Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Vavča

Tohle je absolutní bomba. Hlavní hrdina, spisovatel v krizi, který je značně vzdělaný, kultivovaný, přesto neváhá být mimořádně sprostý, ironický, vtipný. S ničím se moc nepáře a je radost na něj pohledět. David Duchovny postavě Hanka Moodyho dal život. Jeho anabáze a problémy nemají chybu, zasmějete se, občas zamyslíte a hlavně budete se těšit na další díl a držet Hankovi palce. Na některé dialogy a fóry nezapomenete. První sezóna je vynikající, druhá o moc nezaostává, jsem zvědav na třetí. Duchovny mu to jde fakt od ruky! ()

Rudovous

Tento serial urcite potesil vsechny stoupence americkeho neokonzervatizmu a tradicnich krestanskych hodnot. Citlivy pristup k mezilidskym vztahum, rodinemu zivotu a moralnimu dedictvi velkych bilych otcu jiste ze serialu cini nadcasove poselstvi , ktere ma co rict i dnesni postmoderni spolecnosti. Uprime..., srdecni zalezitost s trefnym humorem a ne az zas tak nad veci a cinicke jak by se mohlo zdat. ()

DJ Obelix

Díky, Hanku, za všechny ty úžasné hlášky, ledový klid a odzbrojující nadhled. I když bez sérií 5 a 7 bych se klidně obešel. Každopádně i tak za plný počet! ()

Omnibus

Jedna nevěra jaro nedělá.“ A co dvoustá? Zpočátku opravdu zábavné, „jiskřivé a drsně sexy“, pak už jen únavné, jak nekonečná jízda na kolotoči u skládky odpadků. Záporné postavy miluju a vycpaný Hank by se vyjímal na mé zdi padouchů, jako kapitální exemplář amorálního vošousta. Kdyby držel hubu. Dtto trpaslice a ostatní. Život jako nekonečná párty, frňáky v takových hromadách koksu, že kustod by s tím nalajnoval fotbalové hřiště, a souložit s půlkou města na potkání? Proč ne, carpe diem. Ale aby v přestávkách mezi cizoložením vedli idiotské kecy o rodině, citech, lásce a ještě větší lásce? Bez urážky, ale to už si radši sednu ke králíkárně a budu sledovat, jak šukají králíci. Jen s funěním, bez keců a rádoby cool zápletek. ANDĚLSKÉ OKÉNKO: [][] L.A. je prý „město andělů.“ Proč? ♦ V L.A. se dějí zázraky. Hollywoodské kulisy jsou z dřevotřísky, přesto v nich kámen šuká cihlu. ♦ Půlka obyvatel má křídla (a není to díky Red Bullu). ♦ Druhá půlka má nos mezi půlkami, při trojce na párty. ♦ Nad vším poletují Hank & spol., jako holubičky. Kdyby blbost nadnášela... [][] „Dobrý den, my se ještě neznáme, zasouložíme si?“  Kdyby radši honil... mimozemšťany. První řada 4*, druhá 2*. A šlus, protože... ()

InJo

Splněný sen všech sexistů. Všechny ženské jsou tu nadržené běhny (snad jen s výjimkou Beccy a Karen), které dříve či později tak jako tak skončí v Duchovnyho posteli (ve třetí sérii už to dosahuje skoro absurdních rozměrů). Ale vztekejte se a stěžujte si na nerealističnost a velmi zkreslený mužský pohled na ženy (ať mi scénárista Tom Kapinos netvrdí, že není zakomplexovaný sexista či šovinista), když hlavní hrdina je takový frajer (který v podstatě nemluví, ale jen a pouze skvěle hláškuje) a takřka každá epizoda je svižně odsýpající půlhodinka plná zábavných, vtipných, neotřelých a někdy i poměrně odvážných scén. Tudíž jsem asi taky sexista, jelikož si nechci nechat ujít ani jeden díl téhle cynické a sarkastické lahůdky, ze které se musí všem feministkám neustále otevírat kudla v kapse. ;-) S01: 100 %, S02: 80 %, S03: 80 %; S04: 70 %; S05: 70 % ()

Šakal

.......tam kde končí Dr. House, tam to teprve začíná rozbalovat Hank Moody. Že je David Duchovny postava pouze jednoho seriálu jménem AKTA X?! David je možná postavou pouze jednoho seriálu, nikoliv však seriálu jménem akta X nýbrž seriálu zvaného Californication! Kurevsky ironické, cynické, neskutečně vtipné a zábavné dílko. A ač to na první pohled nevypadá, v mnoha ohledech i dost poučné. Je to 12, 30- ti minutových dílů život. cynismu a sarkasmu. Hlavní postavou je Hank Moody, autor úspěšné knihy " bůh nás nenávidí všechny ", který právě prožívá jak tvůrčí tak i partnerskou krizi. Zjednodušeně řečeno v seriálu jde o to, jak se Hank (ne)snaží s touto krizí nějak vypořádat, napsat novou knihu a urovnat vztah se svou (ex) přítelkyní a přitom mu nedělá sebemenší problém vyspat se s jakoukoliv jinou ženskou, která se mu připlete do cesty. To bylo taky jediné, co mně trošku vadilo (asi se to dotklo mého ega :) jak mu to jednoduše vycházelo a každá mu (s roztaženýma nohama) rovnou skočila do postele. Budiž mu to přáno ( zaslouží si to :-) Výborný scénář, parádně napsané a zahrané veškeré postavy, propracované dialogy do nejmenších detailů, co slovo to perla, přičemž některé hlášky bych nechal vytesat do kamene. To vše mně nedává jinou možnost než ohodnotit 6*! Hodnotím první sérii! Pouze mám strach co tvůrci vyvedou s druhou sérií pokud se opravdu Hank vrátí ke své ( ex ) přítelkyni.... Já doufám, že ne a příběh bude pokračovat v nastoleném trendu a udrží si vysokou úroveň! Budiž důkazem 2 série Dextera kde se to podařilo... 2. série mně už leží na stole, tak doufám, že po jejím shlédnutí nebudu muset ubírat hvězdičky...... 2.série: to jsem takhle jednou v So večer přišel z mého oblíbeného baru relativné brzy ( lehce před půlnocí ), nálada pod psa a né a né usnout :-( Řekl jsem si, že z toho mě může vytáhnout pouze Hank. Po prvních 4 dílech jsem toho začal pomalu litovat a chtěl to vzdát (a říkal si, že je to opět ten případ, kdy tvůrci měli zůstat pouze u první série)! Ale po 4. díle, kdy Hankova přítelkyně jde opět od něj, příběh nabírá znovu neskutečný spád a je tu opět starý dobrý Hank Moody v plné síle! Důkazem budiž to, že jsem 2. sérii dokoukal do konce a v 5.00 ráno usínal s úsměvem na rtech a s pocitem, že ten zkurvenej svět není zase tak špatnej :-) Thank's Hank Moody! p.s. toto je ten jeden z mála případů, kdy se dabing vyrovná resp.je lepší originálu ( Petr Rychlý exceluje) ()

IQ Tiqe

Tohle je úplně jiný kafe. Vymyká se stylu ostatních seriálů - čekej plno sexu, cynismu, životní reality... je to prostě originál, který musíš vidět! David Duchovny je perfektní (dalo by se říct nový typ hrdiny - místy halzj, co si ničí život, a stejně ho musíte mít rádi), v litaratuře by se tomu řeklo „literární typ“ a ani vedlejší postavy se nenechají zahanbit. ()

Sonnery

Taková charismatická role udělá i z tragéda Duchovnyho frajera, kterýho žeru, podle něhož nestydatě alkohol piju a podle něhož používám svýho statnýho pyju ()

Anderton

Chlapská verzia Sexu v meste. Takže aj moje hodnotenie sa od tohto faktu bude odvíjať. Keď ma na Sexe nebavili tie ženské otvorené reči, ktoré si nechávajú pre seba iba v neprítomnosti mužov, tak ma na Californication bavia tie mužské reči, ktoré vedieme v neprítomnosti žien. Ale predsa len je Californication iný a do deja sú ženy zapojené viac a sú viac dejotvorné, nejedná sa iba o občasné milenky, z ktorých prítomnosti na konci dielu vzíde nejaká tá myšlienka. ()

Frajer42 odpad!

Upřímně jsem ani nedoufal, že by taková hovadina mohla u mě sklidit sebemenší úspěch. Zase jsem měl pravdu. Celý film je postaven na tom, že zhruba 50 letý exspisovatel a alfasamec, který je děsný borec a svůj život tráví popíjením alkoholických nápojů, neustálým kouřením cigaret a sexem na jednu noc snad se vším, co vykazuje známky ženy. Nutno asi podotknout, že pohlavní styk probíhá přibližně stylem, jako to můžeme vídat v těch sprostých filmech, vysílaných v pozdních večerních hodinách na nově. Bohužel nejsem hoden posoudit zda je David Duchovny nějak přitažlivý. To je úkol spíše pro něžné pohlaví. Nedovedu si však představit, že by některá slečna pod 30 řekla že ano. Většina co to tady hodnotí vysoko tvrdí, že je to děsná bžunda, a to bude asi ta chyba. Já ten vtip prostě nemohu najít, a to jsem se o to snažil dobré tři díly. Takže se na mě prosím nezlobte a nenadávejte mi, ale je mojí povinností ohodnotit to odpadem, a to nemluvě ani o tom, že již od prvního dílu mám silné tušení, kam to směřuje a jak že to vůbec skončí. ()

Kothy

David Duchovny tu má jako spisovatel všechno těžce na háku, jenom si užívá. Jinak mě ale tenhle seriál moc nechytl... ()

boshke

Strašně rychlý sešup. Hanka Moodyho nelze než nemilovat a ač mám k jeho frekvenci inseminování ženštin více než daleko, poměrně jsem se v něm zhlédl. Hank samotný je obklopen dalšími perfektními postavami (Becca, Karen, Charlie a Marcy) a celou první sérii jsem si nesmírně užíval. Ve druhé sérii už byl cítit pokles úrovně, ale stále byla více než dostatečná. Že seriál půjde - jak se tak hezky česky říká - do sr*ček, jsem tušil, co jsem však netušil byla rychlost a hloubka, se kterou tento pád nastal. Už zabití Lewa na konci dvojky bylo ze scénáristického hlediska dosti nejapné, neb Ashby tak neměl jinou funkci než lifrovat Hankovi mladé dámy k š*ku. Odchod Karen do NY, aby mohl Hank začít opět inseminovat, a nové hloupé postavy (Sue Collini, Stacy a všechny Hankovy školní š*kny) už byl poslední kapkou. Posledním hřebíčkem pak byl díl, kde se v Hankově domě sešli nejen všechny již zmíněné š*kny, ale i jeho agent se svým klientem, dvě další striptérky, podvedený manžel a aby toho nebylo málo, tak i Hankova dcera a její kamarádka (dcera jedné jeho š*kny a podvedeného manžela). Po tomto díle mi bylo nad slunce jasné, že už tohoto seriálu nechci vidět ani jednu minutu... 70% (1. série - 100%, 2. série - 80%, 3. série - 20%) ()

AllShallFall

Pár dílů jsem měl možnost vidět a nebylo to nejhorší, ale nejlepší už vůbec ne. Je to vlastně taková píčovina kde se řeší jen šoustání a nic víc. Pár rádobyvtipných hlodů se našlo. Ale žádný zázrak. Těm co dali odpad se nedivím. Já tu budu za hvězdu a to jen z milosti. Tyhle americký seriály mě totiž děsně serou. ()

Fingon

Trošku zapracovat na té promiskuitě kterou moc nemusím... ale jinak super, super... (BTW: "While I'm down there, it might be nice to see a hint of pubis. I'm not talking about a huge'70s playboy bush or anything, just something that reminds me that I'm performing cunnilingus on an adult." Pod to se podepisuji a nedávám si ani tu podmínku:-) ()

swamp

Prvních několik sezón bylo skvělých a David Duchovny se ukázal ve své životní formě středního věku. Seriál měl koule, ale s blížícím se koncem šlo všechno do kytek a z Hanka Moodyho se stal mamrd, kterému jsem přestal věřit a fandit - v závěru jsem mu vysloveně udobření s Karen nepřál. Začal skvěle, skončil průměrně - šalamounsky tedy za 4*. ()

teutates

Hank Moody je fajn, ale len ja som si zamiloval Karen (Natascha McElhone)? ako by som to zhrnul vtipné, arogantné, "reálne" (čo znamená, že byť spisovateľ v LA musí stáť zato:), sexistické^3, drogy, chlast, mravné ponaučenia, ale aj nemravné aaa veľa, veľa ďalšieho, čoš v podstate znamená, že treba určite Californication vidieť. 9/10 Karen doposiaľ prototyp vysnenej ženy... tututututu ()

predators

Život se s níkým a ničím nesere. A Californication se nesere se životem. Jsou to přávě ty postavičky, které nenávidíme a jistým způsobem je milujeme. Takový je Californication, takový je život, kdy dnes je tak a zítra bude jinak. Někde od 4. série už přestává i Hank bavit a stává se dosti stereotypním, proto musím jednu * ubrat, bohužel... 70% ()

Slartibarkfast

V tomto seriálu přichází seschlý a podivínský David Duchovny alias Fox Mulder z Akt X s novou a svěží tváří. Jistý Frank Moody, seriózní spisovatel opravdu vytříbeného vkusu, slovníku a chování, si nebere servítky s nikým. Měl jsem tu čest vidět kompletní první sérii a musím říct, že s tak kontroverzním, drzým, provokativním, perverzním, upřímným a "nevímcoještě" seriálem jsem se nesetkal. Naprosto mne ohromil a nelze než doporučit. Dokonce i s dabingem je velmi solidní. Užijete si každý díl a dokonce i tomu zvláštnímu humoru přijdete na chuť. Naprostá pecka a solidní překvapení pro neznalé této zapadlé perly. 90% ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis