Letecké katastrofy (TV seriál)

Vyšetřování leteckých neštěstí

Vyšetřování míst neštěstí

• Česko

Speciální zpráva o vyšetřování leteckého neštěstí

• Kanada

• Austrálie

Air Crash Investigations

Air Emergency

Dokumentární / Drama / Katastrofický / Historický

Kanada, 2003–2019, 150 h (Minutáž: 50 min)

Stephen Bogaert (vyp.), James Murray, Dylan Ramsey, Michelle Arvizu, Nick Abraham, Mike Realba, David Sparrow, Russell Ferrier, George D´Amato, Donald Burda, Phillip MacKenzie, Hrant Alianak, Rayisa Kondracki, Paul Braunstein, Sally Golan, Norman Yap, Barbara Gordon, Sandra Feldman, Robert Moloney, Hillary Clinton, Dan Lett, James McGowan, Jordan Hayes, Maxime Desmons, Ian Matthews, Chris Owens, Kevin Jubinville, Ieva Lucs, Jeff Pangman, Sean Clement, Paulino Nunes, Michael Luckett, Marc Bendavid, Jim Annan, Tim van Beveren, Natalie Hamel-Roy, Michael Reventar, Janet Porter, Danielle Bourgon, Brittany Allen, Bill Lake, Patrick Garrow, Christian Lloyd, Andrew Gillies, Gord Rand, Frank Moore, Andrew Craig, Trevor Hayes, Kathleen Fee, Shailene Garnett, Gerry Mendicino, Raven Dauda, Jason Barbeck, Bruce Beaton, John Watson, Don Allison, Bill Dow, Jennifer-Juniper Angeli, Chesley Sullenberger (a.z.), Lisa Kimberley, Tony Nappo, Stephan Dubeau, Shauna Bradley, Lukas Penar, Von Flores, Adrian Griffin, John Jarvis, Lucie Jeanne, Gabe Grey, Samy Osman, Carlos Diaz, Darren Hynes, Andrew Sabiston, James Binkley, Douglas Nyback, Dominic Fung, Alden Adair, David Huband, Shawn Lawrence, Kedar Brown, Tara Yelland, Tori Anderson, Mark Camacho, George Tchortov, Dorothy Gordon, Jeff White, Michael Copeman, Marty Moreau, Kyle Mitchell, Jonathan Whittaker, Bruno Verdoni, Markus Parilo, Martin Roach, Alex Karzis, Patrick Stevenson, Steve Cumyn, Laurie Murdoch, Stephen Park, Courtenay J. Stevens, James Downing, Miguel Fernandes, Cyndy Day, Pip Dwyer, Anthony Ulc, Geoffrey Pounsett, Larry Mosicki, Alex Poch-Goldin, Kevin Dennis, Mark Caven, Brendan Gall, Judah Katz, Amish Patel, Nicola Correia-Damude, Markjan Winnick, Alejandro Ampudia, Dan MacKay, Darryl Flatman, M.E. Lewis, David Tompa, Johnie Chase, Ivan Sherry, Michael Rhoades, Diana Bentley, Dusan Dukic, Arthur Holden, Nick Baillie, Tim Post, Daniel Lee, Andy Yu, Michael James Regan, Stefano DiMatteo, Juan Carlos Velis, Stewart Arnott, Jasmin Geljo, James Purcell, Pat Mastroianni, Sean Sullivan, David Eng, Samantha Munro, Peter James Haworth, Matt Wells, Rebekah Miskin, Conrad Coates, Curtis Caravaggio, Carlos Gonzalez-Vio, Robert B. Kennedy, Greg Hovanessian, Phillip Jarrett, Chris Gillett, Jerry Rector, Dwight McFee, Lily Gao, Tabitha Tao, Paul Miller, Tony De Santis, Rudy Giuliani (a.z.), Rodrigo Fernandez-Stoll, Zach Smadu, Uni Park, Emmanuel Kabongo, Paul Sun-Hyung Lee, Simu Liu, Chris Sandiford, Zoe Doyle, Andrew Musselman, Michelle Adams (herec, a.z.), Drew Zeran, Minh Ly, Daniel Roberts, Cara Ricketts, Ho Chow, Doug MacLeod, Thomas Mitchell, Krista Jang, Darrin Baker, Jean-Michel Le Gal, Celine Tsai, Jamie Spilchuk, Vanessa Burns, Richard Nash, Howard Jerome, Bert Cardozo, Adam Langton, Kevin Lewis

Komentáře uživatelů k TV seriálu (80)

Velmi pěkně zpracované. Poučné a chytlavé. Některé lidi to může ovlivnit natolik, že do letadla nikdy nesednou. Já za pět týdnů letím do Španělska a trochu se letu bojí. Stačí střet s ptactvem a hned má letadlo problémy. Letím Boeingem, který pojme 160 lidí. Mým snem je Airbus s kapacitou 880 lidí!!!(20.6.2010)

Jeden z tých lepšie zostavených dokumentov poslednej doby čo som mal možnosť vidieť, prelínajúcich sa z počítačom regenerovanými zábermi strhujúcich udalostí s prestrihmi do skutočných záberov, ktoré dodávajú dokumentu skutočnú váhu a miestamy až skľučujúcu atmosféru. Niekedy sa človek musí zamýšlať ako je možné v takýchto katastroficky leteckých nešťastiach možné prežiť, tento dokument nám dáva dôkaz, že je to možné.(13.12.2007)

Vynikající série, které ale občas chybí detektivní napětí příbuzně laděné série "Seconds From Disaster"... nicméně sugestivita některých dílů je úžasná, počítačové simulace velmi věrohodné a celkově se jedná o 60 minut těžko odolatelné zábavy pro všechny milovníky bezpečného létání...(18.12.2007)

Chybí zde trikové zobrazení například pádu letadla, aby divák viděl, jak se to vlastně stalo a jak přesně to probíhalo, ovšem z toho se nestřílí, protože tenhle seriál míří úplně jinam. Líčí spíše příběhy posádky a cestujících, které se odehrály těsně před katastrofou. Vysvětluje a pátrá. Rekonstruuje pomocí herců, ale nabízí i autentické záběry, výpovědi účastníků nehody a jiné nahrávky, například audio záznamy komunikace mezi dispečery a zmatenými piloty apod. Samotné líčení dění těsně před katastrofou je poměrně napínavé a do poslední chvíle divák netuší, co se pak stane. Být tam ještě ty grafické vizualizace, je to rovných pět hvězd.(29.12.2012)

Skvělý dokument, jehož britský název Air Crash Investigations je mnohem výstižnější. Spíš než o patos, který se sebou letecká neštěstí zákonitě přinášejí, v něm jde o to, co už v médiích neuvidíte - podrobné vyšetřování a hledání příčin, kdy jediný šroubek, chybné rozhodnutí či nebývalá shoda náhod vedou k neodvratné fyzikální kauzalitě a většinou i k neúprosnému vítězství přírodních zákonů nad lidskou technikou.(22.5.2011)

Neodmysliteľnou súčasťou medzinárodnej leteckej dopravy sú bohužiaľ aj nehody. Väčšinou majú fatálne následky pre pasažierov aj posádku lietadla. Desivé "Letecké katastrofy" pri ktorých vyhaslo mnoho životov. Každej takejto tragédii predchádza sled udalostí, ktoré ju zapríčinili. Od technických problémov, nepredvídateľného počasia až po zlyhanie ľudského faktora. Dobre spracovaný kanadský dokumentárny cyklus analizuje a odhaľuje príčiny reálnych leteckých nehôd. ***(29.6.2016)

Pro někoho více, pro někoho méně záživná řada dokumentů. Pro někoho průměr.(18.3.2009)

Popularizovaná verze Flight safety accident reportů pro širší veřejnost. Slušné animace, dlouhé a zbytečné opakování faktů až do úmoru, celkem lepší 3*(18.3.2009)

Tahle dokumentární série nevyniká kdovíjak řemeslnou kvalitou, je natočena dost obyčejně. Osobně jsem z inscenovaných dokumentů většinou na rozpacích, ale na druhou stranu s minimem autentických záběrů a mluvícími hlavami se taky moc čarovat nedá, takže to beru. V tomto případě je však důležitý obsah a vysoká hodnota podávaných informací, díky které je za každým dílem znát obrovské penzum výzkumné práce. Dalším jednoznačným pozitivem této série je její nezpochybnitelná užitečnost, spočívající v rýpání do leteckých společností. Ta nejlepší část každého dílu je vždy ta věnovaná pátrání po příčinách nehod, která ukazuje kam až jsou schopní vyšetřovatelé nehod zajít a kolik peněz utratit, aby přišli záhadě na kloub. Jejich zarputilost je obdivuhodná.(18.2.2013)

Poměrně zajímavě natočený hraný dokument o největších leteckých katastrofách.(11.1.2008)

• LiVentura

Něco zaujme, ale je to příliš dlouhé..(11.10.2011)

60% - Celkem zajímavé, dobře zpracované, ale zbytečně zdlouhavé...(8.1.2008)

• WANDRWALL

Dost lidí to vzrušeně sleduje, mě to nechává chladným. Katastrof na Zemi je každý rok hodně, nejen leteckých.(2.8.2010)

Som rád, keď sa mi podarí nepremeškať ďalší diel Leteckých katastrof. Rekonštrukcií je tam pomenej, zaujímavé sú autentické zábery a autentické výpovede tých, ktorí prežili, ak vôbec nejakí prežili. Ale za najzaujímavejšie na seriáli považujem sledovanie systematickej práce vyšetrovateľov, ktorá si niekedy vyžiada veľké finančné prostriedky a množstvo času. Ale odhalenie príčin leteckých katastrof a prijatie opatrení, ktoré zabránia ich opakovaniu za to stojí. Najsmutnejšie je keď za zničením lietadla a zmarením životov stoviek pasažierov stojí lajdáckosť nejakého opravára alebo neschopnosť kohokoľvek od pozemného personálu až po pilota.(4.10.2015)

Mám rád létání a mám rád letadla. Věci jako turbulence apod. mi nevadí. Spoléhám na stroj a spoléhám na piloty. Naopak, považuji se za ty šťastlivce, kterým letadla, létání a vše s tím spojené způsobuje libé pocity až rozkoš. Přesto při sledování tohoto seriálu a jeho pokračováních v dalších řadách se člověk neubrání mírnému třasu. Tahle nakoncentrovaná sbírka všech možných neštěstí, důvodů a chyb , které většinou měly za následek pád stroje a zamření často stovek životů cestujících je zkrátka neokecatelná. Můžete si stokrát říkat, že letecký provoz je nejbezpečnější. Ale už po pátém dílu si pak po usednutí do letadla řekne, safra - fakt dotankovali tu nádrž naplno? Opravdu netrefíme cestou hejno kačen? Maj v tom Egyptě už ten lepší radar na věži? Opravdu byl ten přehřívající se motor důkladně otestován? A ten chlapík v té Cessně pod námi, opravdu udrží letovou hladinu? :-))) Seriál často velmi napínavým způsobem nasimuluje průbeh letu a ž do katastrofy a poté diváka spolu s vyšetřovateli nechá zjišťovat, co k pádu stroje vedlo. Nikdy jsem neměl rád puzzle, nebavilo mně to množství dílečků často stejné barvy a tvaru (pro mně). Ale skládat z kousíčků někde v hangáru celé letadlo abych na základě ohořelé kůstky v motoru zjistil, že stroj měl kolizi s ptákem... to chce velkou dávku trpělivosti. obzvláště když pozůstalí, pojišťovny, letecká společnost ad. tlačí na rychlý výsledek. Za mne je to za 4 ohořelé kousky lopatek Boeingu 747. * * * *(7.7.2013)

Od tvůrců seriálu není moc hezké takhle nás strašit, ale kdo preferuje leteckou (stále nejrychlejší a nejbezpečnější) dopravu, bude jistě létat dál a kdo má z létání fóbii, ten se na "Letecké katastrofy" stejně pravděpodobně raději nedívá :-).(5.12.2007)

Dle mého nejlépe udělaný dokument o příčinách a důsledcích leteckých katastrof. Žádná senzacechtivost za každou cenu. Obecně - Kanada umí stejně dobré dokumenty jako např. britská BBC. Ten, koho nechá tento dokument chladným, či ho nezaujme 1) nelétá či nikdy nelětěl letadlem 2) je to totální flegmatik (což mohu pouze závidět - já mám z létání velký respekt)(15.10.2009)

Tento rok jsem si zalétala vícekrát, ale ani to mi nezabránilo sjet skoro všechny epizody. Je pravda, že v každém díle nám ukáží co vše se může letadlu přihodit a stát, ale také potom vidíme, že se každá nehoda, třeba i nekonečně dlouho šetřila a na základě výsledků byly podniknuty opatření, které dělají leteckou dopravu bezpečnější - alespon na mě to tak působí. Letadla mě fascinují, takže mě to prostě hrozně zajímá. Navíc v některých epizodách to dopadne i dobře - viz. Přistání na Hudsonu, Útěk z pekla a další.(31.7.2014)

velmi zajímavý a poutavě natočený dokument o (často neuvěřitelných) leteckých neštěstích.. jen díky němu leteckým společnostem možná ubudou zákazníci :-P(2.8.2008)

• Terva

Klidně bych to zkrátil na půl hodinky.(9.4.2013)

Povedena serie a jsem rad, ze to neni toceno ve stylu Vteriny pred katastrofou, ktere misty pripominaji televizni noviny na Nove..(12.3.2013)

<< předchozí 1 2 3 4