Heuréka – město divů (TV seriál)

Eureka

Mestečko Heuréka

Sci-Fi / Komedie / Mysteriózní / Drama

USA, 2006 - 2012, 54 h 37 min (Minutáž: 64x42 min)

Robert C. New

Bear McCreary

Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Matt Frewer, Joe Morton, Saul Rubinek, Jordan Hinson, Erica Cerra, Ed Quinn, Neil Grayston, Chris Gauthier, Debrah Farentino, Meshach Peters, Tamlyn Tomita, Olivia d'Abo, James Callis, Niall Matter, Jaime Ray Newman, Sonja Bennett, Anna Galvin, Andrew Airlie, Amber Borycki, Barbara Eve Harris, Samuel Patrick Chu, Elise Gatien, Maria Luisa Cianni, Zak Santiago, Frances Fisher, Jonathon Young, Vanya Asher, Elysia Rotaru, Richard Kahan, Alan Ruck, Holly Elissa, Ever Carradine, Nicholas Carella, Mark Hildreth, Dean Marshall, Margot Berner, Scott Hylands, Christopher Jacot, David Nykl, Lexa Doig, Barclay Hope, Ty Olsson, Jennifer Crystal Foley, Shayn Solberg, Meredith McGeachie, Allison Scagliotti, David Paetkau, Philipp Karner, Wil Wheaton, Tygh Runyan, Nico Cortez, David Richmond-Peck, Wallace Shawn, Marie Avgeropoulos, Daniel Boileau, David Quinlan, John DeSantis, John Reardon, Alex Ferris, Aliyah O´Brien, Allison Hossack, Woody Jeffreys, Luke Camilleri, Peter Kelamis, Jennifer Spence, Michelle Creber, Colin Cunningham, Matreya Fedor, Kavan Smith, Felicia Day, Ellie Harvie, Olivia Cheng, Elizabeth Thai, Matt McInnis, Keenan Tracey, Layla Alizada, Michael Kopsa, Rob LaBelle, David Lewis, Christie Burke, Michael Benyaer, Zak Ludwig, Alison Araya, Benjamin B. Smith, Edward James Olmos, Jeff Pangman, Sean Owen Roberts, Reese Alexander, Adrian Hough, Tembi Locke, Michael Coleman, Don Thompson, Viv Leacock, Vincent Gale, Aleks Paunovic, Elias Toufexis, Fiona Vroom, Jillian Fargey, D. Harlan Cutshall, Sarah Hayward, Steve Makaj, Jeffrey Kaiser, Darren Dolynski, Natalie Gibson, Demord Dann, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Jonathan Holmes, Fane Tse, Peter Brown, Chad Riley, Paul Lazenby, Glynis Davies, Sharon Taylor, Ben Wilkinson, Donna Yamamoto, Rob Hayter, Brenda Crichlow, Jaime Paglia, Arthur Corber, Terence Kelly, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Dorla Bell, Bill Mondy, Laura Adkin, Kevin O'Grady, Nickolas Baric, Christina Jastrzembska, Malcolm Stewart, Rukiya Bernard, Trevor Jackson, Michael Shanks, Teryl Rothery, Maury Chaykin, Donna White, Stephen Park, Kirsten Robek, Alex Diakun, Paul Moniz de Sa, Mark Burgess, Randal Edwards, Greg Germann, Garry Chalk, Garwin Sanford, Patrick Gilmore, Stefanie von Pfetten, Fulvio Cecere, Gabrielle Rose, Richard Ian Cox, Jody Racicot, Kaaren de Zilva, Kim Poirier, Leela Savasta, Chelah Horsdal, Heather Doerksen, Billy Campbell, Laura Mennell, Bear McCreary, Frances Fisher (a.z.), Christopher Jacot (a.z.), Niall Matter (a.z.), Ed Quinn (a.z.), Shayn Solberg (a.z.), Jay Brazeau, Noah Danby, Jill Morrison, Jamie Kennedy, Keegan Connor Tracy, Michelle Harrison, Ming-Na Wen, Cameron Bancroft, Stan Lee, Donavon Stinson, Martin Cummins, Ben Ratner

První série se mi líbila hodně. Ač to není nic originálního, tak postavy, dialogy a hlavně humor mě dokázaly přinutit k dalšímu sledování. Prim hraje samozřejmě šerif Carter a jeho hlášky, ale pozadu nezůstává ani sympaticky samolibý Nathan Stark. Bohužel od poloviny druhé série začal poměr humoru klesat a epizody se staly monotónními. Třetí série byla ještě mnohem horší než druhá (v době hodnocení jsem viděla všechny existující epizody = do S3E08). Hodnocení jednotlivých sérií: S1 ****, S2 ***a 1/2, S3 (slabší)***.(24.1.2009)

Zajímavý nápad se soustředěním nejlepších mozků své doby do jednoho městečka, roztomile sympatický šerif v podání Colina Fergusona, trhlé zápletky a příjemný humor... Já jsem spokojená, ale přece jen ve mně hlodá pocit, že se s tímhle materiálem dalo víc přitlačit na pilu - sem tam je to maličko nuda. Uvidíme v dalších dílech, už se na ně těším:-). 80% EDIT: Díl za dílem mě přemáhá nepříjemný pocit, že autoři nejsou schopní nebo ochotní přidat grády, přizdisráči jedni, nechávají potenciál a některé postavy až trestuhodně nevyužité. Ubírám zatím jen procenta, hvězdičky možná přijdou na řadu časem: 75% EDIT2: Skončila druhá série a já, ač hrozně nerada, musím zase ubírat. Stále žádná nová šťáva, schéma čím dál stejné, vtípky předpokládané... Pořád příjemná podívaná, ale už tolik nebaví. 69%(13.2.2010)

• Shakaar

Starší bratr Warehousu mě z větší části minul. Někdy si říkám díky bohu, někdy možná lituju, protože na takový seriál se zpětně určitě nepodívám. Máme tu městečko, které má tu čest být sídlem jedné společnosti Global Dynamics, který je až příliž podobný jedné firmičce z Fringe Massive Dynamic z Fringe...a řídí se stejným heslem: "What do we do? What don´t we do....jinak to co není normálně možné z hlediska techniky, genetiky a buhví čeho...prostě geekovský seriál. A jak to bývá někdy experimenty nevyjdou...v případě Eureky je to na denním pořádku a na to dohlíží Colin Ferguson. Seriál má kladné i záporné stránky, dokáže pobavit, navnadit ale hodně i otrávit...na ranní vstávání je to idealní, ale delší sledování bych se asi nudil, protože mi to dost připadalo že se zde hlavně likviduje průser, který v laborce někdo z protagonistů udělá...čím tedy může být lákadlem. Seriálem se vyskytují mnoho osobností z ať už ze současných i minulých sci-fi a fantazy tvorby. Namátkou se jedná o Felicii Day, Willa Whedona, Stan Lee, Eric Cerra nbeo Saul Rubinek či Allison Scagliotti z Warehouse 13. Pokud hledáte odychovou zábavu nad kterou se nemusí přemýšlet, je to seriál pro vás. Opakem, vyhnout se. 2* dávám za pár náhodných epizod, při kterých jsem se bavil.(25.8.2011)

3*** body Náše zvrhlá potřeba komentovat seriály je nakažlivá. Ale nebojte se, hodnotíme jen ty nově koukané a od teď nové co uvidíme a ty co budeme koukat nebo jsme je již viděli a budeme je vidět znovu. Ale ne ty, co jsme už někdy viděli a pak je viděli znova, takže tyhle ne. Pokud se ale jedná o ty co jsme viděli, tak v tom mám zmatek. [X] K seriálu... zajímavé, držet se více při zemi, nesnažit se být "cool" za každou cenu.. mno, prostě střed.. hezky se na to kouká, ale fanouškem nebudu. A opět v dabingu.. prostě COOL :-)(25.4.2009)

Po první sérii. Seriál mě víceméně baví, má zajímavý sci-fi náměty a prakticky všechny postavy jsou zábavný. Jenže co naplat, připomíná mi to takový vesnický soap opery jako Evervood apod a tyhlety scény ze života lidí z Eureky, co tu jsou sice působí vtipně a pohodově, ale šíleně ředí děj a prakticky ničí jakékoliv napětí. Nevím, nějak mě u toho neláká koukat na deset dílů denně. EDIT po shlédnutí 4. řad své hodnocení neměním. Vědecké zápletky jsou čím dál originálnější, bohužel takovým tím absurdním způsobem a stejně absurdní je, jak Carter vše vyřeší jako superman sám svým selským rozumem, protože přijde na to, co město plné géniů nenapadne. Lehkost a vtipnost a sympatické postavy je bohužel vyváženo neskutečnou řadou vztahů, jejichž neustálé řešení je otravné a ubíjející. Člověk si chvílemi připadá jak když sleduje Beverly Hills.(2.11.2008)

• - Námět seriálu údajně vznikl během jediného oběda. Jamie se na něm sešel ještě s jedním scenáristou, oba měli rádi seriál Akta X (od r. 1993) a průzkum a oběma se zamlouval nápad malého městečka plného géniů. Později se ho rozhodli realizovat, nakonec přidali šerifa a předložili návrh televizi, která jej přijala. (Illuminare)

• - Ve 4. sérii ve 13. epizodě s názvem „Glimpse“ měl malou roličku Dr. Leeho Stan Lee, který je spoluautorem komiksů jako „Spider-Man“, „X-Men“, „Iron Man“, „Fantastická čtyřka“, „Avengers“, „Hulk“, „Thor“, „Daredevil“, „Doktor Strange“ a dalších. Hraje zde vědce, který experimentuje s efekty gamma radiace, a v průběhu krátkého rozhovoru řekne: "Nechtěj mě rozzlobit, synu. Nechtěl by jsi mě vidět, když jsem rozhněvaný." Což je to narážka na zmíněného „Hulka“. (Rominator)

• - Natáčelo se ve městech Vancouver, Chilliwack, Surrey a Port Moody v Britské Kolumbii v Kanadě a ve filmových studiích ve Vancouveru. (Cheeker)