Kriminálka Anděl

TV spot 5
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (více)

Série(5) / Epizody(77)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

Recenze uživatele rakovnik k tomuto seriálu (61)

Vesnická balada (2010) (S02E09)

Druhý díl po sobě, kde největší obětí je nevinné dítě. Toto citové vydírání mě opravdu dojímá. Celý případ byl velice umně a rafinovaně vystavěn, byť možná až moc na úrovni "psycho". ()

Zastavárník (2011) (S02E10)

Až na závěrečnou "monstrakci" celkem kvalitní díl. Dočasná šéfová nesedí nejen týmu, ale ani mně. ()

Balkánská stopa (2011) (S02E11)

Trochu jednoduššl díl z prostředí pantofláků v kamionech. Bohužel jsem příliš brzy odhalil pachatele a ta druhá bloncka mi vadí. Jinak prima Oliver. ()

Pistole (2011) (S02E13)

Kriminální činnost policistů vede nutně k účasti dalších postav. Inspektorka chod týmu příliš nenarušila. Naopak mě velice potěšil Hynek Čermák, v dnes nezvyklé roli. Pěkně vymyšlený případ. ()

Messenger (2011) (S02E14)

Jako krimi fajn, podezřelých přehršel a rozuzlení minimálně zajímavé. Ale pointa byla trochu zklamáním. ()

Slušný chlapec (2011) (S02E15)

Není mnoho případů, kdy mi bylo pachatele líto. ()

Podraz (2011) (S02E16)

Platy policistů nejsou nikterak horentní. Více než na čemkoli jiném je postaven tento díl seriálu. Špičkující se kolegové obratně odvádějí pozornost od závažného činu. Ani snowboard nestačí. ()

Pomsta (2012) (S03E01)

Nová série začala neobvykle velkým množstvím mrtvých. Hydra nakonec zvítězila. ()

Černý Mušketýr (2012) (S03E02)

Sice mě nepotěšilo, jak brzy skočili policisté na lep, ovšem patolog brzy vše napravil. Ale nakonec čtyři? Ve vedlejších rolích fajn herci. ()

Pohřbená zaživa (2012) (S03E03)

Pachatel se mi dlouho skrýval, ale odhalil jsem jej dříve než kriminalisté. Ovšem bez důkazu. Jinak Chýlková mě štvala více, než Stropnického. S ohledem na jiné role mě zaujalo, že Lupínek se dobře pere a Hodačová byla super neurotička. ()

Noční taxi (2012) (S03E04)

Dvě hvězdičky jsou za dvě vnady, tak často nám a Švehlíkovi předhazované. Dvě za případ, tentokráte trochu méně zajímavý, ale pomohli Dulava a Navrátil. ()

Klíč (2012) (S03E05)

Civilní, obyčejný příběh, kdy i bez střelby je vyšetřování zajímavé. Potěšili herci v epizodních rolích a asi nejvtipnější zatýkání. ()

O mrtvých jen dobře (2012) (S03E06)

Někdy je to opravdu náhoda. Ať již odhalení pachatele, nebo spáchání zločinu. ()

Hlavák (2012) (S03E07)

I chlapec z dobré rodiny může skončit v Sherwoodu. Pohled do komunity prostitutů z hlaváku v kontrastu se slizkostí politika. Jen tak mít pocit, že spravedlnosti bylo učiněno za dost. ()

Oko za oko (2012) (S03E08)

Vraha neskonale chápu, stejně jako asi mnozí. Trochu mi scházelo spičkování kolegů a závěr byl poněkud přestřelený. ()

Panenka (2012) (S03E09)

Neobvyklý případ svým rozuzlením. Policisté řeší smrt dívky s nadhledem. ()

Zámek (2012) (S03E10)

Pořádně zamotaný díl, kde opět nechybí kapka humoru (vložky do bot). Klára Melíšková mě ve své roli potěšila, její projev je mezi našimi herečkami unikátní. Jen jsem si na závěr říkal, jaký je rozdíl mezi právem a spravedlností...dopadl případ dobře? ()

Nehoda (2012) (S03E11)

Pachatel byl tentokrát dosti zřejmý až moc brzy. Navíc to scénáristé trochu přehnali s množstvím mrtvol. ()

Tajné pohřby (2012) (S03E12)

Příběh jedné vášně, jež se vymkla kontrole. Pachatele jsem vytušil až ke konci, ale radost jsem z toho neměl. Námět fajn, ale trochu mimo realitu. ()

Klára (2012) (S03E13)

Díl na téma rozmazleného fracka bohatých rodičů se příliš nepovedl. Tvůrci se nechali unést a namíchali guláš, kvality jako od pejska a kočičky. Méně střelby by neuškodilo, stejně jako hloupého chování skoro všech postav. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017