Mesto tieňov (TV seriál)

Krimi

Slovensko, 2008 - 2012, 20x45 min

Pavol Višňovský, Soňa Norisová, Róbert Jakab, Ivan Romančík st., Anton Vaculík, Jana Knapíková, Táňa Radeva, Alfréd Swan, Eduard Bindas, Laco Hrušovský, Diana Mórová, Ivan Šándor, Přemysl Boublík, Vlado Černý, Szidi Tobias, Petra Polnišová, Ján Króner ml., Zuzana Mauréry, Marián Mitaš, Ivan Béla Vojtek, Kamil Kollárik, Martin "Pyco" Rausch, Michal Rovňák, Lukáš Frlajs, Ondrej Hraška, Michal Kubovčík, Barbora Chlebcová, Patrik "Rytmus" Vrbovský, Marek Ťapák, Erika Judínyová, Peter Gábor, Andrej Palko, Dagmar Sanitrová, Anna Višňovská, Lucia Tvrdoňová, Lukáš Dóza, Jaroslav Mottl, Milena Minichová, Peter Oszlík, Jozef Fila, Milan Chalmovský, Daniel Heriban, Jaroslav Mendel, Ján Dobrík, Richard Klvač, Marián Miezga, Elena Podzámska, Ela Lehotská, Ľudmila Swanová, Jozef Kapec, Gregor Hološka, Viera Pavlíková, Adam Hílek, Ivo Heller, Peter Barták, Ivan Palúch, Yvetta Weiszová, Vladimír Jedľovský, Karol Šimon, Andrej Ludwig, Jakub Rybárik, Milan Malinovský, Peter Havasi, Ľudovít Vörös, Richard Felix, Pavol Krištofek, Žofia Martišová, Juraj Ďurdiak, Dagmar Bruckmayerová, Dušan Vaňo, Katarína Šafaříková, Juraj Šimko, Ľubomír Piktor, Michal Režný, Juraj Ďuriš, Branislav Deák, Peter Kadlečík, Michaela Drotárová, Miroslav Beňuš, Pavol Topoľský, Juraj Loj, Zuzana Porubjaková, Števo Martinovič, Júlia Horváthová, Pavol Šajmovič, Štefan Richtárech, Ivan Gontko, Martin Šalacha, Stanislav Staško, Juraj Vilikovský, Ján Peťko, Dana Košická, Marcel Nemec, Ingrid Liptáková-Ištóková, Peter Heriban, Vladimír Kittler, Ján Greššo, Oľga Solárová, Martin Mňahončák, Eva Landlová, Klára Dubovicová, Ladislav Kerata, Katarína Baranová Kubová, Jana Zvaríková, Sáva Popovič, Ondrej Kaprálik, Lenka Košická, Martin Horňák, Ján Topľanský, Ondřej Daniš, Juraj Kemka, Kristína Farkašová-Tormová, Richard Autner, Anna Javorková, Braňo Bača, Mária Breinerová-Mačáková, Ivan Krúpa, Lucia Lapišáková, Daniela Gudabová, Maroš Balážik, Mária Jedlovská, Lena Košická, Tomáš Gál, Dušan Szabó, Anton Živčic, Rastislav Sokol, Soňa Ulická, Helena Húsková, Zuzana Haasová, Dominik Sedláček, Ladislav Konrád, Andrea Gabrišová, Etela Kucmanová, Nataša Gräffingerová-Kulíšková, Anna Nováková, Richard Blumenfeld, Dušan Tarageľ, Matej Landl, Martin Nahálka, Viera Topinková, Marián Prevendarčík, Daniela Mackovičová, Juraj Adamík, Ivana Kubáčková, Zuzana Konečná, Tomáš Tomkuljak, Róbert Laurinec, Klaudia Matuščinová, Ladislav Neshyba, Ivana Danková Kivaderová, Jana Ovšonková, Michal Gučík, František Javorský, Dušan Kaprálik, Igor Krempaský, Marcel Ochránek, Beáta Dubielová, Laura Kovalová, Milada Rajzíková, Andrea Sabová, Jakub Lorencovič, Zuzana Frenglová, Monika Potokárová, Dušan Lenci, Peter Kollárik, Richard Kovalčík, Ivan Martinka, Ján Slezák, Daniel Žulčák, Lucia Butašová, Miroslav Kolbašský, Peter Cibula, Vladimír Bartoň, František Výrostko, Dana Pribullová, Katarína Suchoňová, Tomáš Soták, Klaudia Gáborová, Roman Poláčik, Barbora Švidraňová, Eva Večerová, Vladimíra Brehová, Dáša Rúfusová-Mojžišová, Michal Kalafut, Xénia Kubová, Michal Spišák, Daniel Fischer, Gejza Benkő, Jozef Husár, Lucia Párnická, Branislav Matuščin, Judita Hansman, Juliana Johanidesová, Michal Ďuriš st., Peter Weinciller, Ján Gallovič, Štefan Bučko, Marta Maťová, Marta Potančoková, Juraj Igonda, Oľga Šalagová, Jaroslav Ďuríček, Imre Boráros, Marek Fašiang, Boris Srník, Monika Ondrejková, Branislav Martinák, Zuzana Barutová, Tomáš Kucman, Juraj Ulický, Tomáš Mrekaj, Štefan Mádel, Michal Soltész, František Balog, Lukáš Pavlásek, Lenka Barilíková Spišáková, Lubomír Šimončič, Peter Krak, Martin Zimáň, Peter Stredanský, Jakub Škovraga, Samantha Prachařová, Branislav Bačo, Bohumil Hanzel, Miroslav Janík, Adrián Guľa, Lukáš Onufer, Ján Hrmo, Anton Šulík ml., Richard 'Kay' Kardhordo, Juraj Hrčka, Noël Czuczor, Dušan Prvý, Adriana Ballová, Jela Bučková, Štefan Kožka, Mátyás Dráfi, Róbert Šudík

4*, aj keď jedna je patriotistická. Ale ťažko hodnotiť po prvej časti, ak sa vylepšia dialógy, tak bude hádam úplne zaslúžená. Dokumenty z dielne D.N.A. mali síce zaujímavú formu, no tá len čakala na seriálové spracovanie. Je to síce "zlátanina" CSI, NCIS, Komisára Rexa a čert vie čoho ešte, ale v novej seriálovej ére je to po Ružových záhradách, Panelákoch či Susedkovcoch príjemné prekvapenie.(16.4.2008)

Na kriminálny seriál od slovenskej produkcie, veľmi zaujímavé spracovanie. Výber hercov, bol v celku dobrý, no musel byť obtiažny. Bolo však príjemné, už tých mužov s tými príjemnými hlasmi(ktorými zvyčajne dabujú) vidieť. Prípady boli dosť zaujímavé.ťah s tým, že boli podľa skutočných udalostí niake to percentíčko divákov priláka. Dala by som percent viac, nebyť toho, že sa mi v niektorých častiach veľmi nepáčila kamera(vyzeralo to, že skôr, či neskôr kameramanovi vypadne z rúk) a ešte tá vec, že herci príliš dychčali.A to nemám rada. Takže takých pekných 60%(3.8.2008)

Priemer v každom ohľade. Priemerné herecké výkony aj priemerné príbehy. Detektívka, ktorú si môžete len tak večer pozrieť. No nestrhne a zajtra bude zabudnutá. Možno je to aj nesúvislosťou jednotlivých častí a malo nadväznosťou. Hodnotenie je tu premrštené, asi je to tým, že ide o slovenskú produkciu, tak je to trochu nadhodnotené, pretože to u nás tak kvalitne u nás nebýva. Nezamená to, že je to ale dostačujúce. Hlavne výkon Hrušovského je tu odpadom a scenár, ktorý mu je napísaný má byť akože vtipný, no je skôr trápny.(21.11.2016)

Keď som zistila, že je to slovenský seriál takmer som sa rozhodla to ani nepozerať. Asi je to také nepatriotické, ale po Priateľkách, Paneláku a Normálnej rodinke si myslím, že nie úplne nepochopiteľné. Ostala som dosť prekvapená, keď som sa nakoniec rozhodla to kuknuc. Bolo to dobré. Nie je to síce CSI Las Vegas, ale páčilo sa mi to. Minimálne , po prvej časti som sa rozhodla pozrieť si druhú (to sa mi v poslednej dobe pri slovenských seriáloch nestávalo) . + vrátila sa mi viera, že aj slovenský herci vedia hrať a v telke nemusia vždy vyzerať ako preafektovaní blázni a nevyhnuťne ma rozčuľovať. .(12.4.2008)

Prvej sérií dávam [9/10] - Mesto tieňov je najlepší slovenský krimi seriál. Aj ked´ v podstate v rámci podobných seriáloch je veľa a myslel som si že tento ma neprekvapí, ale prekvapil ma, a to veľmi milo. Všetky príbehy čerpajú inšpiráciu zo slovenských trestných činov, každá časť prvej sérií je zaujímavá, dlžka jednej časti je primeraná a dej sa zbytočne nijak nezdržuje, ale nieje ani priamočiary, má aj svoje napätia, gradáciu. Celkové podanie každej jednej časti v prvej sérií je veľmi nadštandartne zlávdnutá, hudba a obzvlášt sountrack ma zaujal, herecké obsadenie je výborné, obsadenie kriminalistov je zaujímavé, dobrí herci a majú zaujímavé úlohy, Pavel Višnovský ako vodca je veľmi dobrý a ani zvyšok nesklame a Sona Norisová ako psychologička sa tiež hodila. Prvá séria je veľmi dobre zvládnutá po všetkých stránkach či už zápletky, kamera, strih, herci, s akčnými scénami sa tiež tvorcovia slušne popasovali. Celkovo hodnotím tento seriál veľmi pozitívne, slovenská tvorba seriálov dosiahla týmto vrchol svojho žánru a dúfam že čoskoro si doplním aj druhú sériu na ktorú som zvedavý a očakávam úroveň prvej série.(22.11.2012)

• - "Mesto tieňov" má za sebou medzinárodný úspech - keď videla prvé nakrútené časti televízia Nova, objednala si u D.N.A. českú prerábku pod názvom "Kriminálka Anděl". (Markus)

• - Pri nakrúcaní krimiseriálu "Mesto tieňov" sa tvorcovia neraz "pučili" od smiechu, na brbtoch Ladislava Hrušovského. (Markus)

• - Špeciálne efekty boli vyrobené Čechách. (Markus)