Gintama (TV seriál)

• Japonsko

銀魂

Gintama

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Komedie / Sci-Fi

Japonsko, 2006–2018, 146 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Hideaki Sorači (komiks)

Audio Highs

Tomokazu Sugita, Daisuke Sakaguči, Rie Kugimija, Kazuja Nakai, Ken'iči Suzumura, Susumu Čiba, Akeno Watanabe, Akio Ócuka, Ajako Kawasumi, Bin Šimada, Fumiko Orikasa, Ičiró Nagai, Iššin Čiba, Džun'iči Suwabe, Júdži Ueda, Kei Kobajaši, Keidži Fudžiwara, Ken Narita, Ken'iči Ogata, Kóiči Jamadera, Mamiko Noto, Masaja Onosaka, Majumi Asano, Miki Itó, Noriaki Sugijama, Norio Wakamoto, Šin'ičiró Miki, Takehito Kojasu, Takeši Aono, Teššó Genda, Tošihiko Seki, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Hiroši Kamija, Júki Ono, Madoka Yonezawa, Hikaru Midorikawa, Kódži Jusa, Tošijuki Morikawa, Akira Išida, Tošiko Sawada, Kendži Ucumi, Jutaka Aojama, Šóto Kašii, Mahiru Konno, Tadaši Mijazawa, Kazunari Tanaka, La Salle Išii, Rikako Aikawa, Issei Futamata, Kendži Hamada, Micuki Saiga, Čafúrin, Makoto Jasumura, Jukana, Džunko Takeuči, Takahiro Sakurai, Satoši Hino, Šinpači Cudži, Jú Kobajaši, Kanae Itó, Mikako Takahaši, Júko Gotó, Hiro Šimono, Džódži Nakata, Aja Endó, Kana Ueda, Wataru Hatano, Majuki Makiguči, Fumihiko Tačiki, Kumiko Higa, Čiwa Saitó, Anri Kacu, Hiroši Janaka, Takaja Kuroda, Sumi Šimamoto, Júsaku Jara, Naoki Tacuta, Daisuke Góri, Šóko Cuda, Šó Hajami, Bandžó Ginga, Nobuo Tobita, Kózó Šioja, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Nobuaki Sekine, Takumi Jamazaki, Kacujuki Koniši, Gara Takašima, Hirojuki Jošino, Masako Džó, Rie Kanda, Sanae Kobajaši, Hadžime Iidžima, Čihiro Suzuki, Megumi Tojoguči, Nobujuki Hijama, Júko Sanpei, Masahiro Okazaki, Masaši Hirose, Haruhi Nanao, Jošimicu Šimojama, Akiko Kimura, Jósuke Akimoto, Masaki Aizawa, Eriko Nakamura, Asami Jaguči, Satomi Arai, Hisajoši Suganuma, Kazujuki Okicu, Momoko Óhara, Tošinobu Iida, Asami Šimoda, Naomi Šindó, Noriko Šitaja, Hiroja Išimaru, Čó, Sacuki Jukino, Hidenari Ugaki, Rjúsei Nakao, Hóčú Ócuka, Ken'jú Horiuči, Seiko Tomoe, Kósei Tomita, Tomojuki Šimura, Kijotaka Furušima, Kendži Nomura, Risa Hajamizu, Kóiči Sakaguči, Takeharu Óniši, Kijojuki Janada, Tóko Aojama, Jú Mizušima, Masa'aki Cukada, Džin Jamanoi, Jú Sugimoto, Júko Sató, Júko Kaida, Akane Jamaguči, Takako Honda, Jukari Tamura, Rjúdži Nakagi, Acuko Enomoto, Takaši Óhara, Šunzó Mijasaka, Tomohisa Asó, Binbin Takaoka, Rjókiči Takahaši, Sóičiró Tanaka, Daisuke Kirii, Maja Okamoto, Kódži Jada, Reiko Suzuki, Tomomiči Nišimura, Jasuhiro Mamija, Takahiko Sakaguma, Masaja Macukaze, Micuaki Madono, Óki Sugijama, Taketoši Kawano, Jošihisa Kawahara, Hisako Kjóda, Tomo Sakurai, Hitoši Horimoto, Akimasa Ómori, Tecuharu Óta, Miwa Kózuki, Tošiharu Sakurai, Makoto Cumura, Masaki Terasoma, Tecu Širatori, Džundži Madžima, Jukihiro Misono, Kudžira, Jukitoši Hori, Júki Macuda, Rika Fukami, Masaharu Sató, Tošio Furukawa, Hidetoši Nakamura, Kijonobu Suzuki, Kei'iči Sonobe, Masako Kacuki, Hidejuki Umezu, Čie Kódžiro, Takaši Hikida, Mugihito, Šúhei Takubo, Hisafumi Oda, Seiró Ogino, Micuru Ogata, Šin'ičiró Óta (vyp.), Jasuhiko Kawazu, Šin'ja Fukumacu, Hiroši Ito, Júto Kazama, Sajaka Narita, Motojuki Kawahara, Rjóko Kinomija (vyp.), Takuja Sató, Džun'ja Miura, Jódži Ueda, Hiroki Šimowada, Sajaka Kinošita, Kóhei Fukuhara, Masataka Sawada, Jukiko Monden, Kaori Akaši, Čikara Ósaka, Kentaró Tone, Masakazu Morita, Kimiko Saitó, Rjú Jamaguči, Jú Šimamura, Rjúzó Išino, Kjóko Jamaguči, Hiroši Cučida, Ajumi Cunemacu, Cutomu Densaka, Naomi Wakabajaši, Ao Takahaši, Keikó Sakai, Taiten Kusunoki, Hisao Egawa, Šúiči Ikeda, Hiroaki Hirata, Rjóko Širaiši, Acuko Tanaka, Čihiro Tagaino, Kósei Hirota, Kósuke Kobajaši, Rjóta Asari, Takeaki Masujama, Šigeru Čiba, Hiroki Jasumoto, Kengo Kawaniši, Hitomi Harada, Nacumi Takamori, Ami Naitó, Kumiko Takizawa, Júja Murakami, Rintaró Niši, Misato Fukuen, Takajuki Sugó, Rjó Iwasaki, Sajaka Óhara, Tóru Sakurai, Kódži Seki, Tóru Furuja, Ami Košimizu, Hajato Nakata, Eri Inagawa, Daisuke Kišio, Micuaki Hošino, Kunpei Sakamoto, Manabu Sakamaki, Širó Saitó, Ai Nonaka, Kendži Sugimura, Aja Hirano, Kódži Takeda, Takaja Haši, Jumi Učijama, Makoto Furukawa, Júiči Nakamura, Kazuhiko Inoue, Hiroki Gotó, Mie Suzuki, Kana Asumi, Hóko Kuwašima, Šizuka Itó, Jošihito Sasaki, Rei Jamahata, Haruka Tomacu, Kentaró Itó, Motoko Kumai, Rina Sató, Kóhei Aojama, Šindži Kawada, Marina Inoue, Sači Kokurjú, Kenta Sasa, Masami Iwasaki, Kenšó Ono, Masafumi Kimura, Airi Ócu, Mijako Itó, Kento Itó, Ajaka Asai, Júto Suzuki, Kazuhiro Fusegawa, Satoši Curuoka, Taku Jaširo, Šin'ja Hamazoe, Juki Kaida, Hibiku Jamamura, Aja Hisakawa, Kódži Išii, Takanori Hošino, Šin'ja Takahaši, Masaaki Ihara, Kanehira Jamamoto, Akihiko Išizumi, Acumi Tanezaki, Eriko Macui, Kendži Kitamura, Daisuke Namikawa, Čiaki Takahaši, Karin Nanami, Džun Miruno, Tomokazu Seki, Aoi Júki, Rjó Horikawa, Kazuhiro Jamadži, Rikija Kojama

Moc se mi to tohoto anime nechtělo, ale nakonec jsem si ho stáhl a začal se dívat. Hned po prvních dílech je vám jasné o co se tady jedná.Doporučuji 1-2 díly vynechat a začít 3. Neboť ten 1-2 jsou "realně" někde v půlce animáku. 3 díl vás začne pomalu uvádět do příběhu.. Anime je nabito vším co snad jde. Nezkutečný flákač Sakata Gintoki a jeho 2 kumpání vás mnohokrát pobaví tak, že se nedokážete přestát smát a to není všechno anime má X dalších geniálních postav, každou s naprosto nezapomenutelnou povahou. Anime, které paroduje jiné anime a hollywoodské trháky tak, že vám někdy chvílí trvá to poberat. Je opravdu něco! Ačkoliv anime často staví na opakujících se hláškách některých postav a i když víte, že to řekne tak se prostě v tom kontextu nemůžete prostě nesmát. Nevýhoda tohoto anime je velké množství dílů, které určitě dost lidí odradí. Bohužel asi 15% dílů nemá takovou kvalitu jak ostatní. Na druhou stranu jsou tady díly, většinou se jedná o navazující díly s hlubokým příběhem, které jsou naprostým skvostem. Oblíbené postavy: Kondo, Kagura a Zura - vlastně Katsura! 80%(10.8.2014)

Naprosto úžasná parodie snad na všechny anime co jsem viděl. Dobře. Ne na všechny, ale na podstatnou část. Hlavní hrdina Gintoki - samuraj, který je velice chrabrý, odvážný, chytrý, má rád ženy, se všemi si velice rozumí a platí poctivě nájem. To sotva ^_^. Pravej opak. Takového samuraje jste ještě neviděli. Ve společnosti mimozemské dívky Kagury se sloní sílou a inteligencí plyšového medvídka a Shinpachiho, Gintokiho žáka se pouštějí do všech možných dobrodružství. Nic zde nejde brát vážně. I člověk, který je championem ve hře "nesmíš se zasmát" by při sledování toho brilantu poprskal přísedícího. Všechny postavy jsou jedinečné. Unikátní. Něčím charakteristické. Nedají se popsat. Musíte je vidět. Toto anime doporučuji naprosto každému. Ale je zde jeden problém. Jestliže nemáte nakoukaných aspoň 50 sérií, nepochopíte 40% řečených vtipů. :) Např: Gintoki jde do kina na film: My Neighbor Pedoro (Pedoro je tlusťoch ve slipech a policejní čepici co si pořád stěžuje, jak za ním chodí děcka prosit o pomoc.) Ten koho to netrklo.... No vidíte :)(19.2.2008)

K některům filmům a seriálům se komentář píše těžko, protože se k nim trefně vyjádřili už jiní, ale přesto vám to nedá a máte potřebu taky něčím přispět do komentářového mlýna. Takže: Gintama je parádní záležitost, ale pokud jste doposud neviděli mnoho anime, respektive je znáte, ale nevíte, oč v nich pořádně jde a jaké jsou tam postavy, unikne vám pointa mnoha vtipů a úsměvných narážek, což by byla škoda. Neříkám, že se bez těchto znalostí u Gintamy nepobavíte, ale jak píše Genryuusai, u Gintamy zážitek exponenciálně roste s počtem zhlédnutých anime, japonských filmů a vůbec se zkušenostmi s japonskou kulturou. Co mě osobně překvapilo na Gintamě nejvíc je to, že s přibývajícím počtem dílů narůstá počet narážek a vtipů. Nevím, možná to tak připadá jen mě, možná jsem si na gintamovský humor ze začátku teprve zvykal a některé pointy vtipů mi unikly, ale čím jsem dál, tím více se královsky bavím. Gintama je kromě vtipů napěchována neskutečně sympatickými postavami (těžko říct, které z nich mám nejradši – je to Gintoki? Kagura? Sadaharu kousající druhým hlavy? Nebo úžasně jedovatá babizna Otose s Catherine? Či Zu... pardon, Kacura? Elizabeth? Hidžikata s Okitou? Nebo... já nevím, fakt nevím, prostě jsou všechny skvělé), které mají skvělé seijú (zvláště seijú Gaary z Naruta mi ke Kacurovi dokonale sedí) a každý díl s nimi je radost sledovat, dále má Gintama v drtivé většině případů povedené openingy a endingy (to hudebně založená duše jako já kvituje s velikým potěšením) a její tvůrci si umí udělat srandu i sami ze sebe. Přestože se jedná o hodně dlouhý seriál s epizodickým charakterem, já si jej dokázal neskutečně oblíbit. A ten, kdo mě dobře zná, ví, že takový kompliment ode mě jen tak některý seriál nezíská. :) –– „Zura dža nai! Captain Kacura dattebajo!”(7.10.2012)

• Hees

Obsah: Samurajovia už nie sú to čo bývali. Potom čo na našu planétu a hlavne do Japonska prišli mimozemšťania Amanto a zakázali nosenie mečov. Jeden odvážny samuraj v úvodzovkách, ale stále svoj meč nosí je to Sakata Gintoki. Jeho spoločnosť tvoria Shimura Shinpachi a mimozemštanka s ľudskou tvárou Kagura. Spolu tvoria skupinu, ktorá chce zarobiť nejaké peniaze. Obľúbená a pekne úchylná postava : Ayame Sarutobi.(25.11.2009)

Kdo neviděl, nepochopí. Originální komedie s hodně specifickým absurdním humorem, která dokáže parodovat úplně všechno. První dvojdíl a několik dalších počátečních epizod je hodně rozpačitých, ale postupně začnou přicházet nové a nové postavy a celý seriál si vás chytí ani nevíte jak. Mimochodem Gintoki je nejlepší a nejlíp nadabovaný protagonista nekonečných anime. Zádrhel ale přichází v konzistenci epizod. Bohužel vzhledem k celkové délce seriálu se sem tam objeví díl, který přináší vyloženě únavné, nevtipné utrpení. Ale když víte, že za rohem je zase epizoda, která vás shodí ze židle, tak se to dá přežít. "Zura ja nai, Katsura da!" 7/10(18.1.2015)