Sebevražedný oddíl

• Česko Sebevražedný oddíl 2 (více)

Režisér James Gunn uvádí akční dobrodružství superhrdinů Warner Bros. Pictures Sebevražedný oddíl, těšte se na partu nejdegenerovanějších delikventů světa DC, kteří umírají touhou zachránit svět. (Vertical Entertainment)

Slasher

Prvotřídní béčková zábava za $185 mega (!) a můj šálek komixovýho blockbusteru — cancel culture atentát "přeživší" Gunn (x) je král a momentálně asi největší ze stylařů. Sterilní ovcodojný trháky nemůžu už léta vystát, nas*rte si s Avengers, tohle je nabitý hravostí a nebývale plný nápadů, přepálený krve a humoru pro zvrhlejší dospělý, navíc baví samy bizarní postavičky i jejich obsazení, je to řemeslně dokonalý a obzvlášť skvělá práce s muzikou. Brnká i na emoce a k tomu všemu jsem byl překvapen, jak dobře rýpe do imperiální politiky USA. / "Not a single gag lands and most of them offend. This might actually be worse than the first one." (x) Když sequely tak prosím bez kompromisů, co nejvíc fňukání a pohoršených ohlasů <3 ()

Jara.Cimrman.jr

"Kdyby se tady všude váleli čůráci a ty bys řekl, že je musím v rámci boje za svobodu všechny sežrat, nemám s tím problém." Tak už vím, kam nepojedu na dovolenou. Ostrov Corto Maltese se mi prostě nelíbí. Diktátor, vojáci ani mimozemská hvězdice nejsou moje oblíbený turistický atrakce. Ledaže by se mnou vyrazil Sebevražednej oddíl pod vedením Bloodsporta, kterej by si z obětovanýho týmu 1 vzal Harley, Savanta a lasici Weasela. S těma byla sranda. Vlastně jsem se docela bavil, i když tohle obvykle není můj šálek kryptonitu. Ale kdyby všichni superhrdinové mysleli na mou zábavu tak svědomitě jako tahle sebranka, tak bych se jim zase tak moc nevyhýbal. ()

xxmartinxx

Člověk slyší, že James Gunn natočil Suicide Squad, nějak si ji představí, pak jde do kina a zjistí, že ten film je naprosto přesně takový, jak si ho představoval. Určitě to musí být pro někoho velmi konejšivý a uklidňující pocit - že nějaký kus světa nám dá přesně to, co jsme čekali, nehrozí v něm žádné riziko překvapení a člověk není nikdy zasažen něčím, co by ho nějak přesahovalo a čemu by nestačil. Já mám rád, když jsou filmy nějak zajímavé - to je samozřejmě problém. ()

Morien

O dost větší zábava než ten původní bordel, ale pořád jsou to jen takové střepy horko těžko držící pohromadě. Nejvíc mě potěšil John Murphy. -"I was happy floating, staring at the stars..." ()

Psema

Jedinej rozdíl mezi tímhle a Ayerovým pokusem bude asi v tom, že tentokrát do toho Warneři nekafrali pro změnu vůbec. I tak jim na stole přistál ukázkový nekonzistentní guláš, který nedává po 5 minutách smysl (proč je Flagg v prvním týmu, který má za úkol zdechnout?) a který horko-těžko funguje v samostatných momentech (vystřílení povstalců), ale jako vyprávění trvající přes 130 minut je naprosto ubíjející, bez zájmu o postavy, s prázdným zásobníkem humoru (čestná výjimka King Shark) a s naprosto katastrofálním Elbou, který se celou dobu tváří, že ho to okaté zaskakování za Smithe fakt nebaví. ()

somnar

To bylo tak úmorně rádoby cool, navíc s vtipy jak z roku 2010, že jsem skoro čekal, že se tam někde zjeví Ryan Reynolds. ()

sniper18

Komiksovky v drtivej väčšine ignorujem, teda pokiaľ sa nejedná o tie serióznejšie prevedenia, ale Suicide Squad našťastie nie je žiadny Marvel, ako jedna z mála má v sebe potenciál a ten sa tentoraz aj podarilo využiť a je z toho konečne žánrová zábava, ako sa patrí. Ani prvý diel nebol žiadna katastrofa, pozrel som si ho bez problémov, ale už tam bolo vidno, že sa tvorcovia strašne držali na uzde, aby z toho bola len taká neškodná komiksovka, ale to už tentoraz neplatí, tvorcovia dostali evidentne omnoho väčšiu voľnosť a hneď to vidno. Oceňujem priblíženie ku klasickému akčnému žánru, prišlo mi to vlastne ako také Expendables, partička žoldnierov na misii v exotickej krajine, kde protivníkom je štandardná armáda, pričom tu sa to vlastne aj neustále odohráva, tu boli karty rozdané perfektne. Dejovo je to síce na prvý pohľad také, ako sa dalo čakať, ale tvorcovia sa s tým až prekvapivo dobre vyhrali a tak tu občas niečo aj prekvapí a vždy len k prospechu veci. Nemôžem síce povedať, že som sa bavil od prvej do poslednej minúty, je tu aj pár priemerných pasáží, ale aj tie sa dajú v pohode pozrieť a po nich vždy príde zase niečo, čo poteší. Postavy mi sadli, je tu chlapské trio Idris Elba, Joel Kinnaman a John Cena, samozrejme perfektná Margot Robbie, ktorá ma ako Harley Queen baví stále, ale ani zvyšok tímu nie je zlý. Ale celkovo sú tu postavy dobre zvolené a poteší, že sa nedá odhadnúť, kto dlho vydrží, tu tvorcovia často prekvapia. Akcia je vo svojej kategórii výborná, tu sa našťastie všetci držali pri zemi, aby z toho nebola len ďalšia prehnaná neznesiteľná komiksová blbosť pre najmenších a tak je tu konečne dostatok prestreliek, výbuchov, súbojov a likvidácií, pri ktorých poteší až prekvapivo vysoký počet zabitých a krvou sa teda nešetrilo, tak občas aj dosť drsne. A vyniká hlavne vyhladenie vojenského tábora a oslobodenie sa Harley Queen. Ale aj finále je celkom dobre zvolené. Režijne mi to úplne sadlo, na čisto zábavnú komiksovku je to vysoká úroveň, funguje humor aj chémia medzi postavami, tu viac nepotrebujem. Takže v rámci svojej kategórie som veľmi spokojný, konečne vydarená drsná a vtipná komiksovka, ktorú si ešte kľudne pozriem. 78% ()

Eliott

Stejně jako u jedničky, i zde je středobodem Margot Robbie, která i když vážně září, tak narozdíl od předchůdce již zde má poměrně silnou konkurenci. Na úvod je nám představeno rozsáhlé komando podivínů, z nichž je tu většina jen na ten počáteční masakr. Zbytek se objeví následovně a já si je během chvilky zamiloval. Jedná se o charismatickou partu z nichž má každý jedinečné schopnosti, osobité kouzlo i vlastní problémy. Ale co je hlavní, každý dostává v příběhu dostatek prostoru a diváka baví způsobem svým vlastním. Máme tu soutěživé duo zabijáků jako Johna Cenu a Idrise Elbu, roztomilou krysařku, až dětsky naivního žraloka, šílenou Harley a k tomu už jen divný týpek do počtu a můžeme začít. Řekl bych, že oproti filmu z roku 2016 se jedná o obrovský úspěch. Dílo je totiž plné skvělých vtipů, nápaditých akčních scén a velice grafického násilí, díky čemuž je to podívaná zábavná již od samého začátku. Nicméně jsem z celku neměl tak dobrý pocit, jak jsem doufal a to hned z několika důvodů. Ani bych snímku nevyčítal ten zoufale prostý příběh, který je u superhrdinských filmů již častým standartem, ale především mi zde vadil úhlavní nepřítel, což byla přerostlá pestře barevná mořská hvězdice. Na níž mi vadilo snad vše. Rozčilovala mne tak samotným vzhledem počínaje, přes nevyužitý potenciál jejích nohsledů, až jejím původem konče. Ze všeho nejvíce se mi však nelíbil způsob, jakým se ji nakonec podařilo porazit (kvůli spoilerům nebudu zacházet do detailů). To mají alespoň filmy Sebevražedného oddílu společné, ani v jednom nebyl zvolen vhodný protivník našim hrdinům. Vidím to na lepší průměr, ale nejde o žádný zázrak. 77% PS: Nejsem si jist, kolik lidí si to nakonec uvědomí, ale King Sharka si zahrál Sylvester Stallone. ()

Botič

The Suicide Squad je silnější film, než Suicide Squad. Sebevědomější, uvědomělejší a určitě lepší. Ale celkově v něm tu kulervoucí pecku nevidím. Pár ustřelených obličejů a roztržených těl to pro mě nedoručuje. Nemít žolíka v podobě Harley Quinn a Starro, tak má Gunn problém. Současné DC universum asi nebude tak úplně pro mě. ()

3DD!3

Ňam ňam. Reparát Sebevražedného oddílu se povedl výbornou a ano je to především přeběhlivším režisérem Jamesem Gunnem, jehož krátký vyhazov od Myšáka byl pro Warnery doslova požehnáním. Chlapík co Gunnovi tenkrát zavolal si zaslouží tučné bonusy, nové Ferrari a vilu u oceánu k tomu. Mise na ostrově Corto Maltese je podaná s nadhledem, humorem, nelineárně (přesto konzistentně) a s úctou ke komiksové předloze. Nový tým pouze s několika známými tvářemi hýří rozličnými charaktery (Dyť umí to samý co já?!) a každý nechá na moment zazářit. Harley je za princeznu (s kytičkama a tak) a Idris jako náhrada za Willa ho nakonec v souboji drsných černochů těžce válcuje. John Cena válí i se záchodovou mísou na hlavě a na jeho seriálovou sólovku se vážně těším. Srdcem filmu je ale duo King Shark a Ratcatcher 2. Můžete mít žraloka v kraťasech co žere lidi a udělat z něj hlavního slaďouše - stačí mu dát mentalitu dvouletého dítěte. Těším se až se podívám znovu. ()

Hitman_47

Musím Warnery pochválit, prvně se nenechají zastrašit rasistickou kartou pana Kyborga a pošlou ho směle do prdele, a teď to vypadá, že se konečně chytili za nos, zjistili, že jejich kravaťáci nadělali v DC universu více bordelu, než užitku, a dávají režisérům volnou ruku... a Rko k tomu. Tady se to Rko opravdu ždíme až na dřeň, a navíc je to i nahláškovaná jízda plná skvělých a sympatických charakterů. Teď mi je celkem líto Ayera, zajímala by mě jeho původní vize ... odmítám uvěřit, že chtěl ten otřesný digi bordel na konci jedničky. Jinak jak jsem již zmiňoval na začátku ... tak Warneři si narozdíl od Marvelu nejspíš uvědomili, že woke cesta je cesta do pekel. Jinými slovy, najali si schopného režiséra, kterého očividně komiksy baví a do filmu přenáší všelijaké šílenosti, které v komiksech kdy byly, ale i nebyly. Jinými slovy nesvěří blockusterovou akční komiksárnu typce, které byly a jsou komiksy naprosto u prdele, a má za sebou jen dvě indie vztahová dramata s rozpočtem do 100k. Ano, dívám se směrem na tu špatně napsanou/natočenou sračku jménem Black Widow. ()

NinadeL

#10 DCEU. Je nový Suicide Squad o tolik lepší, než ten první? Běžné publikum si zoufá, co to zase kina nabízejí, ale poučené publikum znalé filmů z palety otrlého diváka je spokojeno. A všichni ostatní to můžou s klidem vzít jako trochu jinou komedii z rodiny komiksových blockbusterů. Pro sečtělé komiksáky je to hodně velká sranda, pro lidi i s jiným mediálním vzděláním je tam ještě něco navíc. Například skvělá scéna útěku Harley Quinn podkreslená klasickým hitem Just a Gigolo. Na něco podobného studia dřív neměla odvahu. A ten vývoj je fajn sledovat. ()

Spiker01

Základní otázka proč tento film nemá v názvu číslovku ani po premiéře neobjasněna, ačkoliv označení pokračování vlastně nic nebrání, i když se explicitně předchozí události nezmiňují. Warneři prostě chtěli ukázat, že tohle je THE Suicide Squad, od na chvíli propuštěného marveláka Jamese Gunna a režisér prvního dílu David Ayer musí být velmi nešťastný, protože vše oč žádal a bylo mu krutě vypovězeno, přesně Gunn dostal. A to tedy plně vytěžený R rating, přičemž krev a sprosté hlášky vyloženě tečou proudem (režisér Guardians of the Galaxy se tu musel vyřádit, protože přesně tohle u Disneyho nikdy nedostane) a nepřestávalo mě fascinovat, že po dlouhé době zase vidím v kině dospělý film s masivním rozpočtem. Tedy dospělý v rámci možností, Gunn i jako scénárista v sobě nezapře své vnitřní dítě a některé hlášky jsou vyloženě dětinsky situované, ovšem je třeba říct, že komedie mu jde nejlépe a pravidelně se ve správné momenty nahlas smálo celé kino. Osobně nicméně preferuji komedie jako samostatný (v kinech takřka vymírající) žánr a komiksové filmy mám raději serióznější, což v tomhle Sebevražedný oddíl 2 rozhodně nemůže sloužit, ač aspoň neinklinuje k tomu nejzákladnějšímu humoru, kdy jen někdo padá na zem. Překvapivě na mě ale ani příliš nefungovaly dramatické momenty (chce to druhé zhlédnutí) a jen jsem se těšil, až zas dojde na prostřelování hlav a koordinaci hlášek nové sympatické skvadry (nikdo tu není navíc a hlavně Idris Elba je tu zase neskutečně boží) antihrdinů (z nichž bohužel většina může kdykoliv umřít a paradoxně mi to dost kazilo zážitek), kde mi prostě chyběl ten Will Smith (snad příště) i Jared Leto (už nikdy). James Gunn tedy rozhodně doručil co sliboval, kritiky ve velkém potěšil a mně už jen zbývá doufat, že se do kin lidi poženou v houfech a nějak to znovu nakopne DCEU. Pásová výroba Marvelu se po ukončení hlavního příběhu začíná už dost okoukávat a pořádné konkurence není nikdy dost. ()

Kaka

Zlatí Guardians. Měli více srdce, lepší hlášky a story, který směřoval odněkud někam a pasoval do universa. Suicide squad je banda nahláškovaných podivínů, kteří nepasují nikam. Ano, je potřeba to brát s nadhledem a některé vtípky a pomrkávání jsou nadmíru rafinovaně podané, ale nesedne to každému. Kdyby mi někdo řekl, že to byl side-kick Guye Ritchieho na drogách, možná bych mu to i věřil, ale vůbec nic by to na mém hodnocení nezměnilo. ()

Nevka

Po té šílenosti, co se Sebevražedným oddílem udělal Warner před pěti lety je tohle film, na který jsme tak dlouho čekali. Výborně vybalancované postavy (celá hlavní parta je skvělá), atraktivní vizuál a dokonale zvládnutá koridorová R-akce. Paradoxně nejméně atraktivní mi přišla pasáž s "princeznou Harley", ale to je hlavně tím, že její problémy s muži jsme řešili už nesčetněkrát. Celkově však naprostá paráda. Těším se, co Gunn s DC vymyslí příště. ()

castor

Hodně ujeté, docela přeplácené, překvapivě bez humoru (čekal jsem ho opravdu víc) a nečekaně brzy i nudné. V jakési ostrovní zemi se chystá něco, co nás (lidstvo) má rozmetat, americká vláda nelení a vysílá na místo elitní tým, kdy ovšem jeho členové začnou poměrně nešťastnými způsoby umírat. Je to stylové a vynalézavé. Hrstka nicméně zůstane a započne cosi, co má poměrně unikátní atmosféru béčkových filmů, a hlavně spoustu funkčních nápadů. Jenže pak se cosi zlomí a tempo začne povážlivě drhnout. Postav je moc a některé postrádají vývoj a divákův zájem. Ani to nevypočitatelné koťátko Margot Robbie v síťovaných punčochách mě nestrhlo jako minule a předminule. Krvavé násilí se krapet opakuje a už z principu prostě nemůže být fajn jako na začátku. Finále je pak za mě docela průšvih, kvůli kterému jdu s hodnocením na tři hvězdy. Prostě nejprve velké nadšení, ovšem pak nám ty barevné balónky cestou z poutě postupně popraskaly. Asi jako u „jedničky“. ()

D.Moore

Líbil se mi i stejnojmenný film z roku 2016, takže jsem na rozdíl od jiných nečekal na spásnou nápravu, ale prostě jsem se těšil na další šílenost z hlavy mého oblíbeného Jamese Gunna. V Gunnově světě (Gunnových světech) totiž platí pravidlo, že stát se může naprosto cokoliv, a Sebevražedný oddíl se jím řídí také. Všechno, co se stane, je hlavně zdroj zábavy, neustálé zábavy spočívající v kulometných dialozích a jejich (sebe)vražedných pointách, v akčních scénách utržených ze řetězu a z nepředvídatelně se vyvíjejících malých příběhů, které podpírají ústřední nijak objevnou zápletku. Jakmile něco zapáchá klišé, Gunn se s tím lusknutím prstů vypořádá. A není na to samozřejmě sám, protože má k dispozici výborně vybrané herce a herečky, díky nimž (a díky jeho scénáři) si rychle oblíbíme i ty postavy, které potkáváme poprvé a které z upoutávek vypadaly spíš jako trochu zapálenější cosplayeři. Rád se podívám (a pekelně pobavím) znovu. ()

kulyk

Je to smutné, ale tyto  komickové vejšplechty pro zhulené pubíky mi, na rozdíl od těch pro Dušíny, až trapně ba. Zjevně jsem ještě nedozrál v osobu, schopnou založit rodinu nebo zodpovědně pracovat. Takže házím áčko a děti jdu našlapat do babyboxu. ()

Hild

Tohle byla paráda. Ten film je samozřejmě velký úlet a je zde tolik věcí, které by normálně neměly fungovat, zvláště u mě, toto obvykle není úplně můj šálek čaje, ale ono to vážně funguje na 100%, jelikož z filmu jde cítit čirá radost z filmařiny a filmu nechybí srdíčko, což je zvláštní říct u filmu, kde hlavním záporákem je obří mořská hvězda a lidský žralok zde trhá lidi napůl. Skvělý výběr hrdinů, z nichž každý dostane ten svůj moment, ve kterém může zazářit a každý má nějaký svůj účel. Najmout Jamese Gunna byl nejlepší nápad DC posledních let. Bavila jsem se od začátku do konce. Vážně skvělý kino zážitek. ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (více)