Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

DD

Gadotka je super, Momoa-ova solovka ma nejaky potencial, Flash hit-and-miss, ale Cyborg je total zbytecnej a bez Afflecka s Cavillem bych se fakt obesel. Totalne genericky film toceny na autopilota. ()

RAFT

Režisér Zack Snyder ,nám natočil další film po Batman v Superman se tentokrát dal na týmovku Justice League .Co k tomu filmu napsat je to hodně slabé ,takový ten digibordel .Tempo měl film dobrej .No co se dá dělat snad to vyjde příště jestli nějaké bude .Uvidém po druhém shlédnutí ,takhle je to pouze 60% ()

misar3

4 hvězdy jsou risk mé reputace, který jsem ochoten přijmout. Po první půlhodině jsem se opatrně začal priklánět k recenzím a názorům, na které jsem narážel na každém kroku: "scény poskládané jako jednotlivé mini příběhy do velké zběsilé koláže s nuznými výkony, slabou chemií a vcelku obyčejnými bitkami bez špetky humoru a nadsázky". Ale jak byla odvykládána mytologie hlavního záporáka a hrdinové definitivně sjednoceni, už to začalo odsýpat celkem příjemně. Digibordel byl snížen na nutné minimum, záporák až na horší vizuál ksichtu celkem dobrý, neustálá akce prokládaná špetkou humoru, pěkné ucelení týmu, solidní comeback Supermana a dvě skvostné potitulkové scény. DC se stále tváří vážně a snaží se vykreslit skutečný dopad superhrdinských soubojů a já bych jim moc přál úspěch do budoucnosti. Marvel se mi už pomalu omrzel a je čas pro nového vůdce. ()

Clark_Kent

SPRAVEDLNOST DORAZILA A JÁ SI UDĚLAL TAKY ČAS Viděl jsem a ucítil jsem Kryptonskou naději, strašně moc jsem se těšil. Nejsem úplně stavěnej na rychlovky a dalekosáhlé vtípky. V případě Ligy spravedlnosti jsem, ale tentokrát udělal vyjímku. Nechal jsem všechno hezky stranou a příběh jsem si užíval srdcem. Pravdou je, že superhrdinské týmovky neservírují hned to pravé ořechové, mnohem důležitější je vývoj postav a tady ta chemie zafungovala fantasticky. Po Batman v Superman, jsem žádal samozřejmě o dost víc a dostal jsem rovnocený a hodně vtipný a odlehčený příběh, který byl na můj vkus až moc rychlý. Největší problém spravedlnosti je stopáž, když však tento mini problémek dokážete eliminovat. Dostanete kvalitní nášup, který vás krásně uvolní a nastartuje. Scény kde se stýskalo po Supermanovi absolutně všem, mě dokázali nesmírně zahřát a podržet výrazně nad vodou. Pak se objevil na scéně, světoborný mořeplavec Arthur Curry a převrhlo se to v podmořský ráj, kde o zábavu bylo postaráno. Je potřeba si na všem najít to pozitivní a pak vám nebude nic překážet. Akce je opravdu hodně, na plátně to svítí slušně, je to dynamické, zábavné a rozhodně je na co koukat. Přesto je faktem, že skoro vždy mě v těch všech scénách uchvátil daleko víc Dianin excelentní zadek, než její amazonské proslovy. Na větvi jsem byl hlavně z potencionální královny Mery, kterou dokázala solidně rozproudit slibná Amber Heard.To se pak nemůžu se dočkat prosincové sólovky Aquamana. Sekvence Atlanťanů i Amazonek mě dala vážně zabrat. Co se týče záporáka Steppenwolfa, nemám s ním sebemenší problém u mě vyšel víc než dobře. Pokud můžu poradit, nechoďte na 3D, není to lepší. Ta investice peněz za to nestojí, užijte si mnohem vyzrálejší 2D. Když to všechno pěkně schrnu: Můj nejžádanější superhrdina povstal a vrátil se absolutně jiný a ve svých kořenech rozhodně stabilnější než u předchozího BvS. Naděj přiletěla v poslední chvíli a já jsem opět nadšený, víc než kdykoliv předtím. Affeck mě kupodivu sednul, protentokrát daleko víc a uměl taky zavtipkovat. Cybork by potřeboval víc prostoru. Flash je vtipnej jen do určitých mezí. Princezna Diana v týmovce drží celkem slušně, jen u mě se povedla snad jen v bílém drezu s parádní sochou. P.S. : Jen přemýšlím, jak tenkrát J.K. Simmons /Gordon/, nahazoval formu ve fitku a na plátně se vyvedl jen vedle zařízení k Batsignálu??? Pevně věřím, že dostaneme Blu- ray verzi s mnohem delším materiálem. Hlavně mluvím o Black hábitu s vousatým Kal- Elem. Děkuji za pozornost. ()

Mr.Baboon

Hrozně moc tomu škodí ta stopáž a nesmyslně ustřižené scény v nejlepším (thank you Warner Bros.), jinak nemám s ničím vlastně problém. Steppenwolf se mě, na rozdíl od jiných fandů, líbil. Jeho první scéna na Themysciře mi přišla až epická. CGI taky celkem na pohodu, až na, a to byl opravdu hnus, Supermanův "neknírek"! Sakra, to se nemohl pro tuto roli prostě oholit? Ta huba vážně bila do očí. No a poslední potitulková scéna mě odzbrojila. Toť zatím vše. Viděl v kině s Dolby Atmos s titulky - 75% ()

HERGImanCZ

Je to dobré, ale... DC si ve svém extended universu drželo celou dobu svůj osobitý styl, který se mi líbil. Tenhle film mi ale z nějakého důvodu v určitých momentech připomínal filmy od Marvelu. Vtípky tu sice nebyly tak jednoduché jako v některých filmech z poslední doby a nepadalo jich tu deset za vteřinu, ale ta osobitá atmosféra tam občas chyběla. Filmu také chyběla nějaká ikonická skladba, jako měl Muž z oceli či Wonder Woman. Občas se tu objevila znělka typická pro nějakou z postav. To bylo velmi pěkné, obzvlášť když zazněla melodie z Batmana z roku 1989, na kterého tu bylo také několik pěkných narážek, což jsem ocenil. Všichni hrdinové byli také excelentně zpracováni a neměli jste pocit, že je někdo v týmu zbytečně. Každý z nich dostal navíc dostatek prostoru, což je jeden ze základních předpokladů pro superhrdinský film. Vedlejší postavy byly opravdu vedlejšími postavami. Příběh nebyl nijak originální, ale dával smysl, což je hlavní. Celé to nepůsobí jako jeden velký epický film, spíš jako jeden z dílku obrovské skládačky, která dohromady dá jeden velký universe. Takže výsledný verdikt? Liga spravedlnosti je rozhodně dobrý film. Je to zábavné a ani chvilku se člověk nenudí. Pouze mu chybí několik prvků, aby se stal opravdu skvělým. Přesto svými kvalitami ukazuje, že DC je schopno vytvořit jeden velký universe. Možná by mu ještě pomohla rozšířená verze, která pomohla třeba filmu Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti. Každopádně se nejedná o ztrátu času ani peněz, takže filmu rozhodně dejte šanci. ()

crashy

Viem, že by som nemala porovnávať DC s Marvelom. Nedá mi to. Chýba tomu dynamika, iskra, a nasadenie rozumnejšieho alebo skôr uveriteľnejšieho záporáka? Príde mi to ako neuveriteľný zlepenec. Na jednej strane predstavovanie postáv a celkové rabovanie do hrdinského týmu sa mi pozdával, dokonca aj postava Bleska sa mi páčila, čo doteraz som si nevedela nájsť k nemu cestu. On bude práve tá vtipnejšia časť týmu ...niečo ako u Avengerov Spiderman. Batman?....ach škoda reči....chcelo by to Nolan-ovského Batmana! .... Vyznel ozaj smiešno. Viem, že ho ťaží pocit viny kvôli Supermanovi ale dokelu, kde sa podela jeho hrdosť, povrchnosť, nadradenosť... Veľké sklamanie.... Čo sa týka Wonderky ...nie je o čom. Tú ženu proste žeriem, nasadila latku dosť vysoko .... uvidíme čo sa ešte vykľuje z Cyborga a Aquamana. Na druhej strane veľké mínus pre prvky fantastiky vo forme záporaka Steppenwolfa mi pálili oči. Bola som z celkovo záverečnej bitky sklamaná. Nedá mi to ale musím dať priemerné hodnotenie aj keby som rada dala viac ..... ()

Dudackoo

Na začiatok musim napisť že som vačší fanúšik DC ako Marvel...alebo aspoň do teraz som bol? Justice league je u mňa veľké sklamanie. Dokonca ešte aj zlepenec Suicide Squad, fungoval lepšie ako toto a to bol do teraz v mojich očiach najslabši film v krátkej historii filmov s charaktermi od DC. Efekty naozaj slabé, niečo taketo by som čakal skôr v nejakom béčkovom sci-fi a nie vo filme s rozpočtom 300 milionov dolárov. To kde stopili tie miliony? na Batmobil? Chémia medzi postavami nefunguje. Film neutiahne ani skvelá Gal Gadot a jej charakter Wonder Woman a ani Ben Afleck, ktorý bez kostýmu Batmana je v tomto filme asi najhorší Bruce Wayne. V trapnosti ho vo filme však maximalne prekonáva Flash z ktorého urobili šaška na ktorom sa majú všetci baviť, mňa však tento klaun nerozosmial ani raz. Filmu naozaj sadne nálepka digibordel. Škoda že moja oblubená komixovka tak prudko padá dole a neviem či sa ešte pozbiera. Dúfam že aspoň Wonder Woman 2 ešte bude stáť za to. Slabé 2 hviezdy a na druhy krát sa na to budem musieť fakt premôcť. ()

MAAUZ

Další DC bomba se zřítila do kin. ZŘÍTILA, protože bylo cejtit, jak se snažila urputně dohnat Marvel. Film v kině utekl neskutečně rychle a bavil! Vlastně mě překvapilo, jak moc bavil po těch všech dissech na čsfd. Návaznost opět nechyběla. Nové postavy se začaly rozvíjet, doplňovat a tvořit team. My se teď můžeme těšit na jejich Origins, až přijdou do kin. Z jedinýho komiksovýho genia Flashe tu udělali mladýho debila, což jsem musel trochu vstřebávat. Takže za svižnost děkuju, akce se mi líbila. Jen to tempo nesmí bejt přehajpovaný, aby z něho nevznikla sračka jako poslední Batman vs. Superman. SPOILER: Po vzkříšení jednoho z hrdinů se mi líbila bojová scéna ve městě, kdy bojoval proti ostatním, a ukázal, že se jedná opravdu o nejsilnějšího hero v celym DC univerzu. ()

biergof

Přechod ze světa Marvel ( od 5 do 12 let ) do DC Universum ( od 12 do 666 let ), je stejný pocit, jako když si po koncertě Justina Biebra skočíte do kotle Slipknot. Všude je energie a každá nota, úder, vše dává smysl. Ale není to pro každého. Snad ani nemá být. Justice League se pro mě stává srdcová záležitost. Dílku nejvíce pak ublíží právě pisálci v tričku mocných Marveláků, kteří nebudou schopni pochopit, že je zde něco většího a mocnějšího. DC Universum je střízlivé pojetí komiksové zábavy pro plátna kin pro ty, co si již nevymačkávají beďary. Tací však nejsou tou hybnou a kupní silou a proto je Justice League možná labutí píseň pro odvětví komiksových filmů pro nevygumované multikulti puberťáky. Odvětví, které se ani pořádně nerozjelo. Ale to ani Pantera a přesto je dodnes kultem ;) ()

kyLuke

První ryzí zklamání z této obnovené "DC" série. Od filmu jsem neočekával žádné zázraky, ke spokojenosti by mi stačila jen klasická poctivá "komiksovka", jenže bohužel mě po celé dvě hodiny nedokázal snímek dostatečně vtáhnout do děje, a i když se s postupem času můj dojem zlepšoval, nedotáhl to Zack Snyder na více, než 70%, které jsem bohužel v tomto případě nucen zaokrouhlit dolů.Určitě ale dostane "Liga spravedlnosti" druhou šanci, po které by hodnocení mohlo jít nahoru. ()

GameboyNES odpad!

Co to jako mělo bejt?! Zemi přepadne digitální kozel Štefan, který si uhnal Vlka, tak potřebuje najít transformeří vajíčka na léčbu opruzenin. Pomáhají mu digitální létající hmyzo roboopice, vykradené z čaroděje ze země Koz. Celou :Zemi" rozuměno: pouze jednu ukrajinskou rodinku, má zachránit, ten nejodpudivější tým, jaký jsem kdy viděl. Figuríny (herci) svůj text odříkávají jak malé děcko básničku k MDŽ. Dialogy a rádoby vtipné hlášky nefungují. Scénář je prostě strojem daný, milionkrát ohraný, bez nějakých wau efektů. Vůbec mi tahle předražená reklama na TUC, přišla jen jako tupá výkrádačka, pána prstenů, transplechovek a Esmeraldy. Dokonce ani můj oblíbenec Danny Elfman, nestvořil nic co by mě donutilo si poslechnout samotný soundtrack. Proč WB umí udělat super komixové animáče a hrané filmy stojí za prd? ()

EvilQueen

Na tenhle film jsem šla s tím, že po Thórovi Ragnarokovi nic horšího už přijít nemůže... no, mohlo. Flash otravnej buzík, Batman v důchodu, Superman ještě větší narcis, než obvykle a Aquamen bez využí potenciálu. Všechno zachraňuje krásná Gal Gadot, díky který je film koukatelnej, ale i tak je to jen nuda a nuda. Někdo tu našim hrdinům prostě neuměl vymyslet scénář... nebo rozhodně ne tak, aby jejich spolupráce nepůsobila úplně nesmyslně. ()

speedy7929

Nemastné, neslané. Trištvrtiny ludí čo to pozerá nepozná polku hviezdného tímu a pozrie si to len kvôli Batmanovi a Supermanovi. Flash nenadväzuje na seriál a lepšou formou by bolo najprv každého superhrdinu predstaviť samostatne (tak ako WonderWoman). Celkovo fipmu tohto rázu chýba pokus o vtip, tých pár scien je nič moc a taktiež by to chcelo lepšie zlikvidovanie záporáka. /40% ()

Mkartaylas56

Co k tomu říct? I přes fakt, že jsme mohli vidět kompletní sestavu superhrdinů a mělo se jednat o velkolepý zážitek, se tak nestalo. Na mě to bylo až moc digitální peklo, s příběhem, který svou konstrukcí připomíná nespočet jiných filmů v tomto žánru a nějakého momentu překvapení? Toho se mi nedostavilo ani trochu. Uznávám, že film měl i několik světlých momentů, každopádně po povedeném samostatném snímku s Wonder Woman, kdy si mě DC začalo získávat a doufal jsem, že by se mi jejich koncept začal líbit, jsem se bohužel díky Justice League opět dostal do starých kolejí. Jsem opravdu zvědav, jak příští rok dopadne Aquaman, protože konkrétně on mě zde zas až tak nenadchnul, tak snad se to vylepší a uvidíme opět něco lepšího. 50% ()

Maniik88

Jej to bolo slabučké ako ninja korytnačky. Ak toto chcelo DC postaviť ako konkurenta Avengerom, tak to sa im ťažko nepodarilo. Jednak sú všetky postavy nezaujímavé a nesympatické (Afekt dosral aj inak skvelého Batmana). Príbeh - dej by sa dal zhrnúť do jednej vety: Pozberať tím, oživiť Supermana a ten dá na prdel záporákovi. Toto nebolo hodné jedného dielu Batmana - ani keď tam bol Swarzík s Robinom - najhorší Batman čo som videl. A to som pridal 1* za pekné dlhé nohy Gadotky. ()

Shredder

Nuz ubehlo mi to o nieco rychlejsie nez BvS, ale inak v mnohych ohladoch nepodareny film. U Snyderovych filmov mi casto vadi ze postradaju konzistenciu. Nikdy nemam pocit, ze postupne buduje pribeh, ale ze si natoci "epicke scenky", ktore nasledne pozliepa dohromady a aj ked samostatne dokazu fungovat, ako celok nikdy. Ked sa do toho prida este ruka Whedona, vznika absolutny gulas. Tiez tu vidno ruku studia a kolko sa strihalo, co naozaj iba umocnuje chaoticky dojem z filmu. Ako divak som mal urcity vztah len k Wonder Woman a ciastocne k Supermanovi, ktory si vela nezahral, no ostastne postavy nemali samostatne filmy ako tomu bolo u Avengerov a vytvorit si k nim vztah pocas toho ako mozu ziarit vzdy len na par sekund v timovke je takmer nemozne. Pribeh nie je ani zdaleka originalny, zaporak je tupe digitalne monstrum, CGI su katastrofa, chyba mi tu nejaky zaujimavy hudobny motiv ci emocie. Skratka kritika by mohla byt neskutocne dlha. Podarilo sa len malo, niektore kusky ktore predvadzaju nasi hrdinovia su sami o sebe pekne spracovane, highlitom pre mna osobne bola scena kde si Flash uvedomi, ze Superman je schopny vidiet jeho pohyb. Neviem uprimne kam by sa malo DCEU uberat, ale zmeny budu nevyhnutne inak umrie skor nez sa zacne naozaj rozvijat a Marvel bude mat nulovu konkurenciu. ()

Franta

Další nevýrazný akčňák, který zapomenete hned, co se objeví titulky. Pět hrdinů je na jeden film až moc a žádný z nich nedostane dostatek prostoru. S žádným z nich se neseznámíte a proto všichni působí jako prázdné loutky. To samé platí i o záporákovi, který má typické "děsivé" vzezření a jediný jeho cíl je zničit svět, protože proč ne. Film utekl jako voda a já si téměř nevšiml, že by se cokoliv stalo. Nejsou zde žádné zvraty ani jakékoliv napětí, prostě nuda! ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera