Mesto tieňov (TV seriál)

Krimi

Slovensko, 2008 - 2012, 20x45 min

Pavol Višňovský, Soňa Norisová, Róbert Jakab, Ivan Romančík st., Anton Vaculík, Jana Knapíková, Táňa Radeva, Alfréd Swan, Eduard Bindas, Laco Hrušovský, Diana Mórová, Ivan Šándor, Přemysl Boublík, Vlado Černý, Szidi Tobias, Petra Polnišová, Ján Króner ml., Zuzana Mauréry, Marián Mitaš, Ivan Béla Vojtek, Kamil Kollárik, Martin "Pyco" Rausch, Michal Rovňák, Lukáš Frlajs, Ondrej Hraška, Michal Kubovčík, Barbora Chlebcová, Patrik "Rytmus" Vrbovský, Marek Ťapák, Erika Judínyová, Peter Gábor, Andrej Palko, Dagmar Sanitrová, Anna Višňovská, Lucia Tvrdoňová, Lukáš Dóza, Jaroslav Mottl, Milena Minichová, Peter Oszlík, Jozef Fila, Milan Chalmovský, Daniel Heriban, Jaroslav Mendel, Ján Dobrík, Richard Klvač, Marián Miezga, Elena Podzámska, Ela Lehotská, Ľudmila Swanová, Jozef Kapec, Gregor Hološka, Viera Pavlíková, Adam Hílek, Ivo Heller, Peter Barták, Ivan Palúch, Yvetta Weiszová, Vladimír Jedľovský, Karol Šimon, Andrej Ludwig, Jakub Rybárik, Milan Malinovský, Peter Havasi, Ľudovít Vörös, Richard Felix, Pavol Krištofek, Žofia Martišová, Juraj Ďurdiak, Dagmar Bruckmayerová, Dušan Vaňo, Katarína Šafaříková, Juraj Šimko, Ľubomír Piktor, Michal Režný, Juraj Ďuriš, Branislav Deák, Peter Kadlečík, Michaela Drotárová, Miroslav Beňuš, Pavol Topoľský, Juraj Loj, Zuzana Porubjaková, Števo Martinovič, Júlia Horváthová, Pavol Šajmovič, Štefan Richtárech, Ivan Gontko, Martin Šalacha, Stanislav Staško, Juraj Vilikovský, Ján Peťko, Dana Košická, Marcel Nemec, Ingrid Ištóková, Peter Heriban, Vladimír Kittler, Ján Greššo, Oľga Solárová, Martin Mňahončák, Eva Landlová, Klára Dubovicová, Ladislav Kerata, Katarína Baranová Kubová, Jana Zvaríková, Sáva Popovič, Ondrej Kaprálik, Lenka Košická, Martin Horňák, Ján Topľanský, Ondřej Daniš, Juraj Kemka, Kristína Farkašová-Tormová, Richard Autner, Anna Javorková, Braňo Bača, Mária Breinerová-Mačáková, Ivan Krúpa, Lucia Lapišáková, Daniela Gudabová, Maroš Balážik, Mária Jedlovská, Lena Košická, Tomáš Gál, Dušan Szabó, Anton Živčic, Rastislav Sokol, Soňa Ulická, Helena Húsková, Zuzana Haasová, Dominik Sedláček, Ladislav Konrád, Andrea Gabrišová, Etela Kucmanová, Nataša Gräffingerová-Kulíšková, Anna Nováková, Richard Blumenfeld, Dušan Tarageľ, Matej Landl, Martin Nahálka, Viera Topinková, Marián Prevendarčík, Daniela Mackovičová, Juraj Adamík, Ivana Kubáčková, Zuzana Konečná, Tomáš Tomkuljak, Róbert Laurinec, Klaudia Matuščinová, Ladislav Neshyba, Ivana Danková Kivaderová, Jana Ovšonková, Michal Gučík, František Javorský, Dušan Kaprálik, Igor Krempaský, Marcel Ochránek, Beáta Dubielová, Laura Kovalová, Milada Rajzíková, Andrea Sabová, Jakub Lorencovič, Zuzana Frenglová, Monika Potokárová, Dušan Lenci, Peter Kollárik, Richard Kovalčík, Ivan Martinka, Ján Slezák, Daniel Žulčák, Lucia Butašová, Miroslav Kolbašský, Peter Cibula, Vladimír Bartoň, František Výrostko, Dana Pribullová, Katarína Suchoňová, Tomáš Soták, Klaudia Gáborová, Roman Poláčik, Barbora Švidraňová, Eva Večerová, Vladimíra Brehová, Dáša Rúfusová-Mojžišová, Michal Kalafut, Xénia Kubová, Michal Spišák, Daniel Fischer, Gejza Benkő, Jozef Husár, Lucia Párnická, Branislav Matuščin, Judita Hansman, Juliana Johanidesová, Michal Ďuriš st., Peter Weinciller, Ján Gallovič, Štefan Bučko, Marta Maťová, Marta Potančoková, Juraj Igonda, Oľga Šalagová, Jaroslav Ďuríček, Imre Boráros, Marek Fašiang, Boris Srník, Monika Ondrejková, Branislav Martinák, Zuzana Barutová, Tomáš Kucman, Juraj Ulický, Tomáš Mrekaj, Štefan Mádel, Michal Soltész, František Balog, Lukáš Pavlásek, Lenka Barilíková Spišáková, Lubomír Šimončič, Peter Krak, Martin Zimáň, Peter Stredanský, Jakub Škovraga, Samantha Prachařová, Branislav Bačo, Bohumil Hanzel, Miroslav Janík, Adrián Guľa, Lukáš Onufer, Ján Hrmo, Anton Šulík ml., Richard 'Kay' Kardhordo, Juraj Hrčka, Noël Czuczor, Dušan Prvý, Adriana Ballová, Jela Bučková, Štefan Kožka, Mátyás Dráfi, Róbert Šudík

Konečne poriadny kopanec všetkým slovenským aj českým tvorcom seriálov... K scenáru mám niekoľko výhrad, ale má to skvelú kameru, používajú fajn filtre, super strih, hrajú sa s osvetlením... Skrátka po technickej stránke je tu všetko, kvôli čomu sa nemôžem pozerať na spackané "inscenácie" ako Ordinácia v ružovej záhrade, Ulica atď...(26.7.2008)

Som milo prekvapený (aj keď od produkcie D.N.A som niečo podobné čakal). Technická stránka je vzhľadom na slovenskú tvorbu dokonalá. Dej prvého dielu super, a myslím si, že v ďalších častiach bude o dobré námety postarané, keďže sa prípady budú inšpirovať skutočnými udalosťami. Dosť mi však vadili herecké výkony, ktoré mi nepripadali celkom prirodzené, ale oproti ostatným slovenským seriálom je to nadpriemerné. Objektívne by som mal hodnotiť tento seriál troma hviezdičkami (veď o koľko je to lepšie ako nemecké kriminálky?), ale keďže sa jedná o náš počin a je tu vidieť veľký krok vpred, musím dať štyri hviezdičky. Teším sa na ďalšie diely. Dodatok: Tak nakoniec je to "len" za tri.(11.4.2008)

Těšil jsem se na slovenský detektivní seriál a s překvapením zjistil, že Kriminálka Anděl má dvojče. :-) Temnější, než její česká podoba, detektivů je více a tak mezi nimi dochází k lepším interakcím. Více ale Město stínů připomene Případy prvního oddělení, skutečné případy, které jsou ale pro potřeby dramatického seriálu občas značně upraveny. 70%.(16.8.2016)

Kvalitný slovenský seriál. Konečne! Skĺbenie slušnej akcie, kvalitnej hudby, efektných strihov, zmyselných dialógov a nie príliš známych hercov, ktorí hrajú super. Na úvod dám štvorku, no časom sa nebudem brániť vyššiemu hodnoteniu, alebo nižšiemu. Dodatok: No nakoniec musím hodnotenie jednoznačne zvýšiť. Tento seriál si nič iné ako 5 hviezdičiek nezaslúži.(12.4.2008)

Tak tenhle seriál se moc povedl. Herecké výkony se mi líbí (žádné přehrávání), dobré zápletky postavené na skutečných případech a všechno stmeluje výborná hudba, kde se opět zaskvěl Muchow (a další). Takže i když ten díl trochu ztrácí dynamiku, hudba to úspěšně zamaskuje :) Ještě bych vyzvedla skvělou kameru pana Žiarana, tohle tajemné nasvícení tomu dodává opravdu kriminální nádech ;)(17.7.2010)