Dempsey a Makepeaceová

• Velká Británie Dempsey & Makepeace (více)
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (1985–1986), 24 h 46 min (Minutáž: 44–96 min)

Tvůrci:

Tony Wharmby

Hudba:

Alan Parker

Michael Brandon, Glynis Barber, Ray Smith, Tony Osoba, Nick Brimble, John Terry, Caroline Bliss, Simon Crane, Mark Ryan, Gaby Dellal, Amanda Pays (více)

Série(3) / Epizody(30)

Televizní seriál Dempsey a Makepeaceová natočila v letech 1984–1986 televize LWT na popud diváků pod dojmem úspěchu seriálu Profesionálové. Jeho děj se odehrává v Londýně, kam v rámci policejní výměny přilétá poručík N.Y.P.D. James Dempsey. Je přidělen k zvláštnímu oddělení policie SI-10 pod velením detektiva superintendanta Gordona Spikingse, kde je mu jako partnerka přidělena seržantka Harriet Makepeaceová. Titulní postavy ztvárnili Michael Brandon a Glynis Barberová, kteří se v reálném životě v roce 1989 stali manželi. (Česká televize)

triatlet

Originálně sestavená policejní dvojice, která se velmi dobře doplňovala. Kladem je uzavřenost jednotlivých příběhů. ()

Šandík

Úvodní film je vážně slabota. Srovnání s Profesionály, které tenhle seriál měl na obrazovkách nahradit, vyznívá velice nelichotivě, protože na rozdíl od "profíků" tu Dempseymu a Makepeaceové chybí především uvěřitelnost. Děj je přitažený za vlasy a značně překombinovaný. Bohužel, s uvěřitelnou zápletkou slušná detektivka stojí a padá. Pak už ji nezachrání ani povedené herecké výkony, ani bravurně zvládnutá výprava nebo efekty. Samotné serálové díly jsou ovšem o třídu lepší než pilotní film, což je zvláštní paradox. Fungují velmi slušně a mezi oběma hlavními postavami to navíc poměrně roztomile jiskří. Zápletky většinou slušné, i když i tady se sem tam objeví nějaký drobný úlet (Dempsey zneškodňující bombu v kasinu například). Škoda totálně zpackaného pilotu... Celkový dojem: 70% Hodnocení jednotlivých epizod: První řada: 1) "Ozbrojení a velmi nebezpeční" (pilotní film) 50% - nevěrohodný a překombinovaný 2) "Na padrť" 75% - slušná detektivka 3) "Výhra "70% - velmi slušné, žel trochu nevěrohodné 4) "Vláda násilí" 65% - ta "letecká akrobacie" je trochu úlet 5) "Válka gangů" 75% - velmi slušné 6) "Bez šance na útěk" 80% - Profesionálové jsou zpět ;o) 7) "Usmiřte se a neválčete" 75% - dobře vymyšlené a slušně natočené 8) "S přimhouřenýma očima" 80% - slušné a s překvapivým závěrem 9) "Jako ryba ve vodě" 75% - roztomilá variace na klasické britské detektivky, žel s trochu slabší pointou 10) "Rozsudek" 80% - rozhodně výborná detektivka Druhá řada: 11) "Stříbrňák" 70% - poněkud rozpačité ()

jojinecko

Keď som bol menší, nevynechal som ani jeden diel a spolu s MacGyverom a Knight Riderom radím tento seriál na popredné "nostalgické" seriálové miesta:) ()

MM11

Osmdesátky jako vyšitý. Někdo se už jen po tomto sdělení půjde vyzvracet, tomu zbytku bych doporučil opravdu neobyčejnou pecku z dané éry. Nešitou horkou jehlou (jako současné kriminálky v Británii), ale pozoruhodně svěží a uvolněnou. Ústřední dvojice tahá po věčně špinavém Londýně zločince s vtipem a nadhledem vždy na jazyku. Michael Brandon i Glynis Barber mají oba naprosto parádní charisma (Barber je navíc pekelně sexy) a jejich výchozí myšlenku jakožto konflikt VB/USA dotáhli do maxima. Sami mají nad sebou správně řízného šéfa, což je anglická specialita. Epizody nejsou originalitou ve zlatém fondu, i když si pamatuji na pěknou řádku z nich, které propracovaností strkali do kapsy i chlapce z Profesionálů. Jsou přesně jako úvodní znělka, mají říz a vrozenou naivitu. Nehrají si na umění a zároveň znají svou cenu. Musím potvrdit, že slovenský dabing byl doopravdy vrcholnou prací. Je to jako bonus, povýšil tenhle seriál do té nejužší špičky. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 13.5.1989 (pôvodne sa mala premiéra pilotnej časti uskutočniť 18.2.1989, kvôli neznámym okolnostiam ale bol tento zámer zmenený a premiéra sa posunula na máj), réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = JÁN ŠUDA --- Aby som legendárny slovenský dabing trošku priblížil aj tým, ktorí ešte nemali tú česť, pridávam jeden typický dialóg medzi ústrednou charizmatickou dvojicou. --- Dempsey: "My dvaja ... my dvaja hovoríme večne len o drogách, o prepadoch, o krádežiach, vraždách ... ale stále spolu nehovoríme o jednom !" Makepeacová: "Naozaj ? O čom ?" Dempsey: "O sexe." (15.5.2009) ()

BoPo

Slabšie ako Profesionálové, preto nedám viac ako 2*. Inak slovenský dabing na ktorý s radosťou spomínam. ()

Lacike

Vcera som po dlhej dobe náhodou videl jeden diel a zhodou okolnosti prave jeden z mojich najoblubenejsich v ktorom si zaporaka zahral Nick Brimble. Ten diel si pamätam aj preto, lebo sa Nick Brimble po case objavil v tejto ulohe este raz a tentoraz ako polepseny clovek. No a aj po rokoch tento serial pôsobi celkom svizne a akcia je na TV pomery pôsobiva. Chemia medzi ustrednou dvojkou funguje perfektne a cele to podtrhuje uchvatny SK dabing. Takze za samotne kvality serialu by som dal 3* a stvrtu si u mna zasluzi z nostalgie, kedze ako maly som ho fakt zral. 8/10. ()

Blofeld

Slovenký dabing jsem zatím neokusil, ale i v češtině to zní pěkně. A je to hodně podobné Profesionálům, bez diskuze jednomu z nejlepších krimiseriálů vůbec. ()

villon17

Já bych mezi ně nezapadla:) A jelikož se s nimi neztotožňuji a nikdy jsem se o tento seriál příliš nezajímala, nemůžu být hodnější. ()

nervoznideda

už si tento zeriál pouštím po xté 30 let stále skvělý vtipný prostě úžasný deda :-) dempseyovi už je 70 a kočce 60 toto letí , ale to vůbec nevadí mě je 75 a tak se bavím a žiji s nimi a moc mě to těší deda :-) všichni 3 byli skvělí škoda Spikingse že zemřel v 55 to se nesluší deda :-) tak v tomto dílu (řidič) zeriálu hraje orchestr acker bilka a toho, miluji cizinec na pobřeží , ta skladba je fantastická a acker taky honza:-)už ho poznám ve 21´´deda prima:-) ()

Redlum

Serial meho mladi:)) Spickovani mezi Dempseym a Makepeacovou jsem miloval, stejne tak jako tu uvodni znelku, ktera me tyden co tyden poutala k televizi. A slovensky dabing byl tresinkou na dortu!:) ()

buldock

Velmi dobrý seriál let osmdesátých s přenádhernou Glynis Barber alias Harriet Makepeaceovou a velmi dobrým Michaelem Brandonem alias New Yorským detektivem Jamesem Dempseym. Oba jsou diametrálně odlišní detektivové , ale dohromady tvoří výborný tým , který zločincům pokaždé pořádně zatopí . Zajímavostí je , že jsou manželé a poznali se právě při natáčení seriálu. ;-) 75% ()

Orlau32

V roce 1986 to bylo "super" ! Hrála tam šarmantní blondýnka a americký detektiv, který měl své metody vyšetřování. Bylo to vtipné, mělo to vynikající diaogy, mělo to "koule". Od té doby jsem žáden takový nekrvavý a vtipný detektivní seriál neviděla. Jo, a v realném životě se ti dva vzali a dodnes jsou spolu. Že by proto mám na ten seriál takové dobré vzpomínky ? ()