Mesto tieňov (TV seriál)

Krimi

Slovensko, 2008 - 2012, 20x45 min

Pavol Višňovský, Soňa Norisová, Róbert Jakab, Ivan Romančík st., Anton Vaculík, Jana Knapíková, Táňa Radeva, Alfréd Swan, Eduard Bindas, Laco Hrušovský, Diana Mórová, Ivan Šándor, Přemysl Boublík, Vlado Černý, Szidi Tobias, Petra Polnišová, Ján Kroner ml., Zuzana Mauréry, Marián Mitaš, Ivan Béla Vojtek, Kamil Kollárik, Martin "Pyco" Rausch, Michal Rovňák, Lukáš Frlajs, Ondrej Hraška, Michal Kubovčík, Barbora Chlebcová, Patrik "Rytmus" Vrbovský, Marek Ťapák, Erika Judínyová, Peter Gábor, Andrej Palko, Dagmar Sanitrová, Anna Višňovská, Lucia Tvrdoňová, Lukáš Dóza, Jaroslav Mottl, Milena Minichová, Peter Oszlík, Jozef Fila, Milan Chalmovský, Daniel Heriban, Jaroslav Mendel, Ján Dobrík, Richard Klvač, Marián Miezga, Elena Podzámska, Ela Lehotská, Ľudmila Swanová, Jozef Kapec, Gregor Hološka, Viera Pavlíková, Adam Hílek, Ivo Heller, Peter Barták, Ivan Palúch, Yvetta Weiszová, Vladimír Jedľovský, Karol Šimon, Andrej Ludwig, Jakub Rybárik, Milan Malinovský, Peter Havasi, Ľudovít Vörös, Richard Felix, Pavol Krištofek, Žofia Martišová, Juraj Ďurdiak, Dagmar Bruckmayerová, Dušan Vaňo, Katarína Šafaříková, Juraj Šimko, Ľubomír Piktor, Michal Režný, Juraj Ďuriš, Branislav Deák, Peter Kadlečík, Michaela Drotárová, Miroslav Beňuš, Pavol Topoľský, Juraj Loj, Zuzana Porubjaková, Števo Martinovič, Júlia Horváthová, Pavol Šajmovič, Štefan Richtárech, Ivan Gontko, Martin Šalacha, Stanislav Staško, Juraj Vilikovský, Ján Peťko, Dana Košická, Marcel Nemec, Ingrid Ištóková, Peter Heriban, Vladimír Kittler, Ján Greššo, Oľga Solárová, Martin Mňahončák, Eva Landlová, Klára Dubovicová, Ladislav Kerata, Katarína Baranová Kubová, Jana Zvaríková, Sáva Popovič, Ondrej Kaprálik, Lenka Košická, Martin Horňák, Ján Topľanský, Ondřej Daniš, Juraj Kemka, Kristína Farkašová, Richard Autner, Anna Javorková, Braňo Bača, Mária Breinerová-Mačáková, Ivan Krúpa, Lucia Lapišáková, Daniela Gudabová, Maroš Balážik, Mária Jedlovská, Lena Košická, Tomáš Gál, Dušan Szabo, Anton Živčic, Rastislav Sokol, Soňa Ulická, Helena Húsková, Zuzana Haasová, Dominik Sedláček, Ladislav Konrád, Andrea Gabrišová, Etela Kucmanová, Nataša Gräffingerová-Kulíšková, Anna Nováková, Richard Blumenfeld, Dušan Tarageľ, Matej Landl, Martin Nahálka, Viera Topinková, Marián Prevendarčík, Daniela Mackovičová, Juraj Adamík, Ivana Kubáčková, Zuzana Konečná, Tomáš Tomkuljak, Róbert Laurinec, Klaudia Matuščinová, Ladislav Neshyba, Ivana Danková Kivaderová, Jana Ovšonková, Michal Gučík, František Javorský, Dušan Kaprálik, Igor Krempaský, Marcel Ochránek, Beáta Dubielová, Laura Kovalová, Milada Rajzíková, Andrea Sabová, Jakub Lorencovič, Zuzana Frenglová, Monika Potokárová, Dušan Lenci, Peter Kollárik, Richard Kovalčík, Ivan Martinka, Ján Slezák, Daniel Žulčák, Lucia Butašová, Miroslav Kolbašský, Peter Cibula, Vladimír Bartoň, František Výrostko, Dana Pribullová, Katarína Suchoňová, Tomáš Soták, Klaudia Gáborová, Roman Poláčik, Barbora Švidraňová, Eva Večerová, Vladimíra Brehová, Dáša Rúfusová-Mojžišová, Michal Kalafut, Xénia Kubová, Michal Spišák, Daniel Fischer, Gejza Benkö, Jozef Husár, Lucia Párnická, Branislav Matuščin, Judita Hansman, Juliana Johanidesová, Michal Ďuriš, Peter Weinciller, Ján Gallovič, Štefan Bučko, Marta Maťová, Marta Potančoková, Juraj Igonda, Oľga Šalagová, Jaroslav Ďuríček, Imre Boráros, Marek Fašiang, Boris Srník, Monika Ondrejková, Branislav Martinák, Zuzana Barutová, Tomáš Kucman, Juraj Ulický, Tomáš Mrekaj, Štefan Mádel, Michal Soltész, František Balog, Lukáš Pavlásek, Lenka Barilíková, Lubomír Šimončič, Peter Krak, Martin Zimáň, Peter Stredanský, Jakub Škovraga, Samantha Prachařová, Branislav Bačo, Bohumil Hanzel, Miroslav Janík, Adrián Guľa, Lukáš Onufer, Ján Hrmo, Anton Šulík ml., Richard 'Kay' Kardhordo, Michal Ďuriš, Juraj Hrčka, Noël Czuczor, Dušan Prvý, Adriana Ballová, Jela Bučková, Štefan Kožka, Mátyás Dráfi, Róbert Šudík

Jednoznačne to najlepšie čo sa na Slovensku zatiaľ natočilo. Úžasný kriminálny seriál, ktorý by sa nestratil ani za hranicami. Prvá séria veľmi napínavá, neviem sa dočkať druhej. Vždy som sa tešil na ďalší piatok kedy sa seriál vysielal. Určite seriálu dopomohlo aj to, že prípady boli inšpirované skutočnými kriminálnymi prípadmi ktoré sa u nás stali. Herecký casting vyšiel na jednotku s hviezdičkou. Veľmi milo ma prekvapila prítomnosť akčných scén.(11.4.2008)

Prvá séria bola veľmi dobrá a po prvom dieli druhej série som rovnako unesený. Je pre mňa nepochopiteľné, že Markíza držala druhú sériu v archíve viac ako 2 roky, ale čo už, hlavné je, že sa do vysielania znovu pustili. Všetko už asi bolo napísané, takže to skúsim napísať trochu inak: DNA sú super, Mesto tieňov je najlepší hraný slovenský seriál a všetky ostatné sú ďaleko za ním. Dokonca aj česká verzia bola slabšia. Ostatné pseudokomediálne seriály sú veľmi priehľadné a je vidieť, že s ich scenárom sa tvorcovia trápili omnoho menej ako so scenárom Mesta tieňov. Veľmi sa mi páči atmosféra, ktorá je podporená tým, že prípady sa zakladajú na skutočnosti. V tejto súvislosti odporúčam seriál Najväčšie kriminálne prípady slovenska, ktorý majú na svedomí tiež ľudia z DNA. Páči sa mi aj vizuálna stránka, ktorá je originálna a je v nej vidieť inšpirácia z amerických seriálov. Do kriminálky to sedí výborne. Herci hrajú, hudba dej vhodne dopĺňa a do všetkého veľmi dobre zapadajú aj osobné príbehy postáv. Som jednoducho nadšený, rovnako ma zaujalo aj prvé CSI, len potom toho bolo až príliš a nemal som čas na to, aby som sledoval každý diel z každého mesta. Ale CSI: Bratislava si vždy rád pozriem už len preto, aby som sa uistil, že aj v slovenskej televíznej tvorbe môže vzniknúť niečo hodnotné.(26.1.2012)

Jednoznačne najlepší slovenský seriál v ére samostatnosti (pokiaľ mi pamäť siaha :)). Výber hercov a ich vzťahy (nie veľmi zapletené, len jemne načrtnuté), príbehy a ich rozpletenie... Vydarené! Mimoriadne sa mi tiež páči fakt, že nikdy nemôžem tušiť ako daná časť dopadne - a najmä možnosť vidieť ako má (hoc úspešne) vyriešený prípad mrazivé dopady na zvyšok rodín a postavy. Tak veru, takto by mala vyzerať kriminálka (nie ako tie žvásty CSI). Pokarhať však musím väčšinu vedľajších postáv a poniektoré dialógy vyzerajú byť neskutočne spretŕhané... Dávam však plnohodnotných (!) 8,0/10 Višňovského musím pochváliť, rola mu sadla a Jakab konečne schytal poriadnu rolu :) Ostatok, samozrejme, je tiež OK, ale títo ma zaujali asi najviac. A hudba je veľkým plusom tiež :)(9.2.2012)

Áno, pozerať sa to dá, ale aký to má význam, keď je to iba seriál, ktorý recykluje stokrát videné v zahraničných produkciách. Treba uznať, že sa im z našej produkcie priblížil určite najviac, ale tráviť večeri sledovaním podobných seriálov (to platí aj o všetkých mutáciách CSI) pre mňa nemá žiadny zmysel. Treba ale podobné záležitosti nakrúcať, pretože svojich divákov si určite nájdu.(1.9.2012)

4*, aj keď jedna je patriotistická. Ale ťažko hodnotiť po prvej časti, ak sa vylepšia dialógy, tak bude hádam úplne zaslúžená. Dokumenty z dielne D.N.A. mali síce zaujímavú formu, no tá len čakala na seriálové spracovanie. Je to síce "zlátanina" CSI, NCIS, Komisára Rexa a čert vie čoho ešte, ale v novej seriálovej ére je to po Ružových záhradách, Panelákoch či Susedkovcoch príjemné prekvapenie.(16.4.2008)

• - V 7. epizóde 2. série „Vlčia krv“ jazdí šéf mafiánov Marek Ťapák na Porsche Carrera s príznačnou ŠPZ-tkou 991. (Johnny.ARN)

• - "Mesto tieňov" má za sebou medzinárodný úspech - keď videla prvé nakrútené časti televízia Nova, objednala si u D.N.A. českú prerábku pod názvom "Kriminálka Anděl". (Markus)

• - V jednej epizóde si zahral známy slovenský moderátor Martin "PYCO" Rausch. (Markus)