Kriminálka Anděl (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2008, 61x55 min

Martin Stropnický, David Švehlík, Ladislav Frej st., Marek Taclík, Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela, Jaromír Meduna, Kristýna Frejová, Magdaléna Sidonová, Jaroslav Plesl, Kryštof Rímský, Vladislav Beneš, Daniel Rous, Marcel Vašinka, Lenka Zahradnická, Otmar Brancuzský, Otakar Brousek ml., Jana Břežková, Marie Spurná, Jiří Čapka, Jakub Prachař, Renata Visnerová-Prokopová, Daniel Svoboda, Dana Černá, Martin Hofmann, Simona Vrbická, Lukáš Vacek, Přemysl Boublík, Vladimír Čapka, Natálie Řehořová, Hana Seidlová, Leoš Noha, Petr Varga, Hanuš Bor, Michal Gulyáš, Vladimír T. Gottwald, Monika Žáková, Pavel Šimčík, Oldřich Hajlich, Karel Zima, Pavel Novotný, Nina Divíšková, Vlasta Peterková, Kamila Špráchalová, Martin Kavan, Jana Bernášková, Ondřej Kavan, Václav Svoboda, Norbert Lichý, Martina Hudečková, Svatopluk Schuller, Roman Slovák, František Dominik Staněk, Zuzana Onufráková, Michal Hruška, Martin Stránský, Laco Hrušovský, Richard Stanke, Ladislav Trojan, Petr Pěknic, Marika Šoposká, Pavel Řezníček, František Staněk, Ivana Korolová, Vojtěch Dyk, Magdalena Zimová, Jan Hájek, Miroslav Večerka, Zdeněk Vencl, Dita Zábranská, Marie Ludvíková, Václav Mareš, Matúš Bukovčan, Aneta Krejčíková, Rostislav Čtvrtlík, Jan Antonín Duchoslav, Jan Pohan, Ladislav Ondřej, Iva Pazderková, Luboš Veselý, Veronika Bellová, Michal Slaný, Roman Mrázik, Klára Cibulková, Pavel Batěk, Petr Batěk, Eva Režnarová, Zdeněk Hruška, Věra Tichánková, Veronika Petrová, Bohdan Tůma, Miluše Šplechtová, Martin Učík, Tereza Hálová, Jan Plouhar, Zdeněk Dolanský, Pavla Tomicová, Hana Igonda Ševčíková, Lenka Krobotová, Andrea Elsnerová, Petr Meissel, Jan Vlasák, Johanna Tesařová, Kateřina Smržová, Petra Hřebíčková, Vladimír Škultéty, Vlasta Žehrová, Natálie Drabiščáková, Dalimil Klapka, Jarmila Vychodilová, Kristína Lukešová, Filip Jančík, Zbyšek Pantůček, Tereza Hofová, Jan Teplý ml., Eva Nádaždyová, Rostislav Novák st., Jan Novotný, Michaela Doubravová, Martin Pechlát, Josef Vrána, Roman Říčař, Lukáš Jurek, Barbora Poláková, Klára Dubovicová, Marcela Holubcová, Tomáš Dastlík, Marek Němec, Miroslav Babuský, Jaroslav Vlach, Jiří Štrébl, Martina Sľuková, Richard Fiala, Markéta Haroková, Jan Brich, Jan Hofman, Milan Vedral, Ilona Semrádová, Andrea Sabová, Natália Plevková, Martina Eliášová, Tomáš Sýkora, Jan Jankovský, Roman Teprt, Jiří Hána, René Přibil, Lenka Svadbíková-Veliká, Ela Lehotská, Lucie Benešová, Martin Zounar, Martin Finger, Klára Brtníková-Vojtková, Tomáš Petřík, Radim Schwab, Karolina Frydecká, Petra Špalková, Jiří Racek, Otto Rošetzký, Martin Preiss, Kateřina Burianová-Rajmontová, Simona Babčáková, Ctirad Götz, Filip Blažek, Vasil Fridrich, Eva Pospíšilová, Hana Krtičková, Marek Ronec, Alexandr Postler ml., Lubor Šplíchal, Jan Dolanský, Jiří Schwarz, Otta Tesař, Zdeněk Žák, Helena Brabcová, Helena Dytrtová, Zdena Sajfertová, Tomáš Turek, Michal Pavlata, Irena Máchová, Tomáš Pavelka, Zdeněk Maryška, Kristýna Maděričová - Beranová, Naděžda Prchalová-Vicenová, Martin Havelka, Hynek Čermák, Roman Vejdovec, Rostislav Novák ml., Miroslav Hanuš, Josef Wiesner, Martin Sitta, Václav Helšus, Dana Marková, Šárka Kavanová, Martin Sobotka, Lukáš Jůza, Tomáš Měcháček, Jana Plodková, Věra Kubánková, Vladimír Kratina, Valérie Zawadská, Lukáš Hejlík, Tereza Vilišová, Tomáš Magnusek, Tereza Helšusová, Stanislava Jachnická, Radek Žák, Vanda Károlyi Konečná, Ivan Jiřík, Gabriela Mikulková, Ivana Chýlková, Pavel Gajdoš, Miroslav Táborský, Vlastimil Zavřel, Dušan Urban, Jiří Dvořák, Simona Peková, Igor Bareš, Filip Čapka, Jan Čenský, Erik Pardus, Jaromíra Mílová, Klára Klepáčková, Hynek Pech, Apolena Veldová, Hana Vagnerová, Lukáš Příkazký, Martina Menšíková, Radim Kalvoda, Václav Liška, Jaromír Dulava, Zbyněk Fric, Anežka Rusevová, Oldřich Navrátil, Marie Štípková, Milan Bahúl, Dušan Škubal, Martin Sochor, Sylvie Krupanská, Jan Vápeník, Dagmar Čárová, Robert Jašków, Milan Enčev, Jana Boušková, Jan Dvořák, Jiří Sedláček, Matěj Merunka, Vladimír Polívka, Dagmar Edwards, Tomáš Bambušek, Václav Neužil ml., Daniel Margolius, Jiří Žák, Karel Heřmánek ml., Přemysl Bureš, Sergej Sanža, Markéta Tannerová, Regina Řandová, Zora Valchařová-Poulová, Arnošt Proschek, Petra Lustigová, Jitka Nerudová, Ladislav Županič, Zdeněk Junák, Radek Kuchař, Luděk Nešleha, Helga Čočková, Petr Stach, Anna Šišková, Petr Lněnička, Dana Syslová, Petra Nesvačilová, Klára Melíšková, Václav Knop, Eva Lecchiová, Tomáš Sagher, Martin Zahálka, Eduard Jenický, Zuzana Slavíková, Václav Jílek, Anna Cónová, Pavel Kříž, Ivana Jirešová, Lubor Novotný, Petr Vodička, Karel Hynek, David Punčochář, Daniel Šváb, Klára Pollertová-Trojanová, Pavlína Kafková, Tomáš Jirman, Tomáš Valík, Štěpán Benoni, Tereza Voříšková, Patrik Děrgel, Petra Horváthová, Roman Štolpa, Daniel Bambas, Michal Čapka, Rudolf Kubík, Petr Jeništa, Eva Novotná, Dana Homolová, František Němec, Carmen Mayerová, Martin Myšička, Petr Vršek, Jiří Hájek, Kamila Kikinčuková, Ladislav Lahoda, Václav Vašák, Monika Kobrová, Jan Maléř, Tomáš Trapl, Lada Belašková, Jiří Zapletal, Andrej Palko, Petr Florián, Jiří Modranský, Kateřina Krejčí, Lukáš Melník, Silvester Matula, Alena Mudrová, Martina Černá, Tomáš Dianiška, Jakub Korber, Pavlína Skružná, Zlata Adamovská, Jana Pidrmanová, Jiří Prager, Pavel Pípal, Daniela Kolářová, Barbora Mošnová, Ivan Lupták, Jakub Štáfek, Lukáš Baborský, Ján Lupták, Jan Budař, Filip Richtermoc, Týna Průchová, Eva Horká, Zdeněk Bařinka, Mariana Prachařová, Ondřej Novák, Jiří Černý, Patrik Kytka, Kateřina Dušková-Vaníčková, Johana Matoušková, Miloš Vávra, Ha Thanh Nguyen, Žaneta Filípková, Denisa Posekaná, Petr Červinka, Silvestr Matula, Jaroslava Mílová, Luděk Jiřík, Michal Balcar, Josef Kubáník, David Ryska, Tomáš Bělohlávek, Kateřina Šildová, Petra Bučková, Naďa Kovářová, Jan Komínek, Adéla Petřeková, Matouš Rajmont
  • Kulmon

Stupidní scénař, debilní dialogy, trapné herecké antivýkony, naprosto nerealistické ztvárnění kriminalistické práce, nuda, nuda, nuda, klasická Nova, chce se mi blít. A navíc, vybrat do hlavních tří mužských rolí tři herce, kteří jsou naprosto nevěrohodní, to už je majstrštyk! Ani nevim, za co vlastně vůbec dávám tu jednu hvězdičku.(1.9.2008)

Kriminálka Anděl je další z řady zaručeně ( úspěšných ) seriálů televize Nova něco na způsob americké CSI,protože se snaží vyrovnat zahraniční produkci,nebo alespoń trochu přiblížit, ale to se jim samozřejmě nemůže podařit. Takže zde v první řadě vidíme práci vyšetřovatelů a technici jsou ukázáni jaksi v pozadí. Jen s obsazením role hlavního vyšetřovatele Stropnickým, nebyla moc dobrá volba určitě by se našli pro tu roli vhodnější herci, ale například Ladislav Frej st. jako soudní patolog zase není vůbec špatný.Je to takový starší ostřílený šéf pitevních stolů. No, uvidíme co nám v dalších dílech ještě předvedou. Nebudu tak krutá,když tohle téma krimi je mi dost blízké a dám 3*.(9.9.2008)

• mzss1

No, uznávám, že snaha se cení, přeci jenom se jedná o lepší český filmový počin než některé české, nesnesitelné, novodobé filmy. Seriál má dobré herce, zajímavé případy. Ze začátku vypadal seriál obstojně, lehce nadprůměrně, ale pak se z toho pomalu stávala natahovačka, která byla plná zbytečných a nudných scén. Takže to kleslo na slabší průměr. Já to celkově vidím tak na 44% = **(18.2.2013)

• 666teen

Doufám, že Nova dodrží americký zvyk přiblížit nám práci kriminálních sborů po celých státech. Kriminálka Suché Vrbné bude pecka jako prase. A crossover, kde se vachmajstr Stropnický potká s digitálním vachmajstrem Marvanem z Putimi, až si budou předávat digitálního ruského pravicového extremistu Hrušínského....to bude ňamka. Výsledek snažení vypadá asi tak, jako by jste vzali balík kancelářských papírů, nastrkali do něj šest kopíráků a s údivem sledovali, že na poslední stránce máte místo Mona Lisy kosočtverec. Bída. Jedna za Odvahu. P.S. Teď skončil pilot a je tu 32 hodnocení. Takže všichni členové filmového štábu?(1.9.2008)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +Švehlík a Taclík a jejich vzájemná chemie a fórky, démonická hudba, v menších rolích se tu mihnou (ne)známí herci (Hruška, Prachař, Hoffman, Dyk) -některé případy jsou dost zamotané a jejich rozuzlení není efektní, chybý tomu emoce, ostatní kriminalisté jsou jak šedé myšky (Novotný, Dvořáková), efekty s obrazem (první tři části originální, později rušivé)/// Tak na českou Kriminálku jsem byl zvědavej. Krimi jako žánr moc nevyhledávám, ale tuhle českou partičku jsem si nechtěl nechat ujít. A pratička je to veskrze typizovaná, tak jak to bývá všude. A pak jde o to jestli překonají své konkurenty. Taclíkovi a Švehlíkovi se to povedlo. Dlouho jsem neviděl tak sehranou dvojici. S něma jsem se vždy bavil. S ostatníma už to bylo horší. Co víc Michal Novotný si to u mě trošičku rozházel, protože neměl ani moc prostoru a ani nebyl nijak výrazný. Důležité na tomto žánru jsou samotné příběhy. Dost mi začalo vadit, že je zde vidět jasná inspirace na reálných případech a přišlo mi, že tvůrci nedokáží přijít s něčím vlastním. Přesto seriál není špatný, náhodou mě docela bavil a nejvíc jsem se zajímal o hlavní postavy. Dokonce jsem uvažoval o 4*. Důvod proč to nedám je ten, že žádná část nevybočila z vod mírného nadprůměru a žádná na sebe nestrhla veškerou pozornost. Prostě to chce ještě větší tempo a přidal bych i na akci, pak to bude hodně slušný./// Celkem 69%///(1.12.2008)