Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

Likan7

Nebudu vymýšlet nějaký kraviny. Je to špatný. Je to hodně špatný. A DC si za to může samo. A to přitom stačila jedna věc. Budovat vesmír postupně. Vydržet tu pachuť, vzít si příklad z Marvelu a před velkou týmovkou nám naservírovat několik filmů s postavami, které by se potom spojili ve filmu alá Avengers. A ono by to fungovalo. Jenže to se nestalo a tak tu máme nějaký krabičky, který chce nějaký hňup protože s nimi přivede na svět nejakýho dalšího hňupa a ten by zničil minimálně naší galaxii. Představování týmu je tragický. A co je ještě horší jsou triky. Fakt nechápu, že 6 let starý Avengers vypadají po trikový stránce mnohem líp. Můj dojem z filmu nejlépe vystihuje scéna na konci. Pokud nezdrží hňupa, dokud jeden z klaďasů něco udělá, bude konec světa. Jenže třetina týmu jde rychle zachraňovat nějakou rodinku co je v nebezpečí a kvůli tomu dostávájí všichni po hubě. A o digibordelu asi nemusím ani psát. Doufám, že v DC začnou nějak jinak. Wonder Woman nebyla totiž tak špatný film. PS-Ezra Miller je totální vocas a jeho Flash by si zasloužil přes dřzku od Supermana, který je btw naprosto nevyužitý. ()

Shaleman

Já byl celkem spokojen. Je škoda, že se WB nedokážou rozhodnout, jakým směrem se má filmové univerzum DC dát. A je taky škoda, že se s ním snaží přiblížit filmovým Marvelovkám. Kouzlo komiksů DC je v jejich temnotě a vytěženosti konfliktu až na dřeň, jak v rovině osobnosti jednotlivých postav, tak i celosvětové katastrofy. Tohle chápou čtenáři, pochopil to Burton, pochopili to animované filmy, pochopil to Nolan, ale WB prostě ne. Ale i tak mě filmová JL bavila víc než filmové Marvelovky posledních let. Mám blíž k jejich hrdinům (dokonce už i k Aquamanovi) a mají rychlý spád, málo infantilních keců a komické scény vychází spíše z jejich osobností, než z akutní potřeby i za cenu ztrapnění postavy za každou cenu pobavit dětské publikum. Škoda přetáček a nešťastných okolností při natáčení, rozehrané hřiště pro budoucí filmy tu určitě je. Doufám, že příchod Darksaida a jemu podobných nezůstane u formátu Steppenwolfa. No uvidíme, šanci jim určitě dám. Jinak Cucflek JE Batman, na Žirafu si hold musím zvyknout, neznámý černoch jako Cyborg nevadil, Ezra mě trochu sral a Draco JE DOKONALÝM PŘEKVAPENÍM AQUAMANA! ()

Pavel82

Kdyby tu nebyl Flash, byl by to největší průser od vynálezu plastové lžičky. Ten tomu dodává alespoň nádech nějakého nadhledu. Protože tohle se přeci nedá brát vážně. Strašně rychle se musíte sžít s postavami, které neznáte a jejich příběh je naznačen několika větami. To má za následek, že jsou Vám úplně ukradení. Lítají tam v tom všudypřítomném digitálním bordelu a ani pomalu nevíte proč. Je to týmovka, ale vytvořená na sílu, pro peníze. Afleck je na práškách a nikdy tuhle roli neměl brát a jako vůdce nefunguje, Cavillův digitální ksicht mě bude ještě pár nocí strašit, Cyborg a Aquaman zbyteční a WW měla dostat víc prostoru, protože ta jediná měla solidní základ. Dvě s přimhouřenýma všema očima. ()

ER

Tak tak za tři. Působí to jako comicsoví Expendables (dávám dohromady tým),pořád se tu někdo s někým řeže,nic víc (bajka o krychlích nějak nefunguje) a Supermanova část (ta lepší) je shozena takovým klišé (setkání na poli s matkou,pak hurá do boje,posléze záchrana civilistů), že mi nestačila ani otevřená "huba". Vlastně při pohledu na "kytky v Černobylu" se mi málem vyvrátila sanice.Prozatím marná snaha a Avengers udávají tón, Liga spravedlnosti s takovou bude vždy až na druhém místě. ()

Acrobat odpad!

Nevedno z akej dimenzie piatej galaxie odmocnenej zo siedmej susednej prišlo, ale toto majstrovské digitálne nekompetentné dielo sa rodí dnes, v tejto dobe, aby mávalo pred očami divákov nejakou nádejou. Falošnou stopou, že je fajn, ak sa na toto dívaš, pretože zrejme ani ten vzduch čo dýcham, slnko čo cítim, vietor ktorý vanie je nereálny, iba umelý. Poviem to na rovinu a nebude sa veľmi klamať, že strih a radenie scén je niečo tak flagrantne odfláknuté, že to robil snáď sám Stephenwolf. Pád na samotné dno nevyvoláva otázky prečo je tomu tak, ale sa opätovne dostavia pocity, kde je Bale s Nolanom. Kde sú tie časy, keď stačil nepriateľ z mäsa a kostí. Niečo je zhnité v štáte Hollywoodskom (William nech odpustí). Vágne zábery reklamného typu na partiu až debilne latexových "hrdinov" vyvoláva vo mne averziu a nechuť, aby ma zachraňoval niekto z nich. Celé zle a je to mojou vinou. Neschopnosť mojej empatie k súčasnému digibordelovému umeniu je veľké, ale pre všetkých druhoradé. Bezduché, naivné, umelé, bezosudové, fádne, premaľované, úbohé, herecky strojené, režijne útrpné. Dovidenia v pekle priatelia. (videné 23.03.2018, BDrip). ()

E lan

Slušná odpočinkovka z dílny Zacka Snydera. Prošpikovaná skvělými triky, průměrným hereckými výkony nadprůměrně slavných herců a trochu pokulhávajícím příběhem. Ale co, dívat se na to dá, tak proč ne za ***? ()

waska

Lehce zmatené, pořád trochu moc digitální a tak nějak prostě nepropojené... Ne úplně špatné, ale s Marvelem se to prostě nedá srovnat. ()

TomStrom

Jedna z mnoha part elasťáků proti nějakýmu rohatýmu šaškovi, to tu dlouho nebylo. Jedinej ten vodník z téhle šestky není na přes držku, ale zas nedostává až tolik prostoru jako ten rychle běhající ocas, co mele páté přes deváte a marně čeká na ránu z milosti. Fakt vás na tyhle estrády baví koukat až tak, že na to lezete do kina a bude se to tudíž točit do nekonečna? Jebal to chorý pes, jak kdysi moudře pravil jeden kolega. ()

kukkik odpad!

Wonder Woman - feminismus. Aquaman - maleismus/metrosexualismus. MC.Borg & Flashovczki - menšiny. Batman - white/straight, za což je mu ve filmu řádně vyčiněno a ze svých prohřešků se musí vykoupit. Jinými slovy Social Justice League, film zaměřující se na celé spektrum všech "utiskovaných" v dnešní "kruté" společnosti. Holt, peníze to sype, tak nemají co řešit, co na tom. Neděj, nescénář, nevýkony.. co říct.. Jason Momoa mi byl milejší, dokud mlčel a prznil princezny. A to jsem se na tenhle (další) superhrdinský film výjimečně těšil... holt, you can either die a hero or live long enough to see yourself become the villain. odpad! ()

Hashirama

Nekoherentní transgenderové cosi s efekty na úrovni bulharské verze Birdemicu, s vylidněnými kulisami a omalovánkovým green screenem. Nové charaktery se absolutně nezvládají prodat (s čestnou výjimkou Aquamana) a ty zavedené se jen opírají o předchozí filmy, stejně jako scénář, který musí jen neohebně slepovat všechny rozházené kousky od minule, nad jejichž rozházením všichni kroutí hlavou od první projekce BvS (dokázal někdo opodstatnit smrt Supermana mimo to, aby ho tu mohli hodinu oživovat?). A tak se vše převaluje na místě bez jakéhokoliv drajvu a zájmu, aby se mohla Liga spravedlnosti ve složení politicky korektní Robocop, autistický rychlobruslař, vlhký sen oceánoložek, apatický netopýr s obrnou, perfektní prdel v kožených kalhotech a resuscitovaný absurdně přesílený knírač, při jehož vstupu si říkáte, proč Doomsdaye nesundal pouhým ledabylým usráním, servat s kresleným králem Madagaskaru v jakési sovětské prdeli na výrobu cihel, v jejímž důsledku bylo všechno ve finále červené. BvS je oproti JL umělecké dílo hodné Oscara za scénář a režii, avšak alespoň způsobila relativní natěšení na Aquamanovu sólovku. 3,5/10 ()

Ceberus

Hodnocení stejné jako pro Avengers: Infinity War - po vizuální stránce krásné, po stránce příběhu šedý průměr. ()

Inozuka

Zrod Ligy spravedlnosti ve 120 minutách. Vcelku jsem se bavil ... tedy na komiksový popcorňák. A to i když Batman ala Affleck mi přijde slabý, Albert v podání Jeremy Ironse mdlý a postava Cyborga naprosto zbytečná. Navíc Batman s telefonem Samsung v ruce mě fakt zabil ... Alespoň, že jezdí v tom Merglu, i když je vidět, že i Wonder Woman má lepší vkus a vybrala si mnohem coolovější AMG verzi. Jak již to bývá, nejzábavnější bylo budování týmu a špičkování superhrdinů mezi sebou, závěrečná bitva pak trapná. Docela mě u podobných filmů štvou ti všelijací vometáci z vesmíru ... zdejší Steppenwolf má alespoň prďácký jméno a sekyru, ale jinak je to pitoma. Takže jo, viděl, pobavil se a do půl hodiny i zapomenu ... snad jen ta Gal Gadot mě bude pár dní provázet ve snech. ()

RajAthen

DC prostě neví. Možná se mu povedlo pár jednohubek, ale skupinovky nefungují, protože hlavní dírou v trupu je - prakticky vždy - chaotický a hloupý děj, snaha natláskat do jednoho filmu (zase) co nejvíce, vizuálně až bolavě přemrštěná a nesmyslná akce, a v jádru toho zcela vadný charakter Supermana jako červíka v již tak lehce hnijícím jablíčku, které se opět nezakutálelo příliš daleko od stromu. Je to fascinující, ale za mě opět nejvíce funguje Ben Affleck jako Batman, kterému jeho postoj, tak nějak člověk uvěří. Ostatní jsou pozéři na jedno slovo, bez Supermana navíc do puntíku nahraní. Zbytečný film v ani ne tak líbivém kabátku over-the-top akčních scén. ()

Armin82

Souhlasím s hodnocením a většinou komentářů. Tohle je fakt velká bída. Jakožto letitý fanoušek Supermana a všeho, co se kolem něj děje, jsem opravdu zklamanej. O tom, jak Affleckovi sedí kostým Batmana, taky netřeba polemizovat. To byl hroznej krok vedle. Jsem zvědavej, jakýho jantara nasadí příště. Jason Momoa sice rozechvěje kdejaký rodidla, ale je to taky tragéd, v tomhle filmu určitě. Jsem zvědavej na jeho výkon v Aquaman. Nuda, bída, žádné napětí, Clarkovo vstání z mrtvých a hláška Lois po tom, co vyleze z rakve, že hezky voní. Boha jeho, tohle nedává ani tak tolerantní člověk vůči komiksům, jako jsem já. Na to, že v tom měl prsty Zack Snyder, kterýmu se velmi povedl Muž z oceli. Jenom potvrdil, že po předchozím díle k žádnému zlepšení nedošlo. Nejsem si jist, jestli se bude podílet na dalším filmu se Supermanem,protože tohle je opět sotva průměr 50% ()

Durgas

DC na to spraviť svojich Avengerov proste nemá. Tuctový dej, nudné výkony a divné dialógy. Do toho absolútne oničom záporák - ťažké sklamanie na to, že sa k jeho príchodu akože schyľovalo od Batman vs Superman. Čo ale čakať od niekoho, menom ŠtefanVlk... ()

Hellknight12

Justice Liguage 2017 Dĺžka filmu 120 min je málo. 60 min z filmu sa pozeráme len na to, ako sa pomaly stretnú všetci. 30 min z filmu je drobná akcia. A posledných 30 min je súboj. Film je zrýchlený pretože, charakteristika postáv sa rovná nule. Herecké obsadenie je dobré. Herci sa snažia ale nemajú pomaly čo hrať. Je vidno, že WB chceli urýchliť vydanie filmu a takto to aj vyzerá. JL 2017 nie je najhoršia vec na pozretie. Horšie, čo sa týka DC, je za mňa BvS. Chápem, že WB chceli čím skôr poslať vonku, kôli zárobkom. Zase sa potvrdilo, že sa neoplatí tlačiť na pílu. Čo sa týka hudby za mňa je dosť nevýrazná. Čo sa týka konca je podľa mňa príliš urýchlený. Celkové hodnotenie za mňa je 40% ()

Nix

A přesně takhle to dopadlo se Snyderem, tohle opravdu ne. Tohle automaticky přeskočit a pustit si novou verzi. ()

Atrekan

Ne nadarmo se říká, že film je tak dobrý, jak dobrý je jeho záporák. Tady jsme měli tu čest s maximálně generickým no name mimozemšťanem, o kterým víme to, že má zničit svět, že má armádu no name generických skřetů a že si rád hraje s kostkami. Tým klaďasů potom sestává z borce, co má doslova ve jméně „voda“, ale kterého nutně musíme najmout pro vykonání výhradně suchozemské mise, random generického kyborga obdařeného počtem svítících diod, se kterými by mohl konkurovat leckteré přistávací dráze, zakopávajícího chlapce, sirotka s bolavým ramenem a dívky, kvůli které se na to i přese všechno dodíváme. Hvězdná pěchota brzy zjišťuje, že aby na film někdo přišel, musí vytáhnout z hrobu jediného schopného bojovníka na světě, který je záhy všechny nezabije, protože se objeví Mart... teda Lois, která má ze setkání se svým donedávna zesnulým přítelem přibližně takovou radost, jako dítě, které dostane pod stromek nový pár termo ponožek. Nakonec se jim podaří zachránit svět tím, že roztáhnou tři kostky od sebe ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera