Doktor Martin

• Slovensko Doktor Martin
Komedie / Rodinný / Drama
Česko / Slovensko, (2015–2016), 27 h 41 min (Minutáž: 51–53 min)

Režie:

Petr Zahrádka

Kamera:

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová (více)

Série(2) / Epizody(32)

Do malé vesničky pod Beskydy přijíždí nový obvodní lékař. Jmenuje se Martin Elinger. Až do té doby pracoval jako špičkový chirurg na specializovaném pracovišti v Praze. Teď jej čeká praxe obvoďáka a venkov se všemi svými charakteristickými znaky. Mezi ně patří i to, že všichni se všemi komunikují většinou na hodně blízkou vzdálenost. A to je hlavní kámen úrazu. Arogantní a ironický doktor sice profesně zvládá i ty nejsložitější případy, v běžné komunikaci s lidmi je ale jako slon v porceláně. Mezi své nové spoluobčany nezapadne a často si svým přičiněním komplikuje i ty nejjednodušší životní situace. (Česká televize)

Marty1905

Obě série seriálu jsou naprosto bez konkurenční. Miroslav Donutil je opravdu skvělý herec. Jen z mého pohledu k němu toto chování vůbec nesedí. Místama mi přišlo, že z něj udělali až moc zabedněného. Většinou při jednání s Lídou Klasnovou. Celkově si na seriálu není na co stěžovat. Člověk se v každém dílu dočká momentů, kde se fakt zasměje. Ohledně ostatních postav: Postava Ireny skvěle doplňuje doktorovu ordinaci. Opět se také potvrdilo co si lidé myslí o policajtech "co je to za blbce" když se člověk párkrát setká s panem Topinkou není se čemu divit. Pro celkové hodnocení nelze jinak než udělit 4 stars,. ()

Noah_Kilrane

Ohó, čekal jsem srágoru typu Doktor z Hor a dostal jsem vtipně sarkastickou oddechovku. Ano, není to nic moc extra, ale chcete-li se po náročném dnu pobavit, proč ne. Hlavně to nebrat to moc vážně. ()

Prepperka

Příjemná oddechovka pro večerní gaučing. Zvlášť když hlavní představitel jakoby chováním z oka vypadl muži, se kterým už 22 let žiju. To se pak člověk baví o to víc, když ty situace zná i z reality. :) ()

BigJohn02

Nenáročná věc vhodná jako kulisa třeba k žehlení nebo surfování po netu. Banda česko-slovenských blbů v čele s vygumovaným policajtem na pozadí vztahu protivnýho doktora a stárnoucí učitelky. A do toho Marcinková, která je tak drzá, až je roztomilá. Celkový dojem snižuje hlavně to, že ani takovýto seriál nedokáže ČT vymyslet sama, ale musí ho koupit. ()

Beata.Stybro

Doktor Martin je mi nesympatický. Není laskavý, jak bych čekala, ale ani ne zas tak protivný a dobře sarkastický jako Dr. House, abych se bavila. Miroslav Donutil, kterého mám jinak ráda, mi do téhle role nesedí a přiznám se ani nevím, kdo by mi tam seděl. A seriál je o něm. Herci nehrajou, ale přehrávají, humor i zápletky jsou umělé. Věřím, že si diváky našel..., ale já snesla dva pokusné díly a nikdy víc. ()

rottencom

Obtížně artikulující Miroslav "Botox" Donutil s nulovým výrazovým prostředkem v další z dlouhé řady naprosto zbytečných a nevýrazných postav. Za degradaci nádherných valašských exteriérů minimálně jedna hvězdička dolů... ()

DarkSimon

Slušné řemeslo i přizpůsobení českému prostřední z původní předlohy. Za hudbu přidávám i čtvrtou hvězdičku. ()

Alena.Durech

Ľahký oddychový seriál, ktorý mne a partnerovi spríjemnil večery. Sme vcelku kritici seriálov, ale toto bola jasná voľba oddychovky a tešili sme sa na ňu. :-) ()

Scott67

Dal bych tomu i víc, docela jsem se bavil. Ale nemůžu. Hlavně nemůžu pochopit, proč je nahoře uvedeno dokonce sedm našich scénáristů, když je to do puntíků obšlehlý anglický originál. Asi to zmínili v titulkách, ale tady bych to rozhodně zmínil taky. Jinak to vypadá, že se jedná o něco původního. A to se tedy vůbec nejedná. Myslel jsem si, že je vzat pouze formát pořadu. Tedy bručounský doktor v malém městečku. A k tomu rozvinutý scénář z domácího prostředí. Ale pak jsem viděl dvě epizody původního anglického originálu a to mě vyvedlo z omylu. Je to okopírovaný do posledního detailu ! No to teda koukám. Proč je potřeba dělat něco takového? To jsme takoví chudáci, že nevymyslíme něco vlastního ?? Dříve stačilo původní dílo nadabovat. Dnes už se rovnou přetáčí celé. ()

Jirkacek

Seriál Doktor Martin se prohnal obrazovkou naší televize již dvakrát a strávili jsme tedy u něj celkem 64 večerů, během nichž jsme se rozhodně nijak nenudili. Ponořili jsme se totiž celkem hluboko do beskydské vesničky Protějov, kde se odehrával jeden příběh vynikajícího doktora s příšernou povahou, který se vrátil do místa svého dětství z Prahy. V hlavním městě vykonával dlouhé roky operace na chirurgickém stole, přičemž byl považován za experta svého oboru. Jednoho dne ho však dostihla nemoc z povolání a zničehonic začal mít strach z krve. Proto se vrátil do Protějova nebilo do Velkých Karlovic, kde začal vykonávat praxi obvodního lékaře po smrti starého doktora Šimka (Jan Hraběta). Arogantní a ironický doktor Maritn (Miroslav Donutil) sice profesně zvládal i ty nejsložitější případy, v běžné komunikaci s lidmi byl ale jako slon v porcelánu. Mezi své nové spoluobčany nezapadl a často si svým přičiněním komplikoval i ty nejjednodušší životní situace. Už ve vlaku neudělal zrovna nejlepší dojem na místní učitelku Lídu Klasnovou (Jitka Čvančarová), se kterou se ovšem později sblížil a dokonce spolu měli dítě. Jejich vztah byl ale velmi komplikovaný a rozhodně nebyl nijak nalajnovaný. Lída Beskydy miluje a nikdy by odtud neodešla. V doktoru Elingerovi nalezne zalíbení, ale jeho společenská neohrabanost a neschopnost projevovat city jsou pro rozvoj jejich vztahu takřka nepřekonatelnou překážkou. Výraznou roli v seriálu sehrála zdravotní sestřička Irena Bezáková (Gabriela Mihalčínová), která byla hodně mladá a občas se nezdála jako zkušená. Měla černé vlasy a nosila vždy trička a sukně. Objevila se v každé epizodě. Svou práci má těžce na háku, stejně jako svého šéfa. Většinu času telefonuje a řeší své milostné vztahy. V Protějově ji ale, na rozdíl od doktora Elingera, mají všichni rádi.Velmi se mi líbil Tomáš Topinka (Robert Mikluš) alias místní policista, který byl velice bláznivý a občas se ostatním zdá být opravdu za blázna, některé případy i zkazil. Zádumčivý a někdy i trochu natvrdlý místní policista. Potýká se s nedostatkem sebedůvěry. Kvůli tomu nemá ani příliš štěstí v lásce, ale o to víc vzruchu kolem sebe občas natropí. Později o něm vznikl seriál Strážmistr Topinka který byl natočen také v Protějově, který jsem také ohodnotil a okomentoval. Dále zde často byl Antonín Brázda (Norbert Lichý) jako nešikovný instalatér, který měl syna Miloše. Nosil vestu a tričko a bylo mu asi 51- 55 let. Občas svojí práci zkazil, jednou omylem vytopil ordinaci Dr Martina, nicméně se jevil jako kladná postava. Nepřehlédnutelný hřmotný a užvaněný rozumbrada a také šprýmař, který to nikdy nemyslí zle. Je to právě on, kdo vám o dění ve městečku řekne první i poslední. Svérázný podnikatel, který v něm dřímá, se nikdy jen tak nevzdává. Jeho syn Miloš (Tomáš Měcháček) byl také instalatér, samozřejmě byl mladý a líbila se mu sestřička Irena, se kterou se dal později dohromady, když pracoval jako počítačový génius. Jejich vztah ale zažívá časté vzájemné turbulence a dost často musí jeden druhého přesvědčovat, že jsou pro sebe tím pravým životním partnerem. Jednou z nejvýraznějších postav byla Marie Loukotová (Jana Štěpánková) jako teta Doktora Martina, mající farmu v Protějově, přičemž Martin vždycky za ní jako malý jezdil. Nejvíce se na její farmě objevovali slepice. Tetička Marie se s ničím moc nemaže, na první pohled ji nic nerozhází, ale dřímá v ní citlivá duše, která se čas od času prodere na povrch. Svého synovce Martina zná určitě nejlépe z místních obyvatel. Nesmím zapomenout na bláznivého hajného Radka Horáka, správce lesů a CHKO, jenž vždycky u sebe nosil flintu. Byl blázen a myslí si že bydlí s medvědem a vyskytl se ve čtyřech epizodách. Bydlí v domku na samotě kousek od městečka Protějov, rodinu nemá. Svůj malý pozemek se správcovským domkem má důkladně oplocený, vršky plotu dokonce obehnané ostnatým drátem. Na první pohled vypadá jako typický ošlehaný zálesák, jenž komentuje dění v městečku s bohorovným nadhledem, ve skutečnosti se ale ukáže, že není psychicky zdaleka tak vyrovnaný, jak se zdá. Je to samozřejmě opět doktor Elinger, který Radkovu chorobu diagnostikuje a pomůže jej tak zachránit. Dále se zde velmi často objevila trochu komická, ale velmi svědomitá místní lékárnice Sandra Kunešová (MILENA STEINMASSLOVÁ). Na rozdíl od většiny ostatních je fanynkou doktora Elingera, kterého obdivuje nejen jako schopného lékaře, ale i jako muže. Zdá se, že pro něj má slabost, takže kdykoliv má příležitost, snaží se ho zaujmout, ať už nejnovějšími lékařskými poznatky, nebo svým podivuhodným šarmem. Kvůli svým zdravotním potížím s krkem nosí Sandra neustále krční límec. V první řadě se v několika dílech objevil Slovák Dan Lipovský (LUKÁŠ LATINÁK), bývalý přítel Lídy, se kterou se znal od narození, chodili spolu do školy a později, když jim bylo dvacet, spolu nějakou dobu měli vážný vztah. Dan pak dal přednost kariéře architekta a odešel do Bratislavy. Teď se vrací zpátky do městečka kvůli zdravotnímu stavu jeho matky. Líbila se mi také Karolína Sovová (EVA LEINWEBEROVÁ) jako nadšená moderátorka protějovských dvacetiminutovek, které vysílá pravidelně z improvizovaného rozhlasového studia v kanceláři městské radnice. Z původně informačních sdělení do místního rozhlasu vytvořila oblíbené městské rádio, v němž vede rozverná interview se známými zdejšími osobnostmi. Jejím hostem byl i doktor Elinger. V druhé řadě seriálu se objevila Edita Sedlecká (Vilma Cibulková) jako bývalá vysokoškolská láska doktora Martina. Potkávají se po letech. Edita vede v nedaleké okresní nemocnici výzkum. K Martinovu překvapení o něj projeví i po letech zájem. Rovněž se zde objevil Michal Mejzl (Vojtěch Kotek) jako kuchař v nové restauraci Antonína Brázdy. Pohledný mladík s temnou minulostí. Yvona Petrželová (SABINA REMUNDOVÁ) byla kuchařka v místní základní škole, která se snaží zhubnout. Má obézní a hyperaktivní dceru Denisu, kterou se snaží zklidnit, aby nemusela být přeřazena do jiné školy. Podniká proto různé manévry, ale v závěru se ukáže, že za hyperaktivitu Denisy může vlastně ona sama. No a tak bych mohl pokračovat ve vypisování dalších a dalších postav, který bylo opravdu mnoho a sem tam se v tomto seriálu objevilo i známé jméno - EMÍLIA VÁŠÁRYOVÁ jako Alžběta Lipovská, MILAN KŇAŽKO jako bývalý přítel Marie Loukotové Ján Kováč, VÁCLAV KOPTA jako učitel protějovské školy Robert Fiala, LENKA VLASÁKOVÁ jako nová doktorka Diana Dobiášová, která přišla do Protějova místo odcházejícího Martina, JIŘÍ KLEM jako zkrachovalý farmář Lukáš Vlach, ZUZANA BYDŽOVSKÁ jako porodní asistentka Daniela Králová, ZUZANA KRONEROVÁ jako nová kuchařka Květa Zahálková v restauraci u Antonína Brázdy, ZUZANA NORISOVÁ jako matka jednoho z nepřizpůsobivých žáků v protějovské škole Vlková, IVA JANŽUROVÁ jako čerstvá vdova Sekyrková trpící halucinacemi, JIŘÍ PECHA jako Jan Sekyrka, JANA ŠULCOVÁ jako paní Kloudová, která se stará o invalidního muže upoutaného na vozík kterým byl JAN VLASÁK, dále tu byl LUDĚK SOBOTA jako bláznivý nový ředitel školy, JANA SYNKOVÁ jakoo Bety Slámová, či DANA BATULKOVÁ jako majitelka jednoho z Protějovských hotelů Karin Vajdušová. Celkem mne seriál bavil, i když mne arogance hlavní postavy pěkně štvala, což na druhou stranu znamenalo, že Miroslav Donutil svou roli zahrál skvěle. Naopak vůbec se mi nelíbila Jitka Čvančarová, která se k doktorovi podle mne vůbec nehodila. Škoda, že seriál s druhou řadou skončil tak nějak v autu a dál nepokračoval. Těch večerů před obrazovkou s doktorem Marinem mohlo být i více. Suma sumárum, seriál Doktor Martin ode mně získal tři doktorské hvězdy ***. () (méně) (více)

Bambulin

Promarněná šance. Snaha mít v hlavní roli "superhvězdu" Donutila, stála za předčasným koncern seriálu. Kdyby dali možnost to zahrát někomu méně zprofanovanému, třeba z oblasti, který by si toho vážil, mohlo to jít dodnes. Docela zdařile se povedlo napodobit původní postavy a přitom je udělat jiné. Jediný, kdo mi tam opravdu neseděl byl strážmistr Topinka. V anglickém originále je ten druhý policajt taky trochu ujetý, ale tady to fakt přehnali. Dělali z něj exota par excellence. Donutilovo hraní/ nehraní. Ve smyslu- tvářím se furt stejně, mne štvalo snad nejvíc. Tam, kde v originále Martin Clunes vyjadřoval opovržení, znechucení, vztek, tak Donutil drží jen furt stejný ksicht. Jak říkám škoda. Proti předělávkám cizích úspěšných seriálů nic nemám. Toto i konkurenční Polda se docela ujdou. I když na originály nemají. ()

vicvixx

Dobrá oddechovka. Herci solidní, Čvančarová je kost (není, ale je, víme jak to myslím), prostředí je tam hezké, a i ta Irena je pěkná. Nemám s tím problém. A Norbert Lichý je záruka srandy. ()

milos.bradik

V žádném případě si neumím představit žít v tom Protějově. Sám jsem původem z Valašska a Beskydy miluji, ale tady to vypadá jako na psychiatrii, v seriálu neexistuje jediná postava, která by byla normální. Chápu, že je to komedie, ale copak musejí být všichni nějakým způsobem šílení? ()

mdf

Dr.Elinger,v  podání Mirka Donutila, byla celkem zábava a hlavně Velké Karlovice na Valašsku,které jsem osobně navštívil, tomu dalo to správné kouzlo. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý