Reklama

Reklama

Doktor Martin

(seriál)
  • Slovensko Doktor Martin
Trailer
Komedie / Rodinný / Drama
Česko / Slovensko, (2015–2016), 27 h 41 min (Minutáž: 51–53 min)

Režie:

Petr Zahrádka

Kamera:

Miloslav Holman

Hrají:

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Mihalčínová, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Do malé vesničky pod Beskydy přijíždí nový obvodní lékař. Jmenuje se Martin Elinger. Až do té doby pracoval jako špičkový chirurg na specializovaném pracovišti v Praze. Teď jej čeká praxe obvoďáka a venkov se všemi svými charakteristickými znaky. Mezi ně patří i to, že všichni se všemi komunikují většinou na hodně blízkou vzdálenost. A to je hlavní kámen úrazu. Arogantní a ironický doktor sice profesně zvládá i ty nejsložitější případy, v běžné komunikaci s lidmi je ale jako slon v porceláně. Mezi své nové spoluobčany nezapadne a často si svým přičiněním komplikuje i ty nejjednodušší životní situace. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (238)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Ze začátku dost vtipné (i když Miroslav Donutil se svých hereckých manýr asi nezbaví, na druhou stranu, mnoho z nich je ještě stále zábavných), s dalšími díly ale přibývalo fádních a klasických, ale i překvapivých (rodiče) situací. Pohodový seriál, žádný extrémní průšvih. Uvidíme dál. Jo a ani s originálem tohoto seriálu, až na pár záběrů, obeznámen nejsem. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Příjemný, místy velmi zábavný, seriál o lidech, jak je poznáte, pokud s lidmi pracujete. Budu se opakovat, ale pokud chce člověk pracovat s lidmi, nejlepší je být patologem nebo katem. Jako lékař člověk lidi potkává v jejich každodenní všední blbosti, která je všude stejná. Tohle není o tuposti venkovských balíků a aroganci Pražáka. Tohle je o lidech, kteří na otázku na jméno odpovídají: "Kdo? Já?" Pro srovnání bych ráda viděla anglický originál. Nepochybuji, že tam se řada debilů vyskytuje taky. ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Když tedy pominu fakt, že jde o převzatý námět a českou mutaci britského originálu, na což už jsem vysloveně alergický (proč ČT prostě nezakoupí originální seriál a nenadabuje ho, jak se to vždy dělávalo), tak tahle nápodoba vlastně nevyznívá tak strašně. Celý seriál je vlastně o Miroslavu Donutilovi a divákovo vztahu k němu - pakliže s ním nejste na štíru, český Doktor Martin je v podstatě povedená věc. Donutilovo herectví a charakter hlavní postavy k sobě přesně pasují. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Vskutku nenáročný výkvět české seriálové tvorby, který nemůže zaskočit ani toho, kdo si myslí, že: „Rožni světlo!“ znamená napíchnout lustr na grilovací jehlici.. Mám několik otázek k obsahu. Protějov je postaven na skládce toxického odpadu? Proč je tam za den v průměru více úrazů než v čínském uhelném dole? Pokud je ten komplex budov nějaké sanatorium pro duševně choré, kde je oplocení? Stejně si myslím, že na úplném začátku prvního dílu vystřihli tragickou autonehodu Elingera, když přijížděl z Prahy a všechno to celé je jeho Silent Hill.. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Jsem Pražák a nemyslím, že by Beskydy byly plné takových dementů jako v prvním díle. Ne že bych se nezasmál, ale po chvíli už si člověk klepe na čelo. Na některých scénách taky člověk vidí, jak do našich reálií nepasují (holt to opisování odjinud). Donutil je dobrý, ale nebude to za víc než za upachtěná tři slunce z hlavní posloupnosti. P. S. Čvančarová je čím dál kulatější a horší. Update 13.11.2015: Ne, tohle si tři nezaslouží. ()

Galerie (360)

Zajímavosti (5)

  • Pri nakrúcaní v Beskydách zažili všetky ročné obdobia. Pre Miroslava Donutila bolo najťažšie zmieriť sa s tým, že doktor Martin sa stále pohybuje v obleku, či je vonku 35 stupňov alebo mínus 15. (krasomama)
  • Miroslav Donutil hral zatiaľ iba v dvoch seriáloch, a to Hotel Herbich (od r. 1999) a Četnické humoresky (od r. 1997). Producent mu povedal: „Mám možnosť kúpiť práva k anglickému seriálu, ktorý je v Európe úspešný, a kúpim ich len vtedy, ak budete hrať hlavnú rolu.“ Scenár sa Donutilovi zapáčil, tak súhlasil. (krasomama)

Reklama

Reklama