Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

Dejf4

Tady nefunguje skoro nic. Vůbec to nedrží pohromadě a skáče se z místa na místo. Je to zcela bez nějakého pořádného zvratu a jako celek to nedává vůbec žádný smysl. Veškeré postavy jsou zde spíše jen na okrasu, takhle ploché charaktery jsem už dlouho neviděl. Je to zkrátka celé odbyté a nenajdete zde zcela nic, co by ve vás vyvolalo emoce. Náhodně vygenerované scény, slepené do dvou hodin. 2/10 (Kino) ()

PaTeXx

Tři hvězdy s přivřenýma očima. Srovnání s Marvelem (potažmo s Avengers) je v tomto případě absolutně mimo mísu, tahle partička se nevyrovná vůbec v ničem. Batman je konzistentní klasika, Flash mě napůl sral a napůl bavil, Cyborg byla jedna z nejzbytečnějších postav filmu, Aquaman byl průměrný a záporák trapný. WW se Supermanem mi ten dojem přece jen trošku zlepšili. Celkově se mi líbily fighty (nejvíc tedy ten tříminutový se Supermanem) a parádní byla první hodina stopáže, pak se mi to už jaksi táhlo. Lehoulinký nadprůměr. ()

Isag1

Josstice League, nikdy nedávajte tomuto chlapovy, menovanému JOSS WHEDON, tvoriť filmy. ĎAKUJEM! To, že sa mu podarilo pár krát spraviť dobrý film, neznamená, že je to dobrý scenárista a režisér. ()

HouseFan

Film slibující velmi mnoho, ale dodávající mnohem méně. Nesoudržnost a uspěchanost, jsou hlavní mínusy. Rozdíly mezi režiséry jsou znatelné a občas si vzájemně bourají strukturu celého filmu. Mnoho toho bylo vyzrazeno již v trailerech a sneek-peecích, kterých bylo zbytečně moc. Herecké obsazení mne neučarovalo, vysloveným zklamáním byl ale naštěstí jen přehrávající Ezra Miller. Komiksové a akční scény byly vyřešeny pěkně a jedna z věcí co u DC fakt umí jsou easter eggy, kterých bylo málo, ale zase se povedly. Komiksový fanda si zkrátka svoje najde, sešity nepolíbení diváci by však mohli hodnotit ještě přísněji. Jo a první potitulková scéna není nic moc.... ale na tu druhou si radši vezměte kardiostimulátor!!! ()

chup44

19.3.2021 - Po pozretí ZSJL som zmenil hodnotenie, s veľkej milosti 2* a tento film už nechcem nikdy nechcem vidieť. Takže, po roku a pól, po ochladnutí emócií, po štvrtom pozretí, po pozretí všetkých videí na YouTube s pôvodnou víziou dávam update 2019: Snyder natočil film s dĺžkou cca. 2:30-2:50 podľa scenára a neustále sa meniacich kritérií štúdia. Odišiel/vyhodili ho. Prišiel Whedon s úlohou, aby mal film max. 2 hodiny a k tomu ešte 20-30 minút dotáčok. Na rovinu, nemožná úloha ako pre jedného, tak pre druhého. Nemožno vyniť ich, ale WB! Boli dve možnosti. Mali nechať už Snyderovu verziu tak, pustiť do kín, možno by prepadla ale zostalo by to +/- na nule s tržbami a potom by mohli robiť reštart. Druhá a nakoniec spravená možnosť, spraviť z toho kočkopsa, ktorý sa predražil o možno aj 100 mega, spásu nepriniesol, tržby totálne prepadli a nasrali obidve strany, ako skalných fanúšikov, tak laickú verejnosť. Verdikt ? Dobre Vám tak WB, nič iné ste si s touto “politikou” nezaslúžili”. Amen. Druhá potitulková scéna bola fakt neskutočná. Tak a teraz pozor SPOILERY! V prvom rade, čo ma naštvalo. hneď tá krátka úvodná scéna z mobilu. Načo? To bol určite Whedonov nápad a úplne zbytočne. Potom, prečo tam doprdele nebolo hneď niekoľko scén z trailerov?! Od menej podstatných (Cyborg ako hrá rakby), cez zaujímavých (Alfréd niekomu hovorí "dúfam, že nie je neskoro") až po veľmi dôležité (Bruce pozerá na Supergirl zrejme). Ten Whedon nebol dobrá voľba podľa mňa...A Luthora tam tiež mohli nechať. Niektoré Flashovi vtipy boli vyslovene nasilu (našťastie ich bolo minimum a ostatné boli vpohode), Green Lantern nikde (iba vo flashbacku) a Superman v čiernom obleku taktiež nebol. Na druhú stranu, žiaden problém, len sa modlím, aby sa tá druhá potitulková scéna naplnila! A dúfam, že bude neskrátená verzia na DVD, ako pri BvS. Videl 16.11.2017 v IMAX 3D PS: Je dosť vidieť, že to bolo pretáčané.... Kiež by sme niekedy videli originál od Zacka Snydera. ()

Blejzr

No prostě PORNO!!! Druhá polovina absolutně epická! Jak já miluju SUPERMANA!!! Tak neuvěřitelně OP postava, s každým si dělá kompletně co chce :) AAAAAAA!! Bomba film! ()

phil22

No co dodat, vím sice že se režisér snažil ale DC jde hodně dolů. Například je sice pěkné že postava Wonder Woman (Gal Gadot) dostala ve filmu větší prostor ale přišlo mi to trochu zbytečné. I když je pravda že to je jedna z mála zajímavých postav od studia DC. Navíc věřím že nejsem jediný, když řeknu že v kině šel cítit spíše Marvel a jeho Avengers. Takže na závěr, trochu nestabilní a i uspěchaný děj. Bonus je že film nás aspoň navnadí na další řadu projektů, jako je třeba očekávaný Sebevražedný oddíl 2. ()

hlava81

Rád bych dal 4 hvězdy, ale není to na ně. 60% tomuto filmu sluší tak akorát. Není to naštěstí takový průser, jak jsem očekával po přečtení všech možných hodnocení a názorů, ale rovněž to není žádná pecka. Bohužel problém DC je v tom, že nestihl natočit moc sólovek a tak vlastně o polovině týmu toho moc nevíme, takže nám jsou představeni velmi rychle a stručně, což je velká škoda. V tomhle si Marvel našlápnul lépe a než vyšli první Avengers, tak jsme za sebou měli kupu sólovek a věděli jsme co od hrdinů očekávat. V Justice League nám jsou bohužel hrdinové naházeni před obličej a hurá do akce. A bohužel ani té akce tu není tak moc, jak by člověk očekával a většina hrdinů ani nedostane pořádně prostor se projevit a nic moc nepředvedou. Od Flashe jsem toho čekal více, Aquaman kdyby tu nebyl, tak se vlastně taky moc nestalo. A záporák, o tom jsme se toho taky moc nedověděli, stejně jako o hlavní zápletce. V případě JL bych byl klidně pro rozdělení na dva díly, protože takto to bylo moc naplácané na sebe a výsledek je takový jaký je. Má to spoustu děr jak v režii, tak ve scénáři. Spousta digitálních triků, občas ne zrovna povedených...až si říkám, proč to mělo tak obří rozpočet. Určitě to šlo natočit lépe a věřím že i levněji. ()

Wolftalon

Na Justice League jsem se strašně moc těšil a když vyšly první recenze kritiků, byl jsem tak trochu zklamaný z toho, že širší publikum stále nedokáže DC ocenit a zároveň jsem se bál, že možná mají o filmu pravdu. Jsem hrozně moc rád, že jsem se bál zbytečně. Jasně, má to celkem generického záporáka (který byl ale udělán pěkně a budil respekt) a nějaké dechberoucí plottwisty se také nekonají, přesto to obsahuje tak strašně moc hezkých, přirozených a vysloveně „Holy shit!“ momentů pro komiksy zasvěcené i víkendové diváky, že se na zápory strašně snadno zapomíná. Čuměl jsem s otevřenou tlamou když se objevil Green Lantern, to mě jakože hodně překvapilo a potěšilo, snad se brzy dočkáme. Vnitřně jsem pochválil marketingový tým, který se poučil z trailerů na BvS a tentokrát si nechal největší třešničku na dortu až pro diváky v kině. Ocenil jsem jak během dvou hodin stihl film uspokojivě představit nové hrdiny, a né laciným stylem Powerpoint prezentace jako v případě Suicide Squadu. Cyborg, jehož story bylo velmi věrné komiksům, působil nadočekávání sympaticky – a to jsem ho nikdy moc nemusel. Paradoxně zaujal více než Aquaman, od kterého jsem očekával více. Mnoho negativních ohlasů se objevovalo na Flashe a opět nechápu proč. Jeho hlášky působily přirozeně vtipně a spousta situačního humoru byla organickou součástí scény. No a na obsazení původní trojky jsem si hrozně rychle zvykl a nemám k ní výhrady. Moc nechápu, kde rádoby experti viděli nesoulad mezi Whedonem a Snyderem. Bylo jasný, že se musel Zack držet zkrátka kvůli studiu a ubrat vnitřních konfliktů a dramat, jak poznamenal můj všímavý přítel MzKzRt, ale na druhou stranu i Whedon se zjevně snažil přiblížit svému protějšku, protože výsledný celek funguje jak má a rovnováha mezi vážným a ne zas tak vážným je v mezích, které jsem schopen tolerovat, i když moje preference přece jen tíhnou k temnějšímu pojetí. Jo a abych nezapoměl, v akcích se také velmi hutně objevuje slowmo, ale tentokrát je pokaždé opodstatněné, působivé, hravé a jelikož není celé CGI, tak i dobře vypadající. Menšího downgradu jsme se dočkali v oblasti soundtracku, ale zase bylo fajn, že jsem po letech slyšel originální Batman theme a stejně tak se zase objevila pro Wonder Woman již ikonická znělka z „Is She With You?“. A i když se většinou snažím hodnotit co nejobjektivněji (takže 4*), zde si dovolím se urvat ze řetězu a udělit rovnou pět, protože mě to prostě bavilo. ()

MzKzRt

Na počátku všeho byla kostka, tedy tři kostky. Zní vám to povědomě ? Ano ? a že to ve vás nenechává nejlepší dojem ? No mě to také nepřišlo úplně nejlepší. Celý film je v podstatě o tom, že jsou tu jakési tři hrozně mocné kostičky a když je někdo spojí nastane "velký špatný". Nikdo nevysvětluje odkud pocházejí, co to je vlastně zač a vlastně pořádně nic, jsou tu jen k tomu aby byla záminka našich hrdinů před něčím zachraňovat svět. Ale hezky popořádku.Ti hrdinové, jací jsou ? No vlastně dost dobří, fungují spolu celkem hezky a každý do děje přidává něco svého a nikdo není upozaděný. Jason Momoa jako Aquamen není moc dějově výrazný, ale hodně to tahá svým typickým charizmatem, Ray Fisher jako Cyborg je nakonec možná nejzajímavější postava i když v traileru vypadal hodně postradatelně, Ezra Miller funguje jako klasický Flash, tedy chytrý kluk s nízkými sociálními dovednostmi a právě od něj často pocházejí vtípky, Gal Gadot jako Wonder Woman září, tady není moc co dodat a Ben Affleck jako Batman není tak výrazný, protože nemá schopnosti, ale funguje jako vůdce a dohání to hodně i po psychologické stránce. Co se týče vyprávění děje, Snyder se hodně poučil z dřívějších Watchmenů a Suicide Squadu a úvod, představení postav, jejich minulost, problémy a motivace jsou tu vcelku krátké, přesto výstižné a tentokrát funkční. Jinak samotný děj je jinak naše klasické zachraňování světa, kdy hlavní záporák chce zničit svět sbíráním mocných předmětů a poté vypuštěním zlé síly a naši hrdinové zprvu váhají, ale když pochopí co je v sázce, dají se dohromady i když vztahy mezi nimi nejsou ideální. Zní vám to povědomě ? Mě taky, bylo to tu už stokrát a je to tu zase, navíc se nikdo moc nenamáhá s velkým vysvětlováním. Hlavní záporák je jen velké bubu, které má vypadat hrozně zle a dělat zlé věci, nevíme kdo to je, proč dělá, to, co dělá, odkud přišel, jen možná zhruba, pro koho to dělá. Zkrátka celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že ten děj je zase lehce zahoditelný včetně onoho záporáka a že je to jenom záminka, aby do sebe hrdinové mohli řezat a že se to celé jen připravuje na události dalšího filmu. Ale jinak ta samotná akce je zvládnutá opravdu na jedničku, hezky se na ní kouká, všechny postavy jsou v ní skvěle využity a všechno to působí hezky velkolepě, akce je možná nejlepší část filmu. Nebyly zde navíc ani žádné nucené vtípky nebo vtipné scény, které by podkopávaly tón filmu jako v třetím Thorovi, všechen humor funguje a je celkem na místě. Po grafické stránce se film nese tradičně v celkem temných barvách a je konzistentní. Efekty vypadají pěkně a akce, jak jsem již říkal efektně. Jen poslední scéna byla možná až moc přehnaná na grafické efekty, bylo to možná i horší než v druhých Guradians of the galaxy, navíc jsme tu měli klasickou, nenápaditou mimozemskou strukturu dělanou v CGI, která vypadá stejně v každém filmu a hře o invazi. Jinak nějaký knírek Henry Cavilla byl asi to poslední co by mě štvalo, skoro jsem si toho ani nevšiml. No a co se týče hudby, musím říct, že tentokrát nic moc, DC filmy měli doteď celkem nadstandartní soundtrack, obzvlášť v kontrastu s Marvelem, který do svých filmů dává jen nějaké cosi, aby tam něco hrálo v důležitých scénách. Poznáte některé skladby, vzaté z jiných DC filmů, jako původní znělka z Batmana nebo skladba z Man of Steel od Zimmera, jinak se ale jedná o velmi nevýrazný soundtrack, Danny Elfman se moc nepředvedl. Jinak film se i celkem svým způsobem držel klasického pravidla o nadpřirozené moci postav, že se jejich silám musí dát pravidla, aby tu fungovalo napětí a zranitelnost a podobně, což třeba Marvel občas porušuje, takže chválím. Jinak vztahy mezi postavami jsou tu celkem hezké a v superhrdinském filmu nadstandartní, jen jsem občas měl dojem, že někde by šel Snyder více do hloubky, kdyby mu zůstala režie celou dobu ale jinak jsem změnu režiséru nijak zásadně nepocítil a žádný vyloženě konflikt stylů tam patrný moc není. Pokud bych to měl shrnout je to v zásadě váš klasický superhrdinský film, kde toho není zase tolik nového, ale kouká se na to moc hezky, akce je uspokojivá, děj neurazí a všechno působí velkolepě. Nemusíte být znalec, aby jste vše ve filmu pochopil, nemusíte ani znát předchozí filmy, jako v případě Marvelu a pokud znalec jste, své reference si tam najdete, vše funguje jak má, nejsou žádné "Martha" momenty a tempo je slušné, nenudíte se. DC si tímto filmem, společně s Wonder Woman, která je tedy pořád možná o něco lepší, dost napravuje reputaci a já se těším co dalšího nám přinese. () (méně) (více)

halberdier

Justice League bych určitě nenazval průšvihem nebo dnem DC filmů, jak se ozývá ve spoustě ohlasů. Spíš lehké zklamání nebo promarněný potenciál. Je o něco slabší než BvS, který se mně líbil. Na filmu je bohužel znát to, že se mohutně přetáčel a střihal. Jak někomu u BvS vadila dlouhá stopáž, tak naopak u Justice League je skromných 120 min. málo, aby se lépe představila každá nová postava, která kromě Wonder Woman nemá svoji sólovku. Co se týče postav - Batman oproti BvS lehce vyměkl, Wonder Woman je stejně dobrá/ průměrná jako ve své sólovce, Cyborg nedostal příliš prostoru, Flash je občas vtipný, občas otravný a Aquaman mě vůbec neoslovil. *SPOILER*: Se Supermanem je to trochu složitější. Henry Cavill je jak vždy toporný, nicméně stačí, když se objeví Supermanova temnější stránka, a hned je tato postava daleko zajímavější a tato poloha Cavillovi sedne víc. Škoda že tato fáze "dark" Supermana nedostala víc prostoru. *KONEC SPOILERU* Akce sice není nikterak originální, nicméně je slušně natočená a klasický snyderovský digibrodel mně nevadil. Záporák jako ve většině comicsovek nemastný neslaný. Celkově je Justice League slušná comicsovka, která zabaví, mohla ale dopadnout mnohem lépe. (7/10) ()

Tomko87

Po tých recenziach hlavne od Moviezone som čakal oveľa .sakra oveľa väčší prúser. Ako pekne to odsýpalo, nebola tam žiadna vyslovene debilná scéna typu Marta scéna, akcie bolo božehnane, Gal Gadot bola ako vždy krásna a dobre sa na ňu pozeralo, Ben hral fajn Batmana, no akurát sa mi viac páčil jeho štýl typu Arkham hier v BvS. Tu mi nesadol ako mláti komárov. Flash bol vyslovene otravný, a až zúfalo nevtipný. Khal Curry hral proste Khala. Ten asi dosmrti bude hrať tú istú pózu. No to ako prišiel naspäť On, to je už iné kafe. To len Snyder môže prísť s takou HOVADINOU. Záporák nebol bohvie čo. Len digi obor čo chce našu matičku Rus. No niesom sklamaný ale ani vyslovene spokojný. Edit : Strašne zlé to bolo. Čo som bol na drogách, za tie postrehy ? ()

MEGAJOHN

Skvěle jsem se bavil, akorát průběh kolem S-ka jsem předpokládal trochu jiný. Jinak po pravdě, BvS mi byl s temnější atmosférou bližší (update: uvidíme co přinese Snyder's cut ;-)). ()

p.a.douch

Takže co? Dal bych tak 4, a to úplně v pohodě, ale vzhledem k těm jednohvězdičkovým známkám a hlavně těm zdůvodněním v komentářích dávám jednu navíc. Do kina se chodím bavit, a to tenhle snímek splňuje. Bavil jsem se dobře. Možná by to dopadlo hůř, kdyby to nepřevzal Whedon. Snyderův přístup mě nebaví. V Lize spravedlnosti bych ještě pár scén vynechal, ale nešť. Celkově mě zkrátka film bavil. Spolek hrdinů je ucházející, jejich představitelé to v klidu zvládli. Hudba mi taky nevadila, triky v pohodě. Pravda na záporákovi si mohli dát víc záležet, takže snad příště. Jinak je třeba čekat až na konec titulků. Editace 2.12.2023: Tak po znovu zhlédnutí snižuji na 3 a jsem zvědav co Snyder vyvede teď u Netflixu. Zatím co jsem od něj viděl, tak vše slabý průměr. ()

HellsAngel

To sa Warnerovia nikdy nepoučia? Namiesto toho, aby konečne zapchali ústa odporcom DCEU a naservírovali divákom poriadnu porciu komiksového zážitku, pustia do kín generický zlepenec scén s totálnou absenciou zapamätateľných momentov, ktorý je navyše skrz-naskrz presiaknutý (vo väčšine prípadov) nasilu pôsobiacim humorom. Pokukávaním po konkurencii a bezostyšným kopírovaním Avengerov sa Whedonovi (alebo kto je za toto vlastne zodpovedný) podarilo rozbiť dielo, ktoré priam srší potenciálom. Už ani ten vizuál neohúri, keďže väčšina scén vyzerá ako z niekoľko rokov starej videohry a mne sa chce doslova kričať, prečo sa preboha museli na poslednú chvíľu robiť nezmyselné pretáčky. Popri vyslovene blbej zápletke (jediná vec, ktorá ma prekvapila bola v druhej potitulkovej scéne), nesympatickom a neoriginálnom záporákovi (aj toho odkopírovali od Marvelu), nevýraznej hudbe (v podstate som ju ani nezaregistroval) a takmer žiadnych (alebo zle podaných) emocionálnych momentoch, neostáva veľa vecí, ktoré by som mohol pochváliť. Herci sú všetci do jedného veľkú sympaťáci a len vďaka nim to aspoň čiastočne drží pokope, no ani keby sa neviem ako snažili, tak nezmažú skutočnosť, že ich miesto v scenári nie je vhodne zvolené a jednoducho nepasujú do celkového kontextu. Nehovoriac o tom, že film chce rozpovedať superhrdinský príbeh epických rozmerov na stopáži, ktorá by možno stačila komiksovej sólovke, ale nie tímovému spektáklu, ktorý musí popri celom tom boji dobra so zlom divákovi predstaviť polovicu hlavných postáv. Na druhej strane priznávam, že som nebol vyslovene sklamaný a pri pozeraní mi nezišlo na um hľadať únikový východ z premietacej sály, ale to len kvôli tomu, že som pred premiérou stlmil akékoľvek očakávania. Justice League je rozhodne slabšie ako BvS, čo nepovažujem za lichotivú vizitku a miestoprísažne prehlasujem, že po tomto monštruóznom kikse som už definitívne voči každému ďalšiemu prírastku do filmového vesmíru DC maximálne skeptický. ()

Antikas

Komentář obsahuje SPOILER. Jedná se o promarněný potenciál. Když jsem poprvé viděl Avengers, chvílemi mi padala čelist na zem. Ne kvůli efektům nebo ději, ale kvůli umění ve správný moment použít správný záběr (oblet hrdinů v průběhu invaze atd.). Tenhle pocit po shlédnutí Ligy spravedlnosti nemám. Přesto považuji Avengers s odstupem času za horší film, než to, co jsem viděl dnes v IMAXu. Jenže to prostě nestačí, od první pořádné týmovky DC jsem čekal jinou bombu. Problém je částečně ve stopáži, která je příliš krátká. Děj odsýpá, ve filmu nejsou zbytečné scény a závěrečná bitva je dostatečně přímočará s jediným jasným cílem, což je oproti jiným filmům, kde hrdinové poletují okolo a jen demolují, výrazný rozdíl. Jenže některé dějové linky by potřebovaly rozvést a mě film přišel jako ořezaný až na kostru. SPOILER ALERT Většina námitek k logice nebo motivaci postav, které jsem četl v diskuzích, je zcela mimo. Jediné, co mi úplně nesedlo, byla bitka s vyvítekým po jeho oživení. Sice ji vysvětlovala dočasná amnézie, ale stejně mi to k němu nesedlo. SPOILER END Jinak všichni představitelé byli sympatičtí a role jim sedly, včetně Cyborga a Flashe, kterých jsem se nejvíc bál. A největší obava, totiž že se bude jednat o komedii, se díkybohu neuskutečnila. Z trailerů to vypadalo, že postavy neustále hláškují bez ohledu na vážnost situace. Všechny vtipy naštěstí byly právě už v trailerech a efekt thor-ragnarok-parodie se naštěstí nedostavil. Závěrem: Whedon to nepos..l a film je pořád nadprůměr, nicméně v rukách Snydera by se nejspíš jednalo o lepší kousek. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera