Doktor Martin (TV seriál)

Doktor Martin

Komedie / Rodinný / Drama

Česko / Slovensko, 2015–2016, 27 h 41 min (Minutáž: 51–53 min)

Petr Zahrádka

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová, Tereza Vilišová, Adam Vohánka, Barbora Milotová, Jiří Bartoň, Lukáš Latinák, Matyáš Svoboda, Jan Václavík, Petra Polnišová, Martin Šostý, Milan Zupko, Michaela Petřeková, Rostislav Trtík, Milan Kňažko, Václav Helšus, Jana Hubinská, Aleš Bílík, Vladimír Čapka, Jiří Vobecký, Marek Dobeš, Jan Vápeník, Eva Šťastná, Petr Grůša, Barbora Lukešová, Andrej Polák, Natálie Drabiščáková, Linda Svobodová, Milan Malinovský, Eva Rudolphijová, Jan Hraběta, Robert Mikluš, Eva Leinweberová, Ivo Gogál, Vojtěch Machuta, Josef Beck, Jan Špaubauer, Petr Šimčák, Martina Birmová, Petr Vančura, Milan Duchek, Radovan Masár, Zuzana Onufráková, František Strnad, René Šmotek, David Viktora, Iveta Kolovratníková, Zdena Przebindová, Ludmila Forétková, Michala Fišárová, Kateřina Krejčí, Jan Řezníček, Vladan Hýl, Renáta Klemensová, Petr Koutecký, René Přibil, Petr Kleňha, Marie Ludvíková, Václav Veselý, Robin Soudek, Leoš Juráček, Kateřina Rakovčíková, Robin Sobek, Jaroslav Plesl, Miroslav Krobot, Ivana Hloužková, Otmar Brancuzský, Tereza Rokosová, Radim Jíra, Simona Zmrzlá, Anna Bubníková, Zdeněk Pecháček, Lucie Španbauerová, Miroslav Cáb, Irena Petruželová, Kristýna Michálek Květová, Vladimír Hauser, Josef Kaluža, Zora Valchařová-Poulová, Filip Nebřenský, Václav Krátký, Vlasta Špicnerová, Marie Jansová, Helena Křenková, Miroslav Maršálek, Mikuláš Matoušek, Natálie Neckářová, Filip Bařina, Jan Kačer, Věra Křesadlová, Vanda Hybnerová, Josef Hervert, Petr Vaněk, Jaromír Dulava, Jiří Štrébl, Lubor Novotný, Jan Szymik, Ivo Bureš, Martina Bezoušková, Jana Šulcová, Roman Slovák, Antonín Duchoslav, Iva Janžurová, Lenka Ouhrabková, Michal Kern, Johanna Tesařová, Eduard Jenický, Milena Steinmasslová, Nataša Gáčová, Jan Vaši, Richard Zevel, Petr Kocourek, Leona Ondráčková, Tereza Brandejsová, Miroslav Kumhala, Naděžda Husáková, Václav Neužil ml., Petra Nesvačilová, Johana Matoušková, Miloslav Maršálek, Marián Geišberg, Sabina Remundová, Vojtěch Kotek, Marie Doležalová, Markéta Steiglová, Miroslav Rataj, Vladimíra Zlámalová, Patrik Surovka, Diana Čičmancová, Marián Samek, Anna Šuláková, Halka Třešňáková, Tereza Těžká, Dana Batulková, Lenka Krobotová, Nina Divíšková, Kristýna Kociánová, Jiří Zapletal, Tobiáš Rímský, Pavel Tesař, Martin Veliký, Čeněk Koliáš, Jana Jurečková, Lenka Pavlíčková, Sára Vašková, Miroslav Kočárek, Teresa Trnková, Jakub Hajner, Petr Lněnička, Irena Petružilová, Pavel Striegl, Václav Hanzl, Jana Synková, Jaroslava Pokorná, David Punčochář, Vlastimil Kadeřábek, Eva Indruchová-Vojtová, Michal Mikač, Jan Leflík, Michal Bednář, Martin Vrtáček, Miroslav Hanuš, Vilma Cibulková, Lenka Termerová, Markéta Haroková, Mikuláš Čížek, Tereza Nekudová, Lada Jelínková, Kristýna Hocková, Barbara Chybová, Kateřina Škardová, Alena Dlouhá, Andrea Marečková, Michaela Kubešová, Lucie Ševčíková, Luděk Sobota, Michaela Procházková, Naďa Kovářová, Štěpánka Holadová, Mojmír Maděrič, Josef Kuhn, Iva Poláková, Zuzana Bydžovská, Jan Hájek, Ivan Romančík st., Jan Vlasák, Ján Mistrík, Ondřej Veselý, Tomáš Milostný, Pavel Rímský, Igor Orozovič, Oskar Juchelka, Jiří Zeman, Jiří Pecha, Zuzana Norisová, Martin Pechlát, Zuzana Kronerová, Hanuš Bor, Lenka Vlasáková, Ady Hajdu, Jiří Klem, Kryštof Rímský, Lada Bělašková, Anežka Kubátová, Kristýna Boková, Václav Nič, Jitka Kolmanová, Lucie Vejražková, Magdaléna Sidonová, Roman Luknár, Jitka Sedláčková, Tomáš Bambušek, Daniela Vacková, Viera Pavlíková, Milan Stehlík, Martin Donutil, Monika Matoušková, Ondřej Kokorský, Jiří Hána, Tereza Blažková, Andrea Mohylová, Jarmila Hrabalová, Ondřej Jiráček, Richard Němec, Rozárka Holmanová, Tomáš Mareš, Kristián Štejla, Jan Hospodár, Taťána Zemanová, Jana Damaskinu, Jan Skopeček, Bohdana Pavlíková, Jan Pavel Filipenský, Anna Duchaňová, Petr Studenský, Ondřej Vacke, Jiří Kniha, Kateřina Coufalová, Michal Zelenka, Vojtěch Hrabák, Viktoria Heathy, Vladimír Kohoutek, Ivan Sochor, Natálie Růčková, Jiří N. Jelínek

Taký Doktor z hôr, keby ho písali čiernohumorní scenáristi Black Books, ale dali sa na menej surreálne chodníčky. Má to určitý nábeh na štyri hviezdičky, ale ak budú najbližšie diely nudiť, zníži sa to nanajvýš na tri. Úvodný diel je fajn a Donutil je ešte vo forme. Britský originál som nevidel, tak neviem posúdiť, nakoľko sa tento remake podaril. A Čech ani Moravan nie som, tak neviem posúdiť, nakoľko karikovane pôsobí dedina. (Mne osobne pripadala mierne "ruritánsky na český spôsob", ale budiž...)(6.9.2015)

Možná bych dal i víc hvězd, kdyby nedocházelo někdy to krkolomné naroubování masek, účesů, situací a vůbec všeho z britského prostředí na to české, tedy moravské. Policajt z dnešní doby, co vypsdá jako za Vacátka - to vážně ne. Škoda, že Češi nepřichází z vlastními seriály a musí se vše kopírovat. To je smrt českých seriálů...(5.12.2015)

Není to nic světoborného, přesto jsem si každý díl s chutí užíval. Doktor nabízí pohled do života na vesnici v horách, originální figurky místních lidiček, sympatická Čvančarová, suché hlášky Donutila a objevení talentovaných nových herců (např. místní policajt) a další skvělý herci jako Gabriela Marcinková, legenda Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Tomáš Měcháček. Přináší laskavý humor. Člověk se v každém dílu dočká momentů, kde se fakt zasměje. Díly na sebe nenavazují. Miroslav Donutil je prostě pan herec. Postava Ireny skvěle doplňuje doktorovu ordinaci. Postava doktora Elingera byla neskutečná a všechny příběhy kolem ní nebyly vůbec špatné. Beru tento seriál jako nenáročnou zábavu po perném dni. Seriál se povedl a rozhodně to není propadák. Spokojenost.(23.12.2018)

• Gilmour93

Vskutku nenáročný výkvět české seriálové tvorby, který nemůže zaskočit ani toho, kdo si myslí, že: „Rožni světlo!“ znamená napíchnout lustr na grilovací jehlici.. Mám několik otázek k obsahu. Protějov je postaven na skládce toxického odpadu? Proč je tam za den v průměru více úrazů než v čínském uhelném dole? Pokud je ten komplex budov nějaké sanatorium pro duševně choré, kde je oplocení? Stejně si myslím, že na úplném začátku prvního dílu vystřihli tragickou autonehodu Elingera, když přijížděl z Prahy a všechno to celé je jeho Silent Hill..(6.12.2016)

• Rockerman

Není to žádný zázrak a scénář je průhledný, jak sklo, ale pro mne je to příjemné překvapení a když to srovnám s hrůzostrašným "Přístavem" na Primě, tak mi vychází stárnoucí doktor Martin, jako jednoznačný vítěz. Na rozdíl od "primáckého" seriálu jsem se několikrát od srdce zasmál. Vtipy a humorné scény jsou povětšinou založeny na trapasech a nedorozuměních a i špetka humoru černého se objevila. Určitě se nebudu dívat na každý díl, ale občas, když se budu chtít nenáročně a neurážlivě pobavit, tak si Míru Donutila pustím.(5.9.2015)

• - Miroslav Donutil hral zatiaľ iba v dvoch seriáloch, a to Hotel Herbich (od r. 1999) a Četnické humoresky (od r. 1997). Producent mu povedal: „Mám možnosť kúpiť práva k anglickému seriálu, ktorý je v Európe úspešný, a kúpim ich len vtedy, ak budete hrať hlavnú rolu.“ Scenár sa Donutilovi zapáčil, tak súhlasil. (krasomama)

• - Natáčelo se od jara 2014, přičemž fiktivní beskydskou vesničku Protějov zastoupila obec Velké Karlovice a doktorovu ordinaci 260 let stará budova fary místní římskokatolické farnosti. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na konci epizody Šťastně až do smrti (2016) se doktor Martin (Miroslav Donutil) loučí před svou ordinací s Lídou Klasnovou (Jitka Čvančarová) a poté k němu přichází sestřička Irena Bezáková (Gabriela Marcinková). Pak ze dveří ordinace vychází jeden z pacientů, který čeká na vyšetření, řekne nevhodnou poznámku, sestřička Irena na něj zakřičí a zažene ho zpět do ordinace, pak doktora Martina pohladí po rameni a také odejde zpět do ordinace. Na začátku epizody Staré lásky (2016) je tato situace opět odvysílána, ale pouze ve zkrácené podobě. Část, kdy přijde před ordinaci jeden z pacientů, zde zcela chybí. (David7)