Tři zločinci z planety Krypton (Terence Stamp, Sarah Douglas a Jack O'Halloran), nevědomky propuštěni z vězení Phantom Zone, plánují zotročit Zemi, právě když se Superman (Christopher Reeve) rozhodne ukázat Lois Laneové (Margot Kidder) svou romantičtější stránku. Gene Hackman (jako Lex Luthor) se také vrací z prvního filmu a se špičkovým vedlejším obsazením, vtipnou režií Richarda Lestera a vizuálem, který ohromí a potěší, Superman II vám zachrání den, kdykoli se na něj podíváte! (Magic Box)

hnkflknk

Superman mi přijde vtipný, ale zároveň i takový hloupý. Nevim, jestli tam ty klišoidní scény byly pro pobavení, ale jestli byly, tak bych to snad měla poznat ne? Nevím, víckrát bych se na to už asi nekoukla. Celkem jsem se nudila. A to jsem tímhle filmem chtěla tu nudu zabít. Škoda no. Nepovedlo se. ()

Cartmof

Pokračování mi přišlo už trochu slabší. Než se dostane Generál Zod a jeho kumpáni na scénu, trváte opravdu dlouho a natahovaná finální bitva mě taky moc nebavila. Avšak hudební doprovod je tu stále na dobré úrovni, návrat Lexe Luthora mě potěšil a jsem zvědav, co bude dál. ()

RadimFišer

No tohle je prostě vymívárna dotažená do maxima. A přesto jsem ji tolik miloval a obdivoval a stále ještě dnes. Chtěl bych ho vidět znova, nejlépe s přítelkyní, protože je to odvážný, dojímavý příběh o neskutečné odvaze a rovněž stejně hlubokých schopnostech. ()

RedHot

Jestli ve mě úsměvnej sequel zanechal nějaký dojem, tak ten, že se nemůžu dočkat pirátskýho Muže z Oceli. Všechny triky působí hodně papundeklově a vyloženě k smíchu je americké finále s vlajkou, takže mám dojem, že tahle kravinka může vypadat pořádně až s dnešní technologií. Ohoz superhrdiny navíc pořád připomíná reflexní vestu, která se dává dětem ve školce, aby je na vycházce něco nepřejelo. Ale palce jsem Supermanovi držel, rozesmál mě, takže proč ne. A obdivuju, že nejhorší civilní maskování superhrdiny v historii nikdo z jeho okolí neprokoukl. ()

sebo9629

Tomu to filmu naozaj chýbajú lepšie efekty, predovšetkým v scéne Sup vs Zod, ktorá mohla byť aj určite lepšie natočená, a takisto film často stráca tempo... Hodnotenie: 7.2/10 ()

zdeny99

Podle mě je to mnohem lepší než první díl, jelikož dvojka plynule přechází na jedničku. Místo zdlouhavého úvodu minulého dílu je tu počáteční sestřih toho nejlepšího, co jsme minule viděli. Hned na to následuje zásah Supermana proti teroristům na Eiffelově věži, kteří mají atomovou bombu, což způsobí probuzení těch tří hajzlů, proti který bude muset v závěru bojovat. Mezi tím Lois zjišťuje, že Superman je vlastně Clark Kent a pěkně to mezi nimi jiskří. Co se mi naopak nezdálo, tak ten útěk Lexe Luthora z vězení pomocí horkovzdušného balónu. Pochybuji, že by ho v tom balónu nesestřelili. A pak v závěru ty nehejbající se fontány a stojící člověk, když Superman vrací na vlajku na Bílý dům. [8589. hodnocení, 185. komentář, 67%] ()

zabro

Dvojka a skoro stejne dobra jako jednicka. To neni mozne. Sam sem tomu po shlednuti neveril.Herecke vykony porad na vysoke urovni.Kdo nevidel dela velikou chybu. ()

SkyCaptain

Výborné pokračování, které sice ztratilo malou část šarmu jedničky, ale kvalitu si rozhodně drží. Je to asi vůbec první hraný superhrdinský film co jsem kdy viděl a jako malý jsem ho žral i s navijákem. První polovina je trochu rozpačitá díky divokému střihu a mírným nelogičnostem na kterém je znát že film provázeli hluboké produkční potíže. Od poloviny snímku se ovšem kvalita zvedá a výborní záporáci, Gene Hackman a na svou dobu úžasné akční scény ho zvedají do výšin jedničky. Škoda že následná trojka rozjetý vlak zcela zastavila. ()

GOREGASM

Při vzpomínce na Supermana s Christopherem Reevem si vždy nejprve vybavím konfrontaci s generálem Zodem s tváří Terence Stampa a i to jeden z důvodů, proč se mi akčnější dvojka zaryla do paměti hlouběji. Zod +2 nohsledi Supermanovi konečně trochu přitopí pod kotlem, a přestože jim v očích současných diváků budou nevkusně střižené latexové kostýmy podrývat přirozenou autoritu, index zábavnosti jim to naštěstí neubere. Stejně jako celému snímku, který sice tak nesrší vtipem a nadhledem jako jednička, ale toto na druhou stranu kompenzuje hlubším rozvinutím Supermanova univerza a výrazně větší porcí superhrdinské akce s podporou talentu dobových specialistů na miniatury, exploze a já nevím co všechno ještě. 80% ()

Heavyman

Nechápu proč jsou zde filmu z roku 80 vyčítány zastaralý tríčky...navíc celkem slušný. A to Superman není zrovna typek, kterýmu bych extra fandil. ()

MickeyStuma

Už to vypadalo, že na tři zločince odsouzené na začátku předchozího prvního snímku snad tvůrci zapomněli. Ale ouha, máme tu snímek druhý a v něm generál Zod a jeho věrní vojáci Ursa a Non v plné parádě. Natáčelo se samozřejmě souběžně s tím prvním, jen se na uvedení dal krapet delší čas. Snímek je tedy fantastičtější a akčnější, ale na romantickou stránku věci s ohledem na Supermana alias Clarka Kenta a Lois Lane se samozřejmě nezapomnělo také. V tom se poukazuje hlavně na to, co je zamilovaný muž schopen kvůli ženě udělat. Superman se zbaví svých schopností. Hrozba je však závratná a svět (co si budeme povídat, jde hlavně o Ameriku) je v nebezpečí, v jakém ještě nebyl. Do toho ještě starý známý Lex Luthor se svým komickým Otisem a o filmovou dobrodružnou a hlavně komiksovou zábavu je postaráno. Pokračování nemohlo být s ohledem na svou dobu lepší. Dějově navazuje na předchozí děj a dokončuje hlavně osud odsouzených zločinců, kteří se vlivem náhody dostali ze svého zajetí. Nejslavnější superhrdina tedy pokračuje ve svých dobrodružných etudách opět s tváří Christophera Reevese, který byl už nadobro s touto postavou tak nějak spjat. Dnes by se samozřejmě na snímku našlo spousta výhrad, ale to na věci nic nemění. Zub času prostě nemilosrdně pracuje. Navzdory svých nedostatků i tak má v sobě ten správný mix humoru a akce. Superman II je důstojným pokračováním, i když je tu jedno ale. V roce 2006 vznikla nová verze pojmenovaná jednoduše ´Superman II: Verze Richarda Donnera´ kterou nelze jinak než doporučit. I tento snímek má svá specifika a snad po divácké stránce přinese na daný příběh krapet jiný pohled. ()

helloween93

“Throwback Thursday #22” - První dva filmy Supermana točil režisér Richard Donner současně, ale po jedničce byl po neshodách s producenty studiem odejit a pokračování Supermana měl dotočit Richard Lester, který v roce 1979 dotáčel potřebné scény. Údajně do finální podoby filmu použil pouze cca 25% materiálu natočeného Donnerem. Superman II se posunul od vážnosti ke komedii s důrazem na love story. Vrací se Luthor, ale hlavní prim hrají záporáci z Kryptonu - Generál Zod, Ursa a Non. Kal-El tentokrát musí změřit síly s Kryptoňany se stejnými schopnostmi jako má on. Film je kvalitou o něco horší než první Superman, přesto šlo o kasovní hit a o snesitelnou naivní komiksovku. 3* ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty