Doktor Martin (TV seriál)

Doktor Martin

Komedie / Rodinný / Drama

Česko / Slovensko, 2015–2016, 27 h 41 min (Minutáž: 32x52 min)

Petr Zahrádka

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová, Tereza Vilišová, Adam Vohánka, Barbora Milotová, Jiří Bartoň, Lukáš Latinák, Matyáš Svoboda, Jan Václavík, Petra Polnišová, Martin Šostý, Milan Zupko, Michaela Petřeková, Rostislav Trtík, Milan Kňažko, Václav Helšus, Jana Hubinská, Aleš Bílík, Vladimír Čapka, Jiří Vobecký, Marek Dobeš, Jan Vápeník, Eva Šťastná, Petr Grůša, Barbora Lukešová, Andrej Polák, Natálie Drabiščáková, Linda Svobodová, Milan Malinovský, Eva Rudolphijová, Jan Hraběta, Robert Mikluš, Eva Leinweberová, Ivo Gogál, Vojtěch Machuta, Josef Beck, Jan Špaubauer, Petr Šimčák, Martina Birmová, Petr Vančura, Milan Duchek, Radovan Masár, Zuzana Onufráková, František Strnad, René Šmotek, David Viktora, Iveta Kolovratníková, Zdena Przebindová, Ludmila Forétková, Michala Fišárová, Kateřina Krejčí, Jan Řezníček, Vladan Hýl, Renáta Klemensová, Petr Koutecký, René Přibil, Petr Kleňha, Marie Ludvíková, Václav Veselý, Robin Soudek, Leoš Juráček, Kateřina Rakovčíková, Robin Sobek, Jaroslav Plesl, Miroslav Krobot, Ivana Hloužková, Otmar Brancuzský, Tereza Rokosová, Radim Jíra, Simona Zmrzlá, Anna Bubníková, Zdeněk Pecháček, Lucie Španbauerová, Miroslav Cáb, Irena Petruželová, Kristýna Květová, Vladimír Hauser, Josef Kaluža, Zora Valchařová-Poulová, Filip Nebřenský, Václav Krátký, Vlasta Špicnerová, Marie Jansová, Helena Křenková, Miroslav Maršálek, Mikuláš Matoušek, Natálie Neckářová, Filip Bařina, Jan Kačer, Věra Křesadlová, Vanda Hybnerová, Josef Hervert, Petr Vaněk, Jaromír Dulava, Jiří Štrébl, Lubor Novotný, Jan Szymik, Ivo Bureš, Martina Bezoušková, Jana Šulcová, Roman Slovák, Antonín Duchoslav, Iva Janžurová, Lenka Ouhrabková, Michal Kern, Johanna Tesařová, Eduard Jenický, Milena Steinmasslová, Nataša Gáčová, Jan Vaši, Richard Zevel, Petr Kocourek, Leona Ondráčková, Tereza Brandejsová, Miroslav Kumhala, Naděžda Husáková, Václav Neužil ml., Petra Nesvačilová, Johana Matoušková, Miloslav Maršálek, Marián Geišberg, Sabina Remundová, Vojtěch Kotek, Marie Doležalová, Markéta Steiglová, Miroslav Rataj, Vladimíra Zlámalová, Patrik Surovka, Diana Čičmancová, Marián Samek, Anna Šuláková, Halka Třešňáková, Tereza Těžká, Dana Batulková, Lenka Krobotová, Nina Divíšková, Kristýna Kociánová, Jiří Zapletal, Tobiáš Rímský, Pavel Tesař, Martin Veliký, Čeněk Koliáš, Jana Jurečková, Lenka Pavlíčková, Sára Vašková, Miroslav Kočárek, Teresa Trnková, Jakub Hajner, Petr Lněnička, Irena Petružilová, Pavel Striegl, Václav Hanzl, Jana Synková, Jaroslava Pokorná, David Punčochář, Vlastimil Kadeřábek, Eva Indruchová-Vojtová, Michal Mikač, Jan Leflík, Michal Bednář, Martin Vrtáček, Miroslav Hanuš, Vilma Cibulková, Lenka Termerová, Markéta Haroková, Mikuláš Čížek, Tereza Nekudová, Lada Jelínková, Kristýna Hocková, Barbara Chybová, Kateřina Škardová, Alena Dlouhá, Andrea Marečková, Michaela Kubešová, Lucie Ševčíková, Luděk Sobota, Michaela Procházková, Naďa Kovářová, Štěpánka Holadová, Mojmír Maděrič, Josef Kuhn, Iva Poláková, Zuzana Bydžovská, Jan Hájek, Ivan Romančík st., Jan Vlasák, Ján Mistrík, Ondřej Veselý, Tomáš Milostný, Pavel Rímský, Igor Orozovič, Oskar Juchelka, Jiří Zeman, Jiří Pecha, Zuzana Norisová, Martin Pechlát, Zuzana Kronerová, Hanuš Bor, Lenka Vlasáková, Ady Hajdu, Jiří Klem, Kryštof Rímský, Lada Bělašková, Anežka Kubátová, Kristýna Boková, Václav Nič, Jitka Kolmanová, Lucie Vejražková, Magdaléna Sidonová, Roman Luknár, Jitka Sedláčková, Tomáš Bambušek, Daniela Vacková, Viera Pavlíková, Milan Stehlík, Martin Donutil, Monika Matoušková, Ondřej Kokorský, Jiří Hána, Tereza Blažková, Andrea Mohylová, Jarmila Hrabalová, Ondřej Jiráček, Richard Němec, Rozárka Holmanová, Tomáš Mareš, Kristián Štejla, Jan Hospodár, Taťána Zemanová, Jana Damaskinu, Jan Skopeček, Bohdana Pavlíková, Jan Pavel Filipenský, Anna Duchaňová, Petr Studenský, Ondřej Vacke, Jiří Kniha, Kateřina Coufalová, Michal Zelenka, Vojtěch Hrabák, Viktoria Heathy, Vladimír Kohoutek, Ivan Sochor, Natálie Růčková, Jiří N. Jelínek

Co si budeme povídat, britové komedie umí a jejich styl humoru je blízký českému publiku a tak má doktor Martin u mě stoupající tendence hodnocení. A protože se seriál opravdu drží britského scénáře (stačí se podívat na youtube na některé scény ze seriálu Doc Martin, které jsou dvojčetem těch co vidíte na ČT) , a protože Doc Martin je v Británii tak oblíbený, že má několik sérií, očekávám velké věci. Po dlouhé době je Doktor Martin seriál, který mě donutí zapnout televizi.(3.10.2015)

• papaguy

Reálie přenesené z britského prostředí do Beskyd (hlavně ta sousedská pospolitost) působí uměle. Po pár dílech se to z komedie mění na frašku. To by tolik nevadilo, pokud by to scénáristé nepřekombinovávali a hlavně, kdyby to bylo zvládnuté herecky. V seriálu ale vedle sebe hrají jak kvalitní herci, tak druhá liga, což působí dost nevyrovnaným dojmem. Přibližně v polovině série snižuji ze tří hvězdiček na dvě a doufám, že ČT buď zvedne laťku kvality, nebo od točení další série upustí. || Neupustilo. Nezvednulo. Nuda Beskydech na pokračování.(23.12.2015)

• KASUGI

Pražáci už těžká demence. Vinaři byly svojí "moravštinou" na pěst, ale včerty, ještě to byla jižní morava, ale tohle už je na zabití! Tak kurva buď ten příběh umístím do fiktivní oblasti (Protějov nestačí, když jedním směrem jsou Velké Karlovice, druhým Vsetín a všecko jsou to beskydy), nebo to dám třeba do severních čech. To je nějaká čecháčská moravafóbie, nebo jak? Amíci nestráví film s titulky a proto se přetáčejí remaky v angličtině, tak veškeré české filmy a seriály směrovány na moravu budou už prostě navždycky : "je to jasný...", "tak jsem přemejšlel", "poď na voběd" a do toho všeho vyhrává cymbál Nechoď Janku přes Polanku. Choďte už s tým do piči! Jak v jednom americkém filmu, kde fanoušek rockové kapely nosil triko Obituary a na hlavě punk číro... Zlaté Slovácko sa nesúdí. A seriál jako takový? Jo, dá se to. EDIT: Ne, nedá se to, hvězda dolů.(4.9.2015)

• slunicko2

Nehorázný děj i postavy. 1) V seriálu se vyskytují pouze dva typy postav: neskutečně stupidní a skutečně stupidní. Připomíná mi to Cimrmanova debila a blbečka z Vyšetřování ztráty třídní knihy. Koncept chvílemi působí směšně, ale většinou jen trapně. 2) Ale je tu 64letý Miroslav Donutil a krásné prostředí Velkých Karlovic, no tak jo, no...(30.12.2015)

Prvních pár dílú úsměvný, přímočarý humor, oddychovka. Pak natahovaná nuda, a povedený poslední díl. Vtipné okamžiky: doktor v rádiu, kontaminovaná voda, Martinovo jednání s lidmi, a pecka byla když Čvančarové při líbání řekl, že jí smrdí z pusy :) Série 2/4 - povedený díl s přejetým psem, zamilovanou tetou a ten konec:) Druhá série byla stějně dobrá jako první.(19.2.2016)

• - Na konci epizody Šťastně až do smrti (2016) se doktor Martin (Miroslav Donutil) loučí před svou ordinací s Lídou Klasnovou (Jitka Čvančarová) a poté k němu přichází sestřička Irena Bezáková (Gabriela Marcinková). Pak ze dveří ordinace vychází jeden z pacientů, který čeká na vyšetření, řekne nevhodnou poznámku, sestřička Irena na něj zakřičí a zažene ho zpět do ordinace, pak doktora Martina pohladí po rameni a také odejde zpět do ordinace. Na začátku epizody Staré lásky (2016) je tato situace opět odvysílána, ale pouze ve zkrácené podobě. Část, kdy přijde před ordinaci jeden z pacientů, zde zcela chybí. (David7)

• - Natáčelo se od jara 2014, přičemž fiktivní beskydskou vesničku Protějov zastoupila obec Velké Karlovice a doktorovu ordinaci 260 let stará budova fary místní římskokatolické farnosti. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Miroslav Donutil hral zatiaľ iba v dvoch seriáloch, a to Hotel Herbich (od r. 1999) a Četnické humoresky (od r. 1997). Producent mu povedal: „Mám možnosť kúpiť práva k anglickému seriálu, ktorý je v Európe úspešný, a kúpim ich len vtedy, ak budete hrať hlavnú rolu.“ Scenár sa Donutilovi zapáčil, tak súhlasil. (krasomama)