Doktor Martin (TV seriál)

Doktor Martin

Komedie / Rodinný / Drama

Česko / Slovensko, 2015–2016, 27 h 41 min (Minutáž: 51–53 min)

Petr Zahrádka

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čadek Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová, Tereza Vilišová, Adam Vohánka, Barbora Milotová, Jiří Bartoň, Lukáš Latinák, Matyáš Svoboda, Jan Václavík, Petra Polnišová, Martin Šostý, Milan Zupko, Michaela Petřeková, Rostislav Trtík, Milan Kňažko, Václav Helšus, Jana Hubinská, Aleš Bílík, Vladimír Čapka, Jiří Vobecký, Marek Dobeš, Jan Vápeník, Eva Šťastná, Petr Grůša, Barbara Lukešová, Andrej Polák, Natálie Drabiščáková, Linda Svobodová, Milan Malinovský, Eva Rudolphijová, Jan Hraběta, Robert Mikluš, Eva Leinweberová, Ivo Gogál, Vojtěch Machuta, Josef Beck, Jan Špaubauer, Petr Šimčák, Martina Birmová, Petr Vančura, Milan Duchek, Radovan Masár, Zuzana Onufráková, František Strnad, René Šmotek, David Viktora, Iveta Kolovratníková, Zdena Przebindová, Ludmila Forétková, Michala Fišárová, Kateřina Krejčí, Jan Řezníček, Vladan Hýl, Renáta Klemensová, Petr Koutecký, René Přibil, Petr Kleňha, Marie Ludvíková, Václav Veselý, Robin Soudek, Leoš Juráček, Kateřina Rakovčíková, Robin Sobek, Jaroslav Plesl, Miroslav Krobot, Ivana Hloužková, Otmar Brancuzský, Tereza Rokosová, Radim Jíra, Simona Zmrzlá, Anna Bubníková, Zdeněk Pecháček, Lucie Španbauerová, Miroslav Cáb, Irena Petruželová, Kristýna Michálek Květová, Vladimír Hauser, Josef Kaluža, Zora Valchařová-Poulová, Filip Nebřenský, Václav Krátký, Vlasta Špicnerová, Marie Jansová, Helena Křenková, Miroslav Maršálek, Mikuláš Matoušek, Natálie Neckářová, Filip Bařina, Jan Kačer, Věra Křesadlová, Vanda Hybnerová, Josef Hervert, Petr Vaněk, Jaromír Dulava, Jiří Štrébl, Lubor Novotný, Jan Szymik, Ivo Bureš, Martina Bezoušková, Jana Šulcová, Roman Slovák, Jan Antonín Duchoslav, Iva Janžurová, Lenka Ouhrabková, Michal Kern, Johanna Tesařová, Eduard Jenický, Milena Steinmasslová, Nataša Gáčová, Jan Vaši, Richard Zevel, Petr Kocourek, Leona Ondráčková, Tereza Brandejsová, Miroslav Kumhala, Naděžda Husáková, Václav Neužil ml., Petra Nesvačilová, Johana Matoušková, Miloslav Maršálek, Marián Geišberg, Sabina Remundová, Vojtěch Kotek, Marie Doležalová, Markéta Steiglová, Miroslav Rataj, Vladimíra Zlámalová, Patrik Surovka, Diana Čičmancová, Marián Samek, Anna Šuláková, Halka Třešňáková, Tereza Těžká, Dana Batulková, Lenka Krobotová, Nina Divíšková, Kristýna Kociánová, Jiří Zapletal, Tobiáš Rímský, Pavel Tesař, Martin Veliký, Čeněk Koliáš, Jana Jurečková, Lenka Pavlíčková, Sára Vašková, Miroslav Kočárek, Teresa Trnková, Jakub Hajner, Petr Lněnička, Irena Petružilová, Pavel Striegl, Václav Hanzl, Jana Synková, Jaroslava Pokorná, David Punčochář, Vlastimil Kadeřábek, Eva Indruchová-Vojtová, Michal Mikač, Jan Leflík, Michal Bednář, Martin Vrtáček, Miroslav Hanuš, Vilma Cibulková, Lenka Termerová, Markéta Haroková, Mikuláš Čížek, Tereza Nekudová, Lada Jelínková, Kristýna Hocková, Barbara Chybová, Kateřina Škardová, Alena Dlouhá, Andrea Marečková, Michaela Kubešová, Lucie Ševčíková, Luděk Sobota, Michaela Procházková, Naďa Kovářová, Štěpánka Holadová, Mojmír Maděrič, Josef Kuhn, Iva Poláková, Zuzana Bydžovská, Jan Hájek, Ivan Romančík st., Jan Vlasák, Ján Mistrík, Ondřej Veselý, Tomáš Milostný, Pavel Rímský, Igor Orozovič, Oskar Juchelka, Jiří Zeman, Jiří Pecha, Zuzana Norisová, Martin Pechlát, Zuzana Kronerová, Hanuš Bor, Lenka Vlasáková, Ady Hajdu, Jiří Klem, Kryštof Rímský, Lada Bělašková, Anežka Kubátová, Kristýna Boková, Václav Nič, Jitka Kolmanová, Lucie Vejražková, Magdaléna Sidonová, Roman Luknár, Jitka Sedláčková, Tomáš Bambušek, Daniela Vacková, Viera Pavlíková, Milan Stehlík, Martin Donutil, Monika Matoušková, Ondřej Kokorský, Jiří Hána, Tereza Blažková, Andrea Mohylová, Jarmila Hrabalová, Ondřej Jiráček, Richard Němec, Rozárka Holmanová, Tomáš Mareš, Kristián Štejla, Jan Hospodár, Taťána Zemanová, Jana Damaskinu, Jan Skopeček, Bohdana Pavlíková, Jan Pavel Filipenský, Anna Duchaňová, Petr Studenský, Ondřej Vacke, Jiří Kniha, Kateřina Coufalová, Michal Zelenka, Vojtěch Hrabák, Viktoria Heathy, Vladimír Kohoutek, Ivan Sochor, Natálie Růčková, Jiří N. Jelínek, Tomáš Vardan
  • argenson

Je to potíž bejt hvězdou v pokročilým věku. Taková Jiřina Bohdalová už dvacet let hraje pořád stejně, totéž činí i Miroslav Donutil posledních deset let. Což ve výsledku nemá bejt výtka, páč on tohle jedinej zachraňuje. Ze zbytku čpí nedostatek financí, amatérismus herecký a příběhový, natahované dialogy o hovně, zřetelná inspirace britským humorem zcela nesmyslně narvaná do rádoby moravských reálií. Pryč jsou prostě doby, kdy i poslední vrátnou hrála hvězda Národního divadla, která dokázala dodat šťávu. Tohle nemá šťávu, to je moučnatej bešamel.(28.10.2015)

Kvůli neustálým reklamám v televizi jsme se zařekli, že to bude kravina jak na Nově a dívat se na to nebudeme. Nakonec jsme se kolem půlky seriálu dívat přece jen začali a už neskončili. Není to tak velký průšvih, jak to v ukázkách vypadalo. Někteří herci a jejich postavy jsou celkem povedení. Zde jsem dodatečně zjistil, že to kopíruje původní anglický seriál a to ledacos vysvětluje, za mě to však spíš hodnocení snižuje. Suma sumárum je to koukatelné, místy i zábavně, dnes však podruhé musím souhlasit se zde aktuálními 54%.(9.12.2015)

Po veľmi dlhej dobe seriál z "domácej" produkcie, ktorý má zaujal. Možno aj vďaka tomu, že scenáristi majú z čoho čerpať. A navyše kolorit postáv mi veľmi pripomína náš vidiek, viac ako ten český. Po prvých dvoch dieloých 4* Edit po 7.ep. druhej série: Seriál po fajn začiatku stratil dych a osciluje medzi príjemným priemerom a nudnou trápnosťou. Ale stále to považujem za najlepší seriál posledných rokov z CZ/Sk produkcie a rád ho dopozeram až do konca. 3*(14.9.2015)

• PKD

Absolutní trapárna s absolutně trapným (už hodně dlouho) Donutilem,která vás nutí přemýšlet nad tím,proč bych si sakra,měl pouštět ubohou a trapnou kopii,když máme k dispozici skvělý originál. Fakt nechápu,proč??? CZ tv ´´tvorba´´ je opravdu a definitivně v hajzlu. A snaha,přenášet typicky britský feeling do toho našeho ´´skvělého´´ prostředí,je debilita vesmírných rozměrů. Zkuste udělat s Donutilem Červeného Trpaslíka,to by asi nedopadlo o nic méně debilněji.(13.10.2018)

• Rockerman

Není to žádný zázrak a scénář je průhledný, jak sklo, ale pro mne je to příjemné překvapení a když to srovnám s hrůzostrašným "Přístavem" na Primě, tak mi vychází stárnoucí doktor Martin, jako jednoznačný vítěz. Na rozdíl od "primáckého" seriálu jsem se několikrát od srdce zasmál. Vtipy a humorné scény jsou povětšinou založeny na trapasech a nedorozuměních a i špetka humoru černého se objevila. Určitě se nebudu dívat na každý díl, ale občas, když se budu chtít nenáročně a neurážlivě pobavit, tak si Míru Donutila pustím.(5.9.2015)

• - Miroslav Donutil hral zatiaľ iba v dvoch seriáloch, a to Hotel Herbich (od r. 1999) a Četnické humoresky (od r. 1997). Producent mu povedal: „Mám možnosť kúpiť práva k anglickému seriálu, ktorý je v Európe úspešný, a kúpim ich len vtedy, ak budete hrať hlavnú rolu.“ Scenár sa Donutilovi zapáčil, tak súhlasil. (krasomama)

• - Natáčelo se od jara 2014, přičemž fiktivní beskydskou vesničku Protějov zastoupila obec Velké Karlovice a doktorovu ordinaci 260 let stará budova fary místní římskokatolické farnosti.

• - Pri nakrúcaní v Beskydách zažili všetky ročné obdobia. Pre Miroslava Donutila bolo najťažšie zmieriť sa s tým, že doktor Martin sa stále pohybuje v obleku, či je vonku 35 stupňov alebo mínus 15. (krasomama)