Heuréka – město divů (TV seriál)

Eureka

Mestečko Heuréka

Sci-Fi / Komedie / Mysteriózní / Drama

USA, 2006 - 2012, 54 h 37 min (Minutáž: 64x42 min)

Robert C. New

Bear McCreary

Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Matt Frewer, Joe Morton, Saul Rubinek, Jordan Hinson, Erica Cerra, Ed Quinn, Neil Grayston, Chris Gauthier, Debrah Farentino, Meshach Peters, Tamlyn Tomita, Olivia d'Abo, James Callis, Niall Matter, Jaime Ray Newman, Sonja Bennett, Anna Galvin, Andrew Airlie, Amber Borycki, Barbara Eve Harris, Samuel Patrick Chu, Elise Gatien, Maria Luisa Cianni, Zak Santiago, Frances Fisher, Jonathon Young, Vanya Asher, Elysia Rotaru, Richard Kahan, Alan Ruck, Holly Elissa, Ever Carradine, Nicholas Carella, Mark Hildreth, Dean Marshall, Margot Berner, Scott Hylands, Christopher Jacot, David Nykl, Lexa Doig, Barclay Hope, Ty Olsson, Jennifer Crystal Foley, Shayn Solberg, Meredith McGeachie, Allison Scagliotti, David Paetkau, Philipp Karner, Wil Wheaton, Tygh Runyan, Nico Cortez, David Richmond-Peck, Wallace Shawn, Marie Avgeropoulos, Daniel Boileau, David Quinlan, John DeSantis, John Reardon, Alex Ferris, Aliyah O´Brien, Allison Hossack, Woody Jeffreys, Luke Camilleri, Peter Kelamis, Jennifer Spence, Michelle Creber, Colin Cunningham, Matreya Fedor, Kavan Smith, Felicia Day, Ellie Harvie, Olivia Cheng, Elizabeth Thai, Matt McInnis, Keenan Tracey, Layla Alizada, Michael Kopsa, Rob LaBelle, David Lewis, Christie Burke, Michael Benyaer, Zak Ludwig, Alison Araya, Benjamin B. Smith, Edward James Olmos, Jeff Pangman, Sean Owen Roberts, Reese Alexander, Adrian Hough, Tembi Locke, Michael Coleman, Don Thompson, Viv Leacock, Vincent Gale, Aleks Paunovic, Elias Toufexis, Fiona Vroom, Jillian Fargey, D. Harlan Cutshall, Sarah Hayward, Steve Makaj, Jeffrey Kaiser, Darren Dolynski, Natalie Gibson, Demord Dann, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Jonathan Holmes, Fane Tse, Peter Brown, Chad Riley, Paul Lazenby, Glynis Davies, Sharon Taylor, Ben Wilkinson, Donna Yamamoto, Rob Hayter, Brenda Crichlow, Jaime Paglia, Arthur Corber, Terence Kelly, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Dorla Bell, Bill Mondy, Laura Adkin, Kevin O'Grady, Nickolas Baric, Christina Jastrzembska, Malcolm Stewart, Rukiya Bernard, Trevor Jackson, Michael Shanks, Teryl Rothery, Maury Chaykin, Donna White, Stephen Park, Kirsten Robek, Alex Diakun, Paul Moniz de Sa, Mark Burgess, Randal Edwards

"This Is Eureka!" 88%(9.6.2010)

trocha detske a epizodne,a le ved je to len letny serial. inac celkom fajn spracovanie.(12.11.2006)

Všechny velkoobjemové mozky USA byly soustředěny do malého městečka Eureka, které se tímto způsobem stalo nejchytřejším městem na světě. Roztleskávačky zde vylepšují teorii chaosu, konstruktér raketových motorů odtahuje auta a o tom, co se děje v Sekci 5 je snad lepší nic nevědět. Jednoho dne se však průměrné IQ města sníží o několik bodů. Právě totiž přijel nový šerif Carter, pro kterého je sice nadlidským úkolem sečíst dva zlomky s různými jmenovateli, ale oproti ostatním obyvatelům města umí zachytit stopu zločinu a se sarkastickou hláškou na rtech ji buldočím způsobem sledovat. Od této chvíle již v poklidném městečku, ve kterém se jenom občas přemísťují lidé nebo předměty do jiných časoprostorových dimenzí, nebude nic jako dřív.(29.5.2009)

Po slabším rozjezdu v první polovině první série se z Eureky nakonec vyklubala poměrně zábavná záležitost. Jedná se sice o taková "X-files" s PG-13, ale popravdě mi takovýhle seriál přesně chyběl. Sympatické postavy z toho dělají ještě zábavnější a příjemější záležitost. Jsem zvědavý, zda se udrží kvalita i v dalších sériích. 75% Edit: Seriál už dávno dokoukán a i po nějakém čase ve mně přetrvávají výhradně kladné dojmy. V rámci žánru a pojetí maximální spokojenost. 85%(22.2.2011)

Nemůžu si pomoct, ale u tohodle seriálu se opravdu skvěle bavím, je naplněn neskutečnou pohodou, báječně si u něj odpočinu, nemyslím na žádné blbosti bokem, nenudím se, postavy jsou skvělé, i když typicky americké, ale i tak .. prostě výborný, překvapení jak hrom.(16.2.2009)

• - Tříhlavňová puška, kterou používá zástupkyně Lupo, je stejnou rekvizitou používanou několika různými militantními skupinami z galaxie Pegasus (např. Genii) v seriálu Stargate Atlantis. (Vacablatna)

• - Tvůrci se původně snažili pro hlas S.A.R.A.H. získat Fargovu oblíbenkyni Sarah Michelle Gellar. To však nevyšlo, a tak jí hlas propůjčil samotný představitel Farga Neil Grayston. (Illuminare)

• - Natáčelo se ve městech Vancouver, Chilliwack, Surrey a Port Moody v Britské Kolumbii v Kanadě a ve filmových studiích ve Vancouveru. (Cheeker)