľka škoda, nakoľko nápad samotný pôsobil veľmi atraktívne a ja sa nehanbím priznať, že som sa na tento kúsok tešil omnoho viac, ako na jeho marveláckeho náprotivka. DC však opäť mierne sklamalo aj na poli efektov, ktoré za tie peniaze jednoducho mohli vyzerať lepšie. K ďalším prešľapom patrí aj tuctové vyobrazenie siedmich smrteľných hriechov, ktoré si priam žiadajú originálnejšie vizuálne stvárnenie. Záporák aj keď nepatrí do kategórie necharizmatických, veľmi rýchlo upadne v zabudnutie. Pomyselnú misku váh avšak vyvažuje skvelá chémia medzi deťmi z pestúnskej rodiny Vazquezových. Rovnako tak hlavný hrdina Billy v podaní Ashera Angela skvelo doplňa dospelácku verziu hranú Zacharym Levim a ich striedanie je vítaným osviežením mnohých scén. Celkovo Shazam nie je vôbec zlým filmom, ALE mohlo to byť o toooľko lepšie, ak by scénaristi neopakovali relatívne tradičné kiksy DC univerza. Možno sa však v pokračovaní dočkáme nápravy... (aj keď by som si na to nestavil).(8.4.2019)

 • CheeseFigure
  ****

  Mal som očakávania a tie sa naplnili. Shazam! je totiž zábavným rodinným filmom, úplný opak temných počiatkov DCEU. Zachary Levi aj Asher Angel zvládli roli ústredného hrdinu dobre a teším sa na ich Billyho/Shazama aj v ďalších filmoch. Rovnako dobre je na tom aj Dr. Sivana. Čakal som záporáka z ktorého budem mať pocit, že tam je len preto, lebo tam záporák musí byť, ale dosť ma bavil. A dosť tomu pomáha to, že ho hrá, u mňa čím ďalej tým viac, obľúbený Mark Strong. Na vtipoch som sa potom s chuťou zasmial, alebo aspoň pousmial a akcia tiež nebola zlá. Proste Shazam je ďalší podarený film zapadajúci do rozšíreného filmového sveta DC Comics .(14.4.2019)

 • Dallon2033
  ****

  Shazem je super, vážně super. Mám radost že DC v poslední době dělá vážně dobré a zábavné filmy. Shazem není výjimkou Je to rodinná zábava, u které jsem se vážně hodně bavil. Za mě palec nahoru 👍. 7,5/10(16.4.2019)

 • titmok
  ****

  Taká puberťácka prkotinka ktorá pobaví ale niekedy možno trošku znudí. David F. Sandberg má za sebou odrežírované horrory, čo keď som sa to dozvedel tak som sa aj trošku bál že ako to skončí, ale nakoniec to zvládol úplne bezproblémov. Zachari Levi je pre postavu Shazama! ako stvorený. /videl v kine 75%(27.4.2019)

 • shrekleonard
  ***

  Na Shazama jsem se těšil. Nakonec film je fajn,ale očekával jsem mnohé. Film byl sranda,ale podle mě je to béčkový film. Nevím,ale Cgi těch blesků bylo takový no,ani ne dobrý,ale ani špatný. Konec byl ale velmi špatný a ten floss si mohli také odpustit. Jinak 7 z 10(7.5.2019)

 • SamGee
  ****

  V minulosti filmové štúdio Warner Bros. natočilo superhrdinovské počiny, ktoré mali zvyčajne temnú atmosféru ako napr. Muž z ocele, Batman vs Superman: Úsvit Spravodlivosti alebo Justice League. Nanešťastie, tieto menované snímky nezožali úspechy a z toho dôvodu sa rozhodlo štúdio o zmenu v odľahčenejšom duchu. Do našich končín zavítalo dielo SHAZAM!, ktoré malo za cieľ osloviť fanúšikov DC svojou humornou atmosférou a komorným príbehom. Film rozpráva o Billym Batsonovi (Asher Angel), problematickom tínedžerovi, ktorý uteká od každej pestúnskej rodiny a hľadá svoju biologickú mamu. Počas svojho pátrania sa stretne s mocným čarodejníkom (Djimon Hounsou), ktorý dá Billymu magické schopnosti a spraví z neho neporaziteľného superhrdinu – Shazama (Zachary Levi). Zo začiatku využíva svoje superschopnosti na zábavu, no postupom času ich musí využiť nielen na ochranu svojich blízkych, ale aj na boj proti obávanému Doktori Sivanovi (Mark Strong). Dej o obyčajnej osobe získavajúcu nadľudskú silu neohuruje originalitou, no jeho najväčším triumfom sú dojímavé rodinné pasáže, ktoré dokážu zabrnkať na city divákov bez akejkoľvek patetickosti. Okrem dojemného prvku ohuruje vtipnými scénami a strašidelnými sekvenciam. Bohužiaľ, tento film trpí zdĺhavým úvodom, nevýraznou akciou a najmä prepálenou minutážou. Mladá vychádzajúca hviezda Asher Angel hrá rolu štrnásťročného rebela slušne, avšak najlepší výkon podáva herec hrajúci Shazama Zachary Levi. Ten dokázal bravúrne zachytiť osobnosť mladého chlapca v dospelom tele vďaka šarmu a zmyslu pre humor. Nezaostávajú za ním ani Billyho najlepší kamoš Freddy (Jack Dylan Grazer) a adoptívna rodina, ktorých interakcia s hlavným hrdinom patrí medzi zlaté vrcholy filmu. Mark Strong v úlohe chladnokrvného záporáka vyvoláva u divákov zimomriavky. Hudobný skladateľ Benjamin Wallfisch navodzuje správnu náladu vo filme, kostým u Shazama ohuruje jednoduchosťou i detailnosťou, a špeciálne efekty vedú na plnej čiare, hlavne u netvorov zvaných Sedem smrteľných hriechov. Snímka SHAZAM! nemá v sebe osudovosť a bojovú choreografiu ako ostatné filmy o superhrdinoch, no na druhej strane vyniká príjemnou atmosférou, humornými momentmi, sympatickým hereckým obsadením a rodinným nádychom. Vďaka týmto faktorom si dokáže získať srdcia komiksových fanúšikov a divákov obľubujúcich akčné filmy s odľahčenou atmosférou. Príbeh: 7/10, Herecké výkony: 7/10, Hudba: 7/10, Špeciálne efekty: 8/10, Kostýmy: 8/10, Celkovo: 7/10.(12.5.2019)

 • Merenre
  ****

  Začnu plusy. Obsazení. Starý a ještě více mladý Shazam jsou oba prostě boží. Je to vyloženě one man show, ačkoli ten one man má dvě těla - všechny ostatní postavy, včetně záporáka, se krčí někde daleko vzadu. Billy to ale v tomhle směru utáhne. Problém je opravdu chabý, strašně chabý příběh - plus některé další typické neduhy. Např. tlačení na pilu, aby to bylo hrozně současné a "kůl". A pak ten dnešní nešvar...mnohanásobný konec. Nevím, co je to za trend, ale mě to hrozně irituje. Současní scénáristi jsou už tak vyčpělí, že nedokážou vytvořit dějový oblouk, a tak jenom navrší několik finálí za sebe? Nebo jde čistě jen o prodloužení stopáže? Proč? Takový rodinný filmek mohl mít přece klidně jen 100 minut a bylo by to lepší. Je přece lepší skončit v nejlepším, než diváka postupně utahat, až si musí říct, že to vlastně není až tak dobré, jak si myslel před 20 minutama. Nebo ne? Kdyby lístky do kina nestály jak umělá prostata, tak by scénaristi nemusely uměle natahovat filmy, aby měli lidi pocit, že se jim investice vyplatila.(17.5.2019)

 • kaller
  *

  Tahle sázka na super hrdinu prostě nevyšla. Shazam! je komiks pro teenagery, kde se možná párkrát zasmějete a pak úplně v klidu zase zapomenete.(19.5.2019)

 • argo.smile
  **

  Taká blbosť pre decká ktorá mala potenciál a stal sa z toho film pre celú rodinu.(22.5.2019)

 • Mukade
  ***

  for lil kiddies(23.5.2019)

 • Camel91
  ***

  Je to dobré.. jako samostatný příběh to je fajn. Líbilo se mi jak dělali narážky na DC hodně mě to připomínalo Kick-Asse v tomhle směru, ale příběh jinak v pohodě. Pobavilo mě to.. celkem hezky udělaný, vše OK až na pár debilit ve scénáři, nelíbilo se mi jednání a scénář čaroděje Shazama, trénink hrdiny a zjišťování schopností je super ale jak dojde na finále tak je to zase digibordel v epic souboji mimochodem hodně podobný souboji Supermana s generálem Zodem. Nic méně s porovnáním se všemi komiksovými filmy co jsem viděl, nepovažuji tento film za nějaký skvost. PS: Říkám si že jsem dlouho neviděl choreografii ve filmu se superhrdiny.(5.6.2019)

 • lhrstka
  ****

  Svěží, vtipný a oddechový film na večer. Nechápu tady ty vlažné reakce, ale přesně takhle si představuji člověka, který dostane superschopnosti (a nemusí být ani dítě). Nečekal jsem nic hlubokomyslného, takže rozhodně nejsem zklamaný a těším se na další díl. Vlastně se jedná o jinou verzi seriálu Chuck, takže 4* bez debat.(15.6.2019)

 • Johanner
  **

  První půlka zcela pohodová, vyjma toho, že Warneři prostě dělaj strašně hnusný CGI efekty celému svému DC univerzu a když to člověk srovná s Disneyho MCU, tak je do očí bijící, že jsou u WB o x levelů níže. Dalším pro toto studio signifikantním znakem u jejich komiksovek je to, že uměj parádně podělat závěr svých filmů a Shazam! samozřejmě není výjímkou. Levy i Strong předvádějí zcela v pohodě herecké výkony, ale to nějak nestačí. Normálně bych hodnotil třemi, ale jsem nucen jednu ubrat, protože potenciál byl u týhle látky obrovskej a věřím, že ujmout se toho lepší producenti, potažmo režisér- mohlo se klidně jednat o rodinnou akční klasiku!(26.6.2019)

 • Cerbajz
  ***

  Občas mě trošku mrzí, že už nejsem dítě, člověk všechny tyhle v uvozovkách "blbosti" miloval a dokonce na ně pak v dospělosti vzpomíná jako na nejlepší filmy ever! No asi budu rád, když si na tohle za rok vůbec vzpomenu (pravděpodobný je, že vzpomenu, ale jen díky pokračování, který dnes dostane v zásadě všechno, co trošku vydělá a je tam superhrdina). Suma sumárum, normálně bych dal dvě hvězdy, ale dítě ve mně přidává třetí. SHAZAM!(27.6.2019)

 • Nessak
  ***

  Potenciál korektnějšího Deadpoola vyplácán nudnou touhou udržet si rating pro děti a status rodinné podívané.(28.6.2019)

 • RoyBatty444
  *

  Síce s angažovanosťou ale bez zjavnej iskry a originality. Ku koncu to pripomínalo https://www.csfd.cz/film/50759-power-rangers-strazci-vesmiru/prehled/Power Rangerov(29.6.2019)

 • soukyd33
  ***

  Super komedie to tedy nebyla, a než něco začalo, film skončil. Příběh má spíše za úkol představit hrdinu Shazama, a jeho protivníky. (Sám o sobě nikam moc nevede.) Dopadlo to stejně jako Pokémon 2019. Hvězdiček 3***(29.6.2019)

 • belinko
  ***

  Bolo mi jasné, že to bude blbina, ale nebolo to až tak strašné, ako som sa bál. Príjemná oddychovka, no som rád, že to už mám za sebou. Ale akejkoľvek ďalšej repríze sa budem radšej vyhýbať.(2.7.2019)

 • Wabaky
  odpad!

  Zbytečnej film, zbytečný dvě hodiny, proč tohle vůbec točej? Někde sem četl, že to má být obdoba Deadpoola... no to bylo hodně odvážné srovnání. To mě baví i víc starej Superman.(2.7.2019)

 • zurivymlok
  **

  DC prostě dál tápe a není schopno si najít nějakou ucelenou tvář. Navzdory tomu, že i Marvel se dopustil několika přešlapů (Kapitán Amerika: První Avenger, Iron man 2), celý jimi budovaný svět má ucelenou vizi a směr, a to navzdory tomu, že různé filmy mají často různou atmosféru (Strážci galaxie - odlehčenost, Thor - výprava, Thor Ragnarok - šílenost a komedie, týmovky - akce, ...). Filmy DC samy o sobě většinou nejsou úplně špatné - osobně si myslím, že třeba Superman a Batman vs. Superman jsou velmi solidní snímky, Aquaman mě vyloženě bavil, na druhou stranu Justice League byla příšerná, Wonder Woman průměrná (podle mě je velmi přeceňovaná) a asi největší shit provedli se Sebevražedným oddílem, kde se nejvíce ukázala bezradnost a připosranost, když na základně úspěšného traileru předělali celý film. Jednoduše chybí ucelená vize - neustále testují co na to divák, namísto toho, aby prostě tvořili svůj vlastní svět. Shazam! je další v řadě tupých pokusů se zalíbit - tentokrát to zkoušení s rodinným filmem. Když mě nejvíce na superhrdinském filmu baví prvních pár desítek minut do doby, než dostane hlavní hrdina schopnosti, tak je něco špatně. Objevování schopností dítětem bylo překvapivě nudné a bez nápadu. A finále už jsem fakt protrpěl, kdy svázán na kole a zaživa opékán apači bych netrpěl o moc více. Co se týče castingu, k dětským hercům nemám výhrady, dospěláci mi přijdou docela zoufalí. Zachary Levi se mi nelíbil a jeho kostým (asi vycházející z předlohy) je fakt až nechutně stupidní. Udělat z Marka Stronga nudného záporáka už chce opravdu talent. Film se mi prostě nelíbil a minimálně dorovnal DC dno, kterým je pro mě Justice League.(3.7.2019)

 • gonzo
  ***

  Ke konci tomu hodně dochází dech, ale většina filmu je strašně fajn s originální atmosférou..(4.7.2019)

 • Astonko
  ****

  Veľmi zábavná komiksovka, ktorú by som zato očakával skôr u Marvelu ako DC a preto pre mňa veľké prekvapenie. Detský humor mi veľmi sadol a aj keď príbeh nie je nijako svetoborný baví a ani pri dĺžke 132 minút sa nevlečie. Za mňa spokojnosť 7.7/10(4.7.2019)

 • zemanec86
  ***

  DC Univerzum je mrtvé, ale to už všichni víme. Každopádně u tohoto filmu dávám tři hvězdy za to, že se konečně oprostili od toho hnusnýho Snyderovskýho vizuálu. Taková blbost pro děti, ale pár vtipů bylo dobrých, záporák trapnej........(12.7.2019)

 • ŠpetaMarek
  ****

  Čekal jsem těžkou Marvelovost a dostal jsem asi nejlíp vytěžený PG-13 od... 80. let? Ideální film pro kluky a jejich táty.(14.7.2019)

 • Mastik222
  ***

  Dalo se na to koukat, ale žádná hitparáda to tedy nebyla. V některých směrech mi to přišlo moc ujetý.(16.7.2019)

 • husak_k
  *

  Nějak se nám s bezduchými filmy o hovně, plnými infantilních vtípků přetrhl pytel.(20.7.2019)

 • Sidenius
  ***

  Pro mě jasně vede deadpool a to se bráním marvelu. Sem tam cukne koutek, ale že bych si natrhl bránici se říct nedá(23.7.2019)

 • adamix
  ***

  Vyzerá to, že v prípade DC sa jedná o zlaté pravidlo, že sólovky sa vydaria viacej, ako tímovky. SHAZAM! je však na rozhraní zhovievavej znesiteľnosti, lebo v momente, kedy máte chuť ho vypnúť a odísť, pobaví vás a opäť si upriami vašu pozornosť. Humor je taký striedavý. Raz trápny, raz zase smiešne odľahčujúci. Triky pri dnešnej digitálnej dobe zaostávajú, akcia poslabšia, záporák Strong okukaný s klišoidným zámerom (zabiť toho silnejšieho a pomocou jeho moci ovládnuť svet, bla bla bla...). Detskí herci bavia a aj ten optimistický vzťah medzi ich pestúnmi. Dramatická vsuvka o hľadaní stratenej matky sedí, vďaka nej film nie je len polotupá komédia. Z komediálneho subherca Leviho som nemal veľké očakávania ale po čase som ho prijal, hlavne pri (ne)úspešných pokusoch pri ovládaní svojich schopností. Dalo sa... U mňa 3*.(23.7.2019)

 • baclajean
  ****

  Milo prekvapilo nenúteným humorom.(23.7.2019)

 • Dzoumen
  ****

  Super rodinný film. Mě se to fakt dost libilo.Byl tam super příběh, super postavy, ale mělo to i nějaký menší chyby takže 75%(27.7.2019)

 • JJaannee
  **

  Ach joo, tak DC komiks zase neuchvátil, nepřekvapil, unudil, zklamal..nesrovnatelné se Supermanem a Aquamenem..postrádá to důvtip, napětí..je to pohádka pro děti nebo? Nějak to bylo jako prastaré Jumangi, také rodinné a nudné..Mohli si s tím trochu pohrát a ne tam nacpat stvůry z bažin, které v této době jsou spíše směšné a rozhodně ne strašidelné..(28.7.2019)

 • BretaKiller
  ***

  Čekal jsem od toho teda mnohem více. Ačkoli jsem se docela bavil, celkově mě film nijak zvlášť nenadchl. Zvláštní pak pro mě byl nesoulad osobností hlavního hrdiny. Když vystupoval jako mladý teeenager, choval se tak nějak normálně až i vyspěle, a s příchodem superschopností, změnou, se z něj stal naprostý idiot. Co to jako?(30.7.2019)

 • Maraboy
  **

  30%(30.7.2019)

 • mia.com
  ****

  Já nevim, co proti tomu máte. Já jsem nic nečekala a líbilo se mi to. Oba hlavní hrdinové jsou slaďoušci, efekty jsou parádní, fajně zaměřené na náctileté a přišlo mi to dost vtipné. U několika scén jsem se fakt nahlas zasmála, třeba "vystrčili mě z okna...je to tu jak ve hře o trůny"... Prostě, ač nejsem ani náctiletá, mě to bavilo :P(20.8.2019)

 • Mikahu
  ***

  60% | 6/10(9.9.2019)

 • taibrek
  ***

  Rozprávka pre deti ako má byť .(9.9.2019)

 • Zevluska
  ****

  Prima nenáročná rodinná zábava!!!(15.9.2019)

 • AmunRa
  **

  Pohádka o tom, jak problémové dítě s traumatem potká kouzelníka a získá moc. Pochopitelně si musí vyřešit trauma a přemoci sobeckost, aby porazilo dospělého padoucha s větší mocí než má hrdina sám. Mix supermana a Rychlých šípů je určen očividně pro děti a vyznačuje se naprostou polopatičností až prostoduchostí scénáře. Herecké výkony nebyly bůhvíjaké, ale proti bídným počítačovým příšerám byly pořád o stupeň lepší. Pro dětský film je ovšem stopáž 132 minut příšerně přestřelená a nakonec i dospělí si kousají nehty a sledují hodinky.(28.9.2019)

 • jenspifa
  ***

  Takovej prd do prázdna, kterej neurazí a ani nenadchne. Na deštivé nedělní dopoledne ideální film. 65%(11.10.2019)

 • zuzzz.man
  ****

  Po vlažném rozjezdu to vlastně velice rychle odsýpalo. Hlavni protagonista mi byl sympaticky v obou podobách, myšlenka taky dobrá. Není to ten top waw film, ale kdo nemá extrémně vysoká očekávání, buď nadšený - asi tak jako já.(10.12.2019)

 • DoubleJack
  ***

  Rodinná jednohubka o obyčejném klukovi, který hledá domov a rodinu. Nejlepší částí je zkoušení nově nabitých superschopností. Pak ale přichází velmi šablovitý děj, který jsme viděli už tolikrát - získej schopnosti - poraž padoucha - zachraň svět.(12.1.2020)

 • bonovox
  ***

  Komiksová jednohubka s niekoľkými vtipnými scenkami ale ako celok dosť nevyrovnaná. Hlavne prepálená stopáž je najväčším problémom spolu s celkovým cielenim na detského diváka. 60%(15.1.2020)

 • HenryX018
  ***

  Film je zábavný! Tedy maximálně první polovina. Druhá polovina se táhne, je to nudné a průměrná akce. Film jako takový má spoustu děr ve scénáři a po zhlédnutí filmu mám ještě více otázek než před. Někomu film možná sedne, bohužel já si film i přes vysoká očekávání naplno neužil. 5/10(22.1.2020)

 • majorzeman13
  ****

  SHAZAM ! je nadprůměrný biják od DC Comics,který se nebere vážně . Zachari Levi je cool,fajn sympaták a roli si užívá .Padouch a Mark Strong je též moc fajn . Zábavná akční -komedie,kde hraje prim hlavně ta humorná stránka filmu.Další povedený snímek po Aquamanovi a Wonder Woman....Moc fajné superhrdinský popcorn ! Krásných 7/10 !!(4.4.2019)

 • IronBalu
  **

  Trosku jako patecni Kamenak na Nove, spousta vtipu, ale dej podprumerny...(4.4.2019)

 • Gemy
  ***

  Je to celkem sranda, Santa na konci dobře zajebal. Ale podtitulková scénka? Tak ta mně moc nepotěšila.(4.4.2019)

 • Mejkveli
  *****

  Zatím nejlepší od DC, ale to CGI je teda pořád hrůza.(4.4.2019)

 • Marselus517
  ***

  Rozporuplný film. Film by som rozdelil na dve rozdielne časti. Na prvú polovicu, ktorá je zábavná a dokáže človeka zaujať svojím netradičným prístupom k superhrdinskej látke (Deadpool pre 13-ročných) a detskou naivitou, ktorá srší z každej scény. Bohužial, v druhej polovici humor prestane fungovať a je viac trápny ako vtipný. Najväčším problémom to ale nie je. Tým je abencia emócií a prepálená stopáž. Detská verzia hlavného hrdinu je nesympatická a nemáte možnosť si k nemu vytvoriť vzťah, vďaka ktorej by ste mu fandili. Taktiež mi chýbal nejaký katalyzátor, moment, kedy by si uvedomil, že sa správa ako ču*ák a mal by zmeniť svoje správanie. Taká scéna tu samozrejme bola, ale absolútne neúčinná. Absenciu emócí taktiež utvrdzuje nezaujímavý generický záporak/záporaci. Veľkým problémom je stopáž filmu, ktorá je tak o 30 minút dlhšia ako má byť. čo sa prejavuje v často hluchých a nezaujímavých scénach v druhej polovici filmu. Napriek kritike sa dá na to pozerať, Zachary Levi je sympaťak a mytológia okolo hrdinu dosť zaujímava na to aby ste sa začali nudiť až pred koncom filmu. ... 6/10(5.4.2019)

 • Natt
  **

  No ... * za Leviho, sice nie je to životný výkon ale sympaták ktorému rola sedi a dalšiu * za časť o začiatkoch a skumaní "super "powers". Inak to je kvalitou televízny film pre staršie deti. Veľké sklamanie a nevyužitie tolkého potenciálu :( Viem, ze to nebol 200 megový film , ale niektore CGI , hlavne let, boli take zlee ..na to že je 2019. Škoda :((5.4.2019)

 • Mach Tom
  *****

  Konečně, konečně se DC přestalo brát vážně a natočilo pořádnou komixovou jízdu ve stylu Spiderman: Homekoming. Co víc ponechali film ve světě předešlých DC filmů, takže je tam cítit jistá provázanost a potitulková scéna zve na Aquamena. Škoda, že tam alespoň na chvíli nevrazili Flashe. Námět trochu pokukuje po Strážcích galaxie, ale určitě jej pojali lépe. Doufám, že takto DC bude pokračovat dál, protože se snad konečně chytli.(5.4.2019)

 • matko2351
  ***

  Dalsi Aquaman sa nekona. Nepochybujem ze film na seba zarobi, pretoze vsetci su zvedavy, ci sa DC podaril rovnaky pocin. Postavy su fajn. Viacej sa mi pacili vedlajsie postavy ako mlady hlavny hrdina, ten mi niekedy poriadne liezol na nervy. Efekty ujdu, nedaju sa sice porovnat Aquamanom, ale tak to asi malo byt. Velke finale, mi pripadalo na styl Power Rangers. Cize totalne prestrelene. Pre mna trochu sklamanie. PS: znova sa mi potvrdilo ze vtipny trailer, nezname ze rovnako vtipny bude aj film.(6.4.2019)

 • Oup
  ****

  Tak toto ma velice pobavilo, síce mieril na mladšie obecenstvo, aj tak sa mu podarilo utrhnúť kus môjho srdca,,, určite viac ako veími slabá Cap.Marvel...kopec dobrého humoru, strašidelné nestvúry, výborne ozvučenie, pekná hudba, pekní ľudia...film robený pre oči...(7.4.2019)

 • Dalu666
  ***

  Konečně se DC začíná rozjíždět po akčním narezu Aquamana tu máme dobře fungujícího Sahazama. Baví neurazí,humor akorát,Levi je výbornej a konec mě naprosto nadchnul. Má to své chyby,ale budiž odpusteno.Doufám že až bude nějaká tymovka od DC že na tohodle kluka nezapomenou...protože ten mě fakt bavil.(7.4.2019)

 • Eliott
  ***

  Od DC filmů v zásadě nic neočekávám, ale tohle se podařilo. Velice vtipné a po všech směrech vydařené. Akce byla o trochu slabší, ale v tomhle ohledu jsem možná trochu zaujatý, jelikož nemám rád hrdiny typu superman. Kteří jsou prakticky nepřemožitelní a mají všechny možné i nemožné schopnosti. dávám 3 hvězdy, ale je to na pomezí. Za mě 70%(7.4.2019)

 • Sefko
  ***

  Ono mi to dosť pripomenulo prvého Iron mana. Ten už keď išiel do kín bol považovaný za priemer ktorý však zachraňoval Downey Jr. a po titulková scéna ktorá sľubovala do budúcna veľké veci. A niečo podobné sa deje vlastne aj tu. Levi síce nieje Downey ale rozhodne je vidieť, že si rolu užíva. Tiež vzájomná interakcia medzi Billym a Freddym je podarená. Ale to je tak všetko. Akčné scény sú bez nápadu a iba opakujú to čo už sme vedeli niekde inde.(8.4.2019)

 • bigmatko
  ***

  DC sa zameral na mladšie vekové skupiny a v štýle nedeľného fantazy príbehu ponúka humor, akciu, silu priateľstva a rodiny a súboj dobra so zlom, ktorý pochopí aj dieťa. postava Bilyho a celková fylozofia sily Shazamu má viacero možností rozprávania a tvorcovia zvolili asi tú najmenej násilnú a pomerne jednoduchú líniu. Shazam ako jeden z najmocnejších hrdinov DC sa celý čas prejavuje detinsky a presne to dobre aj vystihol Zachary. Ako sólovka to bolo dobré a celkom ma to aj bavilo. Myslím že by mi ani nevadilo pokračovanie.(8.4.2019)

 • F2003F
  ****

  Film mňa ničím neočarujúci ani na 80%. Nechápem kto sa dokope k vytvoreniu tak tupého príbehu. Pre mňa len rozprávka pre deti/voľnočasová rodinná podívaná, nič viac. Až na pár vtipných gagov sa človek zasmeje len na stupidite zápletky a príbehu celkovo. Odo mňa percentuálne 72,5 so zažmúrenými očami.(8.4.2019)

 • ArchAngel_
  ***

  Určitě slušný komiksový film, ale je na něm vidět poměrně nízký rozpočet jen 90 milionů dolarů a sázka na mladší publikum. Na druhou stranu DC už dokázalo, že dokáže utratit mnohem více, za víceméně stejný výsledek v kinech, takže hraje obchodně na jistotu. Obsazení herecky dobré (hlavní postavy výborné), film má překvapení, bohužel první polovina je dost utahaná a když se film konečně rozjede a přidají se ostatní postavy, je najednou konec :(. Film také obsahuje několik nelogičností, které mlátí do očí. Například hlavní hrdina se učí být hrdinou a poznávat své schopnosti a trvá mu to nějakou dobu. Jenže když ty stejné schopnosti dostanou další, hned všechno umí stejně a žádné učení nepotřebují? Hlavní záporák je taky nudnej ukňouránek, tady se toho ale asi moc vymyslet nedalo. Osobně mě také docela vadí obsazování některých herců, kteří už hráli i třeba v DC projektech, ale jiné a poměrně známé postavy. Mate to. Ve filmu je hned několik postav (například otec hlavního záporáka, který hrál Lionela Luthora ve Smallville a čaroděj, který hrál velmi nedávno poskoka Ronana v Marvel filmech). Díky nízkému rozpočtu je ve filmu poměrně málo akce a CGI. Také soundtrack je mizerný - žádný. DC má některé fantastické znělky postav, Superman, Wonder Woman, které utkví v paměti. Ale SHAZAM nic. Každopádně DC konečně pochopilo, jak to ten Marvel dělá, prostě nabízí komiksovou zábavu, která je skutečně zábavou, ne zírání do tmy za deště. Ale pochopil to už s Wonder Woman, rozhodně to pochopil s Aquamanem a tak SHAZAM je logickým pokračováním stylu. Nicméně chce to učesat, přidat na „wow“ efektech a stylovosti a kvalitě produkce. Bavíme se o postavě, která je mocnější než SuperMan , dokonce celé „rodince těchto postav“, a tenhle film to nedokáže ani trochu prodat a sotva se ostatní objeví na scéně a rozjede se to, je konec filmu :(. Celkově kvalitativně jako film je minimálně o třídu horší než Man of Steel či Wonder Woman. Rozhodně se to nedokáže srovnávat s filmovými kvalitami aktuální "Captain Marvel", kde je prostě všechno prakticky perfektní jako produkt (filmový komiks), protože Marvel to prostě má vychytané po všech stránkách. SHAZAM je rozhodně krokem vpřed pro DC, má potenciál, ale kvalitativně je prostě DC 10 let za Marvelem. Nicméně díky Marvelu se i DC snaží a Shazam je jaký je. Slušný film s rozhodně dobře zpracovanou předlohou, ale chybí tomu hodně k dotažení. V první polovině filmu jsem se několikrát díval na hodinky, což není dobrá vizitka filmu, druhá polovina to naštěstí vybrala, ale chtělo to víc. Za mě tedy hodnocení 6,9/10, v rámci nízkého rozpočtu filmu s poměrně neznámým hrdinou běžné populaci, je to OK. Film si na sebe v pohodě vydělá, takže dvojka je jistá. Bohužel DC je evidentně v problémech, zejména se Supermanem, přitom kooperační film Superman + Shazam, to je to co fandové DC chtějí především. Tak uvidíme. Každopádně SHAZAM! dobrý, pobaví, ale upřímně je to jen pro fandy komiksu. Hodnocení 69%.(8.4.2019)

 • breebee
  ****

  Ten film přinesl přesně to, co jsem od něj očekávala, o nic míň, o nic víc. Byl vtipnej a zábavnej. Akorát ta závěrečná bitka byla na můj vkus zbytečně dlouhá. Každopádně je to z toho lepšího, co DC vytvořilo.(10.4.2019)

 • tomycsfd
  ***

  Zrejme nie som cieľová kategória tohto filmu, ale pre mňa najhoršia komixovka všetkých čias. Nudné, trápne, detinské, dejovo nekoherentné... nahranici béčkového filmu. Už v polovici som chcel odísť z kina. Neviem si predstaviť kto je podľa tvorcov filmu cieľovou kategóriou tohto filmu, no pre 12 ročné deti je to príliš agresívne a pre starších (myslím si) hrozne nudná blbosť. Po tomto FAILe si už asi žiaden film od DC Comics nepozriem.(15.4.2019)

 • hufnagel
  **

  Pomaly sú tí super hrdinovia trápni.Šablonovitý milionkrát opakovaný príbeh a potom zistím,že to je vlastne pre deti.(15.4.2019)

 • Pavlis.xxx
  ***

  Ufff, čekal jsem odlehčení a to přišlo a po humorné stránce mě to i bavilo, ale zbytek byl jak pro malé děti. Chápu,že alterego je malý kluk, ale i tak bych čekal něco víc temnějšího. Aspoň teda v to doufám, že u pokračování trošku přitvrdí a shledání s Black Adamem nebude jen o humorné stránce a sympatiích The Rocka a Leviho. Konec filmu ala Shazam League mi přišel docela stupidní, škoda.(20.4.2019)

 • 52637
  ****

  Hodne vtipna a nejlepsi DC podivana posledni doby(20.4.2019)

 • stihac10
  ****

  Oddychovka, poslední scéna ze školní jídelny potěší. 7/10(23.4.2019)

 • Hrr.nec
  ***

  Já se ty dvě hodinky, moc dobře bavil, ale ne zas tak moc a šlo z toho určitě vytřískat mnohem víc. Chtěl jsem dát 4*, ale za ten nevyužitý potenciál jen 3. Tak třeba bude dvojka a víc se do toho opřou.(23.4.2019)

 • Filmao
  **

  50%(24.4.2019)

 • viax
  **

  Dětská velepitomina, kde to mohl alespoň trochu zachránit hlavní hrdina, který jako dítě fungoval docela dobře, ale jako dospělý vybouchl. Jedna hvězda za nápad a druhá za to, že jsem to vůbec dokoukala.(6.5.2019)

 • Atchyroz
  ***

  Shazam! je celkově hodně fajn filma je to jeden ze světlejších snímků DC světa, který v žádném případě neurazí. Zachary Levi si roli starší berzi Billyho Batsona jak se patří užívá a je radost ho sledovat. Interakce mezi oběma hlavními hrdiny (i v případě obou verzí jednoho z nich). Jejich zkoušení všech superhrdinských schopnosti Shazama patří rozhodně k tomu nejlepšímu. Bohužel tam toho není tolik, kolik by mohlo. V poslední době je totiž pro mnoho diváků asi třeba velké akce, kde spolu superhrdinové bojují, což je u některých filmů (jako je právě Shazam!) docela zbytečné. Stejně tak bohužel příběh ani motivace postav (a zejména hlavního záporák, kterého jinak skvělé hraje Mark Strong) tolik nezaujme a jsou tady dost klišovité momenty. Film ale nezklame a užijete si ho. 70%(10.5.2019)

 • Majo.evans
  ***

  Dobre,bolo to vtipné ale už je tých komiksoviek dosť si myslím.(14.5.2019)

 • tonysawer
  *****

  Přiznám se, chtěl jsem dát 4*, jenže mě to vážně bavilo. Nemůžu jinak, dávám 5*.(15.5.2019)

 • hatinho
  ***

  Rodinná zábavka hlavne pre násťročných ale neurazí ani staršie publikum. Myslím že to bolo asi zámerom tvorcov spraviť film pre všetkých s tým že asi nebude súperiť o najcennejšie sošky. A osobne si myslím že sa im to aj podarilo , shazam je úplne odkázaný byť priemerným filmom kde dobro víťazí nad zlom a všetko dobre dopadne. Filmársky to vyzerá dobre aj herci robili čo sa dalo takže pre mňa maximálny počet pre tento film za 3.(16.5.2019)

 • Ajbell
  *

  Čo nové priniesol tento film? Žiaľ, nepriniesol nič, čo by ste už nevideli v inom filme na podobnú tému, teda zrodenie "hrdinu". Čo je horšie, je, že niektoré scény sú príliš brutálne pre deti, ale zároveň celkovo nudné pre "zrelých" divákov. Ja som film ani nedopozeral - nepodarilo sa mi nájsť hlbšiu myšlienku, než len predvádzanie nezaujímavých superschopností.(16.5.2019)

 • joelko
  **

  Ten superman nakonci bol joke ?(17.5.2019)

 • Kobi
  odpad!

  Totálny prepadák. Absolútne nechápem tých 70% odkiaľ ich tento film vzal.. Hold potvrdzuje sa mi to stále, vy ľudia nemáte žiadny vkus.(20.5.2019)

 • jujask
  **

  To fakt?? a to som sa na ten snímok tešil. No hodnota tohoto filmu na dve hviezdy z prižmúrením oka. Celé je to akési nemožné z môjho pohľadu sa to dalo vyšperkovať. Príbeh slabota a nič v zlom ale DC má určité rezervy a takto je a ešte dlho bude ďaleko za Marvelom . Veľke sklamanie.(23.5.2019)

 • Marek912
  ****

  Shazam, film od kterého jsem moc nečekal, mě velmi příjemně překvapil, tedy alespoň první hodinka a půl, tedy do momentu než přišel finálový souboj. V této hodině a půl jsem se opravdu skvěle bavil a vůbec mi nevadilo, že v ní chyběla jakákoliv akce či jenom náznak. Film je opravdu spíše komedie, nežli regulérní superhrdinský film plný akce, ta se totiž autorům vůbec nepovedla. A nejhorší byl snad finálový fight, který byl jeden z těch horších, které jsem viděl. A prakticky po tomto souboji už snad neni ani šance, jak by někdo mohl Shazama(i) porazit. Ovšem chápu, že s tím jak se film vyvíjel to asi jinak nešlo(24.5.2019)

 • Vencelides
  odpad!

  Mladý blbeček,který ví uplné hovno co a kde se zrovna děje si může stříkat tak chcanky do tlamy a ne něco totčit ! Ubohost na úrovni kuny plešaté,doufám že je rejža už vykastrovaný.A ten název no panečku to teda,je mi zle ! Warner Bros - 1 bod down !(30.5.2019)

 • BrunoCZ
  *****

  komediální, zábavné, odreagovací ♣(8.6.2019)

 • Franki69
  ***

  Trailery slibovaly skoro supermana, kříženého s mortal kombatem, naštěstí nebyly natolik lákavé, abych za shlédnutí platil v kině. Není to průšvih, ale také to není velký nástup DC universa do světových kin. Máme tu rodinnej film se zamlklým klučinou, kterej se po vyslovení zaklínadla promění v superschopnostmi vybaveného polodementa. Rozuměj Zachary Leviho v rudém neoprenu se svítícím bleskem na hrudi, hrajícího připitoměle hláškujícího teenagera v dospěláckém těle. A právě Zachary Levi je největší slabinou Shazama. Pro mě aspiruje na dalšího hrobníka filmových superhrdinů, s Joelem Schumacherem a jeho batmany a Benem Afleckem coby Daredevillem a zejména jeho batmanem. Nicméně, Shazam není úplně průšvih, dá se na něj koukat. Jako třeba na předělávku remake Jumanji nebo třeba Zathuru. Rodinná podívaná, která jednou potěší a podruhé si to rozmyslíte… Dávám 60%, lehounký nadprůměr. P.S. **bacha spoiler ** za režijní majstrštyk považuju scény, v kterých má hlavní padouch početní převahu a přesto je to furt vizuálně jeden na jednoho... :-)(12.6.2019)

 • boudiccaw
  *****

  ohoho, tak úplně nechápu některá hodnocení, ale já šla vždy tak trochu proti proudu....pokud se chcete bavit, brát věci tak nějak na volno a užít si konečně to, že všude bezduše nestříká krev....pokud chcete vidět vtipnou komiksárnu, tak po dlouhé době pro mně super věc....uchichtávala jsem se nonstop a i nováčci i herci matadoři byli supr...efekty nebyly nepříjemné a i trochu napětí....prostě supr film...:)(23.6.2019)

 • patient333
  ****

  Film pobavil, hlášky boli také aké by ste očakávali od komiksovky. Celkovo film pobavil a je to v pohode popcornovka. Jediná vec, ktorá mi vadila bol nesúlad detskej postavy a Shazama. V podstate ako napísal J*A*S*M, menila sa osobnosť hlavného hrdinu čo ma dosť iritovalo. Uvidíme čo prinesie dvojka.(27.6.2019)

 • SHERLOCK5443
  *****

  také tiché prekvapenie by som to nazval(27.6.2019)

 • Svidron
  ****

  Detské ale super hrdiny mám proste rád.... Pobavilo(28.6.2019)

 • MERKATtv
  ****

  Je to fajn oddychový film. Páči sa mi ako Zachary Levi zahral Shazama. Dr. Sivana nebol až tak dobrý záporák.(29.6.2019)

 • pavlicek1
  *

  Hrozná blbost !1 hvězda za pár dobrých hlášek.(29.6.2019)

 • Skimmy
  **

  Za mě asi jeden z nejhorších filmů DC komiksového světa. Trailer byl na filmu asi to nejlepší z celého celku.(30.6.2019)

 • Fiffty
  ***

  No osobne som od toho očakával asi viac, ako som dostal. Čo sa týka hereckého obsadenia tak nemám čo vytknúť, herci boli sympatický, no horšie to už bolo so scenárom. Malo to byť vtipné a zábavné no mne to úplne nesadlo, po väčšine to bolo nudné a len pri málo vtipoch som sa zasmial. Vizuálna stránka nebola najlepšia no to by až tak nevadilo ak by bola akcia zaujímavejšia a nápaditejšia. DC si týmto filmom veľmi nepolepšilo, bol to taký klasický priemer.(30.6.2019)

 • Matrix44
  **

  Komiks pre deti :((2.7.2019)

 • lowprize
  **

  Zbytecny film.(3.7.2019)

 • Jakub.Volans
  ***

  Milé překvapení. DC prostě dělá fipmy jinak nez marvel, a mě se to docela líbí. Trailer byl hodně zavádějící, a tak jsem dlouho otálel. Nakonec je z toho lepší průměr. Výborný zapórák, trocha tajemné magie a to vše zasazené k hkavnímu hrdinovy, který je pubertální neustále problémový sirotek. To mohlo dopadnout dobře, kdyby se však s proměnou na shazama nezměnila taky povaha hrdiny. Z introvertního zlomeného kluka je najednou kombinace showmana s playboyem... Škoda(11.7.2019)

 • KukulienkaHO
  ****

  Zachary Levi sa nedokázal na 100% vžiť do role 14 ročného chlapca. Totižto, príde mi, že Billy Batson je úplne iná postava ako Shazam. To ale neznamená, že by bol Levi zlý, jednoducho úplne nezvládol to najdôležitejšie, čo zvládnuť mal. Mark Strong je ako záporák fantastický. Oceňujem aj kreativitu pri tvorbe vzhľadu postáv hriechov. Celý film je svižný a rýchlo to ubieha, až posledných 25 minút sa začne zbytočne naťahovať.(11.7.2019)

 • Jendamovies
  **

  Vůbec nechápu ty nadšené reakce . Vtipny to ani trochu není , hlavní hrdina je kok** , Strong je super , Levi taky , ale jinak nejhorší film DC ever !!!! 4/10 největší zklamání posledních let , dvojku nechci !.(17.7.2019)

 • KcarlosK
  **

  No tak to byl solidní fail. DC prostě netouží vydělávat peníze. Tohle je určené tak pětiletým dětičkám.(22.7.2019)

 • bosso
  odpad!

  Velke sklamanie.(23.7.2019)

 • BigJohn02
  ****

  Mně to přišlo docela zábavný. Jediný, co se tomu dá vytknout, je, že z toho čpí, že je to pro děti.(28.7.2019)

 • Bruce0659
  ****

  Nemal som veľké očakávania, ale už úvodné minúty sú prekvapením...od začiatku sympatický hlavný hrdina s utajenou identitou objavujúci svoje schopnosti mi sedí (Zachary Levi bol pre mňa doteraz neznámy). Záporná postava je už o triedu slabšia, no teší ma, že opäť nevidím záchranu sveta pred zlom z vesmíru. Scenár je jednoduchý, je to už všetko jedno veľké klišé a s blížiacim sa záverom humor hraničí s absurdnosťou, ale stále ma to bavilo a nenudil som sa! Najviac ma však teší skĺbenie humoru a emócií súvisiach s rodinou, to je najväčšie pozitívum tejto snímky. Shazam má mierne navrh, keď ho porovnám napr. so Strážcami galaxie, alebo inými Marvelovkami, ktoré sú už viac pariódiami... MCU ma stále baví, ale už je toho dosť, preto som rád, že aj DC vie natočiť niečo obstojné.(31.7.2019)

 • boss123
  ****

  Prekvapivo dobré dokonca uvažujem o štyroch hviezdach. Shazam ma prekvapil, ale vlastne len pre to, že to po filmoch, ako Batman vs Superman a Liga spravodlivých režisér Sandberg celkom zvládol. Iste nájdu sa nejaké chyby. Napríklad, že akcia je taká už tradičná a ničím výrazná a, že oblek hlavného hrdinu pôsobí, ako z nejakého obchodu a v závere sa to dosť podobá na nejaký lacný seriál vysielaní na Markíze ráno o ôsmej. Shazam vyniká predovšetkým v jeho hlavnom predstaviteľovi. Neviem ako druhým, ale mne prišiel Billy Batson fakt sympatický a jeho nová rodinka tiež. Film na mňa pôsobil tak zvláštne príjemne a na nudný sobotný večer sa fakt hodí. Je to zvláštne, lebo film nie je nijak zvlášť originálny a v ničom zásadne nevyniká. Aj napriek tomu som sa dobre bavil a tento smer DC Universe sa mi začína páčiť. Film určite nie je kvalitatívne na viac, ako 4 hviezdy je skôr medzi tromi až štyrmi. No ja tentokrát zatvorím jedno očko a tie štyri mu dám. Aj, keď si myslím, že nedosahuje úrovne napríklad Aquamana, ktorému by som dal rovnako. Takže je to za 75% a 4z5.(3.8.2019)

 • ja1986
  **

  Starý čaroděj unáší děti do své jeskyně a chce aby šahaly na jeho kouzelnou hůlku... Tohle prostě nemohlo být dobré...(9.8.2019)

 • Michalo
  odpad!

  Dokud Mark Strong nenajde jiný styl hraní, tak to bude jenom stejný nudný stereotyp. Celý ten film je jeden obrovský výsměch, jen ze samotné představy mě napadá mnohem lepší scénář než tahle patlanina a vůbec nechápu ty samotné titulky, to se jako snaží napodobovat dvojdíl nejnovějšího Spidermana? Jasný tam to aspoň k něčemu je protože se toho nebojí a vypadá to přirozeně, ale tady je jasně vidět, že to jenom kopírují. Tahle celá série je krom Wonder Woman, Man of Steel a Aquaman jedno velké zklamání a doufám, že Warneři z tohohle dostanou osudovou ránu, která nakonec tuhle sérii ukončí a po čase začnou od znova neohlížejíc se na to, jak zoufale se snaží dohonit MCU, což se nikdy nestane.(12.8.2019)

 • sonycat
  ***

  A čo ja viem... Nebolo to vyslovene zlé, ani nudné, ale tak nejako to mnou len prešlo a nič nezanechalo.. Po troch týždňoch si poriadne nepamätám ani jednu scénu, žiadny vtip, nejaký dialóg či hlášku, žiadnu strhujúcu akciu. Tuším sa tam vyskytoval môj obľúbený Mark Strong, ale ani ten nezanechal výrazný dojem, ako to bolo napríklad v Kick Ass, kde som jeho záporáka žrala. Shazam je konzumný film, nepotrápil a ani neobohatil. Amen(24.8.2019)

 • esmoke
  ****

  Billy je sirotek ve Philadelphii, právě se nerad nastěhoval do další pěstounské rodiny a čaroděj mu předal super schopnosti s jejichž pomocí se musí utkat se sedmi hříchy. Film je trochu parodie na tradiční superhrdiny a v dnešní přesuperhrdinované době je to příjemné osvěžení. Well done Captain Marvel! (2D dabing) Rozpočet: $ 100 miliónů, Tržby: $ 364,471 miliónů.(1.9.2019)

 • clot
  *

  Hrozné dílo. Ztráta času a peněz.(7.9.2019)

 • TadashiCZ
  **

  nemastné, neslané. Vtipy spíš k pláči, dějově žádná sláva, celé to tak nějak plyne. Závěr vyloženě marný.(8.9.2019)

 • JerryPilsen
  ***

  Pokus DC o Deadpoola né že by nevyšel,ale zase tolik nenadchnul.Humor je dost nucený.(9.9.2019)

 • EricNor
  ***

  Zbytečně zdlouhavé. Kde by dialogy měly odsýpat, tam se hrozně vlečou. Zkrátit alespoň o deset minut. Jedna nepochopitelná věc. Billy - Billy a Billy - Shazam se chovají jako dva úplně jiné charaktery. Billy se ve své podobě chová jako dospělá osoba s problémy a trápeními, zatímco jako Shazam je ztřeštěný pitomec. Nikde není vysvětleno, proč by to takhle mělo být. SPOILER: Na konci, když se všichni promění v superhrdiny, je utrpení sledovat ty napomádované kulturisty a těšil jsem se, až tahle část skončí a změní se zase v děti. Konec SPOILERU. CGI je mizerné, ale rozpočet nebyl nijak veliký, tak se to dá pochopit. Casting se mi líbil a Zachary Levy bez hlasu Michala Jagelky je docela fajn. Navíc je docela obr, tak mu všechny superschopnosti docela věříte - v rámci žánru. Dalo se z toho vytřískat víc.(15.9.2019)

 • niobisoft
  odpad!

  No já se divím, že to DC fakt nezabalí. Tohle je naprosto plytký příběh a pardon, jako to co se stalo, že si ze své rodinky udělal super-rodinku, to je fakt moc. Skousnu asi ledasco, ale toto je fakt moc. ODPAD!(5.10.2019)

 • Dalajlada
  **

  Tisíckrát viděné, dlouhé, předvídatelné a už se ani nesnaží udělat efekty pořádně. Těch pár vtipů jednoho moc nevytrhne z apatie.(28.10.2019)

 • karlkutscher
  **

  Za mě tedy docela nuda. Je to spíše film pro děti...(2.11.2019)

 • Yaan2
  ***

  Moc rodinné...(22.11.2019)

 • 711
  odpad!

  Pro děti do 10 let možná dobrý(24.11.2019)

 • PETERSEQ
  ***

  Na tento film jsem se opravdu dost těšil, ale bohužel nenaplnil mé předpoklady a zdaleka se nevyrovnal deadpoolovi.(29.12.2019)