Tři zločinci z planety Krypton (Terence Stamp, Sarah Douglas a Jack O'Halloran), nevědomky propuštěni z vězení Phantom Zone, plánují zotročit Zemi, právě když se Superman (Christopher Reeve) rozhodne ukázat Lois Laneové (Margot Kidder) svou romantičtější stránku. Gene Hackman (jako Lex Luthor) se také vrací z prvního filmu a se špičkovým vedlejším obsazením, vtipnou režií Richarda Lestera a vizuálem, který ohromí a potěší, Superman II vám zachrání den, kdykoli se na něj podíváte! (Magic Box)

Besyn

Po skvělé jedničce přišel dle mého názoru ještě lepší,humornější a akčnější díl druhý.Gene Hackman alias Lex Luthor perlí ještě více než v jedničce,tři velmi zdatní a vyrovnání soupeři a excelentní třeskuté finále v New Yorku (Metropolisu).Málokdy se stane,že jednička překoná dvojku,ale tady se tomu tak stalo. ()

Jeand´Boa

Jednička a dvojka jsou si rovnými partnery... průlomová série, bez níž by nebylo dnešního komiksového šílenství...první velkohrdina - Superman ... a dvojka je mimochodem filmem s poučením: přání milovaných žen není vždy moudré plnit - hlevně když se má "člověk" vzdát svých superschopností (láska pak bolí až moc :-D )... ()

JimiH

Místy výborné, ale některé momenty jsou opravdu až moc. Největší slabinou je pak především trio hlavních záporáků a nedostatečný prostor pro Lexe Luthora, který je mnohem zajímavější postavou. Přesto z nostalgie dávám 7/10. ()

Torgal

Pribudlo prvoplánového humoru, logických dier ako svet aj postáv s nadľudskými schopnosťami, kvality ale ubudlo. Triky sú stálo rovnako mizerné (i keď sa tu nájdu aj svetlejšie momenty), réžia nevýrazná, ale scenár to tentokrát celé ťahá dolu najsilnejšie. Prítomnosť troch záporákov s rovnakými schopnosťami ako Superman vyzývala k epickým súbojom a masívnej deštrukcii, filmové možnosti tej doby niečo také ale očividne nedokázali ponúknuť. A to je trapas. 5/10 ()

Kingjiri

Superman II je pro mě důkazem toho, že pokračování nemusí být nutně horší, než předchozí díl. V tomto případě mi naopak přišlo pokračování ještě lepší, než díl první. Akce je zde asi na stejno, ubylo romantiky, ale přibylo více humoru (hlavně kolem postavy Lexe Luthora) a také množství záporáků. Přišlo mi, že se o dost zlepšily vizuální efekty (i když je mezi díly rozdíl pouhých dvou let a velikost rozpočtu se nezměnila). Viděl jsem Richard Donner´s cut, který je údajně hodně odlíšný od originální verze (např. zde vůbec nebyla Eiffelova věž) a má i trochu odlišný konec. Jednu výtku mám k určitým scénám, které byly možná až příliš dlouhé a tak dávám čtyři silnější hvězdy. Právem nestárnoucí klasika, která jistě zaujme i milovníky současné kinematografie. ()

tranquill

"Víte, trochu jsem posiloval." Humorná hláška, ale tentokrát mi padouši a jejich ovládnutí světa připadá moc primitivní, ale jestli to tak v komixu bylo... ()

Ondr@932

Jednička je prostě jednička, ale dvojka není o tak moc horší ... I nadále pořád celkem slušná zábava i když trochu lacinější. 60% ()

waska

Jednička se mi hodně líbila, tak jsem těšil na dvojku. Nezklamala mě, Superman je stále Superman, Lex je stále skvělý, slizký, legrační. Vztah mezi Lois a Clarkem stále roztomilý, ale nic nového se neukázala. Jedině generál Zed se svojí bandou tomu dali trochu náboj. Ale trikami jsem hodně zklamán. Nejen, že se nevylepšily, ale zůstaly stálé stejné, což působí ještě více omšeleji než v jedničce. Je to škoda, protože příběh se mi zdá lepší. ()

Armin82

Kdyby Richard Donner nepřišel v roce 2006 s původním návrhem filmu,bylo by tohle za plnej počet,ale teď je za plnej počet Donnerova verze, jelikož absence Marlona Branda v týhle verzi je velmi znatelná! Pokračování příběhu o muži z oceli,který se tentokrát musí postavit daleko silnějším soupeřům,než je sám Lex Luthor není vůbec zlé. Pořád tu máme nadčasové efekty,sympaťáka Chrise Reeva a hereckého velikána Gena Hackmana. Jednička je nostalgicky silnější a má větší kouzlo,ale 80% si tahle verze zaslouží! ()

Likan7

Stále stejné jako jednička. Takže koho bavil první díl, bude nejspíš bavit i ten druhý, který je ještě obohacený o romantickou linku Lois a Supermana. Trochu se mi sice nezdály scénáristické kličky jako "Superman ztratil schopnost navždy -> za 10 minut je zase měl", ale dejme tomu. Takový věci se v roce 2021 těžko hodnotí, přece jen je to už 40 let :) Trochu ale zamrzí mnohem méně prostoru pro "dábelského" Genea Hackmana. ()

Tiiso

Superman se drží komiksové předlohy hlavně slovem komiks neboli komedie, či humor. Jelikož film se povětšinou tváří více jako humorná fraška než-li vážnější dílo. Já tímto proboha nechci určovat jak má film vypadat. Atˇ si tvůrci dělají co chtějí. Chci pouze vyslovit svůj názor, ve kterém je ukrytá má bezradnost, spočívající v postoji k tomuto filmu. Dějově je mě lhostejný, jelikož příběhy superhrdinů jsou více než jasné. Jde mě tentokrát více o zpracování. Na rok 1980 není nejhorší, ale také ne nejlepší. Trikově je i na tu dobu dosti podprůměrný, místy směšný, a nejednou i trapný. Asi to štábu bylo jedno. Jak herecký projev Hackmana, tak i ostatních mají v sobě cosi destruktivního. Mají málo co společného s filmovým hraním. Záporáci mají v obličeji více méně celou řadu, za sebou jdoucích, podivných šklebů a pitvoření. Partnerka supermana zase má v očích a ve tváři neustálý projev obrovského údivu. Jedině výkon hlavního představitele, zdá se býti celkově ucházející. Celý snímek má projev jisté rozbředlosti, amatérství. Byl prostě natočen za každou cenu, jelikož začínala móda druhých pokračování, tak co by ne. Pro fanoušky komiksové postavy může film něco říci a pobavit je, ale pokud se podívám na dílo objektivně, tak je odfláklé, nepřináší žádný vyjímečný zážitek, a takových jemu podobných zde byla již vytvořena opravdu velká hromada. ()

kyLuke

Richard Donner se po prvním Supermanovi nepohodl snad se všemi tvůrci předchůdce a z natáčení byl vyloučen.Měl však za několik desítek let šanci předvést svou skvělou režii ve své nové verzi.Jak už jsem zmiňoval v komentáři na prvního Supermana,tak první díl dokázal(v asi 2 minutách) postřehnout generála Zoda a jeho bandu(která se skládá ze tří mužů včetně jeho).Díky odchodu Richarda Donnera odešel i jeden muž,který se významně podílel na kvalitě původního Supermana a tím mužem je legendární hudební skladatel John Williams.Toho nahradil nevýrazný Ken Thorne,který 90% hudby využil z prvního dílu a se zbytkem si nedělal moc práce.Přesto má však druhý Superman velmi co nabídnout.Závěrečná akce na "kopii Kryptonitu" působí sice trapně,ale předešlá scéna ve městě je skvělá.Richard Donner sice odešel,ale Superman ne a to tady tento nový režisér potvrdil,.Richard Lester byl před tímto filmem navíc režisérem různých komedií a v tomto filmu tuto zkušenost využil a použil do tohoto filmu humor,jenž v jedničce nebyl (Richard Lester použil tento humor i ve vlastních Třech mušketýrech z roku 1973).Vyjímečné ne,ale stále skvělé. ()

Lilien

film sa nesie v podobnom štýle ako jednotka, až na to že je tu viacej trápneho humoru, nelogických situácii. Určite filmu zmena režiséra nepomohla. Najviac mi pilo krv, to že vyspelé bytosti s Kryptonu sa správali ako posledný štangazdi zo 4 cenovej a to bez štipku inteligencie. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty