Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

AndySvk

Ako tento film je slusne dielo podla mna ovela lepsie ako Thor 3 s ktoreho spravily akčnú komediu ala Guardians of galaxy Postavy zahrate naparadu Zaporak plus dej slabo natocene Ale do buducna snad vylepsia este daco ako to teraz vylepsily od Batman v Superman ()

Štědronský

Být nad věcí a hláškovat, to teď letí, a proto Marvel slaví u publika a vlastně i u kritiky velké úspěchy (Thor: Ragnarok). A DC, které v Lize spravedlnosti zkouší zahrát na vážnější a temnější notu, to nemá lehké. A přitom to není vůbec špatné - navzdory trablům s režiséry a přetáčkám film drží pohromadě, role hlavních hrdinů jsou jasně rozdané a hlavní téma záchrany světa (jak jinak) je doplněné rekrutováním nováčků i vztahy mezi veterány. Z nováčků (což je vlastně polovina ansámblu) vyčnívá mužný až machistický Aquaman a situace přirozeně odlehčující Flash (aniž by degradoval už zmíněný vážnější tón), zatímco Cyborg působí oproti nim poněkud nevýrazně. Celkově film zaostává za Wonder Woman, ale stále si stojí velice dobře. 75% ()

lukas.pukas.

Takhle mi se to líbilo , nesmíte to brát tak vážně , za sebe můžu říct že jsem se v kině nenudil a efektu jsem se nabažil.Podle mě má DC v každém filmu hodně chyb , tohoto nevyjimaje ale nějak mi to nevadilo a je to první DC u kterého jsem se jakože opravdu zasmál .Aqua Man mohl dostat větší prostor ale to je jenom můj názor , od hry o trůny Jasona žeru.Jinak nechápu co to všichni tet mají z kostkama , ale i to jsem překousl , prostě na nedělní relax to stačilo .60% ()

lolicek123

Tak jo,na začátek bych chtěl říct že jsem se vždy vyhýbal psát veřejně recenze. A vždy jsem se zahlcoval na svůj facebook. Každopádně chtěl bych se vyjádřit jako divák,a komiksový fanoušek komiksu DC,hlavně Batmana,Flashe a Justice League. Jako první bych zvýraznil světlé stránky,to jsou ty že se tvůrci poučily z předchozí týmovky Trinity,tedy Batman V Superman. A nedostali jsme žádný MARTHA moment. Šlo vidět že všichni herci si své role užívají,hlavně Ezra Miller v roli Flashe,a Jason Momoa v roli Aquamana,tak stejně i Affleck a Gadot,herce Cyborga nemohu nijak ohodnotit už jen z toho důvodu že mi přišlo že nevydává extra emoce,a proč taky že,vdyť je to Cyborg. Jeremy Irons jako Alfred se mi nehorázně líbí už od doby co byl v BVS ,hlavně jeho naléhání na to ať se rozšíří rod Waynu,tedy díky tomu víme že Bruce stále nepoznal Damiana,ale teď jsem už odbočil. Humor ve filmu se mi líbil tak 50/50 například kdy leží naproti sobě Superman a Cyborg kde se společně smějí tomu že je něco bolí,a Wonder Woman tuhle chvilku pokazí větou ,,jako malý kluci" mi přišla strašně zbytečná. Filmový LOOK vypadal skvěle,mělo to ten správný komiksový nádech,který by jste od týmovky očekávaly. Chtěl bych se vrátit ještě k Flashovi v podání Ezra Millera,ze začátku nebudu vám lhát,jsem po tom co jsem se doslech že ho bude hrát,hned odsoudil. Ale díky JL beru své rozhodnutí zpět,Flashe zahrál na 1 z hvězdou,byl naprosto užasný a v roli Flashe pro filmové universum si už nedokáži představit nikoho jiného,kdyby k JL dali to tintítko ze seriálu tedy Granta Gustina,byl by to pouze plivanec do moře, tedy ty hádky kdo je lepší,či rychlejí Flash jestli z telenovely od CW nebo z DCEU tak rozhodně z DCEU který by CW Flashe rozdrtil lusknutím prstu. (každopádně proti Flashovi od CW nic nemám,jen se to stává telenovelou což mě hodně mrzí zrovna u nové serie) Tak u + bychom zde byli ještě dlouho ale přejděme k těm - . Neviděl jsem Aquamana jezdit na delfínovi... Ale né dělám si srandu,každopádně by to bylo zajímavé,ale spíše pojďme rozebrat CGI které bylo naprosto strašné,hlavně maskování hlavy Supermana kde museli Henrymu zamaskovat jeho knír kvůli natáčení mission impossible. Jeho hlava v některých scénách vypadala napuchle a někdy zase né,což budilo strašný dojem. (Jeho hlava vypadala opuchle pouze v scénách které se dotáčely,takže skoro všude :D ) Nebo také scéna kdy JL odlétá z Batcave do matičky Rus,a vidíme stát Alfréda na plošině,i slepý člověk by si všiml že vypadá jak z plastelíny,každopádně už jen ten důvod že nevím co tam dělal,protože na té plošině pouze vyjel tým JL,a Alfréd mezi nimi nebyl,no chyba filmu,to se občas stane. Takže pokud výjde Directors Cut tak snad bude CGI dotáhle a dopilované a kousek více. Když už jsme u té Directors Cut,tak milý pan Wheedon přetočil i scény které už natočené byli,například scény kdy Bruce jede za Aquamanem na YT si můžete dohledat jak vypadala scéna od Snydera a jak Od Wheedona doslova a dopísmene stejně.. Nevím proč to Wheedon udělal,ale asi mu to řekla nějáký hezký a atraktivní slečna,že se jí to nelíbí kdo ví... Také mě hodně mrzí,že se v mezititulkové scéně neobjevil Lantern jak se původně plánovalo,,, - Bruce spí ve svém sídle,když ho naráz probudí zelený záblesk,jde se podívat k oknu a před Brucem se zjeví Green Lantern Tomar Re a Kilowog. Každopádně už abych to ukončil a šel se podívat na zpravení na directors cut Watchmanu,tak JL dávám 70%... Možná mé hodnocení vzroste po Directors Cut. PAPA () (méně) (více)

matko2351

BvS mal byt vazny, temny,iny. Bohuzial nevyslo to, film nemal zmysel a celkovo to bolo vsetko tmave a nevyrazne. Justice League je iny typ filmu. Podobny marvelu. Jedine sklamanie je finale, ktore sa skoncilo velmi rychlo a hlavny zaporak bol porazeny len Supermanom. Kludne si ho mohli nechat pre Man of Steel 2. Inak spokojnost.PS:po opatovnom pozreti menim uplne nazor. Digi bordel, ktory nema zmysel. Ako keby to predtym pisal uplne iny clovek. ()

RockStar

DC filmový vesmír (meh nesnáším český překlad) umí jednu neuvěřitelnou věc. Přesvědčit mě o tom, že minule to vlastně tak špatné nebylo. Je to jako chodit do té samé restaurace a vrátit se domů s bolestí žaludku a říkat si „kdyby ten průjem byl aspoň jako minule“. Nevím co se děje v hlavách kuchařů v DC (a WB), ale už by jim tam měl někdo udělat pořádek, třeba se Zdenda Pohlreich pochlapí a půjde jim poradit, je to sice „jenom“ kuchař, ale jsem si jistej, že by je tam dal do latě. Už několik let se rozhodují jestli chtějí omáčku temnou nebo světlou. Ze začátku sázeli na tu temnější variantu, aby se odlišili od nenáviděného Marvelu a lidi si stěžovali, ale ne kvůli tomu, že jim vadí barva, ale prostě protože jim to nechutnalo. Tak začali do receptů přidávat trochu té světlé jížky. To, že tam chybí esenciální igrediece, hlavně scénář dávající smysl, je nezajímá. První tenhle experiment jsme ochutnali v hrůzostrašném Suicide Squad, a panečku to byl paskvil dělající ostudu i paté cenové někde daleko na východě, na východě Slovenska pravděpodobně. A nyní nám DC naservírovali další znepokojivě vypadající hlavní chod v podobě Justice League. To co mělo být zlatý hřeb, je spíš takový nemasný neslaný guláš (přemýšlím jestli toto přirovnání není urážka guláše) špatných rozhodnutí, nesmyslů, nepřehledné akce, neexistujícího příběhu... Někdo někde si musel splést koš s hrncem, jinak si to nedovedu vysvětlit. Mnozí vyzdvihují to, že to není až tak hrozné, na to, že po dosažení varu v hrnci, eee teda v koši, musel odejí šéf kuchař a nahradil ho jiný s úplně jinou vizí a jiným stylem. Bohužel tím se z toho vytratilo to, co předchozí kuchař umí nejlépe a to je vizuální stránka věci. Ať si říká kdo chce co chce, tak Snyder prostě ví, jak udělat krásný záběr nebo sekvenci. To, že není dobrý vypravěč víme, ale pokud má striktně napsaný recept a má zakázano u toho vymýšlet, tak to prostě funguje (Dawn of the Dead, 300, Watchmen). Whendon je proti tomu rutinář stylu Nohavici, všechno je to fajn, ale nikdy to nedosáhne na hranice vyjímečnosti, a jelikož se přetáčelo jak za dob VHS, zak tam zůstalo spíš to horší z obou a jen kapička toho co opravdu umí. Kvůli abolutní neexistenci scénáře, zde zcela chybí příběh, respektivě náznak tu je, ale vešel by se neušpiněnou část ubrousku po špagetách. A garantuju každýmu, že když vemu figurky z tohoto filmu a půjdu na první pískoviště a a dám je prvnímu dítěti co uvidím, tak vytvoří lepší příběh než je zde. „Tenhle je zlej, a tihle hodný“, „Jo, a proč je tenhle zlej?“ „Protože je červenej a vypadá zle! Má rohy přece! Koukej, koukej tenhle letí a bum plác a bam a bum, podívej vidíš jak mu tenhle dal pěstí? A už je mrtvej!“ Asi takhle by se dal popsat příběh. Prvních pár (desítek minut) je to jako být na degustačním menu, každá scéna je jako jiná lžička, bohužel v dobré restauraci se snaží mít lžičky na nějaké společné téma, zde je to jakási soustava „videoklipů“, představující jednotlivé hrdiny a kdyby to neunudilo k smrti tak nasledují expoziční scény, které vám musejí říct co se vlastně děje, film totiž nedokáže fungovat sám o sobě. Takže se tak nějak dovíme, kdo je ten „červenej zlej s rohama“. Steppenwolf je naprosto úžasné jméno, ani v komiksech to nebyl nějaký zázračný záporák typu Jokera, ale tímto filmem byl degradován na úroveň boxovacího pytle v upocený Žižkovský tělocvičně, toho prasklýhlo v rohu. Nedovíme se proč to dělá, většinu času ani co dělá, kde se tam vzal... Je prostě zlej, jen kvůli tomu jak vypadá, aspoň takovej jsem z toho měl pocit. Jediné co drží film aspoň trochu nad vodou je tým superhrdinů, respektive herci co je hrají, i herec co propůjčil hlas Stepenwolfovi je v pořádku. Gadot se s WW úplně sžila, až to pro ní v budoucí kariéře možná bude spíš na škodu, aby se o ní neříkalo „to je ta co hrála WW“. Miller jako Flash vypadá sympaticky, bohužel mu do úst nasázeli spíše zkažené ovoce. Největší překvapení je však Momoa nejenže si roli Aquamana užívá, tak i jeho postava je zábavná, z trailerů to vypadalo, že to bude jen tupoun a mláticí mašina a vyřvávat jen „Hey!“ „Yeah!“ Musím říct, že tohle je přesně to co Whendon umí nejlépe, poličtit nám neznámou postavu o které toho většina lidí moc neví. Fisher je ok, nedostal však dostatek prostoru se nějak projevit, funguje v podstatě jako takový google pro tým, říká co mají dělat a kam jít. Affleck je opět výborný a musím říct, že jako jeden z mála jsem mu věřil už úplně od začátku, je skvělý jako Batman tak i jako Bruce Wayne. Jen se obávám toho, že toho starého a unaveného Batmana/B. Wayne nehraje, ale je to skutečně jeho postoj k této roli. Když se mluví o tom, že chce od toho vše utéct, což je velká škoda, původně si měl sám točit svého Batmana a teď od všeho uteče. Ale upřímně se mu nedivím. Cavill je opět v pořádku, nevím co proti němu lidi mají, tahle verze Supermana se mi líbí, i zde je citít vliv Whendona, kde ho více poličtil. O tom co se ve filmu děje (neděje) se dají mluvit hodiny, tak to radši nechám být... Ani technická stránka věci se pochválit nedá, CGI je tu až přes příliš, od záporáka, který vypadá jak když vypadl z videohry z roku 2010, po všechny souboje, které jsou až na jeden (dva) aboslutně nepřehledné, rozmazené a člověk se nich orientuje jako v semínkách rozvařené čočky na talíři. A pro mě aboslutní bolístka je hudba, dřív se v DC odlišovali hudbou vytvořenou konkrétně pro film, kde i každá psotava měla svůj jedinečný motiv (WW v BvS), zde máme jakousi podivnou směsku moderní hudby s hudbou volně stažitelnou z internetu, nevím proč od toho bylo opuštěno, někdo by jim měl říct, že hudba vyvoláva v lidech napětí a atmosféru. Třeba když postava není na plátně, ale vy slyšíte její motiv, tak vás to uvnitř lechtá, protože víte, že se něco chystá, zde nic a byly pro to příležitosti. Ano, Justice League je lepší jak Suicide Squad, to asi většina filmů, ale není lepší jak BvS, který teď hodnotím jako ucházející film, v něm byl vidět aspoň potenciál, stačilo tam pár změn, nebudu do nich zacházet a byl by to super film. Zde ani nemám tušení co by tomuhle guláši pomohlo. () (méně) (více)

Martinesis

SPOILER co k tomu napsat, nejdříve zde máme batmana a emzáka, střih, wonder woman rozdávající si to s pár chlapi, střih, amazonky, střih, island, střih, alfréda, střih, kyborga střih batmana a wonder woman střih .....vlastně ani nevíte co se kolem stalo a už se jde na tvoření týmu, kde ty postavy zapadnou do týmu, protože tam prostě mají být a nikoho už nezajímá proč a jak, natož něco o jejich původu a vzájemných vztazích, a tam jsou tu skoro všichni spolu a hledají 3 teserakty trošku si zablbnou s pánem s rohama, který si je všechny maže na chleba, pak je napadne vzbudit S-lipáče, který si s nima vytře řit, načež si odletí do buranova ke kukuřici. Poté jdou do DC Sokovie, kde opět dostávájí na prdel, než nám přiletí big ASS (S) a pána s rohama odstřelí do pryč během chvíle a všichni se mají rádi SPOILER ..... PS: 1 hvězda za krásnou tvář Gal Gadot, 2 hvězda za všechny ostatní krásné části Gal Gadot ()

goldvise

Du do kina na comics, že jakože cirgus bude. A byl. Spokojenost. Lepší než to předešlý co si ještě tak vybavuju...Tohle napínavý a odněkud někam. Enem ty záporáci mi přijdou v poslední době jak přes kopírák. I když tenhle na Balroga neměl... Gandalf by si ho asi podal holejma rukama :-) ()

Kolda.o

Další pokus DC sesadit z trůnu Marvel. A je to opět marná snaha. Záporák nebavil, vtipy strojené a Ben už by toho Batmana měl vzdát. Není to propadák, ale je tam vidět křeč jak to chce být lepší a cool. Mě osobně by vůbec nevadil vážný protipól na free Marvelovky. Tak snad příště proti Injustice League? Zatím 60% . ()

sakufi

Zase nevydalo. Asi si musíme zvykať že Snyder je už pár rokov vyčpilý. Nieje to taká kaša ako BvS, ale celkovo mám pocit, že režiséri,scenáristi, producenti, všetci čo stoja za týmto filmom si povedali, že to tak či tak sype prachy, ty niečo napíš, ty to nejak zorganizuj, ty vybav 300 miliónov na poriadne výplaty, veď komiks, sa to zaplatí. ()

Pcermis

Avengers po DCovsku. Můj dojem vystihuje jedna hláška z filmu od Alfreda. Kéžby se vrátila ta doba vybuchujících tučňáků,...:-( ()

maxi_tom

Neočakával som veľa a dostal som zhruba to čo som chcel. Toľko zbytočného shitstormu okolo tohto filmu. Je to klasický komixový výplach so slabším scenárom. Oproti man of steel a batman v. supermanan má film jasne čitateľný "marvelovský" kabátik, čo možno niekomu prekáža, ale ja som to fakt neriešil. Negatívum je absencia osudovosti, epickosti a fakt, že to je "zostrihané" až na kosť. Rozšírená verzia (ak bude) to možno u mňa vytiahne ešte o hviezdičku viac. Suma sumárum je to zatiaľ najslabší DC film (Suicide Squade som nevidel), ale v rámci možností som sa bavil, takže 3* sú myslím tak akurát. Potešili aj potitulkové scény. (6/10) ()

SimcaJB

Je to pro mě nepovedený film, hodně jsem od něj očekával a tím je větší moje zklamání. Měl sice hodně věcí, které  lákaly, ale bohužel tomu musím udělit pouze 50 % ()

chrisofwar

Nudný film. Předvídatelný příběh, nudné postavy a nudní herci. Záporák bez motivu. Bylo to, jako dívat se znovu na Avengers, akorát ve špatné edici, pouze z hezkým CGI... Rozpoctu 300,000,000$ uprimne nerozumim... nic jsem necekal a nic jsem nedostal... ()

GilraenElens

Nemůžu dát 5 hvězd, protože Ben Affleck je pro mě zcela jistě tím nejhorším Batmanem všech dob. To už byl snad lepší i George Clooney. Ale musím také přiznat, že film mě velice příjemně překvapil. Ezra Miller je jako Flash výborný, Jason Momoa byl pro roli Aquamana skvělou volbou a Wonder woman je prostě nadherná. Film už je odlehčenější a není tak těžkopádný jako BvS. Zápletka je lépe vystavěná a záporák už je o něco promyšlenější. Musím říct, že se mi po shlédnutí filmu ulevilo a neodcházela jsem z kina zklamaná. ()

hdraf

85%. Mozna prvni film, kdy jsem si pral o 30 min delsí. Akce z prepadeni banky byla uspišena, protoze najednou se zjevila Wonder a nějaké dalsi drobnosti. Steppenwolf je super a ostatni taky. Tesim se na dalsi filmy. ()

Tutto

Čekala jsem že po povedené WW mě v kině bude čekat mnohem víc.Film byl až zbytečně moc ukecaný a díky tomu hlavní hrdinové nedostaly moc prostoru se předvést.Nelíbylo se mi zpracování Aquamena který jakmile se dostal na souš už nebyl tak drsnej,pak mě velice sklamal Flash na kterého sem se těšila asi ze všech nejvíc a neskutečně mě naštvalo že zněj udělalai naprostého idiota který se snaží být za každou cenu vtipný ale bohužel jsem se ani jednou nezasmála.Potom WW která mě osobně přišla věčně zmatená.Ostatní postavy byly tak nějak mdlé a nezajímavé nicméně to jsem například u Supemana trochu očekávala. Cyborg(nevim jak se to píše sorry jako) ani snad nevěděl kde je a co dělá.No a nakonec Batman se svými superstroji a vychytávkami by neměl žádnou šanci proti hlavnímu záporákovy jakémusi naštvanému démonovy s kouzelnou sekyrkou.Takže jestli jste hodně velcí fanoušci komixu nebo DC tak si i přesto rozmyslete jestlu to má cenu jít na to do kina. ()

Welington

Liga spravedlnosti je v podstatě dalším vyplněným snem a v mnoha případech se jedná o zdařilé dílo, které se zuby nehty snaží držet pohromadě, aby se opětovně rozdělilo, nevěda, kam směřuje, a poté zase sešlo na společné cestě, ale bez cíle. Začátek filmu probíhá tak, jak bychom čekali a mně osobně se líbí, že je to svět, který dává smysl, svět, který jsem si přál vidět. Netlačí se zde na pilu a vše probíhá hladce, klidně a přinejmenším příjemně a tak to dává smysl, ale jak je vidno, sešli se nám tu dvě hlavy plné vizí a nápadů a tak jsem v závěru zmatený, proč je tu tolik palet a celistvě je to prapodivná směsice barev a vizuálních výkřiků směřujících do hluboké jámy. Je to možná přemrštěné a hlavní padouch, který se mi zdá nudnější nežli přednáška o drogách, je tu stejně hlavně proto, aby se na něm tým vyřádil a dal místo dalšímu. Místy je to prazvláštně nelogické a lze vinit také uspěchanost tvůrců, s jakou se snaží dohonit konkurenci, která se mi již teď zdá nedostižná, ale díky chytlavým momentům, narážkám a nastupující akci, která zde opravdu neschází, graduje a je jí dostatek pro všechny, díky čemuž postavy dostávají prostor, překvapivému humoru, hláškám a doprovázející hudbě, která mi brala dech, se cítím být spokojený. ()

Korra

Sebranku superhrdinů táhne kupodivu Superman. Batman je nijaký, Wonder Woman je sice krásná, ale taková Xena byla jinší liga. Mladíček Flash je občas vtipný, ale nezajímavý, a vodní muž má opravdu moc pěkný hrudník, ale to je tak všechno. Je to smutné, protože tohle je film s těmi opravdovými hrdiny, před kterými by se měli Avangers jít zahrabat. Zdá se mi, že Snyder neví kudy do toho; nebo spíš studio si není jisté, jestli má nechat rejžu projevit svůj rukopis, nebo vytvořit rodinnou podívanou ve stylu Marvelovek. Takhle vzniklo něco mezi a to není nikdy dobré. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera