Kriminálka Anděl (TV seriál)

Krimi / Drama

Česko, 2008, 61x55 min

Martin Stropnický, David Švehlík, Ladislav Frej st., Marek Taclík, Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela, Jaromír Meduna, Kristýna Frejová, Magdaléna Sidonová, Jaroslav Plesl, Kryštof Rímský, Vladislav Beneš, Daniel Rous, Marcel Vašinka, Lenka Zahradnická, Otmar Brancuzský, Otakar Brousek ml., Jana Břežková, Marie Spurná, Jiří Čapka, Jakub Prachař, Renata Visnerová-Prokopová, Daniel Svoboda, Dana Černá, Martin Hofmann, Simona Vrbická, Lukáš Vacek, Přemysl Boublík, Vladimír Čapka, Natálie Řehořová, Hana Seidlová, Leoš Noha, Petr Varga, Hanuš Bor, Michal Gulyáš, Vladimír T. Gottwald, Monika Žáková, Pavel Šimčík, Oldřich Hajlich, Karel Zima, Pavel Novotný, Nina Divíšková, Vlasta Peterková, Kamila Špráchalová, Martin Kavan, Jana Bernášková, Ondřej Kavan, Václav Svoboda, Norbert Lichý, Martina Hudečková, Svatopluk Schuller, Roman Slovák, František Dominik Staněk, Zuzana Onufráková, Michal Hruška, Martin Stránský, Laco Hrušovský, Richard Stanke, Ladislav Trojan, Petr Pěknic, Marika Šoposká, Pavel Řezníček, František Staněk, Ivana Korolová, Vojtěch Dyk, Magdalena Zimová, Jan Hájek, Miroslav Večerka, Zdeněk Vencl, Dita Zábranská, Marie Ludvíková, Václav Mareš, Matúš Bukovčan, Aneta Krejčíková, Rostislav Čtvrtlík, Jan Antonín Duchoslav, Jan Pohan, Ladislav Ondřej, Iva Pazderková, Luboš Veselý, Veronika Bellová, Michal Slaný, Roman Mrázik, Klára Cibulková, Pavel Batěk, Petr Batěk, Eva Režnarová, Zdeněk Hruška, Věra Tichánková, Veronika Petrová, Bohdan Tůma, Miluše Šplechtová, Martin Učík, Tereza Hálová, Jan Plouhar, Zdeněk Dolanský, Pavla Tomicová, Hana Igonda Ševčíková, Lenka Krobotová, Andrea Elsnerová, Petr Meissel, Jan Vlasák, Johanna Tesařová, Kateřina Smržová, Petra Hřebíčková, Vladimír Škultéty, Vlasta Žehrová, Natálie Drabiščáková, Dalimil Klapka, Jarmila Vychodilová, Kristína Lukešová, Filip Jančík, Zbyšek Pantůček, Tereza Hofová, Jan Teplý ml., Eva Nádaždyová, Rostislav Novák st., Jan Novotný, Michaela Doubravová, Martin Pechlát, Josef Vrána, Roman Říčař, Lukáš Jurek, Barbora Poláková, Klára Dubovicová, Marcela Holubcová, Tomáš Dastlík, Marek Němec, Miroslav Babuský, Jaroslav Vlach, Jiří Štrébl, Martina Sľuková, Richard Fiala, Markéta Haroková, Jan Brich, Jan Hofman, Milan Vedral, Ilona Semrádová, Andrea Sabová, Natália Plevková, Martina Eliášová, Tomáš Sýkora, Jan Jankovský, Roman Teprt, Jiří Hána, René Přibil, Lenka Svadbíková-Veliká, Ela Lehotská, Lucie Benešová, Martin Zounar, Martin Finger, Klára Brtníková-Vojtková, Tomáš Petřík, Radim Schwab, Karolina Frydecká, Petra Špalková, Jiří Racek, Otto Rošetzký, Martin Preiss, Kateřina Burianová-Rajmontová, Simona Babčáková, Ctirad Götz, Filip Blažek, Vasil Fridrich, Eva Pospíšilová, Hana Krtičková, Marek Ronec, Alexandr Postler ml., Lubor Šplíchal, Jan Dolanský, Jiří Schwarz, Otta Tesař, Zdeněk Žák, Helena Brabcová, Helena Dytrtová, Zdena Sajfertová, Tomáš Turek, Michal Pavlata, Irena Máchová, Tomáš Pavelka, Zdeněk Maryška, Kristýna Maděričová - Beranová, Naděžda Prchalová-Vicenová, Martin Havelka, Hynek Čermák, Roman Vejdovec, Rostislav Novák ml., Miroslav Hanuš, Josef Wiesner, Martin Sitta, Václav Helšus, Dana Marková, Šárka Kavanová, Martin Sobotka, Lukáš Jůza, Tomáš Měcháček, Jana Plodková, Věra Kubánková, Vladimír Kratina, Valérie Zawadská, Lukáš Hejlík, Tereza Vilišová, Tomáš Magnusek, Tereza Helšusová, Stanislava Jachnická, Radek Žák, Vanda Károlyi Konečná, Ivan Jiřík, Gabriela Mikulková, Ivana Chýlková, Pavel Gajdoš, Miroslav Táborský, Vlastimil Zavřel, Dušan Urban, Jiří Dvořák, Simona Peková, Igor Bareš, Filip Čapka, Jan Čenský, Erik Pardus, Jaromíra Mílová, Klára Klepáčková, Hynek Pech, Apolena Veldová, Hana Vagnerová, Lukáš Příkazký, Martina Menšíková, Radim Kalvoda, Václav Liška, Jaromír Dulava, Zbyněk Fric, Anežka Rusevová, Oldřich Navrátil, Marie Štípková, Milan Bahúl, Dušan Škubal, Martin Sochor, Sylvie Krupanská, Jan Vápeník, Dagmar Čárová, Robert Jašków, Milan Enčev, Jana Boušková, Jan Dvořák, Jiří Sedláček, Matěj Merunka, Vladimír Polívka, Dagmar Edwards, Tomáš Bambušek, Václav Neužil ml., Daniel Margolius, Jiří Žák, Karel Heřmánek ml., Přemysl Bureš, Sergej Sanža, Markéta Tannerová, Regina Řandová, Zora Valchařová-Poulová, Arnošt Proschek, Petra Lustigová, Jitka Nerudová, Ladislav Županič, Zdeněk Junák, Radek Kuchař, Luděk Nešleha, Helga Čočková, Petr Stach, Anna Šišková, Petr Lněnička, Dana Syslová, Petra Nesvačilová, Klára Melíšková, Václav Knop, Eva Lecchiová, Tomáš Sagher, Martin Zahálka, Eduard Jenický, Zuzana Slavíková, Václav Jílek, Anna Cónová, Pavel Kříž, Ivana Jirešová, Lubor Novotný, Petr Vodička, Karel Hynek, David Punčochář, Daniel Šváb, Klára Pollertová-Trojanová, Pavlína Kafková, Tomáš Jirman, Tomáš Valík, Štěpán Benoni, Tereza Voříšková, Patrik Děrgel, Petra Horváthová, Roman Štolpa, Daniel Bambas, Michal Čapka, Rudolf Kubík, Petr Jeništa, Eva Novotná, Dana Homolová, František Němec, Carmen Mayerová, Martin Myšička, Petr Vršek, Jiří Hájek, Kamila Kikinčuková, Ladislav Lahoda, Václav Vašák, Monika Kobrová, Jan Maléř, Tomáš Trapl, Lada Belašková, Jiří Zapletal, Andrej Palko, Petr Florián, Jiří Modranský, Kateřina Krejčí, Lukáš Melník, Silvester Matula, Alena Mudrová, Martina Černá, Tomáš Dianiška, Jakub Korber, Pavlína Skružná, Zlata Adamovská, Jana Pidrmanová, Jiří Prager, Pavel Pípal, Daniela Kolářová, Barbora Mošnová, Ivan Lupták, Jakub Štáfek, Lukáš Baborský, Ján Lupták, Jan Budař, Filip Richtermoc, Týna Průchová, Eva Horká, Zdeněk Bařinka, Mariana Prachařová, Ondřej Novák, Jiří Černý, Patrik Kytka, Kateřina Dušková-Vaníčková, Johana Matoušková, Miloš Vávra, Ha Thanh Nguyen, Žaneta Filípková, Denisa Posekaná, Petr Červinka, Silvestr Matula, Jaroslava Mílová, Luděk Jiřík, Michal Balcar, Josef Kubáník, David Ryska, Tomáš Bělohlávek, Kateřina Šildová, Petra Bučková, Naďa Kovářová, Jan Komínek, Adéla Petřeková
  • TeeAge

V tomto žánry je už na trhu toľko skvelých, nadmieru inteligentných zahraničných seriálov, že človek porovnáva aj nechtiac. A tým pádom ubúda potreba vidieť domáci výrobok. Svojím spôsobom sa to môže povedať skoro na všetko, a to je nebezpečne smutné.(30.8.2011)

Docela překvapení. Celkem poutavé. Čekala jsem to daleko horší, i když podobnost s kriminálkama Las Vegas atd. trochu do očí bijící(14.10.2008)

Milé překvapení, jemuž dopomáhá hlavně fakt, že 99% seriálů pod značkou Nova jsou totální trapnosti. Redakce a teď Kriminálka Anděl, to jsem zvědav za kolik let Nova vytvoří opět dobrý seriál.(10.9.2008)

Viděl jsem pouze první díl, mrzí mě, že jsem se nějak nedostal k těm ostatním, protože podle úvodních 55 minut (což nemám ve zvyku - hodnotit seriál dle první epizody) dávám vysoké hodnocení! Kriminálka z moderní doby s prvky "amerických krimi", poměrně málo známí herci v titulní vyšetřovací dvojici je snad i dobrá volba režiséra, občas mi připadali jako český Bodie a Doyle či Walker a Trivette :) Snad ještě nějaký díl stihnu ;) Příjemné překvapení...Doplnění komentáře (po zhlédnutí více dílů): I po zhlédnutí více dílů ponechávám vysoké hodnocení. Opravdu povedená kriminálka s humorem, dobrými případy, sympatickými herci a to vše v moderním kabátu. Jediné, co je škoda, je skutečnost, že je to "pouze" česká verze slovenské krimi Mesta tienov, škoda, škoda, že mnoho případu je prakticky zcela totožných..ale po Tomsovi konečně něco, co je ze současnosti a je to fajn :)(9.9.2008)

• Karlos80

Pokus-snaha o českou CSI kriminálku, takový pitival po pětadvaceti letech alespoň co se týká známé policejní praxe ve skutečných případech. Tedy žánr který tady tak dlouho alespoň v nějaké slušné podobě chyběl..Samotný úvod-znělka i hudba jako když z oka vypadly slavným americkým L.A. kriminálkám..Insiprace tedy na místě..Vyšetřovatel Stropnický podle mého-taková malá katastrofa už jen čekám kdy vyberou ještě Žilkovou (pak si mohou střihnou duo po česku Dempsey & Makepeace). Ne, teď vážně opravdu mohli vybrat lépe třeba charismatičtějšího Vašuta nebo Bartošku hodili by se určitě víc a tím nemyslím jen co se týká vizáže..Po prvním pilotním dílu je toho opravdu hodně co by se seriálu dalo seriálu vytknout (proto věřím v nějaké to zlepšení, v tuto chvíli bych zatím vyzdvihl především kameru, překvapivé obrazové postupy a nějaká ta realičnost jednotlivých případů je zde na místě také). Jinak tedy zatím slabší průměr uvidíme jak-si tento nový Novácký projekt povede dál a já si myslím že průměr by to nakonec na naše poměry mohl i být. Jsem zvědav i na samotnou vyrovnanost jednotlivých dílů pokud mi to tedy čas dovolí rád bych jich shlédl co nejvíce.. Apropo proč zrovna Anděl proč ne Praha:-)?(1.9.2008)