Doktor Martin (TV seriál)

Doktor Martin

Komedie / Rodinný / Drama

Česko / Slovensko, 2015 - 2016, 27 h 41 min (Minutáž: 32x52 min)

Petr Zahrádka

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová, Tereza Vilišová, Adam Vohánka, Barbora Milotová, Jiří Bartoň, Lukáš Latinák, Matyáš Svoboda, Jan Václavík, Petra Polnišová, Martin Šostý, Milan Zupko, Michaela Petřeková, Rostislav Trtík, Milan Kňažko, Václav Helšus, Jana Hubinská, Aleš Bílík, Vladimír Čapka, Jiří Vobecký, Marek Dobeš, Jan Vápeník, Eva Šťastná, Petr Grůša, Barbora Lukešová, Andrej Polák, Jiří Jelínek ml., Natálie Drabiščáková, Linda Svobodová, Milan Malinovský, Eva Rudolphijová, Jan Hraběta, Robert Mikluš, Eva Nosálková-Leinweberová, Ivo Gogál, Vojtěch Machuta, Josef Beck, Jan Špaubauer, Petr Šimčák, Martina Birmová, Petr Vančura, Milan Duchek, Radovan Masár, Zuzana Onufráková, František Strnad, René Šmotek, David Viktora, Iveta Kolovratníková, Zdena Przebindová, Ludmila Forétková, Michala Fišárová, Kateřina Krejčí, Jan Řezníček, Vladan Hýl, Renáta Klemensová, Petr Koutecký, René Přibil, Petr Kleňha, Marie Ludvíková, Václav Veselý, Robin Soudek, Leoš Juráček, Kateřina Rakovčíková, Robin Sobek, Jaroslav Plesl, Miroslav Krobot, Ivana Hloužková, Otmar Brancuzský, Tereza Rokosová, Radim Jíra, Simona Zmrzlá, Anna Bubníková, Zdeněk Pecháček, Lucie Španbauerová, Miroslav Cáb, Irena Petruželová, Kristýna Květová, Vladimír Hauser, Josef Kaluža, Zora Valchařová-Poulová, Filip Nebřenský, Václav Krátký, Vlasta Špicnerová, Marie Jansová, Helena Křenková, Miroslav Maršálek, Mikuláš Matoušek, Natálie Neckářová, Filip Bařina, Jan Kačer, Věra Křesadlová, Vanda Hybnerová, Josef Hervert, Petr Vaněk, Jaromír Dulava, Jiří Štrébl, Lubor Novotný, Jan Szymik, Ivo Bureš, Martina Gasparovičová-Bezoušková, Jana Šulcová, Roman Slovák, Jan Antonín Duchoslav, Iva Janžurová, Lenka Ouhrabková, Michal Kern, Johanna Tesařová, Eduard Jenický, Milena Steinmasslová, Nataša Gáčová, Jan Vaši, Richard Zevel, Petr Kocourek, Leona Ondráčková, Tereza Brandejsová, Miroslav Kumhala, Naděžda Husáková, Václav Neužil ml., Petra Nesvačilová, Johana Matoušková, Miloslav Maršálek, Marián Geišberg, Sabina Remundová, Vojtěch Kotek, Marie Doležalová, Markéta Steiglová, Miroslav Rataj, Vladimíra Zlámalová, Patrik Surovka, Diana Čičmancová, Marián Samek, Anna Šuláková, Halka Třešňáková, Tereza Těžká, Dana Batulková, Lenka Krobotová, Nina Divíšková, Kristýna Kociánová, Jiří Zapletal, Tobiáš Rímský, Pavel Tesař, Martin Veliký, Čeněk Koliáš, Jana Jurečková, Lenka Pavlíčková, Sára Vašková, Miroslav Kočárek, Teresa Trnková, Jakub Hajner, Petr Lněnička, Irena Petružilová, Pavel Striegl, Václav Hanzl, Jana Synková, Jaroslava Pokorná, David Punčochář, Vlastimil Kadeřábek, Eva Indruchová-Vojtová, Michal Mikač, Jan Leflík, Michal Bednář, Martin Vrtáček, Miroslav Hanuš, Vilma Cibulková, Lenka Termerová, Markéta Haroková, Mikuláš Čížek, Tereza Nekudová, Lada Jelínková, Kristýna Hocková, Barbara Chybová, Kateřina Škardová, Alena Dlouhá, Andrea Marečková, Michaela Kubešová, Lucie Ševčíková, Luděk Sobota, Michaela Procházková, Naďa Kovářová, Štěpánka Holadová, Mojmír Maděrič, Josef Kuhn, Iva Poláková, Zuzana Bydžovská, Jan Hájek, Ivan Romančík st., Jan Vlasák, Ján Mistrík, Ondřej Veselý, Tomáš Milostný, Pavel Rímský, Igor Orozovič, Oskar Juchelka, Jiří Zeman, Jiří Pecha, Zuzana Norisová, Martin Pechlát, Zuzana Kronerová, Hanuš Bor, Lenka Vlasáková, Ady Hajdu, Jiří Klem, Kryštof Rímský, Lada Bělašková, Anežka Kubátová, Kristýna Boková, Václav Nič, Jitka Kolmanová, Lucie Vejražková, Magdaléna Sidonová, Roman Luknár, Jitka Sedláčková, Tomáš Bambušek, Daniela Vacková, Viera Pavlíková, Milan Stehlík, Martin Donutil, Monika Matoušková, Ondřej Kokorský, Jiří Hána, Tereza Blažková, Andrea Mohylová, Jarmila Hrabalová, Ondřej Jiráček, Richard Němec, Rozárka Holmanová, Tomáš Mareš, Kristián Štejla, Jan Hospodár, Taťána Zemanová, Jana Damaskinu, Jan Skopeček, Bohdana Pavlíková, Jan Pavel Filipenský, Anna Duchaňová, Petr Studenský, Ondřej Vacke, Jiří Kniha, Kateřina Coufalová, Michal Zelenka, Vojtěch Hrabák, Viktoria Heathy, Vladimír Kohoutek
  • KASUGI

Pražáci už těžká demence. Vinaři byly svojí "moravštinou" na pěst, ale včerty, ještě to byla jižní morava, ale tohle už je na zabití! Tak kurva buď ten příběh umístím do fiktivní oblasti (Protějov nestačí, když jedním směrem jsou Velké Karlovice, druhým Vsetín a všecko jsou to beskydy), nebo to dám třeba do severních čech. To je nějaká čecháčská moravafóbie, nebo jak? Amíci nestráví film s titulky a proto se přetáčejí remaky v angličtině, tak veškeré české filmy a seriály směrovány na moravu budou už prostě navždycky : "je to jasný...", "tak jsem přemejšlel", "poď na voběd" a do toho všeho vyhrává cymbál Nechoď Janku přes Polanku. Choďte už s tým do piči! Jak v jednom americkém filmu, kde fanoušek rockové kapely nosil triko Obituary a na hlavě punk číro... Zlaté Slovácko sa nesúdí. A seriál jako takový? Jo, dá se to. EDIT: Ne, nedá se to, hvězda dolů.(4.9.2015)

Po třináctém dílu si už můžu dovolit sepsat komentář. Seriál úplně nenadchne, ale ani nenaštve - a já se po x letech konečně zase těším na další díl českého seriálu. Důvod je ovšem jediný: Donutil - a to i přesto, že mi už cca 10 let skoro ve všem televizním leze na nervy. Zde má ovšem roli takřka na míru, hraje parádně a jeho postava hmatatelně leze na nervy ostatním. Dále je tu dostatek dobrých herců (Štěpánková, Kopta...), občas se mihnou i luxusní big-camea (Krobot!!). Postavy jsou rovněž různorodé, víceméně rázovité - a některé jsou ještě nesnesitelnější než Elinger. Napsal bych toho víc, ale nechám to kdyžtak na jindy. Prozatím shrnuji: u mne spokojenost. P.S. Netrpí Elinger Aspergerovým syndromem?(20.11.2015)

• JamesSi

A není nějaká ta ovce březí? Česká Televize zase skóruje v dosti WTF seriálu. Doktor Martin (ne "obvoďák", ale doktor) přijíždí do Velkých Karlovic poblíž malého socialistického státu Slovensko (kde zjevně nikdo neumí s počítači až na syna instalatéra a hackera s akném). Jelikož jsem byl v dané vesnici už párkrát, mohu potvrdit, že seriál zde neukazuje skutečný život obyvatel, ale spíše venkov z pohledu typického pražského scénáristy. Když se mi narodil syn měl jsem vizi. Hořící kříž. Já, on - a oba jsme instalatéři. Dočkáte se všemožných nemocí (například "hnačka") a řešení stylu Dr. Chaus - jednou to diagnostikuju špatně, podruhé taky, ale na potřetí je to vždy správně. Je tu pár dobrých nápadů - jako rozhlas/rádio, které přes internet poslouchají všichni novináři z kraje (proč? nemají co dělat? jsou to hackeři s akné?). Herectví kulhá a občas se to trošku táhne. Vtipy někdy slušně fungují, jindy vůbec. 1,5*/5 Pořekadlo: *Pan Donutil mlčí se zamračeným výrazem*(11.9.2015)

Možná bych dal i víc hvězd, kdyby nedocházelo někdy to krkolomné naroubování masek, účesů, situací a vůbec všeho z britského prostředí na to české, tedy moravské. Policajt z dnešní doby, co vypsdá jako za Vacátka - to vážně ne. Škoda, že Češi nepřichází z vlastními seriály a musí se vše kopírovat. To je smrt českých seriálů...(5.12.2015)

Od začiatku tu je navodený dojem takého zvláštneho outsidera a pritom mu divák bude fandiť. Veľmi mi to pripomínalo seriál Zapadákov a až po prečítaní recenzií som sa dozvedel, že existuje anglický originál, do ktorého mi ten humor pasuje. I napriek tomu a to vďaka výberu hlavných postáv sa mi seriál pozdával. Postavičky Protějova sú tak bláznivé a čudné, až sú úplne ako reálne.(8.1.2016)

• - Miroslav Donutil hral zatiaľ iba v dvoch seriáloch, a to Hotel Herbich (od r. 1999) a Četnické humoresky (od r. 1997). Producent mu povedal: „Mám možnosť kúpiť práva k anglickému seriálu, ktorý je v Európe úspešný, a kúpim ich len vtedy, ak budete hrať hlavnú rolu.“ Scenár sa Donutilovi zapáčil, tak súhlasil. (krasomama)

• - Natáčelo se od jara 2014, přičemž fiktivní beskydskou vesničku Protějov zastoupila obec Velké Karlovice a doktorovu ordinaci 260 let stará budova fary místní římskokatolické farnosti. (Elwanelyn)

• - Pri nakrúcaní v Beskydách zažili všetky ročné obdobia. Pre Miroslava Donutila bolo najťažšie zmieriť sa s tým, že doktor Martin sa stále pohybuje v obleku, či je vonku 35 stupňov alebo mínus 15. (krasomama)