Heuréka – město divů

• USA Eureka (více)
Sci-Fi / Komedie / Mysteriózní / Drama
USA, (2006–2012), 56 h 23 min (Minutáž: 42–85 min)

Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Matt Frewer, Joe Morton, Saul Rubinek, Jordan Hinson, Erica Cerra, Ed Quinn, Neil Grayston, Chris Gauthier (více)

Série(5) / Epizody(77)

Shakaar

Starší bratr Warehousu mě z větší části minul. Někdy si říkám díky bohu, někdy možná lituju, protože na takový seriál se zpětně určitě nepodívám. Máme tu městečko, které má tu čest být sídlem jedné společnosti Global Dynamics, který je až příliž podobný jedné firmičce z Fringe Massive Dynamic z Fringe...a řídí se stejným heslem: "What do we do? What don´t we do....jinak to co není normálně možné z hlediska techniky, genetiky a buhví čeho...prostě geekovský seriál. A jak to bývá někdy experimenty nevyjdou...v případě Eureky je to na denním pořádku a na to dohlíží Colin Ferguson. Seriál má kladné i záporné stránky, dokáže pobavit, navnadit ale hodně i otrávit...na ranní vstávání je to idealní, ale delší sledování bych se asi nudil, protože mi to dost připadalo že se zde hlavně likviduje průser, který v laborce někdo z protagonistů udělá...čím tedy může být lákadlem. Seriálem se vyskytují mnoho osobností z ať už ze současných i minulých sci-fi a fantazy tvorby. Namátkou se jedná o Felicii Day, Willa Whedona, Stan Lee, Eric Cerra nbeo Saul Rubinek či Allison Scagliotti z Warehouse 13. Pokud hledáte odychovou zábavu nad kterou se nemusí přemýšlet, je to seriál pro vás. Opakem, vyhnout se. 2* dávám za pár náhodných epizod, při kterých jsem se bavil. ()

Nyan

Zpočátku poměrně epizodický, ale později (hlavně 4. a 5. série) se silnou hlavní dějovou linií, pohodový, lehký sci-fi seriál ze současnosti. Prvních pár dílů mi nepřišlo bůhvíjak zázračných, ale seznámily mě s prostředím a postavami, jež si získaly mé sympatie a natolik, aby mě zajímalo, co si na ně scénáristi přichystali v dalším díle, a pozdější díly jsem už vyloženě hltal. I když se to na první pohled nezdá, vývoj a interakce postav (hlavně Farga) je podle mě jádrem tohoto seriálu. V průběhu seriálu (hlavně z prvních dvou sérií) se vyskytlo pár nedořešených konců, jinak je seriál pěkně ukončený, s tím, že si nechává otevřená zadní vrátka pro možné budoucí pokračování, kterému bych se vůbec nebránil. ()

Rado H.

Zákl.myšlenka hodně dobrá,ale proč se autoři sami knokautují donekonečna opakující se dějovou smyčkou? Škoda, protože herci baví a v téma leží tuny nevyužitých příběhů... ()

007.

Zajímavý, spíše oddychově než dramaticky natočený seriál se špetkou humoru, ale nic zvlášť velkého se zde nekoná. Nejvíc se mi líbil 1., 4. a 10. díl. Za první sérii 67% ()

LakiyL

Príjemný seriál, ktorý dokáže pobaviť. Niekedy sa mi zdá, že Henry by musel svoj mozog využívať zrejme na 100% aby vedel všetko to, čo vie. Nemôžem to však brať na veľkú mieru, pretože ide o komédiu. Seriál, pri ktorom vypnete mozog a oddýchnete si. ()

Pakr

Eureka - pohodově vtipně laděný seriál. Nenajdeme zde žádné kusy masa odpadající z těl nepřátel, žádné přehnané drama, ani salvy smíchu. Jednoduše od každého trochu, Eureka našla mezi vším kompromis, který diváka dokáže udržet v křesle a nechá ho vychutnávat vynikající podívanou...prostě a jednoduše pohodička, na kterou se pěkně dívá. ()

web-dat

Dlouhou dobu jsem hledal seriál, který by mě bavil. Po Star Gate, LOST a dalších seriálech jsem se poprvé podíval na Heuréku. Tenhle seriál mě doslova vtáhnul do města divů. Herci jsou skvělí. Děj je perfektní. Dávám 100% a řaím mezi jedny z nejlepších SCI-.FI seriálů vůbec !! ()

Tanmut

Pohodový seriál s velkým komickým potenciálem, který žel není plně využit. Možná proto, že se snaží i o dojemné a tragické momenty (konec první série) a od druhé se pro změnu klubou romantické zápletky - v těch okamžicích seriál opravdu skřípe. Nejvíc mě štve, že šerifovi téměř nikdy nikdo nepoděkuje. ()

Don82

Hodnocení po skončení seriálu: První dvě série jsou opravdu výborné. Neokoukané a sympatické postavy které žijí v městě vytvořené pro vědce a kde se může stát v podstatě cokoli. Každá epizoda přináší něco nového a občas šílené nápady tvůrců dopadají na úrodou půdu, výsledkem je hodně vtipu a nadsázky při věděckém bádaní. Třetí série je takový poločas, mírně se poleví od různých blbůstek a začnou se řešit i nějaké závažnější problémy. Čtvrtá řada děj pořádně nakopne, jelikož se zde odehraje docela dost zásadních událostí a všechny známé i neznámé postavy tak získají další prostor, kvalita se stále drží i přesto, že vtipu ubylo a seriál tak nějak celkově zvážněl. Největší zklamání je ale poslední, pátá řada, kdy tvůrcům dochází dech a hned na začátku se do dějového větvení pořádně zamotají a i přes to, že je to sci-fi tak to jako divák nelze skousnout. Zábavnost seriálu jde téměř k nule, Carter a ostatní řeší úplný nesmysly, které scénáristé naroubovaly na "jakože" normální situace. Co se týče, zakončení seriálu, tak tady to je zklamání na plné čáře. Bez nápadu, bez jakékoli snahy aby byl divák naplněn skvělým pocitem, že se někam postavy dostaly a že seriál někam za těch pět sérii došel, ale ne. Odfláknutý konec kde se opět křečovitě objevují už mnohokrát okoukané souvislosti a finální zápletka a její rozuzlení je opravdu směšné. Bohužel, Eureka jen potvrdila syndrom "natahované kaše", to platí hlavně pro 5. sérii, 3. a 4 se ještě drží celkem nad průměrem. Možná je tento popis není moc vypovídající, ale nechci zde spoilerovat. ()

elimS

𝟓𝟓% - 𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐄 𝟐𝟎𝐭𝐢 𝐬𝐥𝐨𝐯𝐲: Super seriál...kdybych ho viděl v roce 2007. Mix Akt-X a Hvězdné brány, různé zápletky a "záhady". Bohužel žádný pořádný děj, monotónnost, debilní hudba a "vtipy". ()

vaclaw

Zápletky jednotlivých dílů sice na 5* nevydají a co se týče sci-fi, tak vzhledem ke značné neuvěřitelnosti vzhledem k zasazení do současného reálného světa to taky neni na mety nejvyšší, ale co seriálu chybí v těchto rovinách je dokonale vynahrazeno v rovině charakterů hrdinů a humoru. Nejedná se sice o klasickou komedii, jde spíš o suché a trefné hlášky šerifa, po kterých se sice člověk nepotrhá smíchy, ale pokaždý se minimálně usměje. Navíc je mětečko Eureka plné opravdu sympatických postav, jejichž životní peripetie je zábava sledovat. Ačkoliv bych tedy našel poměrně dost chyb, které by mě u jiného seriálu donutily alespoň jednu hvězdičku strhnout, sledování Eureky jsem si natolik užíval, že pod 5 jít nemůžu. ()

RobbieM@N

Hodně příjemný seriál, hlavně Colin Ferguson je sympaťák a Salli Richardson je hodně přitažlivá, zápletka je kupodivu originální, čerpat se z toho dá hodně, scénář diváka překvapí svou vynalézavostí a je jedním z důvodů proč se na to koukat, avšak ta "papundeklovost" triků je citelná, možná to bude špatnou kamerou, ta je rozhodně největší slabinou seriálu spolu s hudebním doprovodem, jež je hoden večerníčku. Pravděpodobně seriál pro celou rodinu, od každého trochu. ()

Něrpa

Hodnocení je docela těžké, protože jsem se musel dlouho štelovat na vlnu seriálu. První série mě začala bavit až ke konci, protože začátek byl docela nudný. Po nalezení stejné vlnové frekvence jsem si seriál docela užíval, ale jen ke konce druhé série. A třetí už byla vyloženě vycucaná z prstu. Sestříhat na jednu kvalitní sérii a máme tu pohodový rodiný seriál na nedělní odpoledne, který nikoho neurazí, ale ani příliš nenadchne. Jako celek tak ke třem hvězdám, ale za pohodového šerifa, a několik opravdu zábavných dílů dám 4. ()

Mes-siah

Citat zo serialu. Jack Carter : "Ja som mal IQ cez 100% a to som sa ani nesnažil" Ako dasiu postavu by som spomenul FARGA, technicka obdoba Radara z MASH. Heureka je hlavne sci-fi komedia. Oddych zaruceny. ()

Joe16210

Výborný seriál, který se konečně dostal na české obrazovky na stanici Prima Cool. V seriálu se setkáme s nejchytřejšími vědci, které vláda ukryla do tajného městečka jménem Heuréka (Eureka). A co se stane, když do takového městečka náhodou dorazí cizí člověk, resp. šerif? To se dozvíte, když se podíváte na tento úžasný seriál... ()

Pagliacci

Asi jdu proti proudu ale Eureka mi přijde jako nejhloupější a nejnaivnější seriál co jsem za dlouhou dobu viděl. Momentů kdy všeználek Henry pronese jednu z mnoha šílených diagnostik problému, načež ji obratem vysvětlí jednoduchým vysvětlením "pro debila" je až příliš mnoho. Chápu, že podat divákovi vědecký fakt stravitelně, je problém, ale Big Bang dokázal, že to jde vyřešit. Efekty si prakticky jenom domýšlím( třesoucí se podlaha) a konec dílu znám většinou po úvodních pěti minutách. Kuriózně na to pořád koukám.... ()