Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

Morzael

1. SÉRIE: Někdo konečně pochopil, jak dobře udělat reálně působící superhrdinský seriál. Parádní akce, sympatické postavy, boření klischoidních situací, dobrý záporák, žádné cinty a zbytečně ufňukané scény. K tomu kupodivu i dobří herci v hlavních rolích. Oceňuji především jednu věc, kterou jsem snad ještě v jiném podobném seriálu neviděl, a sice, že ani hlavnímu záporákovi vše nevychází, dokud ho náš hlavní hrdina nesundá, ale sere se mu to ze všech stran. Vypadá to, že Marvel začíná DC válcovat i na frontě seriálů, protože tohle převálcovalo patetického Arrowa na prach. 2. SÉRIE: PURE FUCKING AWESOME!!! ()

Pajky3

1. série Znáte filmový Marvel? Ten plný barev, efektů a scénáře přeplněného akcí a hláškama? Tak na ten zapomeňte, vlastně nic z toho se nekoná. Marvel se totiž rozhodl dobít svět Netflixu něčím úplně jiným. Vítejte ve světě Daredevila, kde je vše temné a depresivní. Ve světě, kde se toho moc neděje a když už se koná, tak akce není přeplněná efekty a hrdinové netrousí jednu hlášku za druhou. Pro mě osobně bylo docela náročně přesedlat z toho filmového světa do toho seriálového a i to je možná důvod, proč jsem odešel lehce zklamaný. Rozhodně však nemůžu říct ani slovo proti obsazení. Charlie Cox byl sympaťák už v Boardwalk Empire a jeho Daredevil je skvělý, Deborah Ann Woll je taková kočka, že by mohla být jediným důvodem proč někdy uvidím True Blood a Elden Henson je super vedlejší postavou už od dob Butterfly Effect. Posledním důležitým hráčem je tak Vincent D'Onofrio, který si s postavou Fiska taky poradil slušně. A vlastně byl úplně přesně sednoucím padouchem pro první pomalou a temnou sérii. Navíc musím pochválit ty secvičené souboje a závěr, kdy si to rozdá Daredevil s Fiskem. I přes pár drobností má Daredevil nakročeno k barevnější a akčnější budoucnosti. Už jen fakt, že do druhé série zavítá Elektra a Punisher jsou dostatečným lákadlem a já si ho určitě najdu. Jen nebudu odškrtávat nedočkavě dny v kalendáři. 2. série Co si budeme nalhávat, extrémně oslavné názory po první sérii jsem tak úplně nechápal, ale Daredevil mi ukázal zač je toho loket. Druhá série je o poznání lepší a hlavní zásluhu na tom má dvojice Punisher & Elektra, kteří tomu dodali opravdu šmrnc. Díky tomu musel trochu do pozadí ustoupit hlavní záporák. Tentokrát jsem opravdu nemohl přestat sledovat a byl jsem zvědavý na to, co se bude dít dál. Jistě, opět se tam najde pár věcí, které člověk otravují (neustále morální dilema, Matt a jeho jednání s přáteli, neschopní protivníci, kteří jen sledují, jak jejich boss dostává na prdel, čas na to pokecat si s umírající láskou), ale na štěstí jich není moc a dají se akceptovat. Nyní už se můžu s chutí pustit do dalšího kousku, který si Netflix připravil (Jessica Jones) a polehku se těšit na uzavření jejich původního plánu na Defenders. Pochybuji o tom, že by druhá série měla být konečnou a tak doufám, že se s Punisherem i Elektrou ještě shledáme... 3. série Druhá série byla hodně slušná, ale třetí se vrací snad ještě v lepší formě a vůbec nevadí, že v ní chybí Punisher či Elektra. Úplně totiž stačí, že se na scénu vrátí Wilson Fisk. No a agent Poindexter aka Will-be-Bullseye taky nebyl špatným přírůstkem do týmu. Teď už jen nezbývá než doufat, že rok 2018 opravdu nebude tak temný pro spolupráci Marvel/Netflix a Daredevil se dočká zaslouženého prodloužení. Přeci nechtějí ukončit něco, co takhle šlape. ()

Martrix

Všichni tady píší, jak jsou příjemně překvapení...tak já už teď vím proč. Skvěle napsané postavy, solidní děj, parádní kamera, zvuk i režie, výběr herců nemohl být lepší, žádné zbytečné natahování děje, žádné nelogičnosti, nebo zavlasypřitaženosti...on to vlastně není komixový seriál...tedy pokud pominu fakt, že hlavní postava je Daredevil. Takovou scénáristickou kvalitu a realistický způsob ztvárnění komixu, bych od Marvela nečekal. ()

epicek

Jak jen sakra začít ? To co mi nabídl tento seriál, bych od něj nečekal ani v nejmenším, a co že jsem to vlastně dostal ? V prvé řadě, mě každý díl udržel napjatého jako kšandy. Moje jediné štěstí bylo, že jsem nemusel čekat týden na nový díl, ale koukal jsem na jeden denně, jelikož jinak by to se mnou bylo fakt k nevydržení. Další věc kterou je třeba vyzdvihnout jsou postavy, ztvárnění Matta Murdocka mě absolutně dostalo ! Charlie Cox to zvládl bravůrně a já mu to žral i s navijákem. To samé platí i pro Wilsona Fiska, takhle psychologicky zvládnutého záporaka jsem snad neviděl a už jen při pohledu na něj, jde ten respekt cítit. Dále je třeba zmínit tu realičnost, která nám je podávána a to zejména ve scénách, kde Matt dává na prdel ostatním a né tak jednoznačně, jak jsme zvyklí u jiných hrdinů ale taky skoro vždy dostane slušnou nadílku. To co dokázal Marvel a Netflix vytvořit, nemá vážně obdoby. Je jasné, že hnidopichové budou všude, ale tady si toho moc nenajdou, jelikož to jako celek funguje dokonale. Jsem naprosto uchvácen, nadšen, tohle je pro mě seriálový orgasmus ať si každý říká co chce. Jsem zvědav na další dílky do skládačky jménem Defenders. Co se týče druhé řady , tak ta překonala tu první naprosto ve všem. Skvěle napsané dějové linky , úžásné obsazení Elektry a Punishera a opět ten mráz po zádech při každém díle! Všechno prostě dokonale funguje a to je to , co dělá Daredevila silným hráčem ba nejsilnějším na seriálovém poli komiksových show. Jen fakt škoda , že těch nových 13 dílu tak rychle uteklo. Těším se o to víc , na další nálož této dokonalé a spanilé jízdy! I'm Daredevil ()

PavelVanekArt

Třetí řada nejslabší, pořád ale nadprůměrná. Druhá řada v naprostým topu, hlavně díky Punisherovi a jeho startu. Celkově se v seriálu moc nehledí na míru násilí, je ho tu fakt po kokot a není tam jen tak aby bylo. Charlie Cox je skvělej, Vincent D'Onofrio ještě víc, ale celkově to má moc slušnej cast. Některé díly byly vyloženě mučení, hlavně ty s Elektrou a tím jeho slepým mistrem nebo co to je. Ale i tak v globálu je to to nejlepší v TV od Marvelu. 5* a.k.a 90% ()

BoXBe

Daredevil a Kingpin jsou moje oblíbené nedoceněné marvelovské comicsové postavy a protože už nestíhám všechny Gothamy a a spol, nemám ani s čím srovnávat, krom třeba Temnného rytíře nebo Dextera. Seriál sice vzal Daredevila ze správného konce, ale nevyhnul se řadě neduhů, které se mi nechce rozebírat (casting, zdlouhavosti, občas viditelná lacinost a jednoduchost, některé nedomyšlenosti, až směšná brutalita někdy) a tak film jen přeskakuju forwardem, abych zjistil, že ve finále zkrácením stopáže přeskakováním o cca 70 % vlastně o nic nepřicházím, protože atmmosféru to má sice dobrou, ale je to natahované jak žvýkačka, zas tolik k odvyprávění tam toho není. Britský přístup a la Luther, 4 díly a stačí, bych asi ocenil víc, přeci jen toho vzniká hodně a 13 hodin pro jedno těsto je moc na jedno vykynutí. ()

Bane_Boss

Pár plků k seriálu - Inu, příjemná podívaná, občas mnoho zbytečných plků, ale jinak ze života jak lusk. Kurva když KinderMaxiKING...Pin vystupoval v posledním díle z dodávky a šel, tak to jsem sem málem vyvrátil ze židle jak seňor Foggy a přísahal si, že se musím nechat zatknout a transportovat v obrněném voze, abych z něj pak mohl vyjít jak pravý tygr aka jako Wilson!!!! Nech mu nejebe!! Vyznání lásky Vanesse "Kingpin" Fisk - Příchod Vanessy do prázdné restaurace na druhé rande s Willým mě pohltil a následně přinutil k tomuto doznání (jsem uplný Casanova jak seňor Foggy). Byl to snad ten její přirozený šarm jež symbolizoval to, co mě začlo sužovat a polehounku k ní táhnout. Její krása mě tahá do nitra, do nicoty a zpět mlčky jsem pokaždé vhozen a najednou jsem jen malý kluk... zamilovaný až po uši. Tak jsem se cítil pokaždé, když jsem ji viděl přicházet na scénu. Love you Van!! PeS: DC je stejně lepší. Jako tak kolem a kolem. Marvel má jen "mojeho tatu" Thanosa (který je stejně furt v prdeli) a nyní seňora Foggyho, ostatní jsou hovna. Počkajte, až dojebem s Batmanem, se ojebete, budete bleedovat Kal-El. PPeS: Ale jako Superman je taky dravec! PPPeS: Zdravím FanKalEl:DDD ()

Fancipal

Zajímalo Vás někdy, jak vypadají špinavé ulice prolezlé všedností, drogová doupata plná letargie a beznaděje a co obnáší příběhy lidí odsouzených k životu v tomto světě - tj. světě, ve kterém je korupce a nespravedlnost výsledkem lidské lhostejnost a apatie? Marvel je příběhové bohatý a různorodý vesmír, ale teprve s příchodem „muže beze strachu“ máme konečně možnost poznat odvrácenou stránku světa nesmrtelných bohů, milionářských playboyů a elitních špiónů. Daredevil rozsévá strach a napravuje příkoří v místech, ve kterých byste naleštěné a nablýskané Avengers hledali jenom stěží. A právě proto je tak důležitý. Miluju filmovou sérii, ale vím, že se jedná jenom o svůdnou pohádku pro dospělé. Daredevil je injekce reality a surrealismu, která mi tady zatím chyběla. 1. Série: 80%, Oblíbené postavy: Wilson Fisk aka Kingpin. ()

okkac

Season 1: 90%. Příjemné překvapení. Agents of S.H.I.E.L.D. jsou zábavní, ale Netflixovské universum, které Marvel buduje je o poznání temnější a brutálnější a mnohem civilnější. Kingpin je zajímavě podaný záporák. Chvíli se ho bojíte a o kousek dál ho zase litujete. Jsem moc zvědav na AKA Jessicu Jones jakým tónem se představí ona. Season 2: 90% Jedno slovo: PUNISHER. Původně jsem měl z obsazení Bernthala obavy, ale ty se hned rozptýlily a dočkal jsem se nejlepšího Punishera zatím. Elektra taky šla, ale přeci jen Punisher je Punisher. Škoda akorát, že dějově se vlastně s koncem série nic moc nevyřešilo a mnoho linek tak přejdou buď do Defenders nebo další série. A aktuálně k 29.4.2016 je potvrzení, že Netflix objednal spin-off pro Punishera, což je nejlepší zpráva na komiksovém seriálovém poli za dlouhou dobu. ()

tomeek

Zajímavý vývoj děje, jednoznačně nejlepší postava je Kingpin, ale mám opravdu hodně velký problém přenést se přes jeho pohyb městem, zatímco je slepý.. asi jediná výtka :) A narozdíl od Arrowa tu nikdo zaplaťpánbu nerozebírá milion vztahů a taky té teatrálnosti je tady mnohem míň. ()

3n3my

Komiksy mám rád, no pri tomto to po prvých štyroch častiach vzdávam. Dejovo slabé, predvídateľné, s málo hlavnými postavami (aj tie sa niekedy za celú časť neobjavia) a strašne ukecané. Podľa mňa sa to na Arrow nechytá, tam je oveľa viac zábavy. ()

Radiq

Nemužu si pomoct, ale až taková pecka to nebyla, jak ze všech stran slyším. Minimálně proto, že se mi vůbec nelíbí filozofie nezabíjení smontovaná s jeho náboženskou vírou v jakyhosi boha nebo jakousi jinou hyenu... Taky ten jeho přicmrndávač právnickej Nelson není zrovna pohlazení po koulích, ale spíš jejich nakopnutí. Aspoň že tam je krásná Deborah Ann Woll a sem tam i krásná Rosario Dawson, která tam ale teda moc není. Záporák Wilson Fisk je po dlouhé době pro Vincenta D'Onofria skvělá role a rozhodně ji zahrál úctyhodně. Celkově mi ale Daredevil moc nesedl. Ani té krve tam moc není a vypořádávat se s padouchama jenom mlácením taky není zrovna skvělej nápad. A to ani nemluvím o tom, že se umí vyhejbat kulkám, dělat něpředstavitelny salta, skoky, přemety, na to fakt nejsu zvědavej. Uvidíme, co přinese další série, ale myslim, že to pojede po stejnejch kolejích... Velká, velká chyba je to, že Daredevil je natolik pitomej, že svoje nepřátele nezabíjí, ale jen dostává do bezvědomí. Pak mi celej seriál připadá jak pro děcka. Na štěstí se v druhé sérii objevil Punisher Jon Bernthal s věčně rozmašírovaným ksichtem, kterej to má úplně naopak... a taky je to znát. Pravda, není to ještě vyloženě eRko podle mýho gusta, ale tvůrci se snaží vykompenzovat Daredevilovu slabost alespoň tímhle, i když moc gore to není. Dějová linie s Elektrou už není tak záživná, ale i tak to bylo lepší, než koukat na ksicht toho jeho právnickýho kolegy Nelsona. V podstatě o sobě vím, že na další série se budu dívat spíš ze setrvačnosti, než kvůli tomu, že by mě to nějak vyloženě bavilo... Hlavně mi už od začátku moc nesedí Charlie Cox - ty jeho fyziologické projevy mi postupem času jdou pěkně na nervy - jak se furt olizuje, funí, oddychuje, naklání hlavu a čumí do blba. Teď kdykoliv ho kdekoliv uvidím, tak si na to bohužel vzpomenu. Třetí série mě kupodivu docela bavila, takže je možná i škoda, že to je série poslední. Kromě vynikajícího Vincenta D'Onofria v roli ledově klidného avšak ďábelského Wilsona Fiska mě zaujal Ben Poindexter aka falešnej Daredevil. Nejen tím, že je psychopat, ale taky schopnostma a tím, že se nesere s tím, aby někoho nechával naživu... no... i když to házení předmětů bylo strašně přehnané a ještě přehnanější to, jak přesně dokázal tyhle věci i odrážet od okolí, chch. Taky mě bavil FBI agent Nadeem - po dlouhé době docela sympatickej Ind :-). Takhle série mě prostě docela bavila, když nepočítám slabší díl o minulosti Karen a to jeho neustálé řešení boha. Jak by to bylo jednodušší, kdyby nevěřil. Kdyby nikdo na světě nevěřil... ()

Deyw

1serie: Celkem dobra, kingpin byl fajn, daredevil celkem dobrej vyvijel se az do posledniho dilu..ale furt dokola on si hraje na slepyho pravnika tam resi picoviny pak je de zrubat rube je pak je rozlamanej a kazdej mu rika at se na to vysere.. 3,5/5 2serie: Jeste lepsi, nez ta prvni, pribeh uz byl pekne rozehranej a daredevil byl konecne daredevil a ne daredebil..navic se objevil punisher, kterej bavil vic a naopak klise a cely to slo do hajzlu, kdyz se objevila elektra...za daredevila a punishera a celkove to bylo lepsi nez 1season, ale zase to samy..rube, pravnik, punisher, vyser se na to, rube, pravnik, punisher, vyser se na to maska v krabici.. takze tak 3,9/5.. sem zvedavej na 3season. 3season zase nic moc..asi nejhorsi ze vsech, budu si pamatovat jen vezeni na 1zaber a vidlickare kterej vsechny drti a na konci dostane 1hit a cus..zaverecna fajta jakoby se snazila vyrovnat punisherovi ale ztraci..je to 3/5 nejslabsi serie asi 10zbytecnych dilu - ten dil s karen je poradnej fail.. ()

majo0007

Po 1. sérii prišlo vytriezvenie, 2. séria má poruke zopár fajnovo trapných dialógov a hlavne otravnú slečnu Page, ktorá mi už ozaj pila krv. ()

Saraph

No tak zaprvé je to temné a necenzurované. Nebojí se ukázat otevřenou zlomeninu nebo třeba vytékající mozek z hlavy. Zkoukl jsem zatím celou první sérii a rozhodně to nepůsobí jako divadelní představení šašků v kostýmech. Někdy mě sice zanudil nějaký ten dialog, ale zase nic hrozného to není. Cox to tam rozhodně hraje líp, než vypadá tady na plakátu. ()

Laerry

Úctyhodná náprava reputace, kterou poškodil Ben Affleck a spol. v onom otřesném filmu... Aneb jedna z nejrealističtějších komiksových adaptací, kde je uvěřitelné to, že po zásahu nějakých toxických chemikálií získáte super rozvinuté smysly nahrazující zrak. Skvěle zvládnuté choreografické bitky, během niž Matt dostává rány, které se na něm fyzicky projevují, stejně tak i průběžná únava z boje. Charlie Cox je sympaťák (a americký přízvuk zvládá na jedničku), stejně jako jeho parťák a Deborah to sluší i jako blondýně. Jen hlavní záporák mě nezaujal - jeden z nejnudnějších z MCU, co jsem kdy viděla - plešatý hromotluk, co má problémy s agresí je otravný stereotyp. Tisíckrát zajímavvější byl jeho "lapdog" Wesley... A na závěr jsem byla ráda, že celou sérii se DD neproháněl v úchylném oblečku, jak to mají rádi ve zvyku jeho kolegové, ale nakonec i ten obleček si musel opatřit... ale to je jen menší vada na kráse, těším se na druhou sérii! ()

Remivsremi

Komiksové seriály se množí rychlostí blesku, až člověku jde hlava kolem. Má tedy příběh o slepém advokátovi působícím v New Yorku co říct? Na to vsaďte své grafické romány! Daredevil to vzal pěkně od podlahy. Od začátku je nám postupně představená celá mytologie, jež se váže k tomuto bojovníkovi. Rozjezd je krásně gradující, nic netlačí na pilu a my máte tu čest postupně zjistit, co žene mladého právníka k tomu, aby po nocích naháněl kriminální verbež. Navíc se seriál nedrží vůbec zkrátka a o pořádnou bitku zde není vůbec žádná nouze (Sláva Netflixu!). Vše působí realisticky a atmosféře to rozhodně přidává. Daredevil navíc ihned v první sezóně čelí své úhlavní nemesis. Kingpin je v podání Vincenta D'Onofrioa řádně démonický mafiánský boss, který ale překvapí svou komplexností a citem pro detail. Zde se jen jasně dokazuje, že k úspěšnému dramatu, musíte představit vyváženost na obou stranách, jak dobrá tak zla. To se v poslední době nedaří marveláckým filmům, kdy jejich záporáci zdaleka nedosahují kvalit hrdinů a tím v mnohých případech sráží kvalitu výsledného produktu. Chválu si zaslouží ale také zbylé obsazení a celkově casting si vyslouží velké plus. K tomu přidejte temný příběh, který si na nic nehraje. Nedočkáme se žádných patetických linek či rádoby vkusných telenovel. Vše šlape jak má a to je bohužel u komiksových adaptacích stále málo se vyskytující výjimka. Daredevil nastavil laťku pro další konkurenci sakra vysoko a mě nabudil na tu správnou vlnu. Nemůžu se dočkat druhé sezóny a doufám, že i ostatní seriály z produkce Netflixu, dosáhnou stejné kvality. Season 1 - 90% ()

VaHo

Strhující. To není klasická marvelovka, je to spíš nolanovská batmanovská trilogie, která komiksové prvky posouvá do pozadí, a do popředí dává atmosféru drsné kriminálky. Na začátku jsem byl trochu skeptický, že Daredevil je „jen“ dobrá mlátička a mnohem míň akrobat a přízrak Hell´s Kitchen. Musím ale přiznat, že tahle poloha, co se týče civilnosti, a v rámci možnosti větší reálnosti, je mnohem lepší. Nakonec i na toho akrobata dojde. Charlie Cox jako hlavní představitel, byl vybrán velmi dobře. Věřil jsem mu slepého a klidného advokáta i jeho nemilosrdnou identitu. To samé platí i o Karen a seňoru Foggym. Jako zjevení působí Vincent D'Onofrio. Díky tomu, že jsou vysvětlovány jeho pohnutky, se z něj nestal nudný černobílý záporák. Takto je to nesmírně zajímavý a propracovaný charakter, který působí tragicky, až by ho člověku bylo líto. Ovšem v těch vzácných chvílích, kde se utrhne ze řetězu tak z něj jde čirá hrůza, až jsem se u monitoru třásl strachem. Není zde žádná vata nebo epizody o ničem. Děj se přirozeně a uvěřitelně vyvíjí a první řada je uspokojivě zakončena tak, že jí lze brát jako uzavřený celek. Za mě za 5*. Co jiného taky můžu dát, když jsem to dokoukal za necelé tři dny? ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí