Reklama

Reklama

Drsný šerif

(seriál)
  • USA Longmire (více)
Trailer 1
USA, (2012–2017), 54 h 43 min (Minutáž: 43–68 min)

Hrají:

Robert Taylor, Katee Sackhoff, Bailey Chase, Lou Diamond Phillips, Cassidy Freeman, Adam Bartley, Gerald McRaney, A Martinez, Mädchen Amick, Peter Weller (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(63)

Teprve před rokem mu zemřela manželka. Walt Longmire (Robert Taylor) se z toho ještě pořádně nevzpamatoval. Žal a bolest pečlivě ukrývá za statečným výrazem a suchým humorem. Ale ví, že takhle to dál nejde. Proto poslechne svou dospělou dceru Caddy (Cassidy Freeman) a rozhodne se znovu postavit na nohy – jako charismatický, práci bezvýhradně oddaný a neomylný šerif okresu Absaroka ve svérázné části Wyomingu. Díky šikovné kolegyni Vic (Katee Sackhoff) najde v práci smysl a chystá se znovu kandidovat na místo policejního šéfa. Když vyjde najevo, že jeho mladší, ambiciózní zástupce Branch (Bailey Chase) chce kandidovat proti němu, Longmire to bere jako zradu. Navzdory noži bodnutému do zad zůstává naplno oddaný obyvatelům městečka a střeží jejich bezpečí. Longmire toho má někdy opravdu plné zuby, ale nikdy není vyřízený. Když potřebuje, obrátí se na svého nejbližšího přítele indiánského původu, Henryho Stojícího medvěda (Lou Diamond Phillips). A krok za krokem, na policejní stanici i doma, pokračuje dál životem… (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (49)

bartias 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Longmire je kombinací novodobého westernu s procedurální detektivní podívanou nezatíženou technologickými vychytávkami a hejblátky éry Kriminálek všeho možného. Všechno kolem je stará škola. Od faktu, že hlavní hrdina zásadně nepoužívá mobil, až po víceméně nekomplikované detektivní příběhy s jasným rozuzlením. Spolehlivá odpočinková zábava nenutí přemýšlet, ale sama je chytrá dost. Její úspěch tkví v kombinaci idylických exteriéru se zábavnými románovými postavami zahranými skvělými herci. Longmire nepatří k seriálům, které se musí pečlivě rozebírat v diskusích na internetu. Člověk se ale může každý týden těšit, až si u něho otevře pivo. První série navíc dokazuje, že není všechno jenom nekomplikované a uhlazené. ()

3 AM Code

všechny recenze uživatele

Zatim slusna, ale nicim nevybocujici krimi z americkeho zapadakova (takovy moderni western). Moc si neumim predstavit ze se tenhle serial rozmachne k nakym nevidanym vykonum. Prece jen prostredi maleho mesta+soucasna realita dava prostor akorat tak k te malomestske krimi-telenovele, ale uvidime. Hodnoceni predbezne mezi 3-4 po trech dilech. ()

Reklama

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Komentar po shlednuti vsech rad predelan a zkracen: Longmire je u nas neprilis znamy serial o starym serifovi z fiktivniho mestecka Absaroka, ktery spolu se svym malym tymem resi vice ci mene zapeklite pripady. Vzajemne nesouvisejici pripady hraji hlavni roli v prvni polovine serialu, v te druhe polovine pak ustupuji hlavni pribehove zapletce (zapletkam). Postavy jsou dobre vykresleny a nikdo neni, jak se zpocatku zda byt. V uvodu mi vadila rada postav, jiny se mi naopak postupne zprotivily a naopak a po skonceni vlastne muzu rict, ze vsichni meli svoje misto a nikdo me vylozene nesral (vcetne zaporaku Barlowa, zlyho pravnika, bachora atd). Mozna trochu me sral ten starosta, kterej se odkopal v posledni rade a najednou zmizel a uz se do konce nikde neobjevil. S vyslednym serialem jsem ale spokojenej, bylo to dobre stravenejch 55 hodin. ()

metal.storm 

všechny recenze uživatele

Seriál obsahuje prirodzených indiánov, kovbojov, šerifa, mužné hlasy, mužných mužov, milé ženy, kvalitné prípady, krásne prostredie, nádherné drevenice, znaky poľovníctva, slušný humor, históriu, kmeňové poznatky, krv, vyváženú spravodlivosť a nespravodlivosť, minimum tupej mládeže, kvalitnú drámu, Mathiasa, návykový dej a proste všetko čo by divák ako ja od západnej kriminálky očakával. Navyše v riešení prípadov sa nestrácam, čo je pre nepozorného blbca ako ja prekvapujúce, a zároveň veľká výhoda. ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

USA drsňák zase jinak,přijatelněji.Bručí jak medvěd ,není mu chvílemi pro jeho zasmušilost rozumět a jestli mají takhle nadabované všechny epizody no potěš.Děj se odehrává v horách kde mají svoji policii i v rezervaci Indiánů(to mi připomí ná jeden film nevím okamžitě název ale vybavil se mi tenhle námět....A samozřejmě ten imbecilní filtr na kameře ()

Galerie (376)

Zajímavosti (13)

  • Sheriff Longmire (Robert Taylor) používá jako služební zbraně Colt Government Model M1911A1 - .45 ACP a Winchester 1894 - .30-30.. Zástupce Victoria 'Vic' Moretti (Katee Sackhoff) používá služební zbraň Glock 19 (3rd Generation) - 9x19mm. Zástupce Branch Connally (Bailey Chase) je ozbrojen pistolí Smith & Wesson Sigma Stainless SW9F Two-Tone - 9x19mm a zástupce Ferguson (Adam Bartley) používá revolver Smith & Wesson Model 29 - .44 Magnum. (HectorHagman)
  • S počtem 4 100 000 diváků se stal snímek nejsledovanější seriálovou premiérou stanice A&E všech dob. (Borrtex)
  • Poznávacie značky štátu Wyoming majú naľavo čísla od 1 do 23, ktoré reprezentujú 23 krajov tohto štátu. Poznávacie značky áut v tomto seriáli majú číslo 24, čiže neexistujúci kraj, rovnako ako aj neexistujúce mesto Absaroka, kde sa dej odohráva. Pohorie, ktoré bolo možné vidieť v mnohých exteriérových scénach sa však nazýva Absaroka Range. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (více)

Psycho v televizi

Psycho v televizi

05.07.2012

Mohl by to být povzdech nad programovou náplní českých a slovenských komerčních stanic. Jenže tentokrát jde o Psycho s velkým „P“. Americká kabelovka A&E se původně zaměřovala hlavně na dokumenty… (více)

Reklama

Reklama