Kriminálka: Oddělení kybernetiky (TV seriál)

CSI: Cyber

C.S.I. CYBER: Vraždy cez internet

Krimi / Drama

USA, 2015–2016, 21 h 59 min (Minutáž: 40–44 min)

Patricia Arquette, James van der Beek, Peter MacNicol, Shad Moss, Charley Koontz, Hayley Kiyoko, Ted Danson, Kenneth Mitchell, Joe Reegan, Mckenna Grace, Brett Rickaby, Tehmina Sunny, Ann Donahue, Michael Irby, Brian Howe, Alex Ashbaugh, Brent Sexton, Kyle Schmid, Kelly Osbourne, Alan Dale, David Clayton Rogers, Riley Smith, Caroline Lagerfelt, Sean Blakemore, Diogo Morgado, Andrew Miller, Jamie-Lynn Sigler, Molly Burnett, Gregg Henry, Neil Hopkins, Kelly Preston, Spencer Locke, Gabriel Tigerman, Henry Dittman, Carlos E. Campos, Lak Rana, Delila Vallot, Eric Normington, Grant Harvey, Krizia Bajos, Veronica Cartwright, Angela Trimbur, Tiffany Adams, Brian Groh, Shiloh Nelson, Lyndon Smith, Christopher Cousins, Cristen Irene, Dana Melanie, Brad Beyer, Vincent Duvall, Cyrus Farmer, Frederick Koehler, Dartanian Sloan, Brittany Beery, Nishi Munshi, Marcus Giamatti, Lauren Stamile, Jessica Tuck, Nancy De Mayo, Elisabeth Shue, Jessica Szohr, Carl Donelson, Matt Lanter, Arjay Smith, Kimberly Whalen, Evan Jones, Rob Estes, Mary Mouser, Justin Prentice, Michelle DeFraites, Lauren Shaw, Yani Gellman, Alexie Gilmore, Derek Mio, Carlson Young, Michael Cline, Kerry Knuppe, Dylan Ramsey, Dameon Clarke, Ramon De Ocampo, Marcus Ashley, Emmitt Smith, David Burke, Chris Mulkey, Susan May Pratt, Brady Smith, Jake Richardson, Nelson Lee, Jim Boeven, Audi Resendez, Jason George, Noel Arthur, Aaron Abrams, James C. Burns, Anne Leighton, Will Peltz, Nadine Nicole, Andrew Lawrence, Shelley Robertson, Nathan Sutton, Rane Jameson, Justin Bruening, Kristopher Higgins, Heather McComb, Kelly Albanese, Byron Mann, Ashley Jones, Booboo Stewart, Irene Choi, Nathan Gamble, Ana Mulvoy-Ten, Rosanna Arquette, Lisa Darr, Aja Evans, Gracie Gillam, Patrick Cavanaugh, Rachel G. Fox, Jason Williams, Colby French, Rachael Kathryn Bell, Kristin Carey, Sarah Butler, Cali Fredrichs, Gabriela Fresquez, Jay Huguley, Bevin Kaye, Dahlia Salem, Brian McNamara, Kamala Jones, Alex Marino, Antonio Jaramillo, Karl T. Wright, Tony Amendola, Neil Brown Jr., David Dastmalchian, Kristine Blackport, Ted Danson (a.z.), Hayley Kiyoko (a.z.), Trevor St. John, James Adam Lim, Jackson Davis, Anzu Lawson, Judah Lewis, Nikiva Dionne, Rod Keller, Stephanie Drake, Tom Beyer, Deborah Geffner, Greg Cromer, Skyler Hart, Maurice Hall, Rae Gray, Mitch Miller, Christopher Douglas Reed, Carl McDowell, Hannah Barefoot, René Ashton, Marco Sanchez, Brandon Ford Green, Jonna Walsh, Elisha Henig, Georgie Guinane, Christine Weatherup, Brandon Barash, Tiffany Daniels, Alisha Boe, McKenna Roberts, Mel Fair, V.J. Foster, Sam Tan, Marisol Ramirez, Shani Atias, Judith Moreland, Justin H. Min, Robin Karfo, Alisa Allapach, Tyson Turrou, Boo Arnold, Tim True, Drew Nelson, Clint Carmichael, Blake Shields, Jenny Cooper, Nicola Lambo, Danielle Hoetmer, Edward Finlay, Adam Shapiro, Shane Francis Smith
  • eaglestar

Tak to si děláte prdel! Humus, sračka a pot z koulí. Vypasenou Arketovou "zastiňuje" jen ten velký počítačový mág (rozuměj vyžrané odporné hovado s cajskama jak popelníky a chlupatou držkou, přičemž ty jeho hnusné tučné tlapy nejsou schopny stisknout jednu klávesu, aniž by nerozmačkal pět dalších kláves okolo). Homokláda Beek jako smart drsný agent a přizvukuje mu banda hnusných mladých rypáků, plus polepšený negřík. Odpad roku. Fuj! Je však pravděpodobné, že svoji tupou klientelu, v podobě agresivního nedoštudovaného gymnazisty, který sleduje Kriminálku XxX (tipuji mezidruhová erotika) a má rád anální styk se svým tlustým strýčkem, si tento seriál prostě najde. Že tlamo?! Ale ber to s nadsázkou.(5.3.2015)

• tuwanakha

Je docela ironie, že výrazně kvalitnější krimi seriály šanci na druhou řadu nedostaly, narozdíl od tohoto blábolu. Asi největší zápor je samozřejmě Patricie Arquette - pominu-li její vnady, opravdu nikdy nemohla divákům nic nabídnout. Snad z mindráku vůči tahounovi Jamesi van der Beekovi si užívá scény, kdo ho může nějak sprdnout. Jediný skutečný herec Patric MacNicol vydrží pouze první sérii a poté se věnuje skutečné herecké práci. Ve druhé sérii ho vystřídá švihák Ted Danson, ale vytáhnout seriál k lepší sledovanosti se mu nepodaří. Dvě astry za Beeka s Dansonem / MacNicolem.(19.1.2020)

Vlastně úplně nerozumím tomu konceptu (ale je fakt, že jsem již nějakou dobu jiné CSI seriály nesledoval). Základ se snaží být realistický. Vyšetřovatelé ale občas mají postupy z ranku sci-fi a jindy zase nesmyslně zjednodušují, aby danou zápletku pochopil i ten naprosto největší ňouma, co má ještě mobil na tlačítka. Upřímně jsem to po prvním díle vypnul a na seriál si vzpomněl až ve chvíli, kdy ohlásili druhou sezónu. Prázdninové sucho, kdy jsem zkrátka v práci neměl na co koukat u obědů, nahrál tomu, že jsem dal CSI: Cyber druhou šanci. Ne, pořád to není bomba. Ale hodně jsem si (a věřte, že mě to dost překvapilo) oblíbil Avery Ryan. Patricia Arquette mi v té roli prostě sedí čím dál víc a já jí tu kombinaci výborných pozorovacích schopností a upřímných citů VĚŘÍM a rád se s ní u toho oběda čas od času setkám.(13.10.2015)

Pilotní epizoda se může pochlubit slušným numerem sledovanosti v podobě téměř jedenácti milionů diváků. Bude zajímavé sledovat, na jaké cifře se nakonec toto číslo ustálí, je ale myslím jasné, že se nám tu rýsuje další v podstatě nesmrtelná CSI řada. Na znělku si žrouti programů v Americe jistě rychle zvyknou, hrdinové jsou sympatičtí tak nějak napůl. Seriál by mohl s prstem v nose táhnout van der Beek (Dawson), jehož neotřelý policejní kukuč je radost sledovat. CSI: Cyber žádný zázrak není a díru do světa díky svým kvalitám neudělá. Pravda ovšem je, že se u ní po práci krásně relaxuje a v jejím úvodu ještě není tak urážlivě hloupá, jako poslední řady trapné původní CSI s Tedem Dansonem. Za první epizodu tedy zatím zasloužený průměr.(8.3.2015)

• Patw

Sledovat pilot této větve CSI bylo trestem samo o sobě. Nevím kde bych začal - takže: Od herečky, která dalo by se s přimhouřeným okem excelovala v seriálu Medium a získala letos Oscara bych čekal mnohem lepší a obstojnější výkon. Ale jakoby Patricii Arquette role agenty vůbec nesedla. Nadupaný James van der Beek se zase své postavy chopil tak moc, až jeho role agenta vypadá jak z nějakého béčkového komického filmu ve kterém všichni tlačí na pilu a přehrávají. Na scénu, kdy honem rychle bere mobil do ruky jak nějaký drsný James Bond v životě nezapomenu, bohužel. Možná někdy seberu odvahu a podívám se i na druhý díl, ale zatím to nemám v plánu.(11.3.2015)