Kung Fu: Legenda pokračuje

• USA Kung Fu: The Legend Continues (více)
USA / Kanada, (1993–1997), 62 h 41 min (Minutáž: 42–89 min)

Tvůrci:

Ed Spielman

Hudba:

Jeff Danna

David Carradine, Chris Potter, Scott Wentworth, Kim Chan, Richard Anderson, Robert Lansing, David Hewlett, Kate Trotter, John Bourgeois, Soon-Tek Oh (více)

Série(4) / Epizody(87)

Hlavními postavami lehce mystického seriálu jsou šaolinský mnich Kwai Chang Caine (David Carradine) a jeho syn Peter Caine (Chris Potter), který je detektivem. Setkávají se znovu po 15 letech od doby útoku na klášter. V sérii se často vracíme do Peterova dětsví, do kláštera, kde mu otec připomíná zásady šaolinů. (MsWampir)

maxxxim odpad!

3960 minút trvajúca recyklácia bojového umenia. Dedko v rokoch sa snaží čo to načrtnúť zo svojho "skillu" nenápadnými pohybmi, v niektorých momentoch až malátnymi. Týmto spôsobom cestuje po svete a zmieruje národy. Životná filozofia hlavného bitkára vôbec nie je zlá o tom žiadna, ale skĺbiť ju s kriminálnou zápletkou nie je až také jednoduché a nie vždy sa mu to podarí, resp. nikdy sa mu to ešte nepodarilo. Jeho brčkavý syn ho sprevádza na ceste životom a to nielen pracovným. Jeho doposiaľ nepreštudovaný štýl bojového umenia, ktoré praktizuje by sme s pokojom Angličana mohli označiť za inominátne. Pretože dedko v rokoch dáva ťahy typu 128 násobne spomalený kotúľ vzad, rozštep cirka 20 cm zaberá 15 minút jeho starobného dôchodku, či buchnát zvaný medvedia tlapa. Ide o fantastický úder prevádzaný nasledovne. Chlapík je opretý o stenu za ktorou stojí, no Mikuláš asi nie, ale legenda pokračuje, ktorý sa chystá na onen svet poslať chlapíka nevýdaným spôsobom a to asi takto. Ruku si priloží na stenu, prsty aj palec zmrští do klubíčka a rýchlosťou lemúra ich zase vystrie do prirodzenej polohy. Nadmorská výška a geopatogénne zóny spôsobia pri najhoršom scenári brnenie v lakťovej kosti obete, no tu spôsobil úder smrť chlapíka. Mm zaujímavé spočiatku to vyzeralo akoby legenda išla stierkovať, ale on sa chystal usmrtiť. Pomedzi hlavnú dejovú líniu sa sem tam ukáže niečo z minulosti brčkavého syna, alebo samotnej legendy zo Shaolinu, čo deju dodáva nádych riadnej nudy. ()

July

Jako malá jsem ten seriál milovala. Jak bych se na něj dívala teď, nevím - už hezkou řádku let ho nedávali. ()

Compadre

"Budu jako Cane z Kung fu. Poznávat lidi, řešit problémy...". "Tak ty ses rozhod bejt žebrák?" :) Jo jo, já Kwai Chang Cainea taky rád. Carradine čím byl starší tím víc oplýval takovým charizmatem, které člověka nutilo mu uvěřit úplně všechno. Samotný seriál nic moc, al e jako děcko...však víme. ()

sskrblik

"Tak jako ježek si chrání své bříško i já si chráním své" památná hlaška z tohoto seriálu před kterým si já radši chráním svůj zrak. ()

Ravi

V něčem zajímavé, v ledasčems ne. Trochu orientální hudby a dobré výkony seriál ale dlouho neudrží. S více díly přichází i více zklamání. 40% = 2/5 ()

Zagi20

" Dobrý den, jmenuji se Kvan Čenk Kejn, jak vám mohu pomoci? " Tenhle seriál jsem jako malý žral, sice je to sračka ale už jenom za tu nostalgii a legendární hlášku dám aspoň tu 1 hvězdu. ()

Death odpad!

Priznam se bez muceni-nepobral jsem to. U me si ale D. Carradine napravil reputaci v Kill Billovi 2-tam totiz respektoval prirodni zakony a nehral si na teleportujiciho se kouzelnika:). ()

manonfire

Scénáristicky odpadová záležitost, ale líbilo se mi, když Kanea nějaká ženská balila, jak jí dal jemně na bradu. 20% ()

Kangaxx odpad!

Zatiaľ čo v ostatných martial arts filmoch autori údery zrýchľujú, tu ich asi ešte spomalili. Chlapík úctihodného veku na ovocnej diéte prišiel do USA prezentovať karate štýl, ktorý vznikol v hong-kongskom domove dôchodcov, kde ho jeden šikanovaný starček vynašiel, aby sa ubránil presile dvoch 142-ročných starešinov, ktorí mu kradli protézu. Štýl sa preslávil svojou smrtiacou účinnosťou - polovica súperov zomrie od nudy ešte predtým, ako ich úder zasiahne, druhá počas jeho trajektórie zostárne natoľko, že sa nestihne v dôsledku pokročilého veku a mentálneho regresu ( dôsledok dlhotrvajúcej nečinnosti mozgu v rámci čakania na dokončenie útoku oponenta ) pohnúť z miesta a úder ich zasiahne. ()

giovanni3

Já se bavil snad u každého dílu.. Spojení Kung-fu a vůbec dobrého slušného chování a nové době v USA je velice zajímavé i návrat ,,ztraceného syna,, ke kořenům a k otci.. Ale je pravdou, že na víc jak 3z5 to není což nic nemění na tom, že to není špatný seriál.. ()

Braddy

Kung fu mě nikdy nebralo, ani David Carradine. Natož tento seriál, který natahují jako Tak jde čas. A to ho dávají 2x do týdne!! Bhůůů! ()

ZkuKol odpad!

Prostě nehorázná sračka! Akce nestojí za nic (ale spíš by jí vyjádřil jadrnější výraz), dialogy a rádoby moudra působí přinejlepším trapně a o zápletkách je škoda mluvit. Zajímalo by mě jestli se dělal na tenhle seriál taky casting. To, že David Caradine moc hrát neumí, už vím, ale co předvádí Chris Potter a ostatní dělá z Jessicy Alby charakterní herečku! ()