Tři zločinci z planety Krypton (Terence Stamp, Sarah Douglas a Jack O'Halloran), nevědomky propuštěni z vězení Phantom Zone, plánují zotročit Zemi, právě když se Superman (Christopher Reeve) rozhodne ukázat Lois Laneové (Margot Kidder) svou romantičtější stránku. Gene Hackman (jako Lex Luthor) se také vrací z prvního filmu a se špičkovým vedlejším obsazením, vtipnou režií Richarda Lestera a vizuálem, který ohromí a potěší, Superman II vám zachrání den, kdykoli se na něj podíváte! (Magic Box)

Kosmik 1

Souboj Supermana s trojkou zločinců z planety Krypton musí znát každý, kdo byl někdy malým klukem. :-) Opět nostalgie.... ()

JohnSmith

Oproti jedničce mám jen jedinou výhradu. Ta přehnaná romantika mezi Lois lane a Supermanem filmu neprospívá. Jinak prostě paráda. ()

Autogram

V podstate je to pokračovanie prvého filmu a začína sa presne tam, kde jednotka skončila. Teda rozvíjaním vzťahu s novinárkou a zachraňovaním ľudí pred rôznymi malichernosťami. To by bolo všetko v poriadku, keby sa neobjavili noví záporáci bez štipky charizmy, humoru alebo čohokoľvek zaujímavého. Potom aj súboje štyroch supermanov s použitím aj na tú dobu prehistorických trikov vyznievajú béčkovo smiešne a tak to aj musím zhodnotiť. –––– Kdo jednou viděl v akci Supermana, nějaké Niagárske vodopády ho nemohou vzrušit. ()

P1tr

Platí to samé jako u všech hraných Supermanů. Je to značně zastaralé, ale člověk se u toho přesto slušně pobaví. ()

vitekpe

Pokazde, kdyz se objevil Terence Stamp, vzpomnel jsem si na Priscillu... :-) Hodne ocenuju tu snahu o nejake odlehceni / humor. To uz se dneska nevidi. ()

hudryhudry

Jen velmi nerad to říkám, protože supermanovskou filmovou sérii prostě miluji, ale nemohu si pomoct, Superman 1 byl lepší. Nejenom kvůli lepšímu scénáři, ale i kvůli celkovému tahu příběhu. A ten je u dvojky horší. Nejenže je úvod strašně zdlouhavý a asi 5!! minutová rekapitulace prvního dílu je trošku nudná. Rozvlekle se zde také řeší láska mezi Supermanem a Lois, kvůli které dokonce na čas Superman "odloží" své schopnosti. Hlavní trojka nepřátel z 2D vězení je poměrně dobře obsazená a generál Zod je vskutku správný záporák. Přesto mi však přišlo čekání na konfrontaci Zoda a jeho kumpánů (fousatého Chewbaccy a ledové dominy) se Supermanem příliš dlouhé, protože se dávalo hodně prostoru lásce mezi Clarkem a Lois. Sice pořád nechápu, že Lois přišla na to, že je Clarc Superman, tak pozdě. Když Clarc sundal brýle, bez kterých vypadá (podle mě) pořád stejně, najednou se na něm něco pro mě neviditelného změnilo a Luis hned poznala svého vysněného Superhrdinu... Ale berme to jako součást pohádkového příběhu, ve kterém je přece možné skoro vše :-) Také mě překvapilo to, že v závěru má Superman v boji se Zodem daleko více schopností, které předtím nikdy nevyužil, ale přiřkněme to také pohádkové náhodě. Přesto bude a stále je i Superman 2 mým oblíbeným dětským filmem a troufám si tvrdit, že oblíbeným zůstane i nadále. Přesto si filmaři mohli odpustit ten úplný závěr s americkou vlajkou na Bílem domě... To mě přišlo až nevkusné. ()

Zagros

Ke druhému Supermanovi by se dalo částečně napsat to, co k prvnímu. V mládí jsem ho měl rád, ale postupně mě to přešlo a teď už se k němu nemám potřebu vracet. Bohužel tady je ale pár výhrad navíc. První díl byl takový wow efekt, dvojka už neměla tu sílu. Až moc se řešila romantika, což mě jako kluka nebavilo a taky tam byli podivní záporáci. Chápu, že za vším jsou finance, už tenkrát byly. Kdyby zůstalo jen u jednoho filmu, byl by to kult. Takhle to neustále natahují a rozmazávají, že to ani Superman nezvládá. Matně si vzpomínám, že jsem viděl i třetí díl, ale opravdu jen matně a ani hodnotit jej nechci. No a další díly jsem už raději vynechal úplně. Nostalgie mě pak přemohla jednou a po mnoha letech jsem si pustil Muže z oceli z roku 2013.. To byla chyba a já dávám Supermanovi prozatím sbohem. ()

Han22

Možná nadhodnocuji, ale považuji Supermana 1 a 2 za rovnocenné filmy. A jelikož jednička je seznamovačka s odvracením katastrof způsobeným Lexem Luthorem (člověkem), teprve dvojka, která přinese trojici superzáporáků z Kryptonu je prvním velkofilmovým superhero filmem. Ten velkofilm je v uvozovkách, protože spousta věcí je hozena hodně do humoru a to včetně ničení, které Zod, Ursa a Non předvádí. A křičí z toho omezené možnosti roku 1980. Nicméně humor je fajn, dočkáme se scén typu superpadouši proti armádě či obsazující Bílý dům. A taky megalomanské bitvy v noční ulici plné prohazování budovami, házení a podpalování aut a lidí v ohrožení. Přesto Superman vítězí nakonec lstí a rozumem. Vedlejší linii pak tvoří odhalení Clarkovy totožnosti Louis, jejich romance, jedné oběti a celkem reálného vyústění (s nepochopitelným restartem). Za mě si to 5* zaslouží i po letech. ()

Davej

Superman má konečně rovnocenné soupeře. A jsou hed tři! Nejlepší z celého tohoto dílu je podle mě úvodní scéna s Lexem Lutherem. Gene Hackmann je tu prostě dokonalý. ()

DocBrown

Bohuzel uz je to spise love-story, souboji se Zodem uz neni venovano tolik. Jeste ze je tu Luthor (skvele nadabovany Somrem). Clifton James si tu zopakl svou roli serifa z bondovek. ()

Junglista

V dětství byl pro mě latexovej netopejr břídil a hlavní hrdina byl modráček v pláštěnce, ale v mym pokročilym věku už je to spíš k smíchu. Jednička je pro mě slabší, ale ne zase o moc. A Lexe Luthora si prostě nejde neoblíbit ("Marná sláva, sou to burani"). Tentokrát nechám v hodnocení i kus nostalgie. ()

Paity

Dvojka Supermana s Christopherem Reevem je ještě dobrý dovětek za jedničkou. Padoucha tady máme, superhrdinu také, tak už nám nic nechybí. Tak jednoduchý je příběh Supermana. Ale co, chceme snad něco složitého? Ne. ()

Macik

Já vám nevím přišlo mi to už docela trapný.. a to nemyslím triky protože na tehdejší dobu museli být parádní,ale ty některý herecký výkony a sem tam nelogičnost ve scénáři... jak říkám,nevím nevím.. Ovšem Gene byl naprosto skvělej! ()

willis

pokračování má stejnou kvalitu jako jednička, navíc příjemným osvěžením je trojka superpadouchů (jako vystřižených z učebnice komksku :)) z Kryptonu. Jen mi není jasné jak se Lois a Superman (zbavený svých schopností) dostali bez dopravních prostředků z Fortress of Solitude, která leží za polárním kruhem. No, ono tam těch nejasností je trochu víc ale komu to vadí....(18.7.2005) ()

Jayem

Vizuálne efekty sa oproti jednotke zlepšili, no kvalita filmu zhoršila. Deravý scenár + plno nelogických chýb + stupidný Zod a jeho dementi. Keď človek vypne rozum tak sa na to dá aj pozerať ale druhy krát by som to už nepozeral. ()

H4ku11

To málo dobré, čo ma bavilo na jednotke sa zhoršilo a ostatné zlé ostalo. Nudní a slabulinkí protivníci, aj keď Superman teda tiež za moc nestál. Lex konečne oplešivel! ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty