Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

Bobris

Už se to trochu uleželo, ale zklamání (ač velice očekáváné) prostě nezmizelo. Absolutně nechápu jak film který stál 300 mega vypadá tak špatně. Vše to začalo u knírku, pokračovalo přes animovaného záporáka a (ne)končilo u neskutečného bordelu. Stejně tak nechápu, jak film na kterém závisí budoucnost asi dvaceti filmů a možná i celé společnosti, může mít tak hloupý příběh. Hloupoučký záporák chce zase zničit zemi bez jediné špetky motivace a nápadu. Hmm tak super no, tohle jsem ještě nikde neviděl. Mrzí mě to, protože ač mám Marvelovky rád, tak jsem mému oblíbenějšímu DC držel strašně palce, ale hrubě se to nepovedlo. Hrozně bych chtěl vidět sólovku Batmana, která se odpíchne od potitulkové scény k vynikající emocionální řežbě s Deathstrokem. Jenže po tomhle průšvihu neuvidím nic. Změňte celé vedení a restartněte to, se ctí. Prodloužená verze tohle nezachrání. 60% PS: Affleck by si zasloužil jeden solo film s Batmanem, protože je zatraceně dobrý ()

Vykuk

Byla tu skvěle rozjetá série od Nolana, se skvělým Balem.. mohli to rozjet na plné obrátky a udělat fajnovou drsnější suprhýrou estrádu na pokračování, inu co na to říct.. pak vzniklo tohle s trapným béťou, dementním flešem, moc narychlo představeným a moc CGI cyborgem, jedinnou fajn WW a celkem povedeným akvárkářem, ale slepili to do nepovedeného videoklipu, kam zabloudili bubáci z dětských strážců vesmíru.. ach jo. Tohle se fakt nedá s Avengers ani srovnávat a při tom bych jim fandil. Škoda, o pokračování ani filmy z tohoto juniverza nestojím a další remake bude tak za deset let :( ()

Welulu

Justice League má velký potenciál, který byl bohužel promrhán. Na jednu stranu se snaží distancovat od konkurečního Marvelu tím, že nasazuje temnější tón a vyprávění, což samo o sobě není vůbec špatné, ale pokud do toho začnou cpát mix random hlášek ve stylu Avengers (že by rukopis Whedona?), tak akorát sedí na dvou židlích najednou a to prostě nemůže fungovat. Jinak film celkově špatný není, jako jednohubka je dost slušný, ale jako další skládačka do filmového universa, které se DC tak nějak rozpačitě snaží uplácat už od Man of Steel, to jaksi pokulhává a vybízí k otázce, co v budoucnu z jejich dílny přibude do tohoto zatím mysteriózního guláše. Ovšem Flash a Aquaman fakt výborní - dostatečná kompenzace za totálně odfláknutého záporáka. ()

Hedy

S čím bych tak začal. Já nevím. Co třeba přeskakováním ze scény do scény mezi několika postavami tak rychle že nebudu vědět jak film začíná a k tomu se ještě podívám na rohatého Belzebuba jak chce ukradnout tři kostky. To je začátek. Když se podaří naverbovat debilního, trapného, otravného superrychlého židáka co zakopává o vlastní nohy, chlapíka zkříženého s nejnovější verzí Nokie a rybu, můžeme se rovnou vrhnout na tu důležitou část kde nám superpadouch a jeho skupina rarášků nakope prdele. Co budeme dělat? Batman dostal nápad. Oživíme mrtvého Supermana kterého jsem se snažil minulí film zabít. No není to geniální. Hned po tom co nám i symbol naděje a spravedlnosti nakope prdel se vrhneme na souboj s Belzebubem do nitra nějaké zapadlé Gruzijské dědiny. Naštěstí se vrátí Superman aby nás všechny zachránil. Belzebub se posere strachy a jeho rarášci hovna milují. Tak ho sežerou i s jeho výkaly. Konec. Je to hodně rozporu plné. Začátek je zmatená blbost prostředek je super a konec taky ujde kdyby hlavního padoucha nesežrali jeho vlastní poskoci. Film má hodně nelogických momentů a celkově by byl lepší kdyby jste si neuvědomili že následuje po Batman vs Superman. Za mě tedy 3 hvězdy. ()

MikeMyers

Bál jsem se toho jako čert kříže a přemlouval jsem se na to jít do kina. Nakonec to ale nedopadlo tak zle jak jsem očekával a dávám tomu dobré tři hvězdy. Batmanova hanba ale bohužel pokračuje. To jak Nolan dokázal vybrousit charakter netopýřího muže bylo unikátní a pak někdo příjde a udělá z něj postavičku z corn flakes, kterou vlastně nemáte rádi. Kdyby neměl Batmobil a Batcrawler, tak je tam úplně k ničemu. Postava která mívá nespočet gadgetů, dokáže připravit nespočet řešení, villaina chytit do nějaké pasti... tady si celý film vystačí s vystřelovacím lanem? Pfff. Dal tomu Steppenwolfovi alespoň pěstí? Já myslim že ne... Pane Affleck, nechte batmana, batmanem a jděte točit něco jiného, díky! ()

regentor

Další z řady snímků , kde scénář není potřeba , poněvadž děj se odvíjí samospádem v režii několika vybraných postav.Batmana už přestalo bavit nahánět lapky po Gothamu a tak si vzal za úkol odhalit mezigalaktické spiknutí a zachránit svět. K ruce si sežene krále moří Poseidona i s trojzubcem, ovšem ten je tady trochu v konspiraci pod názvem Aquaman(asi snaha o mystery zápletku) Amazonku,černocha-cyborga a nějakého trotla co do něj uhodil hrom a tak je rychlý jako blesk.Tahle parta začne bojovat s přerostlým polétavým hmyzem a jejich rohatým bossem z jiných světů.Sami ale nestíhají a tak se rozhodnou exhumovat Supermana a máme takřikajích kolektiv pohromadě.Perlami filmu jsou dialogy, za všechny jeden příklad:"Batmane a ty máš jaké zvláštní schopnosti? Já jsem bohatý." Pokud by tehle film sehráli jako pantomimu tak by se mohlo říčt, že je to inovace která zaujme.Tradičně tam nacpali efekty všeho druhu a některé se i povedly, tedy i tenhle škvár má lehce koukatelný vizuál , jinak je to typický snímek určený primárně pro popcorn-stupid publikum. Dopadne to ale happy a svět je záchráněn! ()

johnsnow

Film som videl deň po premiére ale až teraz som schopný dať hodnotenie keďže som dumal výhody a nevýhody tohto filmu. A tou najväčšou je že film dakam smeruje a nedosmeruje tam. Flash nie je vtipný, jediný kto stál za niečo bol Aquaman a ešte WW mala šmrnc. Takže priemer ale lepšie než Suicide Sguad. ()

KillHurt

Nefunguje to. Autoři stáli před těžkým úkolem. Nacpat všechny originy, spousty vedlejších příběhových odboček a postav dohromady a tvářit se, že to drží. Jediné postavy, které tak fungují je Wonder Woman a Superman. Batman pokulhává, protože je těžké říct, co z jeho minulosti známe a co ne. Zbytek postav je úplně nemožný, i když se Momoa opravdu snaží. Zpracování je opět temný digibordel, který se vyvaroval lidským postavám, protože by se zdály nepřirozené. Internetový hate kvůli Supermanově knírku je zbytečně nadnesený. Mnohem více selhávají jiné efekty. Vztahy postav a jejich vývoj je omezen na ťukanec mezi Cyborkem a Flashem a asi pěti minutový rozkol Wonder Women ohledně jejího vůdcovství. Nečekaný spoiler: Když nastoupí superman, veškeré temno ze Stepenwolfa vyprchá a stává se z něj obtížný hmyz. Velká bojová scéna se odehraje po pár minutách filmu a trvá asi dvě minuty. Vše je uspěchané a překotné, protože... prostě nemůžou překonat Marvel pár filmy, když jim to trvalo deset let. Stejně jim držím palce, ať se začne dařit. Wonder Women byla první vlaštovka. Snad ne poslední. ()

derive

Hrozný scénář, úplně zbytečnej aquaman, akce celkem slušná, CGI taky OK a mě to celkem i bavilo. No alespoň se DC zlepšuje. Snad když to teďka po Snyderovi převzal Whedon, tak to příště nebudou takové hrozné slepence, které se dají sestříhat tak akorát na trailer. ()

Ivoman

Stále stejná dobrá poctivá práce v říši DC komiksů. Ve 3D pěkná podívaná (jak jinak), oživení Supermana jsem očekával jiné, ale tohle bylo překvapující. :-) ()

knihovna

V rámci toho, jaké je zadání pro scénáristu - to znamená planetu napadne zlo a superheroes je ochrání - je to asi docela dobrý. Ale jinak docela stejný jako ty druhý s tím kladivářem(kecám, ti jsou výrazně lepší). Pro mě je tady lepší jen Wonder Woman, protože je podstatně hezčí než Black Widow. Svět potřebuje superhrdiny, ale superhrdinové nutně potřebují superscénáristu. Obojího se, bohužel, nedostává.....A ještě jedna otázka - jak se ty Amazonky vlastně množí? ()

Kimkong

Není to úplná nuda, ale oproti Marvelu filmu chybí hodně šťávy. Nudný záporák, špatný casting hrdinů. Hlavně Flashe, měli tam dát toho seriálového. Diana je nyní top TD postava. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera