Noční Show Craiga Fergusona (TV pořad)

The Late Late Show with Craig Ferguson

Talk-show / Komedie

USA, 2005, 62 min

Craig Ferguson, Shadoe Stevens, Julie Chen, Adele, Duffy, Markéta Irglová, André Benjamin, Buzz Aldrin, Peter Bart, Carrie Fisher, Cheri Oteri, Ricki Lake, Steve Howey, Michelle Yeoh, David Armand, Andrew Daly, Tim Meadows, Guy Torry, Wyclef Jean, Thomas Lennon, Akon, Aishwarya Rai Bachchan, Rihanna, Russell Peters, Steven Wright, Maria Zyrianova, Drew Carey, Zooey Deschanel, James Lipton, Mario López, Joanna Garcia Swisher, Josh Duhamel, Tom Selleck, McG, Jami Gertz, Paul Feig, Elizabeth Perkins, Amy Brenneman, Dylan McDermott, Evan Handler, Kathy Griffin, Julie Walters, Donald Faison, Sinéad O'Connor, Marion Ross, Audrey Tautou, Moon Bloodgood, Renée Fleming, Terry Crews, Emmy Rossum, John Cusack, Amanda Peet, Amber Valletta, Thandie Newton, Chiwetel Ejiofor, Michelle Monaghan, Radha Mitchell, Amy Ryan, Lena Dunham, Leelee Sobieski, Ne-Yo, Chris Klein, Quentin Tarantino, Illeana Douglas, Sean Maguire, Gina Carano, Alexandra Wentworth, Curtis "50 Cent" Jackson, James Marsden, Melinda Clarke, Mo'Nique, Jamie Hyneman, Adam Savage, Grant Imahara, Kari Byron, Tory Belleci, Nick Hornby, Ian McShane, Garrison Keillor, Shirley To, Minka Kelly, Idina Menzel, James Ellroy, k.d. lang, Tionne 'T-Boz' Watkins, Brian McKnight, Joss Stone, Eddie Steeples, Cheryl Ladd, Gordon Ramsay, Mandy Moore, Tyler James Williams, Pavlína Pořízková, Philip Johnson, Becki Newton, Hattie Hayridge, Guy Pearce, Sara Bareilles, Amy Yasbeck, Joel McHale, Dave Baksh, Deryck Whibley, Jay McCaslin, Steve Jocz, Randy Newman, Criss Angel, Peter O'Toole, Odette Annable, Sara Rue, Lana Parrilla, Jennifer Beals, Shannon Woodward, Natalie Walker, Joely Fisher, Sarah Chalke, Louie Anderson, DJ Qualls, Casey Wilson, Barry Humphries, Ellie Kemper, Letoya Luckett, Maureen McCormick, Natasha Henstridge, Les Stroud, David Boreanaz, Patti Smith, Chazz Palminteri, Hugh Laurie, Alexis Bledel, Kristen Bell, Sandra Bullock, Ewan McGregor, David Arquette, Chris Rea, Adam Gontier, Chris Hardwick, Alice Eve, Billy Gardell, Kunal Nayyar, Noomi Rapace, Chuck Palahniuk, Ron White, Dennis Lehane, Joan Jett, Max Brooks, Monica Potter, Jón Þór Birgisson, Dave Attell, Amy Sedaris, Ken Bruen, Helen Fielding, Lee Child, Skyler Stone, Adam Pally, Larry The Cable Guy, Jenny Lewis, Candace Bushnell, Rebel Wilson, Chelsea Handler, Mary Alexandra Stiefvater, Mindy Kaling, Kate Flannery, Maria Bamford, Lennon Parham, Jessica St. Clair, Rainn Wilson, Josh Schwartz, Tony Curtis, Regis Philbin, Brad Walst, Yvonne Strahovski, Barry Stock, Neil Sanderson, Mike Birbiglia, Dan Riskin, Adhir Kalyan, Sean Hayes, Karen Gillan, Matt Smith, Reno Wilson, Rufus Wainwright, Phyllis Diller, Hana Mae Lee, Tichina Arnold, Michael Weatherly, Steve Jones, Glen Matlock, Simon Helberg, Jon Ronson, Alfred Molina, Julie Andrews, Grace Park, Tony Hale, Fiona Gubelmann, Nina Bergman, John Irving, Fantasia Barrino, Wendy Williams, Carlos Mencia, Larry David, Kelly Osbourne, Madeleine Albright, Condoleezza Rice, Hillary Clinton, Ryan Seacrest, Alison Becker, Chris Daughtry, Mark Harmon, Wolfgang Puck, William Shatner, Angela Kinsey, Evangeline Lilly, Betty White, Aisha Tyler, Will Arnett, Anjelica Huston, Zoe Saldana, Demi Lovato, Paul Giamatti, Candice King, Eloise Mumford, Jim Gaffigan, Jason Schwartzman, Alexis Knapp, Michael Sheen, Kelly Rowland, Alyssa Milano, Wilford Brimley, Natasha Lyonne, Michael Connelly, Cuba Gooding Jr., Emily Wickersham, Judd Apatow, Shiri Appleby, Lupe Fiasco, Lily Allen, Kate Mara, Jordana Brewster, Lupita Nyong'o, Robin Thicke, Jake Bugg, Hannah New, Steven Tyler, Jessica Lange, Arianna Huffington, Emma Chandler, Emma Roberts, Alex Sgambati, Blaine Saunders, Ginger Gonzaga, Al Madrigal, Simon Amstell, Bill Bailey, Margaret Judson, Mark Burnett, Jeff Probst, Bob Marley, Irina Shayk, Rachelle Lefevre, Lanette Fugit, Josh Robert Thompson, Cody Horn, Ellen Page, Jennifer Love Hewitt, Jacqueline Toboni, James Woolsey, Rikki Rockett, Bobby Dall, C.C. DeVille, Blues Saraceno, Rob Mariano, Amber Brkich, Dennis Haskins, Ricky Wilson, Regina Spektor, Lance Krall, Chloe Bennet, Natasha Leggero, M. Ward, Bonnie Raitt, Bob Weir, Laura Lippman, Morrissey, Philip Bolden, John Green, Terry Bradshaw, Kasabian, Richard Jeni, André Leon Talley, Daniel Lanois, The Crystal Method, Brittany Murphy, Rose McGowan, Mehmet Oz, Dana DeLorenzo, Paul Dinello, Kathy Kinney, Tig Notaro, Damian Marley, David Geraghty, Taj Mahal, Dave Navarro, Scott 'Carrot Top' Thompson, Gwendoline Christie, Antony Hegarty, Katie L. Fetting, Kit Harington, Jaymay, Scott Kelly, Martha Kelly, Simon Rix, Nick Baines, Nick Hodgson, Andrew White, Jill E. Alexander, Ron Pederson, Mary Hart, Tommy Hilfiger, Hannibal Buress, Jay Jay French, Lisa Loeb, Nellie McKay, Lisa Joyce, Krizia Bajos, Anton Yelchin, Matt Skiba, Lawrence O'Donnell, Tom Smothers, Sharon Jones, T-Pain, Tom Sullivan, Britt Robertson, Desmond Tutu, Molly Prather, Jean-Michel Cousteau, Steve Wozniak, Jen Kirkman, Jeremy Roenick, Dave Barry, Stephin Merritt, Kid Rock, Jeff Ross, Isabel Allende, Jeannie Gaffigan, Dierks Bentley, Ayo, Jackie Collins, Tom Segura, Amanda Palmer, Christian Louboutin, Justin Warfield, Roy Wood Jr., Tom Papa, Little Richard, Ronald Ray Bryant, James Adomian, Charlie Rose, Shelby Lynne, Shooter Jennings, Miranda Kerr, Tony Gonzalez, Ben Folds, Ryan Adams, David Sedaris, Lucia Micarelli, Miranda Lambert, Robert Glasper, Rob Stewart, Roy Blount Jr., Andrew Bird, Missy Higgins, Mark Forward, Katlin Mastandrea, Nathan Fielder, Dick Smothers, Steve Earle, Kate Nash, Carson Kressley, Joe Theismann, Brad Goreski, Christopher Reid, Joy Behar, John Mendoza, Isaac Mizrahi, Greg Iles, Kix Brooks, Simply Red, Dom Irrera, Sebastian Maniscalco, Ben Harper, Malachy McCourt

Když produkční společnost Davida Lettermana - Worldwide Pants Ltd hledala nového moderátora pro Late Late Show a Craig Ferguson se zúčastnil, Peter Lassally mu po jeho guest-host dílu údajně řekl: "Líbilo se mi, jak jste s hosty vlastně fakt konverzoval." "Myslel jsem, že to je účel," odpověděl mu na to prý Craig. A podle toho show taky vypadá. Craig se sice otře o aktuální "showbiz" témata svých hostů, jinak se však jedná o nezávazný chit-chat který je v Craigově podání neuvěřitelně zábavný. Show je plná vlastních osobitých prvků občas až Pythonovsky nesmyslného vtipu, jako je robot-kostlivec-sidekick který s Craigem co-hostuje show a hýří nepřístojnými poznámkami. Nebo Secretariat, plyšový kůň který občas neplánovaně za zvuků podivného diska naběhne do místnosti za všeobecného hýření publika, hostů i Craiga, či fakt, že před odchodem si musí hosté s Craigem dát trapné ticho, nebo zaimprovizovat na foukací harmoniku. Late Late Sow with Craig Ferguson je tedy jednoznačně nejosobitější a řekl bych že i nejzábavnější Late Show jaká v současnosti vzniká.(12.11.2011)

Skotský přízvuk, neškobené vystupování, schopnost neptat se na to, co ostatní, nadhled, odhodlání nedělat show s přístupností od dvanácti let, úžasný smysl pro humor a téměř až přátelský vztah mezi moderátorem a hostem; to je přesně to, co na Late Late Show Craiga Fergusona zbožňuju a co pro mě z tohoto moderátora činí krále amerických nočních show. Zatímco na Lettermanovi a dalších je vidět, jak mají otázky i vtipy připraveny dopředu, Craig působí dojmem, jako by ani on sám nevěděl, co z něj za minutu vypadne, a svou spontánností dokáže rozhovor s herci odvést od nudné propagace filmu k naprosto neuvěřitelným tématům. Craig for president!(15.1.2011)

Musím říct, že Craiga Fergusona mám ze všech moderátorů šou tohoto typu absolutně nejradši. Spousta humoru a popkulturních narážek, to je moje. Nejlepší díly jsou ty, ve kterých se objevují James McAvoy, Nathan Fillion a úplně nejlepší jsou pak ty s Craigovým starým kámošem Gerrym Butlerem. Zajímaví hosté se smyslem pro humor = koření úspěchu.(19.11.2011)

Společně s Conanem nejlepší talkshow, co se vysílá. Ferguson má skvělý smysl pro humor(hlavně situační), zve příjemné hosty, ale také dokáže promluvit na vážnější téma v některých svých monolozích. Nejoblíbenější rozhovory: Michael Caine s jehou novou knížkou, Morgan Freeman se svým rugbyovým dokumentem, Sandra Bullock s filmem Návrh a Gordon Ramsay se svou kuchařkou.(10.8.2011)

Mistr a král. Conan O'Brien, David Letterman, Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel. Ti všichni jsou velmi dobří a občas výborní. Ale Craig Ferguson si je každým komentářem, každým cold open, každým rozhovorem s hostem, ale hlavně každým rozhovorem s Geoffem, dá ke svačině. Bezkonkurenční pohotovost, lehkost a smysl pro humor. Keeping it classy all the way to Christmas.(14.12.2015)