Doktor Martin (TV seriál)

Doktor Martin

Komedie / Rodinný / Drama

Česko / Slovensko, 2015 - 2016, 27 h 41 min (Minutáž: 32x52 min)

Petr Zahrádka

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová, Tereza Vilišová, Adam Vohánka, Barbora Milotová, Jiří Bartoň, Lukáš Latinák, Matyáš Svoboda, Jan Václavík, Petra Polnišová, Martin Šostý, Milan Zupko, Michaela Petřeková, Rostislav Trtík, Milan Kňažko, Václav Helšus, Jana Hubinská, Aleš Bílík, Vladimír Čapka, Jiří Vobecký, Marek Dobeš, Jan Vápeník, Eva Šťastná, Petr Grůša, Barbora Lukešová, Andrej Polák, Jiří Jelínek ml., Natálie Drabiščáková, Linda Svobodová, Milan Malinovský, Eva Rudolphijová, Jan Hraběta, Robert Mikluš, Eva Nosálková-Leinweberová, Ivo Gogál, Vojtěch Machuta, Josef Beck, Jan Špaubauer, Petr Šimčák, Martina Birmová, Petr Vančura, Milan Duchek, Radovan Masár, Zuzana Onufráková, František Strnad, René Šmotek, David Viktora, Iveta Kolovratníková, Zdena Przebindová, Ludmila Forétková, Michala Fišárová, Kateřina Krejčí, Jan Řezníček, Vladan Hýl, Renáta Klemensová, Petr Koutecký, René Přibil, Petr Kleňha, Marie Ludvíková, Václav Veselý, Robin Soudek, Leoš Juráček, Kateřina Rakovčíková, Robin Sobek, Jaroslav Plesl, Miroslav Krobot, Ivana Hloužková, Otmar Brancuzský, Tereza Rokosová, Radim Jíra, Simona Zmrzlá, Anna Bubníková, Zdeněk Pecháček, Lucie Španbauerová, Miroslav Cáb, Irena Petruželová, Kristýna Květová, Vladimír Hauser, Josef Kaluža, Zora Valchařová-Poulová, Filip Nebřenský, Václav Krátký, Vlasta Špicnerová, Marie Jansová, Helena Křenková, Miroslav Maršálek, Mikuláš Matoušek, Natálie Neckářová, Filip Bařina, Jan Kačer, Věra Křesadlová, Vanda Hybnerová, Josef Hervert, Petr Vaněk, Jaromír Dulava, Jiří Štrébl, Lubor Novotný, Jan Szymik, Ivo Bureš, Martina Gasparovičová-Bezoušková, Jana Šulcová, Roman Slovák, Jan Antonín Duchoslav, Iva Janžurová, Lenka Ouhrabková, Michal Kern, Johanna Tesařová, Eduard Jenický, Milena Steinmasslová, Nataša Gáčová, Jan Vaši, Richard Zevel, Petr Kocourek, Leona Ondráčková, Tereza Brandejsová, Miroslav Kumhala, Naděžda Husáková, Václav Neužil ml., Petra Nesvačilová, Johana Matoušková, Miloslav Maršálek, Marián Geišberg, Sabina Remundová, Vojtěch Kotek, Marie Doležalová, Markéta Steiglová, Miroslav Rataj, Vladimíra Zlámalová, Patrik Surovka, Diana Čičmancová, Marián Samek, Anna Šuláková, Halka Třešňáková, Tereza Těžká, Dana Batulková, Lenka Krobotová, Nina Divíšková, Kristýna Kociánová, Jiří Zapletal, Tobiáš Rímský, Pavel Tesař, Martin Veliký, Čeněk Koliáš, Jana Jurečková, Lenka Pavlíčková, Sára Vašková, Miroslav Kočárek, Teresa Trnková, Jakub Hajner, Petr Lněnička, Irena Petružilová, Pavel Striegl, Václav Hanzl, Jana Synková, Jaroslava Pokorná, David Punčochář, Vlastimil Kadeřábek, Eva Indruchová-Vojtová, Michal Mikač, Jan Leflík, Michal Bednář, Martin Vrtáček, Miroslav Hanuš, Vilma Cibulková, Lenka Termerová, Markéta Haroková, Mikuláš Čížek, Tereza Nekudová, Lada Jelínková, Kristýna Hocková, Barbara Chybová, Kateřina Škardová, Alena Dlouhá, Andrea Marečková, Michaela Kubešová, Lucie Ševčíková, Luděk Sobota, Michaela Procházková, Naďa Kovářová, Štěpánka Holadová, Mojmír Maděrič, Josef Kuhn, Iva Poláková, Zuzana Bydžovská, Jan Hájek, Ivan Romančík st., Jan Vlasák, Ján Mistrík, Ondřej Veselý, Tomáš Milostný, Pavel Rímský, Igor Orozovič, Oskar Juchelka, Jiří Zeman, Jiří Pecha, Zuzana Norisová, Martin Pechlát, Zuzana Krónerová, Hanuš Bor, Lenka Vlasáková, Ady Hajdu, Jiří Klem, Kryštof Rímský, Lada Bělašková, Anežka Kubátová, Kristýna Boková, Václav Nič, Jitka Kolmanová, Lucie Vejražková, Magdaléna Sidonová, Roman Luknár, Jitka Sedláčková, Tomáš Bambušek, Daniela Vacková, Viera Pavlíková, Milan Stehlík, Martin Donutil, Monika Matoušková, Ondřej Kokorský, Jiří Hána, Tereza Blažková, Andrea Mohylová, Jarmila Hrabalová, Ondřej Jiráček, Richard Němec, Rozárka Holmanová, Tomáš Mareš, Kristián Štejla, Jan Hospodár, Taťána Zemanová, Jana Damaskinu, Jan Skopeček, Bohdana Pavlíková, Jan Pavel Filipenský, Anna Duchaňová, Petr Studenský, Ondřej Vacke, Jiří Kniha, Kateřina Coufalová, Michal Zelenka, Vojtěch Hrabák, Viktoria Heathy, Vladimír Kohoutek, Ivan Sochor
  • DavidWebb

On sa asi ten globálny prediktor fakticky sťahuje. Žeby do Čiech? Kedysi amíci pretáčali cudzojazyčné filmy a seriály (čo za niečo stáli) na svoj obraz a voalá, ja čumím na Doktora Martina, ktorýžto je vlastne pretočený britský Doc Martin do češtiny koxo! Samozrejme prispôsobený na česko-slovenské pomery ale v zásade tam kopírujú jednu scénu za druhou. Ak by to bol originálny počin, tak by to v mojich očiach získalo väčší kredit, bez ohľadu nato, občas toho Donutila dám...(5.9.2015)

• Tommassi3

Tak po dvou epizodách starého nového seriálu s názvem Doktor Martin musím bohužel říct, že bych nakonec radši uvítal dokument pojednávající o našem bývalém olympijském kanoistovi, k čemuž by název mohl samozřejmě mírně svádět.. Britský originál neznám, tahle typicky česky upocená umorousaná licenční opisovačka mě však rozhodně k dohnání restu nepřemluví, zejména když ani standartně dobrý Miroslav Donutil či k mému - stále ještě - překvapení projekt od projektu lepší Vašek Kopta nový (kr)kavčí seriálek z těch zatuchlých domácích seriálových vod zrovna dvakrát nevytáhne.. A tak mě tenhle jednooký král jen znovu utvrzuje v teorii, že momentálně zkrátka trpíme fatálním nedostatkem kvalitních scénáristů v té naší české kotlině, když už i česká televize musí franšízou krást nápady jinde.. Zvlášť mě však zaráží skutečnost, že oba tyhle licencované patvary natočil jeden režisér, a to rozhodně žádný machr.. Prostě Kozel Zahradníkem !! Sorry, pane Zahrádko, ale tohle ne !! Tenhle nehorázně pomalým tempem odvyprávěný negradující ospalý bráška zoufalého Doktora z Hor a těch o něco málo zoufalejších z Počátků, kde se stejně znovu jen donekonečna řeší vztahy, jsem si skutečně nepřál..(4.9.2015)

Ze začátku dost vtipné (i když Miroslav Donutil se svých hereckých manýr asi nezbaví, na druhou stranu, mnoho z nich je ještě stále zábavných), s dalšími díly ale přibývalo fádních a klasických, ale i překvapivých (rodiče) situací. Pohodový seriál, žádný extrémní průšvih. Uvidíme dál. Jo a ani s originálem tohoto seriálu, až na pár záběrů, obeznámen nejsem.(22.12.2015)

• velkyvezir

A mimo Prahu nikde jiní herci nejsou, že v čemkoliv s dějem mimo Prahu se pořád objevují pražští herci? Ostrava, Opava, Třinec atd., tam nemají žádná divadla, jejichž herci by hráli v seriálu s lokací jejich krajiny? Už je to fakt neúnosné, jak český film v takové míře ignoruje všechny ty talenty působící v mimopražských divadlech, jedno jestli v českých, moravských nebo slezských. A ta zdravotní sestra? Ta by letěla, než by stačila otevřít pusu. Ta je morous, ne Martin. Suma sumárum: jedna hvězda, protože odpad nedávám, druhá za Beskydy. --- Po dvou a půl dílech druhé řady snižují na jedna. Je to nudné a postava Čvančarové je furt jak fízl všude, až je to trapné...(27.9.2015)

• papaguy

Reálie přenesené z britského prostředí do Beskyd (hlavně ta sousedská pospolitost) působí uměle. Po pár dílech se to z komedie mění na frašku. To by tolik nevadilo, pokud by to scénáristé nepřekombinovávali a hlavně, kdyby to bylo zvládnuté herecky. V seriálu ale vedle sebe hrají jak kvalitní herci, tak druhá liga, což působí dost nevyrovnaným dojmem. Přibližně v polovině série snižuji ze tří hvězdiček na dvě a doufám, že ČT buď zvedne laťku kvality, nebo od točení další série upustí. || Neupustilo. Nezvednulo. Nuda Beskydech na pokračování.(23.12.2015)

• - Natáčelo se od jara 2014, přičemž fiktivní beskydskou vesničku Protějov zastoupila obec Velké Karlovice a doktorovu ordinaci 260 let stará budova fary místní římskokatolické farnosti. (Elwanelyn)

• - Pri nakrúcaní v Beskydách zažili všetky ročné obdobia. Pre Miroslava Donutila bolo najťažšie zmieriť sa s tým, že doktor Martin sa stále pohybuje v obleku, či je vonku 35 stupňov alebo mínus 15. (krasomama)

• - Miroslav Donutil hral zatiaľ iba v dvoch seriáloch, a to Hotel Herbich (od r. 1999) a Četnické humoresky (od r. 1997). Producent mu povedal: „Mám možnosť kúpiť práva k anglickému seriálu, ktorý je v Európe úspešný, a kúpim ich len vtedy, ak budete hrať hlavnú rolu.“ Scenár sa Donutilovi zapáčil, tak súhlasil. (krasomama)