Heuréka – město divů (TV seriál)

Eureka

Mestečko Heuréka

Sci-Fi / Komedie / Mysteriózní / Drama

USA, 2006 - 2012, 56 h 23 min (Minutáž: 42–85 min)

Robert C. New

Bear McCreary

Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Matt Frewer, Joe Morton, Saul Rubinek, Jordan Hinson, Erica Cerra, Ed Quinn, Neil Grayston, Chris Gauthier, Debrah Farentino, Meshach Peters, Tamlyn Tomita, Olivia d'Abo, James Callis, Niall Matter, Jaime Ray Newman, Sonja Bennett, Anna Galvin, Andrew Airlie, Amber Borycki, Barbara Eve Harris, Samuel Patrick Chu, Elise Gatien, Maria Luisa Cianni, Zak Santiago, Frances Fisher, Jonathon Young, Vanya Asher, Elysia Rotaru, Richard Kahan, Alan Ruck, Holly Elissa, Ever Carradine, Nicholas Carella, Mark Hildreth, Dean Marshall, Margot Berner, Scott Hylands, Christopher Jacot, David Nykl, Lexa Doig, Barclay Hope, Ty Olsson, Jennifer Crystal Foley, Shayn Solberg, Meredith McGeachie, Allison Scagliotti, David Paetkau, Philipp Karner, Wil Wheaton, Tygh Runyan, Nico Cortez, David Richmond-Peck, Wallace Shawn, Marie Avgeropoulos, Daniel Boileau, David Quinlan, John DeSantis, John Reardon, Alex Ferris, Aliyah O´Brien, Allison Hossack, Woody Jeffreys, Luke Camilleri, Peter Kelamis, Jennifer Spence, Michelle Creber, Colin Cunningham, Matreya Fedor, Kavan Smith, Felicia Day, Ellie Harvie, Olivia Cheng, Elizabeth Thai, Matt McInnis, Keenan Tracey, Layla Alizada, Michael Kopsa, Rob LaBelle, David Lewis, Christie Burke, Michael Benyaer, Zak Ludwig, Alison Araya, Benjamin B. Smith, Edward James Olmos, Jeff Pangman, Sean Owen Roberts, Reese Alexander, Adrian Hough, Tembi Locke, Michael Coleman, Don Thompson, Viv Leacock, Vincent Gale, Aleks Paunovic, Elias Toufexis, Fiona Vroom, Jillian Fargey, D. Harlan Cutshall, Sarah Hayward, Steve Makaj, Jeffrey Kaiser, Darren Dolynski, Natalie Gibson, Demord Dann, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Jonathan Holmes, Fane Tse, Peter Brown, Chad Riley, Paul Lazenby, Glynis Davies, Sharon Taylor, Ben Wilkinson, Donna Yamamoto, Rob Hayter, Brenda Crichlow, Jaime Paglia, Arthur Corber, Terence Kelly, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Dorla Bell, Bill Mondy, Laura Adkin, Kevin O'Grady, Nickolas Baric, Christina Jastrzembska, Malcolm Stewart, Rukiya Bernard, Trevor Jackson, Michael Shanks, Teryl Rothery, Maury Chaykin, Donna White, Stephen Park, Kirsten Robek, Alex Diakun, Paul Moniz de Sa, Mark Burgess, Randal Edwards, Greg Germann, Garry Chalk, Garwin Sanford, Patrick Gilmore, Stefanie von Pfetten, Fulvio Cecere, Gabrielle Rose, Richard Ian Cox, Jody Racicot, Kaaren de Zilva, Kim Poirier, Leela Savasta, Chelah Horsdal, Heather Doerksen, Billy Campbell, Laura Mennell, Bear McCreary, Frances Fisher (a.z.), Christopher Jacot (a.z.), Niall Matter (a.z.), Ed Quinn (a.z.), Shayn Solberg (a.z.), Jay Brazeau, Noah Danby, Jill Morrison, Jamie Kennedy, Keegan Connor Tracy, Michelle Harrison, Ming-Na Wen, Cameron Bancroft, Stan Lee, Donavon Stinson, Martin Cummins, Ben Ratner, Aaron Douglas, Quinn Lord, Nicholas Elia, Tammy Hui, Dave Foley, Rif Hutton, Jim Parsons, Eugene Byrd, Roger R. Cross, Sunita Prasad, Geoff Gustafson, Grant Imahara, Matthew Hastings, Tanya Champoux, Chris Parnell, Erin Simms, Jerry Rector, David Stuart, Christina Sicoli, Tyronne L'Hirondelle
  • Šakalík

Dal jsem si za úkol, že musím dojet alespoň první sérii, ale po osmi dílech jsem to vzdal, protože TO JE PROSTĚ KRAVINA. Jo, ten šerif je celkem správnej, jeho dcera je taky fajn, ten mluvící bejvák by se mi taky líbil a ta šerifova zástupkyně je fakt kočka, to zase jo, ale to je asi tak všechno. Zbytek postav je tak škrobený, umělý a neuvěřitelný, že se to prostě nehodí. Hlavně teda ten všeznalý automechanik Henry, co je odborník úplně na všechny vědecké obory, od biochemie až po astrofyziku. Scénář je pak takový, že se někde něco pos…, pětatřicet minut všichni krouží kolem nevědouce co dělat, aby si to nakonec přihasil Henry se spásným řešením typu „co kdybychom to zkusili vypnout“. Eureka by podle všeho mělo být nejsofistikovanější místo na Zemi, nicméně jejich „vědecké“ experimenty vypadají tak, že i moje laboratorní cvičení z fyziky na gymplu vypadala vědečtěji. :-) No prostě děs. To vysoké hodnocení tady je úplně mimo mísu, sorry.(27.9.2010)

• BMAJTZ

Prvni serie tohoto serialu byla pro mne necim novym, neokoukanym a s pomerne slusnym napadem. O tom zadna, ale s pribyvajicimi seriemi se vse meni. Serial spadl do stereotypu, resi se v podstate porad dokola to same sem tam s obmenenou zapletkou. Jedine co me jeste u tohohe serialu drzi je pribeh na pozadi ktery byva docela zajimavy, ale jak jsem zjistil uz u minulych serii tak i v te posledni to nakonec tvurci urcite zprzni a udelaji z toho naprostou imbecilni frasku. Proste tenhle serial u me ztraci kazdym dilem o maolou cast oblibenosti. Osobne doufam, ze to tvurci po treti sezone utnou, jeste dokud to nespadne do uplneho bahna.Tri hvezdy si to zaslouzi za minimalne poutavou prvni serii, zbytek uz nevim nevim. EDIT: Tak dilem 3x16 jsem se dostal do stavu, ze me tenhle serial natolik nudil, ze jsem tenhle dil skoro cely preskakal. Timhle snizuji hodnoceni, zacina to byt desne otrepane.(20.7.2009)

Na první pohled je Eureka obyčejný krimi seriál. Na pohled druhý však zjistíme, že se jedná o skvělý počin s koňskou dávkou nadsázky a humoru. Originální hi-tech prostředí poskytuje spoustu zajímavých zápletek, které potěší všechny sci-fi fandy (a nejen ty). Skvěle zahraný šerif Carter se vždy postará o vtipnou hlášku, na kterou mu přihraje jedna z řady sympatických vedlejších postav. A k tomu všemu skvělá hudba, co chtít víc? Vadilo mi akorát, že rámcový děj se během sezóny téměř nikam neposouvá a trochu se hne jen na konci (popř. začátku) série.(1.6.2008)

Šablonou námětu trochu tuctové, provedením a podáním však velmi zajímavé. Spousta skvělých, propracovaných, a co je hlavní, různorodých a často velmi zábavných charakterů. Zábavné a nápadité, i když občas průhledné zápletky (i když, divákovi je vždy na začátku hozeno vodítko...), hlavní i vedlejší linie a samotný život v městečku vás ale do křesla na několik sérií dozajista upoutá. Po první sérii čtyři hvězdičky. Pokud si udrží formu i po třetí serii, tak bude určitě čas na tu pátou (hvězdičku).(18.9.2009)

"Formulář na zrušení smrti nevedeme." Tak to žertuješ, šerife. Vždyť to je 924/B a vyplňuje se ve třech kopiích. Ve vědou posedlém městě je zkrátka možné všechno. Tady totiž hláškuje i šerifův barák, místní géniové v touze za poznáním občas narušují pohyb zeměkoule ve vesmíru, šerif je smířený se svým bezkonkurenčně nejnižším IQ ve městě a mě baví každá Carterova snaha o zachování města ve stavu, kterému nikdy nerozuměl.(22.8.2011)

• - V páté epizodě 4. řady se objevila postava Claudie Donovanové (Allison Scagliotti) ze seriálu Skladiště 13 (od r. 2009), za kterým rovněž stojí Syfy Channel. Podobně v seriálu hostoval Douglas Fargo (Neil Grayston), konkrétně v 5. epizodě 2. série. (Illuminare)

• - Natáčelo se ve městech Vancouver, Chilliwack, Surrey a Port Moody v Britské Kolumbii v Kanadě a ve filmových studiích ve Vancouveru. (Cheeker)

• - Epizody první řady nebyly vysílány v pořadí, které pro ně původně tvůrci zamýšleli. Z tohoto důvodu lze při sledování narazit na malé nesrovnalosti a odchylky. Televize se k tomuto kroku uchýlila, jelikož chtěla zařadit lepší epizody do vysílání dříve a získat tím pro seriál další diváky. (Illuminare)