Doktor Martin

• Slovensko Doktor Martin
Komedie / Rodinný / Drama
Česko / Slovensko, (2015–2016), 27 h 41 min (Minutáž: 51–53 min)

Režie:

Petr Zahrádka

Kamera:

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová (více)

Série(2) / Epizody(32)

Do malé vesničky pod Beskydy přijíždí nový obvodní lékař. Jmenuje se Martin Elinger. Až do té doby pracoval jako špičkový chirurg na specializovaném pracovišti v Praze. Teď jej čeká praxe obvoďáka a venkov se všemi svými charakteristickými znaky. Mezi ně patří i to, že všichni se všemi komunikují většinou na hodně blízkou vzdálenost. A to je hlavní kámen úrazu. Arogantní a ironický doktor sice profesně zvládá i ty nejsložitější případy, v běžné komunikaci s lidmi je ale jako slon v porceláně. Mezi své nové spoluobčany nezapadne a často si svým přičiněním komplikuje i ty nejjednodušší životní situace. (Česká televize)

plnyhrnek

myslel jsem si že větší buranov než je v seriálu Okresní přebor se už nepodaří vytvořit .Tohle je tak hloupé a průhledné až je to geniální.Viděl¨jsem dnes všech 6 dostupných dílů a dokonale jsem se bavil.Takhle si pražák představuje vesnici .Ty postavy jednají jako v představách někoho kdo celý život sedí ve Slávii a tvoří vesnici.Dávám za čtyři protože jak říkám je to tak hloupé .... ()

martins

Čekal jsem to horší, naštěstí je to o dvě třídy lepší než sitcom Raymonda má každý rád, jehož licenci ČT také koupila. Originál je sice lepší, přesto Donutil rozhodně nezklamal. Za poslední dobu asi to nejlepší, co v ČT v seriálové tvorbě vytvořila. ()

t.b.kat

Nebýt Donutila tak bych dal odpad, člověk nějak dopředu tuší kam ta pointa vždy směřuje a to fakt vtipný není. Zbytečně se přehrává a některé herecké výkony se rovnají naprosté ubohosti. 2* ()

Phex

Tenhle nenáročný DONUTek není moje gusto, ale asi ani nemá být - nejsem totiž žena po přechodu (odhaduje, že na ně je tohle cíleno). Takový český doktor z hor. Balíky z jižní moravy pražákům přiblížil seriál Vinaři, tohle je z Beskyd no příště co třeba na Hanou? Tam těch vesnic plnejch přitroublejch "nepražáků" je taky dost. ()

HellFireFery

Příjemné překvapení na poli českých seriálů, ke kterému jsem přišel čirou náhodou. Miroslav Donutil opět září. Nedává ze sebe sice nic nového, ale ti, kteří ho mají v oblibě, si určitě seriál budou užívat. Ostatní postavy jsou šikovně vybrané. Žádná není vyloženě otravná (zejména policista Topinka je excelentní) a každý díl se tak sleduje velmi snadno a s chutí. O komické momenty rozhodně není nouze a Donutil samozřejmě v tomto směru vede na plné čáře, ale překvapilo mě, že každým dalším dílem se více a více seriál věnuje dramatičtějším zvratům. V současné době jsem u jedenáctého dílu a už se nemohu dočkat dvanáctého. ()

Gig

Možná bych dal i víc hvězd, kdyby nedocházelo někdy to krkolomné naroubování masek, účesů, situací a vůbec všeho z britského prostředí na to české, tedy moravské. Policajt z dnešní doby, co vypsdá jako za Vacátka - to vážně ne. Škoda, že Češi nepřichází z vlastními seriály a musí se vše kopírovat. To je smrt českých seriálů... ()

dsaiko odpad!

Super seriál, nevěděl jsem, že u mne může mainstreamová tvorba dosáhnout celých 5 hvězdiček pod odpad! Scénář psal někdo nesvéprávný? ()

Reiner odpad!

Proč vždycky v rádoby v našem filmu / seriálu musejí vždy vypadat Češi jako národ debilů?!! Vždyť tohle ani není možné! V Beskydech vážně nežijí jak v 18. století a mají mozek - nejsou to idioti. A o "Pražákovi" ... omg! Nám je u zádele tady na Moravě, jestli je někdo z Prahee. Točte normální filmy a seriály a ne tyhle obludnosti ponižující vlastní národ!! ()

jfaba

Dívám se na to nepravidelně a někdy ani ne na celý díl. Něco jo, něco ne. Doktor, kterýmu se dělá šoufl z krve, jak mohl vystudovat? Mohl? No nic, neřešme to. Edit: 1.12.18. Teď už vím proč nesnáší krev. A mimo jiné, ty lidi v Protějově jsou tedy debilové. Ne, že p.dr. je nekomunikativní a nezapadá mezi spoluobčany, ale oni jsou divní. A Čvančarová jakbysmet! Jak říká dr. House: "Pacienti lžou." ()

rashaverak

Cesky serial ktery neni odpadem, asi se stal zazrak. Pritom takova blbost, ale asi staci licence na spatny zahranicni serial aby dostatecne omezila beznou ceskou serialovou hruzo kreativnost. ()

hrumsrt

Dobrý úvod, kdy to táhne hlavně Miroslav Donutil, který má naprosto topové hlášky. Bohužel časem se z toho stal nudný seriál, kdy pokusy o humor vystřídala trapnost. Policista Pečinka je to, co seriál brutálně stahuje dolů! Je trapný, hloupý a nepřináší do seriálového světa nic nového. Jinak prostě stále kouzelná Jitka Čvančarová, česká bohyně! Hodně se mi líbí i vztah a situace mezi Martinem a "sestřičkou/recepční" Irenou. 40% ()

blondboss

Česko-slovenská verzia rovnomenného seriálového hitu Doc Martin, ktorý v našich končinách nebol doposiaľ až taký známy. V podstate sa jedná o vcelku dobre zrežírovaný seriál s odľahčenou atmosférou a bizarnými situáciami, ktoré neraz vyčaria úsmev na tvári. Donutil v hlavnej úlohe jemne toporný a pre mňa osobne veľkým plusom je Gabika Marcinková, ktorú ako herečku zbožňujem. Čo mi tu ale prišlo úplne neprirodzené, je práve šestdesiatnik Donutil v jeho romantickejšej dejovej línii s Lídou, proste mi to tu vôbec nesadlo a tiahlo sa to prakticky celým seriálom. Takže za mňa len jemný nadpriemer. 60 % ()

tchempi

Seriál se odehrává na dědině, kde zdechl pes a lišky dávaj dobrou noc... a stejný popis platí i pro děj a scénář. ()

EddieIron

Špičkový lékař ale protivný člověk? Kde už jsem to, sakra, viděl? :-) Ale není to žádná katastrofa, první dva díly byly lehký nadprůměr. Pouze ta slovenská zdravotní sestra je podivné stvoření. Něco takového by příčetný doktor vyrazil během deseti minut, pochopitelně bez možnosti návratu. ()

p.a.douch

Pro mě docela překvapení a musím říct, že příjemný. Originál mě bavil a Clunes byl výborný. Donutil ve mě nebudil důvěru a překvapil mě velmi mile. Není to anglický Dr. Martin, ale slušně ho převedl do Čech. Čvančarová je furt stejná a moc mi na paní učitelku nesedí, ale vem to čert. Jinak mi tam všichni celkem sedli. Těším se na další díly. Pročítám zdejší komentáře a to je teprve humor. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý