Doktor Martin (TV seriál)

Doktor Martin

Komedie / Rodinný / Drama

Česko / Slovensko, 2015 - 2016, 27 h 41 min (Minutáž: 32x52 min)

Petr Zahrádka

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová, Tereza Vilišová, Adam Vohánka, Barbora Milotová, Jiří Bartoň, Lukáš Latinák, Matyáš Svoboda, Jan Václavík, Petra Polnišová, Martin Šostý, Milan Zupko, Michaela Petřeková, Rostislav Trtík, Milan Kňažko, Václav Helšus, Jana Hubinská, Aleš Bílík, Vladimír Čapka, Jiří Vobecký, Marek Dobeš, Jan Vápeník, Eva Šťastná, Petr Grůša, Barbora Lukešová, Andrej Polák, Jiří Jelínek ml., Natálie Drabiščáková, Linda Svobodová, Milan Malinovský, Eva Rudolphijová, Jan Hraběta, Robert Mikluš, Eva Nosálková-Leinweberová, Ivo Gogál, Vojtěch Machuta, Josef Beck, Jan Špaubauer, Petr Šimčák, Martina Birmová, Petr Vančura, Milan Duchek, Radovan Masár, Zuzana Onufráková, František Strnad, René Šmotek, David Viktora, Iveta Kolovratníková, Zdena Przebindová, Ludmila Forétková, Michala Fišárová, Kateřina Krejčí, Jan Řezníček, Vladan Hýl, Renáta Klemensová, Petr Koutecký, René Přibil, Petr Kleňha, Marie Ludvíková, Václav Veselý, Robin Soudek, Leoš Juráček, Kateřina Rakovčíková, Robin Sobek, Jaroslav Plesl, Miroslav Krobot, Ivana Hloužková, Otmar Brancuzský, Tereza Rokosová, Radim Jíra, Simona Zmrzlá, Anna Bubníková, Zdeněk Pecháček, Lucie Španbauerová, Miroslav Cáb, Irena Petruželová, Kristýna Květová, Vladimír Hauser, Josef Kaluža, Zora Valchařová-Poulová, Filip Nebřenský, Václav Krátký, Vlasta Špicnerová, Marie Jansová, Helena Křenková, Miroslav Maršálek, Mikuláš Matoušek, Natálie Neckářová, Filip Bařina, Jan Kačer, Věra Křesadlová, Vanda Hybnerová, Josef Hervert, Petr Vaněk, Jaromír Dulava, Jiří Štrébl, Lubor Novotný, Jan Szymik, Ivo Bureš, Martina Gasparovičová-Bezoušková, Jana Šulcová, Roman Slovák, Jan Antonín Duchoslav, Iva Janžurová, Lenka Ouhrabková, Michal Kern, Johanna Tesařová, Eduard Jenický, Milena Steinmasslová, Nataša Gáčová, Jan Vaši, Richard Zevel, Petr Kocourek, Leona Ondráčková, Tereza Brandejsová, Miroslav Kumhala, Naděžda Husáková, Václav Neužil ml., Petra Nesvačilová, Johana Matoušková, Miloslav Maršálek, Marián Geišberg, Sabina Remundová, Vojtěch Kotek, Marie Doležalová, Markéta Steiglová, Miroslav Rataj, Vladimíra Zlámalová, Patrik Surovka, Diana Čičmancová, Marián Samek, Anna Šuláková, Halka Třešňáková, Tereza Těžká, Dana Batulková, Lenka Krobotová, Nina Divíšková, Kristýna Kociánová, Jiří Zapletal, Tobiáš Rímský, Pavel Tesař, Martin Veliký, Čeněk Koliáš, Jana Jurečková, Lenka Pavlíčková, Sára Vašková, Miroslav Kočárek, Teresa Trnková, Jakub Hajner, Petr Lněnička, Irena Petružilová, Pavel Striegl, Václav Hanzl, Jana Synková, Jaroslava Pokorná, David Punčochář, Vlastimil Kadeřábek, Eva Indruchová-Vojtová, Michal Mikač, Jan Leflík, Michal Bednář, Martin Vrtáček, Miroslav Hanuš, Vilma Cibulková, Lenka Termerová, Markéta Haroková, Mikuláš Čížek, Tereza Nekudová, Lada Jelínková, Kristýna Hocková, Barbara Chybová, Kateřina Škardová, Alena Dlouhá, Andrea Marečková, Michaela Kubešová, Lucie Ševčíková, Luděk Sobota, Michaela Procházková, Naďa Kovářová, Štěpánka Holadová, Mojmír Maděrič, Josef Kuhn, Iva Poláková, Zuzana Bydžovská, Jan Hájek, Ivan Romančík st., Jan Vlasák, Ján Mistrík, Ondřej Veselý, Tomáš Milostný, Pavel Rímský, Igor Orozovič, Oskar Juchelka, Jiří Zeman, Jiří Pecha, Zuzana Norisová, Martin Pechlát, Zuzana Krónerová, Hanuš Bor, Lenka Vlasáková, Ady Hajdu, Jiří Klem, Kryštof Rímský, Lada Bělašková, Anežka Kubátová, Kristýna Boková, Václav Nič, Jitka Kolmanová, Lucie Vejražková, Magdaléna Sidonová, Roman Luknár, Jitka Sedláčková, Tomáš Bambušek, Daniela Vacková, Viera Pavlíková, Milan Stehlík, Martin Donutil, Monika Matoušková, Ondřej Kokorský, Jiří Hána, Tereza Blažková, Andrea Mohylová, Jarmila Hrabalová, Ondřej Jiráček, Richard Němec, Rozárka Holmanová, Tomáš Mareš, Kristián Štejla, Jan Hospodár, Taťána Zemanová, Jana Damaskinu, Jan Skopeček, Bohdana Pavlíková, Jan Pavel Filipenský, Anna Duchaňová, Petr Studenský, Ondřej Vacke, Jiří Kniha, Kateřina Coufalová, Michal Zelenka, Vojtěch Hrabák, Viktoria Heathy, Vladimír Kohoutek, Ivan Sochor
  • Torpid

Komentář po pilotu. Od absolutního průšvihu to zachraňuje Donutil. Nekvalitně napsané postavy a vlastně celý scénář mi připomenul Troškův Kameňák. Hlavní linie příběhu bude asi o asociálním doktorovi, který si nakonec ten mikrosvět bizardních beskydských postaviček zamiluje. Je to prokládáno desetiminutovými anekdotami, o kterých si tvůrci myslí, že herci musí křečovitě přehrávat, aby byla legrace. Oddanému divákovi ČT se to asi bude líbit. Pro ty, kteří si vybírají ze současné světové produkce je toto dílo ztrátou času. Po 4. dílu ubírám jednu hvězdu a definitivně končím s tímhle křečovitým průšvihem. Pan Petr Zahrádka by měl odejít někam do neznáma a už se nevrátit.(5.9.2015)

• Gilmour93

Vskutku nenáročný výkvět české seriálové tvorby, který nemůže zaskočit ani toho, kdo si myslí, že: „Rožni světlo!“ znamená napíchnout lustr na grilovací jehlici.. Mám několik otázek k obsahu. Protějov je postaven na skládce toxického odpadu? Proč je tam za den v průměru více úrazů než v čínském uhelném dole? Pokud je ten komplex budov nějaké sanatorium pro duševně choré, kde je oplocení? Stejně si myslím, že na úplném začátku prvního dílu vystřihli tragickou autonehodu Elingera, když přijížděl z Prahy a všechno to celé je jeho Silent Hill..(6.12.2016)

• Mantis

Jde o adaptaci britského seriálu. Chvíli jsem přemýšlel zda je výsledné forma spíš vinou adaptace nebo zda je špatná předloha.... Adaptace ostrovní komediální romance do beskydských podmínek není vůbec špatná ... tak mi to přijde po shlédnutí několika dílů originálu... Na vině je předloha a rozhodnutí seriál adaptovat (celý stojí na černobílých klišé a schématičnosti). Když si člověk obuje důchodky, uvaří meltu a cmrdne do ní mléko ze sáčku tak se to dá koukat :).(28.11.2015)

Příjemné překvapení na poli českých seriálů, ke kterému jsem přišel čirou náhodou. Miroslav Donutil opět září. Nedává ze sebe sice nic nového, ale ti, kteří ho mají v oblibě, si určitě seriál budou užívat. Ostatní postavy jsou šikovně vybrané. Žádná není vyloženě otravná (zejména policista Topinka je excelentní) a každý díl se tak sleduje velmi snadno a s chutí. O komické momenty rozhodně není nouze a Donutil samozřejmě v tomto směru vede na plné čáře, ale překvapilo mě, že každým dalším dílem se více a více seriál věnuje dramatičtějším zvratům. V současné době jsem u jedenáctého dílu a už se nemohu dočkat dvanáctého.(6.11.2015)

• slunicko2

Nehorázný děj i postavy. 1) V seriálu se vyskytují pouze dva typy postav: neskutečně stupidní a skutečně stupidní. Připomíná mi to Cimrmanova debila a blbečka z Vyšetřování ztráty třídní knihy. Koncept chvílemi působí směšně, ale většinou jen trapně. 2) Ale je tu 64letý Miroslav Donutil a krásné prostředí Velkých Karlovic, no tak jo, no...(30.12.2015)

• - Pri nakrúcaní v Beskydách zažili všetky ročné obdobia. Pre Miroslava Donutila bolo najťažšie zmieriť sa s tým, že doktor Martin sa stále pohybuje v obleku, či je vonku 35 stupňov alebo mínus 15. (krasomama)

• - Miroslav Donutil hral zatiaľ iba v dvoch seriáloch, a to Hotel Herbich (od r. 1999) a Četnické humoresky (od r. 1997). Producent mu povedal: „Mám možnosť kúpiť práva k anglickému seriálu, ktorý je v Európe úspešný, a kúpim ich len vtedy, ak budete hrať hlavnú rolu.“ Scenár sa Donutilovi zapáčil, tak súhlasil. (krasomama)

• - Natáčelo se od jara 2014, přičemž fiktivní beskydskou vesničku Protějov zastoupila obec Velké Karlovice a doktorovu ordinaci 260 let stará budova fary místní římskokatolické farnosti. (Elwanelyn)