Tři mušketýři

• Česko Mušketýři (více)
Velká Británie, (2014–2016), 27 h 59 min (Minutáž: 54–59 min)

Předloha:

Alexandre Dumas st. (kniha)

Luke Pasqualino, Alexandra Dowling, Emily Beecham, Tom Burke, Santiago Cabrera, Peter Capaldi, Tamla Kari, Hugo Speer, Ashley Walters, Jim High (více)

Série(3) / Epizody(30)

Seriál zasazený do ulic Paříže 17. století je současným pohledem na klasický příběh o skupině speciálně trénovaných vojáků a bodyguardů majících za úkol chránit krále a vlast. Mladý šermíř d'Artagnan je se svým otcem Alexandrem na cestě do Paříže, když jsou přepadeni v hospodě. Alexandre je zabit mužem, který se vydává za Athose z Mušketýrů. D'Artagnan se v honbě za pomstou vydá do Paříže Athose vyhledat a vyzvat ho na souboj. Mezitím jsou Athos, Porthos a Aramis pověřeni Trevillem, aby vystopovali ztracený kontingent Mušketýrů. Na jejich návratu je Athos konfrontován d'Artagnanem, ještě předtím, než je uvězněn za vraždu. Král nařídí Athosovu popravu. Porthos a Aramis požádají d'Artagnana o pomoc při pátrání po opravdovém vrahovi - a d'Artagnan dostane za úkol získat zpět dopisy, které královskému kurýrovi ukradl člen rudé stráže vydávající se za Athose... (Filmbox)

VlastaFlaksa

Pokud nebazírujete na dodržení literární předlohy, tak je to docela slušná zábava. Hlavně "moderní slovník" zasazený do 17. století je fakt vtipný..... :-) ()

Fajt odpad!

Angláni si vzali vzor z amerikánů v prznění klasiky s použitím dnešních sraček v ději. Nejsou schopni vygenerovat si svůj příběh, který by zaujal, tak sahají kam nemají, jen aby naplnili kasu. Klasický film "Tři mušketýři" z roku 1959 nikdo, nikdy nepřekoná, už jen výběrem hlavních protagonistů a o vynikající historické atmosféře ani nemluvě !!!!!!! ()

ostravak30

Přiznám se, že staré francouzské filmy, dnes by se řeklo pro pamětníky, o mušketýrech, mám rád. A tak jsem byl zvědavý na tento nový francouzský seriál, nota bene natáčený celý v Česku. První série není špatná. Kardinál Richelieu spřádá své intriky, Milady de Winter mu v tom pomáhá. Má to napětí a švih. Ale zatímco v první sérii všechno jde tak nějak pomaleji, druhá je rychlejší, má větší spád. Rochefort spřádá své, mnohem nebezpečnější intriky. I když jsem si myslel, že bez Richelieu to nepůjde, jelikož mušketýři bez kardinála, těžká představa, docela to jde a je to napínavé. I když je konec seriálu předem odhadnutelný. Mě se líbila jak hudba, kostýmy, tak herecké výkony. Trochu nechápu, proč v Česku předstírala produkce BBC Francii, ale divák to ani nepozná. Francouzský venkov i doba jsou vykresleny věrně. Už to, že seriál vytvořila BBC by mělo samo o sobě značit kvalitu, ale přiznám se, že i když mě seriál bavil, ale je to hlavně proto, že mám prostě rád Dumasovy Tři mušketýry, není to seriál, který bych řadil nijak vysoko. Děj je chvílemi zamotaný až moc a stejně tak propojení jednotlivých postav či tajemství, které každá postava má. A ani dialogy mi nepřipadají propracované nijak zvlášť. Jako letní oddychovka fajn, ale mě stačilo jednou. A jsem rád, že má seriál svůj originální a opravdový konec. Nerad bych se zde dočkal šestých a dvanáctých sérií. Byl to takový velmi milý a přiměřeně dlouhý návrat k francouzské tradici. ()

Kimkong

2. série - Seriál na mě působí lacinějším dojmem, zvláště v porovnání se souběžně běžícími Vikingy nebo GoT. Není zde v podstatě hlubší děj, a výplň je tvořena nezávislými epizodami. Ocenit se ale musí realistický vizuál, kde v porovnání s dříve zmiňovanými seriály, je zde použito očividně méně digitálních úprav. Vzhledem k tomu, že tito mušketýři jsou hlavně o palných zbraních, je až do očí bijící, že protivníci se nikdy netrefí a hrdinové to zvládnou vždy na první pokus. Obecně ústřední čtveřice ne naprosto neporazitelná. Ke konci řady se konečně začne formovat nějaký příběh a člověk má důvod pustit si další epizodu. Avšak celkově pouze průměr. Slabší 3*. ()

Gig

Nejřív jsem koukal a nevěřil vlastním očím. Člověk, jenž přečetl všechny dobrodružství od mladého Gaskoňce, přes kapitánský kabátec až po období úmrtí jeho druhů.... A teď koukám, co to je? Ach bože, otce zabijí, k tomu Athos... ach bože, co to je? K tomu titukly a hudba až westernová... koukám dál... bojím se, že to bude takové americké, kdy všichni jsme si rovni - královna vs Aramis a spol.... do toho hudba, která se mi zdála dřív taková westernová, najednou se mi zdá epická, romantická i akční a začínám si užívat... nicméně bojím se , co bude dál... líbí se mi rozpracování postav, ale chybí mi tam Rochefort. Ač je to takové jiné, přec se mi to líbí. Říkám si proč.... Ale něco mě táhne koukat se dál, co bude. Jen bych aspoň na pozadí se držel aspoň trochu původní předlohy, nějaké zlomové body = jako Milady vs Athos, Constance vs DArtagnan (8. díl skvělý)... Jen bych rád viděl bitvu u La Rochelle, příchod Backinghama, ... Jen proboha, nechte tam takovou tu francouzskou galantnost, etiku, ať se to nezvrhne. Zatím překvapivě fajn. ()

Ereniss

Moje nejoblíbenější seriálová novinka loňského roku. Rozhodně se nemohu dočkat další série. ---- Druhá série samozřejmě nezklamala a na mém hodnocení i dále trvám. Tohle období miluju a vůbec celý seriál je moc krásně zpracován. Od kostýmů, úžasné hudby a našeho českého prostředí :) Nemám žádných výtek, dokonce i záporák Rochefort byl tak úžasné slizký a na přeshubu, že všechna čest, jak krásně ho Marc Warren zahrál. ()

sharka.68

Že jsem nedala ODPAD, zachránilo tento nepovedený seriál jen několik našich hradů,zámků a zřícenin, ty si to nezaslouží....kostýmy šílený, neodpovídají dobovým reáliím ani omylem....to ocvočkování je naprostá zhůvěřilost...za ty barevný kombinace tmavě hnědý s tmavou černou a občas něčím od bláta a prachu, bych je hnala od práce kostymérů bičem!!! ()

chrustie

Asi si nekdo dela prdel. Herci, strih, kamera a ten prijebany cesky dabing. To hodnoceni ste si vyskrabali asi spolu s kastany. ()

Merenre

No, ze začátku (po dvou dílech) mě to teda zrovna nedraplo tak, že bych se se slinou u huby nemohl dočkat pokračování, ale kolikrát mají i skvělé seriály pomalý rozjed. Zatím to je trochu utahané a nijak zvlášť dobře obsazené a našly by se další muchy. Tak uvidíme, ale aspon tři díly to chce, když i takové odporné slátanině jako je hra o trůny jsem věnoval 5 dílů a z toho první dokonce dvakrát ( dodnes těch několika hodin lituju). ()

Deeus

Hell yeah! Protože je to prostě bezva hodinka na každý pondělní večer. Všechny filmové předlohy mají jeden nedostatek - moc se tam nedá rozehrát něco mezi postavami a kromě osobní tragédie se nedá moc jít do hloubky každé postavy. Mušketýři od BBC si na to vyhradili spoustu času a stojí to za to (ou, jak já se těším na ty další díly!). Herecká sestava, kostýmy :) , lokace... Nikdo neříká, že to je enormně hluboké. Nikdo neříká, že se to snaží rovnocenně vyrovnat už legendárním adaptacím, které je předcházely. Možná jsou čtyři hvězdičky moc, možná málo, ale dovolte, abych smekla před inteligenty, kteří po shlédnutí prvního dílu mažou na čsdf dát nízké hodnocení *Willy Wonka meme face* ...Já zpočátku měla jen problém rozeznat herce, když všem stíní ksichtík klobouček. Ale rozhodně si užiju tenhle další šperk od BBC, která snad nikdy nezklame. Jeden za všechny, všichni za sebe! :D ()

Peeves

Bolestně předvídatelný a fakt divně obsazený. Porthos je dobrej, Athos tuctovej, Aramis nudnej a D'Artagnan vyloženě zoufalej. Úroveň držej vedlejší postavy, vtip, kostýmy a hudba. Bohužel mi na těch mušketýrech fakt vůbec nezáleží a kvůli Capaldimu se na to dívat nemá cenu, takže po čtyřech dílech končím a dvě hvězdy mi přijdou accurátní. ()

sydney

Patřím k těm, co mají rádi historické filmy podle "pravdy", ale tenhle seriál je výjimka. Výběr herců je z mého pohledu hodně dobrý, takhle si je klidně představuji. Dokonce mi nevadí ani trochu pozměněná Mylady de Winter. Ano, jsou to vymyšlené příběhy, které používají historické osoby a události jako kulisu. Ale docela šikovně, ne jako většina amerických slátanin typu Troja a stejnojmenný seriál. Určitě to je tím, že tohle natáčejí britové. Mušketýři supermani, luští záhady, ochraňují slabé, čistí zrno od plev. Tohle ztvárnění slavného románu je odlišné, ale osvěžující, naivita poříběhů mi nevadí, jistá nelogičnost také ne. Je to čistá zábava a oddechovka a mě se to líbí. A pak - nádherné interiéry a přírodní lokace, opravdu máme krásnou zemi. Dávám za 4. P.S. Proč by proboha nemohl být Porthos míšenec? Moc mu to sluší. ()

PatrikP4

Po dlouhé době bych řekl že dobrý seriál zase... Samozřejmě intriky nejsou až tak moc dobré jako třeba ve Spartakovi... Ale maskéři se dobře vyřádily a stejněj i kostýmy jsou velice dobré...Souboje jsou taky dobré, ale jedna hvězda navíc je za skvělou hudbu... ()

Rian_witcher

angličané točí Tři mušketýry v hollywoodském stylu, ach jo. S bídou na 2* a třetí jsem přidal za sympatické kukuče hlavních postav. Kde je romantika, ušlechtilost a rytířství? Ztratila se ve scénáři nacpaném "modernizací" v podobě terorismu, akčních výbuchů a místo šermu trpíte pohledem na střelbu a téměř karatistické rvačky :-( ()

klara.leb

Jsem dosti překvapená, že tak nová verze tak starého a ,,nepřebitelného" příběhu a zpracování, co se týče originálu, má takový úspěch. Ale už se nedivím. Seriál si mne okamžitě získal. Tom Burke je prostě skvělý a k pomilování. Stejně jako ostatní mušketýři a herci obecně. Ale Tom Burke z davu vyčnívá. Jak tok celého seriálu, tak velmi silný příběh, zpracování a produkce nemají chybu. A ty kostýmy! Je to prostě skvělá anotace na tento příběh v trochu jiném stylu, ale podle mě nejlepší zpracování. Velmi, velmi povedené. ()

Stelletta

Po několika dílech jsem závislá. No a co, že s originálem to má málo společného, no a co, že historické reálie trošku skřípou...Žádní noví mušketýři nebudou nikdy tak dobří jako klasiky z 60. a 70. let. Ale tohle je prostě pecka. Herci vybráni skvěle (Tom Burke jako Athos je úžasný, a Capaldiův kardinál Richelieu? OH MY!!! <3 ). Zatím v polovině první série, ale má to drive, super atmosféru, skvělou výpravu, dobrý příběh. Prostě BBC zase trefila do černého. ()

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (více)

J. K. Rowling si našla nového hrdinu

J. K. Rowling si našla nového hrdinu

08.09.2016

S Harrym Potterem jsme se rozloučili v roce v roce 2007 (respektive v roce 2011, pokud mluvíme o filmech), letošní rok je ale velkým magickým comebackem. V červenci jsme dostali divadelní hru Harry… (více)